emerald - en to tr translation catalogue (214 entries)

en: Based on original gtk-window-decorator
tr: Orjinal gtk-window-decorator baz alınmıştır

en: Round Top Left Corner
tr: Üst sol köşeyi yuvarla

en: Round Top Right Corner
tr: Üst sağ köşeyi yuvarla

en: Round Bottom Left Corner
tr: Alt sol köşeyi yuvarla

en: Round Bottom Right Corner
tr: Alt sağ köşeyi yuvarla

en: Rounding Radius
tr: Yuvarlama yarıçapı

en: Colors
tr: Renkler

en: Outer Frame Blend
tr: Dış çerçeve uyumu

en: Inner Frame Blend
tr: İç çerçeve uyumu

en: Outer Titlebar Blend
tr: Başlık çubuğunun dış taraf uyumu

en: Inner Titlebar Blend
tr: Başlık çubuğunun iç taraf uyumu

en: Titlebar Separator
tr: Başlık çubuğu ayracı

en: Frame Outline
tr: Çerçeve hatları

en: Frame Highlight
tr: Çerçeve vurgulama

en: Frame Shadow
tr: Çerçeve gölgelendirme

en: Contents Outline
tr: İçerik hatları

en: Contents Highlight
tr: Içerik vurgulaması

en: Contents Shadow
tr: İçerik gölgelendirme

en: Frame
tr: Çerçeve

en: Based on original legacy
tr: Orijinali  baz alınmıştır

en: Title Bar
tr: Başlık çubuğu

en: Designed to be vista-ish in nature
tr: Vista gibi olması için tasarlandı

en: Base
tr: Temel

en: Glow
tr: Parıltı

en: Sides
tr: Kenarlar

en: Everything done with customizable pixmaps!
tr: Kişileştirebilir resimler ile herşey hazırlandı!

en: Top Rounding Radius
tr: Üst yuvarlama yarıçapı

en: Bottom Rounding Radius
tr: Alt yuvarlama yarıçapı

en: _Clear
tr: _Temizle

note: style: use tiled or scaled pixmaps
en: Scaled
tr: Ölçeklenmiş

en: Not adjustable
tr: Ayarlanabilir değil

en: Same as Active
tr: Etkinle eş değer

en: Pixmap
tr: Resim

en: File
tr: Dosya

en: Preview
tr: Önizleme

en: Clear
tr: Temizle

en: Tiled/Scaled
tr: Döşenmiş/Ölçeklenmiş

en: Width Override
tr: Geçersiz genişlik

en: Height Override
tr: Geçersiz yükseklik

en: Glassy effects for your windows
tr: Pencereleriniz için donuk cam efekti

en: Glow Height
tr: Parıltı yüksekliği

en: Frame Base Color
tr: Temel çerveve rengi

en: Upper Titlebar Glow
tr: Yüksek başlık çubuğu parıltısı

en: Upper Glass Glow
tr: Yüksek cam parıltısı

en: Lower Glass Glow
tr: Düşük cam parıltısı

en: Middle Glass Glow
tr: Ara/orta cam parıltısı

en: Outer Glass Glow
tr: Dış cam parıltısı

en: Multiple gradients with somewhat glassy features too
tr: Bazı camsı özelliklerle çoklu yükselmeler

en: Left Blend
tr: Sol uyumu

en: Middle Blend
tr: Ara/orta uyumu

en: Right Blend
tr: Sağ uyumu

en: Contrast
tr: Kontras

en: (Color)
tr: (Renk)

en: (Alpha)
tr: (Alfa)

en: Notch
tr: Çentik

en: Position
tr: Pozisyon

en: Curve
tr: Eğri

en: Offset
tr: Denge

en: Use Glow
tr: Parıltıyı kullan

en: Title Glow
tr: Başlık parıltısı

en: Radius
tr: Yarıçap

en: Evolved from the legacy engine
tr: Legacy motoru üzerine geliştirildi

en: Border Gap
tr: Kenar boşluğu

en: Show Border when maximised?
tr: Büyültüldüğünde çerçeveyi göster?

en: Show when minimised?
tr: Küçültüğünde göster?

en: Minimised Border Size
tr: Küçültülmüş kenar boyutu

en: Enable Left Bar Dip?
tr: Sol çubuk derinliğini etkinleştir

en: Left Bar Radius
tr: Sol çubuk yarıçapı

en: Enable Lower Bulge? (Useless at the moment, but will be used soon)
tr: Düşük seviye kabarıklığı etkinleştir? (Şu an için kullanışsız, fakat ileride...)

en: Top Corner Offset (%)
tr: Üst köşe dengesi (%)

en: Enable Title Bar Dip?
tr: İçerik çubuğu derinliğini etkinleştir

en: Enable Button Part?
tr: Düğme kısımını etkinleştir?

en: Title Part Width
tr: Başlık kısmı genişliği

en: Button Part Width)
tr: Düğme kısmı genişliği)

en: Dip Corners Radius)
tr: Köşelerin yuvarlama yarıçapı)

en: Round Inside Corners As well?
tr: İç taraftaki köşeleri de aynı şekilde yuvarla?

en: Enable Different Maximised Colors?
tr: Büyültüldüğünde farklı renkleri etkinleştir?

en: Turn Off repeating gradients when maximised?
tr: Büyültüldüğünde yükselme tekrarlamasını kapat?

en: Round Top Left Corner?
tr: Sol üst köşe yuvarlaması?

en: Frame Rounding Radius
tr: Çerçeve yuvarlama yarıçapı

en: Titlebar Rounding Radius
tr: Başlık çubuğunun yuvarlama yarıçapı

en: Repeat Gradient?
tr: Yükselmeyi yinele?

en: Vertical Repeat?
tr: Düşey yinele?

en: Diagonal Repeat?
tr: Çapraz yinele?

en: Repeat Frequency
tr: Frekansı yinele

note: ========================
en: Enable Title Part Pixmap?
tr: İçerik resim kısmını etkinleştir

en: Repeat Title Part Pixmap?
tr: Başlık resim kısmını yinele?

en: Title Bar Part Pixmap
tr: Başlık çubuğu resmi

en: Choose Titlebar Part Pixmap
tr: Başlık çubuğu resim kısmını seçin

note: ========================
en: Enable Button Part Pixmap?
tr: Düğme resim kısmını etkinleştir?

en: Repeat Button Part Pixmap?
tr: Düğme resim kısmını yinele?

en: Button Part Pixmap
tr: Düğme resim kısmı

en: Choose Button Part Pixmap
tr: Düğme resim kısmını seçin

note: ========================
en: Enable Titlebar Pixmap?
tr: Başlık çubuğu resmini etkinleştir?

en: Repeat Titlebar Pixmap?
tr: Başlık çubuğu resim kısmını yinele?

en: Titlebar Pixmap
tr: Başlık çubuğu resmi

en: Choose Titlebar Pixmap
tr: Başlık çubuğu resmini seçin

en: Active/Inactive
tr: Etkin/Etkin değil

en: Maximised
tr: Büyültülmüş

en: Corners
tr: Köşeler

en: Border Layout
tr: Kenar Düzeni

en: Left Bar
tr: Sol çubuk

en: Pixmaps
tr: Resimler

en: Select
    Engine
tr: Seç
    Motor

en: Close Window
tr: Pencereyi Kapat

en: Maximize Window
tr: Pencereyi Büyüt

en: Restore Window
tr: Pencereyi Geri Yükle

en: Minimize Window
tr: Pencereyi Küçült

en: Context Help
tr: Yardım

en: Window Menu
tr: Pencere Menüsü

en: Shade Window
tr: Pencereyi Gölgele

en: UnShade Window
tr: Pencereyi Gölgeleme

en: Set Above
tr: Yukarıda Tut

en: UnSet Above
tr: Yukarıda Tutma

en: Stick Window
tr: Pencereyi Yapıştır

en: UnStick Window
tr: Pencereyi Yapıştırma

en: The window "%s" is not responding.
tr: "%s" penceresi yanıt vermiyor.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
tr: Bu uygulamadan çıkmayı zorlamak, kaydedilmemiş değişikliklerin kaybedilmesine neden olur.

en: _Cancel
tr: _İptal Et

en: _Force Quit
tr: _Çıkmayı Zorla

en: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
tr: <b><big>%s</big></b>
    <i>%s</i>
    <small><b>Sürüm</b> %s
    <b>Oluşturan</b> %s
    <b>Birlikte Kullan</b> %s
    </small>

en: <b><big>%s</big></b> (System Theme)
    <i>%s</i>
    <small><b>Version</b> %s
    <b>Created By</b> %s
    <b>Use With</b> %s
    </small>
tr: <b><big>%s</big></b> (Sistem Teması)
    <i>%s</i>
    <small><b>Sürüm</b> %s
    <b>Oluşturan</b> %s
    <b>Birlikte Kullan</b> %s
    </small>

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Whatever (no hint)
tr: Her neyse (ipucu yok)

en: No Description
tr: Açıklama mevcut değil

en: Invalid Theme Name
tr: Geçersiz tema adı

en: Invalid theme file.  Does not end in .emerald
tr: Geçersiz tema dosyası. (.emerald uzantısı ile bitmeli)

en: Invalid Theme Name
    Could Not Export
tr: Geçersiz tema uzantısı
    Dışa aktarılamadı

en: Invalid File Name
    Must End in .emerald
tr: Geçersiz dosya uzantısı
    .emerald ile bitmeli

en: Error calling tar.
tr: Hata; tar. çağrılırken...

en: Theme Exported
tr: Tema dışa aktarıldı

en: Can't save over system themes
    (or you forgot to enter a name)
tr: Sistem temaları üzerine yazılamıyor
    (veya ismini vermeyi unuttunuz)

en: Overwrite Theme %s?
tr: %s temasının üstüne yazılsın mı?

en: Couldn't Write Theme
tr: Tema yazılamadı

en: Couldn't Form Theme
tr: Temaya biçim verilemedi

en: Theme Saved
tr: Tema kaydedildi

en: Can't delete system themes
    (or you forgot to enter a name)
tr: Sistem teması silinemiyor
    (veya ismini vermeyi unuttunuz)

en: Are you sure you want to delete %s?
tr: %s temasını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Theme deleted
tr: Tema silindi

en: No such theme to delete
tr: Silinecek tema yok

en: Use Pixmap Buttons
tr: Düğme resimlerini kullan

en: Use Button Halo/Glow
tr: Halo/Parıltı düğme özelliğini kullan

en: Use Button Halo/Glow For Inactive Windows
tr: Etkin olmayan pencereler için halo/parıltı kullan

en: Button Pixmaps
tr: Düğme resimleri

en: Button
tr: Düğme

en: Text Fill
tr: Metin dolgunluğu

en: Text Outline
tr: Metin hatları

en: Button Fill
tr: Düğme dolgunluğu

en: Button Outline
tr: Düğme hatları

en: Color
tr: Renk

en: Opacity
tr: Saydamlık

en: X Offset
tr: X Dengesi

en: Y Offset
tr: Y Dengesi

en: Title-Text Font
tr: Başlık metni yazı tipi

en: Minimum Title-bar Height
tr: En düşük başlık çubuğu yüksekliği

en: Vertical Button Offset
tr: Düşey düğme dengesi

en: Horizontal Button Offset
tr: Yatay düğme dengesi

en: Title-bar Object Layout
tr: Başlık çubuğu nesne düzeni

en: Export Theme...
tr: Temayı dışa aktar...

en: _Save
tr: _Kaydet

en: Name:
tr: İsim:

en: Untitled Theme
tr: İsimsiz tema

en: Export...
tr: Dışa aktar...

en: Creator
tr: Oluşturan

en: Description
tr: Açıklama

en: Theme Version
tr: Tema sürümü

en: Suggested Widget Theme
tr: Önerilen parçacık teması

en: Themer Version
tr: Tema Yöneticisi Sürümü

en: Border
tr: Kenar

en: Size
tr: Boyut

en: Top
tr: Üst

en: Bottom
tr: Alt

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Note, when changing these values,
    it is advised that you do something
    like change viewports, as this will
    cause the position of the 'event windows'
    to update properly, and thus make
    moving/resizing windows work properly.
    This also applies to when you change
    the title-bar height through either
    the titlebar-min-height slider
    or the titlebar font setting.
tr: Not, Bu değerleri değiştirirken,
    çalışma alanını değiştirmek vb 
    yapmanız önerilir. Bu 'olay penceresinin'
    pozisyonunun düzgünce tazelenmesine yarar.
    Böylece pencereleri taşıma/tekrar
    boyutlandırma düzgünce çalışacaktır.
    Bir de başlık çubuğunun yüksekliği ya da
    en düşük yüksekliği veya font
    ayarlarını uygulayacaktır.

en: Shadows
tr: Gölgeler

en: Frame Borders
tr: Çerçeve kenarları

en: Active Window
tr: Etkin pencere

en: Inactive Window
tr: Etkisiz pencere

en: Screenshot
tr: Ekran görüntüsü

en: Images
tr: Görüntüler

en: Information
tr: Bilgi

en: NOTE - These settings are not part of themes, they are stored separately, and control various UI preferences for Emerald.
tr: NOT - Bu ayarlar temaların bir parçası değil, Onlar ayrı ayrı saklanmıştır, ve Emerald kullanıcı arayüzü için bazı yapılandırmaları kontrol eder.

en: Show Tooltips for Buttons
tr: Düğmeler için ipucu balonlarını göster

en: Use Decoration Cropping
tr: Dekor kırpmayı kullan

en: Use Button Fade
tr: Düğmelerde solmayı kullan

en: Use Button Fade Pulse
tr: Düğmelerde solma darbe ayarlarını kullan

en: Button Fade Total Duration
tr: Düğmelerin toplam solma süresi

en: Button Fade Step Duration
tr: Düğmelerin basamak solma süresi

en: Button Pulse Wait Duration
tr: Düğme darbesinin bekleme süresi

en: Button Pulse Min Opacity %
tr: Düğme darbesinin  en düşük saydamlığı %

en: Titlebar Double-Click Action
tr: Başlık çubuğunun çift tıklanmaya tepkisi

en: Button Hover Cursor
tr: Düğme Üzeri Konumunda Fare İşaretçisi

en: Pointing Finger
tr: Parmak İşaretçisi

en: Compiz Decoration Blur Type
tr: Compiz Dekorasyonu Bulanıklık Tipi

en: None
tr: Hiçbiri

en: Titlebar only
tr: Sadece başlık çubuğu

en: All decoration
tr: Tüm dekorasyon

en: Frame Engine
tr: Çerçeve motoru

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: Frame/Shadows
tr: Çerçeve/Gölgeler

en: Titlebar
tr: Başlık çubuğu

en: Theme
tr: Tema

en: Edit
tr: Düzenle

en: Import Theme...
tr: İçeriye Tema Aktar...

en: _Open
tr: _Aç

en: Search:
tr: Ara:

en: _Refresh
tr: _Tazele

en: _Delete
tr: _Sil

en: Themes
tr: Temalar

en: Edit Themes
tr: Temaları düzenle

en: Themes Settings
tr: Tema ayarları

en: Emerald Settings
tr: Emerald ayarları

en: _Quit
tr: _Çık
