emerald - en to pa translation catalogue (215 entries)

en: Based on original gtk-window-decorator
pa: ਅਸਲੀ ਗਨੋਮ-ਵਿੰਡੋ-ਡੈਕੋਰੇਟਰ ਉੱਤੇ ਅਧਾਰਿਤ

en: Round Top Left Corner
pa: ਰਾਊਂਡ ਉੱਤੇ ਖੱਬਾ ਕੋਨਾ

en: Round Top Right Corner
pa: ਰਾਊਂਡ ਉੱਤੇ ਸੱਜਾ ਕੋਨਾ

en: Round Bottom Left Corner
pa: ਰਾਊਂਡ ਤਲ ਖੱਬਾ ਕੋਨਾ

en: Round Bottom Right Corner
pa: ਰਾਊਂਡ ਤਲ ਸੱਜਾ ਕੋਨਾ

en: Rounding Radius
pa: ਰਾਊਂਡਿੰਗ ਰੇਡੀਅਸ

en: Colors
pa: ਰੰਗ

en: Outer Frame Blend
pa: ਬਾਹਰੀ ਫਰੇਮ ਬਲੈਡ

en: Inner Frame Blend
pa: ਅੰਦਰੂਨੀ ਫਰੇਮ ਬਲੈਡ

en: Outer Titlebar Blend
pa: ਬਾਹਰ ਟਾਇਟਲਬਾਰ ਬਲੈਂਡ

en: Inner Titlebar Blend
pa: ਅੰਦਰੂਨੀ ਟਾਇਟਲਬਾਰ ਬਲੈਂਡ

en: Titlebar Separator
pa: ਟਾਇਟਲਬਾਰ ਸਿਪਰੇਟਰ

en: Frame Outline
pa: ਫਰੇਮ ਆਉਟਲਾਈਨ

en: Frame Highlight
pa: ਫਰੇਮ ਹਾਈਲਾਈਟ

en: Frame Shadow
pa: ਫਰੇਮ ਛਾਂ

en: Contents Outline
pa: ਸਮੱਗਰੀ ਆਉਟਲਾਈਣ

en: Contents Highlight
pa: ਸਮੱਗਰੀ ਉਚਾਈ

en: Contents Shadow
pa: ਸਮੱਗਰੀ ਛਾਂ

en: Frame
pa: ਫਰੇਮ

en: Based on original legacy
pa: ਅਸਲੀ ਲਿਜੈਂਸੀ ਉੱਤੇ ਅਧਾਰਿਤ

en: Title Bar
pa: ਟਾਇਟਲਬਾਰ

en: Designed to be vista-ish in nature
pa: ਅਸਲ ਵਿਚ ਵਿਸਟਾ-ਨੈਸ ਦੇ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਡਿਜ਼ਾਇਨ ਕੀਤਾ ਗਿਆ ਹੈ

en: Base
pa: ਬੇਸ

en: Glow
pa: ਗਲੋ

en: Sides
pa: ਸਾਈਡਾਂ

en: Everything done with customizable pixmaps!
pa: ਹਰੇਕ ਚੀਜ਼ ਕਸਟਮ ਯੋਗ ਪਿਕਸਮੈਪ ਨਾਲ ਕੀਤਾ!

en: Top Rounding Radius
pa: ਟਾਪ ਰਾਊਂਡਿੰਗ ਰੇਡੀਅਸ

en: Bottom Rounding Radius
pa: ਤਲ ਰਾਊਂਡਿੰਗ ਰੇਡੀਅਸ

en: _Clear
pa: ਸਾਫ਼ ਕਰੋ(_C)

note: style: use tiled or scaled pixmaps
en: Scaled
pa: ਸਕੇਲ

en: Not adjustable
pa: ਅਡਜੱਸਟ ਯੋਗ ਨਹੀਂ

en: Same as Active
pa: ਐਕਟਿਵ ਵਾਂਗ

en: Pixmap
pa: ਪਿਕਸਮੈਪ

en: File
pa: ਫਾਇਲ

en: Preview
pa: ਝਲਕ

en: Clear
pa: ਸਾਫ਼

en: Tiled/Scaled
pa: ਟਾਇਲ/ਸਕੇਲ

en: Width Override
pa: ਚੌੜਾਈ ਅਣਡਿੱਠੀ

en: Height Override
pa: ਉਚਾਈ ਅਣਡਿੱਠੀ

en: Glassy effects for your windows
pa: ਤੁਹਾਡੀ ਵਿੰਡੋ ਲਈ ਗਲਾਸੀ ਪਰਭਾਵ

en: Glow Height
pa: ਗਲੋ ਉਚਾਈ

en: Frame Base Color
pa: ਫਰੇਮ ਬੇਸ ਰੰਗ

en: Upper Titlebar Glow
pa: ਅੱਪਰ ਟਾਇਟਲਬਾਰ ਗਲੋ

en: Upper Glass Glow
pa: ਅੱਪਰ ਗਲਾਸ ਗਲੋ

en: Lower Glass Glow
pa: ਲੋਅਰ ਗਲਾਸ ਗਲੋ

en: Middle Glass Glow
pa: ਮਿਡਲ ਗਲਾਸ ਗਲੋ

en: Outer Glass Glow
pa: ਬਾਹਰੀ ਗਲਾਸ ਗਲੋ

en: Multiple gradients with somewhat glassy features too
pa: ਗਲਾਸੀ ਫੀਚਰ ਨਾਲ ਮਲਟੀਪਲ ਗਰੇਡੀਐਂਟ

en: Left Blend
pa: ਖੱਬਾ ਬਲੈਂਡ

en: Middle Blend
pa: ਮਿਡਲ ਬਲੈਂਡ

en: Right Blend
pa: ਸੱਜਾ ਬਲੈਂਡ

en: Contrast
pa: ਕਾਨਟਰਾਸਟ

en: (Color)
pa: (ਰੰਗ)

en: (Alpha)
pa: (ਐਲਫ਼ਾ)

en: Notch
pa: ਨੋਚ

en: Position
pa: ਸਥਿਤੀ

en: Curve
pa: ਚਾਪ

en: Offset
pa: ਆਫ਼-ਸੈੱਟ

en: Use Glow
pa: ਗਲੋ ਵਰਤੋਂ

en: Title Glow
pa: ਟਾਇਟਲ ਗਲੋ

en: Radius
pa: ਰੇਡੀਅਸ

en: Evolved from the legacy engine
pa: ਪੁਰਾਣੇ ਇੰਜਣ ਤੋਂ ਤਿਆਰ

en: Border Gap
pa: ਬਾਰਡਰ ਗੈਪ

en: Show Border when maximised?
pa: ਬਾਰਡਰ ਵੇਖਣਾ, ਜਦੋਂ ਵੱਧੋ-ਵੱਧ ਹੋਵੇ?

en: Show when minimised?
pa: ਵੇਖਣਾ ਜਦੋਂ ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਹੋਵੇ?

en: Minimised Border Size
pa: ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਬਾਰਡਰ ਸਾਈਜ਼

en: Enable Left Bar Dip?
pa: ਖੱਬੀ ਬਾਰ ਡਿੰਪ ਯੋਗ?

en: Left Bar Radius
pa: ਖੱਬੀ ਬਾਰ ਰੇਡੀਅਸ

en: Enable Lower Bulge? (Useless at the moment, but will be used soon)
pa: ਹੇਠਕਾ ਬੁਲਗੀ ਯੋਗ? (ਹਾਲੇ ਬੇਕਾਰ ਹੈ, ਪਰ ਛੇਤੀ ਹੀ ਵਰਤਿਆ ਜਾਵੇਗਾ)

en: Top Corner Offset (%)
pa: ਟਾਪ ਕਾਰਨਰ ਆਫਸੈੱਟ (%)

en: Enable Title Bar Dip?
pa: ਟਾਇਟਲ ਬਾਰ ਡਿੰਪ ਯੋਗ?

en: Enable Button Part?
pa: ਬਟਨ ਭਾਗ ਯੋਗ?

en: Title Part Width
pa: ਟਾਇਟਲ ਭਾਗ ਚੌੜਾਈ

en: Button Part Width)
pa: ਬਟਨ ਭਾਗ ਚੌੜਾਈ)

en: Dip Corners Radius)
pa: ਕੋਨਾ ਰੇਡੀਅਸ ਡਿੰਪ)

en: Round Inside Corners As well?
pa: ਅੰਦਰ ਵੀ ਕੋਨੇ ਗੋਲ?

en: Enable Different Maximised Colors?
pa: ਵੱਖ ਵੱਖ ਵੱਧੋ-ਵੱਧ ਰੰਗ ਯੋਗ?

en: Turn Off repeating gradients when maximised?
pa: ਰਪੀਟਿੰਗ ਗਰੇਡੀਐਂਟ ਬੰਦ ਕਰੋ, ਜਦੋਂ ਵੱਧ ਹੋਣ?

en: Round Top Left Corner?
pa: ਗੋਲ ਟਾਪ ਖੱਬੇ ਕਾਰਨਰ?

en: Frame Rounding Radius
pa: ਫਰੇਮ ਰਾਊਂਡਿੰਗ ਰੇਡੀਅਸ

en: Titlebar Rounding Radius
pa: ਟਾਇਟਲਬਾਰ ਰਾਊਂਡਿੰਗ ਰੇਡੀਅਸ

en: Repeat Gradient?
pa: ਗਰੇਡੀਐਂਟ ਰਪੀਟ?

en: Vertical Repeat?
pa: ਵਰਟੀਕਲ ਰਪੀਟ?

en: Diagonal Repeat?
pa: ਵਿਕਰਨ ਰਪੀਟ?

en: Repeat Frequency
pa: ਰਪੀਟ ਫਰੀਕਿਊਂਸੀ

note: ========================
en: Enable Title Part Pixmap?
pa: ਟਾਇਟਲ ਪਾਰਟ ਪਿਕਸਮੈਪ ਯੋਗ?

en: Repeat Title Part Pixmap?
pa: ਟਾਇਟਲ ਪਾਰਟ ਪਿਕਸਮੈਪ ਰਪੀਟ?

en: Title Bar Part Pixmap
pa: ਟਾਇਟਲ ਬਾਰ ਪਾਰਟ ਪਿਕਸਮੈਪ

en: Choose Titlebar Part Pixmap
pa: ਟਾਇਟਲਬਾਰ ਪਾਰਟ ਪਿਕਸਮੈਪ ਚੁਣੋ

note: ========================
en: Enable Button Part Pixmap?
pa: ਬਟਨ ਭਾਗ ਪਿਕਸਮੈਪ ਯੋਗ?

en: Repeat Button Part Pixmap?
pa: ਬਟਨ ਭਾਗ ਪਿਕਸਮੈਪ ਰਪੀਟ?

en: Button Part Pixmap
pa: ਬਟਨ ਪਾਰਟ ਪਿਕਸਮੈਪ

en: Choose Button Part Pixmap
pa: ਬਟਨ ਪਾਰਟ ਪਿਕਸਮੈਪ ਚੁਣੋ

note: ========================
en: Enable Titlebar Pixmap?
pa: ਟਾਇਟਲਬਾਰ ਪਿਕਸਮੈਪ ਯੋਗ?

en: Repeat Titlebar Pixmap?
pa: ਕੀ ਟਾਇਟਲਬਾਰ ਪਿਕਸਮੈਪ ਰਪੀਟ ਕਰਨਾ ਹੈ?

en: Titlebar Pixmap
pa: ਟਾਇਟਲਬਾਰ ਪਿਕਸਮੈਪ

en: Choose Titlebar Pixmap
pa: ਟਾਇਟਲਬਾਰ ਪਿਕਸਮੈਪ ਚੁਣੋ

en: Active/Inactive
pa: ਐਕਟਿਵ/ਇਨ-ਐਕਟਿਵ

en: Maximised
pa: ਵੱਧੋ-ਵੱਧ

en: Corners
pa: ਕਾਰਨਰ

en: Border Layout
pa: ਬਾਰਡਰ ਲੇਆਉਟ

en: Left Bar
pa: ਖੱਬੀ ਬਾਰ

en: Pixmaps
pa: ਪਿਕਸਮੈਪ

en: Select
    Engine
pa: ਇੰਜਣ
    ਚੁਣੋ

en: Close Window
pa: ਵਿੰਡੋ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Maximize Window
pa: ਵਿੰਡੋ ਵੱਧੋ-ਵੱਧ

