ekiga - en to sk translation catalogue (655 entries)

note: Application name
en: Ekiga Softphone
sk: Ekiga - Softvérový telefón

en: IP Telephony, VoIP and Video Conferencing
sk: IP telefónia, VoIP a video konferencie

en: Talk to and see people over the Internet
sk: Rozprávajte sa s ľuďmi a viďte ich cez internet

en: 0: 56kbps, 1: ISDN, 2: DSL128, 3: DSL512, 4: LAN, 5: Custom
sk: 0: 56kbps, 1: ISDN, 2: DSL128, 3: DSL512, 4: LAN, 5: Vlastné

en: Allow Ekiga to fall back to software scaling the picture-in-picture if hardware support is not available. If this is set to false, Ekiga will not try to open the PIP if hardware support is not available.
sk: Povoliť programu Ekiga použitie softvérovej podpory obrazu v obraze (PIP), ak nie je dostupná hardvérová podpora. Ak toto nie je povolené, Ekiga sa nepokúsi otvoriť PIP, ak nie je dostupná hardvérová podpora.

en: Allow picture-in-picture software scaling
sk: Povoliť softvérovú podporu obrazu v obraze

en: Alternative audio output device
sk: Alternatívne zariadenie zvukového výstupu

en: Always forward calls to the given host
sk: Vždy presmerovať hovory zadanému hostiteľovi

en: Audio input device
sk: Zariadenie zvukového vstupu

en: Audio output device
sk: Zariadenie zvukového výstupu

en: Automatic answer
sk: Automatická odpoveď

en: Automatically reject or forward incoming calls if no answer is given after the specified amount of time (in seconds)
sk: Automaticky odmietať alebo presmerovávať prichádzajúce hovory, ak nie sú prijaté v určenej dobe (v sekundách)

en: Calls history
sk: História volaní

en: Connection will be established in Fast Start mode. Fast Start is a new way to start calls faster that was introduced in H.323v2. It is not supported by Netmeeting and using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting
sk: Spojenie bude otvorené v režime Rýchleho štartu. Rýchly štart je nový spôsob spájania hovorov - rýchlejší, než pomocou H.323v2. Nie je podporovaný Netmeetingom, a súčasné použitie Rýchleho štartu a H.245 tunelovania môže spôsobiť pád niektorých verzii Netmeetingu.

en: Contact long status
sk: Dlhý stav kontaktu

en: Contact short status
sk: Krátky stav kontaktu

en: DTMF sending
sk: Odosielanie DTMF

en: Disable video hardware acceleration
sk: Vypnúť hardvérovú akceleráciu videa

en: Display images from your camera device
sk: Zobraziť obraz z vašej kamery

en: Enable 'Fast Start'
sk: Povoliť 'Rýchly štart'

en: Enable H.245 tunneling
sk: Povoliť tunelovanie H.245

en: Enable STUN network detection
sk: Povoliť detekciu sieťového STUN

en: Enable early H.245
sk: Povoliť včasné H.245

en: Enable echo cancelation
sk: Povoliť rušenie ozveny

en: Enable silence detection
sk: Povoliť detekciu ticha

en: Enable the automatic network setup resulting from the STUN test
sk: Zapnúť automatické nastavenie siete vytvorené STUN testom

en: Enter the number of seconds after which Ekiga should try refreshing the NAT binding when STUN is being used
sk: Zadajte počet sekúnd, počas ktorých má Ekiga skúsiť obnoviť väzbu NAT, keď sa používa STUN

en: Enter your full name
sk: Zadajte svoje celé meno

en: Forward calls to host
sk: Presmerovať hovory na hostiteľa

en: Forward calls to the given host if busy
sk: V prípade zaneprázdnenia presmerovať hovor na zadaného hostiteľa

en: Forward calls to the given host if no answer
sk: Ak nie je odpoveď, presmerovať hovor na zadaného hostiteľa

en: Frame Rate
sk: Frekvencia snímkov

en: Full name
sk: Celé meno

en: If enabled, Ekiga will start hidden provided that the notification area is present in the GNOME panel
sk: Ak je povolené, Ekiga bude štartovať skrytá, ak je v paneli GNOME oznamovacia oblasť.

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below
sk: Ak je povolené, budú všetky prichádzajúce hovory vždy presmerované na hostiteľa, ktorý je zadaný v nasledujúcom poli

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below if you already are in a call or if you are in Do Not Disturb mode
sk: Ak je povolené, všetky prichádzajúce hovory budú presmerované na hostiteľa zadaného v nasledujúcom poli, ak práve máte hovor, alebo ak ste v režime Nevyrušovať.

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below if you do not answer the call
sk: Ak je povolené, všetky prichádzajúce hovory budú presmerované na hostiteľa, ktorý je zadaný v nasledujúcom poli, ak nezodvihnete hovor.

en: If enabled, automatically answer incoming calls
sk: Ak je povolené, automaticky zodvihne prichádzajúce hovory

en: If enabled, offline contacts will be shown in the roster
sk: Ak je povolené, odpojené kontakty sa zobrazia v súpise

en: If enabled, use echo cancelation
sk: Ak je povolené, použije sa potlačenie ozveny

en: If enabled, use silence detection with the codecs supporting it
sk: Ak je povolené, použije sa detekcia ticha pre kodeky, ktoré to podporujú

en: Kind of network selected in the assistant
sk: Druh siete vybranej v asistentovi

en: LDAP servers
sk: LDAP servery

en: List of configured LDAP servers
sk: Zoznam konfigurovaných LDAP serverov

en: List of folded groups in the roster
sk: Prehľad zložených skupín v súpise

en: Listen port
sk: Prijímací port

en: Local video window size
sk: Veľkosť okna lokálneho videa

en: Maximum RX video bitrate
sk: Maximálny dátový tok prijímaného videa

en: Maximum TX video bitrate
sk: Maximálny dátový tok odosielaného videa

en: Maximum jitter buffer
sk: Maximálna vyrovnávacia pamäť výpadkov

en: NAT Binding Timeout
sk: Časový limit väzby NAT

en: No answer timeout
sk: Časový limit pri nezodvihnutí

en: Outbound Proxy
sk: Proxy pre odchádzajúcu komunikáciu

en: Place windows displaying video above other windows during calls
sk: Počas hovorov umiestňovať okná zobrazujúce video nad ostatné okná

en: Play busy tone
sk: Prehrať obsadzovací tón

en: Play ring tone
sk: Prehrať zvuk zvonenia

en: Play sound on incoming calls
sk: Prehrať zvuk pri prichádzajúcom hovore

en: Play sound on new message
sk: Prehrať zvuk pri novej správe

en: Play sound on new voice mail
sk: Prehrať zvuk pri novom hlasovom odkaze

en: Position of the local video window
sk: Umiestnenie okna lokálneho videa

en: Position on the screen of the address book window
sk: Umiestnenie okna adresára kontaktov na obrazovke

en: Position on the screen of the audio settings window
sk: Umiestnenie okna nastavenia zvuku na obrazovke

en: Position on the screen of the chat window
sk: Umiestnenie okna rozhovoru na obrazovke

en: Position on the screen of the druid window
sk: Umiestnenie okna sprievodcu na obrazovke

en: Position on the screen of the main window
sk: Umiestnenie hlavného okna na obrazovke

en: Position on the screen of the preferences window
sk: Umiestnenie okna nastavení na obrazovke

en: Position on the screen of the video settings window
sk: Umiestnenie okna nastavení obrazu na obrazovke

en: Remote video window position
sk: Umiestnenie okna vzdialeného videa

en: Remote video window size
sk: Veľkosť okna vzdialeného videa

en: Select an alternative audio output device to use for sound events.
sk: Vyberte alternatívne zariadenie pre zvukový výstup, ktoré sa má používať pre zvukové udalosti.

en: Select the audio input device to use
sk: Zadajte zariadenie pre zvukový vstup

en: Select the audio output device to use
sk: Zadajte zariadenie pre zvukový výstup

en: Select the format for video cameras (does not apply to most USB cameras)
sk: Vyberte formát pre videokamery (netýka sa väčšiny USB kamier)

en: Select the transmitted video size: Small (QCIF 176x144) or Large (CIF 352x288)
sk: Vyberte veľkosť prenášaného videa: Malá (QCIF 176x144) alebo Veľká (CIF 352x288)

en: Select the video input device to use. If an error occurs when using this device a test picture will be transmitted.
sk: Vyberte zariadenie video vstupu, ktoré sa má používať. Ak sa pri používaní tohto zariadenia vyskytne chyba, bude sa prenášať testovací obrázok.

en: Show offline contacts
sk: Zobraziť odpojené kontakty

en: Show the call panel
sk: Zobraziť panel hovoru

en: Size of the address book window
sk: Veľkosť okna adresára kontaktov

en: Size of the audio settings window
sk: Veľkosť okna nastavení zvuku

en: Size of the chat window
sk: Veľkosť okna rozhovoru

en: Size of the druid window
sk: Veľkosť okna sprievodcu

en: Size of the preferences window
sk: Veľkosť okna nastavení

en: Size of the video settings window
sk: Veľkosť okna nastavení videa

en: Specify the software scaling algorithm
sk: Určte algoritmus softvérového škálovania

en: Specify the software scaling algorithm: 0: nearest neighbor, 1: nearest neighbor with box filter, 2: bilinear filtering, 3: hyperbolic filtering. Does not apply on windows systems.
sk: Určte algoritmus softvérového škálovania: 0: najbližší sused, 1: najbližší sused s plošným filtrom, 2: bilineárne filtrovanie, 3: hyperbolické filtrovanie. Nepoužíva sa na systémoch Windows.

en: Start hidden
sk: Spustiť skryté

en: TCP port range
sk: Rozsah portov TCP

en: Temporal Spatial Trade Off
sk: Dočasná priestorová výmena

en: The Audio Codecs List
sk: Zoznam zvukových kodekov

en: The SIP Outbound Proxy to use for outgoing calls
sk: SIP proxy pre odchádzajúcu komunikáciu, ktorú budete používať pre odchádzajúce hovory

en: The STUN Server
sk: Server STUN

en: The STUN server to use for STUN Support. STUN is a technology that permits passage through some types of NAT gateway
sk: Server STUN, ktorý sa má používať pre podporu STUN. STUN je technológia, ktorá umožňuje prechádzať niektorými typmi brán s NAT

en: The Type of Service (TOS) byte on outgoing RTP IP packets. This byte is used by the network to provide some level of Quality of Service (QoS). Default value 184 (0xB8) correspond to Expedited Forwarding (EF) PHB as defined in RFC 3246.
sk: Bajt typu služby (TOS) na odchádzajúcich RTP IP paketoch. Tento bajt je použitý sieťou na poskytnutie istého stupňa kvality služby (QoS). Predvolená hodnota 184 (0xB8) zodpovedá zrýchlenému preposlielaniu (EF) PHB definovanému v RFC 3246.

en: The accounts list
sk: Zoznam účtov

en: The audio codecs list
sk: Zoznam zvukových kodekov

en: The busy tone sound
sk: Zvuk obsadzovacieho tónu

en: The chosen sound will be played at the end of calls or calling somebody who is busy, if enabled
sk: Ak je to povolené, tak sa vybraný zvuk prehrá na konci hovorov, alebo pri volaní niekoho, kto je zaneprázdnený

en: The chosen sound will be played on incoming calls, if enabled
sk: Ak je to povolené, tak sa vybraný zvuk prehrá pri prichádzajúcom hovore.

en: The chosen sound will be played when a new instant message is received, if enabled
sk: Ak je to povolené, tak sa vybraný zvuk prehrá, keď sa prijme nová správa

en: The chosen sound will be played when a new voice mail is received, if enabled
sk: Ak je to povolené, tak sa vybraný zvuk prehrá, keď sa prijme nový hlasový odkaz

en: The chosen sound will be played when calling somebody, if enabled
sk: Ak je to povolené, tak sa vybraný zvuk prehrá pri volaní

en: The default video view
sk: Predvolené zobrazenie videa

en: The dial tone sound
sk: Zvuk oznamovacieho tónu

en: The history of the 100 last calls
sk: História posledných 100 hovorov

en: The host where calls should be forwarded if call forwarding is enabled
sk: Vyberte hostiteľa, na ktorého sa majú presmerovať hovory v prípade, že je povolené presmerovanie hovorov

en: The incoming call sound
sk: Zvuk prichádzajúceho hovoru

en: The list of accounts to which Ekiga should register
sk: Zoznam účtov, voči ktorým sa má Ekiga registrovať

en: The long status information
sk: Informácia o dlhom stave

en: The maximum RX video bitrate in kbit/s. This value will be signaled to the peer endpoint that can adjust (if it supports it) its TX bitrate if it is above the signaled value
sk: Maximálny dátový tok RX videa v kbit/s. Táto hodnota bude vyslaná koncovému bodu peera, ktorý môže upraviť (ak to podporuje) TX dátový tok, ak je vyšší ako vyslaná hodnota

en: The maximum TX video bitrate in kbit/s. The video quality and the number of transmitted frames per second (depends on selected codec) will be dynamically adjusted above their minimum during calls to try to minimize the bandwidth to the given value
sk: Maximálna prenosová rýchlosť videa v kilobajtoch/s. Kvalita videa a počet prenesených snímok za sekundu (v závislosti na vybranom kodeku) sa budú počas hovorov dynamicky prispôsobovať nad minimálnu hodnotu, aby sa prenosová rýchlosť znížila na zadanú hodnotu

en: The maximum jitter buffer size for audio reception (in ms)
sk: Maximálna vyrovnávacia pamäť výpadkov príjmu zvuku (v ms)

en: The maximum transmitted frame rate in frames/s. This rate may not be reached in case a minimum quality was configure via a TSTO value smaller than 31 and the bitrate selected is not sufficient to support this minimum quality
sk: Maximálny počet prenesených snímok za sekundu. Tento počet nemusí byť dosiahnutý v prípade, že bola nastavená minimálna kvalita cez TSTO hodnotu menšia ako 31 a vybraný dátový tok nepostačuje k podpore tejto minimálnej kvality

en: The new instant message sound
sk: Zvuk novej okamžitej správy

en: The new voice mail sound
sk: Zvuk nového hlasového odkazu

en: The port to listen to for incoming connections. Ekiga needs to be restarted for the new value to take effect
sk: Port, na ktorom sa budú očakávať príchodzie spojenia. Nová hodnota sa uplatní až po reštarte programu

en: The port to listen to for incoming connections. Ekiga needs to be restarted for the new value to take effect.
sk: Port, na ktorom sa budú očakávať príchodzie spojenia. Nová hodnota sa uplatní až po reštarte programu.

en: The position of the local video window
sk: Umiestnenie okna lokálneho videa

en: The position of the remote video window
sk: Umiestnenie okna vzdialeného videa

en: The range of TCP ports that Ekiga will use for the H.323 H.245 channel. This port range has no effect if both participants to the conference are using H.245 Tunneling.
sk: Rozsah TCP portov, ktoré bude Ekiga používať pre kanál H.323 H.245. Tento rozsah portov nemá vplyv, ak obidvaja účastníci konferencie používajú tunelovanie H.245.

en: The range of UDP ports that Ekiga will use.
sk: Rozsah portov UDP, ktoré bude Ekiga používať.

en: The short status information
sk: Informácia o krátkom stave

en: The size of the local video window
sk: Veľkosť okna lokálneho videa

en: The size of the remote video window
sk: Veľkosť okna vzdialeného videa

en: The sound that will be played at the end of calls or when calling somebody who is busy, if enabled
sk: Zvuk, ktorý bude prehratý na konci hovorov, alebo pri volaní niekoho, kto je zaneprázdnený, ak je to povolené

en: The sound that will be played on incoming calls, if enabled
sk: Zvuk, ktorý sa bude prehrávať pri prichádzajúcom hovore, ak je to povolené

en: The sound that will be played when calling somebody, if enabled
sk: Zvuk, ktorý sa bude prehrávať pri volaní, ak je to povolené

en: The sound that will be played when there is a new instant message, if enabled
sk: Zvuk, ktorý sa bude prehrávať pri príchode novej okamžitej správy, ak je to povolené

en: The sound that will be played when there is a new voice mail, if enabled
sk: Zvuk, ktorý sa bude prehrávať pri príchode novej hlasového odkazu, ak je to povolené

en: The video channel number to use (to select camera, tv or other sources)
sk: Číslo videokanálu, ktorý chcete použiť (pre výber kamery, tv,...).

en: The video codecs list
sk: Zoznam video kodekov

en: The video view before having switched to fullscreen
sk: Zobrazenie videa pred prepnutím na celú obrazovku

en: The video view before having switched to fullscreen (same values as video_view)
sk: Zobrazenie videa pred prepnutím na celú obrazovku (rovnaké hodnoty ako video_view)

en: The zoom value
sk: Hodnota zväčšenia

en: The zoom value in percent to apply to images displayed in the main GUI (can be 50, 100, or 200)
sk: Hodnota zväčšenia v percentách, ktorá sa má používať pre obrázky zobrazené v hlavnom GUI (môže byť 50, 100 alebo 200)

en: This enables H.245 Tunneling mode. In H.245 Tunneling mode H.245 messages are encapsulated into the H.225 channel (port 1720). This saves one TCP connection during calls. H.245 Tunneling was introduced in H.323v2 and Netmeeting does not support it. Using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting.
sk: Týmto zapnete tunelovací režim H.245, v ktorom sú správy zapuzdrené do kanálu H.225 (port 1720). Týmto sa počas hovorov ušetrí jedno TCP spojenie. Tunelovanie H.245 sa zaviedlo v rámci H.323v2 a Netmeeting ho nepodporuje. Ak použijete súčasne Rýchly Štart a H.245 tunelovanie, môže sa Vám podariť zhodiť niektoré verzie Netmeetingu.

en: This enables H.245 early in the setup
sk: Týmto zapnete skorý H.245 v nastavení

en: This key disables DirectX (on win32) and XVideo (on Linux) video hardware acceleration
sk: Tento kláves vypína hardvérovú akceleráciu videa DirectX (na win32) a XVideo (na Linuxe)

en: Type of Service (TOS) byte on outgoing RTP IP packets
sk: Bajt typu služby (TOS) na odchádzajúcich RTP IP paketoch

en: UDP port range
sk: Rozsah portov UDP

en: Video channel
sk: Video kanál

en: Video format
sk: Formát videa

en: Video input device
sk: Zariadenie video vstupu

en: Video preview
sk: Náhľad videa

en: Video size
sk: Veľkosť videa

en: Whether to prefer to sustain the max. frame rate or lower it possibly in order to keep a minimum level of (spatial) quality for all frames. 0: Highest minimal quality, 31: lowest minimal quality
sk: Či preferujete udržiavanie maximálneho počtu snímkov, alebo ho chcete znížiť, aby sa udržiavala minimálna miera (geometrickej) kvality pre všetky snímky. 0: Najvyššia minimálna kvalita, 31: najnižšia minimálna kvalita

en: _Find
sk: _Nájsť

en: Neighbours
sk: Susedia

en: Clear List
sk: Vyčistiť zoznam

en: Received
sk: Prijaté

en: Placed
sk: Volané

en: Missed
sk: Zmeškané

en: New contact
sk: Nový kontakt

en: Unnamed
sk: Nepomenovaný

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Remove
sk: _Odstrániť

en: Edit roster element
sk: Upraviť prvok súpisu

en: Please fill in this form to change an existing element of ekiga's internal roster
sk: Vyplňte, prosím, tento formulár pre zmenu existujúceho prvku interného súpisu Ekigy

en: Name:
sk: Meno:

en: Address:
sk: Adresa:

en: Is a preferred contact
sk: Je preferovaný kontakt

en: Choose groups:
sk: Vybrať skupiny:

en: Add to local roster
sk: Pridať do lokálneho súpisu

en: Services
sk: Služby

en: Echo test
sk: Test odozvy

en: Conference room
sk: Konferenčná miestnosť

en: Call back test
sk: Test spätného hovoru

en: Local roster
sk: Lokálny súpis

en: Rename
sk: Premenovať

en: Family
sk: Rodina

en: Friend
sk: Kamarát

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; associate means someone who is at the same "level" than you.
en: Associate
sk: Rovesník

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; assistant means someone who is at a lower "level" than you.
en: Assistant
sk: Asistent

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; supervisor means someone who is at a higher "level" than you.
en: Supervisor
sk: Správca

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; self means yourself.
en: Self
sk: Ja

en: Please fill in this form to add a new contact to ekiga's internal roster
sk: Vyplňte, prosím, tento formulár pre pridanie nového kontaktu do interného súpisu Ekigy

en: Put contact in groups:
sk: Vložiť kontakt do skupín:

en: You supplied an unsupported address
sk: Vyplnili ste nepodporovanú adresu

en: You already have a contact with this address!
sk: Už máte kontakt s touto adresou

en: Rename group
sk: Premenovať skupinu

en: Please edit this group name
sk: Upravte, prosím, názov tejto skupiny:

en: Call
sk: Hovor

en: Transfer
sk: Prepojiť

note: Translators : The alias we are registering already exists : failure
en: Duplicate alias
sk: Duplicitný alias

en: Bad username/password
sk: Zlé používateľské meno/heslo

en: Transport error
sk: Chyba prenosu

en: Failed
sk: Zlyhalo

note: translators : the result will look like : * "registered (with 2 voice mail messages)"
en: %s (with %d voice mail message) | %s (with %d voice mail messages)
sk[0]: %s (s %d správami hlasovej pošty)
sk[1]: %s (s %d správou hlasovej pošty)
sk[2]: %s (s %d správami hlasovej pošty)

en: _Disable
sk: _Zakázať

en: _Enable
sk: _Povoliť

en: Recharge the account
sk: Dobiť účet

en: Consult the balance history
sk: Zobraziť históriu zostatkov

en: Consult the call history
sk: Zobraziť históriu hovorov

en: Edit account
sk: Upraviť účty

en: Please update the following fields:
sk: Zmeňte, prosím, nasledujúce polia:

en: Registrar:
sk: Registrátor:

en: Gatekeeper:
sk: Sprostredkovateľ:

en: User:
sk: Používateľ:

note: Translators: * SIP knows two usernames: The name for the client ("User") and the name * for the authentication procedure ("Authentication User")
en: Authentication User:
sk: Meno pre overenie totožnosti:

en: Password:
sk: Heslo:

en: Timeout:
sk: Časový limit:

en: Enable Account
sk: Povoliť účet

en: You did not supply a name for that account.
sk: Nevyplnili ste názov pre tento účet.

en: You did not supply a host to register to.
sk: Nevyplnili ste poskytovateľa pre registráciu.

en: You did not supply a user name for that account.
sk: Nevyplnili ste používateľské meno pre tento účet.

en: Registered
sk: Registrovaný

en: Unregistered
sk: Neregistrovaný

en: Could not unregister
sk: Registrácia sa nedá zrušiť

en: Could not register
sk: Nepodarilo sa registrovať

en: Processing...
sk: Spracováva sa...

en: _Add an Ekiga.net Account
sk: _Pridať účet na Ekiga.net

en: _Add an Ekiga Call Out Account
sk: _Pridať účet Ekiga Call Out

en: _Add a SIP Account
sk: _Pridať účet SIP

en: _Add an H.323 Account
sk: _Pridať účet H.323

en: Get an Ekiga.net SIP account
sk: Získať účet SIP na Ekiga.net

en: _User:
sk: _Používateľ:

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: Get an Ekiga Call Out account
sk: Získať účet Ekiga Call Out

en: _Account ID:
sk: _ID účtu:

en: _PIN Code:
sk: _PIN kód:

en: _Name:
sk: _Meno:

en: _Gatekeeper:
sk: _Sprostredkovateľ:

en: _Timeout:
sk: _Časový limit:

en: _Registrar:
sk: _Registrátor:

en: _Authentication User:
sk: _Používateľ/meno pre overenie totožnosti:

en: Local user cleared the call
sk: Lokálny používateľ zrušil hovor

en: Local user rejected the call
sk: Lokálny používateľ odmietol hovor

en: Remote user cleared the call
sk: Vzdialený používateľ zrušil hovor

en: Remote user rejected the call
sk: Vzdialený používateľ odmietol hovor

en: Remote user has stopped calling
sk: Vzdialený používateľ prestal volať

en: Abnormal call termination
sk: Neočakávané prerušenie hovoru

en: Could not connect to remote host
sk: Nepodarilo sa pripojiť ku vzdialenému hostiteľovi

en: The Gatekeeper cleared the call
sk: Sprostredkovateľ zrušil hovor

en: User not found
sk: Používateľ sa nenašiel

en: Insufficient bandwidth
sk: Nedostatočná prenosová kapacita

en: No common codec
sk: Žiaden spoločný kodek

en: Call forwarded
sk: Hovor bol presmerovaný

en: Security check failed
sk: Kontrola zabezpečenia zlyhala

en: Local user is busy
sk: Lokálny používateľ je zaneprázdnený

en: Congested link to remote party
sk: Preplnená linka k volanému

en: Remote user is busy
sk: Vzdialený používateľ je zaneprázdnený

en: Remote host is offline
sk: Vzdialený hostiteľ je odpojený

en: User is not available
sk: Používateľ nie je dostupný

en: Call completed
sk: Hovor ukončený

en: Ekiga did not manage to configure your network settings automatically. You can still use it, but you need to configure your network settings manually.
    
    Please see http://wiki.ekiga.org/index.php/Enable_port_forwarding_manually for instructions
sk: Ekiga nedokáže automaticky nakonfigurovať nastavenia vašej siete. Môžete ho stále používať, len musíte sieťové nastavenia nakonfigurovať ručne.
    
    Ďalšie inštrukcie získate na http://wiki.ekiga.org/index.php/Enable_port_forwarding_manually

en: Message
sk: Správa

en: Illegal status code
sk: Nepovolený stavový kód

note: Translators: Host of the remote party is offline, this should * appear when the remote host does not reply in an acceptable time
en: Remote party host is offline
sk: Vzdialená strana hostiteľa je odpojená

note: Translators: the following strings are answers from the SIP server * when the packet it receives has an error, see * http://www.ietf.org/rfc/rfc3261.txt, chapter 21 for more information
en: Multiple choices
sk: Viac možností

en: Moved permanently
sk: Trvale presunuté

en: Moved temporarily
sk: Dočasne presunuté

en: Use proxy
sk: Použiť proxy

en: Alternative service
sk: Alternatívna služba

en: Bad request
sk: Chybná požiadavka

en: Unauthorized
sk: Neautorizovaný

en: Payment required
sk: Vyžadovaná platba

en: Forbidden, please check that username and password are correct
sk: Neprístupné, skontrolujte, prosím, či je používateľské meno a heslo správne

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Method not allowed
sk: Spôsob nie je povolený

en: Not acceptable
sk: Neprijateľné

en: Proxy authentication required
sk: Proxy vyžaduje overenie totožnosti

en: Timeout
sk: Čas vypršal

en: Conflict
sk: Konflikt

en: Length required
sk: Požadovaná dĺžka

en: Request entity too big
sk: Požadovaná entita je príliš veľká

en: Request URI too long
sk: Požadovaný URI je príliš dlhý

en: Unsupported media type
sk: Nepodporovaný typ média

en: Unsupported URI scheme
sk: Nepodporovaný tvar URI

note: Translators:  The extension we are trying to register does not exist. * Here extension is a specific "phone number", see * http://en.wikipedia.org/wiki/Extension_(telephone) * for more information
en: Bad extension
sk: Zlá klapka

en: Extension required
sk: Klapka vyžadovaná

en: Interval too brief
sk: Príliš krátky interval

en: Temporarily unavailable
sk: Dočasne nie je k dispozícii

en: Loop detected
sk: Zistená slučka

en: Too many hops
sk: Príliš mnoho skokov

en: Address incomplete
sk: Nekompletná adresa

en: Ambiguous
sk: Nejednoznačný

en: Busy Here
sk: Zaneprázdnený

en: Request terminated
sk: Požiadavka skončená

en: Not acceptable here
sk: Tu neprijateľný

en: Bad event
sk: Chybná udalosť

en: Request pending
sk: Čakajúca na spracovanie

en: Undecipherable
sk: Nerozlúštiteľný

en: Internal server error
sk: Interná chyba servera

en: Not implemented
sk: Neimplementované

en: Bad gateway
sk: Zlá brána

en: Service unavailable
sk: Služba nie je k dispozícii

en: Server timeout
sk: Časový limit servera

en: SIP version not supported
sk: Verzia SIP nie je podporovaná

en: Message too large
sk: Správa je príliš dlhá

en: Busy everywhere
sk: Všade zaneprázdnený

en: Decline
sk: Odmietnuté

en: Does not exist anymore
sk: Už neexistuje

en: Globally not acceptable
sk: Všeobecne neprijateľné

en: Could not send message
sk: Nepodarilo sa odoslať správu

en: Incoming call from %s
sk: Prichádzajúci hovor od %s

en: Incoming call
sk: Prichádzajúci hovor

en: In a call with %s
sk: Hovoríte s %s

en: In a call
sk: Hovoríte

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Move selected codec priority upwards
sk: Zmeniť prioritu vybraného kodeku na vyššiu

en: Move selected codec priority downwards
sk: Zmeniť prioritu vybraného kodeku na nižšiu

en: Address Book
sk: Adresár kontaktov

en: Address _Book
sk: _Adresár

note: This will add static and dynamic actions
en: _Action
sk: _Akcia

en: Category
sk: Kategória

en: Full Name
sk: Celé meno

en: _Search Filter:
sk: _Vyhľadávací filter:

en: says:
sk: hovorí:

en: Open link in browser
sk: Otvoriť odkaz v prehliadači

en: Copy link
sk: Kopírovať _odkaz

en: _Smile...
sk: _Smajlík...

note: we can't do much here since we get the Chat as reference...
en: Chat Window
sk: Okno rozhovoru

en: Unsorted
sk: Nezoradený

en: Do not show this dialog again
sk: Toto dialógové okno už nezobrazovať

en: %d user found | %d users found
sk[0]: %d nájdených používateľov
sk[1]: %d nájdený používateľ
sk[2]: %d nájdení používatelia

en: New _Contact
sk: _Nový kontakt

en: _Home phone:
sk: _Domáci telefón

en: _Office phone:
sk: _Pracovný telefón

en: _Cell phone:
sk: _Mobilný telefón

en: _Pager:
sk: Pa_ger:

en: Edit contact
sk: Upraviť kontakt

en: Remove contact
sk: Odstrániť kontakt

en: Are you sure you want to remove %s from the addressbook?
sk: Skutočne chcete odstrániť %s z adresára?

en: Audio test
sk: Zvukový test

en: Silent
sk: Tichý

note: Translators: "Screencast" means the video input device will be your screen -- the other end will see your desktop
en: Crazy
sk: Bláznivý

en: Screencast
sk: Predvádzanie obrazovky

en: _Refresh
sk: _Obnoviť

en: _Remove addressbook
sk: _Odstrániť adresár

en: Addressbook _properties
sk: _Vlastnosti adresára

en: LDAP SASL Interaction
sk: Interakcia LDAP SASL

note: Translators, Howard explained : "Challenge" is a generic term * in authentication. It's a prompt from the authentication mechanism * for some type of credential. Exactly what kind of challenge and * what kind of credential depends on the specific authentication * mechanism. Since SASL is a generic i
en: Challenge:
sk: Výzva:

en: Interact
sk: Interakcia

en: Refreshing
sk: Obnovovanie

en: Could not initialize server
sk: Nepodarilo sa inicializovať server

en: LDAP Error:
sk: Chyba LDAP:

en: Contacted server
sk: Kontaktovaný server

note: patience == 0
en: Could not connect to server
sk: Nepodarilo sa pripojiť k serveru

note: patience == 0
en: Could not search
sk: Nepodarilo sa vyhľadávať

en: Waiting for search results
sk: Čakajte na výsledky vyhľadávania

en: Please edit the following fields
sk: Prosím, upravte nasledujúce polia

en: Subtree
sk: Podstrom

en: Single Level
sk: Jedna úroveň

en: _Search Scope
sk: Roz_sah vyhľadávania

en: Use TLS
sk: Použiť TLS

en: Use SASL
sk: Použiť SASL

en: SASL _Mechanism
sk: _Mechanizmus SASL

en: Edit LDAP directory
sk: Upraviť adresár LDAP

en: Please provide a Book Name for this directory
sk: Zadajte, prosím, Book Name (názov knihy) pre tento adresár

en: Please provide a Server URI
sk: Zadajte, prosím, Server URI (URI servera)

en: Please provide a DisplayName Attribute
sk: Zadajte, prosím, atribút DisplayName (atribút s menom)

en: Please provide a Call Attribute
sk: Zadajte, prosím, atribút Call (volania)

en: Invalid Server URI
sk: Neplatný URI servera

en: Add an LDAP Address Book
sk: Pridať adresár kontaktov LDAP

en: Add the Ekiga.net Directory
sk: Pridať adresár Ekiga.net

en: Create LDAP directory
sk: Vytvoriť adresár LDAP

en: Ekiga.net Directory
sk: Ekiga.net adresár

en: inactive
sk: neaktívny

en: error connecting (%s)
sk: chyba pripojenia (%s)

en: connecting
sk: pripája sa

en: authenticating
sk: overuje sa

note: FIXME: can't we report better?
en: error connecting
sk: chyba pripojenia

en: disconnected
sk: odpojený

en: connected
sk: pripojený

note: FIXME: can't we report something better?
en: error authenticating loudmouth account
sk: chyba overenia pravosti účtu loudmouth

en: Resource:
sk: Zdroj:

en: Edit
sk: Upraviť

en: _Add a jabber/XMPP account
sk: Prid_ať účet jabber/XMPP

en: Authorization to see your presence
sk: Umožnenie videnia vašej prítomnosti

en: %s asks the permission to see your presence, saying: "%s".
sk: %s pýta povolenie na zobrazenie tvojej prítomnosti, hovorí: "%s".

en: %s asks the permission to see your presence.
sk: %s pýta povolenie na zobrazenie tvojej prítomnosti

en: grant him/her the permission to see your presence
sk: umožniť jemu/jej právo vidieť tvoju prítomnosť

en: refuse him/her the permission to see your presence
sk: odmietnuť jemu/jej právo vidieť tvoju prítomnosť

en: decide later (also close or cancel this dialog)
sk: rozhodnúť sa neskôr (po ukončení alebo zrušení tohoto dialógu)

en: Your answer is:
sk: Tvoja odpoveď je:

en: Add a roster element
sk: Pridať prvok súpisu

en: Please fill in this form to add a new element to the remote roster
sk: Vyplňte, prosím, tento formulár pre pridanie nového prvku do vzdialeného súpisu

en: Identifier:
sk: Identifikátor:

en: identifier@server
sk: identifikátor@server

en: Ask him/her to see his/her status
sk: Požiadať jeho/ju o zobrazenie jeho/jej stavu

en: Forbid him/her to see my status
sk: Zakázať jemu/jej vidieť môj stav

en: Ask him/her to see his/her status (pending)
sk: Požiadať jeho/ju o zobrazenie jeho/jej stavu (nevybavený)

en: Stop getting his/her status
sk: Zastaviť získavanie jeho/jej stavu

en: Start chat
sk: Začať rozhovor

en: Continue chat
sk: Pokračovať v rozhovore

en: Please fill in this form to change an existing element of the remote roster
sk: Vyplňte, prosím, tento formulár pre zmenu existujúceho prvku vzdialeného súpisu

en: New resource list
sk: Nový zoznam zdrojov

en: Add new resource-list
sk: Pridať nový zoznam zdrojov

en: Please fill in this form to add a new contact list to ekiga's remote roster
sk: Vyplňte, prosím, tento formulár pre pridanie nového zoznamu kontaktov vzdialeného súpisu Ekiga

en: Writable:
sk: Zapisovateľný:

en: Username:
sk: Používateľské meno:

en: Click to fetch
sk: Kliknúť pre stiahnutie

en: Distant contact
sk: Vzdialený kontakt

en: Invalid server data
sk: Neplatné dáta serveru

en: _Add a new contact
sk: Prid_ať nový kontakt

en: _Refresh contact list
sk: _Obnoviť zoznam kontaktov

en: Contact list _properties
sk: Vlastnosti zoznamu kontaktov

en: Edit contact list properties
sk: Upraviť vlastnosti zoznamu kontaktov

en: Please edit the following fields (no identifier means global)
sk: Upravte. prosím, nasledujúce polia (neexistencia identifikátora znamená globálny)

en: Add a remote contact
sk: Pridať vzdialený kontakt

en: Please fill in this form to create a new contact on a remote server
sk: Vyplňte, prosím, tento formulár pre vytvorenie nového kontaktu na vzdialenom serveri

note: Translators: #%d - ordinal number
en: %s / List #%d
sk: %s / Zoznam č. %d

note: Translators: #%d - ordinal number
en: List #%d
sk: Zoznam č. %d

en: Edit remote contact
sk: Upraviť vzdialený kontakt

en: Please fill in this form to change an existing contact on a remote server
sk: Vyplňte, prosím, tento formulár pre zmenu existujúceho kontaktu na vzdialenom serveri

en: Account Name
sk: Názov účtu

en: Status
sk: Stav

en: Accounts
sk: Účty

en: _Accounts
sk: _Účty

en: _Help
sk: _Pomocník

en: Active
sk: Aktívne

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Zakázať

en: Remove
sk: Odstrániť

en: This is the Ekiga general configuration assistant. The following steps will set up Ekiga by asking a few simple questions.
    
    Once you have completed these steps, you can always change them later by selecting Preferences in the Edit menu.
sk: Víta vás hlavný sprievodca nastaveniami programu Ekiga. V nasledujúcich krokoch odpovedzte na niekoľko jednoduchých otázok, podľa ktorých sa Ekiga nastaví.
    
    Tieto nastavenia budete môcť neskôr zmeniť prostredníctvom položky Nastavenia z ponuky Upraviť.

en: Welcome to Ekiga
sk: Vitajte v programe Ekiga

en: Personal Information
sk: Osobné údaje

note: The user fields
en: Please enter your first name and your surname:
sk: Zadajte, prosím, vaše krstné meno a priezvisko:

en: Your first name and surname will be used when connecting to other VoIP and videoconferencing software.
sk: Vaše krstné meno a priezvisko bude použité pri pripojení k inému softvéru pre VoIP a video konferencie.

en: Ekiga.net Account
sk: Účet Ekiga.net

en: Please enter your username:
sk: Prosím, zadajte vaše používateľské meno:

en: Please enter your password:
sk: Prosím, zadajte svoje heslo:

en: The username and password are used to login to your existing account at the ekiga.net free SIP service. If you do not have an ekiga.net SIP address yet, you may first create an account below. This will provide a SIP address that allows people to call you.
    
    You may skip this step if you use an alternative SIP service, or if you would prefer to specify the login details later.
sk: Vaše používateľské meno a heslo sa používajú na prihlásenie k vášmu existujúcemu účtu služby SIP na ekiga.net. Ak ešte nemáte SIP adresu na ekiga.net, môžete si najskôr vytvoriť účet. Tým získate SIP adresu ktorá umožní, aby vám mohli ľudia volať.
    
    Tento krok môžete preskočiť, ak používate alternatívnu službu SIP, alebo chcete prihlasovacie informácie zadať neskôr.

en: I do not want to sign up for the ekiga.net free service
sk: Nechcem sa zaregistrovať v bezplatnej službe ekiga.net

en: Ekiga Call Out Account
sk: Účet Ekiga Call Out

en: Please enter your account ID:
sk: Prosím, identifikátor vášho účtu:

en: Please enter your PIN code:
sk: Prosím, zadajte váš PIN kód:

en: I do not want to sign up for the Ekiga Call Out service
sk: Nechcem si aktivovať službu Ekiga.net Call Out

en: Connection Type
sk: Typ pripojenia

note: The connection type
en: Please choose your connection type:
sk: Prosím, vyberte druh vášho pripojenia:

en: 56k Modem
sk: 56K modem

en: DSL/Cable (128 kbit/s uplink)
sk: DSL/Kábel (128 kbit/s a viac)

en: DSL/Cable (512 kbit/s uplink)
sk: DSL/Kábel (512 kbit/s a viac)

en: Keep current settings
sk: Ponechať súčasné nastavenia

en: The connection type will permit determining the best quality settings that Ekiga will use during calls. You can later change the settings individually in the preferences window.
sk: Typ pripojenia umožní výber najlepších nastavení kvality, ktoré bude Ekiga používať počas hovorov. Nastavenia môžete neskôr jednotlivo meniť v okne nastavení.

en: Audio Devices
sk: Zvukové zariadenia

en: Please choose the audio ringing device:
sk: Prosím, vyberte vyzváňacie zariadenie:

en: The audio ringing device is the device that will be used to play the ringing sound on incoming calls.
sk: Vyzváňacie zariadenie je zariadenie, ktoré bude použité na prehranie vyzváňacieho zvuku pri prichádzajúcich hovoroch.

note: ---
en: Please choose the audio output device:
sk: Prosím, vyberte výstupné zvukové zariadenie:

en: The audio output device is the device that will be used to play audio during calls.
sk: Výstupné zvukové zariadenie je zariadenie, ktoré bude použité na prehrávanie zvuku počas hovorov.

note: ---
en: Please choose the audio input device:
sk: Prosím, vyberte vstupné zvukové zariadenie:

en: The audio input device is the device that will be used to record your voice during calls.
sk: Vstupné zvukové zariadenie je zariadenie, ktoré bude použité na záznam vášho hlasu počas hovorov.

en: Video Input Device
sk: Zariadenie video vstupu

en: Please choose your video input device:
sk: Prosím, vyberte vaše vstupné zariadenie pre video:

en: The video input device is the device that will be used to capture video during calls.
sk: Vstupné video zariadenie je zariadenie, ktoré bude použité na zachytávanie videa počas hovorov.

en: No device found
sk: Nenašlo sa žiadne zariadenie

en: Configuration Complete
sk: Nastavenie je dokončené

en: You have now finished the Ekiga configuration. All the settings can be changed in the Ekiga preferences. Enjoy!
sk: Dokončili ste konfiguráciu Ekigy. Všetky nastavenia môžu byť zmenené v nastaveniach Ekigy. Užite si Ekigu!

en: Configuration summary:
sk: Zhrnutie konfigurácie:

en: Audio Ringing Device
sk: Vyzváňacie zariadenie

en: Audio Output Device
sk: Zariadenie zvukového výstupu

en: Audio Input Device
sk: Zariadenie zvukového vstupu

en: SIP URI
sk: URI SIP

en: Ekiga Configuration Assistant (%d of %d)
sk: Sprievodca nastavením Ekigy (%d z %d)

en: Contributors:
sk: Prispievatelia:

en: Artwork:
sk: Grafika:

en: See AUTHORS file for full credits
sk: Zoznam všetkých prispievateľov nájdete v súbore AUTHORS

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sk: Tento program je slobodný softvér. Môžete ho ďalej šíriť a/aleboupravovať podľa ustanovení Všeobecnej verejnej licencie GNU tak, akobola vydaná organizáciou Free Software Foundation, a to buď verzie 2tejto licencie, alebo (podľa vášho uváženia) ktorejkoľvek neskoršejverzie.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details. You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sk: Tento program je rozširovaný v nádeji, že bude užitočný, avšak BEZAKEJKOĽVEK ZÁRUKY. Neposkytujú sa ani odvodené záruky OBCHODOVATEĽNOSTIalebo VHODNOSTI PRE URČITÝ ÚČEL. Ďalšie podrobnosti hľadajte voVšeobecnej verejnej licencii GNU. Kópiu Všeobecnej verejnej licencie GNU ste mali dostať spolu s týmto programom. Ak sa tak nestalo, napíšte na adresu Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Ekiga is licensed under the GPL license and as a special exception, you have permission to link or otherwise combine this program with the programs OPAL, OpenH323 and PWLIB, and distribute the combination, without applying the requirements of the GNU GPL to the OPAL, OpenH323 and PWLIB programs, as long as you do follow the requirements of the GNU GPL for all the rest of the software thus combined.
sk: Ekiga je licencovaná pod licenciou GPL so špeciálnou výnimkou, ktorá hovorí, že máte právo zlúčiť alebo akokoľvek kombinovať tento program s programami OPAL, OpenH323 a PWLIB a šíriť tieto kombinácie bez plnenia podmienok GNU GPL na programy OPAL, OpenH323 a PWLIB tak dlho, kým sú splnené požiadavky GNU GPL pre zvyšok softvéru, ktorý touto kombináciou vznikne.

en: Ekiga is full-featured SIP and H.323 compatible VoIP, IP-Telephony and Videoconferencing application that allows you to make audio and video calls to remote users with SIP and H.323 hardware or software.
sk: Ekiga je plnohodnotná aplikácia pre VoIP, IP-Telefóniu a video konferencie kompatibilná so SIP a H.323, ktorá vám umožňuje vytvárať zvukové a video hovory so vzdialenými používateľmi s hardvérom alebo softvérom SIP a H.323.

en: Unable to open help file.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor pomocníka.

note: %s is the SIP/H.323 address of the remote user, this text is shown below video during a call
en: Connected with %s
sk: Spojený s %s

en: Standby
sk: V pohotovosti

en: Call on hold
sk: Hovor pozdržaný

en: Call retrieved
sk: Začatý hovor

en: Missed call from %s
sk: Zmeškaný hovor od %s

en: Error
sk: Chyba

en: Error while initializing video output
sk: Chyba pri inicializácií video výstupu

en: No video will be displayed on your machine during this call
sk: Počas tohto hovoru nebude na vašom počítači zobrazované žiadne video

en: There was an error opening or initializing the video output. Please verify that no other application is using the accelerated video output.
sk: Nastala chyba otvorenia alebo inicializácie video výstupu. Skontrolujte, prosím, či žiadna iná aplikácia nepoužíva akcelerovaný video výstup.

en: There was an error opening or initializing the video output. Please verify that you are using a color depth of 24 or 32 bits per pixel.
sk: Nastala chyba otvorenia alebo inicializácie video výstupu. Skontrolujte, prosím, či používate farebnú hĺbku 24 alebo 32 bitov na pixel.

note: Translators: This is a hotplug status
en: Added video input device %s
sk: Pridané zariadenie video vstupu %s

note: Translators: This is a hotplug status
en: Removed video input device %s
sk: Odstránené zariadenie video vstupu %s

en: Error while accessing video device %s
sk: Chyba pri prístupe k video zariadeniu %s

en: A moving logo will be transmitted during calls.
sk: Počas hovorov bude prenášané pohyblivé logo.

en: There was an error while opening the device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your permissions and make sure that the appropriate driver is loaded.
sk: Pri otváraní zariadenia došlo k chybe. V prípade, že je zariadenie odpojiteľné, možno pomôže pripojiť ho znovu. Ak nie, alebo je stále neprístupné, skontrolujte, prosím, vaše oprávnenia a presvedčte sa, či je načítaný správny ovládač.

en: Your video driver doesn't support the requested video format.
sk: Váš ovládač videa nepodporuje požadovaný formát videa.

en: Could not open the chosen channel.
sk: Nepodarilo sa otvoriť vybraný kanál.

en: Your driver doesn't seem to support any of the color formats supported by Ekiga.
     Please check your kernel driver documentation in order to determine which Palette is supported.
sk: Váš ovládač nepodporuje žiadny z farebných formátov podporovaných programom Ekiga.
     Prosím, skontrolujte dokumentáciu ovládačov svojho jadra, ak chcete zistiť, ktorá Paleta je podporovaná.

en: Error while setting the frame rate.
sk: Chyba pri nastavovaní frekvencie snímok.

en: Error while setting the frame size.
sk: Chyba pri nastavovaní veľkosti snímok.

en: Unknown error.
sk: Neznáma chyba

note: Translators: This is a hotplug status
en: Added audio input device %s
sk: Pridané zariadenie zvukového vstupu %s

note: Translators: This is a hotplug status
en: Removed audio input device %s
sk: Odstránené zariadenie zvukového vstupu %s

en: Error while opening audio input device %s
sk: Chyba pri otváraní zariadenia zvukového vstupu %s

note: Translators: This happens when there is an error with audio input: * Nothing ("silence") will be transmitted
en: Only silence will be transmitted.
sk: Bude prenesené iba ticho.

en: Unable to open the selected audio device for recording. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup, the permissions and that the device is not busy.
sk: Nedá sa otvoriť vybrané zvukové zariadenie pre záznam. V prípade, že je zariadenie odpojiteľné, možno pomôže pripojiť ho znovu. Ak nie, alebo je stále neprístupné, skontrolujte, prosím, vaše zvukové nastavenie, práva a či nie je zariadenie zaneprázdnené.

en: The selected audio device was successfully opened but it is impossible to read data from this device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup.
sk: Vybrané zvukové zariadenie bolo úspešne otvorené, ale nie je možné z neho čítať údaje. V prípade, že je zariadenie odpojiteľné, možno pomôže pripojiť ho znovu. Ak nie, alebo je stále neprístupné, skontrolujte, prosím, vaše zvukové nastavenie.

en: Added audio output device %s
sk: Pridané zariadenie zvukového výstupu %s

en: Removed audio output device %s
sk: Odstránené zariadenie zvukového výstupu %s

en: Error while opening audio output device %s
sk: Chyba pri otváraní výstupného zvukového zariadenia %s

en: No incoming sound will be played.
sk: Žiadny vyzváňací zvuk nebude prehraný.

en: Unable to open the selected audio device for playing. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup, the permissions and that the device is not busy.
sk: Nedá sa otvoriť vybrané zvukové zariadenie na prehrávanie. V prípade, že je zariadenie odpojiteľné, možno pomôže pripojiť ho znovu. Ak nie, alebo je stále neprístupné, skontrolujte, prosím, vaše zvukové nastavenie, práva a či nie je zariadenie zaneprázdnené.

en: The selected audio device was successfully opened but it is impossible to write data to this device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup.
sk: Vybrané zvukové zariadenie bolo úspešne otvorené, ale nie je možné zapisovať dáta na toto zariadenie. V prípade, že je zariadenie odpojiteľné, možno pomôže pripojiť ho znovu. Ak nie, alebo je stále neprístupné, skontrolujte, prosím, vaše zvukové nastavenie.

en: Video Settings
sk: Nastavenia videa

en: Adjust brightness
sk: Nastaviť jas

en: Adjust whiteness
sk: Nastaviť belosť

en: Adjust color
sk: Nastaviť farbu

en: Adjust contrast
sk: Nastaviť kontrast

en: Audio Settings
sk: Nastavenia zvuku

en: _Retrieve Call
sk: _Obnoviť hovor

en: H_old Call
sk: _Pozdržať hovor

en: Suspend _Audio
sk: Pozastaviť _zvuk

en: Suspend _Video
sk: Pozastaviť _Video

en: Resume _Audio
sk: Obnoviť _zvuk

en: Resume _Video
sk: Obnoviť _video

en: Reject
sk: Odmietnuť

en: Accept
sk: Prijať

en: Incoming call from
sk: Prichádzajúci hovor od

en: Remote URI:
sk: Vzdialený URI:

en: Remote Application:
sk: Vzdialená aplikácia:

en: Account ID:
sk: Identifikátor účtu:

en: Call from %s
sk: Hovor od %s

en: Call Duration: %s
sk: Dĺžka hovoru: %s

en: Transfer call to:
sk: Prepojiť hovor:

en: No
sk: Nie

en: Yes
sk: Áno

en: Detected new audio input device:
sk: Detegované nové vstupné zvukové zariadenie:

en: Detected new audio output device:
sk: Detegované nové výstupné zvukové zariadenie:

en: Detected new video input device:
sk: Detegované nové vstupné video zariadenie:

en: Video Devices
sk: Video zariadenia

en: Do you want to use it as default device?
sk: Chcete ho použiť ako predvolené zariadenie?

en: _Chat
sk: Rozh_ovor

en: Ca_ll
sk: Ho_vor

en: Place a new call
sk: Vytvoriť nový hovor

en: _Hang up
sk: _Zavesiť

en: Terminate the current call
sk: Zrušiť aktuálny hovor

en: Co_ntact
sk: Ko_ntakt

en: Act on selected contact
sk: Použiť na vybraný kontakt

en: A_dd Contact
sk: Pridať kontakt

en: Add a contact to the roster
sk: Pridať kontakt do súpisu

en: Find contacts
sk: Nájsť kontakty

en: Hold the current call
sk: Pozdržať aktuálny hovor

en: _Transfer Call
sk: _Prepojiť hovor

en: Transfer the current call
sk: Prepojiť aktuálny hovor

en: Suspend or resume the audio transmission
sk: Pozastaviť alebo pokračovať v prenose zvuku

en: Suspend or resume the video transmission
sk: Pozastaviť alebo pokračovať v prenose videa

en: Close the Ekiga window
sk: Zavrieť okno Ekigy

en: Quit
sk: Ukončiť

en: _Configuration Assistant
sk: Sprievod_ca konfiguráciou

en: Run the configuration assistant
sk: Spustiť Sprievodcu konfiguráciou

en: Edit your accounts
sk: Upraviť vaše účty

en: Change your preferences
sk: Zmeniť vaše nastavenia

en: _View
sk: _Zobraziť

en: Con_tacts
sk: Kon_takty

en: View the contacts list
sk: Zobraziť zoznam kontaktov

en: _Dialpad
sk: _Ciferník

en: View the dialpad
sk: Zobraziť ciferník

en: _Call History
sk: _História volaní

en: View the call history
sk: Zobraziť históriu volaní

en: _Show Call Panel
sk: _Zobraziť panel volania

en: _Local Video
sk: _Lokálne video

en: Local video image
sk: Lokálna video snímka

en: _Remote Video
sk: _Vzdialené video

en: Remote video image
sk: Vzdialená video snímka

en: _Picture-in-Picture
sk: _Obraz v obraze

en: Both video images
sk: Obe video snímky

en: Picture-in-Picture in Separate _Window
sk: O_braz v obraze v oddelených oknách

en: Zoom in
sk: Zväčšiť

en: Zoom out
sk: Zmenšiť

en: Normal size
sk: Normálna veľkosť

en: _Fullscreen
sk: _Na celú obrazovku

en: Switch to fullscreen
sk: Prepnúť na celú obrazovku

en: Get help by reading the Ekiga manual
sk: Získať pomoc čítaním príručky Ekigy

en: View information about Ekiga
sk: Zobraziť informácie o programe Ekiga

en: Enter a URI on the left, and click this button to place a call or to hangup
sk: Vľavo zadajte URL a kliknite na toto tlačidlo pre vytočenie alebo položenie hovoru

en: Contacts
sk: Kontakty

en: Dialpad
sk: Ciferník

en: Call history
sk: História volaní

en: Change the volume of your soundcard
sk: Zmeniť hlasitosť vašej zvukovej karty

en: Change the color settings of your video device
sk: Zmeniť nastavenia farieb vášho video zariadenia

note: Translators: TX is a common abbreviation for "transmit".  As it * is shown in a tooltip, there is no space constraint
en: TX: %dx%d
sk: Odosielanie: %dx%d

note: Translators: RX is a common abbreviation for "receive".  As it * is shown in a tooltip, there is no space constraint
en: RX: %dx%d
sk: Prijímanie: %dx%d

en: Lost packets: %.1f %%
    Late packets: %.1f %%
    Out of order packets: %.1f %%
    Jitter buffer: %d ms%s%s%s
sk: Stratené pakety: %.1f %%
    Oneskorené pakety: %.1f %%
    Pakety mimo poradia: %.1f %%
    Vyrovnávacia pamäť výpadkov: %d ms%s%s%s

en: Prints debug messages in the console (level between 1 and 5)
sk: Vytlačí správy pre ladenie do konzoly (úroveň medzi 1 a 5)

en: Prints user plane debug messages in the console (level between 1 and 4)
sk: Vytlačí správy pre ladenie užívateľskej roviny v konzole (úroveň medzi 1 a 6)

en: Makes Ekiga call the given URI
sk: Prinúti Ekigu volať na daný URI

en: Play sound for new voice mails
sk: Prehrávať zvuk pri nových hlasových odkazoch

en: Play sound for new instant messages
sk: Prehrávať zvuk pri nových okamžitých správach

en: _Full name:
sk: _Celé meno:

en: User Interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Start _hidden
sk: Spustiť _skryté

en: Show offline _contacts
sk: Ukázať nepripojené _kontakty

en: Video Display
sk: Zobrazenie videa

en: Place windows displaying video _above other windows
sk: Umiestňovať okná zobrazujúce video _nad ostatné okná

en: Network Settings
sk: Nastavenia siete

en: Enable network _detection
sk: Zapnúť _detekciu siete

en: Call Forwarding
sk: Presmerovanie hovoru

en: _Always forward calls to the given host
sk: _Vždy presmerovať hovory zadanému hostiteľovi

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings
sk: Ak je povolené, budú všetky prichádzajúce hovory vždy presmerované na hostiteľa, ktorý je zadaný v nastavení protokolu

en: Forward calls to the given host if _no answer
sk: Pri neodpovedaní presmerovať hovor _na zadaného hostiteľa

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings if you do not answer the call
sk: Ak je povolené, všetky prichádzajúce hovory budú presmerované na hostiteľa, ktorý je zadaný v nastavení protokolu, ak nebudete odpovedať na hovor.

en: Forward calls to the given host if _busy
sk: Pri zaneprázdnenosti presmerovať hovor na zadaného hostiteľa

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings if you already are in a call or if you are in Do Not Disturb mode
sk: Ak je povolené, všetky prichádzajúce hovory budú presmerované na hostiteľa zadaného v nastavení protokolu, ak práve máte hovor, alebo ak ste v režime Nevyrušovať.

en: Call Options
sk: Možnosti hovoru

note: Add all the fields
en: Timeout to reject or forward unanswered incoming calls (in seconds):
sk: Časový limit pre odmietnutie alebo presmerovanie nezodvihnutých prichádzajúcich hovorov (v sekundách):

en: _Automatically answer incoming calls
sk: Automaticky zdvihnúť prichádzajúci hovor

en: Ekiga Sound Events
sk: Zvukové udalosti Ekigy

en: Event
sk: Udalosť

en: Choose a sound
sk: Vyberte zvuk

en: Wavefiles
sk: Zvukové súbory

en: Play
sk: Prehrať

en: String
sk: Reťazec

en: Tone
sk: Tón

en: Misc Settings
sk: Iné nastavenia

en: Forward _URI:
sk: _URI pre presmerovanie:

en: Advanced Settings
sk: Pokročilé nastavenia

note: The toggles
en: Enable H.245 _tunneling
sk: Povoliť _tunelovanie H.245

en: Enable _early H.245
sk: Povoliť _včasné H.245

en: Enable fast _start procedure
sk: Povoliť _rýchly štart

en: Connection will be established in Fast Start mode. Fast Start is a new way to start calls faster that was introduced in H.323v2. It is not supported by Netmeeting and using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting.
sk: Spojenie bude nadviazané v režime Rýchleho štartu. Rýchly štart je novým spôsobom rýchlejšieho nadväzovania hovorov, uvedeného s H.323v2. Nie je podporovaný Netmeeting-om, a ak súčasne použijete Rýchly štartu i tunelovanie H.245, niektoré verzie Netmeetingu to nerozchodia.

en: DTMF Mode
sk: Režim DTMF

en: _Send DTMF as:
sk: _Odoslať DTMF ako:

en: _Outbound Proxy:
sk: Proxy pre _odchádzajúcu komunikáciu:

en: Ringing Device
sk: Vyzváňacie zariadenie

en: Select the ringing audio device to use
sk: Vyberte vyzváňacie zariadenie, ktoré chcete používať

en: Output device:
sk: Výstupné zariadenie:

en: Input device:
sk: Vstupné zariadenie:

note: That button will refresh the device list
en: _Detect devices
sk: _Zistiť zariadenia

en: PAL (Europe)
sk: PAL (Európa)

en: NTSC (America)
sk: NTSC (Amerika)

en: SECAM (France)
sk: SECAM (Francúzsko)

en: Auto
sk: Automaticky

note: Video Channel
en: Channel:
sk: Kanál:

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Select the transmitted video size
sk: Výber prenosovej veľkosti videa

en: Format:
sk: Formát:

en: Codecs
sk: Kodeky

en: Settings
sk: Nastavenia

note: Translators: the full sentence is Automatically adjust jitter buffer between X and Y ms
en: Enable silence _detection
sk: Zapnúť _detekciu ticha

en: Enable echo can_celation
sk: Automatické rušenie _ozveny

en: Maximum _jitter buffer (in ms):
sk: Maximálna vyrovnávacia pamäť výpadkov (v ms):

note: Translators: the full sentence is Keep a minimum video quality of X %
en: Picture Quality
sk: Kvalita obrázkov

en: Maximum video _bitrate (in kbits/s):
sk: Maximálny _bitový tok videa (v kbits/s):

en: The maximum video bitrate in kbits/s. The video quality and the effective frame rate will be dynamically adjusted to keep the bitrate at the given value.
sk: Maximálny bitovy tok videa v kbits/s. Kvalita videa a počet prenesených rámcov za sekundu budú dynamicky upravené nad minimálnu hodnotu počas hovorov tak, aby sa znížil bitový tok na zadanú hodnotu.

en: Ekiga Preferences
sk: Nastavenia Ekigy

en: General
sk: Hlavné

en: Personal Data
sk: Osobné údaje

en: General Settings
sk: Hlavné nastavenia

en: Sound Events
sk: Zvukové udalosti

en: Protocols
sk: Protokoly

en: SIP Settings
sk: Nastavenia SIP

en: H.323 Settings
sk: Nastavenia H.323

note: The player
en: Audio
sk: Zvukový

en: Devices
sk: Zariadenia

en: You have %d message | You have %d messages
sk[0]: Máte %d správ
sk[1]: Máte %d správu
sk[2]: Máte %d správy

en: The following accounts are inactive:
sk: Nasledujúce účty sú neaktívne:

en: Online
sk: Pripojený

en: Away
sk: Neprítomný

en: Do Not Disturb
sk: Nerušiť

en: Custom message...
sk: Vlastná správa...

en: Clear
sk: Vymazať

note: Build the dialog
en: Custom Message
sk: Vlastná správa

en: Delete custom messages:
sk: Vymazať vlastné správy:

en: Define a custom message:
sk: Definovať vlastnú správu:
