ekiga - en to ug translation catalogue (687 entries)

en: IP Telephony, VoIP and Video Conferencing
ug: IP تېلېفونى، VoIP ۋە سىن يىغىنى

en: Talk to and see people over the Internet
ug: ئىنتېرنېتتىكى كىشىلەر بىلەن سۆزلىشىش ۋە كۆرۈشۈش

en: 0: 56kbps, 1: ISDN, 2: DSL128, 3: DSL512, 4: LAN, 5: Custom
ug: 0 (56Kbps)、1 (ISDN)、2 (DSL 128)、3 (DSL 512)、4 (LAN)、 5 (باشقىلار)

en: Allow Ekiga to fall back to software scaling the picture-in-picture if hardware support is not available. If this is set to false, Ekiga will not try to open the PIP if hardware support is not available.
ug: قاتتىق دېتالدا رەسىم ئىچىدە رەسىم كۆرسىتىشنى ئىشلەتكىلى بولمىسا، Ekiga يۇمشاق دېتال ئارقىلىق رەسىم ئىچىدە رەسىم نى چوڭايتىشقا رۇخسەت قىلىدۇ. بۇ false قىلىنسا، قاتتىق دېتالدا بۇ ئىقتىدارىنى ئىشلەتكىلى بولمىغان ئەھۋالدا يۇمشاق دېتالدا بۇ ئىقتىدارىنى ئىشلەتمەيدۇ

en: Allow picture-in-picture software scaling
ug: رەسىم ئىچىدە رەسىم بولغاندا يۇمشاق دېتال ئارقىلىق چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىشكە رۇخسەت قىل

en: Alternative audio output device
ug: يەنە بىر ئۈن چىقىرىش ئۈسكۈنىسى

en: Always forward calls to the given host
ug: كەلگەن تېلېفونلارنى ھەمىشە بېرىلگەن host قا ئۇلاپ بېرىش

en: Audio input device
ug: ئۈن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى

en: Audio output device
ug: ئۈن چىقىرىش ئۈسكۈنىسى

en: Automatic answer
ug: ئاپتوماتىك جاۋاب

en: Automatically reject or forward incoming calls if no answer is given after the specified amount of time (in seconds)
ug: كەلگەن تېلېفونغا كۆرسىتىلگەن ۋاقىت(سېكۇنت) ئىچىدە جاۋاب بېرىلمىسە، ئۇنى ئۇنى ئاپتوماتىك رەت قىلىدۇ ياكى باشقا يەرگە ئۇلاپ بېرىدۇ.

en: Calls history
ug: تېلېفون ئىزلىرى

en: Change the panel section of the main window
ug: ئاساسىي كۆزنەكتىكى تاختاي بۆلىكىنى ئۆزگەرتىدۇ.

en: Change the panel section of the main window (0=Contacts, 1=Dialpad, 2=Call history)
ug: ئاساسىي كۆزنەكتىكى تاختاي بۆلىكىنى ئۆزگەرتىدۇ(0=ئالاقەداشلار، 1=نومۇر تاختىسى، 2=تېلېفون ئىزلىرى)

en: Connection will be established in Fast Start mode. Fast Start is a new way to start calls faster that was introduced in H.323v2. It is not supported by Netmeeting and using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting
ug: تەز باشلاش ھالىتىدە باغلىنىدۇ. تەز باشلاش ھالىتى دېگىنىمىز H.323v2 نىڭدا تونۇشتۇرۇلغان ئۇسۇلدۇر. Netmeeting دا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ. ئەگەر تەز باشلاش H.245 تونەللاش بىرگە ئىشلىتىلسە بەزى نەشردىكى Netmeeting غۇلاپ كېتىدۇ(crash)

en: Contact long status
ug: قارشى تەرەپتە كۆرسىتىدىغان ھالەت (ئۇزۇن)

en: Contact short status
ug: قارشى تەرەپتە كۆرسىتىدىغان ھالەت (قىسقا)

en: DTMF sending
ug: DTMF ئەۋەتىش

en: Disable video hardware acceleration
ug: سىن قاتتىق دېتال تېزلىتىش ئىقتىدارىنى ئىناۋەتسىز قىلماق

en: Display images from your camera device
ug: كامېرادىن كەلگەن سۈرەتلەرنى كۆرسەتمەك

en: Enable 'Fast Start'
ug: «تەز باشلاش» نى ئىناۋەتلىك قىلماق

en: Enable H.245 tunneling
ug: H.245 تونەللاشنى ئىناۋەتلىك قىلماق

en: Enable STUN network detection
ug: STUN ئارقىلىق بايقاشنى ئىناۋەتلىك قىلماق

en: Enable early H.245
ug: H.245 (دەسلەپكى)نى ئىناۋەتلىك قىلماق

en: Enable echo cancelation
ug: شاۋقۇن ئاۋاز پەسەيتىشنى ئىناۋەتلىك قىلماق

en: Enable silence detection
ug: ئۇنسىز يەرلەرنى بىلىپ بىر تەرەپ قىلىشنى ئىناۋەتلىك قىلماق

en: Enable the automatic network setup resulting from the STUN test
ug: STUN سىنىقى ئارقىلىق تور تەڭشىكىنى ئاپتوماتىك بېكىتىشنى ئىناۋەتلىك قىلىش

en: Enter the number of seconds after which Ekiga should try refreshing the NAT binding when STUN is being used
ug: STUN ئىشلىتىلگەن ۋاقىتتا، Ekiga نىڭ NAT بىلەن بولغان باغلانمىسىنى يېڭىلايدىغان ۋاقىت (سېكۇنت)

en: Enter your full name
ug: تولۇق ئاتىڭىزنى كىرگۈزۈڭ

en: Forward calls to host
ug: چاقىرىشنى ئۇلاپ بېرىدىغان ماشىنا

en: Forward calls to the given host if busy
ug: ئالدىراش ۋاقىتتا، چاقىرىشنى كۆرسىتىلگەن ماشىنىغا ئۇلاپ بەر

en: Forward calls to the given host if no answer
ug: جاۋاب بەرمىسە، چاقىرىشنى كۆرسىتىلگەن ماشىنىغا ئۇلاپ بەر

en: Frame Rate
ug: كاندۇك تېزلىكى

en: Full name
ug: تولۇق ئاتى

en: If enabled, Ekiga will start hidden provided that the notification area is present in the GNOME panel
ug: TRUE تاللانسا، GNOME تاختىيىنىڭ ئۇقتۇرۇش رايونىدا Ekiga نىڭ سىنبەلگىسىنى كۆرسەتمەيلا قوزغىلىدۇ

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below
ug: TRUE تاللانسا، بارلىق چاقىرىشلار(تېلېفونلار) تۆۋەندە كۆرسىتىلگەن ماشىنىغا ئۇلىنىدۇ.

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below if you already are in a call or if you are in Do Not Disturb mode
ug: TRUE تاللانسا، سۆزلىشىۋاتقان ياكى «دەخلى قىلماڭ» دېگەن ھالەتتىكى چاغدا، بارلىق چاقىرىشلار(تېلېفونلار) تۆۋەندە كۆرسىتىلگەن ماشىنىغا ئۇلىنىدۇ.

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below if you do not answer the call
ug: TRUE تاللانسا، چاقىرىشقا جاۋاب بەرمىسىڭىز، بارلىق چاقىرىشلار(تېلېفونلار) تۆۋەندە كۆرسىتىلگەن ماشىنىغا ئۇلىنىدۇ.

en: If enabled, automatically answer incoming calls
ug: TRUE تاللانسا، چاقىرىشلارغا ئاپتوماتىك جاۋاب بېرىدۇ.

en: If enabled, offline contacts will be shown in the roster
ug: TRUE تاللانسا، توردا يوق ئالاقەداشنى ئالاقە دەپتىرىدە كۆرسىتىدۇ

en: If enabled, use echo cancelation
ug: TRUE تاللانسا echo cancelation ئىقتىدارى ئىشلىتىلىدۇ

en: If enabled, use silence detection with the codecs supporting it
ug: TRUE تاللانسا، codecs دا ئىشلەتكىلى بولىدىغان جىمجىتلىقنى بايقاش ئىقتىدارى ئىشلىتىلىدۇ

en: Kind of network selected in the assistant
ug: تەڭشەك ياردەمچىسىدە تاللانغان تورنىڭ تىپى

en: LDAP servers
ug: LDAP مۇلازىمېتىرلىرى

en: List of configured LDAP servers
ug: تەڭشىلىپ بولغان LDAP مۇلازىمېتىرلىرىنىڭ تىزىملىكى

en: List of folded groups in the roster
ug: ئالاقە دەپتىرىدە قاتلانغان گۇرۇپپىلارنىڭ تىزىملىكى

en: Listen port
ug: كۈتىدىغان ئېغىز(نومۇرى)

en: Maximum RX video bitrate
ug: ئەڭ چوڭ RX سىن  بىت تېزلىكى(bitrate)

en: Maximum TX video bitrate
ug: ئەڭ چوڭ TX سىن بىت تېزلىكى(bitrate)

en: Maximum jitter buffer
ug: Jitter يىغلەكىنىڭ ئەڭ چوڭ قىممىتى

en: NAT Binding Timeout
ug: NAT باغلاش مۆھلىتى(Timeout)

en: No answer timeout
ug: «جاۋاب يوق» نىڭ ۋاقىت چېكى

en: Outbound Proxy
ug: سىرتقى ۋاكالەتچى

en: Place windows displaying video above other windows during calls
ug: سۆزلىشىۋاتقاندا، باشقا كۆزنەك ئۇستى قىسمىغا سىن كۆرسىتىدىغان كۆزنەك ئورۇنلاشتۇرىدۇ

en: Play busy tone
ug: ئالدىراش تونىنى قوي

en: Play ring tone
ug: تېلېفون قوڭغۇرىقىنى قوي

en: Play sound on incoming calls
ug: باشقىلار چاقىرغاندا ئاۋاز چىقار

en: Play sound on new message
ug: يېڭى ئۇچۇر كەلگەندە ئاۋاز چىقار

en: Play sound on new voice mail
ug: يېڭى ئۈنخەت كەلگەندە ئاۋاز چىقار

en: Position on the screen of the address book window
ug: ئادرېس دەپتىرى كۆزنىكىنىڭ ئورنى

en: Position on the screen of the audio settings window
ug: ئۈن تەڭشەكلىرى كۆزنىكىنىڭ ئورنى

en: Position on the screen of the chat window
ug: پاراڭ كۆزنىكىنىڭ ئورنى

en: Position on the screen of the druid window
ug: druid كۆزنىكىنىڭ ئورنى

en: Position on the screen of the main window
ug: ئاساسىي كۆزنەكنىڭ ئورنى

en: Position on the screen of the preferences window
ug: تەڭشەك كۆزنىكىنىڭ ئورنى

en: Position on the screen of the video settings window
ug: سىن تەڭشەكلىرى كۆزنىكىنىڭ ئورنى

en: Remote video window position
ug: يىراقتىكى سىن كۆزنىكىنىڭ ئورنى

en: Remote video window size
ug: يىراقتىكى سىن كۆزنىكىنىڭ چوڭلۇقى

en: Select an alternative audio output device to use for sound events.
ug: ئاۋاز چىقىرىش ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان يەنە بىر ئۈن ئۈسكۈنىسىنى تاللايدۇ.