en: Restore Window
pa: ਵਿੰਡੋ ਰੀਸਟੋਰ

en: Minimize Window
pa: ਵਿੰਡੋ ਘੱਟੋ-ਘੱਟ

en: Context Help
pa: ਭਾਗ ਮੱਦਦ

en: Window Menu
pa: ਵਿੰਡੋ ਮੇਨੂ

en: Shade Window
pa: ਵਿੰਡੋ ਸ਼ੇਡ

en: UnShade Window
pa: ਵਿੰਡੋ ਅਣ-ਸ਼ੇਡ

en: Set Above
pa: ਉੱਤੇ ਸੈੱਟ

en: UnSet Above
pa: ਉੱਤੇ ਅਣ-ਸੈੱਟ

en: Stick Window
pa: ਸਟਿੱਕ ਵਿੰਡੋ

en: UnStick Window
pa: ਅਣ-ਸਟਿੱਕ ਵਿੰਡੋ

en: The window "%s" is not responding.
pa: ਵਿੰਡੋ "%s" ਜਵਾਬ ਨਹੀਂ ਦਿੰਦੀ ਹੈ।

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
pa: ਇਹ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਨੂੰ ਫੋਰਸ ਨਾਲ ਬੰਦ ਕਰਨ ਨਾਲ ਤੁਸੀਂ ਸਭ ਅਣ-ਸੰਭਾਲੀਆਂ ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਗੁਆ ਬੈਠੋਗੇ।

en: _Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ(_C)

en: _Force Quit
pa: ਧੱਕੇ ਨਾਲ ਬੰਦ ਕਰੋ(_F)

en: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
pa: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>ਵਰਜਨ</b> %s
    <b>ਬਣਾਇਆ</b> %s
    <b>ਇਸ ਨਾਲ ਵਰਤੋਂ</b> %s
    </small>

en: <b><big>%s</big></b> (System Theme)
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
pa: <b><big>%s</big></b> (ਸਿਸਟਮ ਟਾਈਮ)
    <i>%s</i>
    <small><b>ਵਰਜਨ</b> %s
    <b>ਬਣਾਇਆ</b> %s
    <b>ਇਸ ਨਾਲ ਵਰਤੋਂ</b> %s
    </small>

en: Unknown
pa: ਅਣਜਾਣ

en: Whatever (no hint)
pa: ਜੋ ਵੀ (ਕੋਈ ਹਿੰਟ ਨਹੀਂ)

en: No Description
pa: ਕੋਈ ਵੇਰਵਾ ਨਹੀਂ

en: Invalid Theme Name
pa: ਗਲਤ ਥੀਮ ਨਾਂ

en: Invalid theme file.  Does not end in .emerald
pa: ਗਲਤ ਥੀਮ ਫਾਇਲ ਨਾਂ। .emerald ਨਾਲ ਖਤਮ ਨਹੀਂ ਹੁੰਦੀ।

en: Invalid Theme Name
    Could Not Export
pa: ਗਲਤ ਥੀਮ ਨਾਂ
    ਐਕਸਪੋਰਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ

en: Invalid File Name
    Must End in .emerald
pa: ਗਲਤ ਫਾਇਲ ਨਾਂ
    .emerald ਨਾਲ ਖਤਮ ਹੋਣਾ ਚਾਹੀਦਾ ਹੈ

en: Error calling tar.
pa: tar ਕਾਲ ਗਲਤੀ ਹੈ।

en: Theme Exported
pa: ਥੀਮ ਐਕਸਪੋਰਟ ਕੀਤਾ

en: Can't save over system themes
    (or you forgot to enter a name)
pa: ਸਿਸਟਮ ਥੀਮ ਉੱਤੇ ਸੰਭਾਲਿਆ ਜਾ ਸਕਿਆ
    (ਜਾਂ ਤੁਸੀਂ ਨਾਂ ਦੇਣਾ ਭੁੱਲ ਗਏ ਹੋ)

en: Overwrite Theme %s?
pa: ਥੀਮ %s ਉੱਤੇ ਲਿਖਣਾ ਹੈ?

en: Couldn't Write Theme
pa: ਰਾਇਟ ਥੀਮ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ

en: Couldn't Form Theme
pa: ਫਾਰਮ ਥੀਮ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ

en: Theme Saved
pa: ਥੀਮ ਸੰਭਾਲਿਆ

en: Can't delete system themes
    (or you forgot to enter a name)
pa: ਸਿਸਟਮ ਥੀਮ ਹਟਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦਾ
    (ਜਾਂ ਤੁਸੀਂ ਨਾਂ ਦੇਣਾ ਭੁੱਲ ਗਏ ਹੋ)

en: Are you sure you want to delete %s?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ %s ਨੂੰ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Theme deleted
pa: ਥੀਮ ਹਟਾਇਆ

en: No such theme to delete
pa: ਹਟਾਉਣ ਲਈ ਕੋਈ ਥੀਮ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Use Pixmap Buttons
pa: ਪਿਕਸਮੈਮ ਬਟਨ ਵਰਤੋਂ

en: Use Button Halo/Glow
pa: ਬਟਨ ਹਾਲੋ/ਗਲੋ ਵਰਤੋਂ

en: Use Button Halo/Glow For Inactive Windows
pa: ਇਨ-ਐਕਟਿਵ ਵਿੰਡੋ ਲਈ ਬਟਨ ਹਾਲੋ/ਗਲੋ ਵਰਤੋਂ

en: Button Pixmaps
pa: ਬਟਨ ਪਿਕਸਮੈਪ

en: Button
pa: ਬਟਨ

en: Text Fill
pa: ਟੈਕਸਟ ਭਰਨ

en: Text Outline
pa: ਟੈਕਸਟ ਆਉਟਲਾਇਨ

en: Button Fill
pa: ਬਟਨ ਫਿਲ

en: Button Outline
pa: ਬਟਨ ਆਉਟਲਾਇਨ

en: Color
pa: ਰੰਗ

en: Opacity
pa: ਧੁੰਦਲਾਪਨ

en: X Offset
pa: X ਆਫਸੈੱਟ

en: Y Offset
pa: Y ਆਫਸੈੱਟ

en: Title-Text Font
pa: ਟਾਇਟਲ-ਟੈਕਸਟ ਫੋਂਟ

en: Minimum Title-bar Height
pa: ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਟਾਇਟਲਬਾਰ ਉਚਾਈ

en: Vertical Button Offset
pa: ਵਰਟੀਕਲ ਬਟਨ ਆਫਸੈੱਟ

en: Horizontal Button Offset
pa: ਹਰੀਜੱਟਲ ਬਟਨ ਆਫਸੈੱਟ

en: Title-bar Object Layout
pa: ਟਾਇਟਲਬਾਰ ਆਬਜੈਕਟ ਲੇਆਉਟ

en: Export Theme...
pa: ਥੀਮ ਐਕਸਪੋਰਟ...

en: _Save
pa: ਸੰਭਾਲੋ(_S)

en: Name:
pa: ਨਾਂ:

en: Untitled Theme
pa: ਬਿਨ-ਟਾਇਟਲ ਥੀਮ

en: Export...
pa: ਐਕਸਪੋਰਟ...

en: Creator
pa: ਨਿਰਮਾਤਾ

en: Description
pa: ਵੇਰਵਾ

en: Theme Version
pa: ਥੀਮ ਵਰਜਨ

en: Suggested Widget Theme
pa: ਸੁਝਾਇਆ ਵਿਦਗਿਟ ਥੀਮ

en: Themer Version
pa: ਥੀਮਰ ਵਰਜਨ

en: Border
pa: ਬਾਰਡਰ

en: Size
pa: ਆਕਾਰ

en: Top
pa: ਉੱਤੇ

en: Bottom
pa: ਹੇਠਾਂ

en: Left
pa: ਖੱਬਾ

en: Right
pa: ਸੱਜਾ

en: Note, when changing these values,
    it is advised that you do something
    like change viewports, as this will
    cause the position of the 'event windows'
    to update properly, and thus make
    moving/resizing windows work properly.
    This also applies to when you change
    the title-bar height through either
    the titlebar-min-height slider
    or the titlebar font setting.
pa: ਨੋਟ, ਜਦੋਂ ਇਹ ਮੁੱਲ ਬਦਲੋ ਤਾਂ
    ਤੁਹਾਨੂੰ ਕੁਝ ਇੰਝ ਕਰਨ ਦਾ ਸੁਝਾਅ ਦਿੱਤਾ ਜਾਂਦਾ ਹੈ,
    ਜਿਵੇਂ ਵੇਖੋ-ਪੋਰਟ ਬਦਲਣਾ, ਕਿਉਂਕਿ ਇਹ 'ਈਵੈਂਟ ਵਿੰਡੋ'
    ਦੀ ਸਥਿਤੀ ਨੂੰ ਅੱਪਡੇਟ ਕਰੇਗਾ ਅਤੇ
    ਇਸ ਨਾਲ ਵਿੰਡੋਜ਼ ਨੂੰ ਹਿਲਾਉਣ/ਮੁੜ-ਸਾਇਜ਼ ਨਾਲ ਠੀਕ
    ਤਰ੍ਹਾਂ ਕੰਮ ਕਰੇਗਾ। ਇਹ ਤਾਂ ਵੀ ਲਾਗੂ ਹੁੰਦਾ ਹੈ, ਜਦੋਂ
    ਤੁਸੀਂ ਟਾਇਲਰ ਬਾਰ ਦੀ ਉਚਾਈ ਨੂੰ
    ਟਾਇਟਲਬਾਰ-ਘੱਟ-ਉਚਾਈ
    ਸਲਾਇਡਰ ਰਾਹੀਂ ਬਦਲਦੇ ਹੋ।

en: Shadows
pa: ਛਾਂ

en: Frame Borders
pa: ਫਰੇਮ ਬਾਰਡਰ

en: Active Window
pa: ਐਕਟਿਵ ਵਿੰਡੋ

en: Inactive Window
pa: ਇਨ-ਐਕਟਿਵ ਵਿੰਡੋ

en: Screenshot
pa: ਸਕਰੀਨ-ਸ਼ਾਟ

en: Images
pa: ਚਿੱਤਰ

en: Information
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ

en: NOTE - These settings are not part of themes, they are stored separately, and control various UI preferences for Emerald.
pa: ਨੋਟ - ਇਹ ਸੈਟਿੰਗ ਥੀਮ ਦਾ ਭਾਗ ਨਹੀਂ ਹੈ, ਇਨ੍ਹਾਂ ਨੂੰ ਵੱਖਰੇ ਤੌਰ ਉੱਤੇ ਸੰਭਾਲਿਆ ਜਾਵੇਗਾ, ਅਤੇ ਈਮਰਲਡ ਦੇ UI ਪਸੰਦ ਰਾਹੀਂ ਕੰਟਰੋਲ ਕੀਤਾ ਜਾਵੇਗਾ।

en: Show Tooltips for Buttons
pa: ਬਟਨਾਂ ਲਈ ਟੂਲਟਿੱਪ ਵੇਖੋ

en: Use Decoration Cropping
pa: ਡੈਕੋਰੇਸ਼ਨ ਕਰੋਪਿੰਗ ਵਰਤੋਂ

en: Use Button Fade
pa: ਬਟਨ ਫੇਡ ਵਰਤੋਂ

en: Use Button Fade Pulse
pa: ਬਟਨ ਫੇਡ ਪਲਸ ਵਰਤੋਂ

en: Button Fade Total Duration
pa: ਬਟਨ ਫੇਡ ਕੁੱਲ ਟਾਈਮ

en: Button Fade Step Duration
pa: ਬਟਨ ਫੇਡ ਸਟੈਪ ਸਮਾਂ

en: Button Pulse Wait Duration
pa: ਬਟਨ ਪਲਸ ਉਡੀਕ ਟਾਈਮ

en: Button Pulse Min Opacity %
pa: ਬਟਨ ਪਲਸ ਘੱਟੋ-ਘੱਟ ਧੁੰਦਲਾਪਨ %

en: Titlebar Double-Click Action
pa: ਟਾਇਟਲਬਾਰ ਡਬਲ-ਕਲਿੱਕ ਐਕਸ਼ਨ

en: Button Hover Cursor
pa: ਬਟਨ ਹੋਵਰ ਕਰਸਰ

en: Normal
pa: ਸਧਾਰਨ

en: Pointing Finger
pa: ਪੁਆਇੰਟਿੰਗ ਫਿੰਗਰ

en: Compiz Decoration Blur Type
pa: ਕੰਮਪਿਜ਼ ਸਜਾਵਟ  ਬਲਰ ਟਾਈਪ

en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Titlebar only
pa: ਕੇਵਲ ਟਾਇਟਲਬਾਰ

en: All decoration
pa: ਸਭ ਸਜਾਵਟ

en: Frame Engine
pa: ਫਰੇਮ ਇੰਜਣ

en: Buttons
pa: ਬਟਨ

en: Frame/Shadows
pa: ਫਰੇਮ/ਸ਼ੈਡੋ

en: Titlebar
pa: ਟਾਇਟਲਬਾਰ

en: Theme
pa: ਥੀਮ

en: Edit
pa: ਸੋਧ

en: Import Theme...
pa: ਥੀਮ ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: _Open
pa: ਖੋਲ੍ਹੋ(_O)

en: Search:
pa: ਖੋਜ:

en: _Refresh
pa: ਤਾਜ਼ਾ(_R)

en: _Delete
pa: ਹਟਾਓ(_D)

en: Themes
pa: ਥੀਮ

en: Edit Themes
pa: ਥੀਮ ਸੋਧ

en: Themes Settings
pa: ਥੀਮ ਸੈਟਿੰਗ

en: Emerald Settings
pa: ਈਮੀਰਲਡ ਸੈਟਿੰਗ

en: _Quit
pa: ਬਾਹਰ(_Q)
