empathy master - en to ast translation catalogue (927 entries)

en: Chat on Google Talk, Facebook, MSN and many other chat services
ast: Charrar en Google Talk, Facebook, MSN y munchos otros servicios de chat

en: Empathy Internet Messaging
ast: Mensaxería nel intre Empathy

en: IM Client
ast: Veceru de mensaxería nel intre

en: Always open a separate chat window for new chats.
ast: Siempres abrir una ventana de charra separtada pa charres nueves.

en: Call volume
ast: Volume de la llamada

en: Call volume, as a percentage.
ast: Volume de la llamada, como porcentaxe

en: Camera device
ast: Preséu de cámara

en: Camera position
ast: Posición de cámara

en: Character to add after nickname when using nick completion (tab) in group chat.
ast: Caráuter qu'amestar dempués del nomatu cuando s'usa el completáu de nomatos (tab) en sales de charra.

en: Chat window theme
ast: Tema de la ventana de charra

en: Chat window theme variant
ast: Variante del tema de la ventana de charra

en: Comma-separated list of spell checker languages to use (e.g. "en, fr, nl").
ast: Llista separtada por comes de llingües que van usase na revisión ortográfica (ex. «en, ast, fr»).

en: Compact contact list
ast: Llista compauta de contautos

en: Connection managers should be used
ast: Tendríen d'usase xestores de conexón

en: Contact list sort criterion
ast: Criteriu d'ordenación de la llista de contautos

en: Default camera device to use in video calls, e.g. /dev/video0.
ast: El preséu de cámara predetermináu qu'usar nes llamaes de videu, ex. /dev/video0.

en: Default directory to select an avatar image from
ast: Direutoriu predetermináu pa esbillar un avatar

en: Disable popup notifications when away
ast: Desactivar les notificaciones emerxentes al tar ausente

en: Disable sounds when away
ast: Desactivar los soníos al ausentarse

en: Display incoming events in the status area
ast: Amosar los eventos entrantes nel área d'estáu

en: Display incoming events in the status area. If false, present them to the user immediately.
ast: Amosar socesos d'entrada nel área d'estáu. Si ye falso, presentay-los darréu al usuariu.

en: Echo cancellation support
ast: Sofitu d'encaboxamientu d'eco

en: Empathy can publish the user's location
ast: Empathy puede espublizar la ubicación de l'usuariu

en: Empathy can use the GPS to guess the location
ast: Empathy puede usar el GPS pa deducir la ubicación

en: Empathy can use the cellular network to guess the location
ast: Empathy puede usar la rede telefónica móvil pa deducir la ubicación

en: Empathy can use the network to guess the location
ast: Empathy puede usar la rede pa deducir la ubicación

en: Empathy default download folder
ast: Carpeta de descargues predeterminada d'Epiphany

en: Empathy has migrated butterfly logs
ast: Empathy migró los rexistros de butterfly

en: Empathy should auto-away when idle
ast: Empathy tendría d'autoconeutase cuando ta inactivu

en: Empathy should auto-connect on startup
ast: Empathy tendría d'autoconeutase al aniciu

en: Empathy should reduce the location's accuracy
ast: Empathy tendría d'amenorgar la precisión de la ubicación

en: Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon
ast: Empathy tendría d'usar l'avatar del contautu como iconu de la ventana de charra

en: Enable WebKit Developer Tools
ast: Activar les ferramientes de desendolcu de WebKit

en: Enable popup notifications for new messages
ast: Activar notificaciones emerxentes pa mensaxes nuevos

en: Enable spell checker
ast: Activar revisor ortográficu

en: Hide main window
ast: Anubrir la ventana principal

en: Hide the main window.
ast: Anubrir la ventana principal.

en: Nick completed character
ast: Caráuter de completáu de nomatu

en: Open new chats in separate windows
ast: Abrir charres nueves en ventanes separtaes

en: Path of the Adium theme to use
ast: Ruta del tema Adium qu'usar

en: Path of the Adium theme to use if the theme used for chat is Adium.
ast: Ruta al tema Adium qu'usar si'l tema usáu pal chat ye Adium.

en: Play a sound for incoming messages
ast: Reproducir un soníu cuando aporten mensaxes

en: Play a sound for new conversations
ast: Reproducir un soníu pa conversaciones nueves

en: Play a sound for outgoing messages
ast: Reproducir un soníu al unviar mensaxes

en: Play a sound when a contact logs in
ast: Reproducir un soníu cuando un contautu anicie sesión

en: Play a sound when a contact logs out
ast: Reproducir un soníu cuando un contautu fine la so sesión

en: Play a sound when we log in
ast: Reproducir un soníu cuando aniciemos sesión

en: Play a sound when we log out
ast: Reproducir un soníu cuando finemos una sesión

en: Pop up notifications if the chat isn't focused
ast: Amosar notificaciones emerxentes si la ventana de chat nun tien el focu

en: Pop up notifications when a contact logs in
ast: Amosar notificaciones emerxentes cuando un contautu se coneuta

en: Pop up notifications when a contact logs out
ast: Amosar notificaciones emerxentes cuando un contautu se desconeuta

en: Position the camera preview should be during a call.
ast: Posición au tien de tar la vista previa de la cámara durante una llamada.

en: Show Balance in contact list
ast: Amosar créditu na llista de contautos

en: Show avatars
ast: Amosar avatares

en: Show contact list in rooms
ast: Amosar llista de contautos en sales

en: Show hint about closing the main window
ast: Amosar conseyu sobro cómo zarrar la ventana principal

en: Show offline contacts
ast: Amosar contautos non coneutaos

en: Show protocols
ast: Amosar protocolos

en: Spell checking languages
ast: Llingües pa revisión ortográfica

en: The default folder to save file transfers in.
ast: La carpeta predeterminada au atroxar los ficheros tresferíos.

en: The last directory that an avatar image was chosen from.
ast: Caberu direutoriu del que s'esbilló un avatar.

en: The position for the chat window side pane
ast: La posición pal panel llateral del ventanu de charra

en: The stored position (in pixels) of the chat window side pane.
ast: La posición atroxada (en píxeles) del panel llateral del ventanu de charra.

en: The theme that is used to display the conversation in chat windows.
ast: El tema que s'usará p'amosar la conversación nes ventanes de charra.

en: The theme variant that is used to display the conversation in chat windows.
ast: La variante del tema que va usase p'amosar la conversación nes ventanes de charra.

en: Use graphical smileys
ast: Usar fustaxes gráficos

en: Use notification sounds
ast: Usar soníos de notificación

en: Use theme for chat rooms
ast: Usar tema pa sales de charra

en: Whether Empathy can publish the user's location to their contacts.
ast: Indica si Empathy puede espublizar l'allugamientu del usuariu a los sos contautos.

en: Whether Empathy can use the GPS to guess the location.
ast: Indica si Empathy puede usar el GPS pa pescudar l'allugamientu.

en: Whether Empathy can use the cellular network to guess the location.
ast: Indica si Empathy puede usar la rede telefónica móvil pa pescudar l'allugamientu.

en: Whether Empathy can use the network to guess the location.
ast: Indica si Empathy puede usar la rede pa pescudar l'allugamientu.

en: Whether Empathy has migrated butterfly logs.
ast: Indica si Empathy migró los rexistros de butterfly.

en: Whether Empathy should automatically log into your accounts on startup.
ast: Indica si Empathy tien d'aniciar sesión nes sos cuentes automáticamente al aniciu.

en: Whether Empathy should go into away mode automatically if the user is idle.
ast: Si Empathy tendría de pasar a mou ausente automáticamente si l'usuariu ta inactivu.

en: Whether Empathy should reduce the location's accuracy for privacy reasons.
ast: Indica si Empathy tendría d'amenorgar la precisión del allugamientu por motivos de privacidá.

en: Whether Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon.
ast: Indica si Empathy tendría d'usar l'avatar del contautu como l'iconu de la ventana de charra.

en: Whether WebKit developer tools, such as the Web Inspector, should be enabled.
ast: Indica si les ferramientes de desendolcu de WebKit, como l'Inspector web, tienen d'activase.

en: Whether connectivity managers should be used to automatically disconnect/reconnect.
ast: Indica si hai d'usar xestores de conectividá pa desconeutase/reconeutase automáticamente.

en: Whether to check words typed against the languages you want to check with.
ast: Indica si hai de revisar les pallabres tecleaes con respeutu a les llingües coles que quies comprobar.

en: Whether to convert smileys into graphical images in conversations.
ast: Indica si hai de convertir los fustaxes n'imáxenes gráfiques nes conversaciones.

en: Whether to enable Pulseaudio's echo cancellation filter.
ast: Indica si hai d'activar el filtru d'encaboxamientu d'eco de Pulseaudio.

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging into the network.
ast: Indica si tien de reproducise un soníu pa notificar los anicios de sesión de los contautos na rede.

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging out of the network.
ast: Indica si tien de reproducise un soníu pa notificar les finalizaciones de sesión de los contautos na rede.

en: Whether to play a sound to notify of events.
ast: Indica si tien de reproducise un soníu pa notificar eventos.

en: Whether to play a sound to notify of incoming messages.
ast: Indica si tien de reproducise un soníu pa notificar mensaxes entrantes.

en: Whether to play a sound to notify of new conversations.
ast: Indica si tien de reproducise un soníu pa notificar conversaciones nueves.

en: Whether to play a sound to notify of outgoing messages.
ast: Indica si tien de reproducise un soníu pa notificar mensaxes salientes.

en: Whether to play a sound when logging into a network.
ast: Indica si tien de reproducise un soníu al aniciar sesión nuna rede.

en: Whether to play a sound when logging out of a network.
ast: Indica si tien de reproducise un soníu al finar sesión nuna rede.

en: Whether to play sound notifications when away or busy.
ast: Indica si tien de reproducise soníos de notificaciones cuando tas ausente u ocupáu.

en: Whether to show a popup notification when a contact goes offline.
ast: Indica si tienen d'amosase les notificaciones emerxentes cuando un contautu se desconeuta.

en: Whether to show a popup notification when a contact goes online.
ast: Indica si tienen d'amosase les notificaciones emerxentes cuando un contautu se coneuta.

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message even if the chat is already opened, but not focused.
ast: Indica si tienen d'amosase les notificaciones emerxentes al recibir un mensax nuevu inclusu si la ventana de charra yá ta abierta pero nun tien el focu.

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message.
ast: Indica si hai d'amosar notificaciones emerxentes al recibir un mensax nuevu.

en: Whether to show account balances in the contact list.
ast: Indica si hai d'amosar el créditu na llista de contautos.

en: Whether to show avatars for contacts in the contact list and chat windows.
ast: Indica si tienen d'amosase los avatares pa los contautos na llista de contautos y ventanes de charra.

en: Whether to show contacts that are offline in the contact list.
ast: Indica si tienen d'amosase los contautos que tán desconeutaos na llista de contautos.

en: Whether to show popup notifications when away or busy.
ast: Indica si tienen d'amosase les notificaciones emerxentes cuando tas ausente u ocupáu.

en: Whether to show protocols for contacts in the contact list.
ast: Indica si tienen d'amosase los protocolos pa los contautos na llista de contautos.

en: Whether to show the contact list in chat rooms.
ast: Indica si hai d'amosar la llista de contautos en sales de charra.

en: Whether to show the contact list in compact mode.
ast: Indica si hai d'amosar la llista de contautos en mou compautu.

en: Whether to show the message dialog about closing the main window with the 'x' button in the title bar.
ast: Indica si hai d'amosar un mensax de diálogu tocante a cómo zarrar la ventana principal col botón «x» na barra de títulu.

en: Whether to use the theme for chat rooms.
ast: Indica si hai d'usar el tema pa sales de charra.

en: Which criterion to use when sorting the contact list. Default is to sort by the contact's name with the value "name". A value of "state" will sort the contact list by state.
ast: Qué criteriu usar al axeitar la llista de contautos. El criteriu predetermináu ye axeitar pel nome del contautu col valor «name» (nome). Un valor «state» (estáu) axeita la llista pol estáu.

en: Manage Messaging and VoIP accounts
ast: Xestionar les cuentes de mensaxería y Voz IP

note: Tweak the dialog
en: Messaging and VoIP Accounts
ast: Cuentes de mensaxería y Voz IP

en: File transfer completed, but the file was corrupted
ast: Tresferencia de ficheru completada, pero'l ficheru ta corruptu

en: File transfer not supported by remote contact
ast: El contautu remotu nun sofita la tresferencia de ficheros

en: The selected file is not a regular file
ast: El ficheru esbilláu nun ye un ficheru regular

en: The selected file is empty
ast: El ficheru esbilláu ta baleru

en: Missed call from %s
ast: Llamada perdida de %s

note: Translators: this is an outgoing call, e.g. 'Called Alice'
en: Called %s
ast: Llamó %s

en: Call from %s
ast: Llamada de %s

en: Socket type not supported
ast: La triba de socket nun ta sofitada

en: No reason was specified
ast: Nun s'especificó denguna razón

en: The change in state was requested
ast: Requirióse un cambéu nel estáu

en: You canceled the file transfer
ast: Encaboxaste la tresferencia del ficheru

en: The other participant canceled the file transfer
ast: L'otru participante encaboxó la tresferencia del ficheru

en: Error while trying to transfer the file
ast: Fallu al intentar tresferir el ficheru

en: The other participant is unable to transfer the file
ast: L'otru participante nun puede tresferir el ficheru

en: Unknown reason
ast: Razón desconocía

en: Available
ast: Disponible

en: Busy
ast: Ocupáu

en: Away
ast: Ausente

en: Offline
ast: Desconeutáu

[ctx: presence]
note: translators: presence type is unknown
en: Unknown
ast: Desconocíu

en: No reason specified
ast: Nun se dió denguna razón

en: Status is set to offline
ast: Afitóse l'estáu a desconeutáu

en: Network error
ast: Fallu de rede

en: Authentication failed
ast: Falló l'autenticación

en: Encryption error
ast: Fallu de cifráu

en: Name in use
ast: Nome n'usu

en: Certificate not provided
ast: Nun se proporcionó'l certificáu

en: Certificate untrusted
ast: Certificáu sospechosu

en: Certificate expired
ast: El certificáu espiró

en: Certificate not activated
ast: El certificáu nun ta activáu

en: Certificate hostname mismatch
ast: El nome del equipu del certificáu nun concasa

en: Certificate fingerprint mismatch
ast: La buelga del certificáu nun concasa

en: Certificate self-signed
ast: Certificáu robláu consigo mesmu

en: Certificate error
ast: Fallu del certificáu

en: Encryption is not available
ast: El cifráu nun ta disponible

en: Certificate is invalid
ast: El certificáu nun ye válidu

en: Connection has been refused
ast: Refugóse la conexón

en: Connection can't be established
ast: Nun pudo afitase la conexón

en: Connection has been lost
ast: Perdióse la conexón

en: This resource is already connected to the server
ast: El recursu yá ta coneutáu al sirvidor

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
ast: Trocóse la conexón por una conexón nueva usando'l mesmu recursu

en: The account already exists on the server
ast: La cuenta yá esiste nel sirvidor

en: Server is currently too busy to handle the connection
ast: Anguaño'l sirrvidor ta enforma ocupáu pa xestionar la conexón

en: Certificate has been revoked
ast: Revocóse'l certificáu

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
ast: El certificáu usa un algoritmu de cifráu inseguru o ye criptográficamente feble

en: The length of the server certificate, or the depth of the server certificate chain, exceed the limits imposed by the cryptography library
ast: La llonxitú del certificáu de sirvidor, o la fondura de la cadena de certificáu del sirvidor, perpasen les llendes impuestes pola biblioteca de criptografía

en: People Nearby
ast: Xente cerca

en: %d second ago | %d seconds ago
ast[0]: fai %d segundu
ast[1]: fai %d segundos

en: %d minute ago | %d minutes ago
ast[0]: fai %d minutu
ast[1]: fai %d minutos

en: %d hour ago | %d hours ago
ast[0]: fai %d hora
ast[1]: fai %d hores

en: %d day ago | %d days ago
ast[0]: fai %d día
ast[1]: fai %d díes

en: %d week ago | %d weeks ago
ast[0]: fai %d selmana
ast[1]: fai %d selmanes

en: %d month ago | %d months ago
ast[0]: fai %d mes
ast[1]: fai %d meses

en: in the future
ast: nel futuru

en: All accounts
ast: Toles cuentes

en: Account
ast: Cuenta

en: Password
ast: Contraseña

en: Server
ast: Sirvidor

en: Port
ast: Puertu

en: My Web Accounts
ast: Les mios cuentes Web

en: The account %s is edited via %s.
ast: La cuenta %s edítase vía %s

en: The account %s cannot be edited in Empathy.
ast: La cuenta %s nun pue editase n'Empathy.

en: Launch My Web Accounts
ast: Llanzar My Web Accounts

note: general handler
en: Edit %s
ast: Editar %s

en: Username:
ast: Nome d'usuariu:

en: A_pply
ast: A_plicar

en: L_og in
ast: C_oneutase

en: This account already exists on the server
ast: Esta cuenta yá esiste nel sirvidor

en: Create a new account on the server
ast: Crear una cuenta nueva nel sirvidor

en: Ca_ncel
ast: E_ncaboxar

note: To translators: The first parameter is the login id and the * second one is the network. The resulting string will be something * like: "MyUserName on freenode". * You should reverse the order of these arguments if the * server should come before the login id in your locale.
en: %1$s on %2$s
ast: %1$s en %2$s

note: To translators: The parameter is the protocol name. The resulting * string will be something like: "Jabber Account"
en: %s Account
ast: Cuenta %s

en: New account
ast: Cuenta nueva

en: <b>Example:</b> MyScreenName
ast: <b>Exemplu:</b> MioNomeEnPantalla

en: Advanced
ast: Avanzáu

en: Pass_word:
ast: Contra_seña:

en: Remember Password
ast: Remembrar contraseña

note: remember password ticky box
en: Remember password
ast: Remembrar la contraseña

en: Screen _Name:
ast: _Nome en pantalla:

en: What is your AIM password?
ast: ¿Cuál ye la so contraseña de AIM?

en: What is your AIM screen name?
ast: ¿Cuál ye'l so nome de pantalla en AIM?

en: _Port:
ast: _Puertu:

en: _Server:
ast: _Sirvidor:

en: <b>Example:</b> username
ast: <b>Exemplu:</b> usuariu

en: Login I_D:
ast: _ID de sesión:

en: What is your GroupWise User ID?
ast: ¿Cuál ye'l so ID d'usuariu en GroupWise?

en: What is your GroupWise password?
ast: ¿Cuál ye la so contraseña en GroupWise?

en: <b>Example:</b> 123456789
ast: <b>Exemplu:</b> 123456789

en: Ch_aracter set:
ast: Xueu de C_arauteres:

en: ICQ _UIN:
ast: _UIN ICQ:

en: What is your ICQ UIN?
ast: ¿Cuál ye'l so UIN de ICQ?

en: What is your ICQ password?
ast: ¿Cuál ye la so contraseña de ICQ?

note: translators: this string is very specific to SIP's internal; maybe * best to keep the English version.
en: Options
ast: Opciones

en: None
ast: Dengún

en: Character set:
ast: Xuegu de carauteres:

en: Most IRC servers don't need a password, so if you're not sure, don't enter a password.
ast: La mayoría de los sirvidores IRC nun necesiten una contraseña, de mou que si nun tas seguru, nun introduzas una contraseña.

en: Network
ast: Rede

en: Network:
ast: Rede:

en: Nickname:
ast: Nomatu:

en: Password:
ast: Contraseña:

en: Quit message:
ast: Mensax de salida:

en: Real name:
ast: Nome real:

en: Servers
ast: Sirvidores

en: What is your IRC nickname?
ast: ¿Cuál ye'l to alcuñu nel IRC?

en: Which IRC network?
ast: ¿Qué rede IRC?

en: <b>Example:</b> user@gmail.com
ast: <b>Exemplu:</b> usuariu@gmail.com

en: <b>Example:</b> user@jabber.org
ast: <b>Exemplu:</b> usuariu@jabber.org

en: Encr_yption required (TLS/SSL)
ast: Necesítase enc_riptación (TLS/SSL)

en: I_gnore SSL certificate errors
ast: I_norar los errores de certificáu SSL

en: Override server settings
ast: Sobrescribir los axustes del sirvidor

en: Priori_ty:
ast: Priori_dá:

en: Reso_urce:
ast: Re_cursu:

note: This string is not wrapped in the dialog so you may have to add some '\n' to make it look nice.
en: This is your username, not your normal Facebook login.
    If you are facebook.com/<b>badger</b>, enter <b>badger</b>.
    Use <a href="http://www.facebook.com/username/">this page</a> to choose a Facebook username if you don't have one.
ast: Esti ye'l to nome d'usuariu, non el to aniciu de sesión normal en Facebook.
    Si ye facebook.com/<b>usuariu</b>, introduz <b>usuariu</b>.
    Usa <a href="http://www.facebook.com/username/">esta páxina</a> pa escoyer un nome d'usuariu en Facebook si nun tienes ún.

en: Use old SS_L
ast: Usar SS_L antiguu

en: What is your Facebook password?
ast: ¿Cuál ye la to contraseña de Facebook?

en: What is your Facebook username?
ast: ¿Cuál ye'l to usuariu de Facebook?

en: What is your Google ID?
ast: ¿Cuál ye'l to ID de Google?

en: What is your Google password?
ast: ¿Cuál ye la to contraseña de Google?

en: What is your Jabber ID?
ast: ¿Cuál ye'l so ID de Jabber?

en: What is your Jabber password?
ast: ¿Cuál ye la so contraseña de Jabber?

en: What is your desired Jabber ID?
ast: ¿Cuál ye la to ID de Jabber deseyada?

en: What is your desired Jabber password?
ast: ¿Cuál ye la to contraseña de Jabber deseyada?

en: <b>Example:</b> user@hotmail.com
ast: <b>Exemplu:</b> usuariu@hotmail.com

en: What is your Windows Live ID?
ast: ¿Cuál ye la to ID de Windows Live?

en: What is your Windows Live password?
ast: ¿Cuál ye la so contraseña de Windows Live?

en: E-_mail address:
ast: Direición de corréu-_e:

en: Nic_kname:
ast: Alcu_ñu:

en: _First Name:
ast: _Nome:

en: _Jabber ID:
ast: ID _Jabber:

en: _Last Name:
ast: Ape_llíos:

en: _Published Name:
ast: Nome _espublizáu:

en: <b>Example:</b> user@my.sip.server
ast: <b>Exemplu:</b> usuariu@mio.sirvidor.sip

en: Authentication username:
ast: Usuariu pa l'autenticación:

en: Discover Binding
ast: Descubrir vinculación

en: Discover the STUN server automatically
ast: Descubrir el sirvidor STUN automáticamente

en: Ignore TLS Errors
ast: Inorar fallos TLS

en: Interval (seconds)
ast: Intervalu (segundos)

en: Keep-Alive Options
ast: Opciones de «keepalive»

en: Loose Routing
ast: Enrutáu imprecisu

en: Mechanism:
ast: Mecanismu:

en: Miscellaneous Options
ast: Otres opciones

en: NAT Traversal Options
ast: Opciones de NAT transversal

en: Port:
ast: Puertu:

en: Proxy Options
ast: Opciones Proxy

en: STUN Server:
ast: Sirvidor STUN:

en: Server:
ast: Sirvidor:

en: Transport:
ast: Tresporte:

en: Use this account to call _landlines and mobile phones
ast: Usar esta cuenta pa llamar a te_léfonos fixos y móviles

en: What is your SIP account password?
ast: ¿Cuál ye la so contraseña de cuenta de SIP?

en: What is your SIP login ID?
ast: ¿Cuál ye'l so ID d'accesu de SIP?

en: _Username:
ast: _Usuariu:

en: I_gnore conference and chat room invitations
ast: I_norar los errores d'invitación a conferencies y sales de charra

en: What is your Yahoo! ID?
ast: ¿Cuál ye'l so ID de Yahoo!?

en: What is your Yahoo! password?
ast: ¿Cuál ye la so contraseña de Yahoo!?

en: Yahoo! I_D:
ast: I_D de Yahoo!:

en: _Room List locale:
ast: Configuración de la llista de _sales:

en: Couldn't convert image
ast: Nun pudo convertise la imaxe

en: None of the accepted image formats are supported on your system
ast: El sistema nun soporta dengún de los formatos d'imaxe aceutaos

en: Couldn't save picture to file
ast: Nun pudo guardase la imaxe a un ficheru

en: Select Your Avatar Image
ast: Escueyi la to imaxe d'avatar

en: Take a picture...
ast: Tomar una imaxe…

en: No Image
ast: Ensin imaxe

en: Images
ast: Imáxenes

en: All Files
ast: Tolos ficheros

en: Click to enlarge
ast: Calque p'agrandar

en: There was an error starting the call
ast: Hebo un fallu al aniciar la llamada

en: The specified contact doesn't support calls
ast: El contautu especificáu nun permite llamaes

en: The specified contact is offline
ast: El contautu especificáu nun ta en llinia

en: The specified contact is not valid
ast: El contautu especificáu nun ye válidu

en: Emergency calls are not supported on this protocol
ast: Les llamaes d'emerxencies nun son compatibles con esti protocolu

en: Failed to open private chat
ast: Falló al abrir la charra privada

en: Topic not supported on this conversation
ast: El tema nun tien sofitu téunicu nesta conversación

en: You are not allowed to change the topic
ast: Nun tienes permisu pa camudar el tema

en: “%s” is not a valid contact ID
ast: %s nun ye un identificador de contautu válidu

en: /clear: clear all messages from the current conversation
ast: /clear: llimpiar tolos mensaxes de la conversación actual

en: /topic <topic>: set the topic of the current conversation
ast: /topic <tema>: afitar el tema pa la conversación actual

en: /join <chat room ID>: join a new chat room
ast: /join <id de sala de charra>: xunise a una sala de charra nueva

en: /j <chat room ID>: join a new chat room
ast: /j <id de sala de charra>: xunise a una sala de charra nueva

en: /part [<chat room ID>] [<reason>]: leave the chat room, by default the current one
ast: /part [<ID sala de charra>] [<razón>]: dexar la sala de charra, por defeutu l'actual.

en: /query <contact ID> [<message>]: open a private chat
ast: /query <id del contautu> [<mensaxe>]: abrir una charra privada

en: /msg <contact ID> <message>: open a private chat
ast: /msg <id del contautu> <mensaxe>: abrir una charra privada

en: /nick <nickname>: change your nickname on the current server
ast: /nick <nomatu>: camudar el to nomatu nel sirvidor actual

en: /me <message>: send an ACTION message to the current conversation
ast: /me <mensaxe>: unviar un mensaxe de AICIÓN a la conversación actual

en: /say <message>: send <message> to the current conversation. This is used to send a message starting with a '/'. For example: "/say /join is used to join a new chat room"
ast: /say <mensaxe>: unviar un <mensaxe> a la conversación actual. Esto úsase pa unviar un mensaxe empecipiando per una «/». Por exemplu: «/say /join úsase pa xunise a una sala de charra nueva»

en: /whois <contact ID>: display information about a contact
ast: /whois <ID del contautu>: amosar info sobre un contautu

en: /help [<command>]: show all supported commands. If <command> is defined, show its usage.
ast: /help [<comandu>]: amosar tolos comandos soportaos. Si <comandu> ta definíu, amuesa'l so usu.

en: Usage: %s
ast: Usu: %s

en: Unknown command
ast: Orde desconocía

en: Unknown command; see /help for the available commands
ast: Comandu desconocíu; consulta /help p'adicar los comandos disponibles

note: translators: error used when user doesn't have enough credit on his * account to send the message.
en: insufficient balance to send message
ast: nun hai balance suficiente pa unviar el mensaxe

en: not capable
ast: nun ye dable

en: offline
ast: desconeutáu

en: invalid contact
ast: contautu non válidu

en: permission denied
ast: permisu denegáu

en: too long message
ast: mensaxe enforma llargu

en: not implemented
ast: non implementáu

en: unknown
ast: desconocíu

en: Error sending message '%s': %s
ast: Error al unviar el mensaxe «%s»: %s

en: Error sending message: %s
ast: Fallu al unviar mensax: %s

en: Topic:
ast: Tema:

en: Topic set to: %s
ast: El tema afitóse a: %s

en: No topic defined
ast: Nun se definió'l tema

en: (No Suggestions)
ast: (Ensin suxerencies)

note: translators: %s is the selected word
en: Add '%s' to Dictionary
ast: Amestar '%s' al diccionariu

note: translators: first %s is the selected word, * second %s is the language name of the target dictionary
en: Add '%s' to %s Dictionary
ast: Amestar «%s» al diccionariu de «%s»

en: Insert Smiley
ast: Inxertar fustax

note: send button
en: _Send
ast: U_nviar

note: Spelling suggestions
en: _Spelling Suggestions
ast: _Suxerencies ortográfiques

en: Failed to retrieve recent logs
ast: Falló al recibir los rexistros recientes

en: %s has disconnected
ast: %s desconeutóse

note: translators: reverse the order of these arguments * if the kicked should come before the kicker in your locale.
en: %1$s was kicked by %2$s
ast: %2$s espulsó a %1$s

en: %s was kicked
ast: a %s espulsárenlu

note: translators: reverse the order of these arguments * if the banned should come before the banner in your locale.
en: %1$s was banned by %2$s
ast: %2$s torgó a %1$s

en: %s was banned
ast: a %s vetárenlu

en: %s has left the room
ast: %s dexó la sala

en: %s has joined the room
ast: %s entró na sala

en: %s is now known as %s
ast: Agora %s ye conocíu como %s

en: Disconnected
ast: Desconeutáu

note: Add message
en: Would you like to store this password?
ast: ¿Quies almacenar esta contraseña?

en: Remember
ast: Remembrar

en: Not now
ast: Agora non

en: Retry
ast: Reintentar

en: Wrong password; please try again:
ast: Contraseña incorreuta; inténtalo otra vegada:

note: Add message
en: This room is protected by a password:
ast: Esta sala ta protexida por contraseña:

en: Join
ast: Xunise

en: Connected
ast: Coneutáu

en: Conversation
ast: Conversación

en: Unknown or invalid identifier
ast: Identificador desconocíu o inválidu

en: Contact blocking temporarily unavailable
ast: Bloquéu de contautos temporalmente non disponible

en: Contact blocking unavailable
ast: Bloquéu de contautos non disponible

en: Permission Denied
ast: Permisu denegáu

en: Could not block contact
ast: Nun se pue bloquiar el contautu

en: Edit Blocked Contacts
ast: Editar contautos bloquiaos

note: Account and Identifier
en: Account:
ast: Cuenta:

en: Blocked Contacts
ast: Contautos bloquiaos

en: Remove
ast: Desaniciar

note: Copy Link Address menu item
en: _Copy Link Address
ast: _Copiar la direición del enllaz

note: Open Link menu item
en: _Open Link
ast: _Abrir enllaz

note: Translators: timestamp displayed between conversations in * chat windows (strftime format string)
en: %A %B %d %Y
ast: %A %d %B %Y

en: Edit Contact Information
ast: Editar información del contautu

en: Personal Information
ast: Información personal

en: New Contact
ast: Contautu nuevu

en: Block %s?
ast: ¿Bloquiar %s?

en: Are you sure you want to block '%s' from contacting you again?
ast: ¿Tas seguru de que quies bloquiar a «%s» pa evitar que contaute contigo?

en: _Block
ast: _Bloquiar

en: _Report this contact as abusive | _Report these contacts as abusive
ast[0]: Info_rmar d'esti contautu como abusivu
ast[1]: Info_rmar d'estos contautos como abusivos

en: Decide _Later
ast: Decidir _dempués

en: Subscription Request
ast: Petición de suscripción

en: _Block User
ast: _Bloquiar usuariu

en: Ungrouped
ast: Desagrupaos

en: Favorite People
ast: Xente favorito

en: Do you really want to remove the group '%s'?
ast: ¿Daveres quies quitar el grupu «%s»?

en: Removing group
ast: Quitando grupu

note: Remove
en: _Remove
ast: _Quitar

en: Do you really want to remove the contact '%s'?
ast: ¿Daveres quies quitar el contautu «%s»?

en: Removing contact
ast: Quitando'l contautu

en: _Add Contact…
ast: _Amestar contautu…

en: _Block Contact
ast: _Bloquiar contautu

en: _Chat
ast: _Charra

[ctx: menu item]
en: _Audio Call
ast: Llamada de _soníu

[ctx: menu item]
en: _Video Call
ast: Llamada de _videu

en: _Previous Conversations
ast: Conversaciones an_teriores

en: Send File
ast: Unviar Ficheru

en: Share My Desktop
ast: Compartir el mio escritoriu

en: Favorite
ast: Favoritu

en: Infor_mation
ast: Infor_mación

[ctx: Edit contact (contextual menu)]
en: _Edit
ast: _Editar

en: Inviting you to this room
ast: Convidándote a esta sala

en: _Invite to Chat Room
ast: _Invitar a sala de chat

note: Title
en: Search contacts
ast: Guetar contactos

en: Search:
ast: Guetar:

en: _Add Contact
ast: _Amestar contautu

en: No contacts found
ast: Nun s'alcontraron contautos

en: Your message introducing yourself:
ast: El to mensaxe de presentación:

en: Please let me see when you're online. Thanks!
ast: Déxame ver cuando tas en llinia. Gracies.

en: Select a contact
ast: Seleicionar un contautu

en: Full name:
ast: Nome completu:

en: Phone number:
ast: Númberu de teléfonu:

en: E-mail address:
ast: Direición de corréu-e:

en: Website:
ast: Sitiu web:

en: Birthday:
ast: Cumpleaños:

note: Note to translators: this is the caption for a string of the form "5 * minutes ago", and refers to the time since the contact last interacted * with their IM client.
en: Last seen:
ast: Cabera actividá:

en: Connected from:
ast: Coneutáu dende:

note: FIXME: once Idle implements SimplePresence using this information, we can * and should bin this.
en: Away message:
ast: Mensaxe d'ausencia:

en: Channels:
ast: Canales:

en: Country ISO Code:
ast: Códigu ISO de país:

en: Country:
ast: País:

en: State:
ast: Estáu:

en: City:
ast: Ciudá:

en: Area:
ast: Estaya:

en: Postal Code:
ast: Códigu postal:

en: Street:
ast: Cai:

en: Building:
ast: Edificiu:

en: Floor:
ast: Planta:

en: Room:
ast: Habitación:

en: Text:
ast: Testu:

en: Description:
ast: Descripción:

en: Accuracy Level:
ast: Nivel de precisión:

en: Vertical Error (meters):
ast: Error vertical (metros):

en: Horizontal Error (meters):
ast: Error horizontal (metros):

en: Speed:
ast: Velocidá:

en: Bearing:
ast: Allanciu:

en: Climb Speed:
ast: Velocidá d'ascensu:

en: Last Updated on:
ast: Anováu per cabera vegada:

en: Longitude:
ast: Llonxitú_

en: Latitude:
ast: Llatitú:

en: Altitude:
ast: Altitú:

en: Location
ast: Ubicación

en: %B %e, %Y at %R UTC
ast: %e de %B de %Y a les %R UTC

en: Save Avatar
ast: Guardar avatar

en: Unable to save avatar
ast: Nun pudo guardase l'avatar

en: <b>Location</b> at (date)
ast: <b>Ubicación</b> en (data)

note: Alias
en: Alias:
ast: Nomatu:

en: Client Information
ast: Información del veceru

en: Client:
ast: Veceru:

en: Contact Details
ast: Detalles del contautu

note: Identifier to connect to Instant Messaging network Translators: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier:
ast: Identificador:

en: Information requested…
ast: Información solicitada...

en: OS:
ast: SO:

en: Version:
ast: Versión:

en: Groups
ast: Grupos

en: Select the groups you want this contact to appear in.  Note that you can select more than one group or no groups.
ast: Escueyi los grupos nos que quies qu'esti contautu apareza. Decátate que puedes esbillar más d'un grupu o dengún grupu.

en: _Add Group
ast: _Amestar grupu

[ctx: verb in a column header displaying group names]
en: Select
ast: Seleicionar

en: Group
ast: Grupu

en: The following identity will be blocked: | The following identities will be blocked:
ast[0]: Va bloquiase la siguiente identidá:
ast[1]: Van bloquiase les siguientes identidaes:

en: The following identity can not be blocked: | The following identities can not be blocked:
ast[0]: Nun pudo bloquiase la siguiente identidá:
ast[1]: Nun pudieron bloquiase les siguientes identidaes:

note: Translators: the heading at the top of the Information dialogue
en: Linked Contacts
ast: Contautos enllazaos

en: Select contacts to link
ast: Seleicionar contautos pa enllazar

en: New contact preview
ast: Vista previa del nuevu contautu

en: Contacts selected in the list on the left will be linked together.
ast: Los contautos esbillaos na llista de la izquierda s'enllazarán xuntos.

en: Select account to use to place the call
ast: Seleicionar la cuenta qu'usar pa facer la llamada

note: translators: Call is a noun. This string is used in the window * title
en: Call
ast: Llamar

en: Mobile
ast: Móvil

en: Work
ast: Trabayu

en: HOME
ast: Casa

[ctx: Edit individual (contextual menu)]
en: _Edit
ast: _Editar

[ctx: Link individual (contextual menu)]
note: Translators: this is a verb meaning "to connect two contacts together * to form a meta-contact".
en: _Link Contacts…
ast: _Enllazar contautos…

en: Delete and _Block
ast: Desaniciar y _bloquiar

en: Do you really want to remove the linked contact '%s'? Note that this will remove all the contacts which make up this linked contact.
ast: ¿Daveres que quies quitar el contautu enllazáu «%s»? Esto quitará tolos contautos que componen esti contautu enllazáu

en: Linked contact containing %u contact | Linked contacts containing %u contacts
ast[0]: Contautu enllazáu que contien %u contautu
ast[1]: Contautu enllazáu que contien %u contautos

en: <b>Location</b> at (date)
ast: <b>Llugar</b> el (date)

en: Online from a phone or mobile device
ast: Coneutáu dende un teléfonu o un preséu móvil

en: New Network
ast: Rede nueva

en: Choose an IRC network
ast: Escoyer una rede d'IRC

en: Reset _Networks List
ast: Re_stablecer la llista de redes

[ctx: verb displayed on a button to select an IRC network]
en: Select
ast: Seleicionar

en: new server
ast: sirvidor nuevu

note: Translators: this is the title of the linking dialogue (reached by * right-clicking on a contact and selecting "Link…"). "Link" in this title * is a verb.
en: Link Contacts
ast: Enllazar contautos

[ctx: Unlink individual (button)]
en: _Unlink…
ast: _Desenllazar…

en: Completely split the displayed linked contacts into the separate contacts.
ast: Separtar dafechu los contautos enllazaos que s'amuesen en contautos separtaos.

note: Add button Translators: this is an action button in the linking dialogue. "Link" is * used here as a verb meaning "to connect two contacts to form a * meta-contact".
en: _Link
ast: _Enllaz

en: Unlink linked contacts '%s'?
ast: ¿Desenllazar los contautos enllazaos «%s»?

en: Are you sure you want to unlink these linked contacts? This will completely split the linked contacts into separate contacts.
ast: ¿Daveres quies desenllazar estos contautos enllazaos? Esto va separtar dafechu los contautos enllazaos en contautos separtaos.

[ctx: Unlink individual (button)]
en: _Unlink
ast: Desen_llazar

en: History
ast: Históricu

en: Show
ast: Amosar

en: Search
ast: Guetar

en: Chat in %s
ast: Charrar en %s

en: Chat with %s
ast: Charra con %s

[ctx: A date with the time]
en: %A, %e %B %Y %X
ast: %A, %e de %B de %Y a les %X

en: Call took %s, ended at %s
ast: La llamada duró %s, finó a les %s

en: Today
ast: Güei

en: Yesterday
ast: Ayeri

[ctx: A date such as '23 May 2010', %e is the day, %B the month and %Y the year]
en: %e %B %Y
ast: %e de %B de %Y

en: Anytime
ast: Cualquier hora

en: Anyone
ast: Cualesquiera

en: Who
ast: Quién

en: When
ast: Cuándo

en: Anything
ast: Cualquier cosa

en: Text chats
ast: Charres de testu

en: Calls
ast: Llamaes

en: Incoming calls
ast: Llamaes entrantes

en: Outgoing calls
ast: Llamaes salientes

en: Missed calls
ast: Llamaes perdíes

en: What
ast: Qué

en: Are you sure you want to delete all logs of previous conversations?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar tolos rexistros de conversaciones anteriores?

en: Clear All
ast: Llimpiar too

en: Delete from:
ast: Desaniciar dende:

en: <span size="x-large">Loading...</span>
ast: <span size="x-large">Cargando…</span>

en: Chat
ast: Charra

en: Delete All History...
ast: Desaniciar tol historial...

en: Profile
ast: Perfil

en: Video
ast: Videu

en: _Edit
ast: _Editar

en: _File
ast: _Ficheru

en: page 2
ast: páxina 2

en: Contact ID:
ast: ID del contautu:

note: add chat button
en: C_hat
ast: C_harra

note: Tweak the dialog
en: New Conversation
ast: Conversación nueva

note: add video toggle
en: Send _Video
ast: Unviar _videu

note: add chat button
en: C_all
ast: _Llamar

note: Tweak the dialog
en: New Call
ast: Llamada nueva

en: Enter your password for account
    <b>%s</b>
ast: Introduz la to contraseña pa la cuenta
    <b>%s</b>

note: COL_STATUS_TEXT COL_STATE_ICON_NAME COL_STATE COL_DISPLAY_MARKUP COL_STATUS_CUSTOMISABLE COL_TYPE
en: Custom Message…
ast: Mensaxe personalizáu…

en: Edit Custom Messages…
ast: Editar mensaxes personalizaos…

en: Click to remove this status as a favorite
ast: Calque pa desaniciar esti estáu de los favoritos

en: Click to make this status a favorite
ast: Calque pa facer esti estáu un favoritu

en: Set status
ast: Afitar estáu

en: Set your presence and current status
ast: Afitar la so presencia y estáu actual

note: Custom messages
en: Custom messages…
ast: Mensaxes personalizaos…

note: Create account To translator: %s is the name of the protocol, such as "Google Talk" or * "Yahoo!"
en: New %s account
ast: Cuenta de %s nueva

en: Find:
ast: Guetar:

en: Mat_ch case
ast: _Concasar Mayúscules/minúscules

en: Phrase not found
ast: Frase nun atopada

en: _Next
ast: Siguie_nte

en: _Previous
ast: _Anterior

en: Received an instant message
ast: Recibióse un mensax nel intre

en: Sent an instant message
ast: Unviar un mensax nel intre

en: Incoming chat request
ast: Solicitud de charra entrante

en: Contact connected
ast: Contautu coneutáu

en: Contact disconnected
ast: Contautu desconeutáu

en: Connected to server
ast: Coneutáu col sirvidor

en: Disconnected from server
ast: Desconeutáu del sirvidor

en: Incoming voice call
ast: Llamada de voz entrante

en: Outgoing voice call
ast: Llamada de voz saliente

en: Voice call ended
ast: Finó la llamada de voz

en: Edit Custom Messages
ast: Editar mensaxes personalizaos

en: Message edited at %s
ast: Mensaxe editáu a les %s

en: Classic
ast: Clásicu

en: Clean
ast: Llimpiu

en: Blue
ast: Azul

en: The identity provided by the chat server cannot be verified.
ast: La identidá que conseñó'l sirvidor de charres nun pue verificase.

en: The certificate is not signed by a Certification Authority.
ast: El certificáu nun ta robláu por una Autoridá de certificación

en: The certificate has expired.
ast: El certificáu caducó

en: The certificate hasn't yet been activated.
ast: El certificáu entá nun s'activó

en: The certificate does not have the expected fingerprint.
ast: El certificáu nun tien la buelga esperada

en: The hostname verified by the certificate doesn't match the server name.
ast: El nome de host comprobáu pol certificáu nun concasa col nome del sirvidor

en: The certificate is self-signed.
ast: El certificáu ta auto-robláu

en: The certificate has been revoked by the issuing Certification Authority.
ast: El certificáu ta revocáu pola Autoridá de Certificación que lu asoleyó

en: The certificate is cryptographically weak.
ast: El certificáu ye feble criptográficamente

en: The certificate length exceeds verifiable limits.
ast: La llonxitú del certificáu perpasa les llendes comprobables

en: The certificate is malformed.
ast: El certificáu ta mal formáu

en: Expected hostname: %s
ast: Nome de host esperáu: %s

en: Certificate hostname: %s
ast: Nome de host del certificáu: %s

en: Continue
ast: Continuar

en: This connection is untrusted. Would you like to continue anyway?
ast: Esta conexón nun ye de confianza. ¿Quies continuar de toles maneres?

en: Remember this choice for future connections
ast: Recordar esta eleición pa conexones futures

en: Certificate Details
ast: Detalles del certificáu

en: Unable to open URI
ast: Nun pudo abrise'l URI

en: Select a file
ast: Esbillar un ficheru

en: Insufficient free space to save file
ast: Nun hai suficiente espaciu llibre pa guardar el ficheru

en: %s of free space are required to save this file, but only %s is available. Please choose another location.
ast: Necesítase %s d'espaciu llibre pa guardar esti ficheru, pero namái hai disponible %s. Escueyi otra llocalización.

en: Incoming file from %s
ast: Ficheru entrante de %s

en: Current Locale
ast: Configuración rexonal actual

en: Arabic
ast: Árabe

en: Armenian
ast: Armeniu

en: Baltic
ast: Bálticu

en: Celtic
ast: Celta

en: Central European
ast: Centroeuropéu

en: Chinese Simplified
ast: Chinu simplificáu

en: Chinese Traditional
ast: Chinu tradicional

en: Croatian
ast: Croata

en: Cyrillic
ast: Cirílicu

en: Cyrillic/Russian
ast: Cirílicu/Rusu

en: Cyrillic/Ukrainian
ast: Cirílicu/Ucranianu

en: Georgian
ast: Xorxanu

en: Greek
ast: Griegu

en: Hebrew
ast: Hebréu

en: Hebrew Visual
ast: Hebréu visual

en: Hindi
ast: Hindú

en: Icelandic
ast: Islandés

en: Japanese
ast: Xaponés

en: Korean
ast: Coreanu

en: Nordic
ast: Nórdicu

en: Persian
ast: Persa

en: Romanian
ast: Rumanu

en: South European
ast: Europa del sur

en: Thai
ast: Tailandés

en: Turkish
ast: Turcu

en: Western
ast: Occidental

en: Vietnamese
ast: Vietnamita

en: The selected contact cannot receive files.
ast: El contautu esbilláu nun puede recibir ficheros.

en: The selected contact is offline.
ast: El contautu esbilláu ta desconeutáu.

en: No error message
ast: Dengún mensax de fallu

en: Instant Message (Empathy)
ast: Mensaxe nel intre (Empathy)

en: Don't connect on startup
ast: Nun coneutase automáticamente al aniciu

en: Don't display the contact list or any other dialogs on startup
ast: Nun amosar la llista de contautos o cualesquier otru diálogu nel aniciu

en: - Empathy IM Client
ast: - Veceru de Mensaxería nel Intre Empathy

en: Error contacting the Account Manager
ast: Error al contautar col Xestor de cuentes

en: There was an error while trying to connect to the Telepathy Account Manager. The error was:
    
    %s
ast: Hebo un fallu al intentar coneutar col Xestor de cuentes Telelepathy. El fallu foi:
    
    %s

en: Empathy is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ast: Empathy ye software llibre; puedes redistribuyilu y /o camudalu baxo los términos de la Llicencia Pública Xeneral tal como la publica la Free Software Foundation; yá seya na versión 2 de la Llicencia, o (si te peta) cualquier versión posterior.

en: Empathy is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ast: Empathy distribúyese cola esperanza de que te seya útil, pero ENSIN DENGUNA GARANTÍA; ensin incluso la garantía implícita de MERCANTILIDÁ o AFAYAMIENTU PA UN PROPÓSITU PARTICULAR. Mira la Llicencia Pública Xeneral de GNU pa más detalles.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Empathy; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-130159 USA
ast: Deberíes de tener recibío una copia de la Llicencia Pública Xeneral GNU xunto con Gossip ; si non, escribi a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-130159 EE. UU.

en: An Instant Messaging client for GNOME
ast: Un veceru de mensaxería nel intre pa GNOME

en: There was an error while importing the accounts.
ast: Hebo un fallu al importar les cuentes.

en: There was an error while parsing the account details.
ast: Hebo un fallu al analizar los detalles de la cuenta.

en: There was an error while creating the account.
ast: Hebo un fallu al crear la cuenta.

en: There was an error.
ast: Hebo un fallu.

en: The error message was: %s
ast: El mensaxe de fallu foi: %s

en: You can either go back and try to enter your accounts' details again or quit this assistant and add accounts later from the Edit menu.
ast: Puedes volverp' atrás ya intentar introducir los detalles de la to cuenta otra vegada, o colar d'esti asistente y amestar cuentes más sero dende'l menú Editar.

en: An error occurred
ast: Hebo un fallu

en: What kind of chat account do you have?
ast: ¿Qué clas de cuenta tienes?

en: Do you have any other chat accounts you want to set up?
ast: ¿Tienes dalguna otra cuenta de chat que quieras configurar?

en: Enter your account details
ast: Introduz los detalles de la cuenta

en: What kind of chat account do you want to create?
ast: ¿Qué clas de cuenta deseya facer?

en: Do you want to create other chat accounts?
ast: ¿Deseya facer cuentes de charra?

en: Enter the details for the new account
ast: Introduz los detalles de la cuenta nueva

en: With Empathy you can chat with people online nearby and with friends and colleagues who use Google Talk, AIM, Windows Live and many other chat programs. With a microphone or a webcam you can also have audio or video calls.
ast: Con Empathy pues charrar con xente en llinia cercano y con collacios y conocíos qu'usen Google Tlak, AIM, Windows Live y otros programes de charra. Con un micrófonu o una cámara web tamién pues tener llamaes d'audio y videu.

en: Do you have an account you've been using with another chat program?
ast: ¿Tienes una cuenta que tengas usao n'otru programa de chat?

en: Yes, import my account details from
ast: Sí, importa los detalles de la mio cuenta de

en: Yes, I'll enter my account details now
ast: Sí, voi a inxertar los detalles de la mio cuenta agora

en: No, I want a new account
ast: Non, quiero facer una cuenta nueva

en: No, I just want to see people online nearby for now
ast: Non. Per agora namái quiero ver la xente que ta en llinia

en: Select the accounts you want to import:
ast: Esbille les cuentes que deseya importar:

en: Yes
ast: Sí

en: No, that's all for now
ast: Non, esto ye tou pel momentu.

en: Empathy can automatically discover and chat with the people connected on the same network as you. If you want to use this feature, please check that the details below are correct. You can easily change these details later or disable this feature by using the 'Accounts' dialog
ast: Empathy puede descubrir automáticamente les persones coneutaes na to mesma rede pa poder chatear con elles. Si quies usar esta carauterística comprueba que los detalles d'abaxo son correutos. Puedes camudar cenciellamente estos detalles postreramente o desactivar esta carauterística usando'l diálogu «Cuentes».

en: Edit->Accounts
ast: Editar->Cuentes

en: I do _not want to enable this feature for now
ast: _Nun quiero activar esta carauterística per agora

en: You won't be able to chat with people connected to your local network, as telepathy-salut is not installed. If you want to enable this feature, please install the telepathy-salut package and create a People Nearby account from the Accounts dialog
ast: Nun vas poder charrar coles persones coneutaes na to rede llocal, darréu que telepathy-salut nun ta instaláu. Si quies activar esta carauterística instala'l paquete telepathy-salut y crea una cuenta de Xente Cerca dende'l diálogu Cuentes.

en: telepathy-salut not installed
ast: telepathy-salut nun ta instaláu

en: Messaging and VoIP Accounts Assistant
ast: Asistente de cuentes de mensaxería y Voz IP

en: Welcome to Empathy
ast: Bienllegáu/ada a Empathy

en: Import your existing accounts
ast: Importar les sos cuentes esistentes

en: Please enter personal details
ast: Introduz los detalles personales

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * unsaved changes
en: There are unsaved modifications to your %s account.
ast: Esisten modificaciones ensin guardar na to cuenta %s.

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * an unsaved new account
en: Your new account has not been saved yet.
ast: Entá nun se guardó la cuenta nueva.

en: Connecting…
ast: Coneutando…

en: Offline — %s
ast: Desconeutáu: %s

en: Disconnected — %s
ast: Desconeutáu: %s

en: Offline — No Network Connection
ast: Desconeutáu: ensin conexón de rede

en: Unknown Status
ast: Estáu desconocíu

en: Offline — Account Disabled
ast: Desconeutáu: cuenta desactivada

en: You are about to create a new account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
ast: Vas facer una cuenta nueva, que descartará los tos cambeos.
    ¿Daveres quies siguir?

en: Do you want to remove %s from your computer?
ast: ¿Quier desaniciar %s del equipu?

en: This will not remove your account on the server.
ast: Esto nun desaniciará la cuenta del sirvidor.

en: You are about to select another account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
ast: Vas esbillar otra cuenta, lo que descartará los tos cambeos.
    ¿Daveres quies siguir?

note: Menu items: to enabled/disable the account
en: _Enable
ast: _Activar

en: _Disable
ast: _Desactivar

en: You are about to close the window, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
ast: Vas zarrar la ventana, lo que descartará los tos cambeos.
    ¿Daveres quies siguir?

en: Add…
ast: Amestar…

en: Loading account information
ast: Cargando información de la cuenta

en: No protocol installed
ast: Nun hai protocolos instalaos

en: Protocol:
ast: Protocolu:

en: To add a new account, you first have to install a backend for each protocol you want to use.
ast: P'amestar una nueva cuenta tien d'instalar primero un «backend» pa cada protocolu que quiera usar.

en: _Import…
ast: _Importar…

en:  - Empathy authentication client
ast:  - Veceru d'identificación Empathy

en: Empathy authentication client
ast: Veceru d'identificación Empathy

en: People nearby
ast: Xente cerca

en: - Empathy Audio/Video Client
ast: - Veceru de soníu/videu Empathy

en: Empathy Audio/Video Client
ast: Veceru de soníu/videu Empathy

en: Contrast
ast: Contraste

en: Brightness
ast: Rellumu

en: _Sidebar
ast: Barra _llateral

en: Audio input
ast: Entrada de soníu

en: Video input
ast: Entrada de videu

en: Dialpad
ast: Tecláu de llamada

en: Details
ast: Detalles

note: translators: Call is a noun and %s is the contact name. This string * is used in the window title
en: Call with %s
ast: Falar con %s

en: The IP address as seen by the machine
ast: La direición IP como la ve la máquina

en: The IP address as seen by a server on the Internet
ast: La direición IP como la ve'l sirvidor d'Internet

en: The IP address of the peer as seen by the other side
ast: La direición IP del par como la ve la otra parte

en: The IP address of a relay server
ast: La direición IP d'un sirvidor d'esvíu

en: The IP address of the multicast group
ast: La direición IP del grupu multicast

[ctx: encoding video codec]
en: Unknown
ast: Desconocíu

[ctx: encoding audio codec]
en: Unknown
ast: Desconocíu

[ctx: decoding video codec]
en: Unknown
ast: Desconocíu

[ctx: decoding audio codec]
en: Unknown
ast: Desconocíu

note: Translators: number of minutes:seconds the caller has been connected
en: Connected — %d:%02dm
ast: Coneutáu — %d:%02dm

en: Technical Details
ast: Detalles Téunicos

en: %s's software does not understand any of the audio formats supported by your computer
ast: El software de «%s» nun atalanta dengún de los formatos de videu soportaos pol equipu

en: %s's software does not understand any of the video formats supported by your computer
ast: El software de «%s» nun atalanta dengún de los formatos de videu soportaos pol equipu

en: Can't establish a connection to %s. One of you might be on a network that does not allow direct connections.
ast: Nun puede afitase una conexón con %s. Ún de los dos puede tar nuna rede que nun aceuta conexones direutes.

en: There was a failure on the network
ast: Hebo un fallu na rede

en: The audio formats necessary for this call are not installed on your computer
ast: L'equipu nun tien instalaos los formatos de soníu necesarios pa esta llamada

en: The video formats necessary for this call are not installed on your computer
ast: L'equipu nun tien instalaos los formatos de videu necesarios pa esta llamada

en: Something unexpected happened in a Telepathy component. Please <a href="%s">report this bug</a> and attach logs gathered from the 'Debug' window in the Help menu.
ast: Asocedió daqué inesperao nun componente de Telepathy. <a href="%s">Informa d'esti fallu</a> y amiesta los rexistros obteníos de la ventana de «Depuración» nel menú d'Ayuda.

en: There was a failure in the call engine
ast: Hebo un fallu nel motor de llamaes

en: The end of the stream was reached
ast: Aportóse al final del fluxu

en: Can't establish audio stream
ast: Nun puede afitase'l fluxu de soníu

en: Can't establish video stream
ast: Nun puede afitase'l fluxu de videu

en: Audio
ast: Soníu

en: Decoding Codec:
ast: Códec de decodificación:

en: Disable camera
ast: Desactivar cámara

en: Display the dialpad
ast: Amosar el tecláu de llamada

en: Encoding Codec:
ast: Códec de codificación:

en: Hang up
ast: Colingar

en: Hang up current call
ast: Colingar la llamada actual

en: Local Candidate:
ast: Candidatu llocal:

en: Maximise me
ast: Maximizáime

en: Minimise me
ast: Minimizáime

en: Remote Candidate:
ast: Candidatu remotu:

en: Send Audio
ast: Unviar soníu

en: Send Video
ast: Unviar videu

en: Show dialpad
ast: Amosar tecláu de llamada

en: Start a video call
ast: Aniciar una llamada de videu

en: Start an audio call
ast: Aniciar una llamada de voz

en: Swap camera
ast: Intercambiar cámara

en: Toggle audio transmission
ast: Conmutar la tresmisión de soníu

en: Toggle video transmission
ast: Conmutar la transmisión de videu

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Video call
ast: Llamada de videu

en: _Call
ast: _Llamar

en: _Camera
ast: _Cámara

en: _Contents
ast: Índ_iz

en: _Debug
ast: _Depurar

en: _Help
ast: Ay_uda

en: _Microphone
ast: _Micrófonu

en: _Settings
ast: _Axustes

en: _View
ast: _Ver

en: %s (%d unread) | %s (%d unread)
ast[0]: %s (%d ensin lleer)
ast[1]: %s (%d ensin lleer)

en: %s (and %u other) | %s (and %u others)
ast[0]: %s (y otru)
ast[1]: %s (y otros %u)

en: %s (%d unread from others) | %s (%d unread from others)
ast[0]: %s (%d ensin lleer d'otros)
ast[1]: %s (%d ensin lleer d'otros)

en: %s (%d unread from all) | %s (%d unread from all)
ast[0]: %s (%d ensin lleer de toos)
ast[1]: %s (%d ensin lleer de toos)

en: Sending %d message | Sending %d messages
ast[0]: Unviando %d mensaxe
ast[1]: Unviando %d mensaxes

en: Typing a message.
ast: Tecleando un mensaxe.

en: C_lear
ast: _Llimpiar

en: C_ontact
ast: C_ontautu

en: Insert _Smiley
ast: Inxertar _fustax

en: Invite _Participant…
ast: Convidar pa_rticipante…

en: Move Tab _Left
ast: Mover llingüeta a la _esquierda

en: Move Tab _Right
ast: Mover llingüeta a la _drecha

en: Notify for All Messages
ast: Notificar pa tolos mensaxes

en: _Conversation
ast: _Conversación

en: _Detach Tab
ast: _Desacoplar llingüeta

en: _Favorite Chat Room
ast: Sala de charra _favorita

en: _Next Tab
ast: Llingüeta _siguiente

en: _Previous Tab
ast: Llingüeta _anterior

en: _Show Contact List
ast: _Amosar llista de contautos

en: _Tabs
ast: _Llingüetes

en: _Undo Close Tab
ast: _Desfacer Zarrar Llingüeta

en: Name
ast: Nome

en: Room
ast: Sala

en: Auto-Connect
ast: Autoconeutar

en: Manage Favorite Rooms
ast: Xestionar sales favorites

en: Incoming video call
ast: Llamada de videu entrante

en: Incoming call
ast: Llamada entrante

en: %s is video calling you. Do you want to answer?
ast: %s ta llamándote con videu. ¿Quies responder?

en: %s is calling you. Do you want to answer?
ast: %s ta llamándote. ¿Quies responder?

en: Incoming call from %s
ast: Llamada entrante de %s

en: _Reject
ast: _Refugar

en: _Answer
ast: Re_mpuesta

en: _Answer with video
ast: _Responder con videu

en: Incoming video call from %s
ast: Llamada de videu entrante de %s

en: Room invitation
ast: Invitación a una sala

en: Invitation to join %s
ast: Invitación pa xunise a %s

en: %s is inviting you to join %s
ast: %s ta invitándote a xunite a %s

en: _Decline
ast: _Refugar

en: _Join
ast: _Xunise

en: %s invited you to join %s
ast: %s invitóte a xunite a %s

en: You have been invited to join %s
ast: Invitaronte a xunite a %s

en: Incoming file transfer from %s
ast: Tresferencia de ficheru entrante de %s

en: Password required
ast: Necesítase contraseña

en: %s would like permission to see when you are online
ast: %s quier tener permisu pa ver cuándo tas en llinia

en: 
    Message: %s
ast: 
    Mensax: %s

[ctx: file transfer percent]
en: Unknown
ast: Desconocíu

en: %s of %s at %s/s
ast: %s de %s en %s/s

en: %s of %s
ast: %s de %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Receiving "%s" from %s
ast: Recibiendo «%s» de %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Sending "%s" to %s
ast: Unviando «%s» a %s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: Error receiving "%s" from %s
ast: Fallu al recibir «%s» de %s

en: Error receiving a file
ast: Fallu al recibir un ficheru

en: Error sending "%s" to %s
ast: Fallu al unviar «%s» a %s

en: Error sending a file
ast: Fallu al unviar un ficheru

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" received from %s
ast: «%s» recibíu de %s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" sent to %s
ast: «%s» unviáu a %s

en: File transfer completed
ast: Transferencia de ficheru completada

en: Waiting for the other participant's response
ast: Esperando la rempuesta del otru participante

en: Checking integrity of "%s"
ast: Comprobando la integridá de «%s»

en: Hashing "%s"
ast: Obteniendo'l «hash» de «%s»

en: File
ast: Ficheru

en: Remaining
ast: Restantes

en: File Transfers
ast: Tresferencies de ficheros

en: Remove completed, canceled and failed file transfers from the list
ast: Desaniciar tresferencies de ficheru completaes, encaboxaes y fallíes de la llista

en: No accounts to import could be found. Empathy currently only supports importing accounts from Pidgin.
ast: Nun pudo atopase denguna cuenta qu'importar. Anguaño Empathy namái sofita importar cuentes dende Pidgin.

en: Import Accounts
ast: Importar cuentes

note: Translators: this is the header of a treeview column
en: Import
ast: Importar

en: Protocol
ast: Protocolu

en: Source
ast: Orixe

en: Provide Password
ast: Introduz la contraseña

en: Disconnect
ast: Desconeutar

en: No match found
ast: Nun s'alcontró denguna coincidencia

en: Reconnect
ast: Reconeutar

en: Edit Account
ast: Editar cuenta

en: Close
ast: Zarrar

note: Translators: this string will be something like: *   Top up My Account ($1.23)..."
en: Top up %s (%s)...
ast: Recargar %s (%s)…

en: Top up account credit
ast: Recargar el saldu de la cuenta

note: top up button
en: Top Up...
ast: Recargar…

en: Contact
ast: Contautu

en: Contact List
ast: Llista de contautos

en: Contacts on a _Map
ast: Contautos nel _mapa

en: Credit Balance
ast: Créditu

en: Find in Contact _List
ast: Guetar na_llista de contautos

en: Join _Favorites
ast: Xunise a _favorites

en: Manage Favorites
ast: Xestionar favoritos

en: N_ormal Size
ast: Tamañ_u normal

en: New _Call…
ast: _Llamada nueva...

en: Normal Size With _Avatars
ast: Tamañu normal con _avatares

en: P_references
ast: _Preferencies

en: Show P_rotocols
ast: Amosar p_rotocolos

en: Sort by _Name
ast: Axeitar por _Nome

en: Sort by _Status
ast: Axeitar por _estáu

en: _Accounts
ast: _Cuentes

en: _Blocked Contacts
ast: Contautos _bloquiaos

en: _Compact Size
ast: Tamañu _compautu

en: _File Transfers
ast: Tres_ferencies de ficheros

en: _Join…
ast: _Xunise…

en: _New Conversation…
ast: Conversación _nueva…

en: _Offline Contacts
ast: Contautos _desconeutaos

en: _Personal Information
ast: Información p_ersonal

en: _Room
ast: _Sala

en: _Search for Contacts…
ast: Guetar contauto_s…

en: Chat Room
ast: Sala de charra

en: Members
ast: Miembros

note: Translators: Room/Join's roomlist tooltip. Parameters are a channel name, yes/no, yes/no and a number.
en: %s
    Invite required: %s
    Password required: %s
    Members: %s
ast: %s
    Necesita invitación: %s
    Necesita contraseña: %s
    Miembros: %s

en: No
ast: Non

en: Could not start room listing
ast: Nun pudo aniciase la llista de la sala

en: Could not stop room listing
ast: Nun pudo parase la llista de la sala

en: Couldn't load room list
ast: Nun pudo cargase la llista de la sala

en: Enter the room name to join here or click on one or more rooms in the list.
ast: Introduz el nome de la sala a la que xunise o calca nuna o más sales de la llista.

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account's server
ast: Introduz el sirvidor qu'agospia la sala o déxalu baleru si la sala ta na cuenta del sirvidor actual

en: Join Room
ast: Xunise a sala

en: Room List
ast: Llista de sales

en: _Room:
ast: _Sala:

en: Message received
ast: Mensax recibíu

en: Message sent
ast: Mensax unviáu

en: New conversation
ast: Conversación nueva

en: Contact goes online
ast: El contautu conéutase

en: Contact goes offline
ast: El contautu desconéutase

en: Account connected
ast: Cuenta coneutada

en: Account disconnected
ast: Cuenta desconeutada

en: Language
ast: Llingua

note: translators: Contact name for the chat theme preview
en: Juliet
ast: Xulieta

note: translators: Contact name for the chat theme preview
en: Romeo
ast: Roméu

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: O Romeo, Romeo, wherefore art thou Romeo?
ast: ¡Oh, Roméu, Roméu!, ¿Au tas que nun te veo?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Deny thy father and refuse thy name;
ast: Niega a to padre y refuga'l so nome;

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Or if thou wilt not, be but sworn my love
ast: O, si nun quies, namái xúrame que m'ames

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: And I'll no longer be a Capulet.
ast: Y dexaré yo de ser una Capuleto

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Shall I hear more, or shall I speak at this?
ast: ¿Tengo d'oyir más o retrucar a lo dicho?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Juliet has disconnected
ast: Xulieta desconeutóse

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Behavior
ast: Furrulamientu

en: Chat Th_eme:
ast: _Tema de la charra:

en: Disable notifications when _away or busy
ast: Desactivar notificaciones al _ausentase o tar ocupáu

en: Disable sounds when _away or busy
ast: Desactivar soníos al _ausentase o tar ocupáu

en: Display incoming events in the notification area
ast: Amosar los eventos entrantes nel área de notificación

en: Enable notifications when a contact comes online
ast: Activar notificaciones cuando un contautu se coneuta

en: Enable notifications when a contact goes offline
ast: Activar notificaciones cuando un contautu se desconeuta

en: Enable notifications when the _chat is not focused
ast: Activar notificaciones cuando la _charra nun tea el focu

en: Enable spell checking for languages:
ast: Activar la igua ortográfica pa idiomes:

en: General
ast: Xeneral

en: Input level
ast: Nivel d'entrada

en: Input volume
ast: Volume d'entrada

en: Location sources:
ast: Oríxenes de los allugamientos:

en: Log conversations
ast: Rexistrar conversaciones

en: Notifications
ast: Notificaciones

en: Play sound for events
ast: Reproducir soníu pa eventos

en: Privacy
ast: Privacidá

en: Reduced location accuracy means that nothing more precise than your city, state and country will be published.  GPS coordinates will be accurate to 1 decimal place.
ast: Amenorgar la precisión de l'allugamientu significa que nun s'espublizará res más preciso que la so ciudá, estáu y país. Les coordenaes GPS tendrán un valor al debalu amestando 1 llugar decimal.

en: Show _smileys as images
ast: Amosar los _fustaxes como imáxenes

en: Show contact _list in rooms
ast: Amosar _llista de contautos en sales

en: Sounds
ast: Soníos

en: Spell Checking
ast: Revisión ortográfica

en: The list of languages reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
ast: La llista d'idiomes amuesa sólo los idiomes pa los que tienes un diccionariu instaláu.

en: Themes
ast: Temes

en: Variant:
ast: Variante:

en: _Automatically connect on startup
ast: C_oneutase automáticamente al entamu

en: _Cellphone
ast: Teléfonu _móvil

en: _Enable bubble notifications
ast: _Activar notificaciones de burbuxa

en: _Enable sound notifications
ast: _Activar notificaciones de soníu

en: _Network (IP, Wi-Fi)
ast: _Rede (IP, Wi-Fi)

en: _Open new chats in separate windows
ast: _Abrir charres nueves en ventanes separtaes

en: _Publish location to my contacts
ast: _Espublizar la mio ubicación a los mios contautos

note: To translators: The longitude and latitude are rounded to closest 0,1 degrees, so for example 146,2345° is rounded to round(146,2345*10)/10 = 146,2 degrees.
en: _Reduce location accuracy
ast: _Amenorgar la precisión de la ubicación

en: Status
ast: Estáu

en: _Quit
ast: _Colar

en: Call the contact again
ast: Llamar al contautu otra vegada

en: Camera Off
ast: Cámara apagada

en: Camera On
ast: Cámara encesa

en: Disable camera and stop sending video
ast: Desactivar la cámara y dexar d'unviar videu

en: Enable camera and send video
ast: Activar la cámara y unviar videu

en: Enable camera but don't send video
ast: Activar la cámara pero nun unviar videu

en: Preview
ast: Vista previa

en: Redial
ast: Volver a llamar

en: V_ideo
ast: Vi_deu

en: Video Off
ast: Videu apagáu

en: Video On
ast: Videu encesu

en: Video Preview
ast: Vista preliminar del videu

en: Contact Map View
ast: Vista del mapa de contautos

en: Save
ast: Guardar

en: Debug Window
ast: Depurar ventana

en: Pause
ast: Posar

en: Level
ast: Nivel

en: Debug
ast: Depurar

en: Info
ast: Información

en: Message
ast: Mensax

en: Warning
ast: Avisu

en: Critical
ast: Críticu

en: Time
ast: Hora

en: Domain
ast: Dominiu

en: Category
ast: Categoría

en: Level
ast: Nivel

en: The selected connection manager does not support the remote debugging extension.
ast: El xestor de conexones escoyíu nun sofita la estensión de depuración remota.

en: Invite Participant
ast: Convidar participante

en: Choose a contact to invite into the conversation:
ast: Escoyer un contautu pa convidalu a la conversación:

en: Invite
ast: Invitar

en: Don't display any dialogs; do any work (eg, importing) and exit
ast: Nun amosar dengún diálogu; facer cualesquier trabayuo (ex. importar) y colar

en: Don't display any dialogs unless there are only "People Nearby" accounts
ast: Nun amosar dengún diálogu a nun ser que sólo esistan cuentes «Xente cerca»

en: Initially select given account (eg, gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)
ast: Cuenta proporcionada inicialmente, seleicionada (ej. gabble/jabber/exemplu)

en: <account-id>
ast: <id-de-cuenta>

en: - Empathy Accounts
ast: : Cuentes en Empathy

en: Empathy Accounts
ast: Cuentes n'Empathy

en: Show a particular service
ast: Amosar un serviciu en particular

en: - Empathy Debugger
ast: - Depurador d'Empathy

en: Empathy Debugger
ast: Depurador d'Empathy

en: - Empathy Chat Client
ast: - Veceru de Chat Empathy

en: Respond
ast: Responder

en: Reject
ast: Refugar

en: Answer
ast: Rempuesta

en: Answer with video
ast: Responder con videu

en: Decline
ast: Refugar

en: Accept
ast: Aceutar

en: Provide
ast: Apurrir

en: %s just tried to call you, but you were in another call.
ast: %s intentó llamate, pero tabes n'otra llamada.

en: On hold
ast: N'espera

en: Mute
ast: Silenciar

en: Duration
ast: Duración

en: _Match case
ast: Concasar _Mayúscules
