elisa - en to eu translation catalogue (287 entries)

[ctx: @item:intable]
en: Various Artists
eu: Hainbat artista

[ctx: @item:intable]
en: Radio Stations
eu: Irrati-kateak

[ctx: @action]
en: Toggle Playlist
eu: Txandakatu jotze-zerrenda

[ctx: @action]
en: Seek forward 10 seconds
eu: Aurreratu 10 segundo

[ctx: @action]
en: Scrub backwards 10 seconds
eu: Atzeratu 10 segundo

[ctx: @action]
en: Go to next track
eu: Joan hurrengo pistara

[ctx: @action]
en: Go to previous track
eu: Joan aurreko pistara

[ctx: @action]
en: Play/pause
eu: Jo/eten

[ctx: @action]
en: Toggle Party Mode
eu: Txandakatu festa modua

[ctx: @info]
en: A Simple Music Player made with love by the KDE community
eu: Musika jotzaile xume bat KDE komunitateak maitasunez egin duena

[ctx: @info]
en: © 2015–2020, Elisa contributors
eu: © 2015-2020, Elisaren kolaboratzaileak

[ctx: @label]
en: Creator
eu: Sortzailea

[ctx: @label]
en: Author
eu: Egilea

[ctx: @label]
en: Concept and design work
eu: Kontzeptua eta diseinu lana

[ctx: @label]
en: Localization support
eu: Toki ezarpenen euskarria

[ctx: @label]
en: Right to left support in interface
eu: Eskuinetik ezkerrerako euskarria interfazean

[ctx: @label]
en: Various improvements to the interface
eu: Interfazeari eginiko hainbat hobekuntza

[ctx: @label]
en: Support for online radios
eu: Lerroko irratien euskarria

[ctx: @info:status Error message when track URL is invalid]
en: Invalid URL.
eu: URL baliogabea.

[ctx: @info:status Error message when track title is empty]
en: Empty title.
eu: Titulua hutsik.

[ctx: @label musical artist]
en: Artist
eu: Artista

[ctx: @label musical album]
en: Album
eu: Albuma

[ctx: @label song title]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @label song length]
en: Length
eu: Iraupena

[ctx: @label as in 'Created by: Joe']
en: Created by
eu: Sortzailea

[ctx: @label as in 'a person who edits']
en: Editor
eu: Editorea

[ctx: @label]
en: Version
eu: Bertsioa

[ctx: @label:textbox Track title for track metadata view]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @label:textbox Duration label for track metadata view]
en: Duration
eu: Iraupena

[ctx: @label:textbox Track artist for track metadata view]
en: Artist
eu: Artista

[ctx: @label:textbox Album name for track metadata view]
en: Album
eu: Albuma

[ctx: @label:textbox Album artist for track metadata view]
en: Album Artist
eu: Albumeko artista

[ctx: @label:textbox Track number for track metadata view]
en: Track Number
eu: Pista-zenbakia

[ctx: @label:textbox Disc number for track metadata view]
en: Disc Number
eu: Disko-zenbakia

[ctx: @label:textbox Rating label for information panel]
en: Rating
eu: Balorazioa

[ctx: @label:textbox Genre label for track metadata view]
en: Genre
eu: Generoa

[ctx: @label:textbox Lyricist label for track metadata view]
en: Lyricist
eu: Hitzen egilea

[ctx: @label:textbox Composer name for track metadata view]
en: Composer
eu: Konposatzailea

[ctx: @label:textbox Comment label for track metadata view]
en: Comment
eu: Iruzkina

[ctx: @label:textbox Year label for track metadata view]
en: Year
eu: Urtea

[ctx: @label:textbox Channels label for track metadata view]
en: Channels
eu: Kateak

[ctx: @label:textbox Bit rate label for track metadata view]
en: Bit Rate
eu: Bit-emaria

[ctx: @label:textbox Sample Rate label for track metadata view]
en: Sample Rate
eu: Lagin-emaria

[ctx: @label:textbox Last play date label for track metadata view]
en: Last played
eu: Jotako azkena

[ctx: @label:textbox First play date label for track metadata view]
en: First played
eu: Jotako aurrenekoa

[ctx: @label:textbox Play counter label for track metadata view]
en: Play count
eu: Jotze kopurua

[ctx: @label:textbox Lyrics label for track metadata view]
en: Lyrics
eu: Hitzak

[ctx: @label:textbox Radio HTTP address for radio metadata view]
en: Stream HTTP Address
eu: Korrontearen HTTP helbidea

[ctx: @label:textbox Image address for radio metadata view]
en: Image Address
eu: Irudiaren helbidea

[ctx: @title:window Title of the view of all albums]
en: Albums
eu: Albumak

[ctx: @title:window Title of the view of all genres]
en: Genres
eu: Generoak

[ctx: @title:window Title of the view of all artists]
en: Artists
eu: Artistak

[ctx: @info:status explanation for sleep inhibit during play of music]
en: Playing music
eu: Musika jotzen

[ctx: @info:status explanation for sleep inhibit during play of music]
en: Playing music
eu: Musika jotzen

[ctx: @action:button]
en: Play now, replacing current playlist
eu: Jo orain, uneko jotze-zerrenda ordezkatuz

[ctx: @action:button]
en: Play next
eu: Jo hurrengoa

[ctx: @action:button]
en: Add to playlist
eu: Gehitu jotze-zerrendara

[ctx: @action:button Show the file for this song in the file manager]
en: Show in folder
eu: Erakutsi karpetan

[ctx: @action:button]
en: Options
eu: Aukerak

[ctx: @info:placeholder]
en: No matches
eu: Ez dago emaitzarik

[ctx: @info:placeholder]
en: Nothing to display
eu: Azaltzeko ezer ez

[ctx: @title:menu]
en: Application Menu
eu: Aplikazioaren menua

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit Full Screen
eu: Irten pantaila-betetik

[ctx: @action:inmenu]
en: Enter Full Screen
eu: Sartu pantaila-betean

[ctx: @action:inmenu]
en: Scan for New Music
eu: Aztertu musika berri bila

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset Database and Re-Scan Everything
eu: Berrezarri datu-basea eta dena berraztertu

[ctx: @action:inmenu this has child menu items]
en: Color Scheme
eu: Kolore-antolaera

[ctx: @title:window]
en: Configure
eu: Konfiguratu

[ctx: @title:window Title of the context view related to the currently playing track]
en: Now Playing
eu: Orain jotzen

[ctx: @action:button]
en: Open sidebar
eu: Ireki alboko-barra

[ctx: @option:radio One of the 'now playing' views]
en: Metadata
eu: Metadatuak

[ctx: @option:radio One of the 'now playing' views]
en: Lyrics
eu: Hitzak

[ctx: @action:button]
en: Show Playlist
eu: Erakutsi jotze-zerrenda

[ctx: @info:placeholder]
en: No lyrics found
eu: Ez da hitzik aurkitu

[ctx: @info:placeholder]
en: Nothing playing
eu: Ez da ezer Jotzen ari

[ctx: @action:button]
en: Show In Folder
eu: Erakutsi karpetan

[ctx: @item:intable View all tracks]
en: All tracks
eu: Pista guztiak

[ctx: @item:intable number of tracks/songs in all albums]
en: %1 track | %1 tracks
eu[0]: Pista %1
eu[1]: %1 pista

[ctx: @label]
en: Duration
eu: Iraupena

[ctx: @label]
en: Loading failed
eu: Zamatzea huts egin du

[ctx: @action:button]
en: Retry
eu: Berriz saiatu

[ctx: @label]
en: Playlist cleared
eu: Jotze-zerrenda garbitu da

[ctx: @action:button]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: @action:button]
en: Show playlist drawer
eu: Erakutsi jotze-zerrendaren tiradera

[ctx: @action:button]
en: Hide playlist drawer
eu: Ezkutatu jotze-zerrendaren tiradera

[ctx: @info:status]
en: Could not load some files. Elisa can only open audio and playlist files.
eu: Fitxategi batzuk ezin izan ditu ireki. Elisak, bakarrik, audio eta jotze-zerrenda fitxategiak ireki ditzake.

[ctx: @option file type (mime type) for m3u, m3u8 playlist file formats; do not translate *.m3u*]
en: m3u8, m3u Playlist File (*.m3u*)
eu: m3u8, m3u jotze-zerrenda (*.m3u*)

[ctx: @option file type (mime type) for pls playlist file formats; do not translate *.pls]
en: pls Playlist File (*.pls)
eu: pls jotze-zerrenda (*.pls)

[ctx: @option file type (mime type) for m3u, m3u8 and pls playlist file formats; do not translate *.m3u8 *.m3u *.pls]
en: m3u8, m3u, pls Playlist File (*.m3u8 *.m3u *.pls)
eu: m3u8, m3u, pls jotze-zerrenda (*.m3u8 *.m3u *.pls)

[ctx: @label]
en: Saving failed
eu: Gordetzea huts egin du

[ctx: @action:button]
en: Exit Full Screen
eu: Irten pantaila-betetik

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Exit party mode
eu: Irten festa modutik

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Enter party mode
eu: Sartu festa moduan

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Skip backward
eu: Jauzi atzerantz

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip Pause any media that is playing]
en: Pause
eu: Etenaldia

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip Start playing media]
en: Play
eu: Jo

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip skip forward in playlists]
en: Skip forward
eu: Jauzi aurrerantz

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Unmute
eu: Ozendu

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Mute
eu: Isilarazi

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: No shuffle
eu: Unekoa: Nahastu gabe

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: Shuffle tracks
eu: Unekoa: Pistak nahastu

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: Shuffle albums
eu: Unekoa: Albumak nahastu

[ctx: @action:inmenu]
en: Track
eu: Pista

[ctx: @action:inmenu]
en: Album
eu: Albuma

[ctx: @action:inmenu]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: Don't repeat tracks
eu: Unekoa: Pistarik ez errepikatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: Repeat current track
eu: Unekoa: Errepikatu uneko pista

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: Repeat all tracks in playlist
eu: Unekoa: Errepikatu jotze-zerrendako pista guztiak

[ctx: @action:inmenu]
en: Playlist
eu: Jotze-zerrenda

[ctx: @action:inmenu]
en: One track
eu: Pista bat

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Application menu
eu: Aplikazioaren menua

[ctx: @title:window Title of the view of the playlist; keep this string as short as possible because horizontal space is quite scarce]
en: Playlist
eu: Jotze-zerrenda

[ctx: @action:button Show current track in playlist]
en: Show Current
eu: Erakutsi unekoa

[ctx: @action:button Remove all tracks from play list]
en: Clear All
eu: Garbitu dena

[ctx: @action:button Save a playlist file]
en: Save…
eu: Gorde...

[ctx: @action:button Load a playlist file]
en: Load…
eu: Zamatu…

[ctx: @info]
en: Failed to load some tracks. Make sure that they have not been removed or renamed.
eu: Pista batzuk zamatzea huts egin du. Egiaztatu ez direla ez ezabatu ez berrizendatu.

[ctx: @action:button]
en: Edit Playlist File
eu: Editatu jotze-zerrenda fitxategia

[ctx: @info:placeholder]
en: Playlist is empty
eu: Jotze-zerrenda hutsik dago

[ctx: @info:usagetip]
en: Add some songs to get started. You can browse your music using the views on the left.
eu: Hasteko, gehitu abesti batzuk. Zure musika arakatzeko ezkerreko ikuspegiak erabil ditzakezu.

[ctx: @info:placeholder]
en: Your playlist is empty.
eu: Zure jotze-zerrenda hutsik dago.

[ctx: @info:status %2 is always bigger than 1]
en: %1/%2 tracks remaining | %1/%2 tracks remaining
eu[0]: %1/%2 pista geratzen da
eu[1]: %1/%2 pista geratzen dira

[ctx: @info:status %1 and %2 are formatted like hh:mm:ss or mm:ss]
en: %1 remaining, %2 total
eu: %1 geratzen d(ir)a, %2 guztira

[ctx: @info:status %1 and %2 are formatted like hh:mm:ss or mm:ss]
en: %1/%2 remaining
eu: %1/%2 geratzen d(ir)a

[ctx: @info:status %2 is always bigger than 1]
en: %1/%2 tracks | %1/%2 tracks
eu[0]: %1/%2 pista
eu[1]: %1/%2 pista

[ctx: @info:status %1 is the total number of tracks of the playlist]
en: %1 track | %1 tracks
eu[0]: Pista %1
eu[1]: %1 pista

[ctx: @info:status %1 is the total number of radios of the playlist]
en: %1 radio | %1 radios
eu[0]: irrati %1
eu[1]: %1 irrati

[ctx: @info:status %1 is the translation of tracks, %2 is the translation of total radios]
en: %1, %2 total
eu: %1, %2 guztira

[ctx: @info:status %1 is the total tracks of the playlist. %2 is the total duration formatted like hh:mm:ss or mm:ss]
en: %1 track, %2 total | %1 tracks, %2 total
eu[0]: Pista %1, %2 guztira
eu[1]: %1 pista, %2 guztira

[ctx: @info:status %1 is the remaining duration of the playlist. It is formatted like hh:mm:ss or mm:ss]
en: 1 track, %1min remaining
eu: pista 1, %1 min geratzen d(ir)a

[ctx: @action:button]
en: Un-mark this song as a favorite
eu: Kendu gogoko marka abesti honi

[ctx: @action:button]
en: Mark this song as a favorite
eu: Markatu abesti hau gogoko gisa

[ctx: @action:button remove a metadata tag]
en: Remove this tag
eu: Kendu etiketa hori

[ctx: @action:button]
en: Add tag
eu: Gehitu etiketa

[ctx: @title:window]
en: Warning
eu: Ohartarazpena

[ctx: @label]
en: Data is not valid. %1
eu: Datu baliogabeak. %1

[ctx: @title:window]
en: Create a Radio
eu: Sortu irrati bat

[ctx: @title:window]
en: View details
eu: Ikusi xehetasunak

[ctx: @action:button]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @action:button]
en: Modify
eu: Aldatu

[ctx: @action:button]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @action:button]
en: Skip Backward
eu: Jauzi atzerantz

[ctx: @action:button Pause any media that is playing]
en: Pause
eu: Eten

[ctx: @action:button Start playing media]
en: Play
eu: Jo

[ctx: @action:button]
en: Skip Forward
eu: Jauzi aurrerantz

[ctx: @action:button]
en: Track Options
eu: Pisten aukerak

[ctx: @action:button]
en: Radio Options
eu: Irrati-aukerak

[ctx: @action:button Show track metadata]
en: View details
eu: Ikusi xehetasunak

[ctx: @action:button]
en: Remove from queue
eu: Kendu ilaratik

[ctx: @title:window]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @action:button]
en: Minimize Player
eu: Ikonotu jotzailea

[ctx: @action:button show track information]
en: Show Info
eu: Erakutsi informazioa

[ctx: @action:button]
en: Change Volume
eu: Aldatu bolumena

[ctx: @title:menu]
en: File
eu: Fitxategia

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Playlist…
eu: Gorde jotze-zerrenda...

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Playlist…
eu: Ireki jotze-zerrenda...

[ctx: @title:menu]
en: View
eu: Ikuspegia

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Party Mode
eu: Txandakatu festa modua

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Playlist
eu: Ezkutatu jotze-zerrenda

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Playlist
eu: Erakutsi jotze-zerrenda

[ctx: @title:menu]
en: Controls
eu: Aginteak

[ctx: @action:inmenu]
en: Pause
eu: Eten

[ctx: @action:inmenu]
en: Play
eu: Jo

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop
eu: Gelditu

[ctx: @action:inmenu]
en: Increase Volume
eu: Bolumena handiagotu

[ctx: @action:inmenu]
en: Decrease Volume
eu: Bolumena txikiagotu

[ctx: @title:menu]
en: Shuffle
eu: Nahastea

[ctx: @action:inmenu shuffle all tracks in playlist]
en: Track
eu: Pista

[ctx: @action:inmenu shuffle albums in playlist]
en: Album
eu: Albuma

[ctx: @action:inmenu disable shuffle mode]
en: Off
eu: Itzalita

[ctx: @title:menu]
en: Repeat
eu: Errepikatu

[ctx: @action:inmenu repeat all songs in this playlist]
en: Playlist
eu: Jotze-zerrenda

[ctx: @action:inmenu repeat this one song]
en: One
eu: Bat

[ctx: @action:inmenu no repeat mode set; stop playback after last song in the playlist]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @title:menu]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: @label:listbox Sort By Menu Title with no sort selected]
en: Sort: %1
eu: Sailkatu: %1

[ctx: @label:listbox Sort By Menu Title with no sort selected]
en: Sort
eu: Sailkatu

[ctx: @action:button]
en: Add Radio
eu: Gehitu irratia

[ctx: @info:tooltip]
en: Add radio
eu: Gehitu irratia

[ctx: @action:button]
en: Add to Playlist
eu: Gehitu jotze-zerrendara

[ctx: @info:tooltip]
en: Add to playlist
eu: Gehitu jotze-zerrendara

[ctx: @action:button]
en: Play Now, Replacing Current Playlist
eu: Jo orain, uneko jotze-zerrenda ordezkatuz

[ctx: @info:tooltip]
en: Play now, replacing current playlist
eu: Jo orain, uneko jotze-zerrenda ordezkatuz

[ctx: @action:button Add as the next track(s) in the playlist]
en: Play Next
eu: Jo hurrengoa

[ctx: @info:tooltip]
en: Play next in playlist
eu: Jo jotze-zerrendan hurrengoa

[ctx: @action:button navigate to the view for artist of this album]
en: Display Artist
eu: Azaldu artista

[ctx: @info:tooltip navigate to the view for artist of this album]
en: Display Artist
eu: Azaldu artista

[ctx: @info:tooltip]
en: Show playlist
eu: Erakutsi jotze-zerrenda

[ctx: @action:button]
en: View as Icon Grid
eu: Ikusi ikono-sareta gisa

[ctx: @action:button]
en: View as List
eu: Ikusi zerrenda gisa

[ctx: @info:tooltip]
en: View as icon grid
eu: Ikusi ikono-sareta gisa

[ctx: @info:tooltip]
en: View as list
eu: Ikusi zerrenda gisa

[ctx: @action:button navigate back in the view's stack]
en: Back
eu: Atzera

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip Show filters in the navigation bar]
en: Show search and filter toolbar
eu: Erakutsi bilatu eta iragazi tresna-barra

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip Hide filters in the navigation bar]
en: Hide search and filter toolbar
eu: Ezkutatu Bilatu eta iragazi tresna-barra

[ctx: @info:placeholder track view filter single album]
en: Search for track name, artist, etc.
eu: Bilatu pistaren izena, artista, etab.

[ctx: @info:placeholder track view filter general]
en: Search for album name, artist, etc.
eu: Bilatu albumaren izena, artista, etab.

[ctx: @label:chooser]
en: Filter by rating:
eu: Iragazi balorazioen arabera:

[ctx: @action:button]
en: Only Show Favorites
eu: Gogokoak bakarrik erakutsi

[ctx: @action:button]
en: Set track rating
eu: Ezarri pistaren balorazioa

[ctx: @action:button Pause current track from playlist]
en: Pause
eu: Eten

[ctx: @action:button Play this track from playlist]
en: Play
eu: Jo

[ctx: @action:button Remove current track from play list]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @action:button]
en: Cancel rating this track
eu: Utzi pista hau baloratzea

[ctx: @title:group]
en: General:
eu: Orokorra:

[ctx: @option:check]
en: Show background on Now Playing page
eu: Erakutsi atzeko planoa «Jotzen ari da» orrian

[ctx: @option:check]
en: Show progress on task manager entries
eu: Erakutsi aurrerapena ataza kudeatzailearen sarreretan

[ctx: @option:check]
en: Keep running in system tray when main window is closed
eu: Jarraitu martxan sistemako erretiluan leiho nagusia itxi denean

[ctx: @option:check]
en: Start playing on startup
eu: Abioan jotzen hasi

[ctx: @option:check]
en: Scan for new music on startup
eu: Abioan musika berri bila aztertu

[ctx: @info]
en: When using this setting, you will need to manually refresh the music collection whenever new files are added to configured music folders. You can do this with the <interface>Scan for new music</interface> item in Elisa's hamburger menu.
eu: Ezarpen hau erabiltzean, konfiguratutako musika karpetetara fitxategi berriak gehitzen diren bakoitzean, musika bilduma eskuz freskatu beharko duzu. Hori egin dezakezu Elisaren hamburger menuko <interface>aztertu musika berri bila</interface>.

[ctx: @title:group]
en: Song rating style:
eu: Abestia baloratzeko estiloa:

[ctx: @option:radio]
en: 0-5 stars
eu: 0-5 izar

[ctx: @option:radio]
en: Favorite/not favorite
eu: Gogokoa/ez gogokoa

[ctx: @label:listbox]
en: Color scheme:
eu: Kolore-antolaera:

[ctx: @action:button]
en: Scan for New Music
eu: Aztertu musika berri bila

[ctx: @info]
en: Started scanning for music
eu: Musika bila miatzen hasi da

[ctx: @action:button]
en: Reset Database and Re-Scan Everything
eu: Berrezarri datu-basea eta dena berraztertu

[ctx: @info]
en: Database has been reset
eu: Datu-basea berrezarri egin da

[ctx: @label:listbox]
en: Embed category in sidebar:
eu: Txertatu kategoria alboko-barran:

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, embed no category in views navigation list]
en: Nothing
eu: Ezer ez

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, embed all albums in views navigation list]
en: Albums
eu: Albumak

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, embed all artists in views navigation list]
en: Artists
eu: Artistak

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, embed all genres in views navigation list]
en: Genres
eu: Generoak

[ctx: @label:listbox]
en: Initial view on startup:
eu: Hasierako ikuspegia abiatzean:

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of the playlist]
en: Now Playing
eu: Orain jotzen

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of recently played tracks]
en: Recently Played
eu: Duela gutxi jo da

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of frequently played tracks]
en: Frequently Played
eu: Maiz jotzen da

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of all albums]
en: Albums
eu: Albumak

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of all artists]
en: Artists
eu: Artistak

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of all tracks]
en: Tracks
eu: Pistak

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of all genres]
en: Genres
eu: Generoak

[ctx: @item:inlistbox Title of the file browser view]
en: Files
eu: Fitxategiak

[ctx: @item:inlistbox Title of the file radios browser view]
en: Radio Stations
eu: Irrati-kateak

[ctx: @label:textbox]
en: Initial location for Files view:
eu: Fitxategi ikuspegiaren hasierako kokalekua:

[ctx: @action:button as in, choose a file path on disk]
en: Choose…
eu: Aukeratu…

[ctx: @title:window]
en: Choose Folder
eu: Hautatu karpeta

en: When saving playlist files:
eu: Jotze-zerrendak gordetzean:

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, playlist save type]
en: Prefer relative paths
eu: Hobetsi bide-izen erlatiboak

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, playlist save type]
en: Always use absolute paths
eu: Beti erabili bide-izen absolutuak

[ctx: @info:tooltip Playlist Relative Paths]
en: When <interface>Prefer relative paths</interface> is selected, files in the same folder as the playlist will be referred with only the filename. Absolute paths are used in other cases.
eu: <interface>Hobetsi bide-izen erlatiboak</interface> hautatuta dagoenean, jotze-zerrendaren karpeta berean dauden fitxategiak fitxategi-izenarekin bakarrik aipatuko dira. Bide-izen erlatiboak beste kasu batzuetan erabiltzen dira.

[ctx: @title The configured folders where the user's music collection can be found]
en: Music folders:
eu: Musika karpetak:

[ctx: @action:button]
en: Stop looking for music here
eu: Utzi hemen musika bilatzeari

[ctx: @action:button]
en: Add New Location
eu: Gehitu kokaleku berria

[ctx: @info:status]
en: "%1" could not be played
eu: "%1" ezin du jo

[ctx: @title:menu]
en: Sort By
eu: Sailkatu honen arabera

[ctx: @action:button]
en: Play from here, replacing current playlist
eu: Jo hemendik, uneko jotze-zerrenda ordezkatuz

[ctx: @action:button]
en: Song Options
eu: Abestien aukerak

[ctx: number of imported tracks]
en: Imported one track | Imported %1 tracks
eu[0]: Pista bat inportatu da
eu[1]: %1 pista inportatu dira

[ctx: @info:status]
en: Scanning music
eu: Musika miatzen

[ctx: @title:row disc header text when showing an album]
en: Disc %1
eu: Diskoa %1

[ctx: @label]
en: Volume
eu: Bolumena

[ctx: Volume as a percentage]
en: %1%
eu: %%1

[ctx: @title:inmenu]
en: Track Number
eu: Pistaren zenbakia

[ctx: @title:inmenu]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @item:inmenu]
en: Ascending
eu: Goranzkoa

[ctx: @item:inmenu]
en: Descending
eu: Beheranzkoa

[ctx: @title:inmenu]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:inmenu]
en: Genre
eu: Generoa

[ctx: @title:inmenu]
en: Year
eu: Urtea

[ctx: @item:inmenu]
en: Oldest First
eu: Zaharrena aurrena

[ctx: @item:inmenu]
en: Newest First
eu: Berriena aurrena

[ctx: @title:menu]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @title:menu]
en: Album
eu: Albuma

[ctx: @title:menu]
en: Artist
eu: Artista

[ctx: @title:menu]
en: Genre
eu: Generoa

[ctx: @title:menu]
en: Year
eu: Urtea

[ctx: @title:menu]
en: Duration
eu: Iraupena

[ctx: @title:menu]
en: Composer
eu: Konposatzailea

[ctx: @title:menu]
en: Lyricist
eu: Hitzen egilea

[ctx: @title:menu]
en: Last Modified
eu: Azken aldaketa

[ctx: @item:inmenu]
en: Shortest First
eu: Laburrenak aurrena

[ctx: @item:inmenu]
en: Longest First
eu: Luzeenak aurrena

[ctx: @title:window Title of the view of the playlist]
en: Now Playing
eu: Orain jotzen

[ctx: @title:window Title of the view of recently played tracks]
en: Recently Played
eu: Duela gutxi jo da

[ctx: @title:menu]
en: Last Played Date
eu: Jotako azken eguna

[ctx: @item:inmenu]
en: Least Recently Played First
eu: Duela gehien jotakoak aurrena

[ctx: @item:inmenu]
en: Most Recently Played First
eu: Duela gutxien jotakoak aurrena

[ctx: @title:window Title of the view of frequently played tracks]
en: Frequently Played
eu: Maiz jotzen da

[ctx: @title:menu]
en: Play Frequency
eu: Jotze maiztasuna

[ctx: @item:inmenu]
en: Least Frequently Played First
eu: Maiztasun txikienaz jotakoa aurrena

[ctx: @item:inmenu]
en: Most Frequently Played First
eu: Maiztasun handienaz jotakoa aurrena

[ctx: @title:menu]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:window Title of the view of all tracks]
en: Tracks
eu: Pistak

[ctx: @title:window Title of the file browser view]
en: Files
eu: Fitxategiak

[ctx: @title:window Title of the file radios browser view]
en: Radio Stations
eu: Irrati-kateak
