emerald - en to gl translation catalogue (213 entries)

en: Based on original gtk-window-decorator
gl: Baseado no decorador de xanelas orixinal de gtk

en: Round Top Left Corner
gl: Redondear a esquina superior esquerda

en: Round Top Right Corner
gl: Redondear a esquina superior dereita

en: Round Bottom Left Corner
gl: Redondear a esquina inferior esquerda

en: Round Bottom Right Corner
gl: Redondear a esquina inferior dereita

en: Rounding Radius
gl: Radio de redondeo

en: Colors
gl: Cores

en: Outer Frame Blend
gl: Mistura externa do marco

en: Inner Frame Blend
gl: Mistura interna do marco

en: Outer Titlebar Blend
gl: Mistura externa da barra de título

en: Inner Titlebar Blend
gl: Mistura interna da barra de título

en: Titlebar Separator
gl: Separador da barra de título

en: Frame Outline
gl: Contorno do marco

en: Frame Highlight
gl: Resaltado do marco

en: Frame Shadow
gl: Sombra do marco

en: Contents Outline
gl: Contorno dos contidos

en: Contents Highlight
gl: Resaltado dos contidos

en: Contents Shadow
gl: Sombra dos contidos

en: Frame
gl: Marco

en: Based on original legacy
gl: Baseado no orixinal

en: Title Bar
gl: Barra de Título

en: Designed to be vista-ish in nature
gl: Deseñado para aparentar o estilo visual de Vista

en: Glow
gl: Brillo

en: Sides
gl: Lados

en: Everything done with customizable pixmaps!
gl: Todo con imaxes personalizadas!

en: Top Rounding Radius
gl: Radio de redondeo da parte superior

en: Bottom Rounding Radius
gl: Radio de redondeo da parte inferior

en: _Clear
gl: _Limpar

note: style: use tiled or scaled pixmaps
en: Scaled
gl: Escalado

en: Not adjustable
gl: Non axustábel

en: Same as Active
gl: O mesmo que o activo

en: Pixmap
gl: Imaxe

en: File
gl: Ficheiro

en: Preview
gl: Previsualizar

en: Clear
gl: Limpar

en: Tiled/Scaled
gl: Mosaico/Escalado

en: Width Override
gl: Sobrescribir anchura

en: Height Override
gl: Sobrescribir altura

en: Glassy effects for your windows
gl: Efectos de cristal para as súas xanelas

en: Glow Height
gl: Altura do brillo

en: Frame Base Color
gl: Color base do marco

en: Upper Titlebar Glow
gl: Brillo superior na barra de título

en: Upper Glass Glow
gl: Brillo de cristal na parte superior

en: Lower Glass Glow
gl: Brillo de cristal na parte inferior

en: Middle Glass Glow
gl: Brillo de cristal na parte central

en: Outer Glass Glow
gl: Brillo de cristal na parte externa

en: Multiple gradients with somewhat glassy features too
gl: Varios degradados con algunhas características semellantes ao cristal

en: Left Blend
gl: Mistura esquerda

en: Middle Blend
gl: Mistura central

en: Right Blend
gl: Mistura dereita

en: Contrast
gl: Contraste

en: (Color)
gl: (Cor)

en: (Alpha)
gl: (Alfa)

en: Notch
gl: Corte

en: Position
gl: Posición

en: Curve
gl: Curva

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Use Glow
gl: Empregar brillo

en: Title Glow
gl: Brillo do título

en: Radius
gl: Radio

en: Evolved from the legacy engine
gl: Evolución o motor herdado

en: Border Gap
gl: Espazo ao borde

en: Show Border when maximised?
gl: Quere mostrar o borde cando a xanela estea maximizada?

en: Show when minimised?
gl: Quere mostralo ao minimizala?

en: Minimised Border Size
gl: Tamaño do borde minimizado

en: Enable Left Bar Dip?
gl: Activar desnivel da barra esquerda?

en: Left Bar Radius
gl: Radio da barra esquerda

en: Enable Lower Bulge? (Useless at the moment, but will be used soon)
gl: Activar grosor inferior? (Sen uso ata o momento, pero será empregado proximamente)

en: Top Corner Offset (%)
gl: Desprazamento da esquina superior (%)

en: Enable Title Bar Dip?
gl: Activar desnivel da barra de título?

en: Enable Button Part?
gl: Activar parte inferior?

en: Title Part Width
gl: Ancho da parte do título

en: Button Part Width)
gl: Ancho da parte inferior)

en: Dip Corners Radius)
gl: Radio de desnivel das esquinas)

en: Round Inside Corners As well?
gl: Redondear as esquinas interiores tamén?

en: Enable Different Maximised Colors?
gl: Activar cores diferentes en xanelas maximizadas?

en: Turn Off repeating gradients when maximised?
gl: Desactivar os gradientes repetidos ao maximizar?

en: Round Top Left Corner?
gl: Redondear a esquina superior esquerda?

en: Frame Rounding Radius
gl: Radio de redondeo do marco

en: Titlebar Rounding Radius
gl: Radio de redondeo da barra de título

en: Repeat Gradient?
gl: Repetir gradiente?

en: Vertical Repeat?
gl: Repetir verticalmente?

en: Diagonal Repeat?
gl: Repetir diagonalmente?

en: Repeat Frequency
gl: Frecuencia de repetición

note: ========================
en: Enable Title Part Pixmap?
gl: Activar a parte de imaxe do título?

en: Repeat Title Part Pixmap?
gl: Repetir imaxe da parte do título?

en: Title Bar Part Pixmap
gl: Imaxe da parte da barra de título

en: Choose Titlebar Part Pixmap
gl: Elixa a imaxe da parte inferior de barra de título

note: ========================
en: Enable Button Part Pixmap?
gl: Activar a imaxe da parte do botón?

en: Repeat Button Part Pixmap?
gl: Repetir a imaxe da parte do botón?

en: Button Part Pixmap
gl: Imaxe da parte do botón

en: Choose Button Part Pixmap
gl: Escolla a imaxe da parte inferior de botón

note: ========================
en: Enable Titlebar Pixmap?
gl: Activar imaxe na barra de título?

en: Repeat Titlebar Pixmap?
gl: Repetir imaxe na barra de título?

en: Titlebar Pixmap
gl: Imaxe da barra de título

en: Choose Titlebar Pixmap
gl: Escolla a imaxe para a barra de título

en: Active/Inactive
gl: Activar/Desactivar

en: Maximised
gl: Maximizada

en: Corners
gl: Esquinas

en: Border Layout
gl: Disposición do borde

en: Left Bar
gl: Barra esquerda

en: Pixmaps
gl: Mapas de imaxes

en: Select
    Engine
gl: Seleccionar
    Motor

en: Close Window
gl: Pechar xanela

en: Maximize Window
gl: Maximizar xanela

en: Restore Window
gl: Restaurar xanela

en: Minimize Window
gl: Minimizar xanela

en: Context Help
gl: Axuda contextual

en: Window Menu
gl: Menú da xanela

en: Shade Window
gl: Enrolar xanela

en: UnShade Window
gl: Desenrolar xanela

en: Set Above
gl: Sempre enriba

en: UnSet Above
gl: Desfacer sempre enriba

en: Stick Window
gl: Fixar a xanela

en: UnStick Window
gl: Desfixar a xanela

en: The window "%s" is not responding.
gl: A xanela "%s" non está respondendo.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
gl: Se forza o peche de esta aplicación pode causar que se perdan os cambios non gardados.

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Force Quit
gl: _Forzar a saída

en: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
gl: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Versión</b> %s
    <b>Creado por</b> %s
    <b>Empregar con</b> %s
    </small>

en: <b><big>%s</big></b> (System Theme)
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
gl: <b><big>%s</big></b> (Tema do sistema)
    <i>%s</i>
    <small><b>Versión</b> %s
    <b>Creado por</b> %s
    <b>Empregar con</b> %s
    </small>

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Whatever (no hint)
gl: Calquera (sen recomendación)

en: No Description
gl: Sen descrición

en: Invalid Theme Name
gl: Nome de tema inválido

en: Invalid theme file.  Does not end in .emerald
gl: O ficheiro de tema é inválido.  Non remata en .emerald

en: Invalid Theme Name
    Could Not Export
gl: O nome de tema é inválido
    Non se puido exportar

en: Invalid File Name
    Must End in .emerald
gl: O nome de ficheiro é inválido
    Debe rematar en .emerald

en: Error calling tar.
gl: Erro ao chamar a tar.

en: Theme Exported
gl: Tema exportado

en: Can't save over system themes
    (or you forgot to enter a name)
gl: Non se poden sobrescribir os temas do sistema
    (ou esqueceu inserir un nome)

en: Overwrite Theme %s?
gl: Quere sobrescribir o tema %s?

en: Couldn't Write Theme
gl: Non se puido gravar o tema

en: Couldn't Form Theme
gl: Non se puido crear o tema

en: Theme Saved
gl: Tema gardado

en: Can't delete system themes
    (or you forgot to enter a name)
gl: Non se poden borrar os temas do sistema
    (ou esqueceu inserir un nome)

en: Are you sure you want to delete %s?
gl: ¿Estás seguro de que quere borrar %s?

en: Theme deleted
gl: Tema borrado

en: No such theme to delete
gl: Non existe o tema para borralo

en: Use Pixmap Buttons
gl: Empregar imaxes nos botóns

en: Use Button Halo/Glow
gl: Empregar halo/brillo nos botóns

en: Use Button Halo/Glow For Inactive Windows
gl: Empregar halo/brillo nos botóns das xanelas inactivas

en: Button Pixmaps
gl: Imaxes dos botóns

en: Button
gl: Botón

en: Text Fill
gl: Recheo do texto

en: Text Outline
gl: Bordo do texto

en: Button Fill
gl: Recheo do botón

en: Button Outline
gl: Borde do botón

en: Color
gl: Cor

en: Opacity
gl: Opacidade

en: X Offset
gl: Desprazamento no eixo X

en: Y Offset
gl: Desprazamento no eixo Y

en: Title-Text Font
gl: Fonte do texto do título

en: Minimum Title-bar Height
gl: Altura mínima da barra de título

en: Vertical Button Offset
gl: Desprazamento vertical dos botóns

en: Horizontal Button Offset
gl: Desprazamento horizontal dos botóns

en: Title-bar Object Layout
gl: Disposición de obxectos na barra de título

en: Export Theme...
gl: Exportar tema...

en: _Save
gl: _Gardar

en: Name:
gl: Nome:

en: Untitled Theme
gl: Tema sen nome

en: Export...
gl: Exportar...

en: Creator
gl: Creador

en: Description
gl: Descrición

en: Theme Version
gl: Versión do tema

en: Suggested Widget Theme
gl: Tema de widgets suxerido

en: Themer Version
gl: Versión do xestor de temas

en: Border
gl: Borde

en: Size
gl: Tamaño

en: Top
gl: Superior

en: Bottom
gl: Inferior

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Note, when changing these values,
    it is advised that you do something
    like change viewports, as this will
    cause the position of the 'event windows'
    to update properly, and thus make
    moving/resizing windows work properly.
    This also applies to when you change
    the title-bar height through either
    the titlebar-min-height slider
    or the titlebar font setting.
gl: Nota, cando cambie estes valores,
    aconséllase que faga algún cambio
    no escritorio, xa que isto fará que a
    posición das xanelas de eventos se 
    actualicen correctamente, e con isto
    conséguese que mover/redimensionar
    as xanelas funcione correctamente. 
    Isto tamén se aplica cando cambia a
    altura da barra de título a través da
    propia opción ou do axuste da fonte
    da barra de título.

en: Shadows
gl: Sombras

en: Frame Borders
gl: Bordes do marco

en: Active Window
gl: Xanela activa

en: Inactive Window
gl: Xanela inactiva

en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

en: Images
gl: Imaxes

en: Information
gl: Información

en: NOTE - These settings are not part of themes, they are stored separately, and control various UI preferences for Emerald.
gl: NOTA - Estas configuracións non son parte dos temas, polo que son almacenadas de forma separada, e controlan algunhas preferencias da interface de usuario para Emerald.

en: Show Tooltips for Buttons
gl: Mostrar diálogos nos botóns

en: Use Decoration Cropping
gl: Empregar recorte da decoración

en: Use Button Fade
gl: Empregar atenuación nos botóns

en: Use Button Fade Pulse
gl: Empregar atenuación ao pulsar o botón

en: Button Fade Total Duration
gl: Duración total da atenuación do botón

en: Button Fade Step Duration
gl: Duración dos pasos de atenuación do botón

en: Button Pulse Wait Duration
gl: Duración de espera do pulso do botón

en: Button Pulse Min Opacity %
gl: Opacidade mínima da atenuación do botón %

en: Titlebar Double-Click Action
gl: Acción ao facer dobre clic sobre a barra de título

en: Button Hover Cursor
gl: Botón cando o cursor está enriba

en: Pointing Finger
gl: Dedo apuntador

en: Compiz Decoration Blur Type
gl: Tipo de desenfoque para a decoración de Compiz

en: None
gl: Ningún

en: Titlebar only
gl: Só a barra de título

en: All decoration
gl: Toda a decoración

en: Frame Engine
gl: Motor do marco

en: Buttons
gl: Botóns

en: Frame/Shadows
gl: Marco/Sombras

en: Titlebar
gl: Barra de título

en: Theme
gl: Tema

en: Edit
gl: Editar

en: Import Theme...
gl: Importar Tema...

en: _Open
gl: _Abrir

en: Search:
gl: Procurar:

en: _Refresh
gl: _Actualizar

en: _Delete
gl: E_liminar

en: Themes
gl: Temas

en: Edit Themes
gl: Editar tema

en: Themes Settings
gl: Axustes dos temas

en: Emerald Settings
gl: Axustes de Emerald

en: _Quit
gl: _Saír
