empathy - en to tr translation catalogue (926 entries)

en: IM Client
tr: Aniy Mesajlaşma Müşterisi

en: Empathy Internet Messaging
tr: Empati İnternet Mesajlaşması

en: Chat on Google Talk, Facebook, MSN and many other chat services
tr: Google Qonuşma, Facebook, MSN ve çoq diger suhbet hızmeti üzerinde suhbet etiñiz

en: chat;talk;im;message;irc;voip;gtalk;facebook;jabber;
tr: suhbet;qonuşma;am;im;mesaj;irc;ipüs;voip;gtalk;facebook;jabber;

en: Connection managers should be used
tr: Bağlantı idarecileri qullanılmalı

en: Whether connectivity managers should be used to automatically disconnect/reconnect.
tr: Bağlantı idarecileriniñ öz-özünden bağlantını qoparmaq/kene bağlanmaq içün qullanılıp qullanılmaycağı.

en: Empathy should auto-connect on startup
tr: Başlama üzerine Empati avto-bağlansın

en: Whether Empathy should automatically log into your accounts on startup.
tr: Empati'niñ başlağanda hesaplarıñızğa avtomatik olaraq içeri imzalanıp imzalanmaycağı.

en: Empathy should auto-away when idle
tr: Atıl olğanda Empati avto-ketkenlesin

en: Whether Empathy should go into away mode automatically if the user is idle.
tr: Qullanıcı atıl olsa Empati'niñ avtomatik olaraq ketken tarzına barıp barmaycağı.

en: Empathy default download folder
tr: Empati ög-belgilengen endirme cilbenti

en: The default folder to save file transfers in.
tr: Dosye aqtarımlarınıñ içinde saqlanacağı ög-belgilengen cilbent.

note: translators: Automatic tasks which are run once to port/update account settings. Ideally, this shouldn't be exposed to users at all, we just use a gsettings key here as an optimization to only run it only once.
en: Magic number used to check if sanity cleaning tasks should be run
tr: Temizleme aqıllılıq vazifeleriniñ çaptırılması lâzim olıp olmağanını teşkermek içün qullanılğan sihirli sayı

en: empathy-sanity-cleaning.c uses this number to check if the cleaning tasks should be executed or not. Users should not change this key manually.
tr: empathy-sanity-cleaning.c bu sayını temizleme vazifeleriniñ ifa etilmesi lâzim olıp olmağanını teşkermek içün qullanır. Qullanıcılarnıñ bu sayını elden deñiştirmemeleri lâzim.

en: Show offline contacts
tr: Devre-tışı temaslarnı köster

en: Whether to show contacts that are offline in the contact list.
tr: Devre-tışı olğan temaslarnıñ temas listesinde kösterilip kösterilmeycegi.

en: Show Balance in contact list
tr: Temaslar listesinde baqiyeni köster

en: Whether to show account balances in the contact list.
tr: Temas listesinde hesap baqiyeleriniñ kösterilip kösterilmeycegi.

en: Hide main window
tr: Baş pencereni gizle

en: Hide the main window.
tr: Baş pencereni gizle.

en: Default directory to select an avatar image from
tr: Bir avatar suretini saylamaq içün ög-belgilengen cilbent

en: The last directory that an avatar image was chosen from.
tr: İçinden bir avatar suretiniñ saylanğan olğanı soñki cilbent.

en: Open new chats in separate windows
tr: Yañı suhbetlerni ayrı pencerelerde aç

en: Always open a separate chat window for new chats.
tr: Yañı suhbetler içün her zaman ayrı bir suhbet penceresi aç.

en: Display incoming events in the status area
tr: Kelici vaqialarnı halet mıntıqasında köster

en: Display incoming events in the status area. If false, present them to the user immediately.
tr: Kelici vaqialarnı durum mıntıqasında köster. "Yañlış" ise, olarnı bivasta qullanıcığa ibraz et.

en: The position for the chat window side pane
tr: Suhbet penceresi yan terezesi içün mevam

en: The stored position (in pixels) of the chat window side pane.
tr: Suhbet penceresi yan terezesiniñ mağazlanğan mevamı (pikseller olaraq).

en: Show contact groups
tr: Temas listelerini köster

en: Whether to show groups in the contact list.
tr: Temas listesinde zümrelerniñ kösterilip kösterilmeycegi.

en: Use notification sounds
tr: Bildirim davuşlarını qullan

en: Whether to play a sound to notify of events.
tr: Vaqialardan haberdar etmek içün bir davuşnıñ çalınıp çalınmaycağı.

