emerald - en to hu translation catalogue (215 entries)

en: Based on original gtk-window-decorator
hu: Eredeti gtk-window-decorator alapú

en: Round Top Left Corner
hu: Lekerekített bal felső sarok

en: Round Top Right Corner
hu: Lekerekített jobb felső sarok

en: Round Bottom Left Corner
hu: Lekerekített bal alsó sarok

en: Round Bottom Right Corner
hu: Lekerekített jobb alsó sarok

en: Rounding Radius
hu: Lekerekítés sugara

en: Colors
hu: Színek

en: Outer Frame Blend
hu: Külső keret illesztése

en: Inner Frame Blend
hu: Belső keret illesztése

en: Outer Titlebar Blend
hu: Külső címsor illesztése

en: Inner Titlebar Blend
hu: Belső címsor illesztése

en: Titlebar Separator
hu: Címsor elválasztó

en: Frame Outline
hu: Külső keret

en: Frame Highlight
hu: Keret kijelölése

en: Frame Shadow
hu: Keret árnyéka

en: Contents Outline
hu: Külső tartalom

en: Contents Highlight
hu: Tartalom kijelölése

en: Contents Shadow
hu: Tartalom árnyéka

en: Frame
hu: Keret

en: Based on original legacy
hu: Eredeti gtk-window-decorator alapú

en: Title Bar
hu: Címsor

en: Designed to be vista-ish in nature
hu: Tájkép kinézet

en: Base
hu: Alap

en: Glow
hu: Ragyogás

en: Sides
hu: Oldalak

en: Everything done with customizable pixmaps!
hu: Minden rendben van az egyedi képekkel!

en: Top Rounding Radius
hu: Felső lekerekítés sugara

en: Bottom Rounding Radius
hu: Alsó lekerekítés sugara

en: _Clear
hu: _Törlés

note: style: use tiled or scaled pixmaps
en: Scaled
hu: Átméretezett

en: Not adjustable
hu: Nem állítható

en: Same as Active
hu: Aktívval megegyező

en: Pixmap
hu: Kép

en: File
hu: Fájl

en: Preview
hu: Előnézet

en: Clear
hu: Törlés

en: Tiled/Scaled
hu: Mozaik/Átméretezett

en: Width Override
hu: Szélesség átméretezése

en: Height Override
hu: Magasság átméretezése

en: Glassy effects for your windows
hu: Üvegszerű effektusok az ablakoknál

en: Glow Height
hu: Üveg vastagsága

en: Frame Base Color
hu: Keret alapszíne

en: Upper Titlebar Glow
hu: Felső címsor ragyogása

en: Upper Glass Glow
hu: Felülről világított üveg

en: Lower Glass Glow
hu: Alulról világított üveg

en: Middle Glass Glow
hu: Középről világított üveg

en: Outer Glass Glow
hu: Kívülről világított üveg

en: Multiple gradients with somewhat glassy features too
hu: Többszörös színátmenet üveg-szerű tulajdonságokkal

en: Left Blend
hu: Jobb keverés

en: Middle Blend
hu: Közép keverés

en: Right Blend
hu: Jobb keverés

en: Contrast
hu: Kontraszt

en: (Color)
hu: (Szín)

en: (Alpha)
hu: (Alfa)

en: Notch
hu: Bemetszés

en: Position
hu: Pozíció

en: Curve
hu: Görbe

en: Offset
hu: Eltolás

en: Use Glow
hu: Ragyogás használata

en: Title Glow
hu: Címsor ragyogása

en: Radius
hu: Sugár

en: Evolved from the legacy engine
hu: Régi motorból örökölve

en: Border Gap
hu: Szegély térköz

en: Show Border when maximised?
hu: Maximalizált ablak szegélyének megjelenítése

en: Show when minimised?
hu: Minimalizált ablak szegélyének megjelenítése

en: Minimised Border Size
hu: Minimalizált ablak szegélymérete

en: Enable Left Bar Dip?
hu: Oldalsáv horpadás megjelenítése

en: Left Bar Radius
hu: Oldalsáv sugara

en: Enable Lower Bulge? (Useless at the moment, but will be used soon)
hu: Alsó kiemelkedés megjelenítése (Jelenleg nincs használatban, de hamarosan kész lesz.)

en: Top Corner Offset (%)
hu: Felső sarok eltolása (%)

en: Enable Title Bar Dip?
hu: Horpadt címsor megjelenítése

en: Enable Button Part?
hu: Gombsor megjelenítése

en: Title Part Width
hu: Címsor szélessége

en: Button Part Width)
hu: Gombsor szélessége)

en: Dip Corners Radius)
hu: Sarok ívének sugara)

en: Round Inside Corners As well?
hu: Belül is lekerekített sarok

en: Enable Different Maximised Colors?
hu: Különböző maximalizált színek engedélyezése

en: Turn Off repeating gradients when maximised?
hu: Maximalizáláskor a színátmenet ismétlődések kikapcsolása

en: Round Top Left Corner?
hu: Bal felső sarok lekerekítése

en: Frame Rounding Radius
hu: Keret-lekerekítés sugara

en: Titlebar Rounding Radius
hu: Címsor ívének sugara

en: Repeat Gradient?
hu: Színátmenet ismétlődése

en: Vertical Repeat?
hu: Függőleges ismétlődés

en: Diagonal Repeat?
hu: Átlós ismétlődés

en: Repeat Frequency
hu: Ismétlődés sűrűsége

note: ========================
en: Enable Title Part Pixmap?
hu: Címsor-kép megjelenítése

en: Repeat Title Part Pixmap?
hu: Címsor-kép ismétlődése

en: Title Bar Part Pixmap
hu: Címsor-kép

en: Choose Titlebar Part Pixmap
hu: Válassza ki a Címsor képét

note: ========================
en: Enable Button Part Pixmap?
hu: Gombsor-kép megjelenítése

en: Repeat Button Part Pixmap?
hu: Gombsor-kép ismétlődése

en: Button Part Pixmap
hu: Gombsor-kép

en: Choose Button Part Pixmap
hu: Válassza ki a Gombsor képét

note: ========================
en: Enable Titlebar Pixmap?
hu: Címsor-kép megjelenítése

en: Repeat Titlebar Pixmap?
hu: Címsor-kép ismétlődése

en: Titlebar Pixmap
hu: Címsor-kép

en: Choose Titlebar Pixmap
hu: Válassza ki a Címsor képét

en: Active/Inactive
hu: Aktív/Inaktív

en: Maximised
hu: Maximalizált

en: Corners
hu: Sarkok

en: Border Layout
hu: Szegélyréteg

en: Left Bar
hu: Bal oldal

en: Pixmaps
hu: Képek

en: Select
    Engine
hu: Kiválaszt
    Motor

en: Close Window
hu: Ablak bezárása

en: Maximize Window
hu: Maximalizálás

en: Restore Window
hu: Ablak eredeti méretbe

en: Minimize Window
hu: Minimalizálás

en: Context Help
hu: Környezetfüggő segítség

en: Window Menu
hu: Ablak menü

en: Shade Window
hu: Ablak felgördítése

en: UnShade Window
hu: Ablak legördítése

en: Set Above
hu: Fenti beállítása

en: UnSet Above
hu: Fenti beállítatlan

en: Stick Window
hu: Rögzített ablak

en: UnStick Window
hu: Rögzítetlen ablak

en: The window "%s" is not responding.
hu: A(z) „%s” ablak nem válaszol.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
hu: A kilépés kényszerítésének hatására minden el nem mentett adat el fog veszni.

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Force Quit
hu: _Kilépés kényszerítése

en: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
hu: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Verzió</b> %s
    <b>Létrehozta: </b> %s
    %s<b> használatával</b>
    </small>

en: <b><big>%s</big></b> (System Theme)
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
hu: <b><big>%s</big></b> (Rendszertéma)
    <i>%s</i>
    <small><b>Verzió</b> %s
    <b>Létrehozta:</b> %s
    %s<b> használatával</b>
    </small>

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Whatever (no hint)
hu: Bármi (semmi célzás)

en: No Description
hu: Nincs leírás

en: Invalid Theme Name
hu: Nem létező témanév

en: Invalid theme file.  Does not end in .emerald
hu: Érvénytelen témafájl.  Nem .emerald végződése van.

en: Invalid Theme Name
    Could Not Export
hu: Nem létező témanév
    Nem lehet exportálni

en: Invalid File Name
    Must End in .emerald
hu: Nem létező témanév
    .emerald végződése kell, hogy legyen.

en: Error calling tar.
hu: Hiba a tar fájl elérésekor.

en: Theme Exported
hu: A téma sikeresen exportálva

en: Can't save over system themes
    (or you forgot to enter a name)
hu: A rendszertéma felülírása nem lehetséges.
    (esetleg nem adott meg témanevet)

en: Overwrite Theme %s?
hu: Felülírja a(z) %s témát?

en: Couldn't Write Theme
hu: A téma nem hozható létre

en: Couldn't Form Theme
hu: Nem alakítható ki a téma

en: Theme Saved
hu: A téma sikeresen elmentve

en: Can't delete system themes
    (or you forgot to enter a name)
hu: Nem tudom törölni a rendszertémát
    (esetleg nem adott meg témanevet)

en: Are you sure you want to delete %s?
hu: Valóban le kívánja törölni a(z) %s témát?

en: Theme deleted
hu: A téma törölve

en: No such theme to delete
hu: Nincs ilyen törölhető téma

en: Use Pixmap Buttons
hu: Pixmap gombok használata

en: Use Button Halo/Glow
hu: Halo/Glow gombok használata

en: Use Button Halo/Glow For Inactive Windows
hu: Halo/Glow gombok használata az inaktív ablakokon

en: Button Pixmaps
hu: Gombok képei

en: Button
hu: Gomb

en: Text Fill
hu: Szöveg kitöltése

en: Text Outline
hu: Szöveg körvonala

en: Button Fill
hu: Gomb kitöltése

en: Button Outline
hu: Gomb körvonala

en: Color
hu: Szín

en: Opacity
hu: Átlátszóság

en: X Offset
hu: X eltolás

en: Y Offset
hu: Y eltolás

en: Title-Text Font
hu: Címsor-szöveg betűkészlet

en: Minimum Title-bar Height
hu: Minimális címsormagasság

en: Vertical Button Offset
hu: Függőleges gombmagasság

en: Horizontal Button Offset
hu: Vízszintes gombmagasság

en: Title-bar Object Layout
hu: Címsor-objektum elhelyezkedése

en: Export Theme...
hu: Téma exportálása…

en: _Save
hu: M_entés

en: Name:
hu: Név:

en: Untitled Theme
hu: Névtelen téma

en: Export...
hu: Export…

en: Creator
hu: Létrehozás

en: Description
hu: Leírás

en: Theme Version
hu: Téma Verzió

en: Suggested Widget Theme
hu: Javasolt eszköztéma

en: Themer Version
hu: Témakezelő verziója

en: Border
hu: Szegély

en: Size
hu: Méret

en: Top
hu: Fent

en: Bottom
hu: Lent

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Note, when changing these values,
    it is advised that you do something
    like change viewports, as this will
    cause the position of the 'event windows'
    to update properly, and thus make
    moving/resizing windows work properly.
    This also applies to when you change
    the title-bar height through either
    the titlebar-min-height slider
    or the titlebar font setting.
hu: MEGJEGYZÉS: Amikor megváltoztatja ezeket az
    értékeket, lehetőleg próbálja ki a munkalapváltást,
    amellyel az 'éppen látható' ablak megfelelően frissül majd,
    és így a mozgatás/átméretezés is helyesen fog működni.
    Ezek a megjegyzések szintén igazak arra az esetre,
    amikor átállítja az ablak címsor magasságát a
    Címsor minimális magassága csúszkával vagy a címsor
    betű beállításainak megváltoztatásával.

en: Shadows
hu: Árnyékok

en: Frame Borders
hu: Kerethatároló

en: Active Window
hu: Aktív ablak

en: Inactive Window
hu: Inaktív ablak

en: Screenshot
hu: Képernyőkép

en: Images
hu: Képek

en: Information
hu: Információ

en: NOTE - These settings are not part of themes, they are stored separately, and control various UI preferences for Emerald.
hu: MEGJEGYZÉS - Ezek a beállítások nem a téma részei. Ezek a beállítások külön tárolódnak, és a téma változatossá, egyénivé tételét szolgálják.

en: Show Tooltips for Buttons
hu: Gombok gyorstippjeinek megjelenítése

en: Use Decoration Cropping
hu: Ablakdíszítés kivágásának használata

en: Use Button Fade
hu: Gombok halványításának használata

en: Use Button Fade Pulse
hu: Gombok pulzálásának használata

en: Button Fade Total Duration
hu: Gombok elhalványításának időtartama

en: Button Fade Step Duration
hu: Gombok elhalványításának lépésköze

en: Button Pulse Wait Duration
hu: Gombok pulzálásának késleltetése

en: Button Pulse Min Opacity %
hu: Gombok pulzálásának minimális átlátszatlansága: %

en: Titlebar Double-Click Action
hu: Címsorra történő dupla kattintás művelete

en: Button Hover Cursor
hu: Gombkövető mutató

en: Normal
hu: Hagyományos

en: Pointing Finger
hu: Mutatóujj

en: Compiz Decoration Blur Type
hu: Compiz ablakdíszítés elmosásának típusa

en: None
hu: Nincs

en: Titlebar only
hu: Csak a címsor

en: All decoration
hu: Minden ablakdíszítés

en: Frame Engine
hu: Keret motor

en: Buttons
hu: Gombok

en: Frame/Shadows
hu: Keretek/árnyékok

en: Titlebar
hu: Címsor

en: Theme
hu: Téma

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Import Theme...
hu: Téma importálása…

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: Search:
hu: Keresés:

en: _Refresh
hu: _Frissítés

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Themes
hu: Témák

en: Edit Themes
hu: Témák szerkesztése

en: Themes Settings
hu: Témák beállítása

en: Emerald Settings
hu: Emerald beállítása

en: _Quit
hu: _Kilépés
