extra - en to ca translation catalogue (76 entries)

en: elementary Icons
ca: Icones de l'elementary

en: Named, vector icons for elementary OS
ca: Icones vectorials amb nom per l'elementary OS

en: An original set of vector icons designed specifically for elementary OS and its desktop environment: Pantheon.
ca: Un conjunt original d'icones vectorials dissenyades específicament per a l'elementary OS i el seu entorn d'escriptori: Pantheon.

en: Removals:
ca: Supressions:

en: non-fd.o "bluetooth-*", "microphone-sensitivity-*", and "night-light" symbolic panel icons
ca: icones del tauler simbòlic "bluetooth-*", "sensibilitat del micròfon-*" i "llum nocturna" no fd.o

en: "mail-archive" and "mail-move"
ca: "mail-archive" i "mail-move"

en: Updated families:
ca: Famílies actualitzades:

en: "insert-image-symbolic" is now more detailed
ca: "insert-image-symbolic" ara és més detallat

en: "media-record" has an updated palette
ca: "media-record" té una paleta actualitzada

en: "document-page-setup", "edit-copy", "edit-cut", "media-optical", "open-menu", "system-run" look better on dark backgrounds
ca: "document-page-setup", "edit-copy", "edit-cut", "media-optical", "open-menu", "system-run" es veuen millor en fons foscos

en: Improved arrow shape for "browser-download", "document-send", "document-import/export", "object-merge", "object-rotate", "pane-hide/show", and "view-refresh"
ca: Forma de fletxa millorada per a "descàrrega del navegador", "enviament de documents", "importació/exportació de documents", "fusion d'objectes", "rotació d'objectes", "ocultació/mostra del panell" i "actualització de visualització"

en: Additions:
ca: Addicions:

en: "list-drag-handle-symbolic" as used in draggable list box rows
ca: "list-drag-handle-symbolic" tal com s'usa a les files de quadres de llista arrossegables

en: "selection-mode-symbolic" as used in apps which have a button to switch a list into a selection mode
ca: "selecció-mode-simbòlic" tal com s'usa a les aplicacions que tenen un botó per canviar una llista a un mode de selecció

en: "adw-expander-arrow-symbolic" as used in Adw.PreferencesWindow
ca: "adw-expander-arrow-symbolic" tal com s'usa a Adw.PreferencesWindow

en: "adw-external-link-symbolic" as used in Adw.AboutWindow
ca: "adw-external-link-symbolic" tal com s'usa a Adw.AboutWindow

en: "adw-tab-*" icons as used with Adw.Tabbar
ca: icones "adw-tab-*" tal com s'usen amb Adw.Tabbar

en: "network-*" status icons which are not in the FreeDesktop icon name specification
ca: Icones d'estat de la "xarxa-*" que no es troben a l'especificació del nom de la icona de FreeDesktop

en: Device icons which are not in the FreeDesktop icon name specification: "camera", "drive-cdrom", "media-cdrom", "music-player", "printer-remote", and "system"
ca: Icones de dispositiu que no es troben a l'especificació del nom de la icona de FreeDesktop: "camera", "drive-cdrom", "media-cdrom", "music-player", "printer-remote" i "system".

en: "process-completed" uses a new checkmark shape, has a 32px version, and symlinks were added for "emblem-default"
ca: "procés completat" usa una nova forma de marca de verificació, té una versió de 32 píxels i s'han afegit enllaços simbòlics per a "emblem-default"

en: Updated corner radius of "edit-clear" and "document-*-symbolic"
ca: S'ha actualitzat el radi de la cantó d'"edit-clear" i "document-*-symbolic"

en: Updated "preferences-desktop-display" and added a 64px version
ca: S'ha actualitzat "preferences-desktop-display" i s'ha afegit una versió de 64 píxels

en: "panel-left/right"
ca: "plafó-esquerra/dreta"

en: Symlink to "application-x-xpinstall" for web extension files
ca: Enllaç simbòlic a "application-x-xpinstall" per als fitxers d'extensió web

en: "internet-web-browser"
ca: "Navegador-Internet-web"

en: "system-os-install"
ca: "instal·lació-SO"

en: "preferences-desktop-accessibility-pointing"
ca: "preferències-escriptori-accessibilitat-apuntar"

en: "preferences-desktop-accessibility-zoom"
ca: "preferències-escriptori-accessibilitat-zoom"

en: "preferences-color"
ca: "preferències-color"

en: "preferences-system-windows"
ca: "preferències-sistema-finestres"

en: "applications-education"
ca: "aplicacions-educació"

en: "applications-interfacedesign"
ca: "disseny d'aplicacions-interfície"

en: "applications-photography"
ca: "aplicacions-fotografia"

en: "view-list-compact"
ca: "vista-lista-compacta"

en: "applications-development" uses a purple tile and the same hammer glyph as build system file types
ca: "desenvolupament d'aplicacions" usa una rajola porpra i el mateix glif de martell que els tipus de fitxers del sistema de compilació

en: "system-file-manager" is blue and tile shaped
ca: "gestor-fitxers-sistema" és blau i té forma de rajoles

en: "accessories-calculator" redesigned as a tile shape
ca: "accessoris-calculadora" redissenyada amb forma de rajola

en: Update the border radius of several tile-shaped icons
ca: Actualització del radi de la vora de diverses icones amb forma de rajoles

en: "view-*" symbolic icons
ca: "visualitza-*" icones simbòliques

en: "computer-fail"
ca: "fallada de l'ordinador"

en: "preferences-desktop-theme"
ca: "preferències-tema-escriptori"

en: "application-x-sharedlib"
ca: "aplicació-bibliocompatida-x"

en: "process-paused"
ca: "procés-interromput"

en: "office-address-book"
ca: "Llibreta d'adreces d'oficina"

en: Flash file types
ca: Tipus de fitxers Flash

en: Clean up "preferences-desktop-workspaces"
ca: Neteja de "preferències-escriptori-espais de treball"

en: Update "preferences-desktop" to new tile shape
ca: Actualització de "preferències-escriptori" a una nova forma de rajoles

en: Update "image-missing" to new tile shape
ca: Actualització de "falta imatge" a una nova forma de rajola

en: Update "preferences-desktop-keyboard" to new tile shape
ca: Actualització de "preferències-escriptori-teclat" a una nova forma de rajoles

en: Update "document-import" and "document-export" to new tile shape
ca: Actualització de "document-importació" i "document-exportació" a una nova forma de rajola

en: Update many file types with new arrow shape
ca: Actualització de molts tipus de fitxers amb una forma de fletxa nova

en: "application-default-icon" is now brightly colored
ca: "application-default-icon" ara té colors brillants

en: "media-stop" is now a square
ca: "media-stop" és ara un quadrat

en: Round symbolic location status icons
ca: Icones d'estat d'ubicació simbòlica rodones

en: Use an outlined shape for symbolic tag icons
ca: Usa una forma de contorn per a les icones d'etiquetes simbòliques

en: Use a rounded star for symbolic bookmark icons
ca: Usa una estrella arrodonida per a les icones simbòliques d'adreces d'interès

en: Redesign Night Light
ca: Redisseny de la llum nocturna

en: Use latest Flatpak branding
ca: Usa la marca de Flatpak més recent

en: Symbolic volume icons use a rounded shape and a slash when muted
ca: Les icones de volum simbòlic usen una forma arrodonida i una barra inclinada quan estan silenciades

en: Other Changes:
ca: Altres canvis:

en: Fix broken link for SVG file types
ca: Correcció de l'enllaç trencat per als tipus de fitxers SVG

en: Fix missing links for PGP file types
ca: Correcció dels enllaços que falten per als tipus de fitxers PGP

en: Scale some icons to more sizes
ca: Escala algunes icones a més mides

en: eye-not-looking-symbolic
ca: ull-no-mira-simbòlic

en: eye-open-negative-filled-symbolic
ca: ull-obert-omple-negatiu-simbòlic

en: num-lock-symbolic
ca: blocatge-numèric-simbòlic

en: Redesign media-playlist-repeat
ca: Redisseny de la llista de reproducció multimèdia-repetició

en: Update media-playlist-shuffle and media-playlist-consecutive
ca: Actualitza la llista de reproducció multimèdia-aleatòria i la llista de reproducció multimèdia-consecutiva

en: Rounder square icons
ca: Icones quadrades més arrodonides

en: Rounded arrow corners on Downloads folder
ca: Cantons de fletxa arrodonides a la carpeta Baixades

en: Deb and Flatpak Bundle files use a package metaphor
ca: Els fitxers Deb i Flatpak Bundle usen una metàfora de paquet

en: Updates arrow points up
ca: La fletxa d'actualització mira amunt

en: Redesigned package with new colors
ca: Paquet redissenyat amb colors nous

en: notification-*
ca: notificació-*

en: Non-FDO network-*
ca: Xarxa no FDO-*

en: Non-FDO app icons
ca: Icones d'aplicacions que no són FDO
