empathy - en to ca-XV translation catalogue (739 entries)

en: IM Client
ca-XV: Client de missatgeria instantània

en: Empathy Internet Messaging
ca-XV: Missatgeria d'Internet Empathy

en: Chat on Google Talk, Facebook, MSN and many other chat services
ca-XV: Conversa a través del Google Talk, el Facebook, el MSN i molts altres serveis de xat

en: chat;talk;im;message;irc;voip;gtalk;facebook;jabber;
ca-XV: xat;parla;missatgeria instantània;missatge;irc;veuip;gtalk;facebook;jabber;

en: Empathy is the official instant messaging application of the GNOME desktop environment.  Empathy can connect to AIM, MSN, Jabber (including Facebook and Google Talk), IRC, and many other messaging networks. You can chat with text, make audio and video calls, or even transfer files, depending on what your contact’s chat application allows.
ca-XV: L'Empathy és l'aplicació oficial de missatgeria instantània de l'entorn d'escriptori GNOME. L'Empathy pot connectar-se a les xarxes de missatgeria AIM, MSN, Jabber (incloent Facebook i Google Talk), IRC i moltes altres. Podeu xatejar mitjançant text, fer trucades d'àudio i vídeo i fins i tot transferir fitxers, segons el que permeta l'aplicació de xat dels vostres contactes.

en: Empathy provides integrated messaging for the GNOME desktop, so you’ll never miss a message.  You can respond to your contacts without even having to open Empathy!
ca-XV: L'Empathy proporciona una missatgeria integrada amb l'escriptori GNOME, per així assegurar-se que mai perdreu un missatge. Podeu respondre als vostres contactes fins i tot sense obrir l'Empathy!

en: Connection managers should be used
ca-XV: S'haurien d'utilitzar gestors de connexions

en: Whether connectivity managers should be used to automatically disconnect/reconnect.
ca-XV: Si s'ha d'utilitzar el gestor de connexions per desconnectar/tornar a connectar automàticament.

en: Empathy should auto-connect on startup
ca-XV: Fes que l'Empathy es connecte automàticament en iniciar-se

en: Whether Empathy should automatically log into your accounts on startup.
ca-XV: Si l'Empathy ha d'entrar en els comptes automàticament en iniciar-se.

en: Empathy should auto-away when idle
ca-XV: Fes que l'Empathy canvie automàticament a absent quan estiga inactiu

en: Whether Empathy should go into away mode automatically if the user is idle.
ca-XV: Si l'Empathy ha de canviar automàticament al mode absent quan l'usuari està inactiu.

en: Empathy default download folder
ca-XV: Carpeta predeterminada de les baixades de l'Empathy

en: The default folder to save file transfers in.
ca-XV: La carpeta predeterminada on es guardaran els fitxers transferits.

note: translators: Automatic tasks which are run once to port/update account settings. Ideally, this shouldn't be exposed to users at all, we just use a gsettings key here as an optimization to only run it only once.
en: Magic number used to check if sanity cleaning tasks should be run
ca-XV: Número màgic per comprovar si s'han d'executar les tasques de neteja

en: empathy-sanity-cleaning.c uses this number to check if the cleaning tasks should be executed or not. Users should not change this key manually.
ca-XV: L'empathy-sanity-cleaning.c utilitza este número per comprovar si s'han d'executar les tasques de neteja. Els usuaris no haurien de canviar esta clau manualment.

en: Show offline contacts
ca-XV: Mostra els contactes fora de línia

en: Whether to show contacts that are offline in the contact list.
ca-XV: Si s'han de mostrar els contactes que estan fora de línia a la llista de contactes.

en: Show Balance in contact list
ca-XV: Mostra el saldo a la llista de contactes

en: Whether to show account balances in the contact list.
ca-XV: Si s'han de mostrar els saldos dels comptes a la llista de contactes.

en: Hide main window
ca-XV: Oculta la finestra principal

en: Hide the main window.
ca-XV: Oculta la finestra principal.

en: Default directory to select an avatar image from
ca-XV: El directori predeterminat des d'on seleccionar una imatge d'avatar

en: The last directory that an avatar image was chosen from.
ca-XV: L'últim directori des d'on es va seleccionar una imatge d'avatar.

en: Open new chats in separate windows
ca-XV: Obri les finestres de xat noves en finestres separades

en: Always open a separate chat window for new chats.
ca-XV: Obri sempre una finestra de xat separada per a xats nous.

en: Display incoming events in the status area
ca-XV: Mostra els esdeveniments d'entrada en l'àrea d'estat

en: Display incoming events in the status area. If false, present them to the user immediately.
ca-XV: Mostra els esdeveniments d'entrada en l'àrea d'estat. Si és «false» (fals) mostra'ls immediatament a l'usuari.

en: The position for the chat window side pane
ca-XV: La posició per la subfinestra lateral de la finestra de xat

en: The stored position (in pixels) of the chat window side pane.
ca-XV: La posició emmagatzemada (en píxels) de la subfinestra lateral de la finestra de xat.

en: Show contact groups
ca-XV: Mostra els grups de contactes

en: Whether to show groups in the contact list.
ca-XV: Si s'han de mostrar els grups a la llista de contactes.

en: Use notification sounds
ca-XV: Utilitza sons de notificació

en: Whether to play a sound to notify of events.
ca-XV: Si s'ha de reproduir un so per notificar esdeveniments.

en: Disable sounds when away
ca-XV: Inhabilita els sons quan s'estiga absent

en: Whether to play sound notifications when away or busy.
ca-XV: Si s'han de reproduir notificacions de so quan s'estiga absent o ocupat.

en: Play a sound for incoming messages
ca-XV: Reprodueix un so quan arriben missatges

en: Whether to play a sound to notify of incoming messages.
ca-XV: Si s'ha de reproduir un so quan arriben missatges.

en: Play a sound for outgoing messages
ca-XV: Reprodueix un so per als missatges d'eixida

en: Whether to play a sound to notify of outgoing messages.
ca-XV: Si s'ha de reproduir un so quan s'envien missatges.

en: Play a sound for new conversations
ca-XV: Reprodueix un so per a les converses noves

en: Whether to play a sound to notify of new conversations.
ca-XV: Si s'ha de reproduir un so quan s'inicien converses noves.

en: Play a sound when a contact logs in
ca-XV: Reprodueix un so quan entri algun contacte

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging into the network.
ca-XV: Si s'ha de reproduir un so per notificar que els contactes entren a la xarxa.

en: Play a sound when a contact logs out
ca-XV: Reprodueix un so quan isca algun contacte

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging out of the network.
ca-XV: Si s'ha de reproduir un so per notificar que els contactes surten de la xarxa.

en: Play a sound when we log in
ca-XV: Reprodueix un so en entrar

en: Whether to play a sound when logging into a network.
ca-XV: Si s'ha de reproduir un so quan s'entri a una xarxa.

en: Play a sound when we log out
ca-XV: Reprodueix un so en eixir

en: Whether to play a sound when logging out of a network.
ca-XV: Si s'ha de reproduir un so quan se isca d'una xarxa.

en: Enable popup notifications for new messages
ca-XV: Habilita les notificacions per als missatges nous

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message.
ca-XV: Si s'ha de mostrar una notificació emergent quan es rebenn missatges nous.

en: Disable popup notifications when away
ca-XV: Inhabilita les notificacions quan s'estiga absent

en: Whether to show popup notifications when away or busy.
ca-XV: Si s'han de mostrar notificacions emergents quan s'estiga absent o ocupat.

en: Pop up notifications if the chat isn't focused
ca-XV: Mostra notificacions si el xat no és la finestra activa

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message even if the chat is already opened, but not focused.
ca-XV: Si s'han de mostrar notificacions emergents quan es reba un esdeveniment de missatge nou i el xat ja estiga obert però no tinga el focus.

en: Pop up notifications when a contact logs in
ca-XV: Mostra notificacions si entra un contacte

en: Whether to show a popup notification when a contact goes online.
ca-XV: Si s'ha de mostrar una notificació emergent quan es connecte un contacte.

en: Pop up notifications when a contact logs out
ca-XV: Mostra notificacions si ix un contacte

en: Whether to show a popup notification when a contact goes offline.
ca-XV: Si s'ha de mostrar una notificació emergent quan es desconnecte un contacte.

en: Use graphical smileys
ca-XV: Utilitza emoticones gràfiques

en: Whether to convert smileys into graphical images in conversations.
ca-XV: Si s'han de convertir les emoticones a imatges gràfiques a les converses.

