ekiga - en to sr translation catalogue (739 entries)

note: Application name
en: Ekiga Softphone
sr: Софтверски телефон Екига

en: IP Telephony, VoIP and Video Conferencing
sr: Телефонирање, пренос гласа и слике преко интернета

en: Talk to and see people over the Internet
sr: Разговарајте са пријатељима и гледајте их преко Интернета

en: Audio output device
sr: Излазни звучни уређаји

en: Select the audio output device to use
sr: Изаберите уређај који ће се користити за излаз звука

en: Audio input device
sr: Улазни звучни уређаји

en: Select the audio input device to use
sr: Изаберите уређај који ће се користити за улаз звука

en: Video input device
sr: Улазни видео уређај

en: Select the video input device to use. If an error occurs when using this device a test picture will be transmitted.
sr: Изаберите видео улаз који ће се користити. Уколико се догоди грешка при употреби овог уређаја, пренеће се пробна слика.

en: Video size
sr: Величина слике

en: Select the transmitted video size: Small (QCIF 176x144) or Large (CIF 352x288)
sr: Изаберите величину пренесене слике: Мала (КуЦИФ 176x144) или велика (ЦИФ 352x288)

en: Video channel
sr: Канал за слику

en: The video channel number to use (to select camera, tv or other sources)
sr: Број канала за слику (за избор камере, ТВ и осталих извора)

en: Video format
sr: Видео формат

en: Select the format for video cameras (does not apply to most USB cameras)
sr: Изаберите формат за видео камере (није применљиво на већину УСБ камера)

en: Video preview
sr: Преглед слике

en: Display images from your camera device
sr: Прикажи слике са камере

en: Frame Rate
sr: Учестаност кадрова

en: The maximum transmitted frame rate in frames/s. This rate may not be reached in case a minimum quality was configure via a TSTO value smaller than 31 and the bitrate selected is not sufficient to support this minimum quality
sr: Максимални проток број кадрова у секунди. Овај проток не мора да се достигне уколико је минимални квалитет подешен ТСТО вредношћу мањом од 31 и битски проток није довољан да подржи минимални квалитет слике

en: Full name
sr: Име и презиме

en: Enter your full name
sr: Унесите пуно име

en: Contact short status
sr: Сажето стање контакта

en: The short status information
sr: Сажети подаци о стању

en: Contact long status
sr: Опширно стање контакта

en: The long status information
sr: Проширени подаци стања

en: The Audio Codecs List
sr: Списак аудио кодека

en: The audio codecs list
sr: Списак аудио кодека

en: Enable silence detection
sr: Омогући проналажење тишине

en: If enabled, use silence detection with the codecs supporting it
sr: Ако је укључено, користи откривање тишине са кодецима који то подржавају

en: Enable echo cancellation
sr: Укључи поништавање одјека

en: If enabled, use echo cancellation
sr: Ако је укључено, користи поништавање одјека

en: Alternative audio output device
sr: Резервни излазни звучни уређај

en: Select an alternative audio output device to use for sound events.
sr: Изаберите један резервни излазни звучни уређај који ће се користити за звучно оглашавање догађаја.

en: The incoming call sound
sr: Звук долазног позива

en: The sound that will be played on incoming calls, if enabled
sr: Ако је укључено, звук који ће бити пуштен за долазне позиве

en: Play sound on incoming calls
sr: Пусти звук на долазне позиве

en: The chosen sound will be played on incoming calls, if enabled
sr: Ако је укључено, изабрани звук ће бити пуштен на долазеће позиве

en: The new instant message sound
sr: Звук за нову брзу поруку

en: The sound that will be played when there is a new instant message, if enabled
sr: Ако је укључено, звук који ће бити пуштен када пристигне нова брза порука

en: Play sound on new message
sr: Пусти звук кад пристигне нова порука

en: The chosen sound will be played when a new instant message is received, if enabled
sr: Ако је омогућено, биће пуштен изабрани звук при пријему нове брзе поруке

en: The new voice mail sound
sr: Звук долазне говорне поште

en: The sound that will be played when there is a new voice mail, if enabled
sr: Ако је укључено, звук који ће бити пуштен при пријему нове говорне поште

en: Play sound on new voice mail
sr: Пусти звук када пристигне нова говорна пошта

en: The chosen sound will be played when a new voice mail is received, if enabled
sr: Ако је укључено, биће пуштен изабрани звук при пријему нове говорне поште

en: Play ring tone
sr: Пусти звук за звоно

en: The chosen sound will be played when calling somebody, if enabled
sr: Ако је укључено, изабрани звук ће бити пуштен при звању некога

en: The dial tone sound
sr: Звук за сигнал слободног бирања

en: The sound that will be played when calling somebody, if enabled
sr: Ако је укључено, звук који ће бити пуштен при звању некога

en: Play busy tone
sr: Пусти звук заузећа

en: The chosen sound will be played at the end of calls or calling somebody who is busy, if enabled
sr: Ако је укључено, изабрани звук ће бити пуштен по завршетку позива или при звању некога ко је заузет

en: The busy tone sound
sr: Звук заузећа

en: The sound that will be played at the end of calls or when calling somebody who is busy, if enabled
sr: Ако је укључено, звук који ће бити пуштен по окончању позива или при звању некога ко је заузет

en: The accounts list
sr: Списак налога

en: The list of accounts to which Ekiga should register
sr: Списак налога које Екига треба да користи код регистрације/пријаве

en: Type of Service (TOS) byte on outgoing RTP IP packets
sr: Бајт врсте сервиса (TOS) на одлазним РТП ИП пакетима

en: The Type of Service (TOS) byte on outgoing RTP IP packets. This byte is used by the network to provide some level of Quality of Service (QoS). Default value 184 (0xB8) correspond to Expedited Forwarding (EF) PHB as defined in RFC 3246.
sr: Бајт врсте сервиса (TOS) на одлазним РТП ИП пакетима. Овај бајт користи мрежа да обезбеди одређени ниво квалитета сервиса (QoS). Подразумевана вредност 184 (0xB8) одговара брзом прослеђивању (Expedited Forwarding, EF) ПХБ као што је дефинисано у РФЦ 3246.

en: Listen port
sr: Порт ослушкивања

en: The port to listen to for incoming connections. Ekiga needs to be restarted for the new value to take effect
sr: Порт ослушкивања за долазним позивима. Екига треба да буде поново покренута да нова вредност ступи на снагу

en: Outbound Proxy
sr: Спољно-везујући посредник

en: The SIP Outbound Proxy to use for outgoing calls
sr: СИП посредник који се користи за одлазне позиве

en: Forward calls to host
sr: Преусмерава позиве на рачунар

en: The host where calls should be forwarded if call forwarding is enabled
sr: Рачунар према коме треба да буду преусмерени позиви ако је укључено преусмеравање

en: DTMF sending
sr: Слање ДТМФ-а

en: Select the mode for sending DTMFs. The values can be 0 (for "RFC2833") and 1 (for "INFO")
sr: Изаберите режим слања ДТМФ сигнала. Вредност може бити 0 (за „RFC2833“) и 1 (за „INFO“)

en: The port to listen to for incoming connections. Ekiga needs to be restarted for the new value to take effect.
sr: Ослушавани порт за долазне позиве. Екига треба да буде поново покренута да нова вредност ступи на снагу.

en: TCP port range
sr: Опсег ТЦП портова

en: The range of TCP ports that Ekiga will use for the H.323 H.245 channel. This port range has no effect if both participants to the conference are using H.245 Tunneling.
sr: Опсег ТЦП портова који Екига користи за Х.323 и Х.245 канал. Овај опсег нема утицаја ако оба учесника конференције користе Х.245 тунел.

en: UDP port range
sr: Опсег УДП портова

en: The range of UDP ports that Ekiga will use.
sr: Опсег УДП портова које Екига користи.

en: Enable H.245 tunneling
sr: Омогућава Х.245 тунел

en: This enables H.245 Tunneling mode. In H.245 Tunneling mode H.245 messages are encapsulated into the H.225 channel (port 1720). This saves one TCP connection during calls. H.245 Tunneling was introduced in H.323v2 and Netmeeting does not support it. Using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting.
sr: Ово укључује Х.245 режим тунела. У Х.245 режиму тунела Х.245 поруке су уоквирене у Х.225 канал (порт 1720). Ово штеди једну ТЦП везу за време позива. Х.245 тунел је уведен у Х.323v2 и Мрежно сретање га не подржава. Употреба и Брзог старта и Х.245 тунела може да сруши нека издања Мрежног сретања.

