elisa - en to bg translation catalogue (287 entries)

[ctx: @item:intable]
en: Various Artists
bg: Различни изпълнители

[ctx: @item:intable]
en: Radio Stations
bg: Радиостанции

[ctx: @action]
en: Toggle Playlist
bg: Превключване на списъка с песни

[ctx: @action]
en: Seek forward 10 seconds
bg: Отиване напред с 10 секунди

[ctx: @action]
en: Scrub backwards 10 seconds
bg: Връщане назад с 10 секунди

[ctx: @action]
en: Go to next track
bg: Следващ запис

[ctx: @action]
en: Go to previous track
bg: Предишен запис

[ctx: @action]
en: Play/pause
bg: Изпълнение/Пауза

[ctx: @action]
en: Toggle Party Mode
bg: Превключване на режим парти

[ctx: @info]
en: A Simple Music Player made with love by the KDE community
bg: Прост музикален плеър, направен с любов от общността на KDE

[ctx: @label]
en: Creator
bg: Създател

[ctx: @label]
en: Author
bg: Автор

[ctx: @label]
en: Concept and design work
bg: Концепция и художествена обработка

[ctx: @label]
en: Localization support
bg: Поддръжка на регионални настройки

[ctx: @label]
en: Right to left support in interface
bg: Поддръжка на интерфейси с текстове отдясно наляво

[ctx: @label]
en: Various improvements to the interface
bg: Различни подобрения в интерфейса

[ctx: @label]
en: Support for online radios
bg: Поддръжка за онлайн радио

[ctx: @info:status Error message when track URL is invalid]
en: Invalid URL.
bg: Неправилен URL-адрес.

[ctx: @info:status Error message when track title is empty]
en: Empty title.
bg: Празно заглавие.

[ctx: @label musical artist]
en: Artist
bg: Изпълнител

[ctx: @label musical album]
en: Album
bg: Албум

[ctx: @label song title]
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: @label song length]
en: Length
bg: Времетраене

[ctx: @label as in 'Created by: Joe']
en: Created by
bg: Създадено от

[ctx: @label as in 'a person who edits']
en: Editor
bg: Редактор

[ctx: @label]
en: Version
bg: Версия

[ctx: @label:textbox Track title for track metadata view]
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: @label:textbox Duration label for track metadata view]
en: Duration
bg: Времетраене

[ctx: @label:textbox Track artist for track metadata view]
en: Artist
bg: Изпълнител

[ctx: @label:textbox Album name for track metadata view]
en: Album
bg: Албум

[ctx: @label:textbox Album artist for track metadata view]
en: Album Artist
bg: Изпълнител на албума

[ctx: @label:textbox Track number for track metadata view]
en: Track Number
bg: Номер на песен

[ctx: @label:textbox Disc number for track metadata view]
en: Disc Number
bg: Номер на диска

[ctx: @label:textbox Rating label for information panel]
en: Rating
bg: Рейтинг

[ctx: @label:textbox Genre label for track metadata view]
en: Genre
bg: Жанр

[ctx: @label:textbox Lyricist label for track metadata view]
en: Lyricist
bg: Автор на текст

[ctx: @label:textbox Composer name for track metadata view]
en: Composer
bg: Композитор

[ctx: @label:textbox Comment label for track metadata view]
en: Comment
bg: Коментар

[ctx: @label:textbox Year label for track metadata view]
en: Year
bg: Година

[ctx: @label:textbox Channels label for track metadata view]
en: Channels
bg: Канали

[ctx: @label:textbox Bit rate label for track metadata view]
en: Bit Rate
bg: Битов поток

[ctx: @label:textbox Sample Rate label for track metadata view]
en: Sample Rate
bg: Честота на дискретизация

[ctx: @label:textbox Last play date label for track metadata view]
en: Last played
bg: Последно изпълнение

[ctx: @label:textbox First play date label for track metadata view]
en: First played
bg: Първо изпълнение

[ctx: @label:textbox Play counter label for track metadata view]
en: Play count
bg: Брояч

[ctx: @label:textbox Lyrics label for track metadata view]
en: Lyrics
bg: Текстове на песни

[ctx: @label:textbox Radio HTTP address for radio metadata view]
en: Stream Http Address
bg: Http адрес на медийния поток

[ctx: @label:textbox Image address for radio metadata view]
en: Image Address
bg: Адрес на изображение

[ctx: @title:window Title of the view of all albums]
en: Albums
bg: Албуми

[ctx: @title:window Title of the view of all genres]
en: Genres
bg: Жанрове

[ctx: @title:window Title of the view of all artists]
en: Artists
bg: Изпълнители

[ctx: @info:status explanation for sleep inhibit during play of music]
en: Playing music
bg: Изпълнява се музика

[ctx: @info:status explanation for sleep inhibit during play of music]
en: Playing music
bg: Изпълнява се музика

[ctx: @action:button]
en: Play now, replacing current playlist
bg: Изпълняване сега, измествайки текущия списък с песни

[ctx: @action:button]
en: Play next
bg: Изпълняване на следващия запис

[ctx: @action:button]
en: Add to playlist
bg: Добавяне към списъка с песни

[ctx: @action:button Show the file for this song in the file manager]
en: Show in folder
bg: Показване в папката

[ctx: @action:button]
en: Options
bg: Настройки

[ctx: @info:placeholder]
en: No matches
bg: Няма съвпадения

[ctx: @info:placeholder]
en: Nothing to display
bg: Няма нищо за показване

[ctx: @title:menu]
en: Application Menu
bg: Основно меню

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit Full Screen
bg: Изход от цял екран

[ctx: @action:inmenu]
en: Enter Full Screen
bg: Цял екран

[ctx: @action:inmenu]
en: Scan for New Music
bg: Претърсване за нова музика

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset Database and Re-Scan Everything
bg: Нулиране на базата данни и повторно претърсване на всичко

[ctx: @action:inmenu this has child menu items]
en: Color Scheme
bg: Цветова схема

[ctx: @title:window]
en: Configure
bg: Конфигуриране

[ctx: @title:window Title of the context view related to the currently playing track]
en: Now Playing
bg: В момента се изпълнява

[ctx: @action:button]
en: Open sidebar
bg: Отваряне на страничната лента

[ctx: @option:radio One of the 'now playing' views]
en: Metadata
bg: Метаданни

[ctx: @option:radio One of the 'now playing' views]
en: Lyrics
bg: Текстове на песни

[ctx: @action:button]
en: Show Playlist
bg: Списък с песни

[ctx: @info:placeholder]
en: No lyrics found
bg: Не е намерен текст

[ctx: @info:placeholder]
en: Nothing playing
bg: Нищо не се изпълнява

[ctx: @action:button]
en: Show In Folder
bg: Показване в папката

[ctx: @item:intable View all tracks]
en: All tracks
bg: Всички записи

[ctx: @item:intable number of tracks/songs in all albums]
en: %1 track | %1 tracks
bg[0]: %1 запис
bg[1]: %1 записа

[ctx: @label]
en: Duration
bg: Времетраене

[ctx: @label]
en: Loading failed
bg: Неуспешно зареждане

[ctx: @action:button]
en: Retry
bg: Повторен опит

[ctx: @label]
en: Playlist cleared
bg: Списъкът с песни е изчистен

[ctx: @action:button]
en: Undo
bg: Отмяна

[ctx: @action:button]
en: Show playlist drawer
bg: Показване на чекмеджето със списъка за възпроизвеждане

[ctx: @action:button]
en: Hide playlist drawer
bg: Скриване на чекмеджето със списъка за възпроизвеждане

[ctx: @info:status]
en: Could not load some files. Elisa can only open audio and playlist files.
bg: Не може да зареди някои файлове. Elisa може да отваря само аудио файлове и списъци с песни.

[ctx: @option file type (mime type) for m3u, m3u8 playlist file formats; do not translate *.m3u*]
en: m3u8, m3u Playlist File (*.m3u*)
bg: m3u8, m3u Списък с песни (*.m3u*)

[ctx: @option file type (mime type) for pls playlist file formats; do not translate *.pls]
en: pls Playlist File (*.pls)
bg: pls Списък с песни (*.pls)

[ctx: @option file type (mime type) for m3u, m3u8 and pls playlist file formats; do not translate *.m3u8 *.m3u *.pls]
en: m3u8, m3u, pls Playlist File (*.m3u8 *.m3u *.pls)
bg: m3u8, m3u, pls Списък с песни (*.m3u8 *.m3u *.pls)

[ctx: @label]
en: Saving failed
bg: Запазването е неуспешно

[ctx: @action:button]
en: Exit Full Screen
bg: Напускане на цял екран

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Exit party mode
bg: Излизане от режим парти

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Enter party mode
bg: Преминаване в режим парти

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Skip backward
bg: Пропускане назад

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip Pause any media that is playing]
en: Pause
bg: Пауза

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip Start playing media]
en: Play
bg: Изпълнение

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip skip forward in playlists]
en: Skip forward
bg: Пропускане напред

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Unmute
bg: Включване на звука

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Mute
bg: Изключване на звука

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: No shuffle
bg: Текущо: без разбъркване

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: Shuffle tracks
bg: Текущо: разбъркани песни

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: Shuffle albums
bg: Текущо: разбъркани албуми

[ctx: @action:inmenu]
en: Track
bg: Записи

[ctx: @action:inmenu]
en: Album
bg: Албум

[ctx: @action:inmenu]
en: None
bg: Без

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: Don't repeat tracks
bg: Текущо изпълнение: без повтаряне на песента

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: Repeat current track
bg: Текущо изпълнение: повтаряне на песента

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: Repeat all tracks in playlist
bg: Текущо изпълнение: повтаряне на всички песни в списъка

[ctx: @action:inmenu]
en: Playlist
bg: Списък с песни

[ctx: @action:inmenu]
en: One
bg: Един

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Application menu
bg: Основно меню

[ctx: @title:window Title of the view of the playlist; keep this string as short as possible because horizontal space is quite scarce]
en: Playlist
bg: Списък с песни

[ctx: @action:button]
en: Show Current
bg: Текущо изпълнение

[ctx: @action:button Remove all tracks from play list]
en: Clear All
bg: Изчистване на всичко

[ctx: @action:button Save a playlist file]
en: Save…
bg: Запазване…

[ctx: @action:button Load a playlist file]
en: Load…
bg: Зареждане…

[ctx: @info]
en: Failed to load some tracks. Make sure that they have not been removed or renamed.
bg: Някои песни не успяха да се заредят. Уверете се, че не са били премахнати или преименувани.

[ctx: @action:button]
en: Edit Playlist File
bg: Редактиране на списъка с песни

[ctx: @info:placeholder]
en: Playlist is empty
bg: Списъкът с песни е празен

[ctx: @info:usagetip]
en: Add some songs to get started. You can browse your music using the views on the left.
bg: Добавете песни, за да започнете. Можете да преглеждате вашата музика, използвайки менютата в ляво.

[ctx: @info:placeholder]
en: Your playlist is empty.
bg: Вашият списък с песни е празен.

[ctx: @info:status %2 is always bigger than 1]
en: %1/%2 tracks remaining | %1/%2 tracks remaining
bg[0]: %1/%2 записа остават
bg[1]: %1/%2 записа остават

[ctx: @info:status %1 and %2 are formatted like hh:mm:ss or mm:ss]
en: %1 remaining, %2 total
bg: %1 остават, общо %2

[ctx: @info:status %1 and %2 are formatted like hh:mm:ss or mm:ss]
en: %1/%2 remaining
bg: %1/%2 остават

[ctx: @info:status %2 is always bigger than 1]
en: %1/%2 tracks | %1/%2 tracks
bg[0]: %1/%2 записа
bg[1]: %1/%2 записа

[ctx: @info:status %1 is the total number of tracks of the playlist]
en: %1 track | %1 tracks
bg[0]: %1 запис
bg[1]: %1 записа

[ctx: @info:status %1 is the total number of radios of the playlist]
en: %1 radio | %1 radios
bg[0]: %1 радио
bg[1]: %1 радиа

[ctx: @info:status %1 is the translation of tracks, %2 is the translation of total radios]
en: %1, %2 total
bg: %1, общо %2

[ctx: @info:status %1 is the total tracks of the playlist. %2 is the total duration formatted like hh:mm:ss or mm:ss]
en: %1 track, %2 total | %1 tracks, %2 total
bg[0]: %1 запис, общо %2
bg[1]: %1 записа, общо %2

[ctx: @info:status %1 is the remaining duration of the playlist. It is formatted like hh:mm:ss or mm:ss]
en: 1 track, %1min remaining
bg: 1 запис, остава %1 мин

[ctx: @action:button]
en: Un-mark this song as a favorite
bg: Премахване от "любими"

[ctx: @action:button]
en: Mark this song as a favorite
bg: Прибавяне в "любими"

[ctx: @action:button remove a metadata tag]
en: Remove this tag
bg: Премахване на този таг

[ctx: @action:button]
en: Add tag
bg: Добавяне на етикет

[ctx: @title:window]
en: Warning
bg: Предупреждение

[ctx: @label]
en: Data is not valid. %1
bg: Данните не са валидни. %1

[ctx: @title:window]
en: Create a Radio
bg: Създаване на радио

[ctx: @title:window]
en: View details
bg: Подробности

[ctx: @action:button]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: @action:button]
en: Modify
bg: Промяна

[ctx: @action:button]
en: Save
bg: Запазване

[ctx: @action:button]
en: Cancel
bg: Отмяна

[ctx: @action:button]
en: Skip Backward
bg: Пропускане назад

[ctx: @action:button Pause any media that is playing]
en: Pause
bg: Пауза

[ctx: @action:button Start playing media]
en: Play
bg: Изпълнение

[ctx: @action:button]
en: Skip Forward
bg: Пропускане напред

[ctx: @action:button]
en: Track Options
bg: Настройки на запис

[ctx: @action:button]
en: Radio Options
bg: Настройки на Радиостанции

[ctx: @action:button Show track metadata]
en: View details
bg: Преглед на подробностите

[ctx: @action:button]
en: Remove from queue
bg: Премахване от опашката за изпълнение

[ctx: @title:window]
en: Settings
bg: Настройки

[ctx: @action:button]
en: Minimize Player
bg: Минимизиране

[ctx: @action:button show track information]
en: Show Info
bg: Информация

[ctx: @action:button]
en: Change Volume
bg: Смяна на тома

[ctx: @title:menu]
en: File
bg: Файл

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Playlist…
bg: Запазване на списъка с песни…

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Playlist…
bg: Отваряне на списък с песни…

[ctx: @title:menu]
en: View
bg: Преглед

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Party Mode
bg: Превключване на режим парти

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Playlist
bg: Скриване на списъка с песни

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Playlist
bg: Списък с песни

[ctx: @title:menu]
en: Controls
bg: Контроли

[ctx: @action:inmenu]
en: Pause
bg: Пауза

[ctx: @action:inmenu]
en: Play
bg: Изпълнение

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop
bg: Спиране

[ctx: @action:inmenu]
en: Increase Volume
bg: Увеличаване на звука

[ctx: @action:inmenu]
en: Decrease Volume
bg: Намаляване на звука

[ctx: @title:menu]
en: Shuffle
bg: Разбъркване

[ctx: @action:inmenu shuffle all tracks in playlist]
en: Track
bg: Записи

[ctx: @action:inmenu shuffle albums in playlist]
en: Album
bg: Албум

[ctx: @action:inmenu disable shuffle mode]
en: Off
bg: Изкл.

[ctx: @title:menu]
en: Repeat
bg: Повтаряне

[ctx: @action:inmenu repeat all songs in this playlist]
en: Playlist
bg: Списък с песни

[ctx: @action:inmenu repeat this one song]
en: One
bg: Един

[ctx: @action:inmenu no repeat mode set; stop playback after last song in the playlist]
en: None
bg: Без

[ctx: @title:menu]
en: Help
bg: Помощ

[ctx: @label:listbox Sort By Menu Title with no sort selected]
en: Sort: %1
bg: Сортиране: %1

[ctx: @label:listbox Sort By Menu Title with no sort selected]
en: Sort
bg: Сортиране

[ctx: @action:button]
en: Add Radio
bg: Добавяне на радио

[ctx: @info:tooltip]
en: Add radio
bg: Добавяне на радио

[ctx: @action:button]
en: Add to Playlist
bg: Добавяне към списъка с песни

[ctx: @info:tooltip]
en: Add to playlist
bg: Добавяне към списъка с песни

[ctx: @action:button]
en: Play Now, Replacing Current Playlist
bg: Изпълняване сега, измествайки текущия списък с песни

[ctx: @info:tooltip]
en: Play now, replacing current playlist
bg: Изпълняване сега, измествайки текущия списък с песни

[ctx: @action:button]
en: Play Next
bg: Изпълняване на следващия запис

[ctx: @info:tooltip]
en: Play next
bg: Изпълняване на следващия запис

[ctx: @action:button navigate to the view for artist of this album]
en: Display Artist
bg: Показване на изпълнителя

[ctx: @info:tooltip navigate to the view for artist of this album]
en: Display Artist
bg: Показване на изпълнителя

[ctx: @info:tooltip]
en: Show playlist
bg: Списък с песни

[ctx: @action:button]
en: View as Icon Grid
bg: Показване като икони

[ctx: @action:button]
en: View as List
bg: Показване като списък

[ctx: @info:tooltip]
en: View as icon grid
bg: Показване като икони

[ctx: @info:tooltip]
en: View as list
bg: Показване като списък

[ctx: @action:button navigate back in the view's stack]
en: Back
bg: Назад

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip Show filters in the navigation bar]
en: Show search and filter toolbar
bg: Търсене и филтриране

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip Hide filters in the navigation bar]
en: Hide search and filter toolbar
bg: Скриване на Търсене и филтриране

[ctx: @info:placeholder track view filter single album]
en: Search for track name, artist, etc.
bg: Търсене по албум, изпълнител и т.н.

[ctx: @info:placeholder track view filter general]
en: Search for album name, artist, etc.
bg: Търсене по албум, изпълнител и т.н.

[ctx: @label:chooser]
en: Filter by rating:
bg: Филтриране по оценка:

[ctx: @action:button]
en: Only Show Favorites
bg: Показване на любими

[ctx: @action:button]
en: Set track rating
bg: Дайте оценка на песента

[ctx: @action:button Pause current track from playlist]
en: Pause
bg: Пауза

[ctx: @action:button Play this track from playlist]
en: Play
bg: Изпълнение

[ctx: @action:button Remove current track from play list]
en: Remove
bg: Премахване

[ctx: @action:button]
en: Cancel rating this track
bg: Отмяна на оценката на песента

[ctx: @title:group]
en: General:
bg: Общи:

[ctx: @option:check]
en: Show background on Now Playing page
bg: Показване на фона на страницата "В момента се изпълнява"

[ctx: @option:check]
en: Show progress on task manager entries
bg: Показване на напредъка в диспечера на задачите

[ctx: @option:check]
en: Keep running in system tray when main window is closed
bg: Задържане програмата активна в системната лента, когато основният прозорец е затворен

[ctx: @option:check]
en: Start playing on startup
bg: Изпълнение на музика след стартиране

[ctx: @option:check]
en: Scan for new music on startup
bg: Претърсване за нова музика при стартиране

[ctx: @info]
en: When using this setting, you will need to manually refresh the music collection whenever new files are added to configured music folders. You can do this with the <interface>Scan for new music</interface> item in Elisa's hamburger menu.
bg: Когато използвате тази настройка, ще трябва ръчно да опреснявате музикалната колекция при всяко добавяне на нови файлове в конфигурираните музикални папки. Можете да направите това с елемента <interface>Претърсване за нова музика</interface> в основното меню на Elisa.

[ctx: @title:group]
en: Song rating style:
bg: Стил на оценките за песен:

[ctx: @option:radio]
en: 0-5 stars
bg: 0-5 звезди

[ctx: @option:radio]
en: Favorite/not favorite
bg: Любими/Нелюбими

[ctx: @label:listbox]
en: Color scheme:
bg: Цветова схема:

[ctx: @action:button]
en: Scan for New Music
bg: Претърсване за нова музика

[ctx: @info]
en: Started scanning for music
bg: Стартирано е претърсване за музика

[ctx: @action:button]
en: Reset Database and Re-Scan Everything
bg: Нулиране на базата данни и повторно претърсване на всичко

[ctx: @info]
en: Database has been reset
bg: Базата от данни е нулирана

[ctx: @label:listbox]
en: Embed category in sidebar:
bg: Вградени категории в страничната лента:

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, embed no category in views navigation list]
en: Nothing
bg: Нищо

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, embed all albums in views navigation list]
en: Albums
bg: Албуми

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, embed all artists in views navigation list]
en: Artists
bg: Изпълнители

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, embed all genres in views navigation list]
en: Genres
bg: Жанрове

[ctx: @label:listbox]
en: Initial view on startup:
bg: Първоначален изглед при стартиране:

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of the playlist]
en: Now Playing
bg: В момента се изпълнява

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of recently played tracks]
en: Recently Played
bg: Наскоро изпълнявани

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of frequently played tracks]
en: Frequently Played
bg: Често изпълнявани

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of all albums]
en: Albums
bg: Албуми

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of all artists]
en: Artists
bg: Изпълнители

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of all tracks]
en: Tracks
bg: Записи

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of all genres]
en: Genres
bg: Жанрове

[ctx: @item:inlistbox Title of the file browser view]
en: Files
bg: Файлове

[ctx: @item:inlistbox Title of the file radios browser view]
en: Radio Stations
bg: Радиостанции

[ctx: @label:textbox]
en: Initial location for Files view:
bg: Начално местоположение за изглед Файлове:

[ctx: @action:button as in, choose a file path on disk]
en: Choose…
bg: Избор…

[ctx: @title:window]
en: Choose Folder
bg: Избиране на папка

en: When saving playlist files:
bg: При запазване на файловете със списъците с песни:

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, playlist save type]
en: Prefer relative paths
bg: Предпочитане на относителен път

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, playlist save type]
en: Always use absolute paths
bg: Винаги да се използва абсолютен път

[ctx: @info:tooltip Playlist Relative Paths]
en: When <interface>Prefer relative paths</interface> is selected, files in the same folder as the playlist will be referred with only the filename. Absolute paths are used in other cases.
bg: Когато е избрана опцията <interface>Предпочитане на относителен път</interface>, файловете в същата папка като списъка с песни ще бъдат посочени само с името на файла. В останалите случаи се използват абсолютни пътища.

[ctx: @title The configured folders where the user's music collection can be found]
en: Music folders:
bg: Папки с музика:

[ctx: @action:button]
en: Stop looking for music here
bg: Да не се търси музика тук

[ctx: @action:button]
en: Add New Location
bg: Добавяне на ново местоположение

[ctx: @info:status]
en: "%1" could not be played
bg: „%1“ не може да се изпълни

[ctx: @title:menu]
en: Sort By
bg: Подреждане по

[ctx: @action:button]
en: Play from here, replacing current playlist
bg: Изпълняване от тук, измествайки текущия списък с песни

[ctx: @action:button]
en: Song Options
bg: Настройки на песен

[ctx: number of imported tracks]
en: Imported one track | Imported %1 tracks
bg[0]: Импортиран един запис
bg[1]: Импортирани са %1 записа

[ctx: @info:status]
en: Scanning music
bg: Претърсване на музиката

[ctx: @title:row disc header text when showing an album]
en: Disc %1
bg: Диск %1

[ctx: @label]
en: Volume
bg: Сила на звука

[ctx: @title:inmenu]
en: Track Number
bg: Номер на песен

[ctx: @title:inmenu]
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: @item:inmenu]
en: Ascending
bg: Възходящо

[ctx: @item:inmenu]
en: Descending
bg: Низходящо

[ctx: @item:inmenu]
en: A-Z
bg: А-Я

[ctx: @item:inmenu]
en: Z-A
bg: Я-А

[ctx: @title:inmenu]
en: Name
bg: Име

[ctx: @title:inmenu]
en: Genre
bg: Жанр

[ctx: @title:inmenu]
en: Year
bg: Година

[ctx: @item:inmenu]
en: Oldest First
bg: Първо най-старите

[ctx: @item:inmenu]
en: Newest First
bg: Първо най-новите

[ctx: @title:menu]
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: @title:menu]
en: Album
bg: Албум

[ctx: @title:menu]
en: Artist
bg: Изпълнител

[ctx: @title:menu]
en: Genre
bg: Жанр

[ctx: @title:menu]
en: Year
bg: Година

[ctx: @title:menu]
en: Duration
bg: Времетраене

[ctx: @title:menu]
en: Composer
bg: Композитор

[ctx: @title:menu]
en: Lyricist
bg: Автор на текст

[ctx: @title:menu]
en: Last Modified
bg: Последна промяна

[ctx: @item:inmenu]
en: Shortest First
bg: Първо най-късите

[ctx: @item:inmenu]
en: Longest First
bg: Първо най-дългите

[ctx: @title:window Title of the view of the playlist]
en: Now Playing
bg: В момента се изпълнява

[ctx: @title:window Title of the view of recently played tracks]
en: Recently Played
bg: Наскоро изпълнявани

[ctx: @title:menu]
en: Last Played Date
bg: Дата на последно изпълнение

[ctx: @item:inmenu]
en: Least Recently Played First
bg: Първо най-отдавна изпълняваните

[ctx: @item:inmenu]
en: Most Recently Played First
bg: Първо най-скоро изпълняваните

[ctx: @title:window Title of the view of frequently played tracks]
en: Frequently Played
bg: Често изпълнявани

[ctx: @title:menu]
en: Play Frequency
bg: Честота на изпълнение

[ctx: @item:inmenu]
en: Least Frequently Played First
bg: Първо най-малко изпълняваните

[ctx: @item:inmenu]
en: Most Frequently Played First
bg: Първо най-много изпълняваните

[ctx: @title:menu]
en: Name
bg: Име

[ctx: @title:window Title of the view of all tracks]
en: Tracks
bg: Записи

[ctx: @title:window Title of the file browser view]
en: Files
bg: Файлове

[ctx: @title:window Title of the file radios browser view]
en: Radio Stations
bg: Радиостанции