en: Show contact list in rooms
ca-XV: Mostra la llista de contactes a les sales

en: Whether to show the contact list in chat rooms.
ca-XV: Si s'ha de mostrar la llista de contactes a les sales de xat.

en: Chat window theme
ca-XV: Tema de la finestra de xat

en: The theme that is used to display the conversation in chat windows.
ca-XV: El tema que s'utilitza per mostrar la conversa a les finestres de xat.

en: Chat window theme variant
ca-XV: Variant del tema de la finestra de xat

en: The theme variant that is used to display the conversation in chat windows.
ca-XV: La variant del tema que s'utilitza per mostrar la conversa a les finestres de xat.

en: Path of the Adium theme to use
ca-XV: Camí al tema Adium a utilitzar

en: Path of the Adium theme to use if the theme used for chat is Adium. Deprecated.
ca-XV: Camí al tema Adium a utilitzar si el tema utilitzat per al xat és l'Adium. Desfasat.

en: Enable WebKit Developer Tools
ca-XV: Habilita les eines de desenvolupador del WebKit

en: Whether WebKit developer tools, such as the Web Inspector, should be enabled.
ca-XV: Si s'han d'habilitar les eines de desenvolupament del WebKit, com ara l'inspector web.

en: Inform other users when you are typing to them
ca-XV: Informa als usuaris quan els hi estigueu escrivint

en: Whether to send the 'composing' or 'paused' chat states. Does not currently affect the 'gone' state.
ca-XV: Si s'han d'enviar els estats de xat «escrivint» o «en pausa». No afecta l'estat de «desaparegut».

en: Use theme for chat rooms
ca-XV: Utilitza el tema per a les sales de xat

en: Whether to use the theme for chat rooms.
ca-XV: Si s'ha d'utilitzar el tema per a les sales de xat.

en: Spell checking languages
ca-XV: Llengües per a la verificació ortogràfica

en: Comma-separated list of spell checker languages to use (e.g. "en, fr, nl").
ca-XV: Llista separada per comes de les llengües del verificador ortogràfic a utilitzar (p. ex. «ca, en, es, fr»).

en: Enable spell checker
ca-XV: Habilita el verificador ortogràfic

en: Whether to check words typed against the languages you want to check with.
ca-XV: Si s'han de verificar les paraules introduïdes comparant-les amb les llengües triades per a la verificació ortogràfica.

en: Nick completed character
ca-XV: Caràcter de compleció de sobrenom

en: Character to add after nickname when using nick completion (tab) in group chat.
ca-XV: Caràcter que s'afegirà després del sobrenom quan s'utilitze la compleció de sobrenom (tabulació) en els xats de grup.

en: Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon
ca-XV: Fes que l'Empathy utilitze l'avatar del contacte com a icona de la finestra de xat

en: Whether Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon.
ca-XV: Si l'Empathy ha d'utilitzar l'avatar del contacte com a icona de la finestra de xat.

en: Last account selected in Join Room dialog
ca-XV: Últim compte seleccionat en el diàleg d'unir-se a una sala

en: D-Bus object path of the last account selected to join a room.
ca-XV: El camí a l'objecte de D-Bus de l'últim compte seleccionat per unir-se a una sala.

en: Camera device
ca-XV: Dispositiu de la càmera

en: Default camera device to use in video calls, e.g. /dev/video0.
ca-XV: Dispositiu de càmera per defecte a utilitzar en les trucades de vídeo, per exemple /dev/video0.

en: Camera position
ca-XV: Posició de la càmera

en: Position the camera preview should be during a call.
ca-XV: Posició on s'hauria de mostrar la previsualització de la càmera durant una trucada.

en: Echo cancellation support
ca-XV: Utilitza la cancel·lació de l'eco

en: Whether to enable Pulseaudio's echo cancellation filter.
ca-XV: Si s'hauria d'habilitar el filtre de cancel·lació de l'eco del PulseAudio.

en: Show hint about closing the main window
ca-XV: Mostra un consell sobre el tancament de la finestra principal

en: Whether to show the message dialog about closing the main window with the 'x' button in the title bar.
ca-XV: Si s'ha de mostrar el diàleg de missatge sobre el tancament de la finestra principal amb el botó «x» de la barra de títol.

en: Empathy can publish the user's location
ca-XV: L'Empathy pot publicar la ubicació de l'usuari

en: Whether Empathy can publish the user's location to their contacts.
ca-XV: Si l'Empathy ha de publicar la ubicació de l'usuari als seus contactes.

en: Empathy should reduce the location's accuracy
ca-XV: L'Empathy hauria de reduir la precisió de la ubicació

en: Whether Empathy should reduce the location's accuracy for privacy reasons.
ca-XV: Si l'Empathy ha de reduir la precisió de la ubicació per motius de privadesa.

en: No reason was specified
ca-XV: No s'ha especificat el motiu

en: The change in state was requested
ca-XV: S'ha demanat el canvi d'estat

en: You canceled the file transfer
ca-XV: Heu cancel·lat la transferència del fitxer

en: The other participant canceled the file transfer
ca-XV: L'interlocutor ha cancel·lat la transferència del fitxer

en: Error while trying to transfer the file
ca-XV: S'ha produït un error en enviar el fitxer

en: The other participant is unable to transfer the file
ca-XV: L'interlocutor no pot enviar el fitxer

en: Unknown reason
ca-XV: Motiu desconegut

en: File transfer completed, but the file was corrupted
ca-XV: S'ha completat la transferència però el fitxer és malmés

en: File transfer not supported by remote contact
ca-XV: El contacte remot no admet la transferència de fitxers

en: The selected file is not a regular file
ca-XV: El fitxer seleccionat no és un fitxer normal

en: The selected file is empty
ca-XV: El fitxer seleccionat és buit

en: Missed call from %s
ca-XV: Vos ha trucat %s però no hi éreu

note: Translators: this is an outgoing call, e.g. 'Called Alice'
en: Called %s
ca-XV: Trucada de %s

en: Call from %s
ca-XV: Trucada des de %s

en: Available
ca-XV: Disponible

en: Busy
ca-XV: Ocupat

en: Away
ca-XV: Absent

en: Offline
ca-XV: Fora de línia

[ctx: presence]
note: translators: presence type is unknown
en: Unknown
ca-XV: Desconegut

en: No reason specified
ca-XV: No s'ha especificat el motiu

en: Status is set to offline
ca-XV: S'ha establit l'estat a desconnectat

en: Network error
ca-XV: Error de la xarxa

en: Authentication failed
ca-XV: Ha fallat l'autenticació

en: Encryption error
ca-XV: Error de xifratge

en: Name in use
ca-XV: Nom ja utilitzat

en: Certificate not provided
ca-XV: No s'ha proporcionat el certificat

en: Certificate untrusted
ca-XV: El certificat no és de confiança

en: Certificate expired
ca-XV: El certificat ha vençut

en: Certificate not activated
ca-XV: El certificat no està activat

en: Certificate hostname mismatch
ca-XV: No coincideix el nom de la màquina del certificat

en: Certificate fingerprint mismatch
ca-XV: No coincideix l'empremta digital del certificat

en: Certificate self-signed
ca-XV: Certificat signat per un mateix

en: Certificate error
ca-XV: Error en el certificat

en: Encryption is not available
ca-XV: L'encriptació no està disponible

en: Certificate is invalid
ca-XV: El certificat no és vàlid

en: Connection has been refused
ca-XV: S'ha rebutjat la connexió

en: Connection can't be established
ca-XV: No es pot establir la connexió

en: Connection has been lost
ca-XV: S'ha perdut la connexió

en: This account is already connected to the server
ca-XV: Este compte ja està connectat al servidor

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
ca-XV: S'ha reemplaçat la connexió per una altra de nova fent servir el mateix recurs

en: The account already exists on the server
ca-XV: Ja existeix este compte al servidor

en: Server is currently too busy to handle the connection
ca-XV: El servidor està massa ocupat per gestionar la connexió

en: Certificate has been revoked
ca-XV: S'ha revocat el certificat

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
ca-XV: El certificat utilitza un algorisme criptògraf no segur o la seua fortalesa criptogràfica és feble

en: The length of the server certificate, or the depth of the server certificate chain, exceed the limits imposed by the cryptography library
ca-XV: La llargada del certificat del servidor o la profunditat de la cadena de certificació excedeix els límits de la biblioteca criptogràfica

en: Your software is too old
ca-XV: El programari és massa vell

en: Internal error
ca-XV: Error intern

en: All accounts
ca-XV: Tots els comptes

en: Click to enlarge
ca-XV: Feu clic per fer-la més gran

en: Authentication failed for account <b>%s</b>
ca-XV: Ha fallat l'autenticació del compte <b>%s</b>

en: Retry
ca-XV: Torna-ho a intentar

en: Enter your password for account
    <b>%s</b>
ca-XV: Introduïu la contrasenya per al compte
    <b>%s</b>

note: remember password ticky box
en: Remember password
ca-XV: Recorda la contrasenya

en: There was an error starting the call
ca-XV: S'ha produït un error en iniciar la trucada

en: The specified contact doesn't support calls
ca-XV: El contacte que heu seleccionat no permet trucades

en: The specified contact is offline
ca-XV: El contacte seleccionat està fora de línia

en: The specified contact is not valid
ca-XV: El contacte seleccionat no és vàlid

en: Emergency calls are not supported on this protocol
ca-XV: Este protocol no permet fer trucades d'emergència

en: You don't have enough credit in order to place this call
ca-XV: No teniu prou saldo per fer esta trucada

en: Failed to open private chat
ca-XV: No s'ha pogut obrir un xat privat

en: Topic not supported on this conversation
ca-XV: No es pot establir el tema en esta conversa

en: You are not allowed to change the topic
ca-XV: No podeu canviar el tema

en: Invalid contact ID
ca-XV: L'ID del contacte no és vàlid

en: /clear: clear all messages from the current conversation
ca-XV: /clear: neteja tots els missatges de la conversa actual

en: /topic <topic>: set the topic of the current conversation
ca-XV: /topic <tema>: estableix el tema de la conversa actual

en: /join <chat room ID>: join a new chat room
ca-XV: /join <ID sala de xat>: entra a una sala de xat nova

en: /j <chat room ID>: join a new chat room
ca-XV: /j <ID sala de xat>: entra a una sala de xat nova

en: /part [<chat room ID>] [<reason>]: leave the chat room, by default the current one
ca-XV: /part [<identificador de la sala de xat>] [<motiu>]: eixiu de la sala de xat, si no s'indica el contrari, l'actual

en: /query <contact ID> [<message>]: open a private chat
ca-XV: /query <ID d'un contacte> [missatge]: obri un xat privat

en: /msg <contact ID> <message>: open a private chat
ca-XV: /msg <ID d'un contacte> <missatge>: obri un xat privat

en: /nick <nickname>: change your nickname on the current server
ca-XV: /nick <sobrenom>: canvieu el vostre sobrenom en el servidor actual

en: /me <message>: send an ACTION message to the current conversation
ca-XV: /me <missatge>: envia un missatge d'ACCIÓ a la conversa actual

en: /say <message>: send <message> to the current conversation. This is used to send a message starting with a '/'. For example: "/say /join is used to join a new chat room"
ca-XV: /say <missatge>: envia el <missatge> a la conversa actual. S'utilitza per enviar un missatge que comence per «/». Per exemple: «/say /join s'utilitza per entrar a una sala de xat nova»

en: /whois <contact ID>: display information about a contact
ca-XV: /whois <identificador del contacte>: mostra informació sobre el contacte

en: /help [<command>]: show all supported commands. If <command> is defined, show its usage.
ca-XV: /help [<orde>]: mostra totes les ordes possibles. Si s'indica una <orde> es mostra com s'ha d'utilitzar.

en: Usage: %s
ca-XV: Forma d'ús: %s

en: Unknown command
ca-XV: Orde desconeguda

en: Unknown command; see /help for the available commands
ca-XV: Orde desconeguda, vegeu /help per a la llista d'ordes disponibles

en: insufficient balance to send message
ca-XV: no hi ha prou saldo per enviar el missatge

en: Error sending message '%s': %s
ca-XV: S'ha produït un error en enviar el missatge «%s»: %s

en: Error sending message: %s
ca-XV: S'ha produït un error en enviar el missatge: %s

note: translators: error used when user doesn't have enough credit on his * account to send the message.
en: insufficient balance to send message. <a href='%s'>Top up</a>.
ca-XV: no hi ha prou saldo per enviar el missatge. <a href='%s'>Recarrega</a>.

en: not capable
ca-XV: no es pot realitzar

en: offline
ca-XV: desconnectat

en: invalid contact
ca-XV: contacte no vàlid

en: permission denied
ca-XV: s'ha denegat el permís

en: too long message
ca-XV: el missatge és massa llarg

en: not implemented
ca-XV: no implementat

en: unknown
ca-XV: desconegut

en: Topic:
ca-XV: Tema:

en: Topic set to: %s
ca-XV: Tema establit a: %s

en: Topic set by %s to: %s
ca-XV: Tema establit per %s a: %s

note: No need to display this 'event' is no topic can be defined anyway
en: No topic defined
ca-XV: No s'ha definit cap tema

en: (No Suggestions)
ca-XV: (Cap suggeriment)

note: translators: %s is the selected word
en: Add '%s' to Dictionary
ca-XV: Afig «%s» al diccionari

note: translators: first %s is the selected word, * second %s is the language name of the target dictionary
en: Add '%s' to %s Dictionary
ca-XV: Afig «%s» al diccionari %s

en: Insert Smiley
ca-XV: Insereix una emoticona

note: send button
en: _Send
ca-XV: _Envia

note: Spelling suggestions
en: _Spelling Suggestions
ca-XV: _Suggeriments d'ortografia

en: Failed to retrieve recent logs
ca-XV: No s'han pogut recuperar els registres recents

en: %s has disconnected
ca-XV: En/na %s s'ha desconnectat

note: translators: reverse the order of these arguments * if the kicked should come before the kicker in your locale.
en: %1$s was kicked by %2$s
ca-XV: En/na %2$s ha expulsat en/na %1$s

en: %s was kicked
ca-XV: S'ha expulsat en/na %s

note: translators: reverse the order of these arguments * if the banned should come before the banner in your locale.
en: %1$s was banned by %2$s
ca-XV: En/na %2$s ha bandejat en/na %1$s

en: %s was banned
ca-XV: s'ha bandejat en/na %s

en: %s has left the room
ca-XV: En/na %s ha eixit de la sala

en: %s has joined the room
ca-XV: En/na %s ha entrat a la sala

en: %s is now known as %s
ca-XV: En/na %s ara es diu %s

note: We don't know if the incoming call has been accepted or not, so we * assume it hasn't and if it has, we'll set the proper status when * we get the new handler.
en: Disconnected
ca-XV: Fora de línia

note: Add message
en: Would you like to store this password?
ca-XV: Voleu emmagatzemar esta contrasenya?

en: Remember
ca-XV: Recorda-la

en: Not now
ca-XV: Ara no

en: Wrong password; please try again:
ca-XV: Contrasenya errònia, torneu-ho a intentar:

note: Add message
en: This room is protected by a password:
ca-XV: Esta sala és protegida per una contrasenya:

en: Join
ca-XV: Uneix-m'hi

en: Connected
ca-XV: Connectat

en: Conversation
ca-XV: Conversa

en: Unknown or invalid identifier
ca-XV: Identificador desconegut o no vàlid

en: Contact blocking temporarily unavailable
ca-XV: No està disponible, temporalment, el blocatge de contactes

en: Contact blocking unavailable
ca-XV: No es poden blocar contactes

en: Permission Denied
ca-XV: S'ha denegat el permís

en: Could not block contact
ca-XV: No s'ha pogut blocar el contacte

en: Edit Blocked Contacts
ca-XV: Editeu els contactes blocats

note: Account and Identifier
en: Account:
ca-XV: Compte:

en: Blocked Contacts
ca-XV: Contactes blocats

en: Remove
ca-XV: Suprimeix

note: Title
en: Search contacts
ca-XV: Cerca de contactes

en: Search:
ca-XV: Cerca:

en: _Add Contact
ca-XV: _Afig un contacte

en: No contacts found
ca-XV: No s'ha trobat cap contacte

en: Contact search is not supported on this account
ca-XV: Este compte no permet la cerca de contactes

en: Your message introducing yourself:
ca-XV: El vostre missatge d'introducció:

en: Please let me see when you're online. Thanks!
ca-XV: Permeta'm veure quan estàs en línia. Gràcies.

en: Save Avatar
ca-XV: Guarda l'avatar

en: Unable to save avatar
ca-XV: No s'ha pogut guardar l'avatar

en: Account
ca-XV: Compte

note: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier
ca-XV: Identificador

en: Alias
ca-XV: Àlies

en: Contact Details
ca-XV: Detalls del contacte

en: Information requested…
ca-XV: S'ha demanat la informació…

en: <b>Location</b> at (date)
ca-XV: <b>Ubicació</b> a (data)

en: Client Information
ca-XV: Informació del client

en: OS
ca-XV: SO

en: Version
ca-XV: Versió

en: Groups
ca-XV: Grups

en: Select the groups you want this contact to appear in.  Note that you can select more than one group or no groups.
ca-XV: Seleccioneu els grups en els quals voleu que hi haja este contacte. Podeu seleccionar-ne més d'un o bé cap.

en: _Add Group
ca-XV: _Afig un grup

[ctx: verb in a column header displaying group names]
en: Select
ca-XV: Seleccioneu

en: Group
ca-XV: Grup

en: New Contact
ca-XV: Contacte nou

en: Block %s?
ca-XV: Voleu blocar %s?

en: Are you sure you want to block '%s' from contacting you again?
ca-XV: Segur que voleu blocar «%s» perquè no vos contacti més?

en: The following identity will be blocked: | The following identities will be blocked:
ca-XV[0]: Es blocarà la identitat següent:
ca-XV[1]: Es blocaran les identitats següents:

en: The following identity can not be blocked: | The following identities can not be blocked:
ca-XV[0]: No es pot blocar la identitat següent:
ca-XV[1]: No es poden blocar les identitats següents:

en: _Block
ca-XV: _Bloca

en: _Report this contact as abusive | _Report these contacts as abusive
ca-XV[0]: _Informa que este contacte es comporta incorrectament
ca-XV[1]: _Informa que estos contactes es comporten incorrectament

en: Edit Contact Information
ca-XV: Edita la informació del contacte

note: Translators: the heading at the top of the Information dialogue
en: Linked Contacts
ca-XV: Metacontactes

en: gnome-contacts not installed
ca-XV: El Contactes del GNOME no està instal·lat

en: Please install gnome-contacts to access contacts details.
ca-XV: Instal·leu el Contactes del GNOME per accedir a les dades dels contactes.

en: Select account to use to place the call
ca-XV: Seleccioneu el compte amb el que voleu fer la trucada

en: Call
ca-XV: Trucada

en: Mobile
ca-XV: Mòbil

en: Work
ca-XV: Faena

en: HOME
ca-XV: Casa

note: translators: first argument is a phone number like +32123456 and * the second one is something like 'home' or 'work'.
en: Call %s (%s)
ca-XV: Trucada de %s (%s)

note: translators: argument is a phone number like +32123456
en: Call %s
ca-XV: Trucada de %s

en: _Block Contact
ca-XV: _Bloca el contacte

en: Remove from _Group '%s'
ca-XV: Suprimeix-lo del _grup «%s»

en: Delete and _Block
ca-XV: Suprimeix i _bloca

en: Do you really want to remove the contact '%s'?
ca-XV: Segur que voleu suprimir el contacte «%s»?

en: Do you really want to remove the linked contact '%s'? Note that this will remove all the contacts which make up this linked contact.
ca-XV: Segur que voleu suprimir el metacontacte «%s»? Tingueu en compte que es suprimiran tots els contactes que formen este metacontacte.

en: Removing contact
ca-XV: Suprimeix el contacte

en: _Remove
ca-XV: _Suprimeix

note: add chat button
en: _Chat
ca-XV: _Xat

[ctx: menu item]
en: _Audio Call
ca-XV: Trucada de _veu

[ctx: menu item]
en: _Video Call
ca-XV: _Trucada de vídeo

en: _Previous Conversations
ca-XV: Converses _anteriors

en: Send File
ca-XV: Envia un fitxer

en: Share My Desktop
ca-XV: Comparteix el meu escriptori

en: Favorite
ca-XV: Preferit

en: Infor_mation
ca-XV: Infor_mació

[ctx: Edit individual (contextual menu)]
en: _Edit
ca-XV: _Edita

note: send invitation
en: Inviting you to this room
ca-XV: Se vos està convidant a esta sala

en: _Invite to Chat Room
ca-XV: _Convida a la sala de xat

en: _Add Contact…
ca-XV: _Afig un contacte…

en: Do you really want to remove the group '%s'?
ca-XV: Segur que voleu suprimir el grup «%s»?

en: Removing group
ca-XV: S'està suprimint el grup

en: Re_name
ca-XV: Rea_nomena

en: Channels:
ca-XV: Canals:

en: Country ISO Code:
ca-XV: Codi ISO del país:

en: Country:
ca-XV: País:

en: State:
ca-XV: Estat:

en: City:
ca-XV: Ciutat:

en: Area:
ca-XV: Àrea:

en: Postal Code:
ca-XV: Codi postal:

en: Street:
ca-XV: Carrer:

en: Building:
ca-XV: Edifici:

en: Floor:
ca-XV: Planta:

en: Room:
ca-XV: Habitació:

en: Description:
ca-XV: Descripció:

en: Accuracy Level:
ca-XV: Nivell de precisió:

en: Vertical Error (meters):
ca-XV: Error vertical (metres):

en: Horizontal Error (meters):
ca-XV: Error horitzontal (metres):

en: Speed:
ca-XV: Velocitat:

en: Bearing:
ca-XV: Direcció:

en: Climb Speed:
ca-XV: Velocitat de pujada:

en: Last Updated on:
ca-XV: Última actualització a:

en: Longitude:
ca-XV: Longitud:

en: Latitude:
ca-XV: Latitud:

en: Altitude:
ca-XV: Altitud:

en: Location
ca-XV: Ubicació

note: translators: format is "Location, $date"
en: %s, %s
ca-XV: %s el %s

en: %B %e, %Y at %R UTC
ca-XV: %e de %B de %Y a les %R UTC

note: Alias
en: Alias:
ca-XV: Àlies:

note: Translators: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier:
ca-XV: Identificador:

en: Linked contact containing %u contact | Linked contacts containing %u contacts
ca-XV[0]: Metacontacte que conté %u contacte
ca-XV[1]: Metacontactes que contenen %u contactes

en: <b>Location</b> at (date)
ca-XV: <b>Ubicació</b> a (data)

en: Online from a phone or mobile device
ca-XV: En línia des d'un telèfon o dispositiu mòbil

en: Empathy can automatically discover and chat with the people connected on the same network as you. If you want to use this feature, please check that the details below are correct.
ca-XV: L'Empathy pot descobrir i conversar automàticament amb les persones que estiguen connectades a la mateixa xarxa. Si voleu utilitzar esta funció comproveu que les dades d'ací a sota siguen correctes.

en: People nearby
ca-XV: Gent propera

en: You can change these details later or disable this feature by choosing <span style="italic">Edit → Accounts</span> in the Contact List.
ca-XV: Podeu canviar-les fàcilment més avant o inhabilitar esta funció si seleccioneu <span style="italic">Edita → Comptes</span> a la llista de contactes.

en: History
ca-XV: Historial

en: Show
ca-XV: Mostra

en: Search
ca-XV: Cerca

en: Chat in %s
ca-XV: Xat a %s

en: Chat with %s
ca-XV: Xat amb %s

[ctx: A date with the time]
en: %A, %e %B %Y %X
ca-XV: %A %e de %B de %Y a les %X

en: %s second | %s seconds
ca-XV[0]: %s segon
ca-XV[1]: %s segons

en: %s minute | %s minutes
ca-XV[0]: %s minut
ca-XV[1]: %s minuts

en: Call took %s, ended at %s
ca-XV: La trucada va durar %s i es va acabar a les %s

en: Today
ca-XV: Hui

en: Yesterday
ca-XV: Ahir

note: Translators: A date such as '23 May 2010' (strftime format)
en: %e %B %Y
ca-XV: %e de %B de %Y

en: Anytime
ca-XV: En qualsevol moment

en: Anyone
ca-XV: Qualsevol

en: Who
ca-XV: Qui

en: When
ca-XV: Quan

en: Anything
ca-XV: El que siga

en: Text chats
ca-XV: Xats de text

en: Calls
ca-XV: Trucades

en: Incoming calls
ca-XV: Trucades entrants

en: Outgoing calls
ca-XV: Trucades d'eixida

en: Missed calls
ca-XV: Trucades perdudes

en: What
ca-XV: Què

en: Are you sure you want to delete all logs of previous conversations?
ca-XV: Segur que voleu suprimir tots els registres de les converses anteriors?

en: Clear All
ca-XV: Neteja-ho tot

en: Delete from:
ca-XV: Suprimeix a partir de:

en: _File
ca-XV: _Fitxer

en: _Edit
ca-XV: _Edita

en: Delete All History…
ca-XV: Suprimeix tot l'historial…

en: Profile
ca-XV: Perfil

en: Chat
ca-XV: Xat

en: Video
ca-XV: Vídeo

en: page 2
ca-XV: pàgina 2

en: <span size="x-large">Loading…</span>
ca-XV: <span size="x-large">S'està carregant…</span>

en: What kind of chat account do you have?
ca-XV: Quin tipus de compte de xat teniu?

en: Add new account
ca-XV: Addició d'un compte nou

en: Enter a contact identifier or phone number:
ca-XV: Introduïu l'identificador del contacte o un número de telèfon:

note: add video button
en: _Video Call
ca-XV: _Trucada de vídeo

note: add audio button
en: _Audio Call
ca-XV: Trucada de _veu

note: Tweak the dialog
en: New Call
ca-XV: Trucada nova

en: The contact is offline
ca-XV: El contacte està fora de línia

en: The specified contact is either invalid or unknown
ca-XV: El contacte especificat o no és vàlid o es desconeix

en: The contact does not support this kind of conversation
ca-XV: El contacte no pot establir este tipus de conversa

en: The requested functionality is not implemented for this protocol
ca-XV: La funcionalitat sol·licitada no està disponible per este protocol

en: Could not start a conversation with the given contact
ca-XV: No s'ha pogut iniciar una conversa amb este contacte

en: You are banned from this channel
ca-XV: Heu estat bandejats d'esta sala de xat

en: This channel is full
ca-XV: El canal està ple

en: You must be invited to join this channel
ca-XV: Vos han de convidar per entrar en este canal

en: Can't proceed while disconnected
ca-XV: No es pot procedir mentre s'estiga desconnectat

en: Permission denied
ca-XV: S'ha denegat el permís

en: There was an error starting the conversation
ca-XV: S'ha produït un error en iniciar la conversa

note: Tweak the dialog
en: New Conversation
ca-XV: Conversa nova

en: Password Required
ca-XV: Es requereix una contrasenya

note: COL_STATUS_TEXT COL_STATE_ICON_NAME COL_STATE COL_DISPLAY_MARKUP COL_STATUS_CUSTOMISABLE COL_TYPE
en: Custom Message…
ca-XV: Missatge personalitzat…

en: Edit Custom Messages…
ca-XV: Edita els missatges personalitzats…

en: Click to remove this status as a favorite
ca-XV: Feu clic per suprimir este estat com a preferit

en: Click to make this status a favorite
ca-XV: Feu clic per fer que este estat siga un preferit

note: Translators: %s is a status message like 'At the pub' for example
en: <b>Current message: %s</b>
    <small><i>Press Enter to set the new message or Esc to cancel.</i></small>
ca-XV: <b>Missatge actual: %s</b>
    <small><i>Premeu la tecla de retorn per establir el missatge nou o premeu la tecla d'escapada per cancel·lar-ho.</i></small>

en: Set status
ca-XV: Estableix l'estat

note: Custom messages
en: Custom messages…
ca-XV: Missatges personalitzats…

en: _Match case
ca-XV: Coincidència de _majúscules i minúscules

en: Find:
ca-XV: Cerca:

en: _Previous
ca-XV: _Anterior

en: _Next
ca-XV: Següe_nt

en: Mat_ch case
ca-XV: _Coincidència de majúscules i minúscules

en: Phrase not found
ca-XV: No s'ha trobat la frase

en: Received an instant message
ca-XV: Heu rebut un missatge instantani

en: Sent an instant message
ca-XV: Heu enviat un missatge instantani

en: Incoming chat request
ca-XV: Sol·licitud de xat

en: Contact connected
ca-XV: S'ha connectat un contacte

en: Contact disconnected
ca-XV: S'ha desconnectat un contacte

en: Connected to server
ca-XV: Connectat al servidor

en: Disconnected from server
ca-XV: Desconnectat del servidor

en: Incoming voice call
ca-XV: Trucada de veu entrant

en: Outgoing voice call
ca-XV: Trucada de veu d'eixida

en: Voice call ended
ca-XV: La trucada de veu ha finalitzat

en: Edit Custom Messages
ca-XV: Edita els missatges personalitzats

en: Subscription Request
ca-XV: Sol·licitud de subscripció

en: %s would like permission to see when you are online
ca-XV: %s vol poder saber quan esteu en línia

en: _Decline
ca-XV: _Declina

en: _Accept
ca-XV: _Accepta

en: Message edited at %s
ca-XV: S'ha editat el missatge a les %s

en: The identity provided by the chat server cannot be verified.
ca-XV: No es pot verificar la identitat proporcionada pel servidor de xat.

en: The certificate is not signed by a Certification Authority.
ca-XV: El certificat no està signat per una autoritat certificadora.

en: The certificate has expired.
ca-XV: El certificat ha vençut.

en: The certificate hasn't yet been activated.
ca-XV: Encara no s'ha activat el certificat.

en: The certificate does not have the expected fingerprint.
ca-XV: El certificat no conté l'empremta digital esperada.

en: The hostname verified by the certificate doesn't match the server name.
ca-XV: El nom d'ordinador verificat pel certificat no correspon al nom del servidor.

en: The certificate is self-signed.
ca-XV: El certificat està signat pel propi servidor.

en: The certificate has been revoked by the issuing Certification Authority.
ca-XV: El certificat ha estat revocat per l'autoritat de certificació que el va emetre.

en: The certificate is cryptographically weak.
ca-XV: La fortalesa criptogràfica del certificat és feble.

en: The certificate length exceeds verifiable limits.
ca-XV: La llargada del certificat sobrepassa els límits verificables.

en: The certificate is malformed.
ca-XV: El certificat està mal format.

en: Expected hostname: %s
ca-XV: S'esperava el nom d'ordinador: %s

en: Certificate hostname: %s
ca-XV: Nom de l'ordinador del certificat: %s

en: C_ontinue
ca-XV: _Continua

en: Untrusted connection
ca-XV: Connexió no confiable

en: This connection is untrusted. Would you like to continue anyway?
ca-XV: No es pot confiar en esta connexió. Tot i això, voleu continuar?

en: Remember this choice for future connections
ca-XV: Recorda esta decisió per a connexions futures

en: Certificate Details
ca-XV: Dades del certificat

en: Unable to open URI
ca-XV: No s'ha pogut obrir l'URI

en: Select a file
ca-XV: Seleccioneu un fitxer

en: Insufficient free space to save file
ca-XV: No hi ha prou espai lliure per guardar el fitxer

en: %s of free space are required to save this file, but only %s is available. Please choose another location.
ca-XV: Es necessita %s d'espai lliure per guardar el fitxer, però només hi ha %s.Seleccioneu una altra ubicació.

en: Incoming file from %s
ca-XV: %s vos envia un fitxer

note: Copy Link Address menu item
en: _Copy Link Address
ca-XV: _Copia l'adreça de l'enllaç

note: Open Link menu item
en: _Open Link
ca-XV: _Obri l'enllaç

note: Inspector
en: Inspect HTML
ca-XV: Inspecciona l'HTML

en: Top Contacts
ca-XV: Contactes més freqüents

en: People Nearby
ca-XV: Gent propera

en: Ungrouped
ca-XV: Sense grup

note: Add a prefix explaining that something goes wrong when trying to * fetch contact's presence.
en: Server cannot find contact: %s
ca-XV: El servidor no pot trobar el contacte: %s

en: An Instant Messaging client for GNOME
ca-XV: Un client de missatgeria instantània per al GNOME

en: Don't display any dialogs; do any work (eg, importing) and exit
ca-XV: No mostres cap diàleg, realitza la tasca (p .ex. importar) i ix

en: Don't display any dialogs unless there are only "People Nearby" accounts
ca-XV: No mostres cap diàleg si no es que només hi ha comptes de «Gent propera»

en: Initially select given account (eg, gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)
ca-XV: Selecciona inicialment el compte especificat (p .ex. gabble/jabber/exemple)

en: <account-id>
ca-XV: <identificador-del-compte>

en: - Empathy Accounts
ca-XV: - Comptes de l'Empathy

en: Empathy Accounts
ca-XV: Comptes de l'Empathy

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * unsaved changes
en: There are unsaved modifications to your %.50s account.
ca-XV: Hi ha modificacions no guardades en el compte %.50s.

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * an unsaved new account
en: Your new account has not been saved yet.
ca-XV: Encara no heu guardat el vostre compte nou.

en: Connecting…
ca-XV: S'està connectant…

en: Offline — %s
ca-XV: Fora de línia — %s

en: Disconnected — %s
ca-XV: Fora de línia — %s

en: Offline — No Network Connection
ca-XV: Fora de línia — No hi ha connexió de xarxa

en: Unknown Status
ca-XV: Estat desconegut

en: This account has been disabled because it relies on an old, unsupported backend. Please install telepathy-haze and restart your session to migrate the account.
ca-XV: S'ha inhabilitat el compte degut perquè depèn d'un rerefons vell que s'ha discontinuat. Instal·leu el telepathy-haze i reinicieu la sessió per migrar el compte.

en: Offline — Account Disabled
ca-XV: Fora de línia — Compte inhabilitat

en: Edit Connection Parameters
ca-XV: Edició dels paràmetres de la connexió

en: _Edit Connection Parameters…
ca-XV: _Edita els paràmetres de connexió…

en: Do you want to remove %.50s from your computer?
ca-XV: Voleu suprimir %.50s de l'ordinador?

en: This will not remove your account on the server.
ca-XV: Amb això no se suprimirà el vostre compte del servidor.

en: You are about to select another account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
ca-XV: Esteu a punt de seleccionar un altre compte i perdreu els
    canvis fets fins ara. Segur que voleu continuar?

note: Menu item: to enabled/disable the account
en: _Enabled
ca-XV: _Habilitat

note: Menu item: Rename
en: Rename
ca-XV: Reanomena

en: _Skip
ca-XV: _Omet

en: _Connect
ca-XV: _Connecta

en: You are about to close the window, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
ca-XV: Esteu a punt de tancar la finestra i perdreu els canvis
    fets fins ara. Segur que voleu continuar?

note: Tweak the dialog
en: Messaging and VoIP Accounts
ca-XV: Comptes de missatgeria i VoIP

en: Add…
ca-XV: Afig…

en: _Import…
ca-XV: _Importa…

en: Loading account information
ca-XV: S'està carregant la informació del contacte

en: To add a new account, you first have to install a backend for each protocol you want to use.
ca-XV: Per afegir un compte nou, primer heu d'instal·lar el rerefons de cada protocol que vulgueu utilitzar.

en: No protocol backends installed
ca-XV: No hi ha cap protocol de rerefons instal·lat

en:  - Empathy authentication client
ca-XV:  - Client d'autenticació de l'Empathy

en: Empathy authentication client
ca-XV: Client d'autenticació de l'Empathy

en: Don't connect on startup
ca-XV: No connectes en iniciar

en: Don't display the contact list or any other dialogs on startup
ca-XV: No mostres la llista de contactes ni  cap altre diàleg en iniciar

en: - Empathy IM Client
ca-XV: - Client de missatgeria instantània Empathy

en: Error contacting the Account Manager
ca-XV: S'ha produït un error en contactar amb el gestor de comptes

en: There was an error while trying to connect to the Telepathy Account Manager. The error was:
    
    %s
ca-XV: S'ha produït un error en intentar connectar amb el gestor de comptes Telepathy. L'error ha sigut:
    
    %s

en: In a call
ca-XV: En una trucada

en: - Empathy Audio/Video Client
ca-XV: - Client d'àudio/vídeo de l'Empathy

en: Empathy Audio/Video Client
ca-XV: Client d'àudio/vídeo de l'Empathy

en: %s just tried to call you, but you were in another call.
ca-XV: %s vos ha intentat trucar però estàveu en una altra conversa.

en: Incoming call
ca-XV: Trucada entrant

en: Incoming video call from %s
ca-XV: Trucada de videoconferència d'en/na %s

en: Incoming call from %s
ca-XV: Trucada entrant d'en/na %s

en: Reject
ca-XV: Rebutja

en: Answer
ca-XV: Contesta

note: translators: Call is a noun and %s is the contact name. This string * is used in the window title
en: Call with %s
ca-XV: Trucada amb %s

en: The IP address as seen by the machine
ca-XV: L'adreça IP des del punt de vista de la màquina

en: The IP address as seen by a server on the Internet
ca-XV: L'adreça IP des del punt de vista d'un servidor d'Internet

en: The IP address of the peer as seen by the other side
ca-XV: L'adreça IP d'un igual vist per l'altre l'igual

en: The IP address of a relay server
ca-XV: L'adreça IP d'un servidor de repetició

en: The IP address of the multicast group
ca-XV: L'adreça IP del grup de multidestinació

en: Unknown
ca-XV: Desconegut

en: On hold
ca-XV: En espera

en: Mute
ca-XV: Silenci

en: Duration
ca-XV: Durada

en: Technical Details
ca-XV: Detalls tècnics

en: %s's software does not understand any of the audio formats supported by your computer
ca-XV: El programari d'en/na %s no té cap format d'àudio dels que teniu en el vostre ordinador

en: %s's software does not understand any of the video formats supported by your computer
ca-XV: El programari d'en/na %s no té cap format de vídeo dels que teniu en el vostre ordinador

en: Can't establish a connection to %s. One of you might be on a network that does not allow direct connections.
ca-XV: No s'ha pogut connectar amb en/na %s. Algú dels dos deu estar en una xarxa que no permet connexions directes.

en: There was a failure on the network
ca-XV: Hi ha hagut una fallada en la xarxa

en: The audio formats necessary for this call are not installed on your computer
ca-XV: Els formats d'àudio necessaris per a esta trucada no estan instal·lats en este ordinador

en: The video formats necessary for this call are not installed on your computer
ca-XV: Els formats de vídeo necessaris per a esta trucada no estan instal·lats en este ordinador

en: Something unexpected happened in a Telepathy component. Please <a href="%s">report this bug</a> and attach logs gathered from the 'Debug' window in the Help menu.
ca-XV: Ha ocorregut quelcom inesperat en un component de la Telepathy. <a href="%s">Informeu d'esta errada</a> i adjunteu-hi els registres recollits a la finestra «Depuració» del menú Ajuda.

en: There was a failure in the call engine
ca-XV: Hi ha hagut una fallada en el motor de trucada

en: The end of the stream was reached
ca-XV: S'ha arribat al final del flux

en: Can't establish audio stream
ca-XV: No s'ha pogut establir el flux d'àudio

en: Can't establish video stream
ca-XV: No s'ha pogut establir el flux de vídeo

en: Your current balance is %s.
ca-XV: El saldo actual és de %s.

en: Sorry, you don’t have enough credit for that call.
ca-XV: No teniu prou saldo per fer esta trucada.

en: Top Up
ca-XV: Recarrega

en: _Call
ca-XV: Tru_ca

en: _Microphone
ca-XV: _Micròfon

en: _Camera
ca-XV: _Càmera

en: _Settings
ca-XV: _Paràmetres

en: _View
ca-XV: _Visualitza

en: _Help
ca-XV: A_juda

en: _Contents
ca-XV: _Continguts

en: _Debug
ca-XV: _Depura

en: Swap camera
ca-XV: Canvia la càmera

en: Minimise me
ca-XV: Minimitza'm

en: Maximise me
ca-XV: Maximitza'm

en: Disable camera
ca-XV: Inhabilita la càmera

en: Hang up
ca-XV: Penja

en: Hang up current call
ca-XV: Penja la trucada actual

en: Video call
ca-XV: Trucada de vídeo

en: Start a video call
ca-XV: Inicia una trucada de vídeo

en: Start an audio call
ca-XV: Inicia una trucada d'àudio

en: Show dialpad
ca-XV: Mostra el marcador

en: Display the dialpad
ca-XV: Mostra el marcador

en: Toggle video transmission
ca-XV: Commuta la transmissió de vídeo

en: Toggle audio transmission
ca-XV: Commuta la transmissió d'àudio

en: Encoding Codec:
ca-XV: Còdec de codificació:

en: Decoding Codec:
ca-XV: Còdec de descodificació:

en: Remote Candidate:
ca-XV: Candidat remot:

en: Local Candidate:
ca-XV: Candidat local:

en: Audio
ca-XV: Àudio

en: - Empathy Chat Client
ca-XV: - Client de xat Empathy

en: Name
ca-XV: Nom

en: Room
ca-XV: Sala

en: Auto-Connect
ca-XV: Connecta automàticament

en: Manage Favorite Rooms
ca-XV: Gestiona les sales preferides

en: Close this window?
ca-XV: Voleu tancar esta finestra?

en: Closing this window will leave %s. You will not receive any further messages until you rejoin it.
ca-XV: Si tanqueu la finestra eixireu de %s. No rebreu cap més missatge fins que no hi torneu a entrar.

en: Closing this window will leave a chat room. You will not receive any further messages until you rejoin it. | Closing this window will leave %u chat rooms. You will not receive any further messages until you rejoin them.
ca-XV[0]: Si tanqueu la finestra eixireu d'una sala de xat. No rebreu més missatges fins que no hi torneu a entrar.
ca-XV[1]: Si tanqueu la finestra eixireu de %u sales de xat. No rebreu més missatges fins que no hi torneu a entrar.

en: Leave %s?
ca-XV: Voleu eixir de %s?

en: You will not receive any further messages from this chat room until you rejoin it.
ca-XV: No rebreu cap més missatge d'esta sala de xat fins que no hi torneu a entrar-hi.

en: Close window
ca-XV: Tanca la finestra

en: Leave room
ca-XV: Ix de la sala

en: %s (%d unread) | %s (%d unread)
ca-XV[0]: %s (%d sense llegir)
ca-XV[1]: %s (%d sense llegir)

en: %s (and %u other) | %s (and %u others)
ca-XV[0]: %s (i %u altre)
ca-XV[1]: %s (i %u altres)

en: %s (%d unread from others) | %s (%d unread from others)
ca-XV[0]: %s (%d sense llegir d'altres)
ca-XV[1]: %s (%d sense llegir d'altres)

en: %s (%d unread from all) | %s (%d unread from all)
ca-XV[0]: %s (%d sense llegir de tots)
ca-XV[1]: %s (%d sense llegir de tots)

en: Sending %d message | Sending %d messages
ca-XV[0]: S'està enviant %d missatge
ca-XV[1]: S'estan enviant %d missatges

en: Typing a message.
ca-XV: S'està escrivint un missatge.

en: _Conversation
ca-XV: _Conversa

en: C_lear
ca-XV: _Neteja

en: Insert _Smiley
ca-XV: Insereix una e_moticona

en: _Favorite Chat Room
ca-XV: Sala de xat _preferida

en: Notify for All Messages
ca-XV: Notifica tots els missatges

en: _Show Contact List
ca-XV: _Mostra la llista de contactes

en: Invite _Participant…
ca-XV: Convida un _participant…

en: _Join Chat
ca-XV: _Entra al xat

en: Le_ave Chat
ca-XV: I_x del xat

en: C_ontact
ca-XV: C_ontacte

en: _Tabs
ca-XV: Pes_tanyes

en: _Previous Tab
ca-XV: _Pestanya anterior

en: _Next Tab
ca-XV: Pestanya següe_nt

en: _Undo Close Tab
ca-XV: _Desfés el tancament de la pestanya

en: Move Tab _Left
ca-XV: Mou la pestanya a l'_esquerra

en: Move Tab _Right
ca-XV: Mou la pestanya a la d_reta

en: _Detach Tab
ca-XV: D_esenganxa la pestanya

en: Show a particular service
ca-XV: Mostra un servei en concret

en: - Empathy Debugger
ca-XV: - Depurador de l'Empathy

en: Empathy Debugger
ca-XV: Depurador de l'Empathy

en: Save
ca-XV: Guarda

en: Pastebin link
ca-XV: Enllaç al Pastebin

en: Pastebin response
ca-XV: Resposta del Pastebin

en: Data too large for a single paste. Please save logs to file.
ca-XV: Hi ha massa dades per un sol Pastebin. Guardeu els registres a un fitxer.

en: Debug Window
ca-XV: Finestra de depuració

en: Send to pastebin
ca-XV: Envia-ho a Pastebin

en: Pause
ca-XV: Fes una pausa

en: Level
ca-XV: Nivell

en: Debug
ca-XV: Depura

en: Info
ca-XV: Informació

en: Message
ca-XV: Missatge

en: Warning
ca-XV: Avís

en: Critical
ca-XV: Crític

en: Even if they don't display passwords, logs can contain sensitive information such as your list of contacts or the messages you recently sent or received.
    If you don't want to see such information available in a public bug report, you can choose to limit the visibility of your bug to Empathy developers when reporting it by displaying the advanced fields in the <a href="https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=empathy">bug report</a>.
ca-XV: Encara que no s'hi mostren contrasenyes, en els registres pot haver-hi informació personal, com ara la vostra llista de contactes o els missatges que heu enviat o rebut últimament.
    Si no voleu que esta informació estiga disponible en un informe d'errada públic, quan envieu l'<a href="https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=empathy">informe d'errada</a> utilitzeu els camps avançats del formulari per limitar la visibilitat del vostre informe als desenvolupadors de l'Empathy.

en: Time
ca-XV: Hora

en: Domain
ca-XV: Domini

en: Category
ca-XV: Categoria

en: Level
ca-XV: Nivell

en: The selected connection manager does not support the remote debugging extension.
ca-XV: El gestor de connexions seleccionat no permet utilitzar l'extensió de depuració remota.

en: Incoming video call
ca-XV: Trucada de vídeo entrant

en: %s is video calling you. Do you want to answer?
ca-XV: En/na %s vos està trucant per videoconferència, voleu contestar?

en: %s is calling you. Do you want to answer?
ca-XV: En/na %s vos està trucant, voleu contestar?

en: _Reject
ca-XV: _Refusa

en: _Answer
ca-XV: _Contesta

en: _Answer with video
ca-XV: _Contesta amb vídeo

en: Room invitation
ca-XV: Invitació a la sala

en: Invitation to join %s
ca-XV: Vos han convidat a entrar a %s

en: %s is inviting you to join %s
ca-XV: En/na %s vos convida a entrar a %s

en: _Join
ca-XV: _Uneix-m'hi

en: %s invited you to join %s
ca-XV: En/na %s vos ha convidat a entrar a %s

en: You have been invited to join %s
ca-XV: Vos han convidat a entrar a %s

en: Incoming file transfer from %s
ca-XV: Transferència de fitxers entrant d'en/na %s

en: Password required
ca-XV: Cal la contrasenya

en: 
    Message: %s
ca-XV: 
    Missatge: %s

[ctx: file transfer percent]
en: Unknown
ca-XV: Desconegut

en: %s of %s at %s/s
ca-XV: %s de %s a %s/s

en: %s of %s
ca-XV: %s de %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Receiving "%s" from %s
ca-XV: S'està rebent «%s» d'en/na %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Sending "%s" to %s
ca-XV: S'està enviant «%s» a en/na %s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: Error receiving "%s" from %s
ca-XV: S'ha produït un error en rebre «%s» d'en/na %s

en: Error receiving a file
ca-XV: S'ha produït un error en rebre el fitxer

en: Error sending "%s" to %s
ca-XV: S'ha produït un error en enviar «%s» a en/na %s

en: Error sending a file
ca-XV: S'ha produït un error en enviar el fitxer

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" received from %s
ca-XV: S'ha rebut «%s» d'en/na %s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" sent to %s
ca-XV: S'ha enviat «%s» a en/na %s

en: File transfer completed
ca-XV: S'ha completat la transferència

en: Waiting for the other participant's response
ca-XV: S'està esperant que l'interlocutor respongui

en: Checking integrity of "%s"
ca-XV: S'està comprovant la integritat de «%s»

en: Hashing "%s"
ca-XV: S'està fent el resum de «%s»

en: File
ca-XV: Fitxer

en: Remaining
ca-XV: Restant

en: File Transfers
ca-XV: Transferències de fitxers

en: Remove completed, canceled and failed file transfers from the list
ca-XV: Trau de la llista les transferències de fitxers completades, cancel·lades i fallades

en: _Import
ca-XV: _Importa

en: No accounts to import could be found. Empathy currently only supports importing accounts from Pidgin.
ca-XV: No s'han trobat comptes per importar. L'Empathy de moment només pot importar comptes del Pidgin.

en: Import Accounts
ca-XV: Importa els comptes

note: Translators: this is the header of a treeview column
en: Import
ca-XV: Importa

en: Source
ca-XV: Font

en: Invite Participant
ca-XV: Convida un participant

en: Choose a contact to invite into the conversation:
ca-XV: Seleccioneu un contacte per convidar-lo a la conversa:

en: Invite
ca-XV: Convida

en: Chat Room
ca-XV: Sala de xat

en: Members
ca-XV: Membres

en: Failed to list rooms
ca-XV: No s'han pogut llistar les sales de xat

en: %s
    Invite required: %s
    Password required: %s
    Members: %s
ca-XV: %s
    Cal invitació: %s
    Cal contrasenya: %s
    Membres: %s

en: Yes
ca-XV: Sí

en: Join Room
ca-XV: Entra a la sala

en: Enter the room name to join here or click on one or more rooms in the list.
ca-XV: Introduïu el nom de la sala a la qual vos voleu unir o feu clic en una o més sales de la llista.

en: _Room:
ca-XV: Sa_la:

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account&apos;s server
ca-XV: Introduïu el servidor que hostatja la sala, o deixeu-lo en blanc si la sala és en el servidor del compte actual

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account's server
ca-XV: Introduïu el servidor que hostatja la sala, o deixeu-lo en blanc si la sala és en el servidor del compte actual

en: _Server:
ca-XV: _Servidor:

en: Couldn't load room list
ca-XV: No s'ha pogut carregar el llistat de sales

en: Room List
ca-XV: Llista de sales

en: Respond
ca-XV: Respon

en: Answer with video
ca-XV: Contesta amb vídeo

en: Decline
ca-XV: Declina

en: Accept
ca-XV: Accepta

note: translators: the 'Provide' button is displayed in a notification * bubble when Empathy is asking for an account password; clicking on it * brings the password popup.
en: Provide
ca-XV: Proporciona

en: Message received
ca-XV: Missatge rebut

en: Message sent
ca-XV: Missatge enviat

en: New conversation
ca-XV: Conversa nova

en: Contact comes online
ca-XV: El contacte s'ha connectat

en: Contact goes offline
ca-XV: El contacte s'ha desconnectat

en: Account connected
ca-XV: Compte connectat

en: Account disconnected
ca-XV: Compte desconnectat

en: Language
ca-XV: Llengua

note: translators: Contact name for the chat theme preview
en: Juliet
ca-XV: Julieta

note: translators: Contact name for the chat theme preview
en: Romeo
ca-XV: Romeu

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: O Romeo, Romeo, wherefore art thou Romeo?
ca-XV: O Romeu, Romeu! Per què ets tu Romeu?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Deny thy father and refuse thy name;
ca-XV: Nega el teu pare i rebutja el teu nom.

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Or if thou wilt not, be but sworn my love
ca-XV: O, si no vols, jura'm el teu amor

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: And I'll no longer be a Capulet.
ca-XV: I deixaré jo de ser una Capulet.

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Shall I hear more, or shall I speak at this?
ca-XV: L'escolto més estona, o li responc?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Juliet has disconnected
ca-XV: La Julieta s'ha desconnectat

en: Preferences
ca-XV: Preferències

en: Show groups
ca-XV: Mostra els grups

en: Show account balances
ca-XV: Mostra el saldo dels comptes

en: Contact List
ca-XV: Llista de contactes

en: Start chats in:
ca-XV: Inicia un xat amb:

en: new ta_bs
ca-XV: _pestanyes noves

en: new _windows
ca-XV: _finestres noves

en: Show _smileys as images
ca-XV: Mo_stra les emoticones com a imatges

en: Show contact _list in rooms
ca-XV: Mostra la _llista de contactes a les sales

en: Log conversations
ca-XV: Enregistra les converses

en: Display incoming events in the notification area
ca-XV: Mostra els esdeveniments d'entrada a l'àrea de notificació

en: _Automatically connect on startup
ca-XV: _Connecta automàticament en iniciar

en: Behavior
ca-XV: Comportament

en: _Enable bubble notifications
ca-XV: _Habilita les notificacions

en: Disable notifications when _away or busy
ca-XV: Inhabilita les notificacions quan s'estiga _absent o ocupat

en: Enable notifications when the _chat is not focused
ca-XV: Habilita les notificacions quan el _xat no tinga el focus

en: Enable notifications when a contact comes online
ca-XV: Habilita les notificacions quan es connecte un contacte

en: Enable notifications when a contact goes offline
ca-XV: Habilita les notificacions quan es desconnecte un contacte

en: Notifications
ca-XV: Notificacions

en: _Enable sound notifications
ca-XV: _Habilita les notificacions de so

en: Disable sounds when _away or busy
ca-XV: Inhabilita els sons quan s'estiga _absent o ocupat

en: Play sound for events
ca-XV: Reprodueix un so per als esdeveniments

en: Sounds
ca-XV: Sons

en: Use _echo cancellation to improve call quality
ca-XV: Utilitzeu la cancel·lació de l'_eco per millorar la qualitat de la trucada

en: Echo cancellation helps to make your voice sound clearer to the other person, but may cause problems on some computers. If you or the other person hear strange noises or glitches during calls, try turning echo cancellation off and restarting the call.
ca-XV: La cancel·lació de l'eco permet que l'altra persona senti la vostra veu millor, però pot no funcionar bé en alguns ordinadors. Si sentiu o senten alguns sorolls estranys o petits talls, proveu a desactivar la cancel·lació de l'eco i tornar a trucar.

en: _Publish location to my contacts
ca-XV: _Publica la ubicació per als meus contactes

en: Reduced location accuracy means that nothing more precise than your city, state and country will be published.  GPS coordinates will be accurate to 1 decimal place.
ca-XV: La reducció de la precisió de la ubicació significa que no es publicarà res més precís que la ciutat, el país o l'estat. Les coordenades del GPS es truncaran a una posició decimal.

note: To translators: The longitude and latitude are rounded to closest 0,1 degrees, so for example 146,2345° is rounded to round(146,2345*10)/10 = 146,2 degrees.
en: _Reduce location accuracy
ca-XV: _Redueix la precisió de la ubicació

en: Privacy
ca-XV: Privadesa

en: The list of languages reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
ca-XV: La llista de llengües només mostrarà les llengües per a les quals tingueu un diccionari instal·lat.

en: Enable spell checking for languages:
ca-XV: Habilita la verificació ortogràfica per a les llengües:

en: Spell Checking
ca-XV: Verificació ortogràfica

en: Chat Th_eme:
ca-XV: T_ema de xat:

en: Themes
ca-XV: Temes

en: Provide Password
ca-XV: Introduïu la contrasenya

en: Disconnect
ca-XV: Desconnecta

en: You need to set up an account to see contacts here.
ca-XV: Heu de configurar un compte per veure'n els contactes ací.

en: Sorry, %s accounts can’t be used until your %s software is updated.
ca-XV: No podeu utilitzar els comptes de %s fins que no actualitzeu el programari de %s.

note: translators: %s is an account name like 'Facebook' or 'Google Talk'
en: %s account requires authorisation
ca-XV: El compte %s requereix una autorització

en: Online Accounts
ca-XV:  Comptes en línia

en: Update software…
ca-XV: Actualitza el programari…

en: Reconnect
ca-XV: Torna a connectar

en: Edit Account
ca-XV: Edita el compte

en: Close
ca-XV: Tanca

en: Top up account
ca-XV: Recarrega el compte

en: You need to enable one of your accounts to see contacts here.
ca-XV: Heu d'habilitar com a mínim un compte per veure contactes ací.

note: translators: argument is an account name
en: You need to enable %s to see contacts here.
ca-XV: Heu d'habilitar %s per veure contactes ací.

en: Change your presence to see contacts here
ca-XV: Canvieu el vostre estat per veure els contactes

en: No match found
ca-XV: No s'ha trobat cap coincidència

en: You haven't added any contacts yet
ca-XV: Encara no heu afegit cap contacte

en: No online contacts
ca-XV: No hi ha cap contacte en línia

en: _New Conversation…
ca-XV: Conversa _nova…

en: New _Call…
ca-XV: _Trucada nova…

en: Contacts
ca-XV: Contactes

en: _Add Contacts…
ca-XV: _Afig contactes…

en: _Search for Contacts…
ca-XV: _Cerca contactes…

en: _Blocked Contacts
ca-XV: Contactes _blocats

en: _Rooms
ca-XV: _Sales

en: _Join…
ca-XV: _Uneix-m'hi…

en: Join _Favorites
ca-XV: Uneix-te als _preferits

en: _Manage Favorites
ca-XV: _Gestiona les preferides

en: _File Transfers
ca-XV: Transferències de _fitxers

en: _Accounts
ca-XV: _Comptes

en: P_references
ca-XV: P_referències

en: Help
ca-XV: Ajuda

en: About
ca-XV: Quant a

en: _Quit
ca-XV: I_x

en: Account settings
ca-XV: Paràmetres del compte

en: Go _Online
ca-XV: _Connecta't

en: Show _Offline Contacts
ca-XV: Mostra els contactes _fora de línia

en: Status
ca-XV: Estat

en: Done
ca-XV: Fet

en: Please enter your account details
ca-XV: Introduïu les dades del compte

en: Edit %s account options
ca-XV: Edita les opcions del compte %s

en: Integrate your IM accounts
ca-XV: Integreu els vostres comptes de missatgeria instantània