en: Enable early H.245
sr: Укључује рани Х.245

en: This enables H.245 early in the setup
sr: Ово укључује Х.245 рано у подешавању

en: Enable 'Fast Start'
sr: Омогући „Брзо покретање“

en: Connection will be established in Fast Start mode. Fast Start is a new way to start calls faster that was introduced in H.323v2. It is not supported by Netmeeting and using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting
sr: Веза ће бити успостављена у режиму брзог покретања. Брзо покретање је нови пут да започнете разговор који је уведен у Х.323в2. Мрежно сретање га не подржава и коришћење и брзог покретања и Х.245 тунелa може да сруши нека издања Мрежног сретањa

en: Enable H.239
sr: Укључује Х.245

en: This enables H.239 capability for additional video roles
sr: Ово укључује Х.239 могућност за додатне функције снимка

en: Extended Video Roles
sr: Функције проширеног снимка

en: Select the H.239 Video Role. The values can be 0 (for "disable extended video"), 1 (for "allow per content role mask"), 2 (for "force presentation"), or 3 (for "force live role")
sr: Бира функцију Х.239 снимка. Вредности могу бити 0 (за „искључи проширени снимак“), 1 (за „допусти маску функције по садржају“), 2 (за „присили предстаљање“), или 3 (за „присили функцију уживо“)

en: Select the mode for sending DTMFs. The values can be 0 (for "String"), 1 (for "Tone"), 2 (for "RFC2833"), or 3 (for "Q.931") (default is "String"). Choosing other values than "String" disables the Text Chat.
sr: Изаберите режим слања ДТМФ сигнала. Вредности могу бити 0 (за „Ниску знакова“), 1 („Тонско“), 2 (за „РФЦ2833“) или 3 (за „Ку.931“) (подразумевано је „Ниска знакова“). Избор неке друге вредности од „Ниске знакова“ искључује текстуални разговор.

en: Always forward calls to the given host
sr: Увек прослеђује позиве до датог рачунара

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below
sr: Ако је укључено, сви долазни позиви ће бити преусмерени на рачунар који је назначен у наредном пољу

en: Forward calls to the given host if busy
sr: Преусмерава позив на дати рачунар ако је заузето

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below if you already are in a call or if you are in busy mode
sr: Ако је укључено, сви долазни позиви ће бити преусмерени на рачунар који је назначен у наредном пољу ако имате позив или ако сте у режиму заузетости

en: Forward calls to the given host if no answer
sr: Преусмерава позив на дати рачунар ако се не одговара на позив

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below if you do not answer the call
sr: Ако је укључено, сви долазни позиви ће бити преусмерени на рачунар који је назначен у наредном пољу ако не одговорите на позив

en: The STUN Server
sr: СТУН сервер

en: The STUN server to use for STUN Support. STUN is a technology that permits passage through some types of NAT gateway
sr: СТУН сервер за СТУН подршку. СТУН је технологија која допушта да се прође кроз неке врсте маскирања мреже.

en: Enable STUN network detection
sr: Укључује откривање СТУН мреже

en: Enable the automatic network setup resulting from the STUN test
sr: Укључује самоподешавање мреже добијено СТУН тестом

en: NAT Binding Timeout
sr: Временски рок везивања адресног преводиоца

en: Enter the number of seconds after which Ekiga should try refreshing the NAT binding when STUN is being used
sr: Унесите број секунди након којих би програм требао да освежи везивање на адресног мрежног преводиоца када се користи СТУН

en: Position on the screen of the call window
sr: Положај прозора за позиве

en: Size of the call window
sr: Величина прозора за позиве

en: Position on the screen of the main window
sr: Положај главног прозора

en: Change the panel section of the main window
sr: Мења одељак панела главног прозора

en: Change the panel section of the main window (0=Contacts, 1=Dialpad, 2=Call history)
sr: Мења одељак панела главног прозора (0=Контакти, 1=Бројчаник, 2=Историјат позива)

en: Size of the chat window
sr: Величина прозора за текстуалне поруке

en: Position on the screen of the chat window
sr: Положај прозора за текстуалне поруке

en: Size of the druid window
sr: Величина прозора чаробњака

en: Position on the screen of the druid window
sr: Положај прозора чаробњака-помоћника

en: Position on the screen of the address book window
sr: Положај прозора именика

en: Size of the address book window
sr: Величина прозора именика

en: Position on the screen of the audio settings window
sr: Положај прозора за подешавања звука

en: Size of the audio settings window
sr: Величина прозора подешавања звука

en: Position on the screen of the video settings window
sr: Положај прозора за подешавања снимка

en: Size of the video settings window
sr: Величина прозора подешавања снимка

en: Position on the screen of the preferences window
sr: Положај прозора поставки

en: Size of the preferences window
sr: Величина прозора поставки

en: Disable video hardware acceleration
sr: Искључује хардверско убрзавање за видео

en: This key disables DirectX (on win32) and XVideo (on Linux) video hardware acceleration
sr: Овај кључ искључује хардверско убрзање видеа за ДиректниИкс (на вин32) и ИксВидео (на Линуксу)

en: Allow picture-in-picture software scaling
sr: Дозвољава програмско увећање слике-у-слици

en: Allow Ekiga to fall back to software scaling the picture-in-picture if hardware support is not available. If this is set to false, Ekiga will not try to open the PIP if hardware support is not available.
sr: Дозвољава Екиги да користи програмско повећавање и смањивање слике-у-слици уколико не постоји хардверска подршка. Уколико није изабрано, Екига неће користити програмско повећање чак и кад не постоји хардверска подршка.

en: Specify the software scaling algorithm
sr: Наводи алгоритам програмског повећања

en: Specify the software scaling algorithm: 0: nearest neighbor, 1: nearest neighbor with box filter, 2: bilinear filtering, 3: hyperbolic filtering. Does not apply on windows systems.
sr: Наведите алгоритам за програмско повећавање или смањивање слике: 0: најближи сусед, 1: најближи сусед са филтером кутије, 2: билинеарно филтрирање, 3: хиперболично филтрирање. Не користи се на системима прозора.

en: The zoom value
sr: Вредност увећања

en: The zoom value in percent to apply to images displayed in the main GUI (can be 50, 100, or 200)
sr: Вредност увећања слика које се приказују у главном прозору (може бити 50, 100 или 200)

en: Place windows displaying video above other windows during calls
sr: Поставља прозоре који приказују снимак изнад осталих прозора у току разговора

en: The default video view
sr: Почетни приказ снимка

en: The default video view (0: Local, 1: Remote, 2: Both, 3: Both in a separate window)
sr: Подразумевани приказ снимка (0: локални, 1: удаљени, 2: оба, 3: оба у посебним прозорима)

en: The video view before having switched to fullscreen
sr: Ширина снимка пре пребацивања на цео екран

en: The video view before having switched to fullscreen (same values as video_view)
sr: Ширина снимка пре пребацивања на цео екран (иста вредност као „video_view“)

en: Remote video window size
sr: Величина прозора удаљеног снимка

en: The size of the remote video window
sr: Величина прозора удаљеног снимка

en: Remote video window position
sr: Положај прозора удаљеног снимка

en: The position of the remote video window
sr: Положај прозора удаљеног снимка

en: Maximum jitter buffer
sr: Највећи бафер пулса

en: The maximum jitter buffer size for audio reception (in ms)
sr: Највећа величина бафера пулса за аудио пријем (у мс)

en: The video codecs list
sr: Списак видео кодека

en: Maximum TX video bitrate
sr: Највећи видео проток за слање

en: The maximum TX video bitrate in kbit/s. The video quality and the number of transmitted frames per second (depends on selected codec) will be dynamically adjusted above their minimum during calls to try to minimize the bandwidth to the given value
sr: Највећи видео проток за слање у kbit/s. Квалитет слике и број пренесених кадрова у секунди (у зависности од одабраног кодека) биће динамички прилагођени изнад њиховог минимума за време позива при покушају да се умањи проток на дату вредност

en: Maximum RX video bitrate
sr: Највећи видео проток за примање

en: The maximum RX video bitrate in kbit/s. This value will be signaled to the peer endpoint that can adjust (if it supports it) its TX bitrate if it is above the signaled value
sr: Највећи видео проток за примање у kbit/s. Ова вредност ће бити послата особи са којом разговарате (ако њен програм то подржава) ради подешавања видео протока за слање уколико је изнад ове вредности.

en: Temporal Spatial Trade Off
sr: Временско просторни однос

en: Whether to prefer to sustain the max. frame rate or lower it possibly in order to keep a minimum level of (spatial) quality for all frames. 0: Highest minimal quality, 31: lowest minimal quality
sr: Да ли да се одржава највећа брзина кадрова или да се смањује због одржавања најмањег нивоа (просторног) квалитета свих кадрова. 0: Највиши најмањи квалитет, 31: најнижи најмањи квалитет

en: List of folded groups in the roster
sr: Списак преклопљених група у листи контаката

en: Show offline contacts
sr: Приказује пријатеље ван мреже

en: If enabled, offline contacts will be shown in the roster
sr: Ако је укључено, контакти који нису на мрежи ће бити приказани у листи контаката

en: LDAP servers
sr: ЛДАП сервери

en: List of configured LDAP servers
sr: Списак подешених ЛДАП сервера

en: Calls history
sr: Историјат позива

en: The history of the 100 last calls
sr: Историјат последњих 100 начињених позива

en: Kind of network selected in the assistant
sr: Врста мреже одабрана у чаробњаку

en: 0: 56kbps, 1: ISDN, 2: DSL128, 3: DSL512, 4: LAN, 5: Custom
sr: 0: 56K модем, 1: диг. тел. линија са инт. услугама, 2: дигитална претплатничка линија 128, 3: дигитална претплатничка линија 512, 4: локална мрежа, 5: произвољно

en: No answer timeout
sr: Временски рок без одговора

en: Automatically reject or forward incoming calls if no answer is given after the specified amount of time (in seconds)
sr: Сам одбија или прослеђује долазне позиве уколико није одговорено одређено време (у секундама).

en: Automatic answer
sr: Самојављање

en: If enabled, automatically answer incoming calls
sr: Ако је укључено, програм ће се сам јавити на све долазне позиве

en: New device detected
sr: Откривен је нови уређај

en: Use it
sr: Користи га

en: Device removed
sr: Уређај је уклоњен

en: Neighbours
sr: Суседи

en: Clear List
sr: Очисти списак

en: Received
sr: Примљени

en: Placed
sr: Начињени

en: Missed
sr: Пропуштени

note: Ignore
en: Incoming call from %s
sr: Позива вас „%s“

en: Remote URI:
sr: Удаљена адреса:

en: Reject
sr: Одбаци

en: Accept
sr: Прихвати

en: _New Contact
sr: Нови _контакт

en: Services
sr: Услуге

en: Echo test
sr: Тест одјека

en: Conference room
sr: Соба за конференцију

en: Call back test
sr: Тест повратног позива

en: Local roster
sr: Локални контакти

en: Rename
sr: Преименуј

en: Family
sr: Породица

en: Friend
sr: Пријатељ

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; associate means someone who is at the same "level" than you.
en: Associate
sr: Сарадник

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; assistant means someone who is at a lower "level" than you.
en: Assistant
sr: Помоћник

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; supervisor means someone who is at a higher "level" than you.
en: Supervisor
sr: Супервизор

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; self means yourself.
en: Self
sr: Ја

en: Add to local roster
sr: Додај у локалне контакте

en: Please fill in this form to add a new contact to ekiga's internal roster
sr: Попуните овај формулар да додате нови контакт Екигином унутрашњем списку контаката

en: Name:
sr: Име:

en: Name of the contact, as shown in your roster
sr: Име контакта, како ће бити приказан на списку

en: Address:
sr: Адреса:

en: Address, e.g. sip:xyz@ekiga.net
sr: Адреса, нпр. sip:xyz@ekiga.net

en: Put contact in groups:
sr: Стави контакт у групе:

en: You supplied an unsupported address
sr: Навели сте неподржану адресу

en: You already have a contact with this address!
sr: Већ имате контакт са овом адресом!

en: Rename group
sr: Преименуј групу

en: Please edit this group name
sr: Измените назив ове групе

en: Unnamed
sr: Неименовано

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Edit roster element
sr: Измени елементе листе контаката

en: Please fill in this form to change an existing element of ekiga's internal roster
sr: Попуните овај формулар да измените постојећи елемент Екигиног унутрашњег списка

en: Is a preferred contact
sr: Је омиљени контакт

en: Choose groups:
sr: Одаберите групе:

en: Call
sr: Позив

en: Transfer
sr: Пребаци

note: Translators : The alias we are registering already exists : failure
en: Duplicate alias
sr: Већ постоји овај надимак

en: Bad username/password
sr: Погрешно корисничко име/лозинка

en: Transport error
sr: Грешка преноса

en: Failed
sr: Није успело

note: Translators: this is a state, not an action, i.e. it should be read as "(you are) unregistered", and not as "(you have been) unregistered"
en: Unregistered
sr: Нерегистрован(а)

note: translators : the result will look like : * "registered (with 2 voice mail messages)"
en: %s (with %d voice mail message) | %s (with %d voice mail messages)
sr[0]: %s (са %d поруком на говорној пошти)
sr[1]: %s (са %d поруке на говорној пошти)
sr[2]: %s (са %d порука на говорној пошти)
sr[3]: %s (са једном поруком на говорној пошти)

en: Processing...
sr: Обрађујем...

en: _Disable
sr: _Искључи

en: _Enable
sr: _Укључи

en: Recharge the account
sr: Допуните налог

en: Consult the balance history
sr: Погледај историјат стања

en: Consult the call history
sr: Погледај историјат позива

en: Edit account
sr: Измени налог

en: Please update the following fields:
sr: Ажурирајте следећа поља:

en: Account name, e.g. MyAccount
sr: Име налога, нпр. МојНалог

en: Registrar:
sr: Регистар:

en: The registrar, e.g. ekiga.net
sr: Регистар, нпр. „ekiga.net“

en: Gatekeeper:
sr: Чувар капије:

en: The gatekeeper, e.g. ekiga.net
sr: Чувар капије, нпр. „ekiga.net“

en: User:
sr: Корисник:

en: The user name, e.g. jim
sr: Корисничко име, нпр. „pera“

note: Translators: * SIP knows two usernames: The name for the client ("User") and the name * for the authentication procedure ("Authentication user")
en: Authentication user:
sr: Корисничко име за пријаву:

en: The user name used during authentication, if different than the user name; leave empty if you do not have one
sr: Корисничко име које се користи при пријављивању, ако је различито од корисничког имена; оставите празно ако га немате

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Password associated to the user
sr: Лозинка везана за овог корисника

en: Timeout:
sr: Временски рок:

en: Time in seconds after which the account registration is automatically retried
sr: Време у секундама након кога се поново покушава регистрација налога

en: Enable account
sr: Омогући налог

en: You did not supply a name for that account.
sr: Морате навести име овог налога.

en: You did not supply a host to register to.
sr: Морате навести рачунар који користите за посредника или излаз.

en: You did not supply a user name for that account.
sr: Морате навести корисничко име за овај налог.

en: The timeout should be at least 10 seconds.
sr: Време прекорачења мора бити бар 10 секунди.

note: Translators: this is a state, not an action, i.e. it should be read as "(you are) registered", and not as "(you have been) registered"
en: Registered
sr: Регистрација је обављена

en: Could not unregister
sr: Не могу да искључим налог

en: Could not register
sr: Не могу да региструјем налог

en: Could not register to
sr: Не могу да се упишем на

en: Edit
sr: Уређивање

en: Appointment
sr: Заказивање

en: Breakfast
sr: Доручак

en: Dinner
sr: Вечера

en: Holiday
sr: Празник

en: In transit
sr: У пролазу

en: Looking for work
sr: Тражим посао

en: Lunch
sr: Ручак

en: Meal
sr: Оброк

en: Meeting
sr: Састанак

en: On the phone
sr: На телефону

en: Playing
sr: Игра

en: Shopping
sr: Куповина

en: Sleeping
sr: Спавање

en: Working
sr: Рад

en: _Add an Ekiga.net Account
sr: Дод_ај „Ekiga.net“ налог

en: _Add an Ekiga Call Out Account
sr: Дод_ај налог Екиге за позивање

en: _Add a SIP Account
sr: Дод_ај СИП налог

en: _Add an H.323 Account
sr: Дод_ај Х.323 налог

en: Get an Ekiga.net SIP account
sr: Затражите СИП налог екигине мреже

en: _User:
sr: _Корисник:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: Get an Ekiga Call Out account
sr: Затражите налог Екиге за позивање

en: _Account ID:
sr: ИБ н_алога:

en: _PIN code:
sr: _ПИН број:

en: _Name:
sr: _Име:

en: _Gatekeeper:
sr: Ч_увар капије:

en: _Timeout:
sr: _Временски рок:

en: _Registrar:
sr: _Регистар:

en: _Authentication user:
sr: Корисничко име за приј_аву:

en: Local user cleared the call
sr: Локални корисник је уклонио позив

en: Local user rejected the call
sr: Локални корисник је одбио позив

en: Remote user cleared the call
sr: Удаљени корисник је поништио позив

en: Remote user rejected the call
sr: Удаљени корисник је одбио позив

en: Remote user has stopped calling
sr: Удаљени корисник је зауставио позив

en: Abnormal call termination
sr: Неуобичајен прекид позива

en: Could not connect to remote host
sr: Не могу да се повежем на удаљеног домаћина

en: The Gatekeeper cleared the call
sr: Чувар капије је поништио позив

en: User not found
sr: Корисник није пронађен

en: Insufficient bandwidth
sr: Недовољан пропусни опсег

en: No common codec
sr: Нема познатог кодека

en: Call forwarded
sr: Позив је преусмерен

en: Security check failed
sr: Неуспешна сигурносна провера

en: Local user is busy
sr: Локални корисник је заузет

en: Congested link to remote party
sr: Препуна веза до удаљене стране

en: Remote user is busy
sr: Удаљени корисник је заузет

en: Remote host is offline
sr: Удаљени рачунар није на мрежи

en: User is not available
sr: Корисник није доступан

en: Service unavailable
sr: Услуга није доступна

en: Call completed
sr: Позив је завршен

en: Missed call from
sr: Пропуштени позив од

en: Missed call
sr: Пропуштен позив

en: Ekiga did not manage to configure your network settings automatically. You can still use it, but you need to configure your network settings manually.
    
    Please see http://wiki.ekiga.org/index.php/Enable_port_forwarding_manually for instructions
sr: Екига није успела да сама подеси мрежна подешавања. И даље је можете користити, али ћете мрежу морати ручно да подесите.
    
    Погледајте http://wiki.ekiga.org/index.php/Enable_port_forwarding_manually за упутства

en: Message
sr: Порука

en: Illegal status code
sr: Недозвољена шифра стања

en: Invalid address
sr: Неисправна адреса

note: Translators: Host of the remote party is offline, this should * appear when the remote host does not reply in an acceptable time
en: Remote party host is offline
sr: Удаљени рачунар није на мрежи

note: Translators: the following strings are answers from the SIP server * when the packet it receives has an error, see * http://www.ietf.org/rfc/rfc3261.txt, chapter 21 for more information
en: Multiple choices
sr: Вишеструки избор

en: Moved permanently
sr: Трајно премештен

en: Moved temporarily
sr: Привремено премештен

en: Use proxy
sr: Користи посредника

en: Alternative service
sr: Резервна услуга

en: Bad request
sr: Лош захтев

en: Unauthorized
sr: Неовлашћен

en: Payment required
sr: Није бесплатно

en: Forbidden, please check that username and password are correct
sr: Није дозвољено, проверите да ли су корисничко име и лозинка тачни

en: Not found
sr: Нисам пронашао

en: Method not allowed
sr: Начин није дозвољен

en: Not acceptable
sr: Неприхватљиво

en: Proxy authentication required
sr: Захтева се пријављивање на посредника

en: Timeout
sr: Временски рок

en: Conflict
sr: Сукоб

en: Length required
sr: Захтева се дужина

en: Request entity too big
sr: Захтевани ентитет је превелики

en: Request URI too long
sr: Адреса захтева је предугачка

en: Unsupported media type
sr: Неподржана врста медија

en: Unsupported URI scheme
sr: Неподржана шема адресе

note: Translators:  The extension we are trying to register does not exist. * Here extension is a specific "phone number", see * http://en.wikipedia.org/wiki/Extension_(telephone) * for more information
en: Bad extension
sr: Лоше проширење

en: Extension required
sr: Захтева се проширење

en: Interval too brief
sr: Интервал је прекратак

en: Temporarily unavailable
sr: Привремено недоступна

en: Loop detected
sr: Детектована петља

en: Too many hops
sr: Превише скокова

en: Address incomplete
sr: Адреса није довршена

en: Ambiguous
sr: Двосмислено

en: Busy Here
sr: Овде је заузето

en: Request terminated
sr: Захтев је прекинут

en: Not acceptable here
sr: Овде је неприхватљиво

en: Bad event
sr: Лош догађај

en: Request pending
sr: Захтев је на чекању

en: Undecipherable
sr: Дешифровање није могуће

en: Internal server error
sr: Интерна грешка на серверу

en: Not implemented
sr: Није примењено

en: Bad gateway
sr: Лош мрежни пролаз

en: Server timeout
sr: Истекао је временски рок на серверу

en: SIP version not supported
sr: Издање СИП-а није подржано

en: Message too large
sr: Порука је предугачка

en: Busy everywhere
sr: Свуда је заузето

en: Decline
sr: Одбиј

en: Does not exist anymore
sr: Више не постоји

en: Globally not acceptable
sr: Глобално неприхватљиво

en: Could not send message:
sr: Не могу да пошаљем поруку:

en: user offline
sr: корисник није на мрежи

en: Incoming call
sr: Долазни позив

en: In a call with %s
sr: У разговору са %s

en: In a call
sr: На вези

en: Move selected codec priority upwards
sr: Помери приоритет означеног кодека на више

en: Move selected codec priority downwards
sr: Помери приоритет означеног кодека на ниже

en: Advanced
sr: Напредно

en: Add Group
sr: Додај групу

en: Account Name
sr: Назив налога

en: Status
sr: Стање

en: Accounts
sr: Налози

en: _Accounts
sr: _Налози

en: _Help
sr: По_моћ

en: Edi_t
sr: _Измени

en: Address Book
sr: Именик

en: Address _Book
sr: Имени_к

note: This will add static and dynamic actions
en: _Action
sr: _Радња

en: Category
sr: Категорија

en: Full Name
sr: Име и презиме

en: _Search Filter:
sr: _Филтер претраге:

en: Error while initializing video output
sr: Грешка при покретању видео излаза

en: No video will be displayed on your machine during this call
sr: Никакав видео неће бити приказан за време овог позива

en: There was an error opening or initializing the video output. Please verify that no other application is using the accelerated video output.
sr: Десила се грешка приликом отварања или покретања видео излаза. Проверите да ниједан други програм не користи убрзани видео излаз.

en: There was an error opening or initializing the video output. Please verify that you are using a color depth of 24 or 32 bits per pixel.
sr: Десила се грешка приликом отварања или покретања видео излаза. Проверите да ли користите дубину боја од 24 или 32 бита по пикселу.

en: Error while accessing video device %s
sr: Грешка приликом приступа видео уређају %s

en: A moving logo will be transmitted during calls.
sr: Биће приказан покретни лого за време позива.

en: There was an error while opening the device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your permissions and make sure that the appropriate driver is loaded.
sr: Догодила се грешка приликом отварања уређаја. Уколико можете да поново утакнете уређај, можда је то довољно се поново повеже. Уколико се уређај не утачиње или ово не успе, проверите овлашћења и уверите се да је одговарајући управљачки програм учитан.

en: Your video driver doesn't support the requested video format.
sr: Управљачки програм за видео не подржава захтевани видео формат.

en: Could not open the chosen channel.
sr: Не могу да отворим изабрани канал.

en: Your driver doesn't seem to support any of the color formats supported by Ekiga.
     Please check your kernel driver documentation in order to determine which Palette is supported.
sr: Управљачки програм изгледа да не подржава ниједан од формата боја које Екига подржава.
     Проверите документацију вашег управљачког програма у језгру да одредите која палета је подржана.

en: Error while setting the frame rate.
sr: Грешка приликом подешавања броја кадрова у секунди.

en: Error while setting the frame size.
sr: Грешка приликом подешавања величине слике.

en: Unknown error.
sr: Непозната грешка.

en: Error while opening audio input device %s
sr: Грешка при отварању улазног звучног уређаја %s

note: Translators: This happens when there is an error with audio input: * Nothing ("silence") will be transmitted
en: Only silence will be transmitted.
sr: Друга страна ће чути само тишину.

en: Unable to open the selected audio device for recording. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup, the permissions and that the device is not busy.
sr: Не могу да отворим изабрани звучни уређај за снимање. Уколико је уређај утачиње, можда ће бити довољно поново га повезати. Уколико се уређај не утачиње или ово не успе, проверите подешавање звука, овлашћења и да ли је уређај заузет.

en: The selected audio device was successfully opened but it is impossible to read data from this device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup.
sr: Изабран звучни уређај је успешно отворен али је немогуће читати податке са овог уређаја. Уколико можете да поново утакнете уређај, можда је то довољно да се поново повеже. Уколико се уређај не утачиње или ово не успе, проверите звучна подешавања.

en: Error while opening audio output device %s
sr: Грешка при отварању излазног звучног уређаја %s

en: No incoming sound will be played.
sr: Долазни звук неће бити пуштан.

en: Unable to open the selected audio device for playing. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup, the permissions and that the device is not busy.
sr: Није могуће отворити изабран звучни уређај за пуштање. Уколико је уређај утачиње, можда ће бити довољно поново га повезати. Уколико се уређај не утачиње или ово не успе, проверите подешавање звука, овлашћења и да ли је уређај заузет.

en: The selected audio device was successfully opened but it is impossible to write data to this device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup.
sr: Изабран звучни уређај је успешно отворен али је немогуће снимати податке на овај уређај. Уколико можете да поново утакнете уређај, можда је то довољно да се поново повеже. Уколико се уређај не утачиње или ово не успе, проверите звучна подешавања.

en: Calling %s...
sr: Позивам „%s“...

note: %s is the SIP/H.323 address of the remote user, this text is shown below video during a call
en: Connected with %s
sr: Повезан са %s

note: Init
en: Standby
sr: Приправан

en: Call Window
sr: Прозор за позив

en: Call on hold
sr: Позив на чекању

en: Call retrieved
sr: Позив повраћен

en: Connected with %s
    %s
sr: Повезани сте са „%s“
    %s

note: Translators: TX is a common abbreviation for "transmit".  As it * is shown in a tooltip, there is no space constraint
en: TX: %dx%d
sr: Пренос: %dx%d

en: TX: /
sr: Пренос: /

note: Translators: RX is a common abbreviation for "receive".  As it * is shown in a tooltip, there is no space constraint
en: RX: %dx%d
sr: Пријем: %dx%d

en: RX: /
sr: Пријем: /

en: Lost packets: %.1f %%
    Late packets: %.1f %%
    Out of order packets: %.1f %%
    Jitter buffer: %d ms
    Codecs: %s
    Resolution: %s %s
sr: Изгубљени пакети: %.1f %%
    Закаснели пакети: %.1f %%
    Пакети ван реда: %.1f %%
    Бафер пулса: %d ms
    Кодеци: %s
    Резолуција: %s %s

note: Translators: A = Audio, V = Video, FPS = Frames per second
en: A:%.1f/%.1f V:%.1f/%.1f FPS:%d/%d
sr: А:%.1f/%.1f В:%.1f/%.1f К/С:%d/%d

en: _Retrieve Call
sr: Пов_рати позив

en: H_old Call
sr: Задржи п_озив

en: Suspend _Audio
sr: Заустави _звук

en: Suspend _Video
sr: Заустави _слику

en: Resume _Audio
sr: Обнови пријем _звука

en: Resume _Video
sr: Обнови пријем _слике

en: Video Settings
sr: Подешавања видеа

en: Adjust brightness
sr: Подесити светлину

en: Adjust whiteness
sr: Подеси белило

en: Adjust color
sr: Подеси боје

en: Adjust contrast
sr: Подесити контраст

en: Audio Settings
sr: Подешавања звука

en: _Call
sr: _Позови

en: _Pick up
sr: _Изабери

en: Pick up the current call
sr: Изаберите тренутни позив

en: _Hangup
sr: Пре_кини

en: Hangup the current call
sr: Прекини тренутни позив

en: Hold the current call
sr: Задржите тренутни позив

en: _Transfer Call
sr: _Пребаци позив

en: Transfer the current call
sr: Пребацује тренутни позив

en: Suspend or resume the audio transmission
sr: Зауставља или наставља звучни пренос

en: Suspend or resume the video transmission
sr: Зауставља или наставља пренос слике

en: Close the Ekiga window
sr: Затвара прозор програма Екига

en: _View
sr: П_реглед

en: _Local Video
sr: _Локални видео

en: Local video image
sr: Локална видео слика

en: _Remote Video
sr: _Удаљени видео

en: Remote video image
sr: Удаљена слика

en: _Picture-in-Picture
sr: _Слика у слици

en: Both video images
sr: Оба видео снимка

en: Zoom in
sr: Увећај

en: Zoom out
sr: Умањи

en: Normal size
sr: Нормална величина

en: _Fullscreen
sr: Преко _целог екрана

en: Switch to fullscreen
sr: Пребаци на цео екран

en: Transfer call to:
sr: Пребаци позив:

en: Hang up the current call
sr: Прекините тренутни позив

en: Change the volume of your soundcard
sr: Измените звук звучне карте

en: Change the color settings of your video device
sr: Измените подешавања боје видео уређаја

en: says:
sr: каже:

en: Open link in browser
sr: Отвори везу у Интернет прегледнику

en: Copy link
sr: Умножи везу

en: _Smile...
sr: _Смешак...

en: You have %d unread text message | You have %d unread text messages
sr[0]: Имате %d непрочитану текстуалну поруку
sr[1]: Имате %d непрочитане текстуалне поруке
sr[2]: Имате %d непрочитаних текстуалних порука
sr[3]: Имате једну поруку

en: Read
sr: Читај

note: we can't do much here since we get the Chat as reference...
en: Chat Window
sr: Прозор за текстуалне поруке

en: Unsorted
sr: Непоређано

en: Play sound for new voice mails
sr: Пусти звук при пријему говорне поште

en: Play sound for new instant messages
sr: Пусти звук при пријему нових брзих порука

en: Personal Information
sr: Лични подаци

en: _Full name:
sr: _Пуно име:

en: Video Display
sr: Приказ слике

en: Place windows displaying video _above other windows
sr: Постави прозоре који приказују слику _изнад осталих прозора

en: Network Settings
sr: Подешавања мреже

en: Enable network _detection
sr: Омогући о_ткривање мреже

en: Call Forwarding
sr: Преусмеравање позива

en: _Always forward calls to the given host
sr: _Увек проследи позиве до датог домаћина

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings
sr: Ако је укључено, сви долазни позиви ће бити преусмерени на рачунар који је назначен у подешавањима протокола

en: Forward calls to the given host if _no answer
sr: Преусмери позив до датог рачунара ако _нема одговора

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings if you do not answer the call
sr: Ако је укључено, сви долазни позиви ће бити преусмерени на рачунар који је назначен у подешавањима протокола ако не одговорите на позив

en: Forward calls to the given host if _busy
sr: Преусмери позив до датог домаћина ако је _заузето

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings if you already are in a call or if you are in busy mode
sr: Ако је укључено, сви долазни позиви ће бити преусмерени на рачунар који је назначен у подешавањима протокола ако имате позив или ако сте у режиму заузетости

en: Call Options
sr: Опције позива

note: Add all the fields
en: Timeout to reject or forward unanswered incoming calls (in seconds):
sr: Временски рок (у секундама) пре одбијања или прослеђивања неодговорених долазних позива:

en: _Automatically answer incoming calls
sr: _Аутоматско јављање на долазне позиве

en: Ekiga Sound Events
sr: Екига звучни догађаји

en: A
sr: Звук

en: Event
sr: Догађај

en: Choose a sound
sr: Изаберите неки звучни запис

en: Wavefiles
sr: wav датотеке

en: Play
sr: Пусти

en: String
sr: Ниска

en: Tone
sr: Тон

en: RFC2833
sr: РФЦ2833

en: Q.931
sr: Ку.931

en: Disable H.239 Extended Video
sr: Искључи Х.239 проширени снимак

en: Allow H.239 per Content Role Mask
sr: Допусти Х.239 маску функције по садржају

en: Force H.239 Presentation Role
sr: Присили Х.239 функцију представљања

en: Force H.239 Live Role
sr: Присили Х.239 функцију уживо

en: Misc Settings
sr: Разна подешавања

en: Forward _URI:
sr: Адреса пре_усмеравања:

en: Advanced Settings
sr: Напредна подешавања

note: The toggles
en: Enable H.245 _tunneling
sr: Омогући Х.245 _тунел

en: Enable _early H.245
sr: Укључи _рани H.245

en: Enable fast _start procedure
sr: Укључи процедуру брзи _старт

en: Connection will be established in Fast Start mode. Fast Start is a new way to start calls faster that was introduced in H.323v2. It is not supported by Netmeeting and using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting.
sr: Веза ће бити успостављена у режиму брзог покретања. Брзо покретање је нови пут да започнете разговор који је уведен у Х.323в2. Мрежно сретање га не подржава и коришћење и брзог покретања и Х.245 тунелa може да сруши нека издања Мрежног сретањa.

en: Enable H.239 control
sr: Укључи Х.239 управљање

en: This enables H.239 capability for additional video roles.
sr: Ово укључује Х.239 могућност за додатне функције снимка.

en: Extended Video Roles:
sr: Функције проширеног снимка:

en: Select the H.239 Video Role
sr: Изабери функцију Х.239 снимка

en: DTMF Mode
sr: ДТМФ режим

en: _Send DTMF as:
sr: _Пошаљи ДТМФ као:

en: Select the mode for DTMFs sending
sr: Одаберите режим за ДТМФ слање

en: INFO
sr: ИНФО

en: _Outbound proxy:
sr: Спољни _везани посредник:

en: Audio Devices
sr: Звучни уређаји

en: Ringing device:
sr: Уређај за звоно:

en: Select the ringing audio device to use
sr: Изаберите уређај који ће се користити за звоњење

en: Output device:
sr: Излазни уређај:

en: Input device:
sr: Улазни уређај:

note: That button will refresh the device list
en: _Detect devices
sr: Про_нађи уређаје

en: Click here to refresh the device list
sr: Кликните овде да освежите списак уређаја

en: No device found
sr: Нисам пронашао уређај

en: PAL (Europe)
sr: ПАЛ (Европа)

en: NTSC (America)
sr: НТСЦ (Америка)

en: SECAM (France)
sr: СЕЦАМ (Француска)

en: Auto
sr: Самостално

en: Video Devices
sr: Уређаји за слику

note: Video Channel
en: Channel:
sr: Канал:

en: Size:
sr: Величина:

en: Select the transmitted video size
sr: Одаберите величину послатог видео записа

en: Format:
sr: Формат:

en: Codecs
sr: Kодеци

en: Settings
sr: Подешавања

note: Translators: the full sentence is Automatically adjust jitter buffer between X and Y ms
en: Enable silence _detection
sr: Укључи _откривање тишине

en: Enable echo can_celation
sr: Укључи поништавање _одјека

en: Maximum _jitter buffer (in ms):
sr: Највећа међумеморија _пулса (у ms):

note: Translators: the full sentence is Keep a minimum video quality of X %
en: Picture quality
sr: Квалитет слике

en: Frame rate
sr: Учесталост кадрова

en: Choose if you want to guarantee a minimum image quality (possibly leading to dropped frames in order not to surpass the bitrate limit) or if you prefer to keep the frame rate
sr: Одаберите ако желите да гарантујете најмањи квалитет слике (што може довести до одбачених кадрова у преносу да би се обезбедио потребан проток) или број пренетих слика у секунди.

en: Maximum video _bitrate (in kbits/s):
sr: Највећи _видео проток (у kbits/s):

en: The maximum video bitrate in kbits/s. The video quality and the effective frame rate will be dynamically adjusted to keep the bitrate at the given value.
sr: Највећи видео проток у кбитима/с. Видео квалитет и број пренесених кадрова у секунди ће бити динамички подешени да би се проток одржао на задатој вредности.

en: Ekiga Preferences
sr: Поставке Екиге

en: General
sr: Опште

en: Personal Data
sr: Лични подаци

en: General Settings
sr: Општа подешавања

en: Sound Events
sr: Звучни догађаји

en: Protocols
sr: Протоколи

en: SIP Settings
sr: СИП подешавања

en: H.323 Settings
sr: Х.323 подешавања

note: The player
en: Audio
sr: Звук

en: Devices
sr: Уређаји

en: Video
sr: Видео

en: You have %d message | You have %d messages
sr[0]: Имате %d поруку
sr[1]: Имате %d поруке
sr[2]: Имате %d порука
sr[3]: Имате једну поруку

en: Get help by reading the Ekiga manual
sr: Потражите помоћ у упутству за Екигу

en: View information about Ekiga
sr: Погледај податке о Екиги

en: Quit
sr: Изађи

en: Contributors:
sr: Доприносиоци:

en: Artwork:
sr: Уметнички рад:

en: See AUTHORS file for full credits
sr: Прочитајте датотеку „AUTHORS“ са списком свих учесника

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Екига је слободан софтвер; можете је расподељивати и/или мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце како је објављује Задужбина Слободног Софтвера; било верзије 2 те Лиценце, или (по вашем нахођењу) било које новије верзије.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details. You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sr: Екига се расподељује у нади да ће бити од користи, али БЕЗ ИКАКВИХ ГАРАНЦИЈА; чак и без подразумеване гаранције КОРИСНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ. Видите Гнуову општу јавну лиценцу за више детаља. Требали сте да примите примерак Гнуове опште јавне лиценце уз Екигу; ако нисте, пишите Задужбини Слободног Софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc.), 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA“.

en: Ekiga is licensed under the GPL license and as a special exception, you have permission to link or otherwise combine this program with the programs OPAL, OpenH323 and PWLIB, and distribute the combination, without applying the requirements of the GNU GPL to the OPAL, OpenH323 and PWLIB programs, as long as you do follow the requirements of the GNU GPL for all the rest of the software thus combined.
sr: Екига је лиценцирана под Гнуовом општом јавном лиценцом, а као специјални изузетак, имате овлашћење да повезујете или на други начин комбинујете овај програм са програмима „OPAL“, „OpenH323“ and „PWLIB“ и расподељујете овакву комбинацију без примене Гнуове опште јавне лиценце на ОПАЛ, ОпенХ323 и ПВЛИБ програме, док год пратите захтеве Гнуове опште јавне лиценце за остале искомбиноване програме.

en: Ekiga is full-featured SIP and H.323 compatible VoIP, IP-Telephony and Videoconferencing application that allows you to make audio and video calls to remote users with SIP and H.323 hardware or software.
sr: Екига је потпуно функционалан програм за Глас преко ИП-а, ИП-телефонију и Видео конференције сагласан са СИП-ом и Х.323 који вам омогућава да обављате аудио и видео позиве удаљеним корисницима са СИП и Х.323 компонентама или софтвером.

en: Unable to open help file.
sr: Не могу да отворим датотеку помоћи.

en: Do not show this dialog again
sr: Не приказуј више ово прозорче

en: %d user found | %d users found
sr[0]: %d корисник је пронађен
sr[1]: %d корисника су пронађена
sr[2]: %d корисника је пронађено
sr[3]: Један корисник је пронађен

en: New _Contact
sr: Нови _контакт

en: VoIP _URI:
sr: _Адреса за глас преко ИП-а:

en: _Home phone:
sr: _Кућни телефон:

en: _Office phone:
sr: _Службени телефон:

en: _Cell phone:
sr: _Мобилни телефон:

en: _Pager:
sr: _Пејџер:

en: Edit contact
sr: Измени контакт

en: Remove contact
sr: Уклони контакт

en: Are you sure you want to remove %s from the addressbook?
sr: Да ли сте сигурни да желите да уклоните %s из именика?

en: Audio test
sr: Звучни тест

en: Silent
sr: Тихо

en: Video test
sr: Видео тест

note: Translators: "Screencast" means the video input device will be your screen -- the other end will see your desktop
en: Crazy
sr: Лудо

en: Screencast
sr: Запис екрана

en: _Refresh
sr: _Освежи

en: _Remove addressbook
sr: _Уклони именик

en: Addressbook _properties
sr: Својства _именика

en: LDAP SASL Interaction
sr: ЛДАП САСЛ повезаност

note: Translators, Howard explained : "Challenge" is a generic term * in authentication. It's a prompt from the authentication mechanism * for some type of credential. Exactly what kind of challenge and * what kind of credential depends on the specific authentication * mechanism. Since SASL is a generic i
en: Challenge:
sr: Изазов:

en: Interact
sr: Интеракција

en: Refreshing
sr: Освежавам

en: Could not initialize server
sr: Није успело покретање сервера

en: LDAP Error:
sr: ЛДАП грешка:

en: Contacted server
sr: Контактирани сервер

note: patience == 0
en: Could not connect to server
sr: Не могу да се повежем на сервер

note: patience == 0
en: Could not search
sr: Не могу да претражим

en: Waiting for search results
sr: Чекам на резултате претраге

en: Please edit the following fields
sr: Измените следећа поља

en: Book _name:
sr: _Назив књиге:

en: Book name, as shown in your dialog box
sr: Име књиге, како је приказано у вашем прозорчету

en: Server _URI:
sr: _Адреса сервера:

en: Name of LDAP server, prefixed by ldap://
sr: Назив ЛДАП сервера, са префиксом „ldap://“

en: _Base DN:
sr: _Основни назив домена:

en: Subtree
sr: Подстабло

en: Single level
sr: Један ниво

en: _Search scope
sr: Оп_сег претраге

note: Translators: DisplayName Attribute is the name of the LDAP * attribute whose value will be used to name an addressbook entry. * On Microsoft systems the actual attribute is literally named * "DisplayName" (i.e., "the name that will be displayed") but on * most LDAP servers it's "CommonName".
en: _DisplayName attribute:
sr: Особина ви_дљиво име:

en: Call _attributes:
sr: Особине позив_а:

en: The field you are searching for
sr: Поље које претражујете

en: _Filter template:
sr: Шаблон _филтрирања:

en: Here, a "$" is replaced by the search string
sr: Овде се „$“ замењује ниском знакова за претрагу

note: Translators: Bind ID - In LDAP, the operation that begins an LDAP * session and authenticates the user to the directory is called a * Bind operation.  There are two types of Binds supported in the * standard protocol - Simple Bind and SASL Bind.  Since both of * them are used for authentication, bot
en: Bind _ID:
sr: _ИБ повезивања:

en: User ID; leave blank for anonymous / nonauthenticated
sr: ИБ корисника; оставите празно за анонимно / непријављено

en: The password for the user ID above, if any
sr: Лозинка за ИБ корисника, ако постоји

en: Use TLS
sr: Користи ТЛС

en: Use SASL
sr: Користи САСЛ

en: SASL _mechanism
sr: САСЛ _механизам

en: Edit LDAP directory
sr: Измени ЛДАП фасциклу

en: Please provide a Book Name for this directory
sr: Унесите име књиге за ову фасциклу

en: Please provide a Server URI
sr: Унесите адресу сервера

en: Please provide a DisplayName attribute
sr: Унесите својство видљивог имена

en: Please provide a Call attribute
sr: Унесите особину позива

en: Invalid Server URI
sr: Погрешна адреса сервера

en: Add an LDAP Address Book
sr: Додај ЛДАП адресар

en: Add the Ekiga.net Directory
sr: Додај Екига.нет фасциклу

en: Create LDAP directory
sr: Направи ЛДАП фасциклу

en: Ekiga.net Directory
sr: Екига.нет фасцикла

en: inactive
sr: неактиван

en: error connecting (%s)
sr: грешка при повезивању (%s)

en: connecting
sr: повезивање

en: authenticating
sr: пријављивање

note: FIXME: can't we report better?
en: error connecting
sr: грешка при повезивању

en: disconnected
sr: веза је прекинута

en: connected
sr: повезан

note: FIXME: can't we report something better?
en: error authenticating loudmouth account
sr: грешка пријављивања на налог „loudmouth“

en: Server:
sr: Сервер:

en: The server, e.g. jabber.org
sr: Сервер, нпр. „jabber.org“

en: Port:
sr: Порт:

en: The transport protocol port, if different than the default
sr: Порт протокола преноса, ако се разликује од основног

en: Resource:
sr: Ресурс:

en: The resource, such as home or work, allowing to distinguish among several terminals registered to the same account; leave empty if you do not know what it is
sr: Ресурс, као кућни или на послу, који допушта разликовање између неколико терминала уписаних на истом налогу; оставите празно ако не знате шта је то

en: _Add a Jabber/XMPP Account
sr: Дод_ај Џабер/ИксМПП налог

en: Please fill in the following fields:
sr: Попуните следећа поља:

note: FIXME: this is here until the feature is ready
en: Join a discussion group
sr: Придружи се групи за ћаскање

en: Open a group chat room
sr: Отворите собу групног ћаскања

en: Please provide a room name
sr: Унесите назив собе

en: Room name
sr: Назив собе

en: The name of the room you want to enter
sr: Назив собе којој желите да приступите

en: Pseudonym
sr: Псеудоним

en: The pseudonym you'll have in the room
sr: Псеудоним који ћете имати у соби

en: Authorization to see your presence
sr: Потврда вашег присуства

en: %s asks the permission to see your presence, saying: "%s".
sr: %s је затражио дозволи да види ваше присуство, рекавши „%s“.

en: %s asks the permission to see your presence.
sr: %s је затражио да види ваше присуство.

en: grant him/her the permission to see your presence
sr: дај му/јој дозволу да види ваше присуство

en: refuse him/her the permission to see your presence
sr: одбиј му/јој захтев да види ваше присуство

en: decide later (also close or cancel this dialog)
sr: одлучи касније (можете и да затворите или поништите ово прозорче)

en: Your answer is:
sr: Ваш одговор је:

en: Add a roster element
sr: Додај елемент листе контаката

en: Please fill in this form to add a new element to the remote roster
sr: Попуните овај формулар за додавање новог елемента у Екигиној удаљеној листи контаката

en: Identifier:
sr: Идентификатор:

en: identifier@server
sr: идентификатор@сервер

en: Ask him/her to see his/her status
sr: Питај га/је да му/јој видите стање

en: Forbid him/her to see my status
sr: Забрани му/јој да види ваше стање

en: Ask him/her to see his/her status (pending)
sr: Питај га/је да му/јој видите стање (на чекању)

en: Stop getting his/her status
sr: Заустави преузимање његовог/њеног стања

en: Start chat
sr: Почни ћаскање

en: Continue chat
sr: Настави ћаскање

en: Please fill in this form to change an existing element of the remote roster
sr: Попуните овај формулар да измените постојећи елемент Екигине удаљене листе контаката

en: New resource list
sr: Нови списак ресурса

en: Add new resource-list
sr: Додај нови списак ресурса

en: Please fill in this form to add a new contact list to ekiga's remote roster
sr: Попуните овај формулар за додавање новог списка контаката у Екигиној удаљеној листи контаката

en: Writable:
sr: Уписиво:

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Invalid server data
sr: Неисправни подаци о серверу

en: Click to fetch
sr: Кликните да добавите

en: Distant contact
sr: Удаљени контакт

en: _Add a new contact
sr: Дод_ај нови контакт

en: _Refresh contact list
sr: _Освежи списак контаката

en: Contact list _properties
sr: Особине _списка контаката

en: Edit contact list properties
sr: Измени особине списка контаката

en: Please edit the following fields (no identifier means global)
sr: Измените следећа поља (без идентификатора подразумева глобалну измену)

en: Contact list's name:
sr: Име списка контаката:

note: "Document" used as a name -- uri point to the root of a document tree
en: Document root:
sr: Корен документа:

en: Server username:
sr: Корисничко име сервера:

en: Server password:
sr: Лозинка сервера:

en: Add a remote contact
sr: Додај удаљени контакт

en: Please fill in this form to create a new contact on a remote server
sr: Попуните овај формулар да бисте направили нови контакт на удаљеном серверу

note: Translators: #%d - ordinal number
en: %s / List #%d
sr: %s / Списак #%d

note: Translators: #%d - ordinal number
en: List #%d
sr: Списак #%d

en: Edit remote contact
sr: Измени удаљени контакт

en: Please fill in this form to change an existing contact on a remote server
sr: Попуните овај формулар да измените постојећи контакт на удаљеном серверу

en: This is the Ekiga general configuration assistant. The following steps will set up Ekiga by asking a few simple questions.
    
    Once you have completed these steps, you can always change them later by selecting Preferences in the Edit menu.
sr: Ово је чаробњак за подешавање Екиге. Следећи кораци ће подесити Екигу постављањем пар једноставних питања.
    
    Када прођете ове кораке, касније их увек можете изменити бирајући „Поставке“ у изборнику „Уређивање“.

en: Welcome to Ekiga
sr: Добродошли у Екигу

note: The user fields
en: Please enter your first name and your surname:
sr: Упишите ваше име и презиме:

en: Your first name and surname will be used when connecting to other VoIP and videoconferencing software.
sr: Ваше име и презиме ће се користити приликом повезивања са другим софтвером за пренос гласа путем ИП-а и видео конференције.

en: If you do not have a SIP or H323 account, ekiga can only be used on your local internal network (inside your company, for example).  You will require an account if you want to be accessible to people on the Internet.  Many web sites allow you to create an account.  We suggest that you use a free ekiga.net account, which allows you to be joined by any person with a SIP account.  If you want to call regular phone lines too, we suggest that you purchase an inexpensive call out account.
    
    The following two pages allow you to create such accounts.
sr: Ако немате СИП или Х323 налог, екига може бити коришћена само на вашој локалној унутрашњој мрежи (унутар вашег предузећа, на пример).  Затражићете налог ако желите да будете доступни људима на Интернету.  Многи веб сајтови вам омогућавају да направите налог.  Предлажемо вам да користите бесплатан налог екигине мреже, који вам омогућава да будете приступачни свим људима који имају СИП налог.  Ако желите такође да зовете редовне телефонске линије, предлажемо вам купите јефтин налог за позиве.
    
    Следеће две странице вам омогућавају да направите такве налоге.

en: Introduction to Accounts
sr: Увод у налоге

en: Ekiga.net Account
sr: Налог Екигине мреже

en: Please enter your username:
sr: Унесите ваше корисничко име:

en: Please enter your password:
sr: Унесите вашу лозинку:

en: The username and password are used to login to your existing account at the ekiga.net free SIP service. If you do not have an ekiga.net SIP address yet, you may first create an account below. This will provide a SIP address that allows people to call you.
    
    You may skip this step if you use an alternative SIP service, or if you would prefer to specify the login details later.
sr: Корисничко име и лозинка се користе за пријављивање на ваш постојећи налог на бесплатној СИП услузи екигине мреже. Ако још увек немате СИП адресу екигине мреже, можете прво испод да направите налог. Ово ће обезбедити СИП адресу која ће омогућити људима да вас зову.
    
    Можете да прескочите овај корак ако користите неку другу СИП услугу, или ако желите касније да наведете појединости за пријављивање.

en: I do not want to sign up for the ekiga.net free service
sr: Не желим да се пријавим на бесплатну услугу екигине мреже

en: Ekiga Call Out Account
sr: Налог Екиге за позивање

en: Please enter your account ID:
sr: Унесите корисничко име налога:

en: Please enter your PIN code:
sr: Унесите вашу ПИН лозинку:

en: You can make calls to regular phones and cell numbers worldwide using Ekiga. To enable this, you need to do two things:
    - First buy an account at the URL below.
    - Then enter your account ID and PIN code.
    The service will work only if your account is created using the URL in this dialog.
sr: Можете да позивате обичне телефонске и мобилне бројеве широм света користећи Екигу. Да бисте то могли, треба да урадите две ствари:
    — Купите налог на доњој адреси.
    — Унесете број налога и лозинку.
    Услуга ће радити само ако сте налог направили користећи адресу из овог прозорчета.

en: I do not want to sign up for the Ekiga Call Out service
sr: Не желим да се пријавим на услугу екигиних позива

en: Connection Type
sr: Врста везе

note: The connection type
en: Please choose your connection type:
sr: Изаберите врсту везе:

en: 56k Modem
sr: Модем на обичној телефонској линији

en: ISDN
sr: ИСДН

en: DSL/Cable (128 kbit/s uplink)
sr: ДСЛ/Кабловска (128 kbit/s одлазно)

en: DSL/Cable (512 kbit/s uplink)
sr: ДСЛ/Кабловска (512 kbit/s одлазно)

en: LAN
sr: Локална мрежа

en: Keep current settings
sr: Задржи текућа подешавања

en: The connection type will permit determining the best quality settings that Ekiga will use during calls. You can later change the settings individually in the preferences window.
sr: Врста везе дозвољава одређивање подешавања са најбољим квалитетом које ће Екига користити приликом позива. Накнадно можете изменити појединачна подешавања међу поставкама.

en: Please choose the audio ringing device:
sr: Изаберите звучни уређај за звоно:

en: The audio ringing device is the device that will be used to play the ringing sound on incoming calls.
sr: Звучни уређај за звоно је уређај који се користи за пуштање звука звона при долазним позивима.

note: ---
en: Please choose the audio output device:
sr: Изаберите излазни уређај за звук:

en: The audio output device is the device that will be used to play audio during calls.
sr: Излазни уређај за звук је уређај који се користи за пуштање звука за време позива.

note: ---
en: Please choose the audio input device:
sr: Изаберите улазни уређај за звук:

en: The audio input device is the device that will be used to record your voice during calls.
sr: Улазни уређај за звук је уређај који се користи за снимање гласа за време позива.

en: Video Input Device
sr: Улазни видео уређај

en: Please choose your video input device:
sr: Изаберите улазни уређај за видео:

en: The video input device is the device that will be used to capture video during calls.
sr: Улазни уређај за видео је уређај који се користи за снимање видеа за време позива.

en: Configuration Complete
sr: Подешавање завршено

en: You have now finished the Ekiga configuration. All the settings can be changed in the Ekiga preferences. Enjoy!
sr: Управо сте завршили подешавање Екиге. Можете променити сва подешавања из Екигиних „Поставки“. Уживајте!

en: Configuration summary:
sr: Преглед подешавања:

en: Audio Ringing Device
sr: Звучни уређај за звоно

en: Audio Output Device
sr: Излазни звучни уређај

en: Audio Input Device
sr: Улазни звучни уређај

en: SIP URI
sr: СИП адреса

en: Ekiga Call Out
sr: Позивање са Екиге

en: Ekiga Configuration Assistant (%d of %d)
sr: Чаробњак за уводно подешавање (страна %d/%d)

en: Prints debug messages in the console (level between 1 and 8)
sr: Приказује поруке за решавање проблема у конзоли (нивои између 1 и 8)

en: Makes Ekiga call the given URI
sr: Прави Екига позив на дату адресу

en: Presence
sr: Присуство

en: Addressbook
sr: Именик

en: Unknown
sr: Непознато

en: Missed call from %s
sr: Пропуштени позив од %s

en: Error
sr: Грешка

en: Enter a URI on the left, and click this button to place a call or to hangup
sr: Унесите адресу коју позивате лево, и притисните ово дугме да упутите позив или прекинете везу

en: View the contacts list
sr: Погледај списак контаката

en: View the dialpad
sr: Прикажи бројчаник

en: View the call history
sr: Погледај историјат позива

en: _Chat
sr: Ћа_скање

en: Co_ntact
sr: Ко_нтакт

en: Act on selected contact
sr: Акција над изабраним контактом

en: Ca_ll a Number
sr: Позови _број

en: Place a new call
sr: Упутите нови позив

en: A_dd Contact
sr: Дод_ај контакт

en: Add a contact to the roster
sr: Додај контакт на списку

en: Find contacts
sr: Пронађи контакт

note: FIXME: that isn't a very good way to do things
en: Other
sr: Остало

en: Other possible actions
sr: Остале могуће акције

en: _Configuration Assistant
sr: Чаробња_к за прво подешавање

en: Run the configuration assistant
sr: Покрени чаробњака за прво подешавање

en: Edit your accounts
sr: Уредите ваше налоге

en: Change your preferences
sr: Измените ваше поставке

en: _Video Preview
sr: Преглед _снимка

en: Con_tacts
sr: Кон_такти

en: _Dialpad
sr: _Бројчаник

en: _Call History
sr: _Историјат позива

en: Show Offline _Contacts
sr: Прикажи контакте _ван мреже

en: Contacts
sr: Контакти

en: Dialpad
sr: Бројчаник

en: Call history
sr: Историјат позива

en: Ekiga
sr: Екига

en: Available
sr: Доступан

en: Away
sr: Одсутан

en: Busy
sr: Заузет

en: Custom message...
sr: Произвољна порука...

en: Clear
sr: Очисти

note: Build the dialog
en: Custom Message
sr: Произвољна порука

en: Delete custom messages:
sr: Избриши произвољне поруке:

en: Define a custom message:
sr: Одреди произвољну поруку:
