ekiga - en to cs translation catalogue (721 entries)

note: Application name
en: Ekiga Softphone
cs: Telefon Ekiga

en: IP Telephony, VoIP and Video Conferencing
cs: IP telefonie, VoIP a videokonference

en: Talk to and see people over the Internet
cs: Setkávat se a hovořit s lidmi přes Internet

en: Audio output device
cs: Zařízení výstupu zvuku

en: Select the audio output device to use
cs: Vyberte zařízení výstupu zvuku, které se má používat

en: Audio input device
cs: Zařízení vstupu zvuku

en: Select the audio input device to use
cs: Vyberte zařízení vstupu zvuku, které se má používat

en: Video input device
cs: Zařízení vstupu videa

en: Select the video input device to use. If an error occurs when using this device a test picture will be transmitted.
cs: Vyberte zařízení vstupu videa, které se má používat. Pokud při používání tohoto zařízení dojde k chybě, bude přenášen testovací obrázek.

en: Video size
cs: Velikost videa

en: Select the transmitted video size: Small (QCIF 176x144) or Large (CIF 352x288)
cs: Vyberte velikost přenášeného videa: Malá (QCIF 176×144) nebo Velká (CIF 352×288)

en: Video channel
cs: Video kanál

en: The video channel number to use (to select camera, tv or other sources)
cs: Číslo video kanálu, který se má používat (pro výběr kamery, tv nebo jiné zdroje)

en: Video format
cs: Formát videa

en: Select the format for video cameras (does not apply to most USB cameras)
cs: Vyberte formát pro videokamery (netýká se většiny kamer USB)

en: Video preview
cs: Náhled videa

en: Display images from your camera device
cs: Zobrazovat obraz z vaší kamery

en: Frame Rate
cs: Snímková rychlost

en: The maximum transmitted frame rate in frames/s. This rate may not be reached in case a minimum quality was configure via a TSTO value smaller than 31 and the bitrate selected is not sufficient to support this minimum quality
cs: Maximální rychlost odesílání snímků ve snímcích za sekundu. Tento počet nemusí být dosažen v případě, že byla nastavena minimální kvalita přes hodnotu TSTO menší než 31 a zvolený datový tok nepostačuje k podpoře této minimální kvality

en: Full name
cs: Celé jméno

en: Enter your full name
cs: Zadejte své celé jméno

en: Contact short status
cs: Zkráceně o stavu kontaktu

en: The short status information
cs: Krátky text s informací o stavu

en: Contact long status
cs: Dlouze o stavu kontaktu

en: The long status information
cs: Dlouhý text s informací o stavu

en: The Audio Codecs List
cs: Seznam zvukových kodeků

en: The audio codecs list
cs: Seznam zvukových kodeků

en: Enable silence detection
cs: Povolit detekci ticha

en: If enabled, use silence detection with the codecs supporting it
cs: Je-li povoleno, bude se používat detekce ticha u kodeků, které ji podporují

en: Enable echo cancellation
cs: Povolit potlačení ozvěny

en: If enabled, use echo cancellation
cs: Je-li povoleno, bude se používat potlačení ozvěny

en: Alternative audio output device
cs: Alternativní zařízení výstupu zvuku

en: Select an alternative audio output device to use for sound events.
cs: Vyberte alternativní zařízení výstupu zvuku, které se má používat pro zvukové události.

en: The incoming call sound
cs: Zvuk při příchozím hovoru

en: The sound that will be played on incoming calls, if enabled
cs: Zvuk, který bude přehráván při příchozích hovorech, pokud je to povoleno

en: Play sound on incoming calls
cs: Přehrávat zvuk při příchozích hovorech

en: The chosen sound will be played on incoming calls, if enabled
cs: Je-li povoleno, bude zvolený zvuk přehráván při příchozích hovorech

en: The new instant message sound
cs: Zvuk nové rychlé zprávy

en: The sound that will be played when there is a new instant message, if enabled
cs: Zvuk, který bude přehráván, když přijde nová rychlá zpráva, pokud je to povoleno

en: Play sound on new message
cs: Přehrávat zvuk při nové zprávě

en: The chosen sound will be played when a new instant message is received, if enabled
cs: Je-li povoleno, bude přehrán zvolený zvuk, když je přijata nová zpráva

en: The new voice mail sound
cs: Zvuk nové hlasové pošty

en: The sound that will be played when there is a new voice mail, if enabled
cs: Zvuk, který bude přehráván, když přijde nová hlasová pošta, pokud je to povoleno

en: Play sound on new voice mail
cs: Přehrávat zvuk při nové hlasové poště

en: The chosen sound will be played when a new voice mail is received, if enabled
cs: Je-li povoleno, bude zvolený zvuk přehráván, když je přijata nová hlasová pošta

en: Play ring tone
cs: Přehrávat zvuk zvonění

en: The chosen sound will be played when calling somebody, if enabled
cs: Je-li povoleno, bude zvolený zvuk přehráván při volání ostatním

en: The dial tone sound
cs: Zvuk oznamovacího tónu

en: The sound that will be played when calling somebody, if enabled
cs: Zvuk, který bude přehráván při volání, pokud je to povoleno

en: Play busy tone
cs: Přehrávat obsazovací tón

en: The chosen sound will be played at the end of calls or calling somebody who is busy, if enabled
cs: Je-li povoleno, bude zvolený zvuk přehráván na konci hovorů nebo při volání někoho, kdo je zaneprázdněn

en: The busy tone sound
cs: Zvuk obsazovacího tónu

en: The sound that will be played at the end of calls or when calling somebody who is busy, if enabled
cs: Zvuk, který bude přehráván na konci hovorů nebo při volání někoho, kdo je zaneprázdněn, pokud je to povoleno

en: The accounts list
cs: Seznam účtů

en: The list of accounts to which Ekiga should register
cs: Seznam účtů, ke kterým se má Ekiga registrovat

en: Type of Service (TOS) byte on outgoing RTP IP packets
cs: Bajt TOS (Type Of Service – typ služby) v odchozím paketu RTP IP

en: The Type of Service (TOS) byte on outgoing RTP IP packets. This byte is used by the network to provide some level of Quality of Service (QoS). Default value 184 (0xB8) correspond to Expedited Forwarding (EF) PHB as defined in RFC 3246.
cs: Bajt TOS (Type Of Service – typ služby) v odchozím paketu RTP IP. Tento bajt je používán v sítích k zajištění určité kvality služeb QoS (Quality of Service). Výchozí hodnota 184 (0xB8) odpovídá Expedited Forwarding (EF – přednostnímu předávání) PHB, jak je definováno RFC 3246.

en: Listen port
cs: Přijímací port

en: The port to listen to for incoming connections. Ekiga needs to be restarted for the new value to take effect
cs: Port, na němž se má čekat na příchozí spojení. Aby měla nová hodnota vliv, je potřeba aplikaci Ekiga restartovat

en: Outbound Proxy
cs: Odchozí proxy

en: The SIP Outbound Proxy to use for outgoing calls
cs: Odchozí proxy SIP, která se má používat pro odchozí hovory

en: Forward calls to host
cs: Předat hovory na počítač

en: The host where calls should be forwarded if call forwarding is enabled
cs: Počítač, na který mají být předávany hovory, je-li povoleno předávání hovorů

en: DTMF sending
cs: Odesílání DTMF

en: Select the mode for sending DTMFs. The values can be 0 (for "RFC2833") and 1 (for "INFO")
cs: Výběr režimu odesílání DTMF. Hodnoty mohou být 0 (pro „RFC2833“) a 1 (pro „INFO“)

en: The port to listen to for incoming connections. Ekiga needs to be restarted for the new value to take effect.
cs: Port, na němž se má čekat na příchozí spojení. Aby měla nová hodnota vliv, je potřeba aplikaci Ekiga restartovat.

en: TCP port range
cs: Rozsah portů TCP

en: The range of TCP ports that Ekiga will use for the H.323 H.245 channel. This port range has no effect if both participants to the conference are using H.245 Tunneling.
cs: Rozsah portů TCP, které bude Ekiga používat pro kanál H.323 H.245. Tento rozsah portů nemá vliv, pokud oba účastníci konference používají tunelování H.245.

en: UDP port range
cs: Rozsah portů UDP

en: The range of UDP ports that Ekiga will use.
cs: Rozsah portů UDP, které bude aplikace Ekiga používat.

en: Enable H.245 tunneling
cs: Povolit tunelování H.245

en: This enables H.245 Tunneling mode. In H.245 Tunneling mode H.245 messages are encapsulated into the H.225 channel (port 1720). This saves one TCP connection during calls. H.245 Tunneling was introduced in H.323v2 and Netmeeting does not support it. Using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting.
cs: Toto povoluje režim tunelování H.245. V tomto režimu jsou zprávy H.245 zapouzdřeny do kanálu H.225 (port 1720). To ušetří během hovoru jedno TCP spojení. Tunelování H.245 bylo zavedeno v H.323v2 a aplikace Netmeeting ho nepodporuje. Používání rychlého startu a tunelování H.245 zároveň může způsobit pád některých verzí aplikace Netmeeting.

en: Enable early H.245
cs: Povolit brzké H.245

en: This enables H.245 early in the setup
cs: Povoluje brzké H.245 v nastavení

en: Enable 'Fast Start'
cs: Povolit „Rychlý start“

en: Connection will be established in Fast Start mode. Fast Start is a new way to start calls faster that was introduced in H.323v2. It is not supported by Netmeeting and using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting
cs: Spojení bude navázáno v režimu rychlého startu. Rychlý start je nový způsob rychlejšího navazování spojení zavedený v H.323v2. Není podporován aplikací Netmeeting a spolu s tunelováním H.245 může způsobit pád některých verzí aplikace Netmeeting

en: Enable H.239
cs: Povolit H.239

en: This enables H.239 capability for additional video roles
cs: Povoluje podporu H.239 pro dodatečné úlohy videa

en: Extended Video Roles
cs: Rozšiřující úlohy videa

en: Select the H.239 Video Role. The values can be 0 (for "disable extended video"), 1 (for "allow per content role mask"), 2 (for "force presentation"), or 3 (for "force live role")
cs: Vyberte úlohu videa H.239. Možné hodnoty jsou 0 (pro „zakázání rozšiřujícího videa“), 1 (pro „nechat podle masky úlohy obsahu“), 2 (pro „vynuceně prezentace“) nebo 3 (pro „vynuceně živé video“)

en: Select the mode for sending DTMFs. The values can be 0 (for "String"), 1 (for "Tone"), 2 (for "RFC2833"), or 3 (for "Q.931") (default is "String"). Choosing other values than "String" disables the Text Chat.
cs: Výběr režimu pro odesílání DTMF. Hodnoty mohou být 0 (pro „String“), 1 (pro „Tone“), 2 (pro „RFC2833“) nebo 3 (pro „Q.931“) (výchozí je „String“). Zvolení jiné hodnoty než „String“ znemožní textovou diskuzi.

en: Always forward calls to the given host
cs: Vždy předávat hovory na daný počítač

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below
cs: Je-li povoleno, všechny příchozí hovory budou předány na počítač uvedený v následující položce

en: Forward calls to the given host if busy
cs: Předat hovory na daný počítač v případě, že jste zaneprázdněni

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below if you already are in a call or if you are in busy mode
cs: Je-li povoleno, všechny příchozí hovory budou v případě, že již s někým hovoříte nebo jste v režimu Nerušit, předány na počítač uvedený v následující položce

en: Forward calls to the given host if no answer
cs: Předat hovory na daný počítač v případě, že není žádná odpověď

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below if you do not answer the call
cs: Je-li povoleno, všechny příchozí hovory budou v případě, že na ně neodpovíte, předány na počítač uvedený v následující položce

en: The STUN Server
cs: Server STUN

en: The STUN server to use for STUN Support. STUN is a technology that permits passage through some types of NAT gateway
cs: Server STUN, který se má používat pro podporu STUN. STUN je technologie, která umožňuje průchod některými typy bran s NAT

en: Enable STUN network detection
cs: Povolit detekci sítě STUN

en: Enable the automatic network setup resulting from the STUN test
cs: Povolit automatické nastavení sítě podle výsledků testu STUN

en: NAT Binding Timeout
cs: Časový limit vazby NAT

en: Enter the number of seconds after which Ekiga should try refreshing the NAT binding when STUN is being used
cs: Zadejte počet sekund, po kterých má Ekiga zkusit obnovit vazbu NAT, když se používá STUN

en: Position on the screen of the call window
cs: Umístění okna volání na obrazovce

en: Size of the call window
cs: Velikost okna volání

en: Position on the screen of the main window
cs: Umístění hlavního okna na obrazovce

en: Change the panel section of the main window
cs: Změna části hlavního okna s panelem

en: Change the panel section of the main window (0=Contacts, 1=Dialpad, 2=Call history)
cs: Změna části hlavního okna s panelem (0=Seznam kontaktů, 1=Číselník, 2=Historie volání)

en: Size of the chat window
cs: Velikost okna diskuze

en: Position on the screen of the chat window
cs: Umístění okna diskuze na obrazovce

en: Size of the druid window
cs: Velikost okna průvodce

en: Position on the screen of the druid window
cs: Umístění okna průvodce na obrazovce

en: Position on the screen of the address book window
cs: Umístění okna adresáře na obrazovce

en: Size of the address book window
cs: Velikost okna adresáře

en: Position on the screen of the audio settings window
cs: Umístění okna nastavení zvuku na obrazovce

en: Size of the audio settings window
cs: Velikost okna nastavení zvuku

en: Position on the screen of the video settings window
cs: Umístění okna nastavení obrazu na obrazovce

en: Size of the video settings window
cs: Velikost okna nastavení obrazu

en: Position on the screen of the preferences window
cs: Umístění okna předvoleb na obrazovce

en: Size of the preferences window
cs: Velikost okna předvoleb

en: Disable video hardware acceleration
cs: Zakázat hardwarovou akceleraci videa

en: This key disables DirectX (on win32) and XVideo (on Linux) video hardware acceleration
cs: Tento klíč zakazuje hardwarovou akceleraci videa DirectX (na win32) a XVideo (na Linuxu)

en: Allow picture-in-picture software scaling
cs: Povolit softwarové škálování obrazu v obraze

en: Allow Ekiga to fall back to software scaling the picture-in-picture if hardware support is not available. If this is set to false, Ekiga will not try to open the PIP if hardware support is not available.
cs: Povolit programu Ekiga, aby použil softwarové škálování obrazu v obraze (PIP), pokud není dostupná hardwarová podpora. Pokud není nastaveno, Ekiga se nepokusí otevřít PIP v případě, že není dostupná hardwarová podpora.

en: Specify the software scaling algorithm
cs: Určuje algoritmus softwarového škálování

en: Specify the software scaling algorithm: 0: nearest neighbor, 1: nearest neighbor with box filter, 2: bilinear filtering, 3: hyperbolic filtering. Does not apply on windows systems.
cs: Určuje algoritmus softwarového škálování: 0: nejbližší soused, 1: nejbližší soused s filtrem ohraničené oblasti, 2: bilineární filtr, 3: hyperbolický filtr. Nepoužívá se v systémech Windows.

en: The zoom value
cs: Hodnota zvětšení

en: The zoom value in percent to apply to images displayed in the main GUI (can be 50, 100, or 200)
cs: Hodnota zvětšení v procentech, která se má používat pro obrázky zobrazované v hlavním uživatelském rozhraní (může být 50, 100 nebo 200)

en: Place windows displaying video above other windows during calls
cs: Během hovorů umísťovat okna zobrazující video nad jiná okna

en: The default video view
cs: Výchozí zobrazení videa

en: The default video view (0: Local, 1: Remote, 2: Both, 3: Both in a separate window)
cs: Výchozí zobrazení videa (0: místní, 1: vzdálené, 2: oboje vrstvené, 3: obojí v samostatném okně)

en: The video view before having switched to fullscreen
cs: Zobrazení videa před přepnutím do režimu celé obrazovky

en: The video view before having switched to fullscreen (same values as video_view)
cs: Zobrazení videa před přepnutím do režimu celé obrazovky (stejné hodnoty jako video_view)

en: Remote video window size
cs: Velikost okna vzdáleného videa

en: The size of the remote video window
cs: Velikost okna vzdáleného videa

en: Remote video window position
cs: Umístění okna vzdáleného videa

en: The position of the remote video window
cs: Umístění okna vzdáleného videa

en: Maximum jitter buffer
cs: Maximální vyrovnávací paměť výpadků (jitter buffer)

en: The maximum jitter buffer size for audio reception (in ms)
cs: Maximální velikost vyrovnávací paměti výpadků (jitter buffer) pro příjem zvuku (v ms)

en: The video codecs list
cs: Seznam video kodeků

en: Maximum TX video bitrate
cs: Maximální datový tok odesílaného videa

en: The maximum TX video bitrate in kbit/s. The video quality and the number of transmitted frames per second (depends on selected codec) will be dynamically adjusted above their minimum during calls to try to minimize the bandwidth to the given value
cs: Maximální datový tok odesílaného videa v kbit/s. Kvalita videa a počet přenesených snímků za sekundu (závisí na vybraném kodeku) budou dynamicky upraveny nad svou minimální hodnotu během hovorů tak, aby se snížil datový tok na zadanou hodnotu

en: Maximum RX video bitrate
cs: Maximální datový tok přijímaného videa

en: The maximum RX video bitrate in kbit/s. This value will be signaled to the peer endpoint that can adjust (if it supports it) its TX bitrate if it is above the signaled value
cs: Maximální datový tok přijímaného videa v kbit/s. Tato hodnota bude vyslána koncovému bodu partnera, který může upravit (pokud to podporuje) svoji šířku pásma vysílaného videa, pokud přesahuje tuto vyslanou hodnotu.

en: Temporal Spatial Trade Off
cs: Dočasná prostorová výměna (TSTO)

en: Whether to prefer to sustain the max. frame rate or lower it possibly in order to keep a minimum level of (spatial) quality for all frames. 0: Highest minimal quality, 31: lowest minimal quality
cs: Zvolte, zda dáváte přednost udržení maximálního počtu snímků nebo jeho snížení, aby se udržela minimální míra kvality pro všechny snímky. 0: nejvyšší minimální kvalita, 31: nejnižší minimální kvalita

en: List of folded groups in the roster
cs: Přehled složených skupin v seznamu

en: Show offline contacts
cs: Zobrazovat odpojené kontakty

en: If enabled, offline contacts will be shown in the roster
cs: Je-li povoleno, budou se odpojené kontakty zobrazovat v seznamu

en: LDAP servers
cs: Servery LDAP

en: List of configured LDAP servers
cs: Seznam nastavených serverů LDAP

en: Calls history
cs: Historie hovorů

en: The history of the 100 last calls
cs: Historie posledních 100 hovorů

en: Kind of network selected in the assistant
cs: Druh sítě vybraný v průvodci

en: 0: 56kbps, 1: ISDN, 2: DSL128, 3: DSL512, 4: LAN, 5: Custom
cs: 0: 56 kb/s, 1: ISDN, 2:DSL128, 3: DSL512, 4: LAN, 5: Vlastní

en: No answer timeout
cs: Časový limit pro žádnou odpověď

en: Automatically reject or forward incoming calls if no answer is given after the specified amount of time (in seconds)
cs: Automaticky odmítat nebo předávat příchozí hovory, pokud nejsou zodpovězeny v určené době (v sekundách)

en: Automatic answer
cs: Automatická odpověď

en: If enabled, automatically answer incoming calls
cs: Pokud je povoleno, bude se automaticky odpovídat na příchozí volání

en: New device detected
cs: Zjištěno nové zařízení

en: Use it
cs: Použít jej

en: Device removed
cs: Zařízení odebráno

en: Neighbours
cs: Sousedé

en: Clear List
cs: Vyčistit seznam

en: Received
cs: Přijato

en: Placed
cs: Umístěno

en: Missed
cs: Zmeškáno

note: Ignore
en: Incoming call from %s
cs: Příchozí hovor od %s

en: Remote URI:
cs: Vzdálená adresa URI:

en: Reject
cs: Odmítnout

en: Accept
cs: Přijmout

en: _New Contact
cs: _Nový kontakt

en: Services
cs: Služby

en: Conference room
cs: Konferenční místnost

en: Call back test
cs: Test zpětného volání

en: Contacts
cs: Kontakty

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Family
cs: Rodina

en: Friend
cs: Kamarád

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; associate means someone who is at the same "level" than you.
en: Associate
cs: Připojit

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; assistant means someone who is at a lower "level" than you.
en: Assistant
cs: Průvodce

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; supervisor means someone who is at a higher "level" than you.
en: Supervisor
cs: Dozorce

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; self means yourself.
en: Self
cs: Vlastní

en: Add to local roster
cs: Přidat do místního seznamu

en: Please fill in this form to add a new contact to ekiga's internal roster
cs: Vyplňte prosím tento formulář pro přidání nového kontaktu do interního seznamu Ekiga

en: Name:
cs: Jméno:

en: Name of the contact, as shown in your roster
cs: Jméno kontaktu, jak je zobrazeno ve vašem seznamu

en: Address:
cs: Adresa:

en: Address, e.g. sip:xyz@ekiga.net
cs: Adresa, např. sip:xyz@ekiga.net

en: Put contact in groups:
cs: Vložit kontakt do skupin:

en: You supplied an unsupported address
cs: Byla vyplněna nepodporovaná adresa

en: You already have a contact with this address!
cs: S touto adresou již kontakt máte!

en: Rename group
cs: Přejmenovat skupinu

en: Please edit this group name
cs: Upravte prosím název této skupiny

en: Unnamed
cs: Nepojmenovaný

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _Remove
cs: _Odstranit

en: Edit roster element
cs: Změnit prvek seznamu

en: Please fill in this form to change an existing element of ekiga's internal roster
cs: Vyplňte prosím tento formulář pro změnu existujícího prvku interního seznamu Ekiga

en: Is a preferred contact
cs: Je upřednostňovaný kontakt

en: Choose groups:
cs: Vybrat skupiny:

en: Call
cs: Hovor

en: Transfer
cs: Přesměrovat

note: Translators : The alias we are registering already exists : failure
en: Duplicate alias
cs: Duplicitní přezdívka

en: Bad username/password
cs: Špatné jméno/heslo

en: Transport error
cs: Chyba přenosu

en: Failed
cs: Selhalo

note: Translators: this is a state, not an action, i.e. it should be read as "(you are) unregistered", and not as "(you have been) unregistered"
en: Unregistered
cs: Odregistrován

note: translators : the result will look like : * "registered (with 2 voice mail messages)"
en: %s (with %d voice mail message) | %s (with %d voice mail messages)
cs[0]: %s (s %d hlasovou zprávou)
cs[1]: %s (se %d hlasovými zprávami)
cs[2]: %s (s %d hlasovými zprávami)

en: Processing...
cs: Zpracovává se…

en: _Disable
cs: _Zakázat

en: _Enable
cs: _Povolit

en: Recharge the account
cs: Dobít účet

en: Consult the balance history
cs: Zobrazit historii zůstatku

en: Consult the call history
cs: Zobrazit historii hovorů

en: Edit account
cs: Upravit účty

en: Please update the following fields:
cs: Změňte prosím následující pole:

en: Account name, e.g. MyAccount
cs: Název účtu, např. MujUcet

en: Registrar:
cs: Registrátor:

en: The registrar, e.g. ekiga.net
cs: Registrátor, např. ekiga.net

en: The gatekeeper, e.g. ekiga.net
cs: Gatekeeper, např. ekiga.net

en: User:
cs: Uživatel:

en: The user name, e.g. jim
cs: Jméno uživatele, např. Kuba

note: Translators: * SIP knows two usernames: The name for the client ("User") and the name * for the authentication procedure ("Authentication user")
en: Authentication user:
cs: Ověřený uživatel:

en: The user name used during authentication, if different than the user name; leave empty if you do not have one
cs: Uživatelské jméno použité během ověřování identity v případě, že je jiné než uživatelovo jméno. Pokud jej nemáte, ponechte prázdné.

en: Password:
cs: Heslo:

en: Password associated to the user
cs: Heslo patřící uživateli

en: Timeout:
cs: Časový limit:

en: Time in seconds after which the account registration is automatically retried
cs: Čas v sekundách, po kterém je registrace účtu automaticky zopakována

en: Enable account
cs: Povolit účet

en: You did not supply a name for that account.
cs: Nevyplnili jste název pro tento účet.

en: You did not supply a host to register to.
cs: Nevyplnili jste poskytovatele, u kterého se má registrovat.

en: You did not supply a user name for that account.
cs: Nevyplnili jste uživatelské jméno pro tento účet.

en: The timeout should be at least 10 seconds.
cs: Časový limit by měl být nejméně 10 sekund.

note: Translators: this is a state, not an action, i.e. it should be read as "(you are) registered", and not as "(you have been) registered"
en: Registered
cs: Registrován

en: Could not unregister
cs: Nelze se odregistrovat

en: Could not register
cs: Nelze se zaregistrovat

en: Could not register to
cs: Nelze se zaregistrovat k

en: Edit
cs: Upravit

en: Appointment
cs: Mám jednání

en: Breakfast
cs: Snídám

en: Dinner
cs: Večeřím

en: Holiday
cs: Mám dovolenou

en: In transit
cs: Jsem na cestě

en: Looking for work
cs: Hledám práci

en: Lunch
cs: Obědvám

en: Meal
cs: Stravuji se

en: Meeting
cs: Mám schůzku

en: On the phone
cs: Na telefonu

en: Playing
cs: Hraji si

en: Shopping
cs: Nakupuji

en: Sleeping
cs: Spím

en: Working
cs: Pracuji

en: _Add an Ekiga.net Account
cs: _Přidat účet Ekiga.net

en: _Add an Ekiga Call Out Account
cs: Při_dat účet Ekiga pro odchozí volání

en: _Add a SIP Account
cs: Přida_t účet SIP

en: _Add an H.323 Account
cs: Př_idat účet H.323

en: Get an Ekiga.net SIP account
cs: Získat účet SIP na Ekiga.net

en: _User:
cs: _Uživatel:

en: _Password:
cs: _Heslo:

en: Get an Ekiga Call Out account
cs: Získat účet Ekiga pro odchozí volání

en: _Account ID:
cs: _ID účtu:

en: _PIN code:
cs: Kód _PIN:

en: _Name:
cs: _Jméno:

en: _Timeout:
cs: Časový limi_t:

en: _Registrar:
cs: _Registrátor:

en: _Authentication user:
cs: Uživ_atel k ověření:

en: Local user cleared the call
cs: Místní uživatel ukončil hovor

en: Local user rejected the call
cs: Místní uživatel odmítl hovor

en: Remote user cleared the call
cs: Vzdálený uživatel ukončil hovor

en: Remote user rejected the call
cs: Vzdálený uživatel odmítl hovor

en: Remote user has stopped calling
cs: Vzdálený uživatel zastavil hovor

en: Abnormal call termination
cs: Neočekávané přerušení hovoru

en: Could not connect to remote host
cs: Nelze se připojit ke vzdálenému počítači

en: The Gatekeeper cleared the call
cs: Gatekeeper ukončil hovor

en: User not found
cs: Uživatel nenalezen

en: Insufficient bandwidth
cs: Nedostatečná šířka pásma

en: No common codec
cs: Žádný společný kodek

en: Call forwarded
cs: Hovor předán

en: Security check failed
cs: Kontrola zabezpečení selhala

en: Local user is busy
cs: Místní uživatel je zaneprázdněn

en: Congested link to remote party
cs: Ucpaná linka ke vzdálené straně

en: Remote user is busy
cs: Vzdálený uživatel je zaneprázdněn

en: Remote host is offline
cs: Vzdáleny počítač není připojen

en: User is not available
cs: Uživatel není dostupný

en: Service unavailable
cs: Služba nedostupná

en: Call completed
cs: Hovor dokončen

en: Missed call from
cs: Zmeškaný hovor od

en: Missed call
cs: Zmeškaný hovor

en: Ekiga did not manage to configure your network settings automatically. You can still use it, but you need to configure your network settings manually.
    
    Please see http://wiki.ekiga.org/index.php/Enable_port_forwarding_manually for instructions
cs: Aplikaci Ekiga se nepodařilo nastavit vaši síť automaticky. Můžete ji stále používat, ale musíte nastavit svoji síť ručně.
    
    Instrukce najdete na http://wiki.ekiga.org/index.php/Enable_port_forwarding_manually (informace jsou v angličtině)

en: Message
cs: Zpráva

en: Illegal status code
cs: Nepovolený stavový kód

en: Invalid address
cs: Neplatná adresa

note: Translators: Host of the remote party is offline, this should * appear when the remote host does not reply in an acceptable time
en: Remote party host is offline
cs: Počítač vzdálené strany je odpojený

note: Translators: the following strings are answers from the SIP server * when the packet it receives has an error, see * http://www.ietf.org/rfc/rfc3261.txt, chapter 21 for more information
en: Multiple choices
cs: Více možností

en: Moved permanently
cs: Trvale přesunuto

en: Moved temporarily
cs: Dočasně přesunuto

en: Use proxy
cs: Použít proxy

en: Alternative service
cs: Alternativní služba

en: Bad request
cs: Špatný požadavek

en: Unauthorized
cs: Neautorizovaný

en: Payment required
cs: Vyžadována platba

en: Forbidden, please check that username and password are correct
cs: Nepovoleno, zkontrolujte prosím správnost uživatelského jména a hesla

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Method not allowed
cs: Činnost nepovolena

en: Not acceptable
cs: Nepřijatelný

en: Proxy authentication required
cs: Proxy vyžaduje ověření

en: Timeout
cs: Čas vypršel

en: Conflict
cs: Konflikt

en: Length required
cs: Požadovaná délka

en: Request entity too big
cs: Požadovaná entita příliš velká

en: Request URI too long
cs: Požadovaná adresa URI příliš dlouhá

en: Unsupported media type
cs: Nepodporovaný typ média

en: Unsupported URI scheme
cs: Nepodporované schéma URI

note: Translators:  The extension we are trying to register does not exist. * Here extension is a specific "phone number", see * http://en.wikipedia.org/wiki/Extension_(telephone) * for more information
en: Bad extension
cs: Špatné rozšíření

en: Extension required
cs: Požadované rozšíření

en: Interval too brief
cs: Interval příliš krátký

en: Temporarily unavailable
cs: Dočasně není k dispozici

en: Loop detected
cs: Detekována smyčka

en: Too many hops
cs: Příliš mnoho skoků

en: Address incomplete
cs: Nekompletní adresa

en: Ambiguous
cs: Nejednoznačný

en: Busy Here
cs: Zaneprázdněn

en: Request terminated
cs: Požadavek ukončen

en: Not acceptable here
cs: Není zde přijatelné

en: Bad event
cs: Chybná událost

en: Request pending
cs: Požadavek očekáván

en: Undecipherable
cs: Nerozluštitelný

en: Internal server error
cs: Interní chyba serveru

en: Not implemented
cs: Nezavedený

en: Bad gateway
cs: Špatná brána

en: Server timeout
cs: Časový limit serveru

en: SIP version not supported
cs: Verze SIP není podporována

en: Message too large
cs: Zpráva příliš dlouhá

en: Busy everywhere
cs: Zaneprázdněn všude

en: Decline
cs: Pokles

en: Does not exist anymore
cs: Už neexistuje

en: Globally not acceptable
cs: Obecně nepřijatelné

en: Could not send message:
cs: Nelze odeslat zprávu:

en: user offline
cs: uživatel je odpojen

en: Incoming call
cs: Příchozí hovor

en: In a call with %s
cs: Voláte s %s

en: In a call
cs: Voláte

en: Move selected codec priority upwards
cs: Přesunout vybranou prioritu kodeku nahoru

en: Move selected codec priority downwards
cs: Přesunout vybranou prioritu kodeku dolů

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Add Group
cs: Přidat skupinu

en: Account Name
cs: Název účtu

en: Status
cs: Stav

en: Accounts
cs: Účty

en: _Accounts
cs: Úč_ty

en: _Help
cs: _Nápověda

en: Edi_t
cs: Upravi_t

en: Address Book
cs: Adresář

en: Address _Book
cs: _Adresář

note: This will add static and dynamic actions
en: _Action
cs: Ak_ce

en: Category
cs: Kategorie

en: Full Name
cs: Celé jméno

en: _Search Filter:
cs: _Filtr hledání:

en: Error while initializing video output
cs: Chyba při inicializaci výstupu videa

en: No video will be displayed on your machine during this call
cs: Na vašem počítači nebude během tohoto volání zobrazováno žádné video

en: There was an error opening or initializing the video output. Please verify that no other application is using the accelerated video output.
cs: Nastala chyba při otevírání nebo inicializaci video výstupu. Zkontrolujte prosím, zda žádná jiná aplikace nepoužívá akcelerovaný video výstup.

en: There was an error opening or initializing the video output. Please verify that you are using a color depth of 24 or 32 bits per pixel.
cs: Nastala chyba při otevírání nebo inicializaci video výstupu. Zkontrolujte prosím, že používáte barevnou hloubku 24 nebo 32 bitů na pixel.

en: Error while accessing video device %s
cs: Chyba při přístupu k zařízení videa %s

en: A moving logo will be transmitted during calls.
cs: Během volání bude vysíláno pohybující se logo.

en: There was an error while opening the device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your permissions and make sure that the appropriate driver is loaded.
cs: Při otevírání zařízení došlo k chybě. Pokud je to odpojitelné zařízení, může být postačující jej znovu připojit. Pokud ne nebo je zařízení stále nedostupné, zkontrolujte prosím svá oprávnění a přesvědčte se, že je načten správný ovladač.

en: Your video driver doesn't support the requested video format.
cs: Váš ovladač videa nepodporuje požadovaný formát videa.

en: Could not open the chosen channel.
cs: Nelze otevřít vybraný kanál.

en: Your driver doesn't seem to support any of the color formats supported by Ekiga.
     Please check your kernel driver documentation in order to determine which Palette is supported.
cs: Váš ovladač zřejmě nepodporuje žádný formát barev podporovaný aplikací Ekiga.
    Zkontrolujte prosím dokumentaci svého modulu jádra, abyste zjistili, která paleta je podporována.

en: Error while setting the frame rate.
cs: Chyba při nastavování rychlosti snímků.

en: Error while setting the frame size.
cs: Chyba při nastavování velikosti snímků.

en: Unknown error.
cs: Neznámá chyba.

en: Error while opening audio input device %s
cs: Chyba při otevírání zařízení vstupu zvuku %s

note: Translators: This happens when there is an error with audio input: * Nothing ("silence") will be transmitted
en: Only silence will be transmitted.
cs: Bude přeneseno pouze ticho.

en: Unable to open the selected audio device for recording. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup, the permissions and that the device is not busy.
cs: Není možné otevřít vybrané zvukové zařízení pro záznam. Pokud je to odpojitelné zařízení, může být postačující jej znovu připojit. Pokud ne nebo je stále nedostupné, zkontrolujte prosím své nastavení zvuku, oprávnění a že se zařízení nepoužívá.

en: The selected audio device was successfully opened but it is impossible to read data from this device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup.
cs: Vybrané zvukové zařízení bylo úspěšně otevřeno, ale není možné z tohoto zařízení číst data. Pokud je to odpojitelné zařízení, může být postačující jej znovu připojit. Pokud ne, zkontrolujte prosím své nastavení zvuku.

en: Error while opening audio output device %s
cs: Chyba při otevírání zařízení výstupu videa %s

en: No incoming sound will be played.
cs: Nebude přehráván žádný vyzváněcí tón.

en: Unable to open the selected audio device for playing. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup, the permissions and that the device is not busy.
cs: Není možné otevřít vybrané zvukové zařízení pro přehrávání. Pokud je to odpojitelné zařízení, může být postačující jej znovu připojit. Pokud ne nebo je stále nedostupné, zkontrolujte prosím své nastavení zvuku, oprávnění a že se zařízení nepoužívá.

en: The selected audio device was successfully opened but it is impossible to write data to this device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup.
cs: Vybrané zvukové zařízení bylo úspěšně otevřeno, ale není možné na toto zařízení zapisovat data. Pokud je to odpojitelné zařízení, může být postačující jej znovu připojit. Pokud ne nebo je stále nedostupné, zkontrolujte prosím své zvukové nastavení.

en: Calling %s...
cs: Volá se %s…

note: %s is the SIP/H.323 address of the remote user, this text is shown below video during a call
en: Connected with %s
cs: Spojeno s %s

note: Init
en: Standby
cs: Pohotovost

en: Call Window
cs: Okno volání

en: Call on hold
cs: Hovor přidržen

en: Call retrieved
cs: Hovor přijat

en: Connected with %s
    %s
cs: Spojeno s %s
    %s

note: Translators: TX is a common abbreviation for "transmit".  As it * is shown in a tooltip, there is no space constraint
en: TX: %dx%d
cs: TX: %d×%d

note: Translators: RX is a common abbreviation for "receive".  As it * is shown in a tooltip, there is no space constraint
en: RX: %dx%d
cs: RX: %d×%d

en: Lost packets: %.1f %%
    Late packets: %.1f %%
    Out of order packets: %.1f %%
    Jitter buffer: %d ms
    Codecs: %s
    Resolution: %s %s
cs: Ztracené pakety: %.1f %%
    Zpožděné pakety: %.1f %%
    Pakety mimo pořadí: %.1f %%
    Vyrovnávací paměť výpadků: %d ms
    Kodeky: %s
    Rozlišení: %s %s

en: _Retrieve Call
cs: _Přijmout hovor

en: H_old Call
cs: Přidržet h_ovor

en: Suspend _Audio
cs: Pozastavit zv_uk

en: Suspend _Video
cs: Pozastavit vi_deo

en: Resume _Audio
cs: Obnovit _zvuk

en: Resume _Video
cs: Obnovit _video

en: Video Settings
cs: Nastavení videa

en: Adjust brightness
cs: Nastavení jasu

en: Adjust whiteness
cs: Nastavení světlosti

en: Adjust color
cs: Nastavení barev

en: Adjust contrast
cs: Nastavení kontrastu

en: Audio Settings
cs: Nastavení zvuku

en: _Call
cs: _Volat

en: _Pick up
cs: Zve_dnout

en: Pick up the current call
cs: Zvednout současný hovor

en: _Hangup
cs: Zavěsi_t

en: Hangup the current call
cs: Zavěsit současný hovor

en: Hold the current call
cs: Přidržet současný hovor

en: _Transfer Call
cs: Přesměrova_t hovor

en: Transfer the current call
cs: Přesměrovat současný hovor

en: Suspend or resume the audio transmission
cs: Pozastavit nebo obnovit přenos zvuku

en: Suspend or resume the video transmission
cs: Pozastavit nebo obnovit přenos videa

en: Close the Ekiga window
cs: Zavřít okno aplikace Ekiga

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Local Video
cs: _Místní video

en: Local video image
cs: Místní obraz videa

en: _Remote Video
cs: Vz_dálené video

en: Remote video image
cs: Vzdálený obraz videa

en: _Picture-in-Picture
cs: _Obraz v obraze

en: Both video images
cs: Oba obrazy videa

en: Zoom in
cs: Přiblížit

en: Zoom out
cs: Oddálit

en: Normal size
cs: Normální velikost

en: _Fullscreen
cs: _Celá obrazovka

en: Switch to fullscreen
cs: Přepnout do režimu celé obrazovky

en: Transfer call to:
cs: Přesměrovávat hovor na:

en: Hang up the current call
cs: Zavěsit současný hovor

en: Change the volume of your soundcard
cs: Změnit hlasitost vaší zvukové karty

en: Change the color settings of your video device
cs: Změnit nastavení barev vašeho obrazového zařízení

en: says:
cs: říká:

en: Open link in browser
cs: Otevřít odkaz v prohlížeči

en: Copy link
cs: Zkopírovat odkaz

en: _Smile...
cs: _Smajlík…

en: You have %d unread text message | You have %d unread text messages
cs[0]: Máte %d nepřečtenou textovou zprávu
cs[1]: Máte %d nepřečtené textové zprávy
cs[2]: Máte %d nepřečtených textových zpráv

en: Read
cs: Přečíst

note: we can't do much here since we get the Chat as reference...
en: Chat Window
cs: Okno diskuze

en: Unsorted
cs: Neseřazený

en: Play sound for new voice mails
cs: Přehrávat zvuk při nové zvukové poště

en: Play sound for new instant messages
cs: Přehrávat zvuk při nové rychlé zprávě

en: Personal Information
cs: Osobní informace

en: _Full name:
cs: _Celé jméno:

en: Video Display
cs: Video zobrazení

en: Place windows displaying video _above other windows
cs: Umísťovat okna zobrazující video _nad jiná okna

en: Network Settings
cs: Nastavení sítě

en: Enable network _detection
cs: Povolit _detekci sítě

en: Call Forwarding
cs: Předávání hovorů

en: _Always forward calls to the given host
cs: _Vždy předávat hovory na daný počítač

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings
cs: Je-li povoleno, všechny příchozí hovory budou předány na počítač uvedený v nastavení protokolu

en: Forward calls to the given host if _no answer
cs: Předávat hovory na daný počítač, když není žád_ná odpověď

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings if you do not answer the call
cs: Je-li povoleno, všechny příchozí hovory budou předávány na počítač uvedený v nastavení protokolu v případě, že na ně neodpovíte

en: Forward calls to the given host if _busy
cs: Předávat hovory na daný počítač, když jste zane_prázdněni

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings if you already are in a call or if you are in busy mode
cs: Je-li povoleno, všechny příchozí hovory budou v případě, že již s někým hovoříte nebo jste v režimu Nerušit, předávány na počítač uvedený v nastavení protokolu

en: Call Options
cs: Možnosti hovoru

note: Add all the fields
en: Timeout to reject or forward unanswered incoming calls (in seconds):
cs: Časový limit pro odmítnutí nebo předání nezvednutých příchozí hovorů (v sekundách):

en: _Automatically answer incoming calls
cs: _Automaticky odpovídat na příchozí volání

en: Ekiga Sound Events
cs: Zvukové události Ekigy

en: Event
cs: Událost

en: Choose a sound
cs: Zvolte zvuk

en: Wavefiles
cs: Zvukové soubory

en: Play
cs: Přehrát

en: String
cs: Řetězec

en: Tone
cs: Tón

en: Disable H.239 Extended Video
cs: Zakázat rozšiřující video H.239

en: Allow H.239 per Content Role Mask
cs: Nechat H.239 podle masky úlohy obsahu

en: Force H.239 Presentation Role
cs: Vynuceně úloha prezentace H.239

en: Force H.239 Live Role
cs: Vynuceně úloha živého videa H.239

en: Misc Settings
cs: Různá nastavení

en: Forward _URI:
cs: Adresa _URI pro předávání:

en: Advanced Settings
cs: Pokročilá nastavení

note: The toggles
en: Enable H.245 _tunneling
cs: Povolit _tunelování H.245

en: Enable _early H.245
cs: Povolit _brzké H.245

en: Enable fast _start procedure
cs: Povolit proceduru rychlého _startu

en: Connection will be established in Fast Start mode. Fast Start is a new way to start calls faster that was introduced in H.323v2. It is not supported by Netmeeting and using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting.
cs: Připojení bude navázáno v režimu rychlého startu. Rychlý start je nový způsob rychlejšího navazování spojení zavedený v H.323v2. Není ale podporován aplikací Netmeeting a spolu s tunelováním H.245 může způsobit pád některé verze aplikace Netmeeting.

en: Enable H.239 control
cs: Povolit řízení H.239

en: This enables H.239 capability for additional video roles.
cs: Povoluje podporu H.239 pro dodatečné úlohy videa.

en: Extended Video Roles:
cs: Rozšiřující úlohy videa:

en: Select the H.239 Video Role
cs: Vyberte úlohu videa H.239

en: DTMF Mode
cs: Režim DTMF

en: _Send DTMF as:
cs: _Odeslat DTMF jako:

en: Select the mode for DTMFs sending
cs: Výběr režimu pro odesílání DTMF

en: _Outbound proxy:
cs: _Odchozí proxy:

en: Audio Devices
cs: Zvuková zařízení

en: Ringing device:
cs: Vyzváněcí zařízení:

en: Select the ringing audio device to use
cs: Vyberte vyzváněcí zařízení, které chcete používat

en: Output device:
cs: Výstupní zařízení:

en: Input device:
cs: Vstupní zařízení:

note: That button will refresh the device list
en: _Detect devices
cs: _Detekovat zařízení

en: Click here to refresh the device list
cs: Klikněte sem pro obnovení seznamu zařízení

en: No device found
cs: Žádné zařízení nenalezeno

en: PAL (Europe)
cs: PAL (Evropa)

en: NTSC (America)
cs: NTSC (Amerika)

en: SECAM (France)
cs: SECAM (Francie)

en: Auto
cs: Automaticky

en: Video Devices
cs: Video zařízení

note: Video Channel
en: Channel:
cs: Kanál:

en: Size:
cs: Velikost:

en: Select the transmitted video size
cs: Vyberte přenášenou velikost videa

en: Format:
cs: Formát:

en: Codecs
cs: Kodeky

en: Settings
cs: Nastavení

note: Translators: the full sentence is Automatically adjust jitter buffer between X and Y ms
en: Enable silence _detection
cs: Povolit _detekci ticha

en: Enable echo can_celation
cs: Povolit _potlačení ozvěny

en: Maximum _jitter buffer (in ms):
cs: Maximální vyrovnávací paměť výpadků (_jitter buffer) (v ms):

note: Translators: the full sentence is Keep a minimum video quality of X %
en: Picture quality
cs: Kvalita obrázku

en: Frame rate
cs: Snímková rychlost

en: Choose if you want to guarantee a minimum image quality (possibly leading to dropped frames in order not to surpass the bitrate limit) or if you prefer to keep the frame rate
cs: Zvolte, zda chcete garantovat minimální kvalitu obrazu (možná povede k zahození snímků, aby nedošlo k přetečení limitu datového toku), nebo zda chcete udržovat rychlost snímků.

en: Maximum video _bitrate (in kbits/s):
cs: Maximální _datový tok videa (v kbit/s):

en: The maximum video bitrate in kbits/s. The video quality and the effective frame rate will be dynamically adjusted to keep the bitrate at the given value.
cs: Maximální datový tok videa v kbit/s. Kvalita videa a počet přenesených snímků za sekundu budou dynamicky upravovány tak, aby se udržel datový tok na zadané hodnotě.

en: Ekiga Preferences
cs: Předvolby Ekiga

en: General
cs: Obecné

en: Personal Data
cs: Osobní data

en: General Settings
cs: Obecná nastavení

en: Sound Events
cs: Zvukové události

en: Protocols
cs: Protokoly

en: SIP Settings
cs: Nastavení SIP

en: H.323 Settings
cs: Nastavení H.323

note: The player
en: Audio
cs: Zvuk

en: Devices
cs: Zařízení

en: You have %d message | You have %d messages
cs[0]: Máte %d zprávu
cs[1]: Máte %d zprávy
cs[2]: Máte %d zpráv

en: Get help by reading the Ekiga manual
cs: Získat nápovědu čtením příručky aplikace Ekiga

en: View information about Ekiga
cs: Zobrazit informace o aplikaci Ekiga

en: Quit
cs: Ukončit

en: Contributors:
cs: Spoluautoři:

en: Artwork:
cs: Grafika:

en: See AUTHORS file for full credits
cs: Úplné zásluhy viz soubor AUTHORS

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
cs: Tento program je svobodný software; můžete ho šířit a/nebo upravovat dle podmínek licence GNU General Public Licence, kterou vydala Free Software Foundation; buď verze 2 této licence nebo (dle vaší volby) jakákoli novější verze.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details. You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
cs: Tento program je distribuován v naději, že bude užitečný, ale BEZ JAKÉKOLI ZÁRUKY; dokonce bez záruky OBCHODOVATELNOSTI nebo PŘIZPŮSOBENÍ K URČITÉMU ÚČELU. Další detaily viz GNU General Public License, která je přiložena k tomuto programu; pokud přiložena není, napište na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Ekiga is licensed under the GPL license and as a special exception, you have permission to link or otherwise combine this program with the programs OPAL, OpenH323 and PWLIB, and distribute the combination, without applying the requirements of the GNU GPL to the OPAL, OpenH323 and PWLIB programs, as long as you do follow the requirements of the GNU GPL for all the rest of the software thus combined.
cs: Ekiga je licencovaná pod licencí GPL a speciální výjimkou je, že máte povolení sloučit nebo jakkoli kombinovat tento program s programy OPAL, OpenH323 a PWLIB a distribuovat tuto kombinaci bez plnění podmínek GNU GPL OPALu, OpenH323 a PWLIB programů, pokud však plníte podmínky GNU GPL zbytku software takto kombinovaného.

en: Ekiga is full-featured SIP and H.323 compatible VoIP, IP-Telephony and Videoconferencing application that allows you to make audio and video calls to remote users with SIP and H.323 hardware or software.
cs: Ekiga je plnohodnotná aplikace pro VoIP, IP telefonii a videokonference kompatibilní se SIP a H.323, která vám umožňuje provádět zvukové a video hovory se vzdálenými uživateli s hardwarem nebo softwarem SIP a H.323.

en: Unable to open help file.
cs: Nelze otevřít soubor nápovědy.

en: Do not show this dialog again
cs: Příště tento dialog nezobrazovat

en: %d user found | %d users found
cs[0]: %d uživatel nalezen
cs[1]: %d uživatelé nenalezeni
cs[2]: %d uživatelů nenalezeno

en: New _Contact
cs: Nový _kontakt

en: VoIP _URI:
cs: Adresa _URI pro VoIP:

en: _Home phone:
cs: _Domácí telefon:

en: _Office phone:
cs: _Pracovní telefon:

en: _Cell phone:
cs: _Mobilní telefon:

en: _Pager:
cs: Pa_ger:

en: Edit contact
cs: Upravit kontakt

en: Remove contact
cs: Odstranit kontakt

en: Are you sure you want to remove %s from the addressbook?
cs: Jste si jisti, že chcete odstranit %s ze seznamu kontaktů?

en: Audio test
cs: Test zvuku

en: Silent
cs: Tichý

en: Video test
cs: Test videa

note: Translators: "Screencast" means the video input device will be your screen -- the other end will see your desktop
en: Crazy
cs: Zblázněný

en: Screencast
cs: Obrazovkové vysílání

en: _Refresh
cs: _Obnovit

en: _Remove addressbook
cs: Odst_ranit seznam kontaktů

en: Addressbook _properties
cs: _Vlastnosti seznamu kontaktů

en: LDAP SASL Interaction
cs: Interakce LDAP SASL

note: Translators, Howard explained : "Challenge" is a generic term * in authentication. It's a prompt from the authentication mechanism * for some type of credential. Exactly what kind of challenge and * what kind of credential depends on the specific authentication * mechanism. Since SASL is a generic i
en: Challenge:
cs: Výzva:

en: Interact
cs: Interakce

en: Refreshing
cs: Obnovuje se

en: Could not initialize server
cs: Nelze inicializovat server

en: LDAP Error:
cs: Chyba LDAP:

en: Contacted server
cs: Kontaktovaný server

note: patience == 0
en: Could not connect to server
cs: Nelze se připojit k serveru

note: patience == 0
en: Could not search
cs: Nelze vyhledávat

en: Waiting for search results
cs: Čeká se na výsledky hledání

en: Please edit the following fields
cs: Upravte prosím následující pole

en: Book _name:
cs: _Název knihy:

en: Book name, as shown in your dialog box
cs: Název knihy, jak je zobrazen ve vašem dialogovém okně

en: Server _URI:
cs: Adresa _URI serveru:

en: Name of LDAP server, prefixed by ldap://
cs: Název serveru LDAP s „ldap://“ na začátku

en: _Base DN:
cs: _Základní DN:

en: Subtree
cs: Podstrom

en: Single level
cs: Jedna úroveň

en: _Search scope
cs: Roz_sah hledání

note: Translators: DisplayName Attribute is the name of the LDAP * attribute whose value will be used to name an addressbook entry. * On Microsoft systems the actual attribute is literally named * "DisplayName" (i.e., "the name that will be displayed") but on * most LDAP servers it's "CommonName".
en: _DisplayName attribute:
cs: Atribut _DisplayName (zobrazené jméno):

en: Call _attributes:
cs: _Atributy volání:

en: The field you are searching for
cs: Pole, které hledáte

en: _Filter template:
cs: Šablona _filtru:

en: Here, a "$" is replaced by the search string
cs: Zde je „$“ nahrazen řetězcem, který hledáte

note: Translators: Bind ID - In LDAP, the operation that begins an LDAP * session and authenticates the user to the directory is called a * Bind operation.  There are two types of Binds supported in the * standard protocol - Simple Bind and SASL Bind.  Since both of * them are used for authentication, bot
en: Bind _ID:
cs: Vazební _ID:

en: User ID; leave blank for anonymous / nonauthenticated
cs: Uživatelovo ID, pro anonymní přístup / přístup bez ověřování ponechte prázdné

en: The password for the user ID above, if any
cs: Heslo pro předchozí ID uživatele, pokud existuje

en: Use TLS
cs: Použít TLS

en: Use SASL
cs: Použít SASL

en: SASL _mechanism
cs: _Mechanismus SASL

en: Edit LDAP directory
cs: Upravit adresář LDAP

en: Please provide a Book Name for this directory
cs: Zadejte prosím název knihy pro tento adresář

en: Please provide a Server URI
cs: Zadejte prosím adresu URI serveru

en: Please provide a DisplayName attribute
cs: Zadejte prosím atribut DisplayName (zobrazené jméno)

en: Please provide a Call attribute
cs: Zadejte prosím atribut volání

en: Invalid Server URI
cs: Neplatná adresa URI serveru

en: Add an LDAP Address Book
cs: Přidat adresář LDAP

en: Add the Ekiga.net Directory
cs: Přidat adresář Ekiga.net

en: Create LDAP directory
cs: Vytvořit adresář LDAP

en: Ekiga.net Directory
cs: Adresář Ekiga.net

en: inactive
cs: neaktivní

en: error connecting (%s)
cs: chyba připojování (%s)

en: connecting
cs: spojuje se

en: authenticating
cs: ověřuje se

note: FIXME: can't we report better?
en: error connecting
cs: chyba připojování

en: disconnected
cs: odpojeno

en: connected
cs: spojeno

note: FIXME: can't we report something better?
en: error authenticating loudmouth account
cs: chyba ověřování účtu loudmouth

en: The server, e.g. jabber.org
cs: Server, např. jabber.org

en: The transport protocol port, if different than the default
cs: Port přenosového protokolu, pokud je jiný než výchozí

en: Resource:
cs: Zdroj:

en: The resource, such as home or work, allowing to distinguish among several terminals registered to the same account; leave empty if you do not know what it is
cs: Zdroj, např. domácí nebo pracovní, umožňující rozlišit mezi několika terminály registrovanými pod stejným účtem; pokud nevíte, o co se jedná, ponechte prázdné

en: _Add a Jabber/XMPP Account
cs: Přid_at účet Jabber/XMPP

en: Please fill in the following fields:
cs: Vyplňte prosím následující pole:

note: FIXME: this is here until the feature is ready
en: Join a discussion group
cs: Připojit se k diskuzní skupině

en: Open a group chat room
cs: Otevřít diskuzní místnost

en: Please provide a room name
cs: Zadejte prosím název místnosti

en: Room name
cs: Název místnosti

en: The name of the room you want to enter
cs: Název místnosti, do které chcete vstoupit

en: The pseudonym you'll have in the room
cs: Pseudonym, pod kterým chcete v místnosti vystupovat

en: Authorization to see your presence
cs: Schválení zobrazovat vaši přítomnost

en: %s asks the permission to see your presence, saying: "%s".
cs: %s žádá o oprávnění zobrazovat si vaši přítomnosti, konkrétně říká: „%s“

en: %s asks the permission to see your presence.
cs: %s žádá o oprávnění zobrazovat si vaši přítomnosti.

en: grant him/her the permission to see your presence
cs: udělit mu/jí oprávnění vidět moji přítomnost

en: refuse him/her the permission to see your presence
cs: zamítnout mu/jí oprávnění vidět moji přítomnost

en: decide later (also close or cancel this dialog)
cs: rozhodnout později (a zavřít toto dialogové okno)

en: Your answer is:
cs: Vaše odpověď je:

en: Add a roster element
cs: Přidat prvek seznamu

en: Please fill in this form to add a new element to the remote roster
cs: Vyplňte prosím tento formulář pro přidání nového prvku do vzdáleného seznamu

en: Identifier:
cs: Identifikátor:

en: identifier@server
cs: identifikator@server

en: Ask him/her to see his/her status
cs: Dotázat se jej/ji na možnost zobrazovat jeho/její stav

en: Forbid him/her to see my status
cs: Zamítnout mu/ji zobrazovat můj stav

en: Ask him/her to see his/her status (pending)
cs: Dotázat se jej/ji na možnost zobrazovat jeho/její stav (projednává se)

en: Stop getting his/her status
cs: Zastavit získávání jeho/jejího stavu

en: Start chat
cs: Začít diskuzi

en: Continue chat
cs: Pokračovat v diskuzi

en: Please fill in this form to change an existing element of the remote roster
cs: Vyplňte prosím tento formulář pro změnu existujícího prvku vzdáleného seznamu

en: New resource list
cs: Nový seznam zdrojů

en: Add new resource-list
cs: Přidat nový seznam zdrojů

en: Please fill in this form to add a new contact list to ekiga's remote roster
cs: Vyplňte prosím tento formulář pro přidání nového kontaktu do vzdáleného seznamu Ekiga

en: Writable:
cs: Zapisovatelný:

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Invalid server data
cs: Neplatná data serveru

en: Click to fetch
cs: Klikněte pro stažení

en: Distant contact
cs: Vzdálený kontakt

en: _Add a new contact
cs: _Přidat nový kontakt

en: _Refresh contact list
cs: _Obnovit seznam kontaktů

en: Contact list _properties
cs: _Vlastnosti seznamu kontaktů

en: Edit contact list properties
cs: Upravit vlastnosti seznamu kontaktů

en: Please edit the following fields (no identifier means global)
cs: Prosím upravte následující pole (neexistence identifikátoru znamená globální)

en: Contact list's name:
cs: Název seznamu kontaktů:

note: "Document" used as a name -- uri point to the root of a document tree
en: Document root:
cs: Kořen dokumentů:

en: Server username:
cs: Uživatelské jméno pro server:

en: Server password:
cs: Heslo pro server:

en: Add a remote contact
cs: Přidat vzdálený kontakt

en: Please fill in this form to create a new contact on a remote server
cs: Vyplňte prosím tento formulář pro vytvoření nového kontaktu na vzdáleném serveru

note: Translators: #%d - ordinal number
en: %s / List #%d
cs: %s / Seznam č. %d

note: Translators: #%d - ordinal number
en: List #%d
cs: Seznam č. %d

en: Edit remote contact
cs: Upravit vzdálený kontakt

en: Please fill in this form to change an existing contact on a remote server
cs: Vyplňte prosím tento formulář pro změnu existujícího kontaktu na vzdáleném serveru

en: This is the Ekiga general configuration assistant. The following steps will set up Ekiga by asking a few simple questions.
    
    Once you have completed these steps, you can always change them later by selecting Preferences in the Edit menu.
cs: Toto je průvodce pro obecné nastavení aplikace Ekiga. Následující kroky nastaví aplikaci Ekiga tím, že vám položí několik jednoduchých otázek.
    
    Až tyto kroky dokončíte, budete zadaná nastavení moci kdykoliv změnit zvolením Předvolby v nabídce Upravit.

en: Welcome to Ekiga
cs: Vítejte v programu Ekiga

note: The user fields
en: Please enter your first name and your surname:
cs: Zadejte prosím své křestní jméno a příjmení:

en: Your first name and surname will be used when connecting to other VoIP and videoconferencing software.
cs: Vaše křestní jméno a příjmení se bude používat při připojení k jinému softwaru pro VoIP a videokonference.

en: If you do not have a SIP or H323 account, ekiga can only be used on your local internal network (inside your company, for example).  You will require an account if you want to be accessible to people on the Internet.  Many web sites allow you to create an account.  We suggest that you use a free ekiga.net account, which allows you to be joined by any person with a SIP account.  If you want to call regular phone lines too, we suggest that you purchase an inexpensive call out account.
    
    The following two pages allow you to create such accounts.
cs: Pokud nemáte účet SIP nebo H323, můžete aplikaci ekiga používat pouze v místní síti (např. v rámci své firmy). Pokud chcete být dostupní pro ostatní uživatele Internetu, potřebujete mít zřízený účet. Ten nabízí řada webových stránek. Doporučujeme ekiga.net, který je zdarma a můžete se přes něj spojit s libovolnou osobou mající účet SIP. Jestli budete chtít volat i na klasické telefonní linky, doporučujeme, abyste si přiobjednali levný účet pro vnější volání.
    
    Následující stránky vám umožní si vytvořit takovéto účty.

en: Introduction to Accounts
cs: Úvod do účtů

en: Ekiga.net Account
cs: Účet ekiga.net

en: Please enter your username:
cs: Zadejte prosím své uživatelské jméno:

en: Please enter your password:
cs: Zadejte prosím své heslo:

en: The username and password are used to login to your existing account at the ekiga.net free SIP service. If you do not have an ekiga.net SIP address yet, you may first create an account below. This will provide a SIP address that allows people to call you.
    
    You may skip this step if you use an alternative SIP service, or if you would prefer to specify the login details later.
cs: Vaše uživatelské jméno a heslo se používá pro registraci k vašemu existujícímu účtu služby SIP na ekiga.net. Pokud ještě nemáte adresu SIP na ekiga.net, můžete nejdříve níže vytvořit účet. To vám poskytne adresu SIP, která umožňuje lidem volat vám.
    
    Můžete tento krok přeskočit, pokud používáte alternativní službu SIP, nebo pokud byste radši zadali informace o přihlašování později.

en: I do not want to sign up for the ekiga.net free service
cs: Nechci se zdarma zaregistrovat u služby ekiga.net

en: Ekiga Call Out Account
cs: Účet Ekiga pro odchozí volání

en: Please enter your account ID:
cs: Zadejte prosím své ID účtu:

en: Please enter your PIN code:
cs: Vložte prosím svůj PIN:

en: You can make calls to regular phones and cell numbers worldwide using Ekiga. To enable this, you need to do two things:
    - First buy an account at the URL below.
    - Then enter your account ID and PIN code.
    The service will work only if your account is created using the URL in this dialog.
cs: Pomocí aplikace Ekiga můžete volat na běžné a mobilní telefony po celém světě. Pro povolení této funkce musíte udělat dvě věci:
    - Nejdříve si kupte účet na adrese URL uvedené níže.
    - Pak zadejte ID a PIN svého účtu.
    Služba bude fungovat jen pokud je váš účet vytvořen pomocí adresy URL v tomto dialogovém okně.

en: I do not want to sign up for the Ekiga Call Out service
cs: Nechci se zaregistrovat u služby odchozích volání Ekiga Call Out

en: Connection Type
cs: Typ připojení

note: The connection type
en: Please choose your connection type:
cs: Vyberte prosím svůj typ připojení:

en: 56k Modem
cs: Modem (56 kb/s)

en: DSL/Cable (128 kbit/s uplink)
cs: Pevná linka/kabel (odchozí rychlost 128 kbit/s)

en: DSL/Cable (512 kbit/s uplink)
cs: Pevná linka/kabel (odchozí rychlost 512 kbit/s)

en: Keep current settings
cs: Ponechat aktuální nastavení

en: The connection type will permit determining the best quality settings that Ekiga will use during calls. You can later change the settings individually in the preferences window.
cs: Typ připojení umožní výběr nejlepších nastavení kvality, která bude Ekiga používat během hovorů. Později můžete nastavení jednotlivě změnit v okně předvoleb.

en: Please choose the audio ringing device:
cs: Vyberte prosím vyzváněcí zařízení:

en: The audio ringing device is the device that will be used to play the ringing sound on incoming calls.
cs: Vyzváněcí zařízení je zařízení, které bude použito k přehrání vyzváněcího zvuku při příchozím hovoru.

note: ---
en: Please choose the audio output device:
cs: Vyberte prosím zařízení výstupu zvuku:

en: The audio output device is the device that will be used to play audio during calls.
cs: Zařízení výstupu zvuku je zařízení, které bude použito k přehrání zvuku během hovoru.

note: ---
en: Please choose the audio input device:
cs: Vyberte prosím zařízení vstupu zvuku:

en: The audio input device is the device that will be used to record your voice during calls.
cs: Zařízení vstupu zvuku je zařízení, které bude použito k nahrávání vašeho hlasu během hovoru.

en: Video Input Device
cs: Zařízení vstupu videa

en: Please choose your video input device:
cs: Vyberte prosím zařízení vstupu videa:

en: The video input device is the device that will be used to capture video during calls.
cs: Zařízení vstupu videa je zařízení, které bude použito k zachycení videa během hovoru.

en: Configuration Complete
cs: Nastavení dokončeno

en: You have now finished the Ekiga configuration. All the settings can be changed in the Ekiga preferences. Enjoy!
cs: Dokončili jste nastavení aplikace Ekiga. Všechna nastavení mohou být změněna v předvolbách Ekiga. Užijte si to!

en: Configuration summary:
cs: Souhrn nastavení:

en: Audio Ringing Device
cs: Vyzváněcí zařízení

en: Audio Output Device
cs: Zařízení výstupu zvuku

en: Audio Input Device
cs: Zařízení vstupu zvuku

en: SIP URI
cs: Adresa URI pro SIP

en: Ekiga Call Out
cs: Odchozí volání Ekiga

en: Ekiga Configuration Assistant (%d of %d)
cs: Ekiga - průvodce nastavením (%d z %d)

en: Prints debug messages in the console (level between 1 and 8)
cs: Vypíše ladicí zprávy na konzole (úroveň 1 až 8)

en: Makes Ekiga call the given URI
cs: Nechá aplikaci Ekiga zavolat na zadanou adresu URI

en: Presence
cs: Přítomnost

en: Addressbook
cs: Adresář

en: Unknown
cs: Neznámo

en: Missed call from %s
cs: Zmeškaný hovor od %s

en: Error
cs: Chyba

en: Enter a URI on the left, and click this button to place a call or to hangup
cs: Vlevo zadejte adresu URI a stiskněte toto tlačítko k vytočení hovoru nebo jeho položení

en: View the contacts list
cs: Zobrazit seznam kontaktů

en: View the dialpad
cs: Zobrazit číselník

en: View the call history
cs: Zobrazit historii volání

en: _Chat
cs: _Diskuze

en: Co_ntact
cs: Ko_ntakt

en: Act on selected contact
cs: Učinit na vybraný kontakt

en: Ca_ll a Number
cs: Vo_lat číslo

en: Place a new call
cs: Vytvořit nový hovor

en: A_dd Contact
cs: Při_dat kontakt

en: Add a contact to the roster
cs: Přidat kontakt do seznamu

en: Find contacts
cs: Najít kontakty

note: FIXME: that isn't a very good way to do things
en: Other
cs: Další

en: Other possible actions
cs: Další možné akce

en: _Configuration Assistant
cs: Průvod_ce nastavením

en: Run the configuration assistant
cs: Spustit průvodce nastavením

en: Edit your accounts
cs: Upravit své účty

en: Change your preferences
cs: Změnit své předvolby

en: _Video Preview
cs: Náhled _videa

en: Con_tacts
cs: Kon_takty

en: _Dialpad
cs: Čí_selník

en: _Call History
cs: _Historie hovorů

en: Show Offline _Contacts
cs: Zobrazovat odpojené _kontakty

en: Dialpad
cs: Číselník

en: Call history
cs: Historie volání

en: Available
cs: Přítomen

en: Away
cs: Nepřítomen

en: Busy
cs: Zaneprázdněn

en: Custom message...
cs: Vlastní zpráva…

en: Clear
cs: Vyčistit

note: Build the dialog
en: Custom Message
cs: Vlastní zpráva

en: Delete custom messages:
cs: Smazat vlastní zprávy:

en: Define a custom message:
cs: Definovat vlastní zprávy:
