emerald - en to ca translation catalogue (215 entries)

en: Based on original gtk-window-decorator
ca: Basat amb la versió original de gtk-window-decorator

en: Round Top Left Corner
ca: Arrodoneix la cantonada superior de l'esquerra

en: Round Top Right Corner
ca: Arrodoneix la cantonada superior de la dreta

en: Round Bottom Left Corner
ca: Arrodoneix la cantonada inferior de l'esquerra

en: Round Bottom Right Corner
ca: Arrodoneix la cantonada inferior de la dreta

en: Rounding Radius
ca: Radi d'arrodoniment

en: Outer Frame Blend
ca: Barreja exterior del marc

en: Inner Frame Blend
ca: Barreja interior del marc

en: Outer Titlebar Blend
ca: Barreja exterior de la barra de títol

en: Inner Titlebar Blend
ca: Barreja interior de la barra de títol

en: Titlebar Separator
ca: Separador de la barra de títol

en: Frame Outline
ca: Contorn del marc

en: Frame Highlight
ca: Ressaltat del marc

en: Frame Shadow
ca: Ombra del marc

en: Contents Outline
ca: Contorn del contingut

en: Contents Highlight
ca: Ressaltat del contingut

en: Contents Shadow
ca: Ombra del contingut

en: Frame
ca: Marc

en: Based on original legacy
ca: Basat amb la decoració antiga

en: Title Bar
ca: Barra de títol

en: Designed to be vista-ish in nature
ca: Dissenyat per a semblar-se a Vista

en: Glow
ca: Resplendor

en: Sides
ca: Cares

en: Everything done with customizable pixmaps!
ca: Qualsevol cosa amb mapes de píxels personalitzats!

en: Top Rounding Radius
ca: Radi d'arrodoniment superior

en: Bottom Rounding Radius
ca: Radi d'arrodoniment Inferior

en: _Clear
ca: _Neteja

note: style: use tiled or scaled pixmaps
en: Scaled
ca: Escalat

en: Not adjustable
ca: No es pot ajustar

en: Same as Active
ca: Igual que l'actiu

en: Pixmap
ca: Mapa de píxels

en: File
ca: Fitxer

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Clear
ca: Neteja

en: Tiled/Scaled
ca: Mosaic/escalat

en: Width Override
ca: Anul·lació de l'amplada

en: Height Override
ca: Anul·lació de l'alçada

en: Glassy effects for your windows
ca: Efectes de vidre en les finestres

en: Glow Height
ca: Alçada de la resplendor

en: Frame Base Color
ca: Color de la base del marc

en: Upper Titlebar Glow
ca: Resplendor de la barra de títol superior

en: Upper Glass Glow
ca: Resplendor superior del vidre

en: Lower Glass Glow
ca: Resplendor inferior del vidre

en: Middle Glass Glow
ca: Resplendor del mig del vidre

en: Outer Glass Glow
ca: Resplendor exterior del vidre

en: Multiple gradients with somewhat glassy features too
ca: Degradats múltiples amb algunes característiques dels vidres

en: Left Blend
ca: Barreja de l'esquerra

en: Middle Blend
ca: Barreja del mig

en: Right Blend
ca: Barreja de la dreta

en: (Color)
ca: (color)

en: (Alpha)
ca: (alfa)

en: Notch
ca: Osca

en: Position
ca: Posició

en: Curve
ca: Corba

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Use Glow
ca: Utilitza la resplendor

en: Title Glow
ca: Resplendor del títol

en: Radius
ca: Radi

en: Evolved from the legacy engine
ca: Amb l'evolució del motor original

en: Border Gap
ca: Separació a la vora

en: Show Border when maximised?
ca: Voleu mostrar la vora quan estigui maximitzat?

en: Show when minimised?
ca: Voleu mostrar-ho quan estigui minimitzada?

en: Minimised Border Size
ca: Mida de la vora minimitzada

en: Enable Left Bar Dip?
ca: Voleu habilitar la immersió en la barra esquerra?

en: Left Bar Radius
ca: Radi de la barra esquerra

en: Enable Lower Bulge? (Useless at the moment, but will be used soon)
ca: Voleu habilitar protuberància inferior? (actualment no s'utilitza, però s'utilitzarà aviat)

en: Top Corner Offset (%)
ca: Desplaçament de la cantonada superior (%)

en: Enable Title Bar Dip?
ca: Voleu habilitar la immersió en la barra de títol?

en: Enable Button Part?
ca: Voleu habilitar la part del botó?

en: Title Part Width
ca: Amplada de la part del títol

en: Button Part Width)
ca: Amplada de la part del botó)

en: Dip Corners Radius)
ca: Radi d'immersió de les cantonades)

en: Round Inside Corners As well?
ca: Voleu arrodonir també les cantonades interiors?

en: Enable Different Maximised Colors?
ca: Voleu habilitar colors diferents amb la maximització?

en: Turn Off repeating gradients when maximised?
ca: Voleu desactivar la repetició dels degradats quan estigui maximitzat?

en: Round Top Left Corner?
ca: Voleu arrodonir la cantonada superior de l'esquerra?

en: Frame Rounding Radius
ca: Radi d'arrodoniment del marc

en: Titlebar Rounding Radius
ca: Radi d'arrodoniment de la barra de títol

en: Repeat Gradient?
ca: Repetició del degradat?

en: Vertical Repeat?
ca: Repetició vertical?

en: Diagonal Repeat?
ca: Repetició diagonal?

en: Repeat Frequency
ca: Freqüència de repetició

note: ========================
en: Enable Title Part Pixmap?
ca: Voleu habilitar el mapa de píxels en la part del títol?

en: Repeat Title Part Pixmap?
ca: Repetició del mapa de píxels de la part del títol?

en: Title Bar Part Pixmap
ca: Mapa de píxels de la part de la barra de títol

en: Choose Titlebar Part Pixmap
ca: Trieu el mapa de píxels de la part de la barra de títol

note: ========================
en: Enable Button Part Pixmap?
ca: Voleu habilitar el mapa de píxels de la part del botó?

en: Repeat Button Part Pixmap?
ca: Repetició del mapa de píxels de la part del botó?

en: Button Part Pixmap
ca: Mapa de píxels del botó

en: Choose Button Part Pixmap
ca: Trieu el mapa de píxels de la part del botó

note: ========================
en: Enable Titlebar Pixmap?
ca: Voleu habilitar el mapa de píxels en la barra de títol?

en: Repeat Titlebar Pixmap?
ca: Repetició del mapa de píxels de la part de la barra de títol?

en: Titlebar Pixmap
ca: Mapa de píxels de la barra de títol

en: Choose Titlebar Pixmap
ca: Trieu el mapa de píxels de la barra de títol

en: Active/Inactive
ca: Actiu/inactiu

en: Maximised
ca: Maximitzat

en: Corners
ca: Cantonades

en: Border Layout
ca: Disposició del contorn

en: Left Bar
ca: Barra de l'esquerra

en: Pixmaps
ca: Mapes de píxels

en: Select
    Engine
ca: Seleccioneu
    el motor

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Maximize Window
ca: Maximitza la finestra

en: Restore Window
ca: Restaura la finestra

en: Minimize Window
ca: Minimitza la finestra

en: Context Help
ca: Ajuda contextual

en: Window Menu
ca: Menú de la finestra

en: Shade Window
ca: Ombreja les finestres

en: UnShade Window
ca: Treu l'ombra de la finestra

en: Set Above
ca: Posa-la al Damunt

en: UnSet Above
ca: Sense situar per sobre

en: Stick Window
ca: Enganxa la finestra

en: UnStick Window
ca: Desenganxa la finestra

en: Super Maximize Window
ca: Súper maximització de la finestra

en: The window "%s" is not responding.
ca: La finestra "%s" no està responent.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
ca: Si es força el tancament d'aquesta aplicació, pot causar la pèrdua de les dades que no s'hagin desat.

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Force Quit
ca: _Força el tancament

en: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
ca: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Versió</b> %s
    <b>Creat per</b> %s
    <b>Utilitza amb</b> %s
    </small>

en: <b><big>%s</big></b> (System Theme)
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
ca: <b><big>%s</big></b> (tema del sistema)
    <i>%s</i>
    <small><b>Versió</b> %s
    <b>Creat per</b> %s
    <b>Utilitza amb</b> %s
    </small>

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Whatever (no hint)
ca: Qualsevol (cap ajuda)

en: No Description
ca: Sense descripció

en: Invalid Theme Name
ca: El nom del tema no és vàlid

en: Invalid theme file.  Does not end in .emerald
ca: El fitxer de tema no és vàlid. No acaba amb .emerald

en: Invalid Theme Name
    Could Not Export
ca: El nom del tema no és vàlid
    No s'ha pogut exportar

en: Invalid File Name
    Must End in .emerald
ca: El nom de fitxer no és vàlid
    Hauria d'acabar amb .emerald

en: Error calling tar.
ca: Error en cridar l'ordre tar.

en: Theme Exported
ca: Tema exportat

en: Can't save over system themes
    (or you forgot to enter a name)
ca: No s'ha pogut desar en els temes del sistema
    (o bé us heu oblidat d'introduir un nom)

en: Overwrite Theme %s?
ca: Voleu sobreescriure el tema %s?

en: Couldn't Write Theme
ca: No s'ha pogut escriure el tema

en: Couldn't Form Theme
ca: No s'ha pogut formar el tema

en: Theme Saved
ca: Tema desat

en: Can't delete system themes
    (or you forgot to enter a name)
ca: No es poden suprimir els temes del sistema
    (o bé us heu oblidat d'introduir un nom)

en: Are you sure you want to delete %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir %s?

en: Theme deleted
ca: Tema suprimit

en: No such theme to delete
ca: No existeix el tema a eliminar

en: Use Pixmap Buttons
ca: Utilitza els botons de mapa de píxels

en: Use Button Halo/Glow
ca: Utilitza l'aurèola/resplendor dels botons

en: Use Button Halo/Glow For Inactive Windows
ca: Utilitza l'aurèola/resplendor dels botons per a les finestres inactives

en: Button Pixmaps
ca: Mapes de píxels dels botons

en: Button
ca: Botó

en: Text Fill
ca: Emplenament del text

en: Text Outline
ca: Contorn del text

en: Button Fill
ca: Emplenament del botó

en: Button Outline
ca: Contorn del botó

en: Opacity
ca: Opacitat

en: X Offset
ca: Desplaçament X

en: Y Offset
ca: Desplaçament Y

en: Title-Text Font
ca: Lletra del text del títol

en: Minimum Title-bar Height
ca: Alçada mínima de la barra de títol

en: Vertical Button Offset
ca: Desplaçament vertical del botó

en: Horizontal Button Offset
ca: Desplaçament horitzontal del botó

en: Title-bar Object Layout
ca: Disposició de l'objecte de la barra de títol

en: Use colons to separate left, center, and right.
    Anything after a third colon is ignored.
    C=Close, N=Minimize, X/R=Restore
    I=Icon, T=Title, H=Help, M=Menu
    S=Shade, U/A=On Top(Up/Above)
    Y=Sticky, (#)=# pixels space, ex: (5)
    F=SuperMaximize
ca: Utilitzeu comes per separar l'esquerra, el centre i la dreta.
    Qualsevol cosa després de la tercera coma s'ignorarà.
    C=Tanca, N=Minimitza, X/R=Restaura
    I=Icona, T=Títol, H=Ajuda, M=Menú
    S=Ombrejat, U/A=Al damunt(amunt/avall)
    Y=Enganxós, (#)=# espaiat dels píxels, p. ex.: (5)
    F=Súper maximització

en: Export Theme...
ca: Exporta el tema...

en: _Save
ca: _Desa

en: Name:
ca: Nom:

en: Untitled Theme
ca: Tema sense títol

en: Export...
ca: Exporta...

en: Creator
ca: Creador

en: Description
ca: Descripció

en: Theme Version
ca: Versió del tema

en: Suggested Widget Theme
ca: Giny del tema suggerit

en: Themer Version
ca: Versió del programa dels temes

en: Border
ca: Vora

en: Size
ca: Mida

en: Top
ca: Superior

en: Bottom
ca: Inferior

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Note, when changing these values,
    it is advised that you do something
    like change viewports, as this will
    cause the position of the 'event windows'
    to update properly, and thus make
    moving/resizing windows work properly.
    This also applies to when you change
    the title-bar height through either
    the titlebar-min-height slider
    or the titlebar font setting.
ca: Tingueu en compte que quan canvieu aquests
    valors, se us aconsella que canvieu alguna
    cosa com ara canviar l'àrea de visualització,
    ja que això farà que les 'finestres dels esdeveniments'
    s'actualitzin correctament i això farà que funcioni
    correctament la redimensió / desplaçament de les
    finestres.
    Això també s'aplica quan canvieu la mida
    de la barra de títol a través de la barra de
    desplaçament de l'alçada mínima de títol o des de
    l'ajust de la lletra.

en: Shadows
ca: Ombres

en: Frame Borders
ca: Vores del marc

en: Active Window
ca: Finestra activa

en: Inactive Window
ca: Finestra inactiva

en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

en: Images
ca: Imatges

en: Information
ca: Informació

en: NOTE - These settings are not part of themes, they are stored separately, and control various UI preferences for Emerald.
ca: NOTA - Aquests ajusts no formen part dels ajusts dels temes, es desen de forma separada, i controlen diverses preferències de la IU per a Emerald.

en: Show Tooltips for Buttons
ca: Mostra els quadres de text emergents per als botons

en: Use Decoration Cropping
ca: Utilitza l'escapçament de la decoració

en: No Shade on Titlebar Scroll
ca: Sense ombra amb el desplaçament de la barra de títol

en: Use Button Fade
ca: Utilitza l'esvaïment del botó

en: Use Button Fade Pulse
ca: Utilitza el pols d'esvaïment del botó

en: Button Fade Total Duration
ca: Durada total de l'esvaïment del botó

en: Button Fade Step Duration
ca: Durada de l'etapa de l'esvaïment del botó

en: Button Pulse Wait Duration
ca: Durada de l'espera de la pulsació del botó

en: Button Pulse Min Opacity %
ca: Opacitat mínima en % en pitjar el botó

en: Titlebar Double-Click Action
ca: Acció del doble clic en la barra de títol

en: Titlebar Middle-Click Action
ca: Acció del botó del mig en la barra de títol

en: Button Hover Cursor
ca: Cursor al damunt del botó

en: Pointing Finger
ca: Dit apuntador

en: Compiz Decoration Blur Type
ca: Tipus de degradat de la decoració de Compiz

en: None
ca: Cap

en: Titlebar only
ca: Només la barra de títol

en: All decoration
ca: Tota la decoració

en: Frame Engine
ca: Motor del marc

en: Buttons
ca: Botons

en: Frame/Shadows
ca: Marc / ombres

en: Titlebar
ca: Barra de títol

en: Theme
ca: Tema

en: Edit
ca: Edita

en: Import Theme...
ca: Importa el tema...

en: _Open
ca: _Obre

en: Search:
ca: Cerca:

en: _Refresh
ca: _Actualitza

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Import...
ca: _Importa...

en: Themes
ca: Temes

en: Edit Themes
ca: Edició dels temes

en: Themes Settings
ca: Ajusts dels temes

en: Emerald Settings
ca: Ajusts d'Emerald

en: _Quit
ca: _Surt