en: Select the audio input device to use
ug: ئىشلىتىدىغان ئۈن كىرگۈزۈش(مىكروفون) ئۈسكۈنىسىنى تاللا

en: Select the audio output device to use
ug: ئىشلىتىدىغان ئۈن چىقىرىش(ياڭراتقۇ) ئۈسكۈنىسىنى تاللا

en: Select the format for video cameras (does not apply to most USB cameras)
ug: سىن كامېراسىنىڭ فورماتى(كۆپلىگەن USB كامېراغا ماس كەلمەيدۇ)

en: Select the mode for sending DTMFs. The values can be 0 (for "RFC2833") and 1 (for "INFO")
ug: DTMFs يوللاش ھالىتىنى تاللايدۇ.بۇنىڭ قىممىتى 0(«RFC2833» نى تاللاش ئۈچۈن) ۋە 1(«INFO» نى تاللاش ئۈچۈن) بولىدۇ.

en: Select the mode for sending DTMFs. The values can be 0 (for "String"), 1 (for "Tone"), 2 (for "RFC2833"), or 3 (for "Q.931") (default is "String"). Choosing other values than "String" disables the Text Chat.
ug: DTMFs يوللاش ھالىتىنى تاللايدۇ. بۇنىڭ قىممىتى («String» نى تاللاش ئۈچۈن) ، 1(«Tone» نى تاللاش ئۈچۈن) 2 («RFC2833» نى تاللاش ئۈچۈن)  ياكى 3  («Q.931» نى تاللاش ئۈچۈن)  بولىدۇ. (كۆڭۈلدىكىسىنى«String»).  «String» دىن باشقىسى تاللانسا يېزىقلىق پاراڭ چەكلىنىدۇ.

en: Select the transmitted video size: Small (QCIF 176x144) or Large (CIF 352x288)
ug: يوللايدىغان سىننىڭ چوڭلۇقى: Small (QCIF 176x144) ياكى Large (CIF 352x288)

en: Select the video input device to use. If an error occurs when using this device a test picture will be transmitted.
ug: ئىشلىتىدىغان سىن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسىنى تاللايدۇ. بۇنى ئىشلىتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلسە سىناق سۈرەت يوللىنىدۇ

en: Show offline contacts
ug: توردا يوق ئالاقەداشلارنىمۇ كۆرسەت

en: Show the call panel
ug: چاقىرىش تاختىسىنى كۆرسەت

en: Size of the address book window
ug: ئادرېس دەپتىرى كۆزنىكىنىڭ چوڭلۇقى

en: Size of the audio settings window
ug: ئۈن تەڭشەكلىرى كۆزنىكىنىڭ چوڭلۇقى

en: Size of the chat window
ug: پاراڭ كۆزنىكىنىڭ چوڭلۇقى

en: Size of the druid window
ug: druid كۆزنىكىنىڭ چوڭلۇقى

en: Size of the preferences window
ug: تەڭشەك كۆزنىكىنىڭ چوڭلۇقى

en: Size of the video settings window
ug: سىن تەڭشەكلىرى كۆزنىكىنىڭ چوڭلۇقى

en: Specify the software scaling algorithm
ug: سىن چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىش ئالگورىزىمى(ھېسابلاش ئۇسۇلى)

en: Specify the software scaling algorithm: 0: nearest neighbor, 1: nearest neighbor with box filter, 2: bilinear filtering, 3: hyperbolic filtering. Does not apply on windows systems.
ug: سىن چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىش ئالگورىزىمى : 0 ئەڭ يېقىن قوشنا، 1: ئەڭ يېڭى قوشنا(كۆزنەكچە سۈزگۈچى بار) 2: قوش سىزىقلىق سۈزۈش، 3: hyperbolic سۈزۈش. كۆزنەك سىستېمىلىرىغا ماس كەلمەيدۇ

en: Start hidden
ug: يوشۇرۇن قوزغال

en: TCP port range
ug: TCP ئېغىزىنىڭ دائىرىسى

en: Temporal Spatial Trade Off
ug: ۋاقىتلىق بوشلۇق Trade Off

en: The Audio Codecs List
ug: ئۈن Codec لىرى تىزىملىكى

en: The SIP Outbound Proxy to use for outgoing calls
ug: باشقىلارنى چاقىرغاندا ئىشلىتىدىغان سىرتقى SIP ۋاكالەتچىسى

en: The STUN Server
ug: STUN مۇلازىمېتىرى

en: The STUN server to use for STUN Support. STUN is a technology that permits passage through some types of NAT gateway
ug: STUN ئىشلىتىدىغان STUN مۇلازىمېتىرىدۇر. STUN بولسا NAT دەرۋازىسىدىن ئۆتۈشتە ئىشلىتىلىدىغان تېخنىكا.

en: The accounts list
ug: ھېساباتلار

en: The audio codecs list
ug: ئۈن كودلىغۇچلار

en: The busy tone sound
ug: سۆزلىشىۋاتقاننى بىلدۈرىدىغان تون

en: The chosen sound will be played at the end of calls or calling somebody who is busy, if enabled
ug: سۆزلىشىش تاماملانغاندا ياكى قارشى تەرەپ ئالدىراش چاغدا تاللانغان ئاۋازنى قويىدۇ(ئەگەر ئىناۋەتلىك قىلىنغان بولسا)

en: The chosen sound will be played on incoming calls, if enabled
ug: چاقىرىق كەلگەندە تاللانغان ئاۋازنى قويىدۇ (ئەگەر ئىناۋەتلىك قىلىنغان بولسا)

en: The chosen sound will be played when a new instant message is received, if enabled
ug: يېڭى ئۇچۇر كەلسە تاللانغان ئاۋازنى قويىدۇ (ئەگەر ئىناۋەتلىك قىلىنغان بولسا)

en: The chosen sound will be played when a new voice mail is received, if enabled
ug: يېڭىدىن ئۈنخەت كەلگەندە تاللانغان ئاۋازنى قويىدۇ.  (ئەگەر ئىناۋەتلىك قىلىنغان بولسا)

en: The chosen sound will be played when calling somebody, if enabled
ug: بىرەرىنى چاقىرغاندا تاللانغان ئاۋازنى قويىدۇ.  (ئەگەر ئىناۋەتلىك قىلىنغان بولسا)

en: The default video view
ug: سىننىڭ كۆرۈنۈشى (كۆڭۈلدىكى قىممىتى)

en: The default video view (0: Local, 1: Remote, 2: Both, 3: Both in a separate window)
ug: سىن كۆرۈشنىڭ كۆڭۈلدىكى ئۇسۇلى (0: يەرلىك، 1: يىراق، 2: ئىككىلىسى، 3: ئىككىلىسى بىراق ئايرىم-ئايرىم كۆزنەكتە)

en: The dial tone sound
ug: نومۇر باسقاندىكى ئاۋاز

en: The history of the 100 last calls
ug: ئىزلار (100 قېتىملىق)

en: The host where calls should be forwarded if call forwarding is enabled
ug: ئەگەر چاقىرىشنى باشقىغا ئۇلاش قوزغىتىلغان بولسا چاقىرىشنى بۇ ماشىنىغا ئۇلايدۇ

en: The incoming call sound
ug: چاقىرىق كەلگەندە قويىدىغان ئاۋاز

en: The list of accounts to which Ekiga should register
ug: Ekiga غا خەتلىتىلگەن ھېساباتلار

en: The long status information
ug: ھالەت ئۇچۇرى (ئۇزۇن تېكىستتە ئىپادىلەنگەن).

en: The maximum RX video bitrate in kbit/s. This value will be signaled to the peer endpoint that can adjust (if it supports it) its TX bitrate if it is above the signaled value
ug: قوبۇل قىلالايدىغان ئەڭ يۇقىرى سىن بەلۋاغ كەڭلىكى kbit/s . بۇ قىممەت سىگنال ئارقىلىق تەڭداش نۇقتىغا يەتكۈزۈلۈپ، قارشى تەرەپ سىگنال قىممىتىدىن ئېشىپ كەتكەن ئەھۋالدا يوللايدىغان بەلۋاغ كەڭلىكىنى تەڭشەشكە قۇلايلاشتۇرىدۇ(ئەگەر ئۇنى قوللىسا).

en: The maximum TX video bitrate in kbit/s. The video quality and the number of transmitted frames per second (depends on selected codec) will be dynamically adjusted above their minimum during calls to try to minimize the bandwidth to the given value
ug: TX سىننىڭ ئەڭ چوڭ بەلۋاغ كەڭلىكىنىڭ ئەڭ چوڭ قىممىتى kbits/s . سىننىڭ سۈپىتى ۋە كاندۇك سانى(تاللانغان كودلىغۇچ كود يەشكۈچكە باغلىق) بۇ يەردە كۆرسىتىلگەن بەلۋاغ كەڭلىكىگە ئاساسەن ئەڭ كىچىك قىممەتكە كاپالەتلىك قىلغان ئاساستا ئاپتوماتىك تەڭشىلىپ تۇرىدۇ.

en: The maximum jitter buffer size for audio reception (in ms)
ug: ئاۋازنى قوبۇل قىلىشىشتا ئىشلىتىلىدىغان ئەڭ چوڭ jitter يىغلەكىنىڭ چوڭلۇقى(مىللىسېكۇنت)

en: The maximum transmitted frame rate in frames/s. This rate may not be reached in case a minimum quality was configure via a TSTO value smaller than 31 and the bitrate selected is not sufficient to support this minimum quality
ug: ئەڭ يۇقىرى  يوللاش كاندۇك سۈرئىتى(كاندۇك\سېكۇنت).  TSTO قىممىتى 31 دىن كىچىك قىلىپ سەپلەنگەن ئەڭ تۆۋەن سۈپەت ئاساس قىلىنىپ تاللانغان كەڭ بەلۋاغ بۇ خىل ئەڭ تۆۋەن سۈپەتلىك ئەھۋالنى قوللاش ئېھتىياجىدىن چىقالمىغان ئەھۋالدا بۇ سۈرئەتكە يىتەلمەيدۇ .

en: The new instant message sound
ug: يېڭى كەلگەن مۇڭداشما ئاۋازى

en: The new voice mail sound
ug: يېڭى كەلگەن سىنخەتنىڭ ئاۋازى

en: The port to listen to for incoming connections. Ekiga needs to be restarted for the new value to take effect
ug: كەلگەن باغلىنىشنى كۈتىدىغان ئېغىز. بۇ ئۆزگەرتىلسە Ekiga نى قايتا قوزغىتىش كېرەك

en: The port to listen to for incoming connections. Ekiga needs to be restarted for the new value to take effect.
ug: كەلگەن باغلىنىشنى كۈتىدىغان ئېغىز. بۇ ئۆزگەرتىلسە Ekiga نى قايتا قوزغىتىش كېرەك.

en: The position of the remote video window
ug: سىن كۆزنىكىنىڭ ئورنى (قارىشى تەرەپنىڭ)

en: The range of TCP ports that Ekiga will use for the H.323 H.245 channel. This port range has no effect if both participants to the conference are using H.245 Tunneling.
ug: H.323/H.245 قانىلىدا ئىشلىتىلىدىغان TCP ئېغىزىنىڭ دائىرىسى، يىغىنغا قاتنىشىۋاتقان ئىككىلا تەرەپ H.245 نى ئىشلىتىۋاتقان بولسا بۇنىڭ ھېچقانداق ئۈنۈمى يوق.

en: The range of UDP ports that Ekiga will use.
ug: Ekiga ئىشلىتىۋاتقان UDP ئېغىزىنىڭ دائىرىسى.

en: The short status information
ug: ھالەت ئۇچۇرى (قىسقا تېكىستتە ئىپادىلەنگەن).

en: The size of the remote video window
ug: سىن كۆزنىكىنىڭ چوڭلۇقى (قارىشى تەرەپنىڭ)

en: The sound that will be played at the end of calls or when calling somebody who is busy, if enabled
ug: سۆزلىشىش تاماملانغاندا ياكى قارشى تەرەپ ئالدىراش چاغدا قويىدىغان ئاۋاز(ئەگەر ئىناۋەتلىك قىلىنغان بولسا)

en: The sound that will be played on incoming calls, if enabled
ug: چاقىرىق كەلگەندە چاغدا قويىدىغان ئاۋاز(ئەگەر ئىناۋەتلىك قىلىنغان بولسا)

en: The sound that will be played when calling somebody, if enabled
ug: بىرەرىنى چاقىرىۋاتقاندا قويىدىغان ئاۋاز(ئەگەر ئىناۋەتلىك قىلىنغان بولسا)

en: The sound that will be played when there is a new instant message, if enabled
ug: يېڭى مۇڭداشما ئۇچۇرى كەلگەندە قويىدىغان ئاۋاز(ئەگەر ئىناۋەتلىك قىلىنغان بولسا)

en: The sound that will be played when there is a new voice mail, if enabled
ug: يېڭى ئۈنخەت كەلگەندە قويىدىغان ئاۋاز(ئەگەر ئىناۋەتلىك قىلىنغان بولسا)

en: The video channel number to use (to select camera, tv or other sources)
ug: ئىشلىتىدىغان سىن قانىلىنىڭ سانى(كامېرا تاللاش، تېلېۋىزور ياكى مەنبە)

en: The video codecs list
ug: سىن كودلىغۇچ-يەشكۈچلەر

en: The video view before having switched to fullscreen
ug: تولۇق ئېكرانغا ئالمىشىشتىن بۇرۇنقى سىننىڭ كۆرۈنۈشى

en: The video view before having switched to fullscreen (same values as video_view)
ug: تولۇق ئېكرانغا ئالمىشىشتىن بۇرۇنقى سىننىڭ كۆرۈنۈشى(video_view نىڭ قىممىتى بىلەن ئوخشاش)

en: The zoom value
ug: چوڭايتىش-كىچىكلىتىش قىممىتى

en: The zoom value in percent to apply to images displayed in the main GUI (can be 50, 100, or 200)
ug: ئاساسىي كۆرۈنمەيۈزدە كۆرسىتىلىدىغان رەسىمنىڭ چوڭايتىش نىسبىتى(پىرسەنت)(قىممەتلىرى 50، 100 ياكى 200 بولىدۇ)

en: This enables H.245 Tunneling mode. In H.245 Tunneling mode H.245 messages are encapsulated into the H.225 channel (port 1720). This saves one TCP connection during calls. H.245 Tunneling was introduced in H.323v2 and Netmeeting does not support it. Using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting.
ug: بۇ H.245 نىڭ تونىللاش شەكلىنى قوزغىتىدۇ.H.245تونىللاش شەكلىدە H.245نىڭ ئۇچۇرى H.245نىڭ قانىلى(1720 ئېغىز) تەرىپىدىن قاپلىۋېتىلگەن بولىدۇ.بۇ پاراڭلىشىش جەريانىدىكى بىر TCPئېغىزىنى باغلايدۇ. H.245تونىللاش بولسا H.323v2دىن پايدىلىنىپ ئېرىشكەن. Netmeeting بۇنى قوللىمايدۇ.بىرلا ۋاقىتتا تىز باشلاش بىلەن H.245 تونىللاشنى ئىشلەتكەندە بەزى نەشردىكى Netmeetingدىن چاتاق چىقىشنى كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ.

en: This enables H.245 early in the setup
ug: H.245 ئىناۋەتلىك قىلىدۇ.

en: This key disables DirectX (on win32) and XVideo (on Linux) video hardware acceleration
ug: بۇ ئاچقۇچ DirectX (win32 دىكى) ۋە XVideo (Linux دىكى) سىن قاتتىق دېتالىنىڭ تېزلىتىش ئىقتىدارىنى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ

en: UDP port range
ug: UDP ئېغىز دائىرىسى

en: Video channel
ug: سىن قانىلى

en: Video format
ug: سىن فورماتى

en: Video input device
ug: سىن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى

en: Video preview
ug: سىننى ئالدىن كۆرۈش

en: Video size
ug: سىن چوڭلۇقى

en: Whether to prefer to sustain the max. frame rate or lower it possibly in order to keep a minimum level of (spatial) quality for all frames. 0: Highest minimal quality, 31: lowest minimal quality
ug: بارلىق كاندۇك ئەڭ تۆۋەن سەۋىيە(بوشلۇقنىڭ) سۈپىتىنى ساقلاش ئۈچۈن ، ئەڭ يۇقىرى كاندۇك سۈرئىتىنى ساقلامسىز. 0:تۆۋەن سۈپەتنىڭ ئەڭ يۇقىرىسى، 31: تۆۋەن سۈپەتنىڭ ئەڭ تۆۋىنى

en: _Find
ug: ئىزدە(_F)

en: Neighbours
ug: قوشۇلار

en: Clear List
ug: تىزىملىكنى تازىلا

en: Received
ug: تاپشۇرۇۋالغىنى

en: Placed
ug: چاقىرغانلىرى

en: Missed
ug: ئالمىغانلىرى

en: New contact
ug: يېڭى ئالاقەداش

en: Unnamed
ug: ئاتسىز

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _Remove
ug: ئۆچۈر(_R)

en: Edit roster element
ug: ئىسىملىكنى تەھرىرلەش

en: Please fill in this form to change an existing element of ekiga's internal roster
ug: Ekiga ئىچىدىكى ئىسىملىكنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن بۇ جەدۋەلنى تولدۇرۇڭ

en: Name:
ug: ئاتى:

en: Address:
ug: ئادرېس:

en: Is a preferred contact
ug: دائىملىق ئالاقەدىشىڭىزمۇ ئەمەس

en: Choose groups:
ug: گۇرۇپپا:

en: Add to local roster
ug: يەرلىك ئىسىملىككە قوش

en: Services
ug: مۇلازىمەتلەر

en: Echo test
ug: سىناق كۆرۈش

en: Conference room
ug: مەجلىسخانا

en: Call back test
ug: قايتا بۇراش سىنىقى

en: Local roster
ug: يەرلىك ئىسىملىك

en: Rename
ug: ئات ئۆزگەرت

en: Family
ug: جەمەتىم

en: Friend
ug: دوستۇم

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; associate means someone who is at the same "level" than you.
en: Associate
ug: خىزمەتداش

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; assistant means someone who is at a lower "level" than you.
en: Assistant
ug: ياردەمچى

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; supervisor means someone who is at a higher "level" than you.
en: Supervisor
ug: باشلىقىم

note: Translator: http://www.ietf.org/rfc/rfc4480.txt proposes several relationships between you and your contact; self means yourself.
en: Self
ug: ئۆزۈم

en: Please fill in this form to add a new contact to ekiga's internal roster
ug: Ekiga نىڭ ئىچكى ئىسىملىكىگە قوشۇش ئۈچۈن، بۇ جەدۋەلنى تولدۇرۇڭ

en: Name of the contact, as shown in your roster
ug: ئالاقەداشنىڭ تىزىملىكىڭىزدە كۆرسىتىلىدىغان ئاتى

en: Address, e.g. sip:xyz@ekiga.net
ug: ئادرېس، مەسىلەن sip:xyz@ekiga.net دېگەندەك

en: Put contact in groups:
ug: ئالاقەداشنى بۇ گۇرۇپپىغا قوش:

en: You supplied an unsupported address
ug: بۇ ئادرېسنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: You already have a contact with this address!
ug: بۇنداق ئېلخەت ئادرېسى بار ئالاقەداش مەۋجۇت!

en: Rename group
ug: گۇرۇپپا ئاتىنى ئۆزگەرت

en: Please edit this group name
ug: گۇرۇپپا ئاتىنى تەھرىرلەڭ

en: Call
ug: چاقىر

en: Transfer
ug: يوللا

note: Translators : The alias we are registering already exists : failure
en: Duplicate alias
ug: تەكرارلانغان لەقەملەر

en: Bad username/password
ug: ئاتى ياكى ئىمى خاتا

en: Transport error
ug: يوللاش خاتالىقى

en: Failed
ug: مەغلۇپ بولدى

note: translators : the result will look like : * "registered (with 2 voice mail messages)"
en: %s (with %d voice mail message) | %s (with %d voice mail messages)
ug[0]: %s (سىنخەتتىن %d دانە بار)

en: _Disable
ug: قوزغاتما(_D)

en: _Enable
ug: قوزغات(_E)

en: Recharge the account
ug: قايتا ھېسابات ئېچىش

en: Consult the balance history
ug: كىرىم-چىقىمنى كۆرۈش

en: Consult the call history
ug: ئىزلارنى كۆرۈش

en: Edit account
ug: ھېسابات تەھرىرلەش

en: Please update the following fields:
ug: تۆۋەندىكى تۈرلەرنى يېڭىلاڭ:

en: Account name, e.g. MyAccount
ug: ھېساب ئاتى، مەسىلەن paltaxun دېگەندەك

en: Registrar:
ug: خەتلىگۈچى(مۇلازىمېتىر):

en: The registrar, e.g. ekiga.net
ug: خەتلىگۈچى(مۇلازىمېتىر) مەسىلەن ekiga.net دېگەندەك

en: Gatekeeper:
ug: دەرۋازىۋەن:

en: The gatekeeper, e.g. ekiga.net
ug: دەرۋازىۋەن، مەسىلەن ekiga.net دېگەندەك

en: User:
ug: ئىشلەتكۈچى:

en: The user name, e.g. jim
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى، مەسىلەن iltumar دېگەندەك

note: Translators: * SIP knows two usernames: The name for the client ("User") and the name * for the authentication procedure ("Authentication User")
en: Authentication User:
ug: ئىشلەتكۈچى سالاھىيىتىنى تەكشۈرۈش:

en: The user name used during authentication, if different than the user name; leave empty if you do not have one
ug: سالاھىيىتىنى تەكشۈرۈشتە ئىشلىتىدىغان ئىشلەتكۈچى ئاتى(ئىشلەتكۈچى ئاتى بىلەن ئوخشىمىغاندا)؛ بولمىسا قۇرۇق قويۇپ قويۇڭ.

en: Password:
ug: ئىم:

en: Password associated to the user
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ ئىمى

en: Timeout:
ug: مۆھلەت:

en: Enable Account
ug: ھېساباتنى ئىناۋەتلىك قىلىش

en: You did not supply a name for that account.
ug: ھېساباتقا كېرەكلىك ئاتنى كىرگۈزمىدىڭىز.

en: You did not supply a host to register to.
ug: خەتلەتمەكچى بولغان ماشىنىنىڭ ئاتىنى كىرگۈزمىدىڭىز.

en: You did not supply a user name for that account.
ug: ھېساباتقا كېرەكلىك ئىشلەتكۈچى ئاتىنى كىرگۈزمىدىڭىز.

en: The timeout should be at least 10 seconds.
ug: مۆھلىتى ئاز دېگەندىمۇ 10 سېكۇنت بۆلىشى كېرەك.

en: Registered
ug: خەتلىتىلدى

en: Unregistered
ug: رويخەتتىن ئۆچۈرۈلدى

en: Could not unregister
ug: رويخەتتىن ئۆچۈرگىلى بولمىدى

en: Could not register
ug: خەتلىگىلى بولمىدى

en: Processing...
ug: بىر تەرەپ قىلىۋاتىدۇ…

en: _Add an Ekiga.net Account
ug: Ekiga.net ھېساباتى قوش(_A)

en: _Add an Ekiga Call Out Account
ug: Ekiga Call Out ھېساباتى قوش(_A)

en: _Add a SIP Account
ug: SIP ھېساباتى قوش(_A)

en: _Add an H.323 Account
ug: H.323 ھېساباتى قوش(_A)

en: Get an Ekiga.net SIP account
ug: Ekiga.net نىڭ  SIP ھېساباتى ئاچىدۇ

en: _User:
ug: ئىشلەتكۈچى(_U):

en: _Password:
ug: ئىم(_P):

en: Get an Ekiga Call Out account
ug: Ekiga نىڭ Call Out ھېساباتى ئاچىدۇ

en: _Account ID:
ug: ھېسابات ID(_A):

en: _PIN Code:
ug: PIN كودى(_P):

en: _Name:
ug: ئاتى(_N):

en: _Gatekeeper:
ug: دەرۋازىۋەن(_G):

en: _Timeout:
ug: ۋاقىت ھالقىش(_T):

en: _Registrar:
ug: خەتلىگۈچى(مۇلازىمېتىر)(_R):

en: _Authentication User:
ug: سالاھىيىتىنى تەكشۈرۈلىدىغان ئىشلەتكۈچى(_A):

en: Local user cleared the call
ug: يەرلىك ئىشلەتكۈچى ئۈزۈۋەتتى

en: Local user rejected the call
ug: يەرلىك ئىشلەتكۈچى رەت قىلدى

en: Remote user cleared the call
ug: يىراقتىكى ئىشلەتكۈچى ئۈزۈۋەتتى

en: Remote user rejected the call
ug: يىراقتىكى ئىشلەتكۈچى رەت قىلدى

en: Remote user has stopped calling
ug: يىراقتىكى ئىشلەتكۈچى سۆزلىشىشنى توختاتتى

en: Abnormal call termination
ug: سۆزلىشىش ئۈزۈلدى (بىنورمال)

en: Could not connect to remote host
ug: يىراقتىكى ماشىنىغا باغلانغىلى بولمىدى

en: The Gatekeeper cleared the call
ug: دەرۋازىۋەن سۆزلىشىشنى ئۈزۈۋەتتى

en: User not found
ug: ئىشلەتكۈچى تېپىلمىدى

en: Insufficient bandwidth
ug: تور قىنى يېتەرلىك ئەمەس

en: No common codec
ug: ئورتاق كودلىغۇچ-يەشكۈچ مەۋجۇت ئەمەس

en: Call forwarded
ug: 着信を転送しました

en: Security check failed
ug: بىخەتەرلىك تەكشۈرۈش مەغلۇپ بولدى

en: Local user is busy
ug: يەرلىك ئىشلەتكۈچى ئالدىراشتەك قىلىدۇ

en: Congested link to remote party
ug: يىراقتىكىلەر بىلەن بولغان ئۇلىنىشتا قىستاڭچىلىق بولۇۋاتىدۇ

en: Remote user is busy
ug: يىراقتىكى ئىشلەتكۈچى ئالدىراشتەك قىلىدۇ

en: Remote host is offline
ug: يىراقتىكى ماشىنا تورغا باغلانمىغان

en: User is not available
ug: ئىشلەتكۈچى يوق ئىكەن.

en: Call completed
ug: سۆزلىشىش تامام

en: Ekiga did not manage to configure your network settings automatically. You can still use it, but you need to configure your network settings manually.
    
    Please see http://wiki.ekiga.org/index.php/Enable_port_forwarding_manually for instructions
ug: Ekiga سىزنىڭ تور تەڭشەكلىرىنى ئۆزلۈكىدىن سەپلىمەيدۇ.سىز يەنىلا ئۇنى ئىشلىتەلەيسىز، بىراق قولدا تور تەڭشەكلىرىنى سەپلەڭ.
    
    تۆۋەندىكى كۆرسەتمىدىن كۆرۈڭ http://wiki.ekiga.org/index.php/Enable_port_forwarding_manually

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Illegal status code
ug: ھالەت كودى توغرا ئەمەس

note: Translators: Host of the remote party is offline, this should * appear when the remote host does not reply in an acceptable time
en: Remote party host is offline
ug: يىراقتىكى سۆھبەتداشنىڭ ماشىنىسى توغرا باغلانمىغان

note: Translators: the following strings are answers from the SIP server * when the packet it receives has an error, see * http://www.ietf.org/rfc/rfc3261.txt, chapter 21 for more information
en: Multiple choices
ug: كوپ تاللاش

en: Moved permanently
ug: يۆتكىۋېتىلدى(ئەسلىگە كەلمەيدۇ)

en: Moved temporarily
ug: ۋاقىتلىق يۆتكىۋېتىلدى

en: Use proxy
ug: ۋاكالەتچى ئىشلەت

en: Alternative service
ug: ئورۇنباسار مۇلازىمەت

en: Bad request
ug: خاتا ئىلتىماس

en: Unauthorized
ug: سالاھىيىتى تەكشۈرۈلمىگەن

en: Payment required
ug: ھەقسىز ئەمەس

en: Forbidden, please check that username and password are correct
ug: رەت قىلىندى. ئىشلەتكۈچى ئاتى ۋە ئىم توغرىمۇ تەكشۈرۈڭ

en: Not found
ug: تېپىلمىدى

en: Method not allowed
ug: بۇ ئۇسۇلنى ئىشلەتسە بولمايدۇ

en: Not acceptable
ug: بولمايدۇ

en: Proxy authentication required
ug: ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىرنىڭ سالاھىيىتىنى تەكشۈرۈش زۆرۈر

en: Timeout
ug: ۋاقىت ھالقىش

en: Conflict
ug: توقۇنۇش

en: Length required
ug: ئۇزۇنلۇقى كېرەك

en: Request entity too big
ug: ئىلتىماس مەزمۇنى بەك چوڭ

en: Request URI too long
ug: ئىلتىماس URI ئى بەك ئۇزۇن

en: Unsupported media type
ug: ۋاسىتە تىپىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Unsupported URI scheme
ug: URI لايىھىسىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

note: Translators:  The extension we are trying to register does not exist. * Here extension is a specific "phone number", see * http://en.wikipedia.org/wiki/Extension_(telephone) * for more information
en: Bad extension
ug: كېڭەيتىلمە توغرا ئەمەس

en: Extension required
ug: كېڭەيتىلمە زۆرۈر

en: Interval too brief
ug: ئارىلىق بەك قىسقا

en: Temporarily unavailable
ug: ھازىرچە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Loop detected
ug: دەۋرىيلىك بايقالدى

en: Too many hops
ug: hops بەك جىق

en: Address incomplete
ug: ئېلخەت ئادرېسى مۇكەممەل ئەمەس

en: Ambiguous
ug: مۈجمەل

en: Busy Here
ug: بۇ يەر بەك ئالدىراش

en: Request terminated
ug: ئىلتىماس ئۈزۈلدى

en: Not acceptable here
ug: بۇ يەردە بولمايدۇ

en: Bad event
ug: خاتا ھادىسە

en: Request pending
ug: ئىلتىماسنى باستۇرۇپ قويدى

en: Undecipherable
ug: شىفىرنى يەشكىلى بولمايدۇ

en: Internal server error
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ ئىچكى خاتالىقى

en: Not implemented
ug: تېخى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Bad gateway
ug: دەرۋازا توغرا ئەمەس

en: Service unavailable
ug: مۇلازىمەتنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Server timeout
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ جاۋابى مۆھلەتتىن ئېشىپ كەتتى

en: SIP version not supported
ug: بۇ SIP نەشرنى تېخى قوللىمايدۇ

en: Message too large
ug: ئۇچۇر بەك ئۇزۇن

en: Busy everywhere
ug: ھەممە يەر ئالدىراش

en: Decline
ug: قوشۇلما

en: Does not exist anymore
ug: ھېچكىم يوق

en: Globally not acceptable
ug: ئومۇمىي دائىرىدە قوبۇل قىلغىلى بولمايدۇ

en: Incoming call from %s
ug: %s دىن كەلگەن تېلېفون

en: Incoming call
ug: سۆزلىشىۋاتىدۇ

en: In a call with %s
ug: %s بىلەن سۆزلىشىۋاتىدۇ

en: In a call
ug: سۆزلىشىۋاتىدۇ

en: Advanced
ug: ئالىي

en: Move selected codec priority upwards
ug: تاللانغان كودلىغۇچ-يەشكۈچنىڭ ئالدىنقىنى يۇقىرىلىتىدۇ

en: Move selected codec priority downwards
ug: تاللانغان كودلىغۇچ-يەشكۈچنىڭ ئالدىنقىنى تۆۋەنلىتىدۇ

en: Address Book
ug: ئادرېس دەپتىرى

en: Address _Book
ug: ئادرېس دەپتىرى(_B)

note: This will add static and dynamic actions
en: _Action
ug: مەشغۇلات(_A)

en: Category
ug: كاتېگورىيە

en: Full Name
ug: تولۇق ئاتى

en: _Search Filter:
ug: ئىزدەيدىغان تېكىست(_S):

en: says:
ug: دېدى:

en: Open link in browser
ug: ئۇلانمىنى توركۆرگۈدە ئاچ

en: Copy link
ug: ئۇلانما كۆچۈر

en: _Smile...
ug: كۈلكە(_S)...

note: we can't do much here since we get the Chat as reference...
en: Chat Window
ug: پاراڭ كۆزنىكى

en: Unsorted
ug: تەرتىپلەنمىگەن

en: Do not show this dialog again
ug: بۇ سۆزلەشكۈنى ئەمدى كۆرسەتكۈچى بولما

en: %d user found | %d users found
ug[0]: %d كىشى تېپىلدى

en: New _Contact
ug: يېڭى ئالاقەداش(_C)

en: VoIP _URI:
ug: VoIP نىڭ URI(_U):

en: _Home phone:
ug: ئۆي تېلېفونى(_H):

en: _Office phone:
ug: ئىشخانا تېلېفونى(_O):

en: _Cell phone:
ug: يانفون(_C):

en: _Pager:
ug: چاقىرغۇ(_P)

en: Edit contact
ug: ئالاقەداش تەھرىرلەش

en: Remove contact
ug: ئالاقەداش ئۆچۈر

en: Are you sure you want to remove %s from the addressbook?
ug: %s نى ئادرېس دەپتىرىدىن راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Audio test
ug: ئۈن سىنىقى

en: Silent
ug: جىمجىت

en: Video test
ug: سىن سىنىقى

en: Screencast
ug: ئېكران سىنى

en: _Refresh
ug: يېڭىلا(_R)

en: _Remove addressbook
ug: ئادرېس دەپتىرىنى ئۆچۈر(_R)

en: Addressbook _properties
ug: ئادرېس دەپتىرى تەڭشىكى(_P)

en: LDAP SASL Interaction
ug: LDAP SASL の応答

note: Translators, Howard explained : "Challenge" is a generic term * in authentication. It's a prompt from the authentication mechanism * for some type of credential. Exactly what kind of challenge and * what kind of credential depends on the specific authentication * mechanism. Since SASL is a generic i
en: Challenge:
ug: チャレンジ認証:

en: Interact
ug: ئىنكاس

en: Refreshing
ug: يېڭىلاۋاتىدۇ

en: Could not initialize server
ug: مۇلازىمېتىرنى دەسلەپلەشتۈرگىلى بولمىدى

en: LDAP Error:
ug: LDAP تىكى خاتالىق:

en: Contacted server
ug: ئالاقىلەشكەن مۇلازىمېتىر

note: patience == 0
en: Could not connect to server
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلىنالمىدى

note: patience == 0
en: Could not search
ug: ئىزدىگىلى بولمىدى

en: Waiting for search results
ug: ئىزدەش نەتىجىسىنى ساقلاۋاتىدۇ

en: Please edit the following fields
ug: تۆۋەندىكى تۈرلەرنى تەھرىرلەڭ:

en: Book _Name:
ug: ئادرېس دەپتىرىنىڭ ئاتى(_N):

en: Book name, as shown in your dialog box
ug: سۆزلەشكۈدە كۆرسىتىلىدىغان دەپتەرنىڭ ئاتى

en: Server _URI:
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ URI(_U):

en: Name of LDAP server, prefixed by ldap://
ug: ldap:// بىلەن باشلانغان LDAP مۇلازىمېتىرىنىڭ ئاتى

en: _Base DN:
ug: ئاساسىي DN(_B):

en: Subtree
ug: تارماق دەرەخ

en: Single Level
ug: دەرىجە 1

en: _Search Scope
ug: ئىزدەش دائىرىسى(_S):

note: Translators: DisplayName Attribute is the name of the LDAP * attribute whose value will be used to name an addressbook entry. * On Microsoft systems the actual attribute is literally named * "DisplayName" (i.e., "the name that will be displayed") but on * most LDAP servers it's "CommonName".
en: _DisplayName Attribute:
ug: DisplayName نىڭ خاسلىقى(_D):

en: Call _Attributes:
ug: Call نىڭ خاسلىقى(_A):

en: The field you are searching for
ug: سىز ئىزدەۋاتقان ساھە

en: _Filter Template:
ug: سۈزگۈچ(_F):

en: Here, a "$" is replaced by the search string
ug: بۇ يەردىكى «$» نىڭ ئورنىغا ئىزدەيدىغان تېكىست كېلىدۇ.

note: Translators: Bind ID - In LDAP, the operation that begins an LDAP * session and authenticates the user to the directory is called a * Bind operation.  There are two types of Binds supported in the * standard protocol - Simple Bind and SASL Bind.  Since both of * them are used for authentication, bot
en: Bind _ID:
ug: باغلاش ID(_I):

en: User ID; leave blank for anonymous / nonauthenticated
ug: ئىشلەتكۈچى ID سى؛ نامسىز ياكى سەلاھىيەتسىز بولۇشى ئۈچۈن قۇرۇق قالدۇرۇڭ

en: The password for the user ID above, if any
ug: ئۈستىكى ئىسلەتكۈچى ID نىڭ ئىمى(ئەگەر بار بولسا)

en: Use TLS
ug: TLS ئىشلەت

en: Use SASL
ug: SASL ئىشلەت

en: SASL _Mechanism
ug: SASL نىڭ مېخانىزمى(_M):

en: Edit LDAP directory
ug: LDAP مۇندەرىجىسىنى تەھرىرلەش

en: Please provide a Book Name for this directory
ug: بۇ مۇندەرىجە ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان ئادرېس دەپتىرىنىڭ ئاتىنى دەپ بېرىڭ

en: Please provide a Server URI
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ URI نى دەپ بېرىڭ

en: Please provide a DisplayName Attribute
ug: DisplayName خاسلىقىنى دەپ بېرىڭ

en: Please provide a Call Attribute
ug: Call خاسلىقىنى دەپ بېرىڭ

en: Invalid Server URI
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ URI ئىناۋەتسىز

en: Add an LDAP Address Book
ug: LDAP ئادرېس دەپتىرى قوشۇش

en: Add the Ekiga.net Directory
ug: Ekiga.net مۇندەرىجىسى قوشۇش

en: Create LDAP directory
ug: LDAP مۇندەرىجىسى قۇرۇش

en: Ekiga.net Directory
ug: Ekiga.net مۇندەرىجىسى

en: inactive
ug: ئاكتىپسىز

en: error connecting (%s)
ug: باغلىنىشتا خاتالىق كۆرۈلدى (%s)

en: connecting
ug: باغلىنىۋاتىدۇ

en: authenticating
ug: سالاھىيەت تەكشۈرۈۋاتىدۇ

note: FIXME: can't we report better?
en: error connecting
ug: باغلىنىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: disconnected
ug: ئۈزۈلدى

en: connected
ug: باغلاندى

note: FIXME: can't we report something better?
en: error authenticating loudmouth account
ug: loudmouth ھېساباتىنى authenticate قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Server:
ug: مۇلازىمېتىر:

en: Resource:
ug: مەنبە:

en: Edit
ug: تەھرىر

en: _Add a jabber/XMPP account
ug: jabber/XMPP ھېساباتى قوش(_A)

en: Please fill in the following fields:
ug: تۆۋەندىكىلەرنى تولدۇرۇڭ:

en: Join a discussion group
ug: مۇزاكىرە گۇرۇپپىسىغا قوشۇلۇش

en: Authorization to see your presence
ug: سىز بىلەن سىنلىق پاراڭلىشىشنىڭ دەلىلى

en: %s asks the permission to see your presence, saying: "%s".
ug: %s سىز بىلەن سىنلىق پاراڭلىشىشنى ئىلتىماس قىلدى，ئۇ “%s” دېدى.

en: %s asks the permission to see your presence.
ug: %s سىز بىلەن سىنلىق پاراڭلىشىشنى ئىلتىماس قىلدى.

en: grant him/her the permission to see your presence
ug: ئۇلارنىڭ سىز بىلەن سىنلىق پاراڭلىشىش ھوقۇقىنى قوبۇل قىلىش

en: refuse him/her the permission to see your presence
ug: ئۇلارنىڭ سىز بىلەن سىنلىق پاراڭلىشىش ھوقۇقىنى رەت قىلىش

en: decide later (also close or cancel this dialog)
ug: كېيىن بېكىتىش (شۇنداقلا بۇ سۆزلەشكۈنى ياپىدۇ ياكى ۋاز كېچىدۇ)

en: Your answer is:
ug: جاۋابىڭىز:

en: Add a roster element
ug: ئىسىملىككە قوشۇش

en: Please fill in this form to add a new element to the remote roster
ug: يىراقتىكى ئىسىملىككە قوشۇش ئۈچۈن تۆۋەندىكى جەدۋەلنى تولدۇرۇڭ

en: Identifier:
ug: بەلگە:

en: Ask him/her to see his/her status
ug: ھالىتىنى كۆرسە بولامدۇ ئۇنىڭدىن سوراش

en: Forbid him/her to see my status
ug: ئۇنىڭ مېنىڭ ھالىتىمنى كۆرۈشىنى چەكلەش

en: Ask him/her to see his/her status (pending)
ug: ھالىتىنى كۆرسە بولامدۇ ئۇنىڭدىن سوراش(باستۇرۇپ قويۇلغان)

en: Stop getting his/her status
ug: ئۇنىڭ ھالىتىنى ئېلىشنى توختات

en: Start chat
ug: پاراڭنى باشلاش

en: Continue chat
ug: پاراڭنى داۋاملاشتۇرۇش

en: Please fill in this form to change an existing element of the remote roster
ug: يىراقتىكى ئىسىملىكنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن تۆۋەندىكى جەدۋەلنى تولدۇرۇڭ

en: New resource list
ug: يېڭى مەنبەلەر

en: Add new resource-list
ug: يېڭى مەنبەلەرنى قوشۇش

en: Please fill in this form to add a new contact list to ekiga's remote roster
ug: Ekiga نىڭ يىراقتىكى ئىسىملىكىگە قوشۇش ئۈچۈن تۆۋەندىكى جەدۋەلنى تولدۇرۇڭ

en: Writable:
ug: يازغىلى بولىدۇ:

en: Username:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى:

en: Click to fetch
ug: ماسقەدەملەشتۇرىدۇ

en: Distant contact
ug: يىراقتىكى ئالاقەداش

en: Invalid server data
ug: مۇلازىمېتىر سانلىق-مەلۇماتى ئىناۋەتسىز

en: _Add a new contact
ug: يېڭى ئالاقەداش قوش(_A)

en: _Refresh contact list
ug: ئالاقەداشلارنى يېڭىلا(_R)

en: Contact list _properties
ug: ئالاقەداشلار خاسلىقى(_P)

en: Edit contact list properties
ug: ئالاقەداشلار خاسلىقىنى تەھرىرلەش

en: Please edit the following fields (no identifier means global)
ug: تۆۋەندىكى خەت بۆلىكىنى تەھرىرلەڭ (پەرقلەندۈرۈش بەلگىسى بولمىسا ئومۇمىي دائىرىلىك ئىكەنلىكىنى بىلدۈرىدۇ)

en: Contact list's name:
ug: ئالاقەداشلارنىڭ ئاتى:

note: "Document" used as a name -- uri point to the root of a document tree
en: Document root:
ug: پۈتۈك غولى:

en: Server username:
ug: مۇلازىمېتىر ئىشلەتكۈچى ئاتى:

en: Server password:
ug: مۇلازىمېتىر ئىمى:

en: Add a remote contact
ug: يىراقتىكى ئالاقەداشنى قوشىدۇ

en: Please fill in this form to create a new contact on a remote server
ug: يىراقتىكى مۇلازىمېتىرغا يېڭى ئالاقەداش قوشۇش ئۈچۈن تۆۋەندىكى جەدۋەلنى تولدۇرۇڭ:

note: Translators: #%d - ordinal number
en: %s / List #%d
ug: %s / #%d

note: Translators: #%d - ordinal number
en: List #%d
ug: #%d

en: Edit remote contact
ug: يىراقتىكى ئالاقەداشنى تەھرىرلەش

en: Please fill in this form to change an existing contact on a remote server
ug: يىراقتىكى مۇلازىمېتىردىكى ئالاقەداشنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن تۆۋەندىكى جەدۋەلنى تولدۇرۇڭ:

en: Account Name
ug: ھېسابات ئاتى

en: Status
ug: ھالەت

en: Accounts
ug: ھېسابات

en: _Accounts
ug: ھېسابات (_A)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: Active
ug: ئاكتىپ

en: Enable
ug: قوزغات

en: Disable
ug: ئىناۋەتسىز

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: This is the Ekiga general configuration assistant. The following steps will set up Ekiga by asking a few simple questions.
    
    Once you have completed these steps, you can always change them later by selecting Preferences in the Edit menu.
ug: بۇ Ekigaنىڭ ئادەتتىكى سەپلىمە يېتەكچىسى . تۆۋەندىكى باسقۇچلاردا ،يېتەكچى سىزگە ياردەملىشىپ Ekiga نى تەڭشەش ئۈچۈن  سىزدىن ناھايىتى ئاددىي بىرقانچە مەسىلىنى سورايدۇ .
    
    بۇ باسقۇچلارنى تاماملىسىڭىزلا ،سىز يەنە مۇندەرىجىنى تەھرىرلەشتىكى مايىللىق ئارقىلىق ئۆزگەرتىش ئىلىپ بارالايسىز.

en: Welcome to Ekiga
ug: Ekiga غا مەرھابا

en: Personal Information
ug: شەخسىي ئۇچۇرلارنى

note: The user fields
en: Please enter your first name and your surname:
ug: ئىسىم ۋە تەگاتىڭىزنى كىرگۈزۈڭ:

en: Your first name and surname will be used when connecting to other VoIP and videoconferencing software.
ug: ئىسىم ۋە تەگاتىڭىز VoIP ۋە سىن يىغىنى پروگراممىسىدا ئىشلىتىلىدۇ(كۆرسىتىلىدۇ)

en: Ekiga.net Account
ug: Ekiga.net ھېساباتى

en: Please enter your username:
ug: ئاتىڭىزنى كىرگۈزۈڭ:

en: Please enter your password:
ug: ئىمنى كىرگۈز:

en: The username and password are used to login to your existing account at the ekiga.net free SIP service. If you do not have an ekiga.net SIP address yet, you may first create an account below. This will provide a SIP address that allows people to call you.
    
    You may skip this step if you use an alternative SIP service, or if you would prefer to specify the login details later.
ug: ئىشلىتىۋاتقان ئائىت ۋە ئىم بىلەن ekiga.net نىڭ ھەقسىز خەتلىتىلگەن SIPمۇلازىمېتىرغا تىزىملىتىڭ. ئەگەر سىزدە ekiga.net نىڭ SIPئادرېسى بولمىسا ،تۆۋەندە بىر ھېسابات ئاچقۇزۇڭ. باشقىلارنىڭ سىزنى چاقىرىشقا قۇلاي بولسۇن ئۈچۈن، سىزگە بىر SIP ئادرېسى بىلەن تەمىنلەيدۇ.
    
     ئەگەر سىز باشقا SIP مۇلازىمىتىنى ئىشلەتسىڭىز، ياكى سىز سەل تۇرۇپ يەنە تىزىمغا كىرىش تەپسىلاتىنى بەلگىلەپ بەرمەكچى بولسىڭىز ،بۇ قەدەمدىن ئاتلاپ ئۆتۈپ كەتسىڭىز بولىدۇ .

en: I do not want to sign up for the ekiga.net free service
ug: ekiga.net ھەقسىز مۇلازىمىتىگە خەتلەتمەيمەن

en: Ekiga Call Out Account
ug: Ekiga Call Out ھېساباتى

en: Please enter your account ID:
ug: ھېسابات ID نى كىرگۈزۈڭ:

en: Please enter your PIN code:
ug: PIN كودىنى كىرگۈزۈڭ:

en: You can make calls to regular phones and cell numbers worldwide using Ekiga. To enable this, you need to do two things:
    - First buy an account at the URL below.
    - Then enter your account ID and PIN code.
    The service will work only if your account is created using the URL in this dialog.
ug: سىز Ekiga نى ئىشلىتىپ دۇنياكى ئۆي ۋە يانفونلارغا تېلېاون قىلالايسىز. بۇنى قىلىش ئۈچۈن تۆۋەندىكى ئىشلارنى قىلىشىڭىز كېرەك:
    . ئالدى بىلەن تۆۋەندىكى URL دىن بىر ھېساب سېتىۋالىسىز
    . ئاندىن ھېساب ID ۋە PIN كودىنى كىرگۈزىسىز
    . ھېسابىڭىز مۇشۇ سۆزلەشكۈدىكى URL نى ئىشلىتىپ تۇرغۇزۇلغاندىلا بۇ مۇلازىمەت ئىشقا كىرىشىدۇ.

en: I do not want to sign up for the Ekiga Call Out service
ug: Ekiga Call Out مۇلازىمىتىگە خەتلەتمەيمەن

en: Connection Type
ug: باغلىنىش تىپى

note: The connection type
en: Please choose your connection type:
ug: باغلىنىش تىپىنى تاللاڭ:

en: 56k Modem
ug: 56k مودېم

en: DSL/Cable (128 kbit/s uplink)
ug: DSL/سىمى (128 kbit/s uplink)

en: DSL/Cable (512 kbit/s uplink)
ug: DSL/سىمى (512 kbit/s uplink)

en: Keep current settings
ug: ھازىرقى تەڭشەكنى ئۆزگەرتمە

en: The connection type will permit determining the best quality settings that Ekiga will use during calls. You can later change the settings individually in the preferences window.
ug: باغلىنىش تىپى Ekiga دە چاقىرىش جەريانىدا ئىشلەتكىلى بولىدىغان ئەڭ ياخشى سۈپەتنى تەكشۈرۈپ تېپىشقا يول قويىدۇ، سىز يەنە  مايىللىق كۆزنىكىدىن ئايرىم  تەڭشەش ئېلىپ بارسىڭىزمۇ بولىدۇ .

en: Audio Devices
ug: ئۈن ئۈسكۈنىسى

en: Please choose the audio ringing device:
ug: ئۈن ياڭرايدىغان ئۈسكۈنىنى تاللاڭ

en: The audio ringing device is the device that will be used to play the ringing sound on incoming calls.
ug: ئۈن ياڭرايدىغان ئۈسكۈنە چاقىرىلغاندا ياڭرايدىغان ئاۋازىنى قويۇشقا ئىشلىتىلىدۇ.

note: ---
en: Please choose the audio output device:
ug: ئۈن چىقىرىش ئۈسكۈنىسىنى تاللاڭ:

en: The audio output device is the device that will be used to play audio during calls.
ug: ئۈن چىقىرىش ئۈسكۈنىسى سۆزلىشىۋاتقاندا ئىشلىتىلىدۇ

note: ---
en: Please choose the audio input device:
ug: ئۈن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسىنى تاللاڭ:

en: The audio input device is the device that will be used to record your voice during calls.
ug: ئۈن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى سۆزلىشىۋاتقاندا ئاۋازىڭىزنى خاتىرىلەش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ

en: Video Input Device
ug: سىن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى

en: Please choose your video input device:
ug: سىن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسىنى تاللاڭ:

en: The video input device is the device that will be used to capture video during calls.
ug: سىن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى سۆزلىشىۋاتقاندا سىننى خاتىرىلەش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ

en: No device found
ug: ئۈسكىنە تېپىلمىدى

en: Configuration Complete
ug: تەڭشەش تاماملاندى

en: You have now finished the Ekiga configuration. All the settings can be changed in the Ekiga preferences. Enjoy!
ug: Ekiga تەڭشەپ بولدىڭىز. Ekiga تەڭشەك سۆزلەشكۈسىدىمۇ ئۆزگەرتىشكە بولىدۇ. قېنى ئەمدى ئويناشنى باشلاڭ!

en: Configuration summary:
ug: تەڭشەك نەتىجىسى:

en: Audio Ringing Device
ug: ئۈن ياڭرىتىش ئۈسكۈنىسى

en: Audio Output Device
ug: ئۈن چىقىرىش ئۈسكۈنىسى

en: Audio Input Device
ug: ئۈن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى

en: SIP URI
ug: SIP نىڭ URI ئى

en: Ekiga Configuration Assistant (%d of %d)
ug: Ekiga تەڭشەك ياردەمچىسى (%d / %d)

en: Contributors:
ug: تۆھپىكارلار:

en: Artwork:
ug: گۈزەل-سەنئەت

en: See AUTHORS file for full credits
ug: تولۇق تەشەككۈرلەرنىAUTHORSنىڭ ھۆججىتىدىن كۆرۈڭ

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ug: بۇ پروگرامما ئەركىن يۇمشاق دېتال؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامە بويىچە ئۇنى قايتا تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتەلەيسىز؛ سىز شۇ ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ ئىككىنچى نەشرى ياكى يۇقىرى نەشرىنى ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details. You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ug: بۇ پروگراممىنى سىزگە قۇلايلىق ئېلىپ كەلسۇن دەپ تارقاتتۇق. ئەمما سودا ياكى باشقا ئالاھىدە قوللىنىشقا نىسبەتەن ھېچقانداق كاپالەت يوق.  GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنى كۆرۈپ تېخىمۇ كۆپ تەپسىلاتقا ئېرىشىڭ. مەزكۇر پروگرامما بىلەن بىرگە ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامە(GNU General Public) ئىجازەتنامىسى چوقۇم بىرگە بولىدۇ. ئۇنداق بولمىسا ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسىگە خەت يېزىڭ. ئادرېسى:Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Ekiga is full-featured SIP and H.323 compatible VoIP, IP-Telephony and Videoconferencing application that allows you to make audio and video calls to remote users with SIP and H.323 hardware or software.
ug: Ekiga بولسا SIP ۋە H.323 نىڭ ئۆلچىمىگە تولۇق چۈشىدىغان، كوپ ئىقتىدارلىق VoIP/IP تېلېفون ۋە شۇنداقلا سىن يىغىن پروگراممىسى. سىز SIP ۋە H.323 قاتتىق دېتالى ياكى يۇمشاق ئىشلەتكەن يىراقتىكى ئىشلەتكۈچى بىلەن ئۈن ياكىن ئۈن-سىن ئالاقىسى ئېلىپ بارالايسىز.

en: Unable to open help file.
ug: ياردەم ھۆججىتىنى ئاچقىلى بولمىدى

en: Presence
ug: قەدەم تەشرىپ قىلىڭ

en: Addressbook
ug: ئادرېس دەپتىرى

en: Unknown
ug: نامەلۇم

note: %s is the SIP/H.323 address of the remote user, this text is shown below video during a call
en: Connected with %s
ug: %s بىلەن باغلاندى

en: Standby
ug: كۈت

en: Call on hold
ug: چاقىرىۋاتىدۇ

en: Call retrieved
ug: چاقىرىش ئوڭشالدى

en: Missed call from %s
ug: %s'din كەلگەن جاۋابسىز چاقىرىش

en: Error
ug: خاتالىق

en: Error while initializing video output
ug: سىن چىقىرىشنى دەسلەپلەشتۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: No video will be displayed on your machine during this call
ug: سۆزلىشىۋاتقاندا سىن كۆرسىتىلمەيدۇ

en: There was an error opening or initializing the video output. Please verify that no other application is using the accelerated video output.
ug: سىن چىقىرىشنى دەسلەپلەشتۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى. باشقا پروگراممىلار تېزلەشتۈرۈلگەن سىن چىقىرىش ئىقتىدارىنى ئىشلىتىۋاتامدۇ تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ.

en: There was an error opening or initializing the video output. Please verify that you are using a color depth of 24 or 32 bits per pixel.
ug: سىن چىقىرىشنى دەسلەپلەشتۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى. سىن قوزغاتقۇچ 24 ياكى 32 بىتلىق رەڭ كۆرسىتىشنى ئىشلىتىپتىمۇ قاراپ بېقىڭ

note: Translators: This is a hotplug status
en: Added video input device %s
ug: سىن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى %s قوشۇلدى

note: Translators: This is a hotplug status
en: Removed video input device %s
ug: سىن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى %s ئۆچۈرۈلدى

en: Error while accessing video device %s
ug: سىن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى %s زىيارەت قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: A moving logo will be transmitted during calls.
ug: سۆزلىشىش جەريانىدا يۆتكىلىشچان بەلگىدىن بىرى يوللاندى.

en: There was an error while opening the device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your permissions and make sure that the appropriate driver is loaded.
ug: ئۈسكۈنىنى ئاچقاندا خاتالىق كۆرۈلدى. ئەگەر ئۇ چىقىرىپ قايتا ئۇلاشقا بولىدىغان ئۈسكۈنە بولسا ،قايتا بىر ئۇلاپ سىناپ باقسىڭىز نورمال بۆلىشى مۇمكىن. يەنىلا بولمىسا ياكى زىيارەت قىلغىلى بولمىسا،ھوقۇقىڭىزنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ ، ماس ھالدىكى قوزغىتىش پروگراممىسىنىڭ يۈكلەنگەنلىكىنى جەزملەڭ .

en: Your video driver doesn't support the requested video format.
ug: ئىشلىتىۋاتقان سىن قوزغاتقۇدا تەلەپ قىلىنغان سىن فورماتىنى ئىشلەتكىلى بولمايدىكەن.

en: Could not open the chosen channel.
ug: تاللانغان قانالنى ئاچقىلى بولمىدى.

en: Your driver doesn't seem to support any of the color formats supported by Ekiga.
     Please check your kernel driver documentation in order to determine which Palette is supported.
ug: قوزغاتقۇچ Ekiga ئىشلىتىلىدىغان رەڭ فورماتىنى قوللىمايدىغاندەك قىلىدۇ.
    قانداق Palette نى قوللايدىغانلىقىنى، Kernel قوزغاتقۇچ قوللانمىسىدىن كۆرۈپ بېقىڭ.

en: Error while setting the frame rate.
ug: كاندۇك تېزلىكىنى تەڭشەشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while setting the frame size.
ug: كاندۇك چوڭلۇقىنى تەڭشەشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Unknown error.
ug: نامەلۇم خاتالىق.

note: Translators: This is a hotplug status
en: Added audio input device %s
ug: ئۈن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى %s قوشۇلدى

note: Translators: This is a hotplug status
en: Removed audio input device %s
ug: ئۈن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى %s ئۆچۈرۈلدى

en: Error while opening audio input device %s
ug: ئۈن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى %s نى ئېچىشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

note: Translators: This happens when there is an error with audio input: * Nothing ("silence") will be transmitted
en: Only silence will be transmitted.
ug: جىمجىتلىق (ئۈنسىز) نىلا يوللايدۇ.

en: Unable to open the selected audio device for recording. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup, the permissions and that the device is not busy.
ug: تاللانغان ئۈن ئۈسكۈنىسىنى ئاچقىلى بولمىدى. ئەگەر ئۇ چىقىرىپ قايتا ئۇلاشقا بولىدىغان ئۈسكۈنە بولسا ،قايتا بىر ئۇلاپ باقسىڭىز نورمال بۆلىشى مۇمكىن. يەنىلا بولمىسا ياكى زىيارەت قىلغىلى بولمىسا،  ئۈن تەڭشىكىنى ، ھوقۇقنى ھەمدە ئۈسكۈنە ئالدىراشمۇ تەكشۈرۈپ بېقىڭ  .

en: The selected audio device was successfully opened but it is impossible to read data from this device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup.
ug: تاللانغان ئۈن  ئۈسكۈنىسى مۇۋەپپەقىيەتلىك ئىچىلدى بىراق مەلۇماتلارنى ئوقۇيالمىدى. ئەگەر ئۇ چىقىرىپ قايتا ئۇلاشقا بولىدىغان ئۈسكۈنە بولسا ،قايتا بىر ئۇلاپ سىناپ باقسىڭىز نورمال بۆلىشى مۇمكىن. يەنىلا بولمىسا ياكى زىيارەت قىلغىلى بولمىسا،  ئۈن تەڭشىكىنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ  .

en: Added audio output device %s
ug: ئۈن چىقىرىش ئۈسكۈنىسى %s قوشۇلدى

en: Removed audio output device %s
ug: ئۈن چىقىرىش ئۈسكۈنىسى %s ئۆچۈرۈلدى

en: Error while opening audio output device %s
ug: ئۈن چىقىرىش ئۈسكۈنىسى %s نى ئېچىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: No incoming sound will be played.
ug: كىرگەن ئاۋازلار ئاڭلانمايدۇ.

en: Unable to open the selected audio device for playing. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup, the permissions and that the device is not busy.
ug: تاللانغان ئۈن ئۈسكۈنىسىنى ئارقىلىق قويغىلى بولمىدى. ئەگەر ئۇ چىقىرىپ قايتا ئۇلاشقا بولىدىغان ئۈسكۈنە بولسا ،قايتا بىر ئۇلاپ سىناپ باقسىڭىز نورمال بۆلىشى مۇمكىن. يەنىلا بولمىسا ياكى زىيارەت قىلغىلى بولمىسا،  ئۈن تەڭشىكىنى ، ھوقۇقنى ھەمدە ئۈسكۈنە ئالدىراشمۇ تەكشۈرۈپ بېقىڭ  .

en: The selected audio device was successfully opened but it is impossible to write data to this device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup.
ug: تاللانغان ئۈن  ئۈسكۈنىسى مۇۋەپپەقىيەتلىك ئىچىلدى بىراق مەلۇماتلارنى ئوقۇيالمىدى. ئەگەر ئۇ چىقىرىپ قايتا ئۇلاشقا بولىدىغان ئۈسكۈنە بولسا ،قايتا بىر ئۇلاپ سىناپ باقسىڭىز نورمال بۆلىشى مۇمكىن. يەنىلا بولمىسا ياكى زىيارەت قىلغىلى بولمىسا،  ئۈن تەڭشىكىنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ  .

en: Video Settings
ug: سىن تەڭشەكلىرى

en: Adjust brightness
ug: يورۇقلۇق دەرىجىسى تەڭشەش

en: Adjust whiteness
ug: ئاقلىقىنى تەڭشەش

en: Adjust color
ug: رەڭ تەڭشەش

en: Adjust contrast
ug: ئاق-قارىلىقىنى تەڭشەش

en: Audio Settings
ug: ئۈن تەڭشىكى

en: _Retrieve Call
ug: چاقىرىشنى قوبۇللا(_R)

en: H_old Call
ug: سەل ساقلاڭ(_O)

en: Suspend _Audio
ug: ئۈننى توڭلات(_A)

en: Suspend _Video
ug: سىننى توڭلات(_V)

en: Resume _Audio
ug: ئۈنى قايتا باشلا(_A)

en: Resume _Video
ug: سىننى قايتا باشلا(_V)

en: Reject
ug: رەت قىل

en: Accept
ug: قوشۇل

en: Incoming call from
ug: چاقىرىقنىڭ كەلگەن ئورنى

en: Remote URI:
ug: يىراقتىكى URI:

en: Remote Application:
ug: يىراقتىكى پروگرامما:

en: Account ID:
ug: ھېسابات ID:

en: Call from %s
ug: "%s" دىن كەلگەن تېلېفون

en: Call Duration: %s
ug: سۆزلىشىش ۋاقتى: %s

en: Transfer call to:
ug: تېلېفوننى غا يوللا:

en: No
ug: ياق

en: Yes
ug: ھەئە

en: Detected new audio input device:
ug: يېڭى ئۈن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى بايقالدى:

en: Detected new audio output device:
ug: يېڭى ئۈن چىقىرىش ئۈسكۈنىسى بايقالدى:

en: Detected new ringer device:
ug: يېڭى قوڭغۇراق ئۈسكۈنىسى بايقالدى:

en: Detected new video input device:
ug: يېڭى سىن كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى بايقالدى:

en: Video Devices
ug: سىن ئۈسكۈنىلىرى

en: Do you want to use it as default device?
ug: بۇنى كۆڭۈلدىكى ئۈسكىنە سۈپىتىدە ئىشلىتەمسىز؟

en: _Chat
ug: پاراڭ(_C)

en: Ca_ll
ug: سۆزلەش(_L)

en: Place a new call
ug: يېڭى سۆزلىشىش باشلايدۇ

en: _Hang up
ug: تېلېفوننى قوي(_H)

en: Terminate the current call
ug: ھازىرقى سۆزلىشىشنى توختىتىدۇ

en: Co_ntact
ug: ئالاقە قىل(_N)

en: Act on selected contact
ug: تاللانغان ئالاقەداشتىكى ئىش ھەرىكەت

en: A_dd Contact
ug: ئالاقەداش قوش(_D)

en: Add a contact to the roster
ug: ئىسىملىككە يېڭى ئالاقەداش قوشىدۇ

en: Find contacts
ug: ئالاقەداش ئىزدەيدۇ

en: Hold the current call
ug: ھازىرقى سۆزلىشىشنى ۋاقىتلىق توختىتىپ قويىدۇ

en: _Transfer Call
ug: چاقىرىشنى يۆتكە(_T)

en: Transfer the current call
ug: ھازىرقى چاقىرىشنى باشقىسىغا يوللايدۇ

en: Suspend or resume the audio transmission
ug: ئۈن يوللاشنى ئۈز ياكى داۋاملاشتۇر

en: Suspend or resume the video transmission
ug: ئۈن يوللاشنى ئۈزۈش ياكى داۋاملاشتۇرۇش

note: FIXME: that isn't a very good way to do things
en: Other
ug: باشقا

en: Other possible actions
ug: باشقا مۇمكىن بولغان ھەرىكەتلەر

en: Close the Ekiga window
ug: Ekiga كۆزنىكىنى ياپىدۇ

en: Quit
ug: چېكىن

en: _Configuration Assistant
ug: تەڭشەك ياردەمچىسى(_C)

en: Run the configuration assistant
ug: تەڭشەك ياردەمچىسىنى ئىجرا قىلىدۇ

en: Edit your accounts
ug: ھېساباتلىرىڭىزنى تەھرىرلەيدۇ

en: Change your preferences
ug: تەڭشەكلىرىڭىزنى ئۆزگەرتىدۇ

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: Con_tacts
ug: ئالاقەداشلار(_T)

en: View the contacts list
ug: ئالاقەداشلارنى كۆرسىتىدۇ

en: _Dialpad
ug: نومۇر تاختىسى(_D)

en: View the dialpad
ug: نومۇر تاختىسىنى كۆرسىتىدۇ

en: _Call History
ug: سۆزلىشىش ئىزى(_C)

en: View the call history
ug: سۆزلىشىش ئىزلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: _Show Call Panel
ug: سۆزلىشىش تاختىسىنى كۆرسەت(_S)

en: _Local Video
ug: يەرلىك سىن(_L)

en: Local video image
ug: يەرلىك سىن

en: _Remote Video
ug: يىراقتىكى سىن(_R)

en: Remote video image
ug: يىراق سىن

en: _Picture-in-Picture
ug: سۈرەت ئىچىدە سۈرەت(_P)

en: Both video images
ug: ئىككىلا سىن

en: Picture-in-Picture in Separate _Window
ug: سۈرەت ئىچىدە سۈرەت(باشقا كۆزنەك)(_W)

en: Zoom in
ug: چوڭايت

en: Zoom out
ug: كىچىكلەت

en: Normal size
ug: نورمال چوڭلۇقى

en: _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران( _F)

en: Switch to fullscreen
ug: تولۇق ئېكرانغا ئۆزگەرتىدۇ

en: Get help by reading the Ekiga manual
ug: Ekiga نىڭ قوللانمىسىنى كۆرسىتىدۇ

en: View information about Ekiga
ug: Ekiga ھەققىدىكى ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ

en: Enter a URI on the left, and click this button to place a call or to hangup
ug: سول تەرەپكە URI نى كىرگۈزۈپ، بۇ توپچىنى بېسىپ چاقىرىڭ ياكى توختىتىڭ

en: Contacts
ug: ئالاقەداشلار

en: Dialpad
ug: نومۇر تاختىسى

en: Call history
ug: ئىز

en: Change the volume of your soundcard
ug: ئۈن كارتىسىنىڭ ئاۋاز چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Change the color settings of your video device
ug: سىن ئۈسكۈنىسىنىڭ رەڭ تەڭشىكىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Lost packets: %.1f %%
    Late packets: %.1f %%
    Out of order packets: %.1f %%
    Jitter buffer: %d ms%s%s%s
ug: يوقالغان packet: %.1f %%
    كېچىككەن packet: %.1f %%
    تەرتىپسىز packet: %.1f %%
    Jitter يىغلەكى: %d ms%s%s%s

en: Prints debug messages in the console (level between 1 and 5)
ug: console دا سازلاش ئۇچۇرلىرىنى كۆرسىتىدۇ(دەرىجىسى: 1～5)

en: Prints user plane debug messages in the console (level between 1 and 4)
ug: console دا ئىشلەتكۈچىگە ماس كەلگەن سازلاش ئۇچۇرلىرىنى كۆرسىتىدۇ (レベル: 1〜4)

en: Makes Ekiga call the given URI
ug: كۆرسىتىلگەن URI نى چاقىرىش

en: Play sound for new voice mails
ug: يېڭىدىن سىنخەت تاپشۇرۇپ ئالغاندا ئۈن قويىدۇ

en: Play sound for new instant messages
ug: يېڭىدىن مۇڭدىشىش تاپشۇرۇپ ئالغاندا ئۈن قويىدۇ

en: _Full name:
ug: تولۇق ئاتى(_F):

en: User Interface
ug: ئىشلەتكۈچى كۆرۈنمە يۈزى

en: Start _hidden
ug: يوشۇرۇن قوزغات(_H)

en: Show offline _contacts
ug: توردا يوق ئالاقەداشلارنىمۇ كۆرسەت(_C)

en: Video Display
ug: سىن كۆرسىتىش

en: Place windows displaying video _above other windows
ug: سىن كۆزنىكىنى باشقا كۆزنەكلەرنىڭ ئالدىغا جايلاشتۇر(_A)

en: Network Settings
ug: تور تەڭشەكلىرى

en: Enable network _detection
ug: تور بايقاش ئىناۋەتلىك(_D)

en: Call Forwarding
ug: چاقىرىشنى يۆتكەۋاتىدۇ

en: _Always forward calls to the given host
ug: كەلگەن تېلېفونلارنى ھەمىشە بەلگىلەنگەن باش ئاپپاراتقا ئۇلا(_A)

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings
ug: TRUE تاللانسا، بارلىق چاقىرىشلار(تېلېفونلار) كېلىشىمدە كۆرسىتىلگەن باش ئاپپاراتقا ئۇلىنىدۇ.

en: Forward calls to the given host if _no answer
ug: جاۋاب بەرمىسە، چاقىرىشنى كۆرسىتىلگەن ماشىنىغا ئۇلاپ بەر(_N)

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings if you do not answer the call
ug: TRUE تاللانسا، چاقىرىشقا جاۋاب بەرمىسىڭىز، بارلىق چاقىرىشلار(تېلېفونلار) تۆۋەندە كۆرسىتىلگەن ماشىنىغا ئۇلىنىدۇ.

en: Forward calls to the given host if _busy
ug: ئالدىراش ۋاقىتتا، چاقىرىشنى كۆرسىتىلگەن ماشىنىغا ئۇلاپ بەر(_B)

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings if you already are in a call or if you are in Do Not Disturb mode
ug: TRUE تاللانسا، سۆزلىشىۋاتقان ياكى «دەخلى قىلماڭ» دېگەن ھالەتتىكى چاغدا، بارلىق چاقىرىشلار(تېلېفونلار) كېلىشىمدە كۆرسىتىلگەن ماشىنىغا ئۇلىنىدۇ.

en: Call Options
ug: چاقىرىش تاللانمىلىرى

note: Add all the fields
en: Timeout to reject or forward unanswered incoming calls (in seconds):
ug: چاقىرىشنى رەت قىلىش ياكى ئۇلاپ بېرىش ئىنكاسى بولمىغان  ۋاقىت(سېكۇنت):

en: _Automatically answer incoming calls
ug: چاقىرىق كەلسە ئاپتوماتىك قوبۇل قىل(_A)

en: Ekiga Sound Events
ug: Ekiga ئاۋاز ئۈنۈملىرى

en: Event
ug: ھادىسە

en: Choose a sound
ug: ئاۋاز تاللاڭ

en: Wavefiles
ug: WAVE ھۆججەتلەر

en: Play
ug: قوي

en: String
ug: تېكىست

en: Tone
ug: تون

en: Misc Settings
ug: باشقا تەڭشەكلەر

en: Advanced Settings
ug: ئالىي تەڭشەك

note: The toggles
en: Enable H.245 _tunneling
ug: H.245 تونېللاشنى ئىناۋەتلىك قىل(_T)

en: Enable _early H.245
ug: دەسلەپكى مەزگىلدىكى H.245 نى ئىناۋەتلىك قىل(_E)

en: Enable fast _start procedure
ug: تېز قوزغىلىشنى ئىناۋەتلىك قىل(_S)

en: Connection will be established in Fast Start mode. Fast Start is a new way to start calls faster that was introduced in H.323v2. It is not supported by Netmeeting and using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting.
ug: تەز باشلاش ھالىتىدە باغلىنىدۇ. تەز باشلاش ھالىتى دېگىنىمىز H.323v2 نىڭدا تونۇشتۇرۇلغان ئۇسۇلدۇر. Netmeeting دا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ. ئەگەر تەز باشلاش H.245 تونەللاش بىرگە ئىشلىتىلسە بەزى نەشردىكى Netmeeting غۇلاپ كېتىدۇ.

en: DTMF Mode
ug: DTMF ھالەت

en: _Send DTMF as:
ug: DTMF ھالەتتە ئەۋەت(_S):

en: Select the mode for DTMFs sending
ug: DTMFs ئەۋەتىش ھالىتىنى تاللايدۇ

en: _Outbound Proxy:
ug: سىرتتىكى ۋاكالەتچى(_O):

en: Ringing Device
ug: سايرايدىغان ئۈسكىنە

en: Select the ringing audio device to use
ug: تېلېفون كەلگەندە سايرايدىغان ئۈسكىنىنى تاللاڭ

en: Output device:
ug: چىقىرىش ئۈسكۈنىسى:

en: Input device:
ug: كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى:

note: That button will refresh the device list
en: _Detect devices
ug: ئۈسكۈنىلەرنى تاپ(_D)

en: Click here to refresh the device list
ug: ئۈسكۈنە تىزىملىكىنى يېڭىلاش ئۈچۈن بۇ يەرنى چېكىڭ

en: PAL (Europe)
ug: PAL (ياۋروپا)

en: NTSC (America)
ug: NTSC (ئامېرىكا)

en: SECAM (France)
ug: SECAM (فىرانسىيە)

en: Auto
ug: ئاپتوماتىك

note: Video Channel
en: Channel:
ug: قانال:

en: Size:
ug: چوڭلۇقى:

en: Select the transmitted video size
ug: يوللايدىغان سىننىڭ ئۇزۇنلۇقىنى تاللايدۇ.

en: Format:
ug: فورمات:

en: Codecs
ug: كودلىغۇچ-يەشكۈچ

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

note: Translators: the full sentence is Automatically adjust jitter buffer between X and Y ms
en: Enable silence _detection
ug: ئۈنسىز يەرلەرنى بىلىپ بىر تەرەپ قىل(_D)

en: Enable echo can_celation
ug: شاۋقۇن ئاۋاز پەسەيتىشنى ئىناۋەتلىك قىل(_C)

en: Maximum _jitter buffer (in ms):
ug: Jitter غەملىكىنىڭ ئەڭ چوڭ قىممىتى (_J):

note: Translators: the full sentence is Keep a minimum video quality of X %
en: Picture Quality
ug: سۈرەت سۈپىتى

en: Maximum video _bitrate (in kbits/s):
ug: سىننىڭ ئەڭ چوڭ bitrate ئى (Kkbits/s)(_B):

en: The maximum video bitrate in kbits/s. The video quality and the effective frame rate will be dynamically adjusted to keep the bitrate at the given value.
ug: سىننىڭ ئەڭ چوڭ bitrate ئى kbits/s ئارقىلىق ئىپادىلىنىدۇ. سۈرەتنىڭ سۈپىتى ۋە كاندۇك تېزلىكى بۇ يەردە كۆرسىتىلگەن bitrate گە ئاساسەن ئاپتوماتىك تەڭشىلىپ تۇرىدۇ.

en: Ekiga Preferences
ug: Ekiga تەڭشىكى

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Personal Data
ug: شەخسىي سانلىق-مەلۇمات

en: General Settings
ug: ئادەتتىكى تەڭشەك

en: Sound Events
ug: ئاۋازلىق ھادىسىلەر

en: Protocols
ug: كېلىشىم

en: SIP Settings
ug: SIP تەڭشىكى

en: H.323 Settings
ug: H.323 تەڭشىكى

note: The player
en: Audio
ug: ئۈن

en: Devices
ug: ئۈسكۈنىلەر

en: Video
ug: سىن

en: You have %d message | You have %d messages
ug[0]: سىز %d دانە ئۇچۇرىڭىز بار

en: The following accounts are inactive:
ug: تۆۋەندىكى ھېساباتلار ئاكتىپ ئەمەس:

en: Online
ug: توردا

en: Away
ug: يوق

en: Do Not Disturb
ug: ئاۋارە قىلماڭ

en: Custom message...
ug: ئۆزگىچە ئۇچۇر...

en: Clear
ug: تازىلا

note: Build the dialog
en: Custom Message
ug: ئۆزگىچە ئۇچۇر

en: Delete custom messages:
ug: ئۆزگىچە ئۇچۇرنى ئۆچۈرمەك:

en: Define a custom message:
ug: ئىشلىتىلىدىغان ئۆزگىچە ئۇچۇر:
