ekiga - en to sr translation catalogue (729 entries)

note: Application name
en: Ekiga Softphone
sr: Softverski telefon Ekiga

en: IP Telephony, VoIP and Video Conferencing
sr: Telefoniranje, prenos glasa i slike preko interneta

en: Talk to and see people over the Internet
sr: Razgovarajte sa prijateljima i gledajte ih preko Interneta

en: Audio output device
sr: Izlazni zvučni uređaji

en: Select the audio output device to use
sr: Izaberite uređaj koji će se koristiti za izlaz zvuka

en: Audio input device
sr: Ulazni zvučni uređaji

en: Select the audio input device to use
sr: Izaberite uređaj koji će se koristiti za ulaz zvuka

en: Video input device
sr: Ulazni video uređaj

en: Select the video input device to use. If an error occurs when using this device a test picture will be transmitted.
sr: Izaberite video ulaz koji će se koristiti. Ukoliko se dogodi greška pri upotrebi ovog uređaja, preneće se probna slika.

en: Video size
sr: Veličina slike

en: Select the transmitted video size: Small (QCIF 176x144) or Large (CIF 352x288)
sr: Izaberite veličinu prenesene slike: Mala (KuCIF 176x144) ili velika (CIF 352x288)

en: Video channel
sr: Kanal za sliku

en: The video channel number to use (to select camera, tv or other sources)
sr: Broj kanala za sliku (za izbor kamere, TV i ostalih izvora)

en: Select the format for video cameras (does not apply to most USB cameras)
sr: Izaberite format za video kamere (nije primenljivo na većinu USB kamera)

en: Video preview
sr: Pregled slike

en: Display images from your camera device
sr: Prikaži slike sa kamere

en: Frame Rate
sr: Učestanost kadrova

en: The maximum transmitted frame rate in frames/s. This rate may not be reached in case a minimum quality was configure via a TSTO value smaller than 31 and the bitrate selected is not sufficient to support this minimum quality
sr: Maksimalni protok broj kadrova u sekundi. Ovaj protok ne mora da se dostigne ukoliko je minimalni kvalitet podešen TSTO vrednošću manjom od 31 i bitski protok nije dovoljan da podrži minimalni kvalitet slike

en: Full name
sr: Ime i prezime

en: Enter your full name
sr: Unesite puno ime

en: Contact short status
sr: Sažeto stanje kontakta

en: The short status information
sr: Sažeti podaci o stanju

en: Contact long status
sr: Opširno stanje kontakta

en: The long status information
sr: Prošireni podaci stanja

en: The Audio Codecs List
sr: Spisak audio kodeka

en: The audio codecs list
sr: Spisak audio kodeka

en: Enable silence detection
sr: Omogući pronalaženje tišine

en: If enabled, use silence detection with the codecs supporting it
sr: Ako je uključeno, koristi otkrivanje tišine sa kodecima koji to podržavaju

en: Enable echo cancellation
sr: Uključi poništavanje odjeka

en: If enabled, use echo cancellation
sr: Ako je uključeno, koristi poništavanje odjeka

en: Alternative audio output device
sr: Rezervni izlazni zvučni uređaj

en: Select an alternative audio output device to use for sound events.
sr: Izaberite jedan rezervni izlazni zvučni uređaj koji će se koristiti za zvučno oglašavanje događaja.

en: The incoming call sound
sr: Zvuk dolaznog poziva

en: The sound that will be played on incoming calls, if enabled
sr: Ako je uključeno, zvuk koji će biti pušten za dolazne pozive

en: Play sound on incoming calls
sr: Pusti zvuk na dolazne pozive

en: The chosen sound will be played on incoming calls, if enabled
sr: Ako je uključeno, izabrani zvuk će biti pušten na dolazeće pozive

en: The new instant message sound
sr: Zvuk za novu brzu poruku

en: The sound that will be played when there is a new instant message, if enabled
sr: Ako je uključeno, zvuk koji će biti pušten kada pristigne nova brza poruka

en: Play sound on new message
sr: Pusti zvuk kad pristigne nova poruka

en: The chosen sound will be played when a new instant message is received, if enabled
sr: Ako je omogućeno, biće pušten izabrani zvuk pri prijemu nove brze poruke

en: The new voice mail sound
sr: Zvuk dolazne govorne pošte

en: The sound that will be played when there is a new voice mail, if enabled
sr: Ako je uključeno, zvuk koji će biti pušten pri prijemu nove govorne pošte

en: Play sound on new voice mail
sr: Pusti zvuk kada pristigne nova govorna pošta

en: The chosen sound will be played when a new voice mail is received, if enabled
sr: Ako je uključeno, biće pušten izabrani zvuk pri prijemu nove govorne pošte

en: Play ring tone
sr: Pusti zvuk za zvono

en: The chosen sound will be played when calling somebody, if enabled
sr: Ako je uključeno, izabrani zvuk će biti pušten pri zvanju nekoga

en: The dial tone sound
sr: Zvuk za signal slobodnog biranja

en: The sound that will be played when calling somebody, if enabled
sr: Ako je uključeno, zvuk koji će biti pušten pri zvanju nekoga

en: Play busy tone
sr: Pusti zvuk zauzeća

en: The chosen sound will be played at the end of calls or calling somebody who is busy, if enabled
sr: Ako je uključeno, izabrani zvuk će biti pušten po završetku poziva ili pri zvanju nekoga ko je zauzet

en: The busy tone sound
sr: Zvuk zauzeća

en: The sound that will be played at the end of calls or when calling somebody who is busy, if enabled
sr: Ako je uključeno, zvuk koji će biti pušten po okončanju poziva ili pri zvanju nekoga ko je zauzet

en: The accounts list
sr: Spisak naloga

en: The list of accounts to which Ekiga should register
sr: Spisak naloga koje Ekiga treba da koristi kod registracije/prijave

en: Type of Service (TOS) byte on outgoing RTP IP packets
sr: Bajt vrste servisa (TOS) na odlaznim RTP IP paketima

en: The Type of Service (TOS) byte on outgoing RTP IP packets. This byte is used by the network to provide some level of Quality of Service (QoS). Default value 184 (0xB8) correspond to Expedited Forwarding (EF) PHB as defined in RFC 3246.
sr: Bajt vrste servisa (TOS) na odlaznim RTP IP paketima. Ovaj bajt koristi mreža da obezbedi određeni nivo kvaliteta servisa (QoS). Podrazumevana vrednost 184 (0xB8) odgovara brzom prosleđivanju (Expedited Forwarding, EF) PHB kao što je definisano u RFC 3246.

en: Listen port
sr: Port osluškivanja

en: The port to listen to for incoming connections. Ekiga needs to be restarted for the new value to take effect
sr: Port osluškivanja za dolaznim pozivima. Ekiga treba da bude ponovo pokrenuta da nova vrednost stupi na snagu

en: Outbound Proxy
sr: Spoljno-vezujući posrednik

en: The SIP Outbound Proxy to use for outgoing calls
sr: SIP posrednik koji se koristi za odlazne pozive

en: Forward calls to host
sr: Preusmerava pozive na računar

en: The host where calls should be forwarded if call forwarding is enabled
sr: Računar prema kome treba da budu preusmereni pozivi ako je uključeno preusmeravanje

en: DTMF sending
sr: Slanje DTMF-a

en: Select the mode for sending DTMFs. The values can be 0 (for "RFC2833") and 1 (for "INFO")
sr: Izaberite režim slanja DTMF signala. Vrednost može biti 0 (za „RFC2833“) i 1 (za „INFO“)

en: The port to listen to for incoming connections. Ekiga needs to be restarted for the new value to take effect.
sr: Oslušavani port za dolazne pozive. Ekiga treba da bude ponovo pokrenuta da nova vrednost stupi na snagu.

en: TCP port range
sr: Opseg TCP portova

en: The range of TCP ports that Ekiga will use for the H.323 H.245 channel. This port range has no effect if both participants to the conference are using H.245 Tunneling.
sr: Opseg TCP portova koji Ekiga koristi za H.323 i H.245 kanal. Ovaj opseg nema uticaja ako oba učesnika konferencije koriste H.245 tunel.

en: UDP port range
sr: Opseg UDP portova

en: The range of UDP ports that Ekiga will use.
sr: Opseg UDP portova koje Ekiga koristi.

en: Enable H.245 tunneling
sr: Omogućava H.245 tunel

en: This enables H.245 Tunneling mode. In H.245 Tunneling mode H.245 messages are encapsulated into the H.225 channel (port 1720). This saves one TCP connection during calls. H.245 Tunneling was introduced in H.323v2 and Netmeeting does not support it. Using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting.
sr: Ovo uključuje H.245 režim tunela. U H.245 režimu tunela H.245 poruke su uokvirene u H.225 kanal (port 1720). Ovo štedi jednu TCP vezu za vreme poziva. H.245 tunel je uveden u H.323v2 i Mrežno sretanje ga ne podržava. Upotreba i Brzog starta i H.245 tunela može da sruši neka izdanja Mrežnog sretanja.

en: Enable early H.245
sr: Uključuje rani H.245

en: This enables H.245 early in the setup
sr: Ovo uključuje H.245 rano u podešavanju

en: Enable 'Fast Start'
sr: Omogući „Brzo pokretanje“

en: Connection will be established in Fast Start mode. Fast Start is a new way to start calls faster that was introduced in H.323v2. It is not supported by Netmeeting and using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting
sr: Veza će biti uspostavljena u režimu brzog pokretanja. Brzo pokretanje je novi put da započnete razgovor koji je uveden u H.323v2. Mrežno sretanje ga ne podržava i korišćenje i brzog pokretanja i H.245 tunela može da sruši neka izdanja Mrežnog sretanja

en: Enable H.239
sr: Uključuje H.245

en: This enables H.239 capability for additional video roles
sr: Ovo uključuje H.239 mogućnost za dodatne funkcije snimka

en: Extended Video Roles
sr: Funkcije proširenog snimka

en: Select the H.239 Video Role. The values can be 0 (for "disable extended video"), 1 (for "allow per content role mask"), 2 (for "force presentation"), or 3 (for "force live role")
sr: Bira funkciju H.239 snimka. Vrednosti mogu biti 0 (za „isključi prošireni snimak“), 1 (za „dopusti masku funkcije po sadržaju“), 2 (za „prisili predstaljanje“), ili 3 (za „prisili funkciju uživo“)

en: Select the mode for sending DTMFs. The values can be 0 (for "String"), 1 (for "Tone"), 2 (for "RFC2833"), or 3 (for "Q.931") (default is "String"). Choosing other values than "String" disables the Text Chat.
sr: Izaberite režim slanja DTMF signala. Vrednosti mogu biti 0 (za „Nisku znakova“), 1 („Tonsko“), 2 (za „RFC2833“) ili 3 (za „Ku.931“) (podrazumevano je „Niska znakova“). Izbor neke druge vrednosti od „Niske znakova“ isključuje tekstualni razgovor.

en: Always forward calls to the given host
sr: Uvek prosleđuje pozive do datog računara

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below
sr: Ako je uključeno, svi dolazni pozivi će biti preusmereni na računar koji je naznačen u narednom polju

en: Forward calls to the given host if busy
sr: Preusmerava poziv na dati računar ako je zauzeto

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below if you already are in a call or if you are in busy mode
sr: Ako je uključeno, svi dolazni pozivi će biti preusmereni na računar koji je naznačen u narednom polju ako imate poziv ili ako ste u režimu zauzetosti

en: Forward calls to the given host if no answer
sr: Preusmerava poziv na dati računar ako se ne odgovara na poziv

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below if you do not answer the call
sr: Ako je uključeno, svi dolazni pozivi će biti preusmereni na računar koji je naznačen u narednom polju ako ne odgovorite na poziv

en: The STUN Server
sr: STUN server

en: The STUN server to use for STUN Support. STUN is a technology that permits passage through some types of NAT gateway
sr: STUN server za STUN podršku. STUN je tehnologija koja dopušta da se prođe kroz neke vrste maskiranja mreže.

en: Enable STUN network detection
sr: Uključuje otkrivanje STUN mreže

en: Enable the automatic network setup resulting from the STUN test
sr: Uključuje samopodešavanje mreže dobijeno STUN testom

en: NAT Binding Timeout
sr: Vremenski rok vezivanja adresnog prevodioca

en: Enter the number of seconds after which Ekiga should try refreshing the NAT binding when STUN is being used
sr: Unesite broj sekundi nakon kojih bi program trebao da osveži vezivanje na adresnog mrežnog prevodioca kada se koristi STUN

en: Position on the screen of the call window
sr: Položaj prozora za pozive

en: Size of the call window
sr: Veličina prozora za pozive

en: Position on the screen of the main window
sr: Položaj glavnog prozora

en: Change the panel section of the main window
sr: Menja odeljak panela glavnog prozora

en: Change the panel section of the main window (0=Contacts, 1=Dialpad, 2=Call history)
sr: Menja odeljak panela glavnog prozora (0=Kontakti, 1=Brojčanik, 2=Istorijat poziva)

en: Size of the chat window
sr: Veličina prozora za tekstualne poruke

en: Position on the screen of the chat window
sr: Položaj prozora za tekstualne poruke

en: Size of the druid window
sr: Veličina prozora čarobnjaka

en: Position on the screen of the druid window
sr: Položaj prozora čarobnjaka-pomoćnika

en: Position on the screen of the address book window
sr: Položaj prozora imenika

en: Size of the address book window
sr: Veličina prozora imenika

en: Position on the screen of the audio settings window
sr: Položaj prozora za podešavanja zvuka

en: Size of the audio settings window
sr: Veličina prozora podešavanja zvuka

en: Position on the screen of the video settings window
sr: Položaj prozora za podešavanja snimka

en: Size of the video settings window
sr: Veličina prozora podešavanja snimka

en: Position on the screen of the preferences window
sr: Položaj prozora postavki

en: Size of the preferences window
sr: Veličina prozora postavki

en: Disable video hardware acceleration
sr: Isključuje hardversko ubrzavanje za video

en: This key disables DirectX (on win32) and XVideo (on Linux) video hardware acceleration
sr: Ovaj ključ isključuje hardversko ubrzanje videa za DirektniIks (na vin32) i IksVideo (na Linuksu)

en: Allow picture-in-picture software scaling
sr: Dozvoljava programsko uvećanje slike-u-slici

en: Allow Ekiga to fall back to software scaling the picture-in-picture if hardware support is not available. If this is set to false, Ekiga will not try to open the PIP if hardware support is not available.
sr: Dozvoljava Ekigi da koristi programsko povećavanje i smanjivanje slike-u-slici ukoliko ne postoji hardverska podrška. Ukoliko nije izabrano, Ekiga neće koristiti programsko povećanje čak i kad ne postoji hardverska podrška.

en: Specify the software scaling algorithm
sr: Navodi algoritam programskog povećanja

en: Specify the software scaling algorithm: 0: nearest neighbor, 1: nearest neighbor with box filter, 2: bilinear filtering, 3: hyperbolic filtering. Does not apply on windows systems.
sr: Navedite algoritam za programsko povećavanje ili smanjivanje slike: 0: najbliži sused, 1: najbliži sused sa filterom kutije, 2: bilinearno filtriranje, 3: hiperbolično filtriranje. Ne koristi se na sistemima prozora.

en: The zoom value
sr: Vrednost uvećanja

en: The zoom value in percent to apply to images displayed in the main GUI (can be 50, 100, or 200)
sr: Vrednost uvećanja slika koje se prikazuju u glavnom prozoru (može biti 50, 100 ili 200)

en: Place windows displaying video above other windows during calls
sr: Postavlja prozore koji prikazuju snimak iznad ostalih prozora u toku razgovora

en: The default video view
sr: Početni prikaz snimka

en: The default video view (0: Local, 1: Remote, 2: Both, 3: Both in a separate window)
sr: Podrazumevani prikaz snimka (0: lokalni, 1: udaljeni, 2: oba, 3: oba u posebnim prozorima)

en: The video view before having switched to fullscreen
sr: Širina snimka pre prebacivanja na ceo ekran

en: The video view before having switched to fullscreen (same values as video_view)
sr: Širina snimka pre prebacivanja na ceo ekran (ista vrednost kao „video_view“)

en: Remote video window size
sr: Veličina prozora udaljenog snimka

en: The size of the remote video window
sr: Veličina prozora udaljenog snimka

en: Remote video window position
sr: Položaj prozora udaljenog snimka

en: The position of the remote video window
sr: Položaj prozora udaljenog snimka

en: Maximum jitter buffer
sr: Najveći bafer pulsa

en: The maximum jitter buffer size for audio reception (in ms)
sr: Najveća veličina bafera pulsa za audio prijem (u ms)

en: The video codecs list
sr: Spisak video kodeka

en: Maximum TX video bitrate
sr: Najveći video protok za slanje

en: The maximum TX video bitrate in kbit/s. The video quality and the number of transmitted frames per second (depends on selected codec) will be dynamically adjusted above their minimum during calls to try to minimize the bandwidth to the given value
sr: Najveći video protok za slanje u kbit/s. Kvalitet slike i broj prenesenih kadrova u sekundi (u zavisnosti od odabranog kodeka) biće dinamički prilagođeni iznad njihovog minimuma za vreme poziva pri pokušaju da se umanji protok na datu vrednost

en: Maximum RX video bitrate
sr: Najveći video protok za primanje

en: The maximum RX video bitrate in kbit/s. This value will be signaled to the peer endpoint that can adjust (if it supports it) its TX bitrate if it is above the signaled value
sr: Najveći video protok za primanje u kbit/s. Ova vrednost će biti poslata osobi sa kojom razgovarate (ako njen program to podržava) radi podešavanja video protoka za slanje ukoliko je iznad ove vrednosti.

en: Temporal Spatial Trade Off
sr: Vremensko prostorni odnos

en: Whether to prefer to sustain the max. frame rate or lower it possibly in order to keep a minimum level of (spatial) quality for all frames. 0: Highest minimal quality, 31: lowest minimal quality
sr: Da li da se održava najveća brzina kadrova ili da se smanjuje zbog održavanja najmanjeg nivoa (prostornog) kvaliteta svih kadrova. 0: Najviši najmanji kvalitet, 31: najniži najmanji kvalitet

en: List of folded groups in the roster
sr: Spisak preklopljenih grupa u listi kontakata

en: Show offline contacts
sr: Prikazuje prijatelje van mreže

en: If enabled, offline contacts will be shown in the roster
sr: Ako je uključeno, kontakti koji nisu na mreži će biti prikazani u listi kontakata

en: LDAP servers
sr: LDAP serveri

en: List of configured LDAP servers
sr: Spisak podešenih LDAP servera

en: Calls history
sr: Istorijat poziva

en: The history of the 100 last calls
sr: Istorijat poslednjih 100 načinjenih poziva

en: Kind of network selected in the assistant
sr: Vrsta mreže odabrana u čarobnjaku

en: 0: 56kbps, 1: ISDN, 2: DSL128, 3: DSL512, 4: LAN, 5: Custom
sr: 0: 56K modem, 1: dig. tel. linija sa int. uslugama, 2: digitalna pretplatnička linija 128, 3: digitalna pretplatnička linija 512, 4: lokalna mreža, 5: proizvoljno

en: No answer timeout
sr: Vremenski rok bez odgovora

en: Automatically reject or forward incoming calls if no answer is given after the specified amount of time (in seconds)
sr: Sam odbija ili prosleđuje dolazne pozive ukoliko nije odgovoreno određeno vreme (u sekundama).

en: Automatic answer
sr: Samojavljanje

en: If enabled, automatically answer incoming calls
sr: Ako je uključeno, program će se sam javiti na sve dolazne pozive

en: New device detected
sr: Otkriven je novi uređaj

en: Use it
sr: Koristi ga

en: Device removed
sr: Uređaj je uklonjen

en: Neighbours
sr: Susedi

en: Clear List
sr: Očisti spisak

en: Received
sr: Primljeni

en: Placed
sr: Načinjeni

en: Missed
sr: Propušteni

note: Ignore
en: Incoming call from %s
sr: Poziva vas „%s“

en: Remote URI:
sr: Udaljena adresa:

en: Reject
sr: Odbaci

en: Accept
sr: Prihvati

en: _New Contact
sr: Novi _kontakt

en: Services
sr: Usluge

en: Echo test
sr: Test odjeka

en: Conference room
sr: Soba za konferenciju

en: Call back test
sr: Test povratnog poziva

en: Local roster
sr: Lokalni kontakti

en: Rename
sr: Preimenuj

en: Family
sr: Porodica

en: Friend
sr: Prijatelj

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; associate means someone who is at the same "level" than you.
en: Associate
sr: Saradnik

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; assistant means someone who is at a lower "level" than you.
en: Assistant
sr: Pomoćnik

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; supervisor means someone who is at a higher "level" than you.
en: Supervisor
sr: Supervizor

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; self means yourself.
en: Self
sr: Ja

en: Add to local roster
sr: Dodaj u lokalne kontakte

en: Please fill in this form to add a new contact to ekiga's internal roster
sr: Popunite ovaj formular da dodate novi kontakt Ekiginom unutrašnjem spisku kontakata

en: Name:
sr: Ime:

en: Name of the contact, as shown in your roster
sr: Ime kontakta, kako će biti prikazan na spisku

en: Address:
sr: Adresa:

en: Address, e.g. sip:xyz@ekiga.net
sr: Adresa, npr. sip:xyz@ekiga.net

en: Put contact in groups:
sr: Stavi kontakt u grupe:

en: You supplied an unsupported address
sr: Naveli ste nepodržanu adresu

en: You already have a contact with this address!
sr: Već imate kontakt sa ovom adresom!

en: Rename group
sr: Preimenuj grupu

en: Please edit this group name
sr: Izmenite naziv ove grupe

en: Unnamed
sr: Neimenovano

en: _Edit
sr: _Uređivanje

en: _Remove
sr: _Ukloni

en: Edit roster element
sr: Izmeni elemente liste kontakata

en: Please fill in this form to change an existing element of ekiga's internal roster
sr: Popunite ovaj formular da izmenite postojeći element Ekiginog unutrašnjeg spiska

en: Is a preferred contact
sr: Je omiljeni kontakt

en: Choose groups:
sr: Odaberite grupe:

en: Call
sr: Poziv

en: Transfer
sr: Prebaci

note: Translators : The alias we are registering already exists : failure
en: Duplicate alias
sr: Već postoji ovaj nadimak

en: Bad username/password
sr: Pogrešno korisničko ime/lozinka

en: Transport error
sr: Greška prenosa

en: Failed
sr: Nije uspelo

note: Translators: this is a state, not an action, i.e. it should be read as "(you are) unregistered", and not as "(you have been) unregistered"
en: Unregistered
sr: Neregistrovan(a)

note: translators : the result will look like : * "registered (with 2 voice mail messages)"
en: %s (with %d voice mail message) | %s (with %d voice mail messages)
sr[0]: %s (sa %d porukom na govornoj pošti)
sr[1]: %s (sa %d poruke na govornoj pošti)
sr[2]: %s (sa %d poruka na govornoj pošti)
sr[3]: %s (sa jednom porukom na govornoj pošti)

en: Processing...
sr: Obrađujem...

en: _Disable
sr: _Isključi

en: _Enable
sr: _Uključi

en: Recharge the account
sr: Dopunite nalog

en: Consult the balance history
sr: Pogledaj istorijat stanja

en: Consult the call history
sr: Pogledaj istorijat poziva

en: Edit account
sr: Izmeni nalog

en: Please update the following fields:
sr: Ažurirajte sledeća polja:

en: Account name, e.g. MyAccount
sr: Ime naloga, npr. MojNalog

en: Registrar:
sr: Registar:

en: The registrar, e.g. ekiga.net
sr: Registar, npr. „ekiga.net“

en: Gatekeeper:
sr: Čuvar kapije:

en: The gatekeeper, e.g. ekiga.net
sr: Čuvar kapije, npr. „ekiga.net“

en: User:
sr: Korisnik:

en: The user name, e.g. jim
sr: Korisničko ime, npr. „pera“

note: Translators: * SIP knows two usernames: The name for the client ("User") and the name * for the authentication procedure ("Authentication user")
en: Authentication user:
sr: Korisničko ime za prijavu:

en: The user name used during authentication, if different than the user name; leave empty if you do not have one
sr: Korisničko ime koje se koristi pri prijavljivanju, ako je različito od korisničkog imena; ostavite prazno ako ga nemate

en: Password:
sr: Lozinka:

en: Password associated to the user
sr: Lozinka vezana za ovog korisnika

en: Timeout:
sr: Vremenski rok:

en: Time in seconds after which the account registration is automatically retried
sr: Vreme u sekundama nakon koga se ponovo pokušava registracija naloga

en: Enable account
sr: Omogući nalog

en: You did not supply a name for that account.
sr: Morate navesti ime ovog naloga.

en: You did not supply a host to register to.
sr: Morate navesti računar koji koristite za posrednika ili izlaz.

en: You did not supply a user name for that account.
sr: Morate navesti korisničko ime za ovaj nalog.

en: The timeout should be at least 10 seconds.
sr: Vreme prekoračenja mora biti bar 10 sekundi.

note: Translators: this is a state, not an action, i.e. it should be read as "(you are) registered", and not as "(you have been) registered"
en: Registered
sr: Registracija je obavljena

en: Could not unregister
sr: Ne mogu da isključim nalog

en: Could not register
sr: Ne mogu da registrujem nalog

en: Could not register to
sr: Ne mogu da se upišem na

en: Edit
sr: Uređivanje

en: Appointment
sr: Zakazivanje

en: Breakfast
sr: Doručak

en: Dinner
sr: Večera

en: Holiday
sr: Praznik

en: In transit
sr: U prolazu

en: Looking for work
sr: Tražim posao

en: Lunch
sr: Ručak

en: Meal
sr: Obrok

en: Meeting
sr: Sastanak

en: On the phone
sr: Na telefonu

en: Playing
sr: Igra

en: Shopping
sr: Kupovina

en: Sleeping
sr: Spavanje

en: Working
sr: Rad

en: _Add an Ekiga.net Account
sr: Dod_aj „Ekiga.net“ nalog

en: _Add an Ekiga Call Out Account
sr: Dod_aj nalog Ekige za pozivanje

en: _Add a SIP Account
sr: Dod_aj SIP nalog

en: _Add an H.323 Account
sr: Dod_aj H.323 nalog

en: Get an Ekiga.net SIP account
sr: Zatražite SIP nalog ekigine mreže

en: _User:
sr: _Korisnik:

en: _Password:
sr: _Lozinka:

en: Get an Ekiga Call Out account
sr: Zatražite nalog Ekige za pozivanje

en: _Account ID:
sr: IB n_aloga:

en: _PIN code:
sr: _PIN broj:

en: _Name:
sr: _Ime:

en: _Gatekeeper:
sr: Č_uvar kapije:

en: _Timeout:
sr: _Vremenski rok:

en: _Registrar:
sr: _Registar:

en: _Authentication user:
sr: Korisničko ime za prij_avu:

en: Local user cleared the call
sr: Lokalni korisnik je uklonio poziv

en: Local user rejected the call
sr: Lokalni korisnik je odbio poziv

en: Remote user cleared the call
sr: Udaljeni korisnik je poništio poziv

en: Remote user rejected the call
sr: Udaljeni korisnik je odbio poziv

en: Remote user has stopped calling
sr: Udaljeni korisnik je zaustavio poziv

en: Abnormal call termination
sr: Neuobičajen prekid poziva

en: Could not connect to remote host
sr: Ne mogu da se povežem na udaljenog domaćina

en: The Gatekeeper cleared the call
sr: Čuvar kapije je poništio poziv

en: User not found
sr: Korisnik nije pronađen

en: Insufficient bandwidth
sr: Nedovoljan propusni opseg

en: No common codec
sr: Nema poznatog kodeka

en: Call forwarded
sr: Poziv je preusmeren

en: Security check failed
sr: Neuspešna sigurnosna provera

en: Local user is busy
sr: Lokalni korisnik je zauzet

en: Congested link to remote party
sr: Prepuna veza do udaljene strane

en: Remote user is busy
sr: Udaljeni korisnik je zauzet

en: Remote host is offline
sr: Udaljeni računar nije na mreži

en: User is not available
sr: Korisnik nije dostupan

en: Service unavailable
sr: Usluga nije dostupna

en: Call completed
sr: Poziv je završen

en: Missed call from
sr: Propušteni poziv od

en: Missed call
sr: Propušten poziv

en: Ekiga did not manage to configure your network settings automatically. You can still use it, but you need to configure your network settings manually.
    
    Please see http://wiki.ekiga.org/index.php/Enable_port_forwarding_manually for instructions
sr: Ekiga nije uspela da sama podesi mrežna podešavanja. I dalje je možete koristiti, ali ćete mrežu morati ručno da podesite.
    
    Pogledajte http://wiki.ekiga.org/index.php/Enable_port_forwarding_manually za uputstva

en: Message
sr: Poruka

en: Illegal status code
sr: Nedozvoljena šifra stanja

en: Invalid address
sr: Neispravna adresa

note: Translators: Host of the remote party is offline, this should * appear when the remote host does not reply in an acceptable time
en: Remote party host is offline
sr: Udaljeni računar nije na mreži

note: Translators: the following strings are answers from the SIP server * when the packet it receives has an error, see * http://www.ietf.org/rfc/rfc3261.txt, chapter 21 for more information
en: Multiple choices
sr: Višestruki izbor

en: Moved permanently
sr: Trajno premešten

en: Moved temporarily
sr: Privremeno premešten

en: Use proxy
sr: Koristi posrednika

en: Alternative service
sr: Rezervna usluga

en: Bad request
sr: Loš zahtev

en: Unauthorized
sr: Neovlašćen

en: Payment required
sr: Nije besplatno

en: Forbidden, please check that username and password are correct
sr: Nije dozvoljeno, proverite da li su korisničko ime i lozinka tačni

en: Not found
sr: Nisam pronašao

en: Method not allowed
sr: Način nije dozvoljen

en: Not acceptable
sr: Neprihvatljivo

en: Proxy authentication required
sr: Zahteva se prijavljivanje na posrednika

en: Timeout
sr: Vremenski rok

en: Conflict
sr: Sukob

en: Length required
sr: Zahteva se dužina

en: Request entity too big
sr: Zahtevani entitet je preveliki

en: Request URI too long
sr: Adresa zahteva je predugačka

en: Unsupported media type
sr: Nepodržana vrsta medija

en: Unsupported URI scheme
sr: Nepodržana šema adrese

note: Translators:  The extension we are trying to register does not exist. * Here extension is a specific "phone number", see * http://en.wikipedia.org/wiki/Extension_(telephone) * for more information
en: Bad extension
sr: Loše proširenje

en: Extension required
sr: Zahteva se proširenje

en: Interval too brief
sr: Interval je prekratak

en: Temporarily unavailable
sr: Privremeno nedostupna

en: Loop detected
sr: Detektovana petlja

en: Too many hops
sr: Previše skokova

en: Address incomplete
sr: Adresa nije dovršena

en: Ambiguous
sr: Dvosmisleno

en: Busy Here
sr: Ovde je zauzeto

en: Request terminated
sr: Zahtev je prekinut

en: Not acceptable here
sr: Ovde je neprihvatljivo

en: Bad event
sr: Loš događaj

en: Request pending
sr: Zahtev je na čekanju

en: Undecipherable
sr: Dešifrovanje nije moguće

en: Internal server error
sr: Interna greška na serveru

en: Not implemented
sr: Nije primenjeno

en: Bad gateway
sr: Loš mrežni prolaz

en: Server timeout
sr: Istekao je vremenski rok na serveru

en: SIP version not supported
sr: Izdanje SIP-a nije podržano

en: Message too large
sr: Poruka je predugačka

en: Busy everywhere
sr: Svuda je zauzeto

en: Decline
sr: Odbij

en: Does not exist anymore
sr: Više ne postoji

en: Globally not acceptable
sr: Globalno neprihvatljivo

en: Could not send message:
sr: Ne mogu da pošaljem poruku:

en: user offline
sr: korisnik nije na mreži

en: Incoming call
sr: Dolazni poziv

en: In a call with %s
sr: U razgovoru sa %s

en: In a call
sr: Na vezi

en: Move selected codec priority upwards
sr: Pomeri prioritet označenog kodeka na više

en: Move selected codec priority downwards
sr: Pomeri prioritet označenog kodeka na niže

en: Advanced
sr: Napredno

en: Add Group
sr: Dodaj grupu

en: Account Name
sr: Naziv naloga

en: Status
sr: Stanje

en: Accounts
sr: Nalozi

en: _Accounts
sr: _Nalozi

en: _Help
sr: Po_moć

en: Edi_t
sr: _Izmeni

en: Address Book
sr: Imenik

en: Address _Book
sr: Imeni_k

note: This will add static and dynamic actions
en: _Action
sr: _Radnja

en: Category
sr: Kategorija

en: Full Name
sr: Ime i prezime

en: _Search Filter:
sr: _Filter pretrage:

en: Error while initializing video output
sr: Greška pri pokretanju video izlaza

en: No video will be displayed on your machine during this call
sr: Nikakav video neće biti prikazan za vreme ovog poziva

en: There was an error opening or initializing the video output. Please verify that no other application is using the accelerated video output.
sr: Desila se greška prilikom otvaranja ili pokretanja video izlaza. Proverite da nijedan drugi program ne koristi ubrzani video izlaz.

en: There was an error opening or initializing the video output. Please verify that you are using a color depth of 24 or 32 bits per pixel.
sr: Desila se greška prilikom otvaranja ili pokretanja video izlaza. Proverite da li koristite dubinu boja od 24 ili 32 bita po pikselu.

en: Error while accessing video device %s
sr: Greška prilikom pristupa video uređaju %s

en: A moving logo will be transmitted during calls.
sr: Biće prikazan pokretni logo za vreme poziva.

en: There was an error while opening the device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your permissions and make sure that the appropriate driver is loaded.
sr: Dogodila se greška prilikom otvaranja uređaja. Ukoliko možete da ponovo utaknete uređaj, možda je to dovoljno se ponovo poveže. Ukoliko se uređaj ne utačinje ili ovo ne uspe, proverite ovlašćenja i uverite se da je odgovarajući upravljački program učitan.

en: Your video driver doesn't support the requested video format.
sr: Upravljački program za video ne podržava zahtevani video format.

en: Could not open the chosen channel.
sr: Ne mogu da otvorim izabrani kanal.

en: Your driver doesn't seem to support any of the color formats supported by Ekiga.
     Please check your kernel driver documentation in order to determine which Palette is supported.
sr: Upravljački program izgleda da ne podržava nijedan od formata boja koje Ekiga podržava.
     Proverite dokumentaciju vašeg upravljačkog programa u jezgru da odredite koja paleta je podržana.

en: Error while setting the frame rate.
sr: Greška prilikom podešavanja broja kadrova u sekundi.

en: Error while setting the frame size.
sr: Greška prilikom podešavanja veličine slike.

en: Unknown error.
sr: Nepoznata greška.

en: Error while opening audio input device %s
sr: Greška pri otvaranju ulaznog zvučnog uređaja %s

note: Translators: This happens when there is an error with audio input: * Nothing ("silence") will be transmitted
en: Only silence will be transmitted.
sr: Druga strana će čuti samo tišinu.

en: Unable to open the selected audio device for recording. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup, the permissions and that the device is not busy.
sr: Ne mogu da otvorim izabrani zvučni uređaj za snimanje. Ukoliko je uređaj utačinje, možda će biti dovoljno ponovo ga povezati. Ukoliko se uređaj ne utačinje ili ovo ne uspe, proverite podešavanje zvuka, ovlašćenja i da li je uređaj zauzet.

en: The selected audio device was successfully opened but it is impossible to read data from this device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup.
sr: Izabran zvučni uređaj je uspešno otvoren ali je nemoguće čitati podatke sa ovog uređaja. Ukoliko možete da ponovo utaknete uređaj, možda je to dovoljno da se ponovo poveže. Ukoliko se uređaj ne utačinje ili ovo ne uspe, proverite zvučna podešavanja.

en: Error while opening audio output device %s
sr: Greška pri otvaranju izlaznog zvučnog uređaja %s

en: No incoming sound will be played.
sr: Dolazni zvuk neće biti puštan.

en: Unable to open the selected audio device for playing. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup, the permissions and that the device is not busy.
sr: Nije moguće otvoriti izabran zvučni uređaj za puštanje. Ukoliko je uređaj utačinje, možda će biti dovoljno ponovo ga povezati. Ukoliko se uređaj ne utačinje ili ovo ne uspe, proverite podešavanje zvuka, ovlašćenja i da li je uređaj zauzet.

en: The selected audio device was successfully opened but it is impossible to write data to this device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup.
sr: Izabran zvučni uređaj je uspešno otvoren ali je nemoguće snimati podatke na ovaj uređaj. Ukoliko možete da ponovo utaknete uređaj, možda je to dovoljno da se ponovo poveže. Ukoliko se uređaj ne utačinje ili ovo ne uspe, proverite zvučna podešavanja.

en: Calling %s...
sr: Pozivam „%s“...

note: %s is the SIP/H.323 address of the remote user, this text is shown below video during a call
en: Connected with %s
sr: Povezan sa %s

note: Init
en: Standby
sr: Pripravan

en: Call Window
sr: Prozor za poziv

en: Call on hold
sr: Poziv na čekanju

en: Call retrieved
sr: Poziv povraćen

en: Connected with %s
    %s
sr: Povezani ste sa „%s“
    %s

note: Translators: TX is a common abbreviation for "transmit".  As it * is shown in a tooltip, there is no space constraint
en: TX: %dx%d
sr: Prenos: %dx%d

en: TX: /
sr: Prenos: /

note: Translators: RX is a common abbreviation for "receive".  As it * is shown in a tooltip, there is no space constraint
en: RX: %dx%d
sr: Prijem: %dx%d

en: RX: /
sr: Prijem: /

en: Lost packets: %.1f %%
    Late packets: %.1f %%
    Out of order packets: %.1f %%
    Jitter buffer: %d ms
    Codecs: %s
    Resolution: %s %s
sr: Izgubljeni paketi: %.1f %%
    Zakasneli paketi: %.1f %%
    Paketi van reda: %.1f %%
    Bafer pulsa: %d ms
    Kodeci: %s
    Rezolucija: %s %s

note: Translators: A = Audio, V = Video, FPS = Frames per second
en: A:%.1f/%.1f V:%.1f/%.1f FPS:%d/%d
sr: A:%.1f/%.1f V:%.1f/%.1f K/S:%d/%d

en: _Retrieve Call
sr: Pov_rati poziv

en: H_old Call
sr: Zadrži p_oziv

en: Suspend _Audio
sr: Zaustavi _zvuk

en: Suspend _Video
sr: Zaustavi _sliku

en: Resume _Audio
sr: Obnovi prijem _zvuka

en: Resume _Video
sr: Obnovi prijem _slike

en: Video Settings
sr: Podešavanja videa

en: Adjust brightness
sr: Podesiti svetlinu

en: Adjust whiteness
sr: Podesi belilo

en: Adjust color
sr: Podesi boje

en: Adjust contrast
sr: Podesiti kontrast

en: Audio Settings
sr: Podešavanja zvuka

en: _Call
sr: _Pozovi

en: _Pick up
sr: _Izaberi

en: Pick up the current call
sr: Izaberite trenutni poziv

en: _Hangup
sr: Pre_kini

en: Hangup the current call
sr: Prekini trenutni poziv

en: Hold the current call
sr: Zadržite trenutni poziv

en: _Transfer Call
sr: _Prebaci poziv

en: Transfer the current call
sr: Prebacuje trenutni poziv

en: Suspend or resume the audio transmission
sr: Zaustavlja ili nastavlja zvučni prenos

en: Suspend or resume the video transmission
sr: Zaustavlja ili nastavlja prenos slike

en: Close the Ekiga window
sr: Zatvara prozor programa Ekiga

en: _View
sr: P_regled

en: _Local Video
sr: _Lokalni video

en: Local video image
sr: Lokalna video slika

en: _Remote Video
sr: _Udaljeni video

en: Remote video image
sr: Udaljena slika

en: _Picture-in-Picture
sr: _Slika u slici

en: Both video images
sr: Oba video snimka

en: Zoom in
sr: Uvećaj

en: Zoom out
sr: Umanji

en: Normal size
sr: Normalna veličina

en: _Fullscreen
sr: Preko _celog ekrana

en: Switch to fullscreen
sr: Prebaci na ceo ekran

en: Transfer call to:
sr: Prebaci poziv:

en: Hang up the current call
sr: Prekinite trenutni poziv

en: Change the volume of your soundcard
sr: Izmenite zvuk zvučne karte

en: Change the color settings of your video device
sr: Izmenite podešavanja boje video uređaja

en: says:
sr: kaže:

en: Open link in browser
sr: Otvori vezu u Internet pregledniku

en: Copy link
sr: Umnoži vezu

en: _Smile...
sr: _Smešak...

en: You have %d unread text message | You have %d unread text messages
sr[0]: Imate %d nepročitanu tekstualnu poruku
sr[1]: Imate %d nepročitane tekstualne poruke
sr[2]: Imate %d nepročitanih tekstualnih poruka
sr[3]: Imate jednu poruku

en: Read
sr: Čitaj

note: we can't do much here since we get the Chat as reference...
en: Chat Window
sr: Prozor za tekstualne poruke

en: Unsorted
sr: Nepoređano

en: Play sound for new voice mails
sr: Pusti zvuk pri prijemu govorne pošte

en: Play sound for new instant messages
sr: Pusti zvuk pri prijemu novih brzih poruka

en: Personal Information
sr: Lični podaci

en: _Full name:
sr: _Puno ime:

en: Video Display
sr: Prikaz slike

en: Place windows displaying video _above other windows
sr: Postavi prozore koji prikazuju sliku _iznad ostalih prozora

en: Network Settings
sr: Podešavanja mreže

en: Enable network _detection
sr: Omogući o_tkrivanje mreže

en: Call Forwarding
sr: Preusmeravanje poziva

en: _Always forward calls to the given host
sr: _Uvek prosledi pozive do datog domaćina

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings
sr: Ako je uključeno, svi dolazni pozivi će biti preusmereni na računar koji je naznačen u podešavanjima protokola

en: Forward calls to the given host if _no answer
sr: Preusmeri poziv do datog računara ako _nema odgovora

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings if you do not answer the call
sr: Ako je uključeno, svi dolazni pozivi će biti preusmereni na računar koji je naznačen u podešavanjima protokola ako ne odgovorite na poziv

en: Forward calls to the given host if _busy
sr: Preusmeri poziv do datog domaćina ako je _zauzeto

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings if you already are in a call or if you are in busy mode
sr: Ako je uključeno, svi dolazni pozivi će biti preusmereni na računar koji je naznačen u podešavanjima protokola ako imate poziv ili ako ste u režimu zauzetosti

en: Call Options
sr: Opcije poziva

note: Add all the fields
en: Timeout to reject or forward unanswered incoming calls (in seconds):
sr: Vremenski rok (u sekundama) pre odbijanja ili prosleđivanja neodgovorenih dolaznih poziva:

en: _Automatically answer incoming calls
sr: _Automatsko javljanje na dolazne pozive

en: Ekiga Sound Events
sr: Ekiga zvučni događaji

en: A
sr: Zvuk

en: Event
sr: Događaj

en: Choose a sound
sr: Izaberite neki zvučni zapis

en: Wavefiles
sr: wav datoteke

en: Play
sr: Pusti

en: String
sr: Niska

en: Tone
sr: Ton

en: Q.931
sr: Ku.931

en: Disable H.239 Extended Video
sr: Isključi H.239 prošireni snimak

en: Allow H.239 per Content Role Mask
sr: Dopusti H.239 masku funkcije po sadržaju

en: Force H.239 Presentation Role
sr: Prisili H.239 funkciju predstavljanja

en: Force H.239 Live Role
sr: Prisili H.239 funkciju uživo

en: Misc Settings
sr: Razna podešavanja

en: Forward _URI:
sr: Adresa pre_usmeravanja:

en: Advanced Settings
sr: Napredna podešavanja

note: The toggles
en: Enable H.245 _tunneling
sr: Omogući H.245 _tunel

en: Enable _early H.245
sr: Uključi _rani H.245

en: Enable fast _start procedure
sr: Uključi proceduru brzi _start

en: Connection will be established in Fast Start mode. Fast Start is a new way to start calls faster that was introduced in H.323v2. It is not supported by Netmeeting and using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting.
sr: Veza će biti uspostavljena u režimu brzog pokretanja. Brzo pokretanje je novi put da započnete razgovor koji je uveden u H.323v2. Mrežno sretanje ga ne podržava i korišćenje i brzog pokretanja i H.245 tunela može da sruši neka izdanja Mrežnog sretanja.

en: Enable H.239 control
sr: Uključi H.239 upravljanje

en: This enables H.239 capability for additional video roles.
sr: Ovo uključuje H.239 mogućnost za dodatne funkcije snimka.

en: Extended Video Roles:
sr: Funkcije proširenog snimka:

en: Select the H.239 Video Role
sr: Izaberi funkciju H.239 snimka

en: DTMF Mode
sr: DTMF režim

en: _Send DTMF as:
sr: _Pošalji DTMF kao:

en: Select the mode for DTMFs sending
sr: Odaberite režim za DTMF slanje

en: _Outbound proxy:
sr: Spoljni _vezani posrednik:

en: Audio Devices
sr: Zvučni uređaji

en: Ringing device:
sr: Uređaj za zvono:

en: Select the ringing audio device to use
sr: Izaberite uređaj koji će se koristiti za zvonjenje

en: Output device:
sr: Izlazni uređaj:

en: Input device:
sr: Ulazni uređaj:

note: That button will refresh the device list
en: _Detect devices
sr: Pro_nađi uređaje

en: Click here to refresh the device list
sr: Kliknite ovde da osvežite spisak uređaja

en: No device found
sr: Nisam pronašao uređaj

en: PAL (Europe)
sr: PAL (Evropa)

en: NTSC (America)
sr: NTSC (Amerika)

en: SECAM (France)
sr: SECAM (Francuska)

en: Auto
sr: Samostalno

en: Video Devices
sr: Uređaji za sliku

note: Video Channel
en: Channel:
sr: Kanal:

en: Size:
sr: Veličina:

en: Select the transmitted video size
sr: Odaberite veličinu poslatog video zapisa

en: Codecs
sr: Kodeci

en: Settings
sr: Podešavanja

note: Translators: the full sentence is Automatically adjust jitter buffer between X and Y ms
en: Enable silence _detection
sr: Uključi _otkrivanje tišine

en: Enable echo can_celation
sr: Uključi poništavanje _odjeka

en: Maximum _jitter buffer (in ms):
sr: Najveća međumemorija _pulsa (u ms):

note: Translators: the full sentence is Keep a minimum video quality of X %
en: Picture quality
sr: Kvalitet slike

en: Frame rate
sr: Učestalost kadrova

en: Choose if you want to guarantee a minimum image quality (possibly leading to dropped frames in order not to surpass the bitrate limit) or if you prefer to keep the frame rate
sr: Odaberite ako želite da garantujete najmanji kvalitet slike (što može dovesti do odbačenih kadrova u prenosu da bi se obezbedio potreban protok) ili broj prenetih slika u sekundi.

en: Maximum video _bitrate (in kbits/s):
sr: Najveći _video protok (u kbits/s):

en: The maximum video bitrate in kbits/s. The video quality and the effective frame rate will be dynamically adjusted to keep the bitrate at the given value.
sr: Najveći video protok u kbitima/s. Video kvalitet i broj prenesenih kadrova u sekundi će biti dinamički podešeni da bi se protok održao na zadatoj vrednosti.

en: Ekiga Preferences
sr: Postavke Ekige

en: General
sr: Opšte

en: Personal Data
sr: Lični podaci

en: General Settings
sr: Opšta podešavanja

en: Sound Events
sr: Zvučni događaji

en: Protocols
sr: Protokoli

en: SIP Settings
sr: SIP podešavanja

en: H.323 Settings
sr: H.323 podešavanja

note: The player
en: Audio
sr: Zvuk

en: Devices
sr: Uređaji

en: You have %d message | You have %d messages
sr[0]: Imate %d poruku
sr[1]: Imate %d poruke
sr[2]: Imate %d poruka
sr[3]: Imate jednu poruku

en: Get help by reading the Ekiga manual
sr: Potražite pomoć u uputstvu za Ekigu

en: View information about Ekiga
sr: Pogledaj podatke o Ekigi

en: Quit
sr: Izađi

en: Contributors:
sr: Doprinosioci:

en: Artwork:
sr: Umetnički rad:

en: See AUTHORS file for full credits
sr: Pročitajte datoteku „AUTHORS“ sa spiskom svih učesnika

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Ekiga je slobodan softver; možete je raspodeljivati i/ili menjati pod uslovima Gnuove opšte javne licence kako je objavljuje Zadužbina Slobodnog Softvera; bilo verzije 2 te Licence, ili (po vašem nahođenju) bilo koje novije verzije.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details. You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sr: Ekiga se raspodeljuje u nadi da će biti od koristi, ali BEZ IKAKVIH GARANCIJA; čak i bez podrazumevane garancije KORISNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI. Vidite Gnuovu opštu javnu licencu za više detalja. Trebali ste da primite primerak Gnuove opšte javne licence uz Ekigu; ako niste, pišite Zadužbini Slobodnog Softvera na adresu: „Free Software Foundation, Inc.), 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA“.

en: Ekiga is licensed under the GPL license and as a special exception, you have permission to link or otherwise combine this program with the programs OPAL, OpenH323 and PWLIB, and distribute the combination, without applying the requirements of the GNU GPL to the OPAL, OpenH323 and PWLIB programs, as long as you do follow the requirements of the GNU GPL for all the rest of the software thus combined.
sr: Ekiga je licencirana pod Gnuovom opštom javnom licencom, a kao specijalni izuzetak, imate ovlašćenje da povezujete ili na drugi način kombinujete ovaj program sa programima „OPAL“, „OpenH323“ and „PWLIB“ i raspodeljujete ovakvu kombinaciju bez primene Gnuove opšte javne licence na OPAL, OpenH323 i PVLIB programe, dok god pratite zahteve Gnuove opšte javne licence za ostale iskombinovane programe.

en: Ekiga is full-featured SIP and H.323 compatible VoIP, IP-Telephony and Videoconferencing application that allows you to make audio and video calls to remote users with SIP and H.323 hardware or software.
sr: Ekiga je potpuno funkcionalan program za Glas preko IP-a, IP-telefoniju i Video konferencije saglasan sa SIP-om i H.323 koji vam omogućava da obavljate audio i video pozive udaljenim korisnicima sa SIP i H.323 komponentama ili softverom.

en: Unable to open help file.
sr: Ne mogu da otvorim datoteku pomoći.

en: Do not show this dialog again
sr: Ne prikazuj više ovo prozorče

en: %d user found | %d users found
sr[0]: %d korisnik je pronađen
sr[1]: %d korisnika su pronađena
sr[2]: %d korisnika je pronađeno
sr[3]: Jedan korisnik je pronađen

en: New _Contact
sr: Novi _kontakt

en: VoIP _URI:
sr: _Adresa za glas preko IP-a:

en: _Home phone:
sr: _Kućni telefon:

en: _Office phone:
sr: _Službeni telefon:

en: _Cell phone:
sr: _Mobilni telefon:

en: _Pager:
sr: _Pejdžer:

en: Edit contact
sr: Izmeni kontakt

en: Remove contact
sr: Ukloni kontakt

en: Are you sure you want to remove %s from the addressbook?
sr: Da li ste sigurni da želite da uklonite %s iz imenika?

en: Audio test
sr: Zvučni test

en: Silent
sr: Tiho

note: Translators: "Screencast" means the video input device will be your screen -- the other end will see your desktop
en: Crazy
sr: Ludo

en: Screencast
sr: Zapis ekrana

en: _Refresh
sr: _Osveži

en: _Remove addressbook
sr: _Ukloni imenik

en: Addressbook _properties
sr: Svojstva _imenika

en: LDAP SASL Interaction
sr: LDAP SASL povezanost

note: Translators, Howard explained : "Challenge" is a generic term * in authentication. It's a prompt from the authentication mechanism * for some type of credential. Exactly what kind of challenge and * what kind of credential depends on the specific authentication * mechanism. Since SASL is a generic i
en: Challenge:
sr: Izazov:

en: Interact
sr: Interakcija

en: Refreshing
sr: Osvežavam

en: Could not initialize server
sr: Nije uspelo pokretanje servera

en: LDAP Error:
sr: LDAP greška:

en: Contacted server
sr: Kontaktirani server

note: patience == 0
en: Could not connect to server
sr: Ne mogu da se povežem na server

note: patience == 0
en: Could not search
sr: Ne mogu da pretražim

en: Waiting for search results
sr: Čekam na rezultate pretrage

en: Please edit the following fields
sr: Izmenite sledeća polja

en: Book _name:
sr: _Naziv knjige:

en: Book name, as shown in your dialog box
sr: Ime knjige, kako je prikazano u vašem prozorčetu

en: Server _URI:
sr: _Adresa servera:

en: Name of LDAP server, prefixed by ldap://
sr: Naziv LDAP servera, sa prefiksom „ldap://“

en: _Base DN:
sr: _Osnovni naziv domena:

en: Subtree
sr: Podstablo

en: Single level
sr: Jedan nivo

en: _Search scope
sr: Op_seg pretrage

note: Translators: DisplayName Attribute is the name of the LDAP * attribute whose value will be used to name an addressbook entry. * On Microsoft systems the actual attribute is literally named * "DisplayName" (i.e., "the name that will be displayed") but on * most LDAP servers it's "CommonName".
en: _DisplayName attribute:
sr: Osobina vi_dljivo ime:

en: Call _attributes:
sr: Osobine poziv_a:

en: The field you are searching for
sr: Polje koje pretražujete

en: _Filter template:
sr: Šablon _filtriranja:

en: Here, a "$" is replaced by the search string
sr: Ovde se „$“ zamenjuje niskom znakova za pretragu

note: Translators: Bind ID - In LDAP, the operation that begins an LDAP * session and authenticates the user to the directory is called a * Bind operation.  There are two types of Binds supported in the * standard protocol - Simple Bind and SASL Bind.  Since both of * them are used for authentication, bot
en: Bind _ID:
sr: _IB povezivanja:

en: User ID; leave blank for anonymous / nonauthenticated
sr: IB korisnika; ostavite prazno za anonimno / neprijavljeno

en: The password for the user ID above, if any
sr: Lozinka za IB korisnika, ako postoji

en: Use TLS
sr: Koristi TLS

en: Use SASL
sr: Koristi SASL

en: SASL _mechanism
sr: SASL _mehanizam

en: Edit LDAP directory
sr: Izmeni LDAP fasciklu

en: Please provide a Book Name for this directory
sr: Unesite ime knjige za ovu fasciklu

en: Please provide a Server URI
sr: Unesite adresu servera

en: Please provide a DisplayName attribute
sr: Unesite svojstvo vidljivog imena

en: Please provide a Call attribute
sr: Unesite osobinu poziva

en: Invalid Server URI
sr: Pogrešna adresa servera

en: Add an LDAP Address Book
sr: Dodaj LDAP adresar

en: Add the Ekiga.net Directory
sr: Dodaj Ekiga.net fasciklu

en: Create LDAP directory
sr: Napravi LDAP fasciklu

en: Ekiga.net Directory
sr: Ekiga.net fascikla

en: inactive
sr: neaktivan

en: error connecting (%s)
sr: greška pri povezivanju (%s)

en: connecting
sr: povezivanje

en: authenticating
sr: prijavljivanje

note: FIXME: can't we report better?
en: error connecting
sr: greška pri povezivanju

en: disconnected
sr: veza je prekinuta

en: connected
sr: povezan

note: FIXME: can't we report something better?
en: error authenticating loudmouth account
sr: greška prijavljivanja na nalog „loudmouth“

en: The server, e.g. jabber.org
sr: Server, npr. „jabber.org“

en: The transport protocol port, if different than the default
sr: Port protokola prenosa, ako se razlikuje od osnovnog

en: Resource:
sr: Resurs:

en: The resource, such as home or work, allowing to distinguish among several terminals registered to the same account; leave empty if you do not know what it is
sr: Resurs, kao kućni ili na poslu, koji dopušta razlikovanje između nekoliko terminala upisanih na istom nalogu; ostavite prazno ako ne znate šta je to

en: _Add a Jabber/XMPP Account
sr: Dod_aj Džaber/IksMPP nalog

en: Please fill in the following fields:
sr: Popunite sledeća polja:

note: FIXME: this is here until the feature is ready
en: Join a discussion group
sr: Pridruži se grupi za ćaskanje

en: Open a group chat room
sr: Otvorite sobu grupnog ćaskanja

en: Please provide a room name
sr: Unesite naziv sobe

en: Room name
sr: Naziv sobe

en: The name of the room you want to enter
sr: Naziv sobe kojoj želite da pristupite

en: Pseudonym
sr: Pseudonim

en: The pseudonym you'll have in the room
sr: Pseudonim koji ćete imati u sobi

en: Authorization to see your presence
sr: Potvrda vašeg prisustva

en: %s asks the permission to see your presence, saying: "%s".
sr: %s je zatražio dozvoli da vidi vaše prisustvo, rekavši „%s“.

en: %s asks the permission to see your presence.
sr: %s je zatražio da vidi vaše prisustvo.

en: grant him/her the permission to see your presence
sr: daj mu/joj dozvolu da vidi vaše prisustvo

en: refuse him/her the permission to see your presence
sr: odbij mu/joj zahtev da vidi vaše prisustvo

en: decide later (also close or cancel this dialog)
sr: odluči kasnije (možete i da zatvorite ili poništite ovo prozorče)

en: Your answer is:
sr: Vaš odgovor je:

en: Add a roster element
sr: Dodaj element liste kontakata

en: Please fill in this form to add a new element to the remote roster
sr: Popunite ovaj formular za dodavanje novog elementa u Ekiginoj udaljenoj listi kontakata

en: Identifier:
sr: Identifikator:

en: identifier@server
sr: identifikator@server

en: Ask him/her to see his/her status
sr: Pitaj ga/je da mu/joj vidite stanje

en: Forbid him/her to see my status
sr: Zabrani mu/joj da vidi vaše stanje

en: Ask him/her to see his/her status (pending)
sr: Pitaj ga/je da mu/joj vidite stanje (na čekanju)

en: Stop getting his/her status
sr: Zaustavi preuzimanje njegovog/njenog stanja

en: Start chat
sr: Počni ćaskanje

en: Continue chat
sr: Nastavi ćaskanje

en: Please fill in this form to change an existing element of the remote roster
sr: Popunite ovaj formular da izmenite postojeći element Ekigine udaljene liste kontakata

en: New resource list
sr: Novi spisak resursa

en: Add new resource-list
sr: Dodaj novi spisak resursa

en: Please fill in this form to add a new contact list to ekiga's remote roster
sr: Popunite ovaj formular za dodavanje novog spiska kontakata u Ekiginoj udaljenoj listi kontakata

en: Writable:
sr: Upisivo:

en: Username:
sr: Korisničko ime:

en: Invalid server data
sr: Neispravni podaci o serveru

en: Click to fetch
sr: Kliknite da dobavite

en: Distant contact
sr: Udaljeni kontakt

en: _Add a new contact
sr: Dod_aj novi kontakt

en: _Refresh contact list
sr: _Osveži spisak kontakata

en: Contact list _properties
sr: Osobine _spiska kontakata

en: Edit contact list properties
sr: Izmeni osobine spiska kontakata

en: Please edit the following fields (no identifier means global)
sr: Izmenite sledeća polja (bez identifikatora podrazumeva globalnu izmenu)

en: Contact list's name:
sr: Ime spiska kontakata:

note: "Document" used as a name -- uri point to the root of a document tree
en: Document root:
sr: Koren dokumenta:

en: Server username:
sr: Korisničko ime servera:

en: Server password:
sr: Lozinka servera:

en: Add a remote contact
sr: Dodaj udaljeni kontakt

en: Please fill in this form to create a new contact on a remote server
sr: Popunite ovaj formular da biste napravili novi kontakt na udaljenom serveru

note: Translators: #%d - ordinal number
en: %s / List #%d
sr: %s / Spisak #%d

note: Translators: #%d - ordinal number
en: List #%d
sr: Spisak #%d

en: Edit remote contact
sr: Izmeni udaljeni kontakt

en: Please fill in this form to change an existing contact on a remote server
sr: Popunite ovaj formular da izmenite postojeći kontakt na udaljenom serveru

en: This is the Ekiga general configuration assistant. The following steps will set up Ekiga by asking a few simple questions.
    
    Once you have completed these steps, you can always change them later by selecting Preferences in the Edit menu.
sr: Ovo je čarobnjak za podešavanje Ekige. Sledeći koraci će podesiti Ekigu postavljanjem par jednostavnih pitanja.
    
    Kada prođete ove korake, kasnije ih uvek možete izmeniti birajući „Postavke“ u izborniku „Uređivanje“.

en: Welcome to Ekiga
sr: Dobrodošli u Ekigu

note: The user fields
en: Please enter your first name and your surname:
sr: Upišite vaše ime i prezime:

en: Your first name and surname will be used when connecting to other VoIP and videoconferencing software.
sr: Vaše ime i prezime će se koristiti prilikom povezivanja sa drugim softverom za prenos glasa putem IP-a i video konferencije.

en: If you do not have a SIP or H323 account, ekiga can only be used on your local internal network (inside your company, for example).  You will require an account if you want to be accessible to people on the Internet.  Many web sites allow you to create an account.  We suggest that you use a free ekiga.net account, which allows you to be joined by any person with a SIP account.  If you want to call regular phone lines too, we suggest that you purchase an inexpensive call out account.
    
    The following two pages allow you to create such accounts.
sr: Ako nemate SIP ili H323 nalog, ekiga može biti korišćena samo na vašoj lokalnoj unutrašnjoj mreži (unutar vašeg preduzeća, na primer).  Zatražićete nalog ako želite da budete dostupni ljudima na Internetu.  Mnogi veb sajtovi vam omogućavaju da napravite nalog.  Predlažemo vam da koristite besplatan nalog ekigine mreže, koji vam omogućava da budete pristupačni svim ljudima koji imaju SIP nalog.  Ako želite takođe da zovete redovne telefonske linije, predlažemo vam kupite jeftin nalog za pozive.
    
    Sledeće dve stranice vam omogućavaju da napravite takve naloge.

en: Introduction to Accounts
sr: Uvod u naloge

en: Ekiga.net Account
sr: Nalog Ekigine mreže

en: Please enter your username:
sr: Unesite vaše korisničko ime:

en: Please enter your password:
sr: Unesite vašu lozinku:

en: The username and password are used to login to your existing account at the ekiga.net free SIP service. If you do not have an ekiga.net SIP address yet, you may first create an account below. This will provide a SIP address that allows people to call you.
    
    You may skip this step if you use an alternative SIP service, or if you would prefer to specify the login details later.
sr: Korisničko ime i lozinka se koriste za prijavljivanje na vaš postojeći nalog na besplatnoj SIP usluzi ekigine mreže. Ako još uvek nemate SIP adresu ekigine mreže, možete prvo ispod da napravite nalog. Ovo će obezbediti SIP adresu koja će omogućiti ljudima da vas zovu.
    
    Možete da preskočite ovaj korak ako koristite neku drugu SIP uslugu, ili ako želite kasnije da navedete pojedinosti za prijavljivanje.

en: I do not want to sign up for the ekiga.net free service
sr: Ne želim da se prijavim na besplatnu uslugu ekigine mreže

en: Ekiga Call Out Account
sr: Nalog Ekige za pozivanje

en: Please enter your account ID:
sr: Unesite korisničko ime naloga:

en: Please enter your PIN code:
sr: Unesite vašu PIN lozinku:

en: You can make calls to regular phones and cell numbers worldwide using Ekiga. To enable this, you need to do two things:
    - First buy an account at the URL below.
    - Then enter your account ID and PIN code.
    The service will work only if your account is created using the URL in this dialog.
sr: Možete da pozivate obične telefonske i mobilne brojeve širom sveta koristeći Ekigu. Da biste to mogli, treba da uradite dve stvari:
    — Kupite nalog na donjoj adresi.
    — Unesete broj naloga i lozinku.
    Usluga će raditi samo ako ste nalog napravili koristeći adresu iz ovog prozorčeta.

en: I do not want to sign up for the Ekiga Call Out service
sr: Ne želim da se prijavim na uslugu ekiginih poziva

en: Connection Type
sr: Vrsta veze

note: The connection type
en: Please choose your connection type:
sr: Izaberite vrstu veze:

en: 56k Modem
sr: Modem na običnoj telefonskoj liniji

en: DSL/Cable (128 kbit/s uplink)
sr: DSL/Kablovska (128 kbit/s odlazno)

en: DSL/Cable (512 kbit/s uplink)
sr: DSL/Kablovska (512 kbit/s odlazno)

en: LAN
sr: Lokalna mreža

en: Keep current settings
sr: Zadrži tekuća podešavanja

en: The connection type will permit determining the best quality settings that Ekiga will use during calls. You can later change the settings individually in the preferences window.
sr: Vrsta veze dozvoljava određivanje podešavanja sa najboljim kvalitetom koje će Ekiga koristiti prilikom poziva. Naknadno možete izmeniti pojedinačna podešavanja među postavkama.

en: Please choose the audio ringing device:
sr: Izaberite zvučni uređaj za zvono:

en: The audio ringing device is the device that will be used to play the ringing sound on incoming calls.
sr: Zvučni uređaj za zvono je uređaj koji se koristi za puštanje zvuka zvona pri dolaznim pozivima.

note: ---
en: Please choose the audio output device:
sr: Izaberite izlazni uređaj za zvuk:

en: The audio output device is the device that will be used to play audio during calls.
sr: Izlazni uređaj za zvuk je uređaj koji se koristi za puštanje zvuka za vreme poziva.

note: ---
en: Please choose the audio input device:
sr: Izaberite ulazni uređaj za zvuk:

en: The audio input device is the device that will be used to record your voice during calls.
sr: Ulazni uređaj za zvuk je uređaj koji se koristi za snimanje glasa za vreme poziva.

en: Video Input Device
sr: Ulazni video uređaj

en: Please choose your video input device:
sr: Izaberite ulazni uređaj za video:

en: The video input device is the device that will be used to capture video during calls.
sr: Ulazni uređaj za video je uređaj koji se koristi za snimanje videa za vreme poziva.

en: Configuration Complete
sr: Podešavanje završeno

en: You have now finished the Ekiga configuration. All the settings can be changed in the Ekiga preferences. Enjoy!
sr: Upravo ste završili podešavanje Ekige. Možete promeniti sva podešavanja iz Ekiginih „Postavki“. Uživajte!

en: Configuration summary:
sr: Pregled podešavanja:

en: Audio Ringing Device
sr: Zvučni uređaj za zvono

en: Audio Output Device
sr: Izlazni zvučni uređaj

en: Audio Input Device
sr: Ulazni zvučni uređaj

en: SIP URI
sr: SIP adresa

en: Ekiga Call Out
sr: Pozivanje sa Ekige

en: Ekiga Configuration Assistant (%d of %d)
sr: Čarobnjak za uvodno podešavanje (strana %d/%d)

en: Prints debug messages in the console (level between 1 and 8)
sr: Prikazuje poruke za rešavanje problema u konzoli (nivoi između 1 i 8)

en: Makes Ekiga call the given URI
sr: Pravi Ekiga poziv na datu adresu

en: Presence
sr: Prisustvo

en: Addressbook
sr: Imenik

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Missed call from %s
sr: Propušteni poziv od %s

en: Error
sr: Greška

en: Enter a URI on the left, and click this button to place a call or to hangup
sr: Unesite adresu koju pozivate levo, i pritisnite ovo dugme da uputite poziv ili prekinete vezu

en: View the contacts list
sr: Pogledaj spisak kontakata

en: View the dialpad
sr: Prikaži brojčanik

en: View the call history
sr: Pogledaj istorijat poziva

en: _Chat
sr: Ća_skanje

en: Co_ntact
sr: Ko_ntakt

en: Act on selected contact
sr: Akcija nad izabranim kontaktom

en: Ca_ll a Number
sr: Pozovi _broj

en: Place a new call
sr: Uputite novi poziv

en: A_dd Contact
sr: Dod_aj kontakt

en: Add a contact to the roster
sr: Dodaj kontakt na spisku

en: Find contacts
sr: Pronađi kontakt

note: FIXME: that isn't a very good way to do things
en: Other
sr: Ostalo

en: Other possible actions
sr: Ostale moguće akcije

en: _Configuration Assistant
sr: Čarobnja_k za prvo podešavanje

en: Run the configuration assistant
sr: Pokreni čarobnjaka za prvo podešavanje

en: Edit your accounts
sr: Uredite vaše naloge

en: Change your preferences
sr: Izmenite vaše postavke

en: _Video Preview
sr: Pregled _snimka

en: Con_tacts
sr: Kon_takti

en: _Dialpad
sr: _Brojčanik

en: _Call History
sr: _Istorijat poziva

en: Show Offline _Contacts
sr: Prikaži kontakte _van mreže

en: Contacts
sr: Kontakti

en: Dialpad
sr: Brojčanik

en: Call history
sr: Istorijat poziva

en: Available
sr: Dostupan

en: Away
sr: Odsutan

en: Busy
sr: Zauzet

en: Custom message...
sr: Proizvoljna poruka...

en: Clear
sr: Očisti

note: Build the dialog
en: Custom Message
sr: Proizvoljna poruka

en: Delete custom messages:
sr: Izbriši proizvoljne poruke:

en: Define a custom message:
sr: Odredi proizvoljnu poruku:
