emerald - en to pl translation catalogue (212 entries)

en: Based on original gtk-window-decorator
pl: Bazowany na oryginalnym gtk-window-decorator

en: Round Top Left Corner
pl: Zaokrąglaj lewy górny róg

en: Round Top Right Corner
pl: Zaokrąglaj prawy górny róg

en: Round Bottom Left Corner
pl: Zaokrągaj lewy dolny róg

en: Round Bottom Right Corner
pl: Zaokrąglaj prawy dolny róg

en: Rounding Radius
pl: Promień zaokrąglania

en: Colors
pl: Kolory

en: Outer Frame Blend
pl: Łączenie zewnętrznej ramki

en: Inner Frame Blend
pl: Łączenie zewnetrznej ramki

en: Outer Titlebar Blend
pl: Łączenie zewnętrznego paska tytułowego

en: Inner Titlebar Blend
pl: Łączenie wewnętrznego paska tytułowego

en: Titlebar Separator
pl: Separator paska tytułowego

en: Frame Outline
pl: Zarys ramki

en: Frame Highlight
pl: Podświetlenie ramki

en: Frame Shadow
pl: Cień ramki

en: Contents Outline
pl: Obrys zawartości

en: Contents Highlight
pl: Podświetlenie zawartości

en: Contents Shadow
pl: Cieniowanie zawartości

en: Frame
pl: Ramka

en: Based on original legacy
pl: Bazujące na oryginalnych zapisach

en: Title Bar
pl: Pasek tytułowy

en: Designed to be vista-ish in nature
pl: Opracowany by być natury 'vistowatej'

en: Base
pl: Baza

en: Glow
pl: Świecenie

en: Sides
pl: Strony

en: Everything done with customizable pixmaps!
pl: Wykonane w całości z przystosowalnymi obrazkami rastrowymi!

en: Top Rounding Radius
pl: Górny promień zaokrąglania

en: Bottom Rounding Radius
pl: Dolny promień skalowania

en: _Clear
pl: Wy_czyść

note: style: use tiled or scaled pixmaps
en: Scaled
pl: Wyskalowane

en: Not adjustable
pl: Nie dostosowalny

en: Same as Active
pl: Taki sam jak aktywny

en: Pixmap
pl: Obrazek rastrowy

en: File
pl: Plik

en: Preview
pl: Podgląd

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Width Override
pl: Nadpisanie szerokości

en: Height Override
pl: Nadpisanie wysokości

en: Glassy effects for your windows
pl: Szkliste efekty dla twoich okien

en: Glow Height
pl: Wysokość świecenia

en: Frame Base Color
pl: Bazowy kolor ramki

en: Upper Titlebar Glow
pl: Górna poświata paska tytułowego

en: Upper Glass Glow
pl: Górna szklana poświata okna

en: Lower Glass Glow
pl: Dolna szklana poświata okna

en: Middle Glass Glow
pl: Środkowa szklana poświata okna

en: Outer Glass Glow
pl: Zewnętrzna szklana poświata okna

en: Multiple gradients with somewhat glassy features too
pl: Wiele gradientów również z częściowo szklanymi funkcjami

en: Left Blend
pl: Lewa Mieszanka

en: Middle Blend
pl: Środkowa Mieszanka

en: Right Blend
pl: Prawa Mieszanka

en: Contrast
pl: Kontrast

en: (Color)
pl: (Kolor)

en: (Alpha)
pl: (Przezroczystość)

en: Notch
pl: Wycięcie

en: Position
pl: Pozycja

en: Curve
pl: Wygięcie

en: Offset
pl: Przesuniecie

en: Use Glow
pl: Używaj poświaty

en: Title Glow
pl: Poświata tytułu

en: Radius
pl: Promień

en: Evolved from the legacy engine
pl: Rozwinięty ze starego silnika

en: Border Gap
pl: Luka brzegowa

en: Show Border when maximised?
pl: Pokazywać Brzeg gdy zmaksymilizowano?

en: Show when minimised?
pl: Pokazywać gdy zminimalizowano?

en: Enable Left Bar Dip?
pl: Włączyć zanurzenie lewego paska?

en: Left Bar Radius
pl: Promień lewego paska

en: Enable Lower Bulge? (Useless at the moment, but will be used soon)
pl: Włączyć niższe wybrzuszenie? (Aktualnie bezużyteczne, ale wkrótce będzie w użyciu)

en: Top Corner Offset (%)
pl: Przesunięcie górnego rogu (%)

en: Enable Title Bar Dip?
pl: Włączyć zanurzenie paska tytułowegok?

en: Enable Button Part?
pl: Włączyć część przycisku?

en: Title Part Width
pl: Szerokość części tytułowej

en: Button Part Width)
pl: Wysokość części przycisku

en: Dip Corners Radius)
pl: Zanurzenie kąta narożnika)

en: Round Inside Corners As well?
pl: Zaokrąglić również wewnętrzne narożniki?

en: Enable Different Maximised Colors?
pl: Włączyć zróżnicowane kolory maksymalizacji?

en: Turn Off repeating gradients when maximised?
pl: Wyłączyć powtarzanie gradientów kiedy zmaksymalizowany?

en: Round Top Left Corner?
pl: Zaokrąglać lewy górny róg?

en: Frame Rounding Radius
pl: Promień zaokrąglania ramek

en: Titlebar Rounding Radius
pl: Promień zaokrąglania paska tytułu

en: Repeat Gradient?
pl: Powtarzać gradient?

en: Vertical Repeat?
pl: Powtarzać pionowo?

en: Diagonal Repeat?
pl: Powtarzać ukośne?

en: Repeat Frequency
pl: Częstotliwośc powtarzania

note: ========================
en: Enable Title Part Pixmap?
pl: Włączyć obrazek rastrowy części tytułowej?

en: Repeat Title Part Pixmap?
pl: Powtarzać obrazek rastrowy części tytułowej?

en: Title Bar Part Pixmap
pl: Obrazek rastrowy części paska tytułowego

en: Choose Titlebar Part Pixmap
pl: Wybierz obrazek rastrowy części paska tytułowego

note: ========================
en: Enable Button Part Pixmap?
pl: Włączyć obrazek rastrowy części przycisków?

en: Repeat Button Part Pixmap?
pl: Powtarzać obrazek rastrowy części przycisków?

en: Button Part Pixmap
pl: Obrazek rastrowy części przycisków

en: Choose Button Part Pixmap
pl: Wybierz obrazek rastrowy części przycisków

note: ========================
en: Enable Titlebar Pixmap?
pl: Włączyć obrazek rastrowy paska tytułu?

en: Repeat Titlebar Pixmap?
pl: Powtarzać obrazek rastrowy paska tytulu?

en: Titlebar Pixmap
pl: Obrazek rastrowy paska tytułu

en: Choose Titlebar Pixmap
pl: Wybierz obrazek rastrowy paska tytułu

en: Active/Inactive
pl: Aktywny/Nieaktywny

en: Maximised
pl: Zmaksymalizowany

en: Corners
pl: Narożniki

en: Border Layout
pl: Wygląd krawędzi

en: Left Bar
pl: Lewy pasek

en: Pixmaps
pl: Obrazki rastrowe

en: Select
    Engine
pl: Wybierz
    Silnik

en: Close Window
pl: Zamknij okno

en: Maximize Window
pl: Maksymalizuj okno

en: Restore Window
pl: Przywróć okno

en: Minimize Window
pl: Minimalizuj okno

en: Context Help
pl: Pomoc kontekstowa

en: Window Menu
pl: Menu okna

en: Shade Window
pl: Zwiń okno

en: UnShade Window
pl: Rozwiń okno

en: Set Above
pl: Ustaw powyżej

en: UnSet Above
pl: Nie ustawiaj powyżej

en: Stick Window
pl: Przyklej okno

en: UnStick Window
pl: Odklej okno

en: The window "%s" is not responding.
pl: Okno "%s" nie odpowiada.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
pl: Wymuszenie zamknięcia tej aplikacji spowoduje utratę wszystkich niezapisanych danych.

en: _Force Quit
pl: _Wymuś zamknięcie

en: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
pl: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Wersja</b> %s
    <b>Stworzony przez</b> %s
    <b>Używać z</b> %s
    </small>

en: <b><big>%s</big></b> (System Theme)
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
pl: <b><big>%s</big></b> (Motyw Systemowy)
    <i>%s</i>
    <small><b>Wersja</b> %s
    <b>Stworzony przez</b> %s
    <b>Używać z</b> %s
    </small>

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Whatever (no hint)
pl: Cokolwiek (bez wskazówki)

en: No Description
pl: Brak Opisu

en: Invalid Theme Name
pl: Nieprawidłowa nazwa dekoracji

en: Invalid theme file.  Does not end in .emerald
pl: Nieprawidłowy plik dekoracji. Nie kończy się na .emerald

en: Invalid Theme Name
    Could Not Export
pl: Nieprawidłowa nazwa dekoracji
    Eksportowanie nie powiodło się.

en: Invalid File Name
    Must End in .emerald
pl: Nieprawidłowa nazwa pliku
    Musi kończyć się na .emerald

en: Error calling tar.
pl: Wystąpił błąd przy uruchamianiu tara.

en: Theme Exported
pl: Dekoracja wyeksportowana

en: Can't save over system themes
    (or you forgot to enter a name)
pl: Nie można nadpisać motywów systemowych
    (albo zapomniałeś wpisać nazwę)

en: Overwrite Theme %s?
pl: Nadpisać dekorację %s?

en: Couldn't Write Theme
pl: Nie można zapisać dekoracji

en: Couldn't Form Theme
pl: Nie można wypełnić dekoracji

en: Theme Saved
pl: Dekoracja zapisana

en: Can't delete system themes
    (or you forgot to enter a name)
pl: Nie można usunąć motywów systemowych
    (albo zapomniałeś wpisać nazwę)

en: Are you sure you want to delete %s?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %s?

en: Theme deleted
pl: Dekoracja usunięta

en: No such theme to delete
pl: Nie ma takiej dekoracji do usunięcia

en: Use Pixmap Buttons
pl: Używaj przycisków z obrazków rastrowych

en: Use Button Halo/Glow
pl: Używaj poświaty/podświetlenia przycisków

en: Use Button Halo/Glow For Inactive Windows
pl: Używaj poświaty/podświetlenia przycisków dla nieaktywnych okien

en: Button Pixmaps
pl: Obrazki rastrowe przycisków

en: Button
pl: Przycisk

en: Text Fill
pl: Wypełnienie tekstu

en: Text Outline
pl: Obrys tekstu

en: Button Fill
pl: Wypełnienie przycisków

en: Button Outline
pl: Obrys przycisków

en: Color
pl: Kolor

en: Opacity
pl: Nieprzezroczystość

en: X Offset
pl: Przesunięcie w poziomie

en: Y Offset
pl: Przesunięcie w pionie

en: Title-Text Font
pl: Czcionka tekstu tytułowego

en: Minimum Title-bar Height
pl: Minimalna wysokość paska tytułowego

en: Vertical Button Offset
pl: Przesunięcie pionowe przycisków

en: Horizontal Button Offset
pl: Przesunięcie poziome przycisków

en: Title-bar Object Layout
pl: Wygląd obiektów na pasku tytułowym

en: Export Theme...
pl: Eksportuj dekorację...

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Untitled Theme
pl: Dekoracja bez nazwy

en: Export...
pl: Eksportuj...

en: Creator
pl: Twórca

en: Description
pl: Opis

en: Theme Version
pl: Wersja dekoracji

en: Suggested Widget Theme
pl: Proponowany motyw dekoracji widgetów

en: Themer Version
pl: Wersja dekoratora

en: Border
pl: Krawędź

en: Size
pl: Rozmiar

en: Top
pl: Góra

en: Bottom
pl: Dół

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Note, when changing these values,
    it is advised that you do something
    like change viewports, as this will
    cause the position of the 'event windows'
    to update properly, and thus make
    moving/resizing windows work properly.
    This also applies to when you change
    the title-bar height through either
    the titlebar-min-height slider
    or the titlebar font setting.
pl: Uwaga, gdy zmieniasz te wartości,
    wskazane jest, żebyś zrobił coś
    jak np. zmiana wirtualnego pulpitu,
    by właściwie uaktualnić pozycję 'ruszanych okien',
    przez co poruszanie/zmiana wielkości okna
    działa poprawnie. Podobne działanie uzyskasz
    podczas zmiany wysokości paska tytułowego
    zarówno poprzez suwak wielkości paska
    jak i zmianę ustawień czcionki paska tytułu.

en: Shadows
pl: Cienie

en: Frame Borders
pl: Granice ramek

en: Active Window
pl: Aktywne okno

en: Inactive Window
pl: Nieaktywne okno

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Images
pl: Obrazki

en: Information
pl: Informacja

en: NOTE - These settings are not part of themes, they are stored separately, and control various UI preferences for Emerald.
pl: UWAGA - Te ustawienia nie są częścią dekoracji, są przechowywane osobno i kontrolują różne ustawienia interfejsu użytkownika w Emeraldzie.

en: Show Tooltips for Buttons
pl: Pokazuj podpisy przycisków

en: Use Decoration Cropping
pl: Używaj przycinania dekoracji

en: Use Button Fade
pl: Używaj zanikania przycisków

en: Use Button Fade Pulse
pl: Używaj zanikania pulsujących przycisków

en: Button Fade Total Duration
pl: Całkowity czas zanikania przycisku

en: Button Fade Step Duration
pl: Czas kroku zanikania przycisku

en: Button Pulse Wait Duration
pl: Czas oczekiwania pulsującego przycisku

en: Button Pulse Min Opacity %
pl: Minimalna nieprzezroczystość Pulsowania Przycisków %

en: Titlebar Double-Click Action
pl: Akcja podwójnego kliknięcia na pasku tytułowym

en: Button Hover Cursor
pl: Kursor wyświetlany nad przyciskami

en: Normal
pl: Normalne

en: Pointing Finger
pl: Wskazujacy Palec

en: Compiz Decoration Blur Type
pl: Typ rozmycia dekoracji

en: None
pl: Żaden

en: Titlebar only
pl: Tylko pasek tytułowy

en: All decoration
pl: Wszystkie dekoracje

en: Frame Engine
pl: Silnik ramek

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Frame/Shadows
pl: Ramka/Cienie

en: Titlebar
pl: Pasek tytułowy

en: Theme
pl: Dekoracja

en: Edit
pl: Edytuj

en: Import Theme...
pl: Importuj dekorację...

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Search:
pl: Szukaj:

en: _Refresh
pl: _Odśwież

en: _Delete
pl: _Usuń

en: Themes
pl: Dekoracje

en: Edit Themes
pl: Edytuj dekoracje

en: Themes Settings
pl: Ustawienia dekoracji

en: Emerald Settings
pl: Ustawienia Emeralda

en: _Quit
pl: Za_kończ
