emerald - en to nb translation catalogue (212 entries)

en: Based on original gtk-window-decorator
nb: Basert på den originale gtk-window-decorator

en: Round Top Left Corner
nb: Rund av øverste høyre hjørne

en: Round Top Right Corner
nb: Rund av øverste venstre hjørne

en: Round Bottom Left Corner
nb: Rund av nedeste venstre hjørne

en: Round Bottom Right Corner
nb: Rund av nederste høyre hjørne

en: Rounding Radius
nb: Radius på runde hjørner

en: Colors
nb: Farger

en: Outer Frame Blend
nb: Blanding for ytre ramme

en: Inner Frame Blend
nb: Blanding for indre ramme

en: Outer Titlebar Blend
nb: Blanding for ytre tittellinje

en: Inner Titlebar Blend
nb: Blanding for indre tittellinje

en: Titlebar Separator
nb: Tittellinjedeler

en: Frame Outline
nb: Rammestrøk

en: Frame Highlight
nb: Rammemarkering

en: Frame Shadow
nb: Rammeskygge

en: Contents Outline
nb: Innholdsstrøk

en: Contents Highlight
nb: Innholdsmarkering

en: Contents Shadow
nb: Innholdsskygge

en: Frame
nb: Ramme

en: Based on original legacy
nb: Basert på orginal gammel motor

en: Title Bar
nb: Tittellinje

en: Designed to be vista-ish in nature
nb: Utformet for å være Vista-aktig

en: Base
nb: Basis

en: Glow
nb: Glød

en: Sides
nb: Sider

en: Everything done with customizable pixmaps!
nb: Alt gjøres med bilder som kan tilpasses

en: Top Rounding Radius
nb: Avrundingsradius for topp

en: Bottom Rounding Radius
nb: Avrundingsradius for bunn

en: _Clear
nb: _Tøm

note: style: use tiled or scaled pixmaps
en: Scaled
nb: Skalert

en: Not adjustable
nb: Ikke justerbart

en: Same as Active
nb: Samme som aktiv

en: Pixmap
nb: Bilde

en: File
nb: Fil

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Clear
nb: Rens

en: Tiled/Scaled
nb: Flislagt/skalert

en: Width Override
nb: Overkjør bredde

en: Height Override
nb: Overkjør høyde

en: Glassy effects for your windows
nb: Glassaktige effekter for vinduene dine

en: Glow Height
nb: Glødshøyde

en: Frame Base Color
nb: Rammebasisfarge

en: Upper Titlebar Glow
nb: Glød for øvre tittellinje

en: Upper Glass Glow
nb: Glød for øvre glass

en: Lower Glass Glow
nb: Glød for nedre glass

en: Middle Glass Glow
nb: Glød for midtre glass

en: Outer Glass Glow
nb: Glød for ytre glass

en: Multiple gradients with somewhat glassy features too
nb: Flere fargeoverganger, også med litt glassaktige egenskaper

en: Left Blend
nb: Venstre blanding

en: Middle Blend
nb: Midtre blanding

en: Right Blend
nb: Høyre blanding

en: Contrast
nb: Kontrast

en: (Color)
nb: (Farge)

en: (Alpha)
nb: (Alfa)

en: Notch
nb: Spor

en: Position
nb: Posisjon

en: Curve
nb: Kurve

en: Offset
nb: Forskyvning

en: Use Glow
nb: Bruk glød

en: Title Glow
nb: Tittelglød

en: Evolved from the legacy engine
nb: Utviklet fra den gamle motoren

en: Border Gap
nb: Kantmellomrom

en: Show Border when maximised?
nb: Vis kant når vinduet er maksimert?

en: Show when minimised?
nb: Vis når vinduet er minimert?

en: Minimised Border Size
nb: Kantstørrelse når vinduet er minimert

en: Enable Left Bar Dip?
nb: Aktiver venstre kantdypp?

en: Left Bar Radius
nb: Venstre kantradius

en: Enable Lower Bulge? (Useless at the moment, but will be used soon)
nb: Aktiver nedre bul? (Ubrukelig for øyeblikket, men vil bli brukt snart)

en: Top Corner Offset (%)
nb: Hjørneavstand for Topp (%)

en: Enable Title Bar Dip?
nb: Bruk tittelbardypp?

en: Enable Button Part?
nb: Bruk knappdel

en: Title Part Width
nb: Bredde for titteldel

en: Button Part Width)
nb: bredde for knappdel)

en: Dip Corners Radius)
nb: radius for dypphjørne)

en: Round Inside Corners As well?
nb: Gjør indre hjørner runde også?

en: Enable Different Maximised Colors?
nb: Bruk forskjellige maksimerte farger?

en: Turn Off repeating gradients when maximised?
nb: Skru av repeterende fargeoverganger når vinduet er maksimert

en: Round Top Left Corner?
nb: Avrund øvre venstre hjørne?

en: Frame Rounding Radius
nb: Avrundingsradius for rammen

en: Titlebar Rounding Radius
nb: Avrundingsradius for tittellinje

en: Repeat Gradient?
nb: Repeter fargeovergang?

en: Vertical Repeat?
nb: Repeter vertikalt?

en: Diagonal Repeat?
nb: Repeter diagonalt?

en: Repeat Frequency
nb: Repeteringsfrekvens

note: ========================
en: Enable Title Part Pixmap?
nb: Bruk bilde for titteldel?

en: Repeat Title Part Pixmap?
nb: Repeter bilde for titteldel?

en: Title Bar Part Pixmap
nb: Bilde for tittellinjedel

en: Choose Titlebar Part Pixmap
nb: Velg bilde for tittellinjedel

note: ========================
en: Enable Button Part Pixmap?
nb: Bruk bilde for knappdel?

en: Repeat Button Part Pixmap?
nb: Repeter bilde for knappdel?

en: Button Part Pixmap
nb: Bilde for knappdel

en: Choose Button Part Pixmap
nb: Velg bilde for knappdel

note: ========================
en: Enable Titlebar Pixmap?
nb: Bruk bilde for tiltellinje?

en: Repeat Titlebar Pixmap?
nb: Repeter bilde for tittellinje?

en: Titlebar Pixmap
nb: Bilde for tittellinje

en: Choose Titlebar Pixmap
nb: Velg bilde for tittellinje

en: Active/Inactive
nb: Aktiv/inaktiv

en: Maximised
nb: Maksimert

en: Corners
nb: Hjørner

en: Border Layout
nb: Kantoppsett

en: Left Bar
nb: Venstre linje

en: Pixmaps
nb: Bilder

en: Select
    Engine
nb: Velg
    Motor

en: Close Window
nb: Lukk vindu

en: Maximize Window
nb: Maksimer vindu

en: Restore Window
nb: Gjenopprett vindu

en: Minimize Window
nb: Minimer vindu

en: Context Help
nb: Sammenhengshjelp

en: Window Menu
nb: Vindusmeny

en: Shade Window
nb: Rull opp vindu

en: UnShade Window
nb: Rull ned vindu

en: Set Above
nb: Vis over

en: UnSet Above
nb: Ikke vis over

en: Stick Window
nb: Klistre vindu

en: UnStick Window
nb: Ikke klistre vindu

en: The window "%s" is not responding.
nb: Vinduet "%s" svarer ikke

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
nb: Hvis du tvinger dette programmet til å slutte vil du miste alle endringer som ikke er lagret.

en: _Force Quit
nb: _Avslutt

en: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
nb: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Versjon</b> %s
    <b>Laget av</b> %s
    <b>Bruk med</b> %s
    </small>

en: <b><big>%s</big></b> (System Theme)
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
nb: <b><big>%s</big></b> (Systemtema)
    <i>%s</i>
    <small><b>Versjon</b> %s
    <b>Laget av</b> %s
    <b>Bruk med</b> %s
    </small>

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Whatever (no hint)
nb: Hva som helst (ingen hint)

en: No Description
nb: Ingen beskrivelse

en: Invalid Theme Name
nb: Ugyldig temanavn

en: Invalid theme file.  Does not end in .emerald
nb: Ugyldig temafil. Den slutter ikke med .emerald

en: Invalid Theme Name
    Could Not Export
nb: Ugyldig temanavn
    Kunne ikke eksportere

en: Invalid File Name
    Must End in .emerald
nb: Ugyldig filnavn
    Det må slutte på .emerald

en: Error calling tar.
nb: Tar ga feil.

en: Theme Exported
nb: Temaet ble eksportert

en: Can't save over system themes
    (or you forgot to enter a name)
nb: Kan ikke lagre over systemtema
    (eller så glemte du å skrive inn et navn)

en: Overwrite Theme %s?
nb: Skal temaet %s skrives over?

en: Couldn't Write Theme
nb: Kunne ikke skrive tema

en: Couldn't Form Theme
nb: Kunne ikke danne tema

en: Theme Saved
nb: Tema ble lagret

en: Can't delete system themes
    (or you forgot to enter a name)
nb: Kan ikke slette systemtema
    (eller så glemte du å skrive inn et navn)

en: Are you sure you want to delete %s?
nb: Er du sikker på at du vil slette %s?

en: Theme deleted
nb: Tema ble slettet

en: No such theme to delete
nb: Kan ikke slette temaet, det finnes ikke.

en: Use Pixmap Buttons
nb: Bruk pikselkartknapper

en: Use Button Halo/Glow
nb: Bruk knappeglorie

en: Use Button Halo/Glow For Inactive Windows
nb: Bruk knappeglorie for inaktive vinduer

en: Button Pixmaps
nb: Bildeknapper

en: Button
nb: Knapp

en: Text Fill
nb: Tekstfyll

en: Text Outline
nb: Tekststrøk

en: Button Fill
nb: Knappefyll

en: Button Outline
nb: Knappestrøk

en: Color
nb: Farge

en: Opacity
nb: Gjennomsiktighet

en: X Offset
nb: X-forskyvning

en: Y Offset
nb: Y-forskyvning

en: Title-Text Font
nb: Flislegg-tekst skrifttype

en: Minimum Title-bar Height
nb: Minimum tittellinjehøyde

en: Vertical Button Offset
nb: Vertikal knappeforskyvning

en: Horizontal Button Offset
nb: Horisontal knappeforskyvning

en: Title-bar Object Layout
nb: Objektoppsett for tittellinje

en: Export Theme...
nb: Eksporter tema...

en: _Save
nb: _Lagre

en: Name:
nb: Navn:

en: Untitled Theme
nb: Tema uten navn

en: Export...
nb: Eksporter...

en: Creator
nb: Forfatter

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Theme Version
nb: Temaversjon

en: Suggested Widget Theme
nb: Anbefalt elementtema

en: Themer Version
nb: Temaerversjon

en: Border
nb: Kant

en: Size
nb: Størrelse

en: Top
nb: Topp

en: Bottom
nb: Bunn

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Note, when changing these values,
    it is advised that you do something
    like change viewports, as this will
    cause the position of the 'event windows'
    to update properly, and thus make
    moving/resizing windows work properly.
    This also applies to when you change
    the title-bar height through either
    the titlebar-min-height slider
    or the titlebar font setting.
nb: Merk at når du endrer disse verdiene
    anbefales det at du gjør noe, som å endre
    skrivebordsområde, da dette vil gjøre at
    posisjonen til 'hendelsevinduene' vil
    oppdateres ordentlig, og med det gjøre at flytting
    størrelsesendring på vinduer fungerer riktig.
    Dette gjelder også når du endrer tittellinjenhøyde
    gjennom enten Minimum tittellinjehøyde-glideren
    eller innstillinger for skrift på tittellinjen.

en: Shadows
nb: Skygger

en: Frame Borders
nb: Rammekanter

en: Active Window
nb: Aktivt vindu

en: Inactive Window
nb: Inaktivt vindu

en: Screenshot
nb: Skjermbilde

en: Images
nb: Bilder

en: Information
nb: Informasjon

en: NOTE - These settings are not part of themes, they are stored separately, and control various UI preferences for Emerald.
nb: PS - Disse egenskapene er ikke del av noe tema, de er lagret uavhengig, og kontrollerer forskjellige grensesnittsegenskaper i Emerald.

en: Show Tooltips for Buttons
nb: Vis verktøytips til knapper

en: Use Decoration Cropping
nb: Klipp dekorasjonene

en: Use Button Fade
nb: Bruk knappebleking

en: Use Button Fade Pulse
nb: Bruk knappeblekingspuls

en: Button Fade Total Duration
nb: Lengde for knappebleking

en: Button Fade Step Duration
nb: Trinnlengde for knappebleking

en: Button Pulse Wait Duration
nb: Ventelengde for knappepuls

en: Button Pulse Min Opacity %
nb: Minimumssynlighet i knappepulser %

en: Titlebar Double-Click Action
nb: Hendelse ved dobbeltklikk for tittellinja

en: Button Hover Cursor
nb: Peker over knapper

en: Pointing Finger
nb: Pekende finger

en: Compiz Decoration Blur Type
nb: Utviskingstype for Compiz-dekorasjon

en: None
nb: Ingen

en: Titlebar only
nb: Kun tittellinje

en: All decoration
nb: Alle dekorasjoner

en: Frame Engine
nb: Rammemottor

en: Buttons
nb: Knapper

en: Frame/Shadows
nb: Ramme/Skygger

en: Titlebar
nb: Tittellinje

en: Theme
nb: Tema

en: Edit
nb: Rediger

en: Import Theme...
nb: Importer tema...

en: _Open
nb: _Åpne

en: Search:
nb: Søk:

en: _Refresh
nb: Oppdate_r

en: _Delete
nb: _Slett

en: Themes
nb: Tema

en: Edit Themes
nb: Rediger tema

en: Themes Settings
nb: Egenskaper for tema

en: Emerald Settings
nb: Egenskaper for Emerald

en: _Quit
nb: A_vslutt
