empathy master - en to an translation catalogue (736 entries)

en: IM Client
an: Client d'IM

en: Empathy Internet Messaging
an: Client de mensacheria instantania Empathy

en: Chat on Google Talk, Facebook, MSN and many other chat services
an: Charra en Google Talk, Facebook, MSN, y muitos atros servicios de chat

en: Empathy is the official instant messaging application of the GNOME desktop environment.  Empathy can connect to AIM, MSN, Jabber (including Facebook and Google Talk), IRC, and many other messaging networks. You can chat with text, make audio and video calls, or even transfer files, depending on what your contact’s chat application allows.
an: L'Empathy ye l'aplicación oficial de mensachería instantania d'o entorno d'escritorio GNOME.  L'Empathy puetz connectar-se a l'AIM, o MSN, o Jabber (incluindo  lo Facebook y lo Google Talk), l'IRC, y muitos atros retz de mensachería. Puetz charrar con texto, fer gritadas d'audio y video, u mesmo transferir fichers, dependendo d'o que permita l'aplicación d'os tuyos contactos.

en: Empathy provides integrated messaging for the GNOME desktop, so you’ll never miss a message.  You can respond to your contacts without even having to open Empathy!
an: L'Empathy furne mensachería integrada ta lo escritorio GNOME, asinas que nunca no perderás un mensache.  Puetz responder a os tuyos contactos sin ubrir l'Empathy ni sisquiera!

en: Connection managers should be used
an: S'habrían d'usar chestors de connexión

en: Whether connectivity managers should be used to automatically disconnect/reconnect.
an: Dice si s'han de fer servir chestors de conectividat ta enchegar-se/reenchegar-se automaticament.

en: Empathy should auto-connect on startup
an: Empathy s'enchegará automaticament al prencipie

en: Whether Empathy should automatically log into your accounts on startup.
an: Dice si Empathy ha d'encetar seson en as suyas cuentas automaticament en dentrar.

en: Empathy should auto-away when idle
an: Empathy se meterá ausent automaticament cuan siga inactivo

en: Whether Empathy should go into away mode automatically if the user is idle.
an: Dice si Empathy ha d'entrar en modo de ausencia automaticament cuan l'usario ye inactivo.

en: Empathy default download folder
an: Carpeta predeterminada de descargas d'Empathy

en: The default folder to save file transfers in.
an: A carpeta predeterminada an alzar os fichers transferius.

note: translators: Automatic tasks which are run once to port/update account settings. Ideally, this shouldn't be exposed to users at all, we just use a gsettings key here as an optimization to only run it only once.
en: Magic number used to check if sanity cleaning tasks should be run
an: Numero machico usau ta comprebar si s'han d'executar quefers de limpieza

en: empathy-sanity-cleaning.c uses this number to check if the cleaning tasks should be executed or not. Users should not change this key manually.
an: empathy-sanity-cleaning.c usa iste numero ta comprebar si s'han d'executar u no os quefers de limpieza. Os usuarios no han de cambiar ista clau manualment.

en: Show offline contacts
an: Amostrar contactos desenchegaus

en: Whether to show contacts that are offline in the contact list.
an: Indica si se debe amostrar os contactos que son desenchegaus en a lista de contactos.

en: Show Balance in contact list
an: Amostrar credito en a lista de contactos

en: Whether to show account balances in the contact list.
an: Indica si s'han d'amostrar os creditos en a lista de contactos.

en: Hide main window
an: Amagar finestra prencipal

en: Hide the main window.
an: Amagar a finestra prencipal

en: Default directory to select an avatar image from
an: Directorio por defecto d'an trigar un avatar

en: The last directory that an avatar image was chosen from.
an: O zaguero directorio d'an s'ha trigau un avatar.

en: Open new chats in separate windows
an: Ubrir nuevas charradas en finestras separadas

en: Always open a separate chat window for new chats.
an: Ubrir una finestra direrent ta nuevas charradas.

en: Display incoming events in the status area
an: Amostrar os eventos dentrantes en l'area d'estau

en: Display incoming events in the status area. If false, present them to the user immediately.
an: Amostrar os eventos dentrantes en l'area d'estau

en: The position for the chat window side pane
an: A posición ta o panel lateral d'a finestra de charrada

en: The stored position (in pixels) of the chat window side pane.
an: A posición almagazenada (en pixels) d'o panel lateral d'a finestra de charrada.

en: Show contact groups
an: Amostrar lista de contactos en salas

en: Whether to show groups in the contact list.
an: Indica si s'han d'amostrar os grupos en a lista de contactos.

en: Use notification sounds
an: Fer servir sons de notificación

en: Whether to play a sound to notify of events.
an: Indica si s'ha de reproducir un son ta notificar eventos.

en: Disable sounds when away
an: Desactivar sons cuan siga ausent

en: Whether to play sound notifications when away or busy.
an: Indica si s'han de reproducir sons de notificacions quan se sía ausent u aqueferau.

en: Play a sound for incoming messages
an: Fer sentir un son ta os mensaches dentrants

en: Whether to play a sound to notify of incoming messages.
an: Indica si s'ha de reproducir un son ta notificar mensaches entrantes.

en: Play a sound for outgoing messages
an: Fer sentir un son ta os mensaches salients

en: Whether to play a sound to notify of outgoing messages.
an: Indica si s'ha de reproducir un son ta notificar mensaches salientes.

en: Play a sound for new conversations
an: Fer sentir un son ta as nuevas charradas

en: Whether to play a sound to notify of new conversations.
an: Indica si s'ha de reproducir un son ta notificar conversacions nuevas.

en: Play a sound when a contact logs in
an: Fer sentir un son cuando un contacto s'enchega

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging into the network.
an: Indica si s'ha de reproducir un son ta notificar os inicios de sesión d'os contactos en o ret.

en: Play a sound when a contact logs out
an: Fer sentir un son cuando un contacto se desenchega

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging out of the network.
an: Indica si s'ha de reproducir un son ta notificar as finalizacions de sesión d'os contactos en o ret.

en: Play a sound when we log in
an: Reproducir un son quan encieto sesión

en: Whether to play a sound when logging into a network.
an: Indica si s'ha de reproducir un son en encetar sesión en un ret.

en: Play a sound when we log out
an: Reproducir un son en rematar una sesión

en: Whether to play a sound when logging out of a network.
an: Indica si s'ha de reproducir un son en rematar sesión en un ret.

en: Enable popup notifications for new messages
an: Activar notificacions emerchents ta mensaches nuevos

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message.
an: Indica si s'han d'amostrar notificacions emerchents en recibir un mensache nuevo.

en: Disable popup notifications when away
an: Desactivar notificacions emerchents cuan siga ausent

en: Whether to show popup notifications when away or busy.
an: Indica si s'han d'amostrar as notificacions emerchents quan se sía ausent u aqueferau.

en: Pop up notifications if the chat isn't focused
an: Amostrar notificacions emerchents si a finestra de chat no tiene o foco

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message even if the chat is already opened, but not focused.
an: Indica si d'han d'amostrar notificacions emerchents en recibir un mensache nuevo mesmo si a finestra de chat ya ye ubierta pero no tiene o foco.

en: Pop up notifications when a contact logs in
an: Amostrar notificacions emerchents quan un contacto se connecta

en: Whether to show a popup notification when a contact goes online.
an: Indica si s'han d'amostrar as notificacions emerchents quan un contacto se connecta.

en: Pop up notifications when a contact logs out
an: Amostrar notificacions emerchents quan un contacto se desconnecta

en: Whether to show a popup notification when a contact goes offline.
an: Indica si s'han d'amostrar as notificacions emerchents quan un contacto se desconnecta.

en: Use graphical smileys
an: Fer servir emoticons graficos

en: Whether to convert smileys into graphical images in conversations.
an: Indica si s'han de convertir os emoticonos en imachens graficas en as conversacions.

en: Show contact list in rooms
an: Amostrar lista de contactos en salas

en: Whether to show the contact list in chat rooms.
an: Indica si s'ha d'amostrar a lista de contactos en salas de chat.

en: Chat window theme
an: Tema d'a finestra de chat

en: The theme that is used to display the conversation in chat windows.
an: O tema que s'usará ta amostrar a conversación en as finestras de chat.

en: Chat window theme variant
an: Variante d'o tema d'a finestra de chat

en: The theme variant that is used to display the conversation in chat windows.
an: A variante d'o tema que s'usará ta amostrar a conversación en as finestras de chat.

en: Path of the Adium theme to use
an: Rota d'o tema Adium que usar

en: Path of the Adium theme to use if the theme used for chat is Adium. Deprecated.
an: Rota a o tema Adium que usar si o tema usau ta o chat ye Adium. Obsoleto.

en: Enable WebKit Developer Tools
an: Activar as ainas de desembolicador Webkit

en: Whether WebKit developer tools, such as the Web Inspector, should be enabled.
an: Dice si as ainas de desembolique de WebKit, como l'inspector web, han d'activar-se.

en: Inform other users when you are typing to them
an: Informar a atros usuarios de quán les ista escribindo

en: Whether to send the 'composing' or 'paused' chat states. Does not currently affect the 'gone' state.
an: Indica si ninviar os estaus de chat «escribindo» u «en pausa». No afecta a o estau «ausent».

en: Use theme for chat rooms
an: Fer servir tema ta salas de charrada

en: Whether to use the theme for chat rooms.
an: Indica si s'ha d'usar o tema para salas de chat.

en: Spell checking languages
an: Idiomas ta revisión ortografica

en: Comma-separated list of spell checker languages to use (e.g. "en, fr, nl").
an: Lista separada por minches d'idiomas que s'usarán en a revisión ortografica (eix. «an, es, en»).

en: Enable spell checker
an: Activar comprebador ortografico

en: Whether to check words typed against the languages you want to check with.
an: Indica si s'han de revisar as parolas tecleadas respective a os idiomas con os quals quiere comprebar-lo.

en: Nick completed character
an: Caracter de completau d'embotada

en: Character to add after nickname when using nick completion (tab) in group chat.
an: Caracter que adhibir dimpués d'a embotada quan s'usa o completau d'embotadas (tab) en salas de chat.

en: Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon
an: Empathy ferá servir l'avatar d'o contacto como o icono d'a finestra de chat

en: Whether Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon.
an: Dice si Empathy ha d'usar lo avatar d'o contacto como l'icono d'a finestra de chat.

en: Last account selected in Join Room dialog
an: Zaguera cuenta seleccionada en o dialogo Unir a sala

en: D-Bus object path of the last account selected to join a room.
an: Rota de l'obchecto D-Bus d'a zaguera cuenta seleccionada ta unir a una sala.

en: Camera device
an: Dispositivo de camara

en: Default camera device to use in video calls, e.g. /dev/video0.
an: O dispositivo de camera predeterminau que usar en as gritadas de video, eix. /dev/video0.

en: Camera position
an: Posicion de la camara

en: Position the camera preview should be during a call.
an: Posición an estar la vista previa d'a camera entre una gritada.

en: Echo cancellation support
an: Suporte de cancelación d'eco

en: Whether to enable Pulseaudio's echo cancellation filter.
an: Indica si s'ha d'activar o filtro de cancelación d'eco de Pulseaudio.

en: Show hint about closing the main window
an: Amostrar consello sobre cómo zarrar a finestra prencipal

en: Whether to show the message dialog about closing the main window with the 'x' button in the title bar.
an: Indica si s'ha d'amostrar un mensache de dialogo sobre cómo zarrar a finestra prencipal con o botón «x» en a barra de titol.

en: Empathy can publish the user's location
an: Empathy puede publicar a localización d'o usuario

en: Whether Empathy can publish the user's location to their contacts.
an: Dice si Empathy puede publicar a localizacion d'o usuario a os suyos contactos.

en: Empathy should reduce the location's accuracy
an: Empathy reducirá a precisión d'a localización

en: Whether Empathy should reduce the location's accuracy for privacy reasons.
an: Dice si Empathy habría de reducir a precision d'a ubicacion por motivos de privacidad.

en: No reason was specified
an: No s'ha especificau una razón

en: The change in state was requested
an: S'ha demandau o cambeo d'estau

en: You canceled the file transfer
an: Has cancelau a transferencia d'archivo

en: The other participant canceled the file transfer
an: L'atro participant ha cancelau a transferencia d'archivo

en: Error while trying to transfer the file
an: Error prebando de transferir l'archivo

en: The other participant is unable to transfer the file
an: L'atro participant no puede transferir l'archivo

en: Unknown reason
an: Razón desconoxida

en: File transfer completed, but the file was corrupted
an: Trasferencia d'archivo rematada, pero l'archivo ye corrupto.

en: File transfer not supported by remote contact
an: O contacto remoto no soporta a transferencia d'archivos

en: The selected file is not a regular file
an: L'archivo trigau no ye un archivo regular

en: The selected file is empty
an: L'archivo trigau ye buedo

en: Missed call from %s
an: Gritada perdida de %s

note: Translators: this is an outgoing call, e.g. 'Called Alice'
en: Called %s
an: Gritó %s

en: Call from %s
an: Gritada de %s

en: Available
an: Disposable

en: Busy
an: Aqueferau

en: Away
an: Ausent

en: Offline
an: Desenchegau

[ctx: presence]
note: translators: presence type is unknown
en: Unknown
an: Desconoxiu

en: No reason specified
an: Denguna razón especificada

en: Status is set to offline
an: L'estau s'ha meso como desenchegau

en: Network error
an: Error de rete

en: Authentication failed
an: Error d'autenticación

en: Encryption error
an: Error de cifrau

en: Name in use
an: Nome en uso

en: Certificate not provided
an: Certificau no proporcionau

en: Certificate untrusted
an: Certificau no seguro

en: Certificate expired
an: Certificau caducau

en: Certificate not activated
an: Certificau no activau

en: Certificate hostname mismatch
an: O nome d'o equipo d'o certificau no coincide

en: Certificate fingerprint mismatch
an: O rastro d'o certificau no coincide

en: Certificate self-signed
an: Certificau firmau consigo mesmo

en: Certificate error
an: Error de certificau

en: Encryption is not available
an: Cifrau no disposable

en: Certificate is invalid
an: O certificau no ye valido

en: Connection has been refused
an: Se refusó a connexión

en: Connection can't be established
an: No se puede establir a conixión

en: Connection has been lost
an: A conixión s'ha perdiu

en: This account is already connected to the server
an: Ista cuenta ya ye connectada a lo servidor

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
an: S'ha reemplazau a connexión por una connexión nueva fendo servir o mesmo recurso

en: The account already exists on the server
an: A cuenta ya existe en o servidor

en: Server is currently too busy to handle the connection
an: O servidor ye masiau aqueferau ta manellar a conixión

en: Certificate has been revoked
an: Se revocó o certificau

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
an: O certificau usa un algorismo de zifrau inseguro u ye criptograficament feble

en: The length of the server certificate, or the depth of the server certificate chain, exceed the limits imposed by the cryptography library
an: A longaria d'o servidor de certificaus u a profundidat d'a cadena d'o servidor de certificaus exceden os limites imposaus por a biblioteca criptográfica

en: Your software is too old
an: O suyo software ye masiau antigo

en: Internal error
an: Error interna

en: All accounts
an: Todas as cuentas

en: Click to enlarge
an: Prete ta engrandar

en: Authentication failed for account <b>%s</b>
an: Falló l'autenticación ta la cuenta <b>%s</b>

en: Retry
an: Prebar atra vegada

en: Enter your password for account
    <b>%s</b>
an: Mete a tuya clau de paso ta la cuenta
    <b>%s</b>

note: remember password ticky box
en: Remember password
an: Remerar clau de paso

en: There was an error starting the call
an: Habió una error en prencipiar a gritada

en: The specified contact doesn't support calls
an: O contacto especificau no suporta gritadas

en: The specified contact is offline
an: O contacto especificau ye desenchegau

en: The specified contact is not valid
an: O contacto especificau no ye valido

en: Emergency calls are not supported on this protocol
an: Iste protocolo no suporta gritadas d'emerchencia

en: You don't have enough credit in order to place this call
an: No tiene credito suficient ta fer ista gritada

en: Failed to open private chat
an: No s'ha puesto ubrir chat privau

en: Topic not supported on this conversation
an: O tema no ye suportau en ista conversación

en: You are not allowed to change the topic
an: No le ye permitiu cambiar o tema

en: Invalid contact ID
an: ID de contacto no valido

en: /clear: clear all messages from the current conversation
an: /clear: limpiar totz os mensaches d'a conversación actual

en: /topic <topic>: set the topic of the current conversation
an: /topic <tema>: establir o tema ta la conversación actual

en: /join <chat room ID>: join a new chat room
an: /join <id de sala de chat>: unir-se a una sala de chat nueva

en: /j <chat room ID>: join a new chat room
an: /j <id de sala de chat>: unir-se a una sala de chat nueva

en: /part [<chat room ID>] [<reason>]: leave the chat room, by default the current one
an: /part [<ID d'a sala de chat>] [<razón>]: abandonar la sala de chat, l'actual de traza predeterminada

en: /query <contact ID> [<message>]: open a private chat
an: /query <id d'o contacto> [<mensache>]: ubrir un chat privau

en: /msg <contact ID> <message>: open a private chat
an: /msg <id d'o contacto> <mensache>: ubrir un chat privau

en: /nick <nickname>: change your nickname on the current server
an: /nick <embotada>: cambiar a suya embotada en o servidor actual

en: /me <message>: send an ACTION message to the current conversation
an: /me <mensache>: ninviar un mensache d'ACCIÓN a la conversación actual

en: /say <message>: send <message> to the current conversation. This is used to send a message starting with a '/'. For example: "/say /join is used to join a new chat room"
an: /say <mensache>: ninviar un <mensache> a la conversación actual. Isto s'usa ta ninviar un mensache prencipiando por una «/». Por eixemplo: «/say /join s'usa ta unir a una sala de chat nueva»

en: /whois <contact ID>: display information about a contact
an: /whois <ID d'o contacto>: amostrar información sobre un contacto

en: /help [<command>]: show all supported commands. If <command> is defined, show its usage.
an: /help [<comando>]: amostrar totz os comandos suportaus. Si <comando> ye definiu, amuestra o suyo uso.

en: Usage: %s
an: Uso: %s

en: Unknown command
an: Comando desconoxiu

en: Unknown command; see /help for the available commands
an: Comando desconoixiu; consulte /help ta veyer os comandos disponibles

en: insufficient balance to send message
an: no tiene credito suficient ta ninviar o mensache

en: Error sending message '%s': %s
an: Error ninviando lo mensache '%s': %s

en: Error sending message: %s
an: Error ninviando lo mensache: %s

note: translators: error used when user doesn't have enough credit on his * account to send the message.
en: insufficient balance to send message. <a href='%s'>Top up</a>.
an: no tiene credito suficient ta ninviar o mensache. <a href='%s'>Recargar</a>.

en: not capable
an: no ye posible

en: offline
an: desenchegau

en: invalid contact
an: contacto no valido

en: permission denied
an: permiso denegau

en: too long message
an: mensache masiau gran

en: not implemented
an: sin implementar

en: unknown
an: desconoxiu

en: Topic:
an: Tema:

en: Topic set to: %s
an: Tema meso a: %s

en: Topic set by %s to: %s
an: Tema meso por %s a: %s

note: No need to display this 'event' is no topic can be defined anyway
en: No topic defined
an: Tema sin definir

en: (No Suggestions)
an: (Sin de sucherencias)

note: translators: %s is the selected word
en: Add '%s' to Dictionary
an: Anyadir '%s' a o diccionario

note: translators: first %s is the selected word, * second %s is the language name of the target dictionary
en: Add '%s' to %s Dictionary
an: Anyadir '%s' a lo dicionario de '%s'

en: Insert Smiley
an: Meter emoticon

note: send button
en: _Send
an: _Ninviar

note: Spelling suggestions
en: _Spelling Suggestions
an: _Sucherencias ortograficas

en: Failed to retrieve recent logs
an: Falló en recibir os rechistros recientz

en: %s has disconnected
an: %s s'ha desenchegau

note: translators: reverse the order of these arguments * if the kicked should come before the kicker in your locale.
en: %1$s was kicked by %2$s
an: %2$s echó a %1$s

en: %s was kicked
an: %s estió echau

note: translators: reverse the order of these arguments * if the banned should come before the banner in your locale.
en: %1$s was banned by %2$s
an: %2$s vetó a %1$s

en: %s was banned
an:  %s estió vetau

en: %s has left the room
an: %s ha dixau la sala

en: %s has joined the room
an: %s ha dentrau en a sala

en: %s is now known as %s
an: Agora %s se dice %s

note: We don't know if the incoming call has been accepted or not, so we * assume it hasn't and if it has, we'll set the proper status when * we get the new handler.
en: Disconnected
an: Desenchegau

note: Add message
en: Would you like to store this password?
an: Te cuacaria alzar ista clau?

en: Remember
an: Remerar

en: Not now
an: Agora no

en: Wrong password; please try again:
an: Clau de paso incorrecta; prebe atra vegada:

note: Add message
en: This room is protected by a password:
an: Ista sala ye protechida mediantes d'una clau de paso:

en: Join
an: Chuntar-se

en: Connected
an: Enchegau

en: Conversation
an: Charrada

en: Unknown or invalid identifier
an: Identificador desconoxiu u no valido

en: Contact blocking temporarily unavailable
an: Bloco de contactos no disponible temporalment

en: Contact blocking unavailable
an: Bloco de contactos no disponible

en: Permission Denied
an: Permiso denegau

en: Could not block contact
an: No s'ha puesto bloqueyar lo contacto

en: Edit Blocked Contacts
an: Editar contactos bloqueayaus

note: Account and Identifier
en: Account:
an: Cuenta:

en: Blocked Contacts
an: Contactos bloqueyaus

en: Remove
an: Sacar

note: Title
en: Search contacts
an: Buscar contactos

en: Search:
an: Buscar:

en: _Add Contact
an: _Anyadir contacto

en: No contacts found
an: No s'han trobau contactos

en: Contact search is not supported on this account
an: A busca de contactos no ye suportada en ista cuenta

en: Your message introducing yourself:
an: O suyo mensache de presentación:

en: Please let me see when you're online. Thanks!
an: Dixa-me veyer cuan ye enchegau. Gracias.

en: Save Avatar
an: Alzar avatar

en: Unable to save avatar
an: No s'ha puesto alzar o avatar

en: Account
an: Cuenta

note: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier
an: Identificador

en: Alias
an: Embotada

en: Contact Details
an: Detalles d'o contacto

en: Information requested…
an: Información solicitada…

en: <b>Location</b> at (date)
an: <b>Puesto</b> en (calendata)

en: Client Information
an: Informacion d'o client

en: OS
an: Sistema operativo

en: Groups
an: Collas

en: Select the groups you want this contact to appear in.  Note that you can select more than one group or no groups.
an: Seleccione os grupos en os quals quiere que iste contacto amaneixca, Note que puede seleccionar mas d'un grupo u garra grupo.

en: _Add Group
an: _Anyadir colla

[ctx: verb in a column header displaying group names]
en: Select
an: Trigar

en: Group
an: Colla

en: New Contact
an: Nuevo contacto

en: Block %s?
an: Bloqueyar a %s?

en: Are you sure you want to block '%s' from contacting you again?
an: Ye seguro que quiere bloqueyar a «%s» ta que no le torne a contactar?

en: The following identity will be blocked: | The following identities will be blocked:
an[0]: Se bloqueyará a siguient identidat:
an[1]: Se bloqueyarán a siguients identidatz:

en: The following identity can not be blocked: | The following identities can not be blocked:
an[0]: No se puede bloqueyar a siguient identidat:
an[1]: No se pueden bloqueyar a siguients identidatz:

en: _Block
an: _Bloqueyar

en: _Report this contact as abusive | _Report these contacts as abusive
an[0]: Info_rmar d'iste contacto como abusivo
an[1]: Info_rmar d'istos contactos como abusivos

en: Edit Contact Information
an: Editar a información d'o contacto

note: Translators: the heading at the top of the Information dialogue
en: Linked Contacts
an: Contactos enlazaus

en: gnome-contacts not installed
an: gnome-contacts no ye instalau

en: Please install gnome-contacts to access contacts details.
an: Instale gnome-contacts ta accedir a os detalles d'os contactos.

en: Select account to use to place the call
an: Seleccionar a cuenta que fer servir ta realizar a gritada

en: Call
an: Gritar

en: Mobile
an: Móvil

en: Work
an: Treballo

en: HOME
an: Casa

note: translators: first argument is a phone number like +32123456 and * the second one is something like 'home' or 'work'.
en: Call %s (%s)
an: Ha gritau %s (%s)

note: translators: argument is a phone number like +32123456
en: Call %s
an: Ha gritau %s

en: _Block Contact
an: _Bloqueyar contacto

en: Remove from _Group '%s'
an: Esborrar dende a _colla '%s'

en: Delete and _Block
an: Eliminar y _bloqueyar

en: Do you really want to remove the contact '%s'?
an: Realment quiere sacar o contacto «%s»?

en: Do you really want to remove the linked contact '%s'? Note that this will remove all the contacts which make up this linked contact.
an: Realment quiere sacar o contacto enlazau «%s»? Tienga en cuenta que isto sacará totz os contactos que componen iste contacto enlazau.

en: Removing contact
an: Borrando contacto

en: _Remove
an: Borra_r

note: add chat button
en: _Chat
an: _Charrada

[ctx: menu item]
en: _Audio Call
an: Gritada de vo_z

[ctx: menu item]
en: _Video Call
an: Gritada de _vidio

en: _Previous Conversations
an: Charradas _anteriors

en: Send File
an: Ninviar archivo

en: Share My Desktop
an: Compartir o mio escritorio

en: Favorite
an: Favorita

en: Infor_mation
an: Infor_mación

[ctx: Edit individual (contextual menu)]
en: _Edit
an: _Editar

note: send invitation
en: Inviting you to this room
an: Convidando-le a ista sala

en: _Invite to Chat Room
an: _Convidar a sala de chat

en: _Add Contact…
an: _Anyadir contacto…

en: Do you really want to remove the group '%s'?
an: Realment quiere sacar o grupo «%s»?

en: Removing group
an: Borrando colla

en: Re_name
an: Re_nombrar

en: Channels:
an: Canals:

en: Country ISO Code:
an: Codigo ISO de pais:

en: Country:
an: País:

en: State:
an: Estau:

en: City:
an: Ciudat:

en: Postal Code:
an: Codigo postal:

en: Street:
an: Carrera:

en: Building:
an: Edificio:

en: Floor:
an: Planta:

en: Room:
an: Cambra:

en: Text:
an: Texto:

en: Description:
an: Descripcion:

en: Accuracy Level:
an: Ran de precisión:

en: Vertical Error (meters):
an: Error vertical (metros):

en: Horizontal Error (meters):
an: Error horizontal (metros):

en: Speed:
an: Velocidat:

en: Bearing:
an: Retardo:

en: Climb Speed:
an: Velocidat d'ascenso:

en: Last Updated on:
an: Esviellau por zaguera vegada en:

en: Longitude:
an: Lonchitut:

en: Latitude:
an: Latitut:

en: Altitude:
an: Altitut:

en: Location
an: Localizacion

en: %B %e, %Y at %R UTC
an: %e de %B de %Y a las %R UTC

note: Alias
en: Alias:
an: Embotada:

note: Translators: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier:
an: Identificador:

en: Linked contact containing %u contact | Linked contacts containing %u contacts
an[0]: Contacto enlazau que contiene %u contacto
an[1]: Contacto enlazau que contiene %u contactos

en: <b>Location</b> at (date)
an: <b>Puesto</b> en (calendata)

en: Online from a phone or mobile device
an: Enchegau con un telefono movil u con un dispositivo movil

en: Empathy can automatically discover and chat with the people connected on the same network as you. If you want to use this feature, please check that the details below are correct.
an: Empathy puede automaticament detectar y charrar con la chent conectada en o mesmo rete que tu. Si quiers fer servir ista caracteristica, por favor compreba que os siguients detalles con correctos.

en: People nearby
an: Chent amán

en: You can change these details later or disable this feature by choosing <span style="italic">Edit → Accounts</span> in the Contact List.
an: Puede cambiar facilment istos detalles posteriorment u desactivar ista caracteristica trigando <span style="italic">Editar → Cuentas</span> en a lista de contactos.

en: History
an: Historial

en: Show
an: Amostrar

en: Search
an: Buscar

en: Chat in %s
an: Charre en %s

en: Chat with %s
an: Charrada con %s

[ctx: A date with the time]
en: %A, %e %B %Y %X
an: %A, %e de %B de %Y a las %X

en: %s second | %s seconds
an[0]: %s segundo
an[1]: %s segundos

en: %s minute | %s minutes
an[0]: %s menuto
an[1]: %s menutos

en: Call took %s, ended at %s
an: A gritada duro %s, remató a las %s

en: Today
an: Hue

en: Yesterday
an: Ayere

note: Translators: A date such as '23 May 2010' (strftime format)
en: %e %B %Y
an: %e de %B de %Y

en: Anytime
an: Cualsiquier hora

en: Anyone
an: Cualsiquiera

en: Who
an: Qui

en: When
an: Quan

en: Anything
an: Cualsiquier cosa

en: Text chats
an: Charradas de testo

en: Calls
an: Gritadas

en: Incoming calls
an: Gritadas dentrantz

en: Outgoing calls
an: Gritadas salientz

en: Missed calls
an: Gritadas perdidas

en: What
an: Que

en: Are you sure you want to delete all logs of previous conversations?
an: Ye seguro que quiere eliminar totz os rechistros de conversacions anteriors?

en: Clear All
an: Escoscar tot

en: Delete from:
an: Borrar de:

en: _File
an: _Archivo

en: _Edit
an: _Editar

en: Delete All History…
an: Borrar tot l'historial…

en: Profile
an: Perfil

en: Video
an: Vidio

en: page 2
an: pachina 2

en: <span size="x-large">Loading…</span>
an: <span size="x-large">Cargando…</span>

en: What kind of chat account do you have?
an: Qué tipo de cuenta tiene?

en: Add new account
an: Adhibir una cuenta nueva

en: Enter a contact identifier or phone number:
an: Introduzca l'identificador d'un contacto u un numero de telefono:

note: add video button
en: _Video Call
an: Gritada de _vidio

note: add audio button
en: _Audio Call
an: Gritada de vo_z

note: Tweak the dialog
en: New Call
an: Gritada nueva

en: The contact is offline
an: O contacto ye desenchegau

en: The specified contact is either invalid or unknown
an: O contacto especificau ye desconoxiu u no ye valido

en: The contact does not support this kind of conversation
an: O contacto no suporta iste tipo de conversación

en: The requested functionality is not implemented for this protocol
an: A funcionalidat requerida no ye implementada ta ixe protocolo

en: Could not start a conversation with the given contact
an: No se podió encetar una conversación con o contacto dau

en: You are banned from this channel
an: Se le ha bloqueyau en ista canal

en: This channel is full
an: Ista canal ye completa

en: You must be invited to join this channel
an: Ha d'estar convidau ta unir-se a ista canal

en: Can't proceed while disconnected
an: No se puede proceder entre que sía desconnectau

en: Permission denied
an: Permiso denegau

en: There was an error starting the conversation
an: Habió una error en prencipiar a gritada

note: Tweak the dialog
en: New Conversation
an: Nueva charrada

en: Password Required
an: S'ameniste una clau

note: COL_STATUS_TEXT COL_STATE_ICON_NAME COL_STATE COL_DISPLAY_MARKUP COL_STATUS_CUSTOMISABLE COL_TYPE
en: Custom Message…
an: Mensache presonalizau…

en: Edit Custom Messages…
an: Editar mensaches personalizaus…

en: Click to remove this status as a favorite
an: Prete ta eliminar iste estau d'os favoritos

en: Click to make this status a favorite
an: Prete ta fer iste estau un favorito

note: Translators: %s is a status message like 'At the pub' for example
en: <b>Current message: %s</b>
    <small><i>Press Enter to set the new message or Esc to cancel.</i></small>
an: <b>Mensache actual: %s</b>
    <small><i>Prete Intro ta establir o mensache nuevo u Esc ta cancelar.</i></small>

en: Set status
an: Meter estau

note: Custom messages
en: Custom messages…
an: Mensaches presonalizaus…

en: _Match case
an: _Coincidir con capitalización

en: Find:
an: Trobar:

en: _Previous
an: _Anterior

en: _Next
an: _Siguient

en: Mat_ch case
an: _Coincidir con capitalización

en: Phrase not found
an: Frase no trobada

en: Received an instant message
an: Mensache instantanio recibiu

en: Sent an instant message
an: Ninviar un mensache instantanio

en: Incoming chat request
an: Solicitut de chat entrante

en: Contact connected
an: Contacto desenchegau

en: Contact disconnected
an: Contacto desenchegau

en: Connected to server
an: Enchegau a lo servidor

en: Disconnected from server
an: Desenchegau de lo servidor

en: Incoming voice call
an: Gritada de voz dentrant

en: Outgoing voice call
an: Gritada de voz salient

en: Voice call ended
an: Remató a gritada de voz

en: Edit Custom Messages
an: Editar mensaches presonalizaus

en: Subscription Request
an: Petición de suscripción

en: %s would like permission to see when you are online
an: %s quiere permiso ta veyer quán ye en linia

en: _Decline
an:  _Refusar

en: _Accept
an: _Aceptar

en: Message edited at %s
an: Mensache editau a las %s

en: The identity provided by the chat server cannot be verified.
an: No se puede verificar a identidat proporcionada por o servidor de chat.

en: The certificate is not signed by a Certification Authority.
an: O certificau no ye sinyau por una Autoridat de certificación.

en: The certificate has expired.
an: O certificau ha caducau.

en: The certificate hasn't yet been activated.
an: O certificau encara no ye activau.

en: The certificate does not have the expected fingerprint.
an: O certificau no tiene o sinyal asperau.

en: The hostname verified by the certificate doesn't match the server name.
an: O nombre d'o servidor verificau por o certificau no coincide con o nombre d'o servidor.

en: The certificate is self-signed.
an: O certificau ye firmau consigo mesmo.

en: The certificate has been revoked by the issuing Certification Authority.
an: L'Autoridat de certificación emisora ha revocau o certificau.

en: The certificate is cryptographically weak.
an: O certificau ye criptograficament feble.

en: The certificate length exceeds verifiable limits.
an: A longaria d'o certificau excede d'os limites verificables.

en: The certificate is malformed.
an: O certificau ye mal formau.

en: Expected hostname: %s
an: Nome d'o servidor esperau: %s

en: Certificate hostname: %s
an: Nombre d'o servidor de certificaus: %s

en: C_ontinue
an: C_ontinar

en: Untrusted connection
an:  A connexión no ye de confianza

en: This connection is untrusted. Would you like to continue anyway?
an: Ista connexión no ye de confianza. Quiere continar de todas formas?

en: Remember this choice for future connections
an: Recordar ista opción ta futuras connexions

en: Certificate Details
an: Detalles de certificau

en: Unable to open URI
an: No s'ha puesto ubrir l'URI

en: Select a file
an: Trigar un archivo

en: Insufficient free space to save file
an: No bi ha espacio suficient ta alzar l'archivo

en: %s of free space are required to save this file, but only %s is available. Please choose another location.
an: Cal %s d'espacio libre ta alzar iste archivo, pero solo que bi ha %s disposable. Trie atro puesto.

en: Incoming file from %s
an: Archivo dentrant de %s

note: Copy Link Address menu item
en: _Copy Link Address
an: _Copiar l'adreza d'o entrastre

note: Open Link menu item
en: _Open Link
an: _Ubrir enrastre

note: Inspector
en: Inspect HTML
an: Revisar HTML

en: Top Contacts
an: Contactos importants

en: People Nearby
an: Chent amán

en: Ungrouped
an: Sin colla

note: Add a prefix explaining that something goes wrong when trying to * fetch contact's presence.
en: Server cannot find contact: %s
an: O servidor no puede trobar: %s

en: An Instant Messaging client for GNOME
an: Un client de mensacheria instantanea ta GNOME

en: Don't display any dialogs; do any work (eg, importing) and exit
an: No amostrar garra dialogo; realizar qualsiquier treballo (eix. importar) y salir

en: Don't display any dialogs unless there are only "People Nearby" accounts
an: No amostrar garra dialogo de no estar que solament existan contas «Chent amán»

en: Initially select given account (eg, gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)
an: Cuenta proporcionada inicialment trigada (eix. gabble/jabber/eixemplo)

en: <account-id>
an: <id-de-cuenta>

en: - Empathy Accounts
an: - Cuentas d'empathy

en: Empathy Accounts
an: Cuentas d'empathy

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * unsaved changes
en: There are unsaved modifications to your %.50s account.
an: Bi ha modificacions en a tuya cuenta de %.50s sin alzar.

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * an unsaved new account
en: Your new account has not been saved yet.
an: Encara no s'ha alzau a suya cuenta nueva.

en: Connecting…
an: Conectando…

en: Offline — %s
an: Desenchegau — %s

en: Disconnected — %s
an: Desenchegau — %s

en: Offline — No Network Connection
an: Desenchegau: sin conexión de rete

en: Unknown Status
an: Estau desconoxiu

en: This account has been disabled because it relies on an old, unsupported backend. Please install telepathy-haze and restart your session to migrate the account.
an: Ista cuenta s'ha desactivau porque se basa en un «backend» antigo no suportau. Instale telepathy-haze y reinicie a sesión ta migrar ista cuenta.

en: Offline — Account Disabled
an: Desenchegau: cuenta desactivada

en: Edit Connection Parameters
an: Editar os parametros d'a connexión

en: _Edit Connection Parameters…
an: _Editar os parametros d'a connexión…

en: Do you want to remove %.50s from your computer?
an: Quiere sacar %.50s d'o suyo equipo?

en: This will not remove your account on the server.
an: Isto no sacará a suya cuenta d'o servidor.

en: You are about to select another account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
an: Va a seleccionar unatra cuenta, o que descartará os suyos cambeos.
    Seguro que quiere continar?

note: Menu item: to enabled/disable the account
en: _Enabled
an: _Activau

note: Menu item: Rename
en: Rename
an: Renombrar

en: _Skip
an: _Omitir

en: _Connect
an: En_chegar

en: You are about to close the window, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
an: Va a zarrar a finestra, o que descartará os suyos cambeos.
    Seguro que quiere continar?

note: Tweak the dialog
en: Messaging and VoIP Accounts
an: Cuentas de mensacheria y VoIP

en: Add…
an: _Anyadir…

en: _Import…
an: _Importar…

en: Loading account information
an: Cargando informacion d'a cuenta

en: To add a new account, you first have to install a backend for each protocol you want to use.
an: Ta adhibir una nueva cuenta debe instalar primero un «backend» ta cada protocolo que quiera usar.

en: No protocol backends installed
an: No bi ha "backends" de protocols instalaus

en:  - Empathy authentication client
an:  - Client d'autenticación d'Empathy

en: Empathy authentication client
an: Client d'autenticación d'Empathy

en: Don't connect on startup
an: No enchegar-se automaticament en dentrar

en: Don't display the contact list or any other dialogs on startup
an: No amostrar a lista de contactos u cualsiquier atro dialogo en dentrar

en: - Empathy IM Client
an: Client de mensacheria instantanea Empathy

en: Error contacting the Account Manager
an: Error a o contactar con o chestor de cuentas

en: There was an error while trying to connect to the Telepathy Account Manager. The error was:
    
    %s
an: Habió una error en prebar de conectar con o chestor de cuentas Telepathy. La error estió:
    %s

en: In a call
an: En una gritada

en: - Empathy Audio/Video Client
an: - Client d'audio/vidio Empathy

en: Empathy Audio/Video Client
an: Client d'audio/vidio Empathy

en: %s just tried to call you, but you were in another call.
an: %s prebó de gritar-le, pero yera en atra gritada.

en: Incoming call
an: Gritada dentrant

en: Incoming video call from %s
an: Gritada de video entrante de %s

en: Incoming call from %s
an: Gritada dentrant de %s

en: Reject
an: Refusar

en: Answer
an: Responder

note: translators: Call is a noun and %s is the contact name. This string * is used in the window title
en: Call with %s
an: Gritar con %s

en: The IP address as seen by the machine
an: L'adreza IP como la veye a maquina

en: The IP address as seen by a server on the Internet
an: L'adreza IP como la veye o servidor d'Internet

en: The IP address of the peer as seen by the other side
an: L'adreza IP d'o par como la veye l'atra parti

en: The IP address of a relay server
an: L'adreza IP d'un servidor d'esbarro

en: The IP address of the multicast group
an: L'adreza IP d'o grupo multicast

en: Unknown
an: Desconoxiu

en: On hold
an: En aspera

en: Mute
an: Silenciar

en: Duration
an: Duracion

note: Translators: 'status - minutes:seconds' the caller has been connected
en: %s — %d:%02dm
an: %s: %d:%02dm

en: Technical Details
an: Detalles tecnicos

en: %s's software does not understand any of the audio formats supported by your computer
an: O software de «%s» no entiende garra d'os formatos de video suportaus por o suyo equipo

en: %s's software does not understand any of the video formats supported by your computer
an: O software de «%s» no entiende garra d'os formatos de video suportaus por o suyo equipo

en: Can't establish a connection to %s. One of you might be on a network that does not allow direct connections.
an: No se puede establir una connexión con %s. Un d'os dos puede estar en un ret que no accepta connexions directas.

en: There was a failure on the network
an: I habió un fallo en o ret

en: The audio formats necessary for this call are not installed on your computer
an: No son instalaus en o suyo equipo os formatos de son necesarios ta ista gritada

en: The video formats necessary for this call are not installed on your computer
an: No son instalaus en o suyo equipo os formatos de video necesarios ta ista gritada

en: Something unexpected happened in a Telepathy component. Please <a href="%s">report this bug</a> and attach logs gathered from the 'Debug' window in the Help menu.
an: Succedió bella cosa inasperada en un component de Telepathy. <a href="%s">Informe d'ista error</a> y anyada os rechistros obtenius d'a finestra de «Depuración» en o menú d'Aduya.

en: There was a failure in the call engine
an: I habió un fallo en o motor de gritadas

en: The end of the stream was reached
an: Se plegó a la fin d'o fluxo

en: Can't establish audio stream
an: No se puede establir o fluxo de voz

en: Can't establish video stream
an: No se puede establir o fluxo de video

en: Your current balance is %s.
an: o suyo balanz actual ye %s.

en: Sorry, you don’t have enough credit for that call.
an: No tiene credito suficient ta fer ista gritada.

en: Top Up
an: Recargar

en: _Call
an: _Gritar

en: _Microphone
an: _Microfono

en: _Camera
an: _Camara

en: _Settings
an: _Configuración

en: _View
an: _Veyer

en: _Help
an: Ad_uya

en: _Contents
an: _Contenius

en: _Debug
an: _Depurar

en: Swap camera
an: Intercambear camara

en: Minimise me
an: Achiquir-me

en: Maximise me
an: Enamplar-me

en: Disable camera
an: Desactivar camara

en: Hang up
an: Colgar

en: Hang up current call
an: Colgar a gritada actual

en: Video call
an: Gritada de vidio

en: Start a video call
an: Encetar una gritada de video

en: Start an audio call
an: Encetar una gritada de voz

en: Show dialpad
an: Amostrar teclau de gritada

en: Display the dialpad
an: Amostrar o teclau

en: Toggle video transmission
an: Commutar a transmisión de video

en: Toggle audio transmission
an: Commutar a transmisión de voz

en: Encoding Codec:
an: Códec de codificación:

en: Decoding Codec:
an: Códec de descodificación:

en: Remote Candidate:
an: Candidato remoto:

en: Local Candidate:
an: Candidato local:

en: - Empathy Chat Client
an: - Client de mensacheria instantanea Empathy

en: Name
an: Nome

en: Room
an: Sala

en: Auto-Connect
an: Autoenchegar

en: Manage Favorite Rooms
an: Chestionar salas favoritas

en: Close this window?
an: Zarrar ista finestra?

en: Closing this window will leave %s. You will not receive any further messages until you rejoin it.
an: Zarrar ista finestra ferá que abandone %s. No recibirá mas mensaches dica que s'una de nuevo.

en: Closing this window will leave a chat room. You will not receive any further messages until you rejoin it. | Closing this window will leave %u chat rooms. You will not receive any further messages until you rejoin them.
an[0]: Zarrar ista finestra ferá que abandone una sala de chat. No recibirá mas mensaches dica que s'una de nuevo.
an[1]: Zarrar ista finestra ferá que abandone %u salas de chat. No recibirá mas mensaches dica que s'una a ellas de nuevo.

en: Leave %s?
an: Zarrar %s?

en: You will not receive any further messages from this chat room until you rejoin it.
an: No recibirá mas mensaches d'iste chat dica que s'una de nuevo.

en: Close window
an: Zarrar a finestra

en: Leave room
an: Abandonar a sala

en: %s (%d unread) | %s (%d unread)
an[0]: %s (%d sin leyer)
an[1]: %s (%d sin leyer)

en: %s (and %u other) | %s (and %u others)
an[0]: %s (y otra)
an[1]: %s (y %u atras)

en: %s (%d unread from others) | %s (%d unread from others)
an[0]: %s (%d sin leyer d'atros)
an[1]: %s (%d sin leyer d'atros)

en: %s (%d unread from all) | %s (%d unread from all)
an[0]: %s (%d sin leer de totz)
an[1]: %s (%d sin leer de totz)

en: Sending %d message | Sending %d messages
an[0]: Ninviando %d mensache
an[1]: Ninviando %d mensaches

en: Typing a message.
an: Escribindo un mensache

en: _Conversation
an: _Charrada

en: C_lear
an: _Escoscar

en: Insert _Smiley
an: Meter _emoticon

en: _Favorite Chat Room
an: Sala de chat _favorita

en: Notify for All Messages
an: Notificar ta totz os mensaches

en: _Show Contact List
an: _Amostrar lista de contacto

en: Invite _Participant…
an: Convidar pa_rticipant…

en: _Join Chat
an: _Chuntar-se a la charrada

en: Le_ave Chat
an: Deixar _a charrada

en: C_ontact
an: C_ontacto

en: _Tabs
an: _Pestanyas

en: _Previous Tab
an: Pestanya _anterior

en: _Next Tab
an: Pestanya _siguient

en: _Undo Close Tab
an: _Desfer trancar pestanya

en: Move Tab _Left
an: Mover a pestanya a la _cucha

en: Move Tab _Right
an: Mover a pestanya a la _dreita

en: _Detach Tab
an: _Desacoplar pestanya

en: Show a particular service
an: Amostrar un servicio en particular

en: - Empathy Debugger
an: - Debugger d'Empathy

en: Empathy Debugger
an: Debugger d'Empathy

en: Save
an: Guardar

en: Pastebin link
an: Vinclo a pastebin

en: Pastebin response
an: Respuesta de pastebin

en: Data too large for a single paste. Please save logs to file.
an: Datos masiau largos ta un apegau sencillo. Alce o rechistro en un fichero.

en: Debug Window
an: Finestra de depuracion

en: Send to pastebin
an: Ninviar a pastebin

en: Pause
an: Pausar

en: Level
an: Ran

en: Debug
an: Depurar

en: Info
an: Informacion

en: Message
an: Mensache

en: Warning
an: Alvertencia

en: Critical
an: Critico

en: Even if they don't display passwords, logs can contain sensitive information such as your list of contacts or the messages you recently sent or received.
    If you don't want to see such information available in a public bug report, you can choose to limit the visibility of your bug to Empathy developers when reporting it by displaying the advanced fields in the <a href="https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=empathy">bug report</a>.
an: Encara que no amuestren claus, os logs pueden contener informacion sensible como a tuya lista de contactos u os mensaches que has ninviau u recibiu recientement.
    Si no quiers veyer ixa informacion disponible en un informe publico de bug, puedes escullir limitar a visivilidat d'o tuyo bug a os desarrolladors d'Empathy cuan yes reportando-lo amostrando os campos avanzaus en o <a href="https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=empathy">informe de bug</a>.

en: Time
an: Hora

en: Domain
an: Dominio

en: Category
an: Categoria

en: Level
an: Ran

en: The selected connection manager does not support the remote debugging extension.
an: O chestor de connexions seleccionau no suporta a extensión de depuración remota.

en: Incoming video call
an: Gritada de vidio dentrant

en: %s is video calling you. Do you want to answer?
an: %s le ye gritando con video. Quiere responder?

en: %s is calling you. Do you want to answer?
an: %s le ye gritando. Quiere responder?

en: _Reject
an: _Refusar

en: _Answer
an: Re_spuesta

en: _Answer with video
an: _Responder con video

en: Room invitation
an: Convite a una sala

en: Invitation to join %s
an: Convite a chuntar-te a %s

en: %s is inviting you to join %s
an: %s ye convidando-te a chuntar-te a %s

en: _Join
an: _Chuntar-se

en: %s invited you to join %s
an: %s t'ha convidau a chuntar-te a %s

en: You have been invited to join %s
an: T'han convidau a chuntar-te a %s

en: Incoming file transfer from %s
an: Trasferencia d'archivo dentrant de %s

en: Password required
an: S'amenista clau de paso

en: 
    Message: %s
an: 
    Mensache: %s

[ctx: file transfer percent]
en: Unknown
an: Desconoxiu

en: %s of %s at %s/s
an: %s de %s a %s/s

en: %s of %s
an: %s de %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Receiving "%s" from %s
an: Recibindo «%s» de %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Sending "%s" to %s
an: Ninviando "%s" a %s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: Error receiving "%s" from %s
an:  Error en recibir «%s» de %s

en: Error receiving a file
an:  Error en recibir un fichero

en: Error sending "%s" to %s
an: Error ninviando "%s" a %s

en: Error sending a file
an: Error ninviando un archivo

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" received from %s
an: "%s" recibiu de %s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" sent to %s
an: "%s" ninviau a %s

en: File transfer completed
an: Transferencia d'archivo rematada

en: Waiting for the other participant's response
an: Aguardando a respuesta de l'atro participante

en: Checking integrity of "%s"
an: Comprebando la integridat de "%s"

en: Hashing "%s"
an: Fendo o hash "%s"

en: File
an: Archivo

en: Remaining
an: Restant

en: File Transfers
an: Transferencias d'archivos

en: Remove completed, canceled and failed file transfers from the list
an: Eliminar transferencias de fichero completadas, canceladas y fallidas d'a lista

en: _Import
an: _Importar

en: No accounts to import could be found. Empathy currently only supports importing accounts from Pidgin.
an: No se pueden trobar denguna cuenta ta importar. Actualment Empathy  soporta importar solo que cuentas de Pidgin.

en: Import Accounts
an: Importar cuentas

note: Translators: this is the header of a treeview column
en: Import
an: Importar

en: Protocol
an: Protocolo

en: Source
an: Fuent

en: Invite Participant
an: Convidar participant

en: Choose a contact to invite into the conversation:
an: Trigar un contacto ta convidar a la conversación:

en: Invite
an: Convidar

en: Chat Room
an: Sala de chat

en: Members
an: Miembros

en: Failed to list rooms
an: Falló en listar as salas

en: %s
    Invite required: %s
    Password required: %s
    Members: %s
an: %s
    Cal convite: %s
    Cal clau de paso: %s
    Miembros: %s

en: Yes
an: Si

en: Join Room
an: Chuntar-se a la sala

en: Enter the room name to join here or click on one or more rooms in the list.
an: Introduzca o nombre de la sala a la quala unir u prete en una u mas salas d'a lista.

en: _Room:
an: _Sala:

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account&apos;s server
an: Introduzca o servidor que alocha la sala u deixe-lo vuedo si la sala ye en a cuenta d'o servidor actual

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account's server
an: Introduzca o servidor que alocha la sala u deixe-lo vuedo si la sala ye en a cuenta d'o servidor actual

en: _Server:
an: _Servidor:

en: Couldn't load room list
an: No s'ha puesto cargar a lista d'a sala

en: Room List
an: Lista de salas

en: Respond
an: Respuesta

en: Answer with video
an: Responder con video

en: Decline
an: Refusar

en: Accept
an: Aceptar

note: translators: the 'Provide' button is displayed in a notification * bubble when Empathy is asking for an account password; clicking on it * brings the password popup.
en: Provide
an: Proporcionar

en: Message received
an: Mensache recibiu

en: Message sent
an: Mensache ninviau

en: New conversation
an: Nueva charrada

en: Contact comes online
an: O contacto s'enchega

en: Contact goes offline
an: Contacto se desenchega

en: Account connected
an: Cuenta enchegada

en: Account disconnected
an: Cuenta desenchegada

en: Language
an: Luenga

note: translators: Contact name for the chat theme preview
en: Juliet
an: Chulieta

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: O Romeo, Romeo, wherefore art thou Romeo?
an: ¡Oh, Romeo, Romeo!, ¿an yes que no te veigo?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Deny thy father and refuse thy name;
an: Niega a o tuyo pai y rehúsa o tuyo nombre;

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Or if thou wilt not, be but sworn my love
an: U, si no en quiers, churame solo que m'aimas

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: And I'll no longer be a Capulet.
an: Y dixaré yo de estar una Capuleto.

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Shall I hear more, or shall I speak at this?
an: He de sentir mas, u contestar a lo dito?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Juliet has disconnected
an: Chulieta s'ha desenchegau

en: Preferences
an: Preferencias

en: Show groups
an: Amostrar grupos

en: Show account balances
an: Amostrar os balances d'as cuentas

en: Contact List
an: Lista de contactos

en: Start chats in:
an: Encetar chats en:

en: new ta_bs
an: pestanyas nue_vas

en: new _windows
an: fin_estras nuevas

en: Show _smileys as images
an: Amostrar os _emoticons como imachens

en: Show contact _list in rooms
an: Amostrar _lista de contactos en salas

en: Log conversations
an: Rechistrar charradas

en: Display incoming events in the notification area
an: Amostrar os eventos entrantes en l'aria de notificación

en: _Automatically connect on startup
an: Conectar _automaticament en dentrar

en: Behavior
an: Comportamento

en: General
an: Cheneral

en: _Enable bubble notifications
an: _Activar notificacions de burbuxa

en: Disable notifications when _away or busy
an: Desactivar notificacions en _ausentar-se u estar ocupau

en: Enable notifications when the _chat is not focused
an: Activar notificacions cuan a _conversacion no tiene lo foco

en: Enable notifications when a contact comes online
an: Activar notificacions cuan s'enchega un contacto

en: Enable notifications when a contact goes offline
an: Activar notificacions cuan se desenchega un contacto

en: Notifications
an: Notificacions

en: _Enable sound notifications
an: _Activar notificacions de son

en: Disable sounds when _away or busy
an: Desactivar sons en _ausentar-se u estar ocupau

en: Play sound for events
an: Fer sentir un son ta eventos

en: Sounds
an: Sons

en: Use _echo cancellation to improve call quality
an: Usar cancelación de _eco ta amillorar a calidat d'as gritadas

en: Echo cancellation helps to make your voice sound clearer to the other person, but may cause problems on some computers. If you or the other person hear strange noises or glitches during calls, try turning echo cancellation off and restarting the call.
an: A cancelación d'eco le aduya a que l'atra persona sienta a suya voz de forma mas clara pero puede causar problemas en qualques equipos. Si vusté u l'atra persona sienten ruidos u tienen problemas entre as gritadas, intente desactivar a cancelación d'eco y reiniciar a gritada.

en: _Publish location to my contacts
an: _Publicar a mía ubicación a os míos contactos

en: Reduced location accuracy means that nothing more precise than your city, state and country will be published.  GPS coordinates will be accurate to 1 decimal place.
an: Reducir a precisión d'a ubicación significa que no se publicará brenca mas preciso que a suya ciudat, estau y país. As coordenadas GPS tendrán una valor aleatoria adhibida 1 puesto decimal.

note: To translators: The longitude and latitude are rounded to closest 0,1 degrees, so for example 146,2345° is rounded to round(146,2345*10)/10 = 146,2 degrees.
en: _Reduce location accuracy
an: _Reducir a precisión d'a ubicación

en: Privacy
an: Privacidat

en: The list of languages reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
an: A lista d'idiomas reflexa solament os idiomas ta os quals tiene un diccionario instalau.

en: Enable spell checking for languages:
an: Activar a revisión ortografica ta luengas:

en: Spell Checking
an: Revisión ortografica

en: Chat Th_eme:
an: _Tema d'a charrada:

en: Themes
an: Temas

en: Provide Password
an: Escriba a suya clau

en: Disconnect
an: Desenchegar

en: You need to set up an account to see contacts here.
an: Debe configurar una cuenta ta veyer contactos aquí.

en: Sorry, %s accounts can’t be used until your %s software is updated.
an: As cuentas de %s no se pueden fer servir dica que no s'haiga actualizau o suyo software de %s.

note: translators: %s is an account name like 'Facebook' or 'Google Talk'
en: %s account requires authorisation
an: A cuenta %s amenista d'autorizacion

en: Online Accounts
an: Cuentas en linia

en: Update software…
an: Esviellar o software…

en: Reconnect
an: Reenchegar

en: Edit Account
an: Editar cuenta

en: Close
an: Trancar

en: Top up account
an: Recargar cuenta

en: You need to enable one of your accounts to see contacts here.
an: Ha d'activar una d'as suyas cuentas ta veyer contactos aquí.

note: translators: argument is an account name
en: You need to enable %s to see contacts here.
an: Ha d'activar %s ta veyer contactos aquí.

en: Change your presence to see contacts here
an: Cambie a suya presencia ta veyer contactos aqui

en: No match found
an: No s'ha trobau garra concidencia

en: You haven't added any contacts yet
an: Encara no has adhibiu garra contacto

en: No online contacts
an: Contactos desenchegaus

en: _New Conversation…
an: _Nueva conversacion…

en: New _Call…
an: _Gritada nueva…

en: Contacts
an: Contactos

en: _Add Contacts…
an: _Adhibir contactos…

en: _Search for Contacts…
an: Bu_scar contactos…

en: _Blocked Contacts
an: Contactos _bloqueyaus

en: _Rooms
an: _Salas

en: _Join…
an: _Chuntar-se…

en: Join _Favorites
an: Chuntar-se a _favoritas

en: _Manage Favorites
an: _Chestionar favoritos

en: _File Transfers
an: _Transferencias d'archivos

en: _Accounts
an: _Cuentas

en: P_references
an: P_referencias

en: Help
an: Aduya

en: About
an: Sobre

en: _Quit
an: _Surtir

en: Account settings
an: Configuración d'a cuenta

en: Go _Online
an: _Enchegar-se

en: Show _Offline Contacts
an: Amostrar c_ontactos desenchegaus

en: Status
an: Estau

en: Done
an: Feito

en: Please enter your account details
an: Por favor, mete os detalles d'a suya cuenta

en: Edit %s account options
an: Editar as opcions d'a cuenta %s

en: Integrate your IM accounts
an: Importar as suyas cuentas de mensacheria instantanea
