empathy - en to pl translation catalogue (420 entries)

en: Empathy Instant Messenger
pl: Kamunikatar Empatyja

en: Send and receive instant messages
pl: Kamunikuj ź inšymi ludźmi

en: Always open a separate chat window for new chats.
pl: Zaŭsiody adčyniaj asobnyja vokny razmovaŭ dla novych ludziej.

en: Character to add after nickname when using nick completion (tab) in group chat.
pl: Znak, jaki treba ŭstaŭlać paśla mianuški pry jaho zakančeńni klavišaj Tab u hrupavoj razmovie.

en: Chat window theme
pl: Matyŭ akna razmovaŭ

en: Comma separated list of spell checker languages to use (e.g. en, fr, nl).
pl: Śpis padzielenych koskami moŭnych kodaŭ dla spraŭdžvańnia pravapisu (naprykład, en, be, ru).

en: Compact contact list
pl: Kampaktny śpis kantaktaŭ

en: Contact list sort criterium
pl: Kryter paradkavańnia śpisu kantaktaŭ

en: Default directory to select an avatar image from
pl: Zmoŭčany kataloh, ź jakoha treba vybirać avatary

en: Disable popup notifications when away
pl: Vyklučaj vypłyŭnyja nahadvańni, kali ja adyjšoŭ ad kamputara

en: Disable sounds when away
pl: Vyklučaj huki, kali ja adyjšoŭ ad kamputara

en: Empathy default download folder
pl: Zmoŭčany kataloh dla ściahnutych fajłaŭ

en: Empathy has asked about importing accounts
pl: Empatyja zapytała pra impartavańnie kontaŭ

en: Empathy should auto-connect on startup
pl: Empatyja musić samastojna spałučacca pry ŭruchomleńni

en: Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon
pl: Empatyja pavinna vykarystoŭvać avatar kantaktu ŭ jakaści ikony akna razmovy

en: Enable popup notifications for new messages
pl: Uklučy vypłyŭnyja nahadvańni dla novych paviedamleńniaŭ

en: Enable spell checker
pl: Uklučy spraŭdžvańnie pravapisu

en: Hide main window
pl: Schavaj hałoŭnaje akno

en: Hide the main window.
pl: Schavaj hałoŭnaje akno.

en: NetworkManager should be used
pl: Treba vykarystoŭvać NetworkManager

en: Nick completed character
pl: Znak zakančeńnia dla ŭstaŭki paśla mianuški

en: Open new chats in separate windows
pl: Adčyniaj novyja razmovy ŭ asobnych voknach

en: Play a sound for incoming messages
pl: Zajhraj huk dla ŭvachodnych paviedamleńniaŭ

en: Play a sound for new conversations
pl: Zajhraj huk dla novych razmovaŭ

en: Play a sound for outgoing messages
pl: Zajhraj huk dla vychodnych paviedamleńniaŭ

en: Play a sound when a contact logs in
pl: Zajhraj huk pry ŭvachodzie kantaktu ŭ sieciva

en: Play a sound when a contact logs out
pl: Zajhraj huk pry vachadzie kantaktu ź sieciva

en: Play a sound when we log in
pl: Zajhraj huk pry svaim uvachodzie ŭ sieciva

en: Play a sound when we log out
pl: Zajhraj huk pry svaim vychadzie ź sieciva

en: Popup notifications if the chat isn't focused
pl: Demanstruj vypłyŭnyja paviedamleńni, kali fokus nie zadziejničany dla hetaj razmovy

en: Show avatars
pl: Pakazvaj avatary

en: Show hint about closing the main window
pl: Pakazvaj paradu nakont začynieńnia hałoŭnaha akna

en: Show offline contacts
pl: Pakazvaj kantakty, jakija nie ŭvajšli ŭ sieciva

en: Spell checking languages
pl: Movy dla spraŭdžvańnia pravapisu

en: The default folder to save file transfers in.
pl: Zmoŭčany kataloh dla ściahnutych fajłaŭ.

