emerald - en to sk translation catalogue (215 entries)

en: Based on original gtk-window-decorator
sk: Založené na pôvodnom gtk-window-decorator

en: Round Top Left Corner
sk: Zaoblený ľavý horný roh

en: Round Top Right Corner
sk: Zaoblený pravý horný roh

en: Round Bottom Left Corner
sk: Zaoblený ľavý dolný roh

en: Round Bottom Right Corner
sk: Zaoblený pravý dolný roh

en: Rounding Radius
sk: Polomer zaoblenia

en: Colors
sk: Farby

en: Outer Frame Blend
sk: Vonkajší odtieň rámu

en: Inner Frame Blend
sk: Vnútorný odtieň rámu

en: Outer Titlebar Blend
sk: Vonkajší odtieň titulného riadka

en: Inner Titlebar Blend
sk: Vnútorný odtieň titulného riadka

en: Titlebar Separator
sk: Oddeľovač titulného riadka

en: Frame Outline
sk: Rámik okraja

en: Frame Highlight
sk: Zvýraznenie okraja

en: Frame Shadow
sk: Tieň okraja

en: Contents Outline
sk: Rámik obsahu

en: Contents Highlight
sk: Zvýraznenie obsahu

en: Contents Shadow
sk: Tieň obsahu

en: Frame
sk: Okraj

en: Based on original legacy
sk: Založené na pôvodnom

en: Title Bar
sk: Titulný riadok

en: Designed to be vista-ish in nature
sk: Navrhnuté v štýle vista-ish

en: Base
sk: Základ

en: Glow
sk: Podsvietenie

en: Sides
sk: Strany

en: Everything done with customizable pixmaps!
sk: Všetko pomocou prispôsobiteľných pixmáp!

en: Top Rounding Radius
sk: Polomer zaoblenia hore

en: Bottom Rounding Radius
sk: Polomer zaoblenia dolu

en: _Clear
sk: Vy_mazať

note: style: use tiled or scaled pixmaps
en: Scaled
sk: Škálované

en: Not adjustable
sk: Neprispôsobiteľné

en: Same as Active
sk: Rovnaké ako aktívne

en: Pixmap
sk: Pixelová mapa

en: File
sk: Súbor

en: Preview
sk: Náhľad

en: Clear
sk: Vymazať

en: Tiled/Scaled
sk: Dlaždice/škálované

en: Width Override
sk: Presah šírky

en: Height Override
sk: Presah výšky

en: Glassy effects for your windows
sk: Sklenené efekty pre vaše okná

en: Glow Height
sk: Výška podsvietenia

en: Frame Base Color
sk: Základná farba rámu

en: Upper Titlebar Glow
sk: Podsvietenie horného titulného riadka

en: Upper Glass Glow
sk: Horné sklenené podsvietenie

en: Lower Glass Glow
sk: Dolné sklenené podsvietenie

en: Middle Glass Glow
sk: Stredné sklenené podsvietenie

en: Outer Glass Glow
sk: Vonkajšie sklenené podsvietenie

en: Multiple gradients with somewhat glassy features too
sk: Farebné prechody aj s nejakými sklenenými efektami

en: Left Blend
sk: Ľavý odtieň

en: Middle Blend
sk: Stredný odtieň

en: Right Blend
sk: Pravý odtieň

en: Contrast
sk: Kontrast

en: (Color)
sk: (Farba)

en: (Alpha)
sk: (Priesvitnosť)

en: Notch
sk: Zárez

en: Position
sk: Pozícia

en: Curve
sk: Krivka

en: Offset
sk: Osadenie

en: Use Glow
sk: Použiť podsvietenie

en: Title Glow
sk: Podsvietenie titulku

en: Radius
sk: Polomer

en: Evolved from the legacy engine
sk: Vyvinuté zo systému legacy

en: Border Gap
sk: Medzera rámu

en: Show Border when maximised?
sk: Zobraziť rámy keď je maximalizované?

en: Show when minimised?
sk: Zobraziť keď je minimalizované?

en: Minimised Border Size
sk: Minimalizovaná veľkosť rámu

en: Enable Left Bar Dip?
sk: Povoliť ponorenie pravého panelu?

en: Left Bar Radius
sk: Ľavý polomer panelu

en: Enable Lower Bulge? (Useless at the moment, but will be used soon)
sk: Povoliť vypuklinu dolu? (Nateraz nefunkčné)

en: Top Corner Offset (%)
sk: Osadenie horného rohu (%)

en: Enable Title Bar Dip?
sk: Povoliť ponorenie titulného riadka?

en: Enable Button Part?
sk: Povoliť tlačidlovú časť?

en: Title Part Width
sk: Šírka titulnej časti

en: Button Part Width)
sk: Šírka tlačidlovej časti)

en: Dip Corners Radius)
sk: Polomer ponorienia rohov)

en: Round Inside Corners As well?
sk: Zahnúť aj vnútorné rohy?

en: Enable Different Maximised Colors?
sk: Povoliť rozličné maximalizované farby?

en: Turn Off repeating gradients when maximised?
sk: Vypnúť opakujúce sa prechody pri maximalizovaní?

en: Round Top Left Corner?
sk: Zaoblený ľavý horný roh?

en: Frame Rounding Radius
sk: Polomer zaoblenia rámu

en: Titlebar Rounding Radius
sk: Polomer zaoblenia titulného riadka

en: Repeat Gradient?
sk: Opakovať prechod?

en: Vertical Repeat?
sk: Zvislé opakovanie?

en: Diagonal Repeat?
sk: Šikmé opakovanie?

en: Repeat Frequency
sk: Frekvencia opakovania

note: ========================
en: Enable Title Part Pixmap?
sk: Povoliť pixmapu titulného riadka?

en: Repeat Title Part Pixmap?
sk: Opakovať pixmapu titulného riadka?

en: Title Bar Part Pixmap
sk: Pixmapa titulkovej časti

en: Choose Titlebar Part Pixmap
sk: Vyberte pixmapu titulného riadka

note: ========================
en: Enable Button Part Pixmap?
sk: Povoliť pixmapu tlačidla?

en: Repeat Button Part Pixmap?
sk: Opakovať pixmapu tlačidla?

en: Button Part Pixmap
sk: Pixmapa tlačidlovej časti

en: Choose Button Part Pixmap
sk: Vyberte pixmapu tlačidla

note: ========================
en: Enable Titlebar Pixmap?
sk: Povoliť pixmapu titulku?

en: Repeat Titlebar Pixmap?
sk: Opakovať pixmapu titulku?

en: Titlebar Pixmap
sk: Pixmapa titulku

en: Choose Titlebar Pixmap
sk: Vyberte pixmapu titulku okna

en: Active/Inactive
sk: Aktívne/neaktívne

en: Maximised
sk: Maximalizované

en: Corners
sk: Rohy

en: Border Layout
sk: Rozloženie rámikov

en: Left Bar
sk: Ľavý panel

en: Pixmaps
sk: Pixmapy

en: Select
    Engine
sk: Vyberte
    systém

en: Close Window
sk: Zavrieť okno

en: Maximize Window
sk: Maximalizovať okno

en: Restore Window
sk: Obnoviť okno

en: Minimize Window
sk: Minimalizovať okno

en: Context Help
sk: Kontextový pomocník

en: Window Menu
sk: Ponuka okna

en: Shade Window
sk: Zrolovať okno

en: UnShade Window
sk: Vyrolovať okno

en: Set Above
sk: Ukotviť nad

en: UnSet Above
sk: Zrušiť ukotvenie

en: Stick Window
sk: Prilepiť okno

en: UnStick Window
sk: Odlepiť okno

en: The window "%s" is not responding.
sk: Okno "%s" neodpovedá.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
sk: Po vynútenom ukončení prídete o všetky neuložené zmeny.

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Force Quit
sk: _Vynútiť ukončenie

en: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
sk: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Verzia</b> %s
    <b>Autor</b> %s
    <b>Použite s</b> %s
    </small>

en: <b><big>%s</big></b> (System Theme)
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
sk: <b><big>%s</big></b> (Systémová téma)
    <i>%s</i>
    <small><b>Verzia</b> %s
    <b>Autor</b> %s
    <b>Použite s</b> %s
    </small>

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Whatever (no hint)
sk: Čokoľvek (bez rady)

en: No Description
sk: Žiadny popis

en: Invalid Theme Name
sk: Chybný názov témy

en: Invalid theme file.  Does not end in .emerald
sk: Chybný súbor témy.  Nekončí na .emerald

en: Invalid Theme Name
    Could Not Export
sk: Chybný názov témy
    Nebolo možné exportovať

en: Invalid File Name
    Must End in .emerald
sk: Chybný názov súboru
    Musí končiť na .emerald

en: Error calling tar.
sk: Chyba pri spúšťaní tar.

en: Theme Exported
sk: Téma exportovaná

en: Can't save over system themes
    (or you forgot to enter a name)
sk: Nie je možné prepísať systémové témy
    (alebo ste nezadali názov)

en: Overwrite Theme %s?
sk: Prepísať tému %s?

en: Couldn't Write Theme
sk: Téma sa nedá zapísať

en: Couldn't Form Theme
sk: Téma sa nedá vytvoriť

en: Theme Saved
sk: Téma uložená

en: Can't delete system themes
    (or you forgot to enter a name)
sk: Systémové témy sa nedajú odstrániť
    (alebo ste nezadali názov)

en: Are you sure you want to delete %s?
sk: Naozaj chcete odstrániť %s?

en: Theme deleted
sk: Téma odstránená

en: No such theme to delete
sk: Neexistuje téma, ktorú chcete odstrániť

en: Use Pixmap Buttons
sk: Pixmapové tlačidlá

en: Use Button Halo/Glow
sk: Podsvietenie tlačidiel

en: Use Button Halo/Glow For Inactive Windows
sk: Podsvietenie tlačidiel v neaktívnych oknách

en: Button Pixmaps
sk: Pixmapy tlačidiel

en: Button
sk: Tlačidlo

en: Text Fill
sk: Farba textu

en: Text Outline
sk: Tieň textu

en: Button Fill
sk: Výplň tlačidiel

en: Button Outline
sk: Rámik tlačidiel

en: Color
sk: Farba

en: Opacity
sk: Krytie

en: X Offset
sk: Vodorovné odsadenie

en: Y Offset
sk: Zvislé odsadenie

en: Title-Text Font
sk: Titulný riadok-písmo

en: Minimum Title-bar Height
sk: Minimálna výška titulného panelu

en: Vertical Button Offset
sk: Zvislé osadenie tlačidiel

en: Horizontal Button Offset
sk: Vodorovné osadenie tlačidiel

en: Title-bar Object Layout
sk: Rozloženie objektov na titulnom paneli

en: Export Theme...
sk: Exportovať tému...

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Name:
sk: Názov:

en: Untitled Theme
sk: Téma bez názvu

en: Export...
sk: Exportovať...

en: Creator
sk: Autor

en: Description
sk: Popis

en: Theme Version
sk: Verzia témy

en: Suggested Widget Theme
sk: Navrhovaná téma ovládacích prvkov

en: Themer Version
sk: Verzia správcu tém

en: Border
sk: Okraj

en: Size
sk: Veľkosť

en: Top
sk: Hore

en: Bottom
sk: Dolu

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Note, when changing these values,
    it is advised that you do something
    like change viewports, as this will
    cause the position of the 'event windows'
    to update properly, and thus make
    moving/resizing windows work properly.
    This also applies to when you change
    the title-bar height through either
    the titlebar-min-height slider
    or the titlebar font setting.
sk: Poznamenajme, že ak meníte tieto hodnoty,
    je vhodné ak spravíte niečo ako zmenu
    pohľadov, pretože to spôsobí, že pozícia
    'okien udalostí' sa bude správne
    aktualizovať, a tým pádom bude
    presúvanie a zmena veľkosti okien
    fungovať správne.
    To tiež platí, keď meníte výšku titulného
    riadka buď cez posuvník minimálnej výšky
    titulného riadka alebo cez nastavenie písma.

en: Shadows
sk: Tiene

en: Frame Borders
sk: Hrúbka okraja

en: Active Window
sk: Aktívne okno

en: Inactive Window
sk: Neaktívne okno

en: Screenshot
sk: Snímka obrazovky

en: Images
sk: Obrázky

en: Information
sk: Informácia

en: NOTE - These settings are not part of themes, they are stored separately, and control various UI preferences for Emerald.
sk: POZNÁMKA - Tieto nastavenia nie sú súčasťou tém, sú uložené oddelene a ovládajú rôzne možnosti UI nastavení pre Emerald.

en: Show Tooltips for Buttons
sk: Zobrazovať bubliny pri tlačidlách

en: Use Decoration Cropping
sk: Použiť orezanie dekorácie

en: Use Button Fade
sk: Použiť vyblednutie tlačidiel

en: Use Button Fade Pulse
sk: Použiť pulzujúce vyblednutie tlačidiel

en: Button Fade Total Duration
sk: Celková doba vyblednutia tlačidla

en: Button Fade Step Duration
sk: Doba kroku vyblednutia tlačidla

en: Button Pulse Wait Duration
sk: Doba čakania pulzujúceho tlačidla

en: Button Pulse Min Opacity %
sk: Minimálna priesvitnosť pulzujúceho tlačidla %

en: Titlebar Double-Click Action
sk: Akcia dvojkliku na titulný riadok

en: Button Hover Cursor
sk: Kurzor nad tlačidlami

en: Normal
sk: Normálny

en: Pointing Finger
sk: Ukazujúci prst

en: Compiz Decoration Blur Type
sk: Typ rozostrenia dekorácie Compiz

en: None
sk: Žiadne

en: Titlebar only
sk: Len titulný riadok

en: All decoration
sk: Celá dekorácia

en: Frame Engine
sk: Systém okrajov

en: Buttons
sk: Tlačidlá

en: Frame/Shadows
sk: Okraj a tiene

en: Titlebar
sk: Titulný riadok

en: Theme
sk: Téma

en: Edit
sk: Upraviť

en: Import Theme...
sk: Importovať tému...

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Search:
sk: Hľadať:

en: _Refresh
sk: _Obnoviť

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: Themes
sk: Témy

en: Edit Themes
sk: Upraviť tému

en: Themes Settings
sk: Nastavenie témy

en: Emerald Settings
sk: Nastavenie Emeraldu

en: _Quit
sk: U_končiť
