emerald - en to eu translation catalogue (213 entries)

en: Based on original gtk-window-decorator
eu: Gtk-leiho dekoratzaile originalean oinarritua

en: Round Top Left Corner
eu: Goiko ezker ertza borobildu

en: Round Top Right Corner
eu: Goiko eskuin ertza borobildu

en: Round Bottom Left Corner
eu: Azpiko ezker ertza borobildu

en: Round Bottom Right Corner
eu: Azpiko eskuin ertza borobildu

en: Rounding Radius
eu: Borobiltze erradioa

en: Colors
eu: Koloreak

en: Outer Frame Blend
eu: Markoaren kanpoko nahastea

en: Inner Frame Blend
eu: Markoaren barne nahastea

en: Outer Titlebar Blend
eu: Titulu-barraren kanpo nahastea

en: Inner Titlebar Blend
eu: Titulu-barraren barne nahastea

en: Titlebar Separator
eu: Titulu-barra bereizlea

en: Frame Outline
eu: Markoaren ingurunea

en: Frame Highlight
eu: Marko nabarmentzea

en: Frame Shadow
eu: Marko itzala

en: Contents Outline
eu: Edukien ingurunea

en: Contents Highlight
eu: Edukien nabarmentzea

en: Contents Shadow
eu: Edukien itzala

en: Frame
eu: Markoa

en: Based on original legacy
eu: Original zaharrean oinarritua

en: Title Bar
eu: Titulu-barra

en: Designed to be vista-ish in nature
eu: Vistaren itxura izateko diseinatua

en: Base
eu: Oinarri

en: Glow
eu: Disdira

en: Sides
eu: Aldeak

en: Everything done with customizable pixmaps!
eu: Edozer pertsonalizatutako irudiekin eginda!

en: Top Rounding Radius
eu: Goiko borobiltzearen erradioa

en: Bottom Rounding Radius
eu: Azpiko borobiltzearen erradioa

en: _Clear
eu: _Garbitu

note: style: use tiled or scaled pixmaps
en: Scaled
eu: Eskalatua

en: Not adjustable
eu: Ez doigarria

en: Same as Active
eu: Aktiboaren berdina

en: Pixmap
eu: Irudia

en: File
eu: Fitxategia

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Clear
eu: Garbitu

en: Tiled/Scaled
eu: Mosaikoan/Eskalatua

en: Width Override
eu: Ordezkatu zabalera

en: Height Override
eu: Ordezkatu altuera

en: Glassy effects for your windows
eu: Kristal itxura efektuak zure leihoetan

en: Glow Height
eu: Disdiraren altuera

en: Frame Base Color
eu: Markoaren oinarri kolorea

en: Upper Titlebar Glow
eu: Goi titulu-barraren disdira

en: Upper Glass Glow
eu: Goiko kristalaren disdira

en: Lower Glass Glow
eu: Azpiko kristalaren disdira

en: Middle Glass Glow
eu: Erdiko kristalaren disdira

en: Outer Glass Glow
eu: Kanpo kristalaren disdira

en: Multiple gradients with somewhat glassy features too
eu: Hainbat gradiente kristal ezaugarriekin ere

en: Left Blend
eu: Ezker nahastea

en: Middle Blend
eu: Erdiko nahastea

en: Right Blend
eu: Eskuin nahastea

en: Contrast
eu: Kontrastea

en: (Color)
eu: (kolorea)

en: Notch
eu: Mozketa

en: Position
eu: Posizioa

en: Curve
eu: Kurba

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Use Glow
eu: Erabili disdira

en: Title Glow
eu: Tituluaren disdira

en: Radius
eu: Erradioa

en: Evolved from the legacy engine
eu: Motore originaletik eratorria

en: Border Gap
eu: Ertzeko tartea

en: Show Border when maximised?
eu: Ertzak erakutsi maximizatzean?

en: Show when minimised?
eu: Erakutsi minimizatzean?

en: Minimised Border Size
eu: Minimizatutako ertzaren tamaina

en: Enable Left Bar Dip?
eu: Gaitu ezker-barraren malda?

en: Left Bar Radius
eu: Ezker-barraren erradioa

en: Enable Lower Bulge? (Useless at the moment, but will be used soon)
eu: Gaitu azpiko hanpadura? (oraindik ez da erabiltzen, baina laster bai)

en: Top Corner Offset (%)
eu: Goi izkinaren desplazamendua (%)

en: Enable Title Bar Dip?
eu: Gaitu titulu-barraren malda?

en: Enable Button Part?
eu: Gaitu botoiaren atala?

en: Title Part Width
eu: Titulu atalaren zabalera

en: Button Part Width)
eu: Botoi atalaren zabalera)

en: Dip Corners Radius)
eu: izkinen maldaren erradioa)

en: Round Inside Corners As well?
eu: izkinen barnealdea ere borobildu?

en: Enable Different Maximised Colors?
eu: Gaitu hainbat kolore maximizatuak?

en: Turn Off repeating gradients when maximised?
eu: Maximizatzean gradiente errepikatuak itzali?

en: Round Top Left Corner?
eu: Borobildu goiko ezker izkina?

en: Frame Rounding Radius
eu: Markoa borobiltzeko erradioa

en: Titlebar Rounding Radius
eu: Titulu-barra borobiltzeko erradioa

en: Repeat Gradient?
eu: errepikatu gradientea?

en: Vertical Repeat?
eu: errepikatu bertikala?

en: Diagonal Repeat?
eu: Errepikatu diagonala?

en: Repeat Frequency
eu: Errepikatu maiztasuna

note: ========================
en: Enable Title Part Pixmap?
eu: Gaitu titulu atalaren irudia?

en: Repeat Title Part Pixmap?
eu: Errepikatu titulu atalaren irudia?

en: Title Bar Part Pixmap
eu: Titulu-barraren atalaren irudia

en: Choose Titlebar Part Pixmap
eu: Aukeratu titulu-barraren atalaren irudia

note: ========================
en: Enable Button Part Pixmap?
eu: Gaitu azpiko atalaten irudia?

en: Repeat Button Part Pixmap?
eu: Errepikatu azpiko atalaren irudia?

en: Button Part Pixmap
eu: Azpiko atalaren irudia

en: Choose Button Part Pixmap
eu: Aukeratu azpiko atalaren irudia

note: ========================
en: Enable Titlebar Pixmap?
eu: Gaitu titulu-barraren irudia?

en: Repeat Titlebar Pixmap?
eu: Errepikatu titulu-barraren irudia?

en: Titlebar Pixmap
eu: Titulu-barraren irudia

en: Choose Titlebar Pixmap
eu: Aukeratu titulu-barraren irudia

en: Active/Inactive
eu: Aktibo/Inaktibo

en: Maximised
eu: Maximizatua

en: Corners
eu: Izkinak

en: Border Layout
eu: Ertz diseinua

en: Left Bar
eu: Ezker-barra

en: Pixmaps
eu: Irudiak

en: Select
    Engine
eu: Aukeratu
    motorea

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Maximize Window
eu: Maximizatu leihoa

en: Restore Window
eu: Leheneratu leihoa

en: Minimize Window
eu: Minimizatu leihoa

en: Context Help
eu: Testuinguru laguntza

en: Window Menu
eu: Menu leihoa

en: Shade Window
eu: Itzaldu leihoa

en: UnShade Window
eu: Itzaldura kendu leihoari

en: Set Above
eu: Gaitu gainjartzea

en: UnSet Above
eu: Ezgaitu gainjartzea

en: Stick Window
eu: Itsatsi leihoa

en: UnStick Window
eu: Askatu leihoa

en: The window "%s" is not responding.
eu: Leiho honek "%s" ez du erantzuten.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
eu: Aplikazio honi irtetzera behartuz gorde gabeko datuen galera ekar dezake.

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Force Quit
eu: _Behartu irtetzera

en: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
eu: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>bertsioa</b> %s
     %s
     <b>-k egina</b> %s
     <b> erabilia</b></small>

en: <b><big>%s</big></b> (System Theme)
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
eu: <b><big>%s</big></b> (Sistemako Gaia)
    <i>%s</i>
    <small><b>Bertsioa</b> %s
     %s
     <b>-k egina</b>%s
     <b> erabilia</b> </small>

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Whatever (no hint)
eu: Edozein (aholkurik gabe)

en: No Description
eu: Deskribapenik gabe

en: Invalid Theme Name
eu: Gaiaren izena baliogabea

en: Invalid theme file.  Does not end in .emerald
eu: Gai fitxategi baliogabea. Ez da amaitzen .emerald

en: Invalid Theme Name
    Could Not Export
eu: Gaiaren izena baliogabea
    Ezin da esportatu.

en: Invalid File Name
    Must End in .emerald
eu: Gai fitxategi baliogabea
    .emerald amaitu behar da.

en: Error calling tar.
eu: Errorea tar exekutatzean.

en: Theme Exported
eu: Gaia esportatu da.

en: Can't save over system themes
    (or you forgot to enter a name)
eu: Ezin da sistama gaietan gainidatzi
    (edo izena sartzea ahaztu duzu)

en: Overwrite Theme %s?
eu: %s gaia gainidatzi?

en: Couldn't Write Theme
eu: Ezin da gaia idatzi

en: Couldn't Form Theme
eu: Ezin da gaia sortu

en: Theme Saved
eu: Gorde da gaia

en: Can't delete system themes
    (or you forgot to enter a name)
eu: Ezin da sistema gaiak ezabatu
    (edo izena sartzea ahaztu zaizu)

en: Are you sure you want to delete %s?
eu: Ziur zaude %s ezabatu nahi duzula?

en: Theme deleted
eu: Gaia ezabatua

en: No such theme to delete
eu: Ez dago gaia ezabatzeko

en: Use Pixmap Buttons
eu: Erabili botoi irudiak

en: Use Button Halo/Glow
eu: Erabili halo/disdira botoiak

en: Use Button Halo/Glow For Inactive Windows
eu: Aktibo ez dagoen leihoa erabili halo/disdira botoiak

en: Button Pixmaps
eu: Botoi Irudiak

en: Button
eu: Botoia

en: Text Fill
eu: Testuaren betetzea

en: Text Outline
eu: Testuaren ingurunea

en: Button Fill
eu: Botoiaren betetzea

en: Button Outline
eu: Botoiaren ingurunea

en: Color
eu: Kolorea

en: Opacity
eu: Opakutasun

en: X Offset
eu: X doiketa

en: Y Offset
eu: Y doiketa

en: Title-Text Font
eu: Tituluaren letra-tipoa

en: Minimum Title-bar Height
eu: Titulu-barraren altura minimoa

en: Vertical Button Offset
eu: Botoiaren doiketa bertikala

en: Horizontal Button Offset
eu: Botoiaren doiketa horizontala

en: Title-bar Object Layout
eu: Titulu barraren formatua

en: Export Theme...
eu: Gaia esportatu

en: _Save
eu: _Gorde

en: Name:
eu: Izena:

en: Untitled Theme
eu: Titulugabeko gaia

en: Export...
eu: Esportatu...

en: Creator
eu: Sortzailea

en: Description
eu: Deskribapena

en: Theme Version
eu: Gaiaren bertsioa

en: Suggested Widget Theme
eu: Proposatutako widget gaia

en: Themer Version
eu: Bertsioaren gaia

en: Border
eu: Ertza

en: Size
eu: Tamaina

en: Top
eu: Goia

en: Bottom
eu: Azpia

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuma

en: Note, when changing these values,
    it is advised that you do something
    like change viewports, as this will
    cause the position of the 'event windows'
    to update properly, and thus make
    moving/resizing windows work properly.
    This also applies to when you change
    the title-bar height through either
    the titlebar-min-height slider
    or the titlebar font setting.
eu: Oharra, Balore hauek aldatzean,
    it is advised that you do something
    like change viewports, as this will
    cause the position of the 'event windows'
    to update properly, and thus make
    moving/resizing windows work properly.
    Eraberean gertatuko da 
    titulu-barraren altura aldatzean edo
    titulu-barraren altura minimoa edo
    titulu-barraren letra-tipoak aldatzean.

en: Shadows
eu: Itzalak

en: Frame Borders
eu: Markoaren ertzak

en: Active Window
eu: Leiho aktiboa

en: Inactive Window
eu: Leiho ez aktiboa

en: Screenshot
eu: Pantaila-argazkia

en: Images
eu: Irudiak

en: Information
eu: Informazioa

en: NOTE - These settings are not part of themes, they are stored separately, and control various UI preferences for Emerald.
eu: OHARRA - Ezarpen hauek ez dira gaiarenak, aparte gordeko dira, Emerald UIko hainbat hobespenen kontrolatzen dituzte.

en: Show Tooltips for Buttons
eu: Erakutsi botoientzat argibideak

en: Use Decoration Cropping
eu: Erabili Cropping dekorazioa

en: Use Button Fade
eu: Erabili botoi iraungitzea

en: Use Button Fade Pulse
eu: Erabili botoi iraungitzea sakatzean

en: Button Fade Total Duration
eu: Botoi iraungitzearen iraupen totala

en: Button Fade Step Duration
eu: Botoi iraungitze pausoaren iraupena

en: Button Pulse Wait Duration
eu: Itxarote iraupena botoia sakatzean

en: Button Pulse Min Opacity %
eu: Botoia sakatzea opakutasun minimoa %

en: Titlebar Double-Click Action
eu: Titulu-barran klik bikoitza egitean ekintza

en: Button Hover Cursor
eu: Kurtsorea botoi gainean

en: Pointing Finger
eu: Hatz erakuslea

en: Compiz Decoration Blur Type
eu: Lausotze motarako Compiz dekorazioa

en: None
eu: Bat ere ez

en: Titlebar only
eu: Titulu-barra bakarrik

en: All decoration
eu: Dekorazio guztiak

en: Frame Engine
eu: Marko motorea

en: Buttons
eu: Botoiak

en: Frame/Shadows
eu: Markoak/Itzalak

en: Titlebar
eu: Titulu-barra

en: Theme
eu: Gaia

en: Edit
eu: Editatu

en: Import Theme...
eu: Inportatu gaia...

en: _Open
eu: _Ireki

en: Search:
eu: Bilatu:

en: _Refresh
eu: _Freskatu

en: _Delete
eu: _Ezabatu

en: Themes
eu: Gaiak

en: Edit Themes
eu: Editatu gaiak

en: Themes Settings
eu: Gaien ezarpenak

en: Emerald Settings
eu: Emerald ezarpenak

en: _Quit
eu: Irte_n