en: The last directory that an avatar image was chosen from.
pl: Apošni kataloh, ź jakoha minuły raz byŭ vybrany avatar.

en: The theme that is used to display the conversation in chat windows.
pl: Matyŭ dla akon razmovaŭ.

en: Use graphical smileys
pl: Užyj hrafičnyja smajły

en: Use notification sounds
pl: Užyj huki dla nahadvańniaŭ

en: Use theme for chat rooms
pl: Užyj matyŭ dla pakojaŭ

en: Whether or not Empathy has asked about importing accounts from other programs.
pl: Akreślaje, ci zapytała Empatyja pra impartavańnie kontaŭ ź inšych prahramaŭ.

en: Whether or not Empathy should automatically log in to your accounts on startup.
pl: Akreślaje, ci pavinna Empatyja aŭtamatyčna ŭvachodzić u sieciva dla ŭsich kontaŭ pry ŭruchomleńni.

en: Whether or not Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon.
pl: Akreślaje, ci pavinna Empatyja dla ikony akna razmovy ŭžyć avatar kantaktu.

en: Whether or not the network manager should be used to automatically disconnect/reconnect.
pl: Akreślaje, ci treba vykarystoŭvać kiraŭnika sietki (NetworkManager) dla aŭtamatyčnaha kiravańnia spałučeńniami.

en: Whether or not to check words typed against the languages you want to check with.
pl: Akreślaje, ci treba spraŭdžvać słovy dla aznačanych movaŭ.

en: Whether or not to convert smileys into graphical images in conversations.
pl: Akreślaje, ci treba zamiest tekstavych smajłaŭ pakazvać hrafičnyja vyjavy.

en: Whether or not to play a sound to notify for contacts logging in the network.
pl: Akreślaje, ci treba zajhrać huk dla paviedamleńnia pra ŭvachod kantaktu ŭ sieciva.

en: People nearby
pl: Susiedzi

en: Available
pl: Dastupny

en: Busy
pl: Zaniaty

en: Away
pl: Adyjšoŭ

en: Hidden
pl: Schavany

en: All
pl: Usio

en: <b>Advanced</b>
pl: <b>Asablivaje</b>

en: Forget password and clear the entry.
pl: Zabudź parol i vyčyści hety element.

en: Pass_word:
pl: _Parol:

en: Screen _Name:
pl: _Nazva kontu:

en: Login I_D:
pl: _ID uvachodu:

en: ICQ _UIN:
pl: _UIN ICQ:

en: _Charset:
pl: _Kadavańnie:

en: New Network
pl: Novaja sietka

en: <b>Network</b>
pl: <b>Sietka</b>

en: <b>Servers</b>
pl: <b>Servery</b>

en: Charset:
pl: Kadavańnie:

en: Create a new IRC network
pl: Stvary novuju sietku IRC

en: Edit the selected IRC network
pl: Redahuj zaznačanuju sietku IRC

en: Network
pl: Sietka

en: Network:
pl: Sietka:

en: Nickname:
pl: Mianuška:

en: Password:
pl: Parol:

en: Quit message:
pl: Paviedamleńnie vychadu:

en: Real name:
pl: Sapraŭdnaje imia:

en: Remove the selected IRC network
pl: Vydali zaznačanuju sietku IRC

en: <b>Override server settings</b>
pl: <b>Padmianiaj nałady servera</b>

en: Pri_ority:
pl: _Pryjarytet:

en: Reso_urce:
pl: _Resurs:

en: Use old SS_L
pl: Užyj _stary SSL

en: _Encryption required (TLS/SSL)
pl: _Patrebnaje šyfravańnie (TLS/SSL)

en: _Ignore SSL certificate errors
pl: _Ihnaruj pamyłki ŭ sertyfikatach SSL

en: _First Name:
pl: _Imia:

en: _Jabber ID:
pl: ID _Jabbera:

en: _Last Name:
pl: _Proźvišča:

en: _Nickname:
pl: _Mianuška:

en: _Published Name:
pl: _Apublikavanaja nazva:

note: look up the DNS SRV record at the service's domain for the host name of a STUN server.
en: Discover STUN
pl: Ahladaj STUN

en: STUN Server:
pl: Server STUN:

en: STUN port:
pl: Port STUN:

en: _Username:
pl: Nazva _karystalnika:

en: Use _Yahoo Japan
pl: Užyj japonski _Yahoo

en: Yahoo I_D:
pl: ID _Yahoo:

en: _Ignore conference and chatroom invitations
pl: _Ihnaruj zaprašeńni na kanferencyi dy ŭ pakoi

en: _Room List locale:
pl: _Lakalnaść śpisu pakojaŭ:

en: Couldn't convert image
pl: Nie ŭdałosia skanvertavać vyjavu

en: None of the accepted image formats is supported on your system
pl: Nivodny z farmataŭ vyjavaŭ nie absłuhoŭvajecca ŭ tvajoj systemie

en: Select Your Avatar Image
pl: Vybiery sabie avatar

en: No Image
pl: Biez vyjavy

en: Images
pl: Vyjavy

en: All Files
pl: Usie fajły

en: Click to enlarge
pl: Klikni, kab pavialičyć

en: invalid contact
pl: niasłušny kantakt

en: permission denied
pl: dostup zabaronieny

en: too long message
pl: zadoŭhaje paviedamleńnie

en: not implemented
pl: nie zaimplementavana

en: unknown
pl: nieviadoma

en: Error sending message '%s': %s
pl: Pamyłka vysyłańnia paviedamleńnia "%s": %s

en: Topic set to: %s
pl: Tema akreślenaja: %s

en: No topic defined
pl: Tema nie akreślenaja

en: Insert Smiley
pl: Ustaŭ smajł

note: send button
en: _Send
pl: _Vyšli

en: _Check Word Spelling...
pl: _Spraŭdź pravapis...

en: %s has joined the room
pl: %s uvajšoŭ u pakoj

en: %s has left the room
pl: %s pajšoŭ z pakoju

en: Disconnected
pl: Adłučany

en: Connected
pl: Spałučany

en: Conversation
pl: Razmova

en: <b>Topic:</b>
pl: <b>Tema:</b>

en: Group Chat
pl: Hrupavaja razmova

en: _Copy Link Address
pl: _Skapijuj adras spasyłki

en: _Open Link
pl: _Adčyni spasyłku

en: Personal Information
pl: Persanalnyja źviestki

en: Edit Contact Information
pl: Redahuj źviestki pra kantakt

en: Contact Information
pl: Źviestki pra kantakt

en: I would like to add you to my contact list.
pl: Ja chaču dadać ciabie da svajho śpisu kantaktaŭ.

en: New Contact
pl: Novy kantakt

en: Decide _Later
pl: _Adterminuj pastanovu

en: Subscription Request
pl: Zapyt padpiski

en: Do you really want to remove the group '%s'?
pl: Sapraŭdy chočaš vydalić hrupu "%s"?

en: Removing group
pl: Vydaleńnie hrupy

en: _Remove
pl: _Vydali

en: Do you really want to remove the contact '%s'?
pl: Sapraŭdy chočaš vydalić kantakt "%s"?

en: Removing contact
pl: Vydaleńnie kantaktu

en: Sorry, I don't want you in my contact list anymore.
pl: Prabač, ale ja bolš nie chaču bačyć ciabie ŭ svaim śpisie kantaktaŭ.

en: _Chat
pl: _Razmova

en: _Call
pl: _Telefanavańnie

en: _View Previous Conversations
pl: _Prahladaj minułyja razmovy

en: Send file
pl: Vyšli fajł

en: Infor_mation
pl: Infar_macyja

en: _Edit
pl: _Redahuj

en: Inviting to this room
pl: Zaprašeńnie da pakoju

en: _Invite to chatroom
pl: _Zaprasi ŭ pakoj

en: Select a contact
pl: Abiary kantakt

en: Save Avatar
pl: Zapišy avatar

en: Unable to save avatar
pl: Nie ŭdałosia zapisać avatar

en: Select
pl: Vybiery

en: Group
pl: Hrupa

en: <b>Client Information</b>
pl: <b>Źviestki pra ŭžytuju prahramu</b>

en: <b>Contact Details</b>
pl: <b>Detali kantaktu</b>

en: <b>Contact</b>
pl: <b>Kantakt</b>

en: <b>Groups</b>
pl: <b>Hrupy</b>

en: Account:
pl: Kont:

en: Birthday:
pl: Dzień narodzinaŭ:

en: Client:
pl: Klijent:

en: Contact information
pl: Źviestki pra kantakt

en: Fullname:
pl: Poŭnaja nazva fajłu:

note: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier:
pl: Identyfikatar:

en: Information requested...
pl: Zapytanyja źviestki...

en: OS:
pl: Systema:

en: Version:
pl: Versija:

en: Web site:
pl: Sajt:

en: _Add Group
pl: _Dadaj hrupu

en: new server
pl: novy server

en: Account
pl: Kont

en: Date
pl: Data

note: Tab Label
en: Conversations
pl: Razmovy

en: Previous Conversations
pl: Minułyja razmovy

note: Tab Label
en: Search
pl: Šukaj

note: Searching *for* something
en: _For:
pl: Š_to:

en: C_all
pl: _Telefanavańnie

en: C_hat
pl: _Razmova

en: Contact ID:
pl: ID kantaktu:

en: New Conversation
pl: Novaja razmova

note: Custom messages
en: Custom messages...
pl: Ułasnyja paviedamleńni...

en: Custom message
pl: Ułasnaje paviedamleńnie

en: Message:
pl: Paviedamleńnie:

en: Save message
pl: Zapišy paviedamleńnie

en: Status:
pl: Stan:

en: Word
pl: Słova

en: Suggestions for the word
pl: Prapanovy dla zamieny słova

en: Spell Checker
pl: Spraŭdžvańnie pravapisu

en: Suggestions for the word:
pl: Prapanovy dla zamieny słova:

en: Classic
pl: Klasyčny

en: Simple
pl: Prosty

en: Clean
pl: Čysty

en: Blue
pl: Sini

en: Unable to open URI
pl: Nie ŭdałosia adčynić adras (URI)

en: Select a file
pl: Vybiery fajł

en: Received an instant message
pl: Atrymanaje paviedamleńnie

en: Sent an instant message
pl: Vysłanaje paviedamleńnie

en: Incoming chat request
pl: Uvachodny poklič da razmovy

en: Contact connected
pl: Kantakt dałučyŭsia

en: Contact disconnected
pl: Kantakt adłučyŭsia

en: Connected to server
pl: Spałučeńnie z serveram

en: Disconnected from server
pl: Adłučeńnie ad servera

en: Incoming voice call
pl: Uvachodnaje telefanavańnie dla hołasu

en: Outgoing voice call
pl: Vychodnaje telefanavańnie dla hołasu

en: Voice call ended
pl: Skončanaja razmova hołasam

en: Current Locale
pl: Dziejnaja lakalnaść

en: Arabic
pl: Arabskaje

en: Armenian
pl: Armianskaje

en: Baltic
pl: Bałtyjskaje

en: Celtic
pl: Kielckaje

en: Central European
pl: Centralna-Eŭrapiejskaje

en: Chinese Simplified
pl: Kitajskaje sproščanaje

en: Chinese Traditional
pl: Kitajskaje tradycyjnaje

en: Croatian
pl: Charvackaje

en: Cyrillic
pl: Kirylica

en: Cyrillic/Russian
pl: Kirylica (Rasieja)

en: Cyrillic/Ukrainian
pl: Kirylica (Ukraina)

en: Georgian
pl: Hruzinskaje

en: Greek
pl: Hreckaje

en: Hebrew
pl: Habrejskaje

en: Hebrew Visual
pl: Habrejskaje (vizualnaje)

en: Hindi
pl: Hindzi

en: Icelandic
pl: Iślandzkaje

en: Japanese
pl: Japonskaje

en: Korean
pl: Karejskaje

en: Nordic
pl: Nardyčnaje

en: Persian
pl: Persydzkaje

en: Romanian
pl: Rumynskaje

en: South European
pl: Paŭdniova-Eŭrapiejskaje

en: Thai
pl: Tajskaje

en: Turkish
pl: Tureckaje

en: Unicode
pl: Unikod

en: Western
pl: Zachodniaje

en: Vietnamese
pl: Vijetnamskaje

en: Talk!
pl: Pahutary!

en: _About
pl: _Infarmacyja pra

en: _Information
pl: _Infarmacyja

en: _Preferences
pl: _Nałady

en: Please configure a contact.
pl: Naładź kantakt.

en: Select contact...
pl: Vybiery kantakt...

en: Presence
pl: Prysutnaść

en: Set your own presence
pl: Vyznačy ŭłasnyja nałady prysytnaści

en: Don't connect on startup
pl: Nie spałučaj pry ŭruchomleńni

en: Don't show the contact list on startup
pl: Nie pakazvaj śpisu kantaktaŭ pry ŭruchomleńni

en: Show the accounts dialog
pl: Pakažy akno kontaŭ

en: - Empathy Instant Messenger
pl: - Kamunikatar Empatyja

en: Empathy is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Empatyja źjaŭlajecca svabodnaj prahramaj, jakuju možna raspaŭsiudžvać i/albo madyfikavać zhodna z umovami GNU General Public License, apublikavanaj Free Software Foundation u versii 2 albo luboj paźniejšaj.

en: Empathy is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Empatyju raspaŭsiudžvajuć u nadziei, što jon budzie karysny, ale BIEŹ NIJAKAJ HARANTYI, taksama biez harantyi PRYDATNAŚCI DZIELA KANKRETNAHA VYKARYSTOŬVAŃNIA. Padrabiaznaści možna znajści ŭ GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Empathy; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-130159 USA
pl: Kopija licenzii GNU General Public License pavinna być dastaŭlenaja razam z Nautilusam. Kali jaje niama, napišy (pa-anhielsku) na adras Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02111-130159 USA

en: An Instant Messaging client for GNOME
pl: Kamunikatar dla GNOME

en: Enabled
pl: Uklučany

en: Accounts
pl: Konty

note: To translator: %s is the protocol name
en: New %s account
pl: Novy kont %s

en: You are about to remove your %s account!
    Are you sure you want to proceed?
pl: Ty chočaš vydalić svoj kont %s!
    Ty ŭpeŭnieny ŭ svaim žadańni?

en: <b>New Account</b>
pl: <b>Novy kont</b>

en: <b>No protocol installed</b>
pl: <b>Pratakoły nie zainstalavanyja</b>

en: <b>Settings</b>
pl: <b>Nałady</b>

en: Cr_eate
pl: _Stvary

en: I already have an account I want to use
pl: U mianie ŭžo jość kont, jaki ja chaču ŭžyć

en: Import Accounts...
pl: Impartuj konty...

en: Type:
pl: Typ:

en: Contrast
pl: Kantrast

en: Brightness
pl: Jarkaść

en: Gamma
pl: Gama

en: Volume
pl: Hučnaść

en: _Sidebar
pl: _Bakavaja panel

en: Dialpad
pl: Telefonnaja panel

en: Audio input
pl: Krynica huku

en: Video input
pl: Krynica videa

en: Connecting...
pl: Spałučeńnie...

note: Translators: number of minutes:seconds the caller has been connected
en: Connected -- %d:%02dm
pl: Dziejnaje spałučeńnie -- %d:%02dm

en: Hang up
pl: Skončy razmovu

en: Send Audio
pl: Vyšli huk

en: Send video
pl: Vyšli videa

en: Video preview
pl: Pieradahlad videa

en: _View
pl: _Vyhlad

en: Conversations (%d)
pl: Razmovy (%d)

en: Topic:
pl: Tema:

en: Typing a message.
pl: Piša paviedamleńnie.

en: New message from %s
pl: Novaje paviedamleńnie ad %s

en: C_lear
pl: _Vyčyści

en: Insert _Smiley
pl: Ustaŭ _smajł

en: Invitation _message:
pl: _Tekst zaprašeńnia:

en: Invite
pl: Zaprasi

en: Move Tab _Left
pl: Pasuń kartku ŭ_leva

en: Move Tab _Right
pl: Pasuń kartku ŭ_prava

en: Select who would you like to invite:
pl: Vybiery, kaho treba zaprasić:

en: You have been invited to join a chat conference.
pl: Ciabie zaprasili na kanferencyju.

en: _Contact
pl: _Kantakt

en: _Contents
pl: Źmieś_civa

en: _Conversation
pl: _Razmova

en: _Detach Tab
pl: _Adłučy kartku

en: _Favorite Chatroom
pl: _Ulubiony pakoj

en: _Help
pl: Dapamo_ha

en: _Next Tab
pl: _Nastupnaja kartka

en: _Previous Tab
pl: _Papiaredniaja kartka

en: _Tabs
pl: _Kartki

en: Name
pl: Nazva

en: Room
pl: Pakoj

en: Auto-Connect
pl: Aŭtamatyčnaje spałučeńnie

en: Edit Favorite Room
pl: Redahuj ulubiony pakoj

en: Join room on start_up
pl: _Uvachodź u pakoj pry ŭruchomleńni

en: Join this chat room when Empathy starts and you are connected
pl: Uvachodź u hety pakoj pry ŭruchomleńni Empatyi j spałučeńni ź siecivam

en: Manage Favorite Rooms
pl: Kiruj ulubionymi pakojami

en: N_ame:
pl: _Nazva:

en: S_erver:
pl: _Server:

en: _Room:
pl: _Pakoj:

en: Incoming call
pl: Uvachodnaje telefanavańnie

en: %s is calling you, do you want to answer?
pl: Tabie telefanuje %s. Adkazać?

en: _Reject
pl: _Skiń

en: _Answer
pl: _Adkažy

en: Incoming call from %s
pl: Tabie telefanuje %s

en: %s is offering you an invitation
pl: %s prapanuje tabie zaprašeńnie

en: An external application will be started to handle it.
pl: Dla hetaha budzie ŭruchomlenaja vonkavaja aplikacyja.

en: You don't have the needed external application to handle it.
pl: U ciabie dla hetaha niama patrebnaj vonkavaj aplikacyi.

en: Room invitation
pl: Zaprašeńnie da pakoju

en: %s is inviting you to join %s
pl: %s zaprašaje ciabie ŭ %s

note: Decline button
en: _Decline
pl: _Admoŭ

en: _Join
pl: _Uvajdzi

en: %s invited you to join %s
pl: %s zaprasiŭ ciabie ŭ %s

en: Incoming file transfer from %s
pl: Prapanova fajłu ad %s

en: Subscription requested by %s
pl: %s zapytaŭ padpisku

en: 
    Message: %s
pl: 
    Paviedamleńnie: %s

en: No reason was specified
pl: Pryčyna nie padadzienaja

en: The change in state was requested
pl: Zapyt źmieny stanu

en: You canceled the file transfer
pl: Ty anulavaŭ pieradaču fajłu

en: The other participant canceled the file transfer
pl: Druhi ŭdzielnik pierasyłańnia anulavaŭ pieradaču fajłu

en: Error while trying to transfer the file
pl: Pamyłka padčas sproby pieradać fajł

en: The other participant is unable to transfer the file
pl: Druhi ŭdzielnik pierasyłańnia nia zmoh pieradać fajł

en: Unknown reason
pl: Nieviadomaja pryčyna

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Receiving "%s" from %s
pl: Atrymańnie "%s" ad %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Sending "%s" to %s
pl: Vysyłańnie "%s" da %s

[ctx: file size]
en: Unknown
pl: Nieviadoma

note: translators: first %s is the transferred size, second %s is * the total file size
en: %s of %s
pl: %s z %s

en: Waiting the other participant's response
pl: Čakańnie adkazu druhoha ŭdzielnika pierasyłańnia

en: "%s" received from %s
pl: "%s" atrymany ad %s

en: "%s" sent to %s
pl: "%s" vysłany da %s

en: File transfer completed
pl: Pieradača fajłu skončanaja

en: "%s" receiving from %s
pl: Atrymańnie "%s" ad %s

en: "%s" sending to %s
pl: Vysyłańnie "%s" da %s

en: File transfer canceled: %s
pl: Pieradača fajłu anulavanaja: %s

[ctx: remaining time]
en: Unknown
pl: Nieviadoma

[ctx: file transfer percent]
en: Unknown
pl: Nieviadoma

en: File
pl: Fajł

en: Remaining
pl: Zastałosia

en: Cannot save file to this location
pl: Nie ŭdałosia zapisać fajł u hetym miescy

en: Save file as...
pl: Zapišy fajł jak...

en: unknown size
pl: nieviadomy pamier

en: %s would like to send you a file
pl: %s choča vysłać tabie fajł

en: Do you want to accept the file "%s" (%s)?
pl: Chočaš pryniać fajł "%s" (%s)?

note: Accept button
en: _Accept
pl: _Pryjmi

en: File transfers
pl: Pieradačy fajłaŭ

en: Remove completed, canceled and failed file transfers from the list
pl: Vyčyści skončanyja, anulavanyja j niaŭdałyja pieradačy fajłaŭ sa śpisu

note: Translators: this is the header of a treeview column
en: Import
pl: Impartuj

en: Protocol
pl: Pratakoł

en: Source
pl: Krynica

en: Import Accounts
pl: Impartuj konty

en: No error specified
pl: Nieaznačanaja pamyłka

en: Network error
pl: Sietkavaja pamyłka

en: Authentication failed
pl: Niaŭdałaja aŭtaryzacyja

en: Encryption error
pl: Pamyłka šyfravańnia

en: Name in use
pl: Nazva ŭžo zaniataja

en: Certificate not provided
pl: Sertyfikat nie padadzieny

en: Certificate untrusted
pl: Sertyfikat nia varty davieru

en: Certificate expired
pl: Sertyfikat vybraŭ termin svajho dziejańnia

en: Certificate not activated
pl: Sertyfikat nie aktyvavany

en: Certificate hostname mismatch
pl: Nazva hostu nie adpaviadaje sertyfikatu

en: Certificate fingerprint mismatch
pl: Adbitak nie adpaviadaje sertyfikatu

en: Certificate self-signed
pl: Sertyfikat padpisany samavolna

en: Certificate error
pl: Pamyłka sertyfikatu

en: Unknown error
pl: Nieviadomaja pamyłka

en: Show and edit accounts
pl: Prahladaj i redahuj konty

en: Contact
pl: Kantakt

en: _Edit account
pl: _Redahuj kont

en: Contact List
pl: Śpis kantaktaŭ

en: Context
pl: Kantekst

en: Join _Favorites
pl: Uvajdzi ŭ _ulubiony pakoj

en: Join _New...
pl: Uvajdzi ŭ _novy pakoj...

en: Manage Favorites
pl: Kiruj ulubionymi pakojami

en: Show _Offline Contacts
pl: _Pakazvaj kantakty, jakich niama ŭ siecivie

en: _Accounts
pl: _Konty

en: _Add Contact...
pl: _Dadaj kantakt...

en: _New Conversation...
pl: _Novaja razmova...

en: _Personal Information
pl: _Persanalnyja źviestki

en: _Room
pl: _Pakoj

en: Chat Rooms
pl: Pakoi dla razmovaŭ

en: Browse:
pl: Ahladaj:

en: Join
pl: Uvajdzi

en: Join New
pl: Uvajdzi ŭ novy pakoj

en: Re_fresh
pl: _Aktualizuj

en: This list represents all chat rooms hosted on the server you have entered.
pl: Hety śpis źmiaščaje nazvy ŭsich pakojaŭ dla razmovaŭ, jakija dziejničajuć na hetym servery.

en: Message received
pl: Atrymanaje paviedamleńnie

en: Message sent
pl: Vysłanaje paviedamleńnie

en: New conversation
pl: Novaja razmova

en: Contact goes online
pl: Kantakt pryjšoŭ u sieciva

en: Contact goes offline
pl: Kantakt pajšoŭ ź sieciva

en: Account connected
pl: Kont spałučyŭsia

en: Account disconnected
pl: Kont adłučyŭsia

en: Language
pl: Mova

en: <b>Appearance</b>
pl: <b>Vonkavy vyhlad</b>

en: <b>Behavior</b>
pl: <b>Pavodziny</b>

en: <b>Contact List</b>
pl: <b>Śpis kantaktaŭ</b>

en: <b>Enable spell checking for languages:</b>
pl: <b>Spraŭdžvaj pravapis dla hetych movaŭ:</b>

en: <b>Play sound for events</b>
pl: <b>Hraj huki dla padziejaŭ</b>

en: <small>The list of languages reflects only the languages for which you have a dictionary installed.</small>
pl: <small>Śpis movaŭ vyjaŭlaje tolki tyja, dla jakich ty maješ zainstalavanyja słoŭniki.</small>

en: Automatically _connect on startup
pl: Aŭtamatyčna _spałučaj pry ŭruchomleńni

en: Avatars are user chosen images shown in the contact list
pl: Avatary - heta vyjavy, abranyja karystalnikami, jakija pakazanyja ŭ śpisie kantaktaŭ

en: Chat Th_eme:
pl: _Matyŭ akna razmovy:

en: Disable notifications when _away or busy
pl: Vyklučy nahadvańni, kali ja _adyjšoŭ ci zaniaty

en: Disable sounds when _away or busy
pl: Vyklučy huki, kali ja _adyjšoŭ ci zaniaty

en: Enable notifications when the _chat is not focused
pl: Uklučy nahadvańni dla voknaŭ, jakija nia majuć _fokusu

en: General
pl: Ahulnaje

en: Notifications
pl: Nahadvańni

en: Preferences
pl: Nałady

en: Show _avatars
pl: Pakazvaj avatary

en: Show _smileys as images
pl: Pakazvaj _vyjavy dla smajłaŭ

en: Sort by _name
pl: Paradkuj pavodle _nazvy

en: Sort by s_tate
pl: Paradkuj pavodle _stanu

en: Sounds
pl: Huki

en: Spell Checking
pl: Spraŭdžvańnie pravapisu

en: Themes
pl: Matyvy

en: _Enable bubble notifications
pl: _Uklučy vypłyŭnyja nahadvańni

en: _Enable sound notifications
pl: _Uklučy nahadvańni hukam

en: _Open new chats in separate windows
pl: _Adčyniaj novyja razmovy ŭ asobnych voknach

en: Status
pl: Stan

en: _Quit
pl: _Vyjdzi

en: _Show Contact List
pl: _Pakažy śpis kantaktaŭ

en: Unable to start application for service %s: %s
pl: Nie ŭdałosia ŭklučyć aplikacyju dla pasłuhi %s: %s

en: An invitation was offered for service %s, but you don't have the needed application to handle it
pl: Dla pasłuhi %s było atrymanaje zaprašeńnie, ale ŭ ciabie niama adpaviednaj aplikacyi