en: Disable sounds when away
tr: Uzaqta olğanda davuşlarnı ğayrı qabilleştir

en: Whether to play sound notifications when away or busy.
tr: Uzaqta yaki meşğul olğanda davuş bildirimleriniñ çalınıp çalınmaycağı.

en: Play a sound for incoming messages
tr: Kelgen mesajlar içün bir davuş çal

en: Whether to play a sound to notify of incoming messages.
tr: Kelici mesajlar içün bildirim olaraq bir davuşnıñ çalınıp çalınmaycağı.

en: Play a sound for outgoing messages
tr: Ketken mesajlar içün bir davuş çal

en: Whether to play a sound to notify of outgoing messages.
tr: Ketken mesajlardan haberdar etmek üzre bir davuşnıñ çalınıp çalınmaycağı.

en: Play a sound for new conversations
tr: Yañı qonuşmalar içün bir davuş çal

en: Whether to play a sound to notify of new conversations.
tr: Yañı suhbetlerden haberdar etmek üzre bir davuşnıñ çalınıp çalınmaycağı.

en: Play a sound when a contact logs in
tr: Bir temas içeri imzalanğanda bir davuş çal

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging into the network.
tr: Temaslarnıñ şebekege içeri imzalanuvı haqqında haberdar etmek içün bir davuşnıñ çalınacağı.

en: Play a sound when a contact logs out
tr: Bir temas tışarı imzalanğanda bir davuş çal

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging out of the network.
tr: Temaslarnıñ şebekeden tışarı imzalanuvı haqqında haberdar etmek içün bir davuşnıñ çalınıp çalınmaycağı.

en: Play a sound when we log in
tr: İçeri imzalanğanımızda bir davuş çal

en: Whether to play a sound when logging into a network.
tr: Bir şebekege içeri imzalanğanda bir davuşnıñ çalınıp çalınmaycağı.

en: Play a sound when we log out
tr: Tışarı imzalanğanımızda bir davuş çal

en: Whether to play a sound when logging out of a network.
tr: Bir şebekeden tışarı imzalanğanda bir davuşnıñ çalınıp çalınmaycağı.

en: Enable popup notifications for new messages
tr: Yañı mesajlar içün peyda bildirimlerini qabilleştir

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message.
tr: Yañı bir mesaj alğanda bir peyda bildiriminiñ kösterilip kösterilmeycegi.

en: Disable popup notifications when away
tr: Uzaqta olğanda peyda bildirimlerini ğayrı qabilleştir

en: Whether to show popup notifications when away or busy.
tr: Uzaqta yaki meşğul olğanda peyda bildirimleriniñ kösterilip kösterilmeycegi.

en: Pop up notifications if the chat isn't focused
tr: Suhbet fokuslanmağan ise bildirimler peyda olsun

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message even if the chat is already opened, but not focused.
tr: Bir suhbet endi açıq faqat fokuslanmağan olsa dahi yañı bir mesaj alğanda bir peyda bildiriminiñ kösterilip kösterilmeycegi.

en: Pop up notifications when a contact logs in
tr: Bir temas içeri imzalanğanda bildirimler peyda olsun

en: Whether to show a popup notification when a contact goes online.
tr: Bir temas devre-içi barğanda bir peyda tebliğiniñ kösterilip kösterilmeycegi.

en: Pop up notifications when a contact logs out
tr: Bir temas tışarı imzalanğanda bildirimler peyda olsun

en: Whether to show a popup notification when a contact goes offline.
tr: Bir temas devre-tışı barğanda bir peyda tebliğiniñ kösterilip kösterilmeycegi.

en: Use graphical smileys
tr: Grafikiy tebessümçiklerni qullan

en: Whether to convert smileys into graphical images in conversations.
tr: Qonuşmalarda tebessümçiklerniñ grafikiy suretlerge çevirilip çevirilmeycegi.

en: Show contact list in rooms
tr: Odalarda temas listesini köster

en: Whether to show the contact list in chat rooms.
tr: Suhbet odalarında temas listesiniñ kösterilip kösterilmeycegi.

en: Chat window theme
tr: Suhbet penceresi teması

en: The theme that is used to display the conversation in chat windows.
tr: Suhbet pencerelerinde qonuşmanı köstermek içün qullanılğan tema.

en: Chat window theme variant
tr: Suhbet penceresi teması variantı

en: The theme variant that is used to display the conversation in chat windows.
tr: Suhbet pencerelerinde qonuşmanı köstermek içün qullanılğan tema variantı.

en: Path of the Adium theme to use
tr: Qullanılacaq Adium temasınıñ yolçığı

en: Path of the Adium theme to use if the theme used for chat is Adium. Deprecated.
tr: Suhbet içün qullanılğan tema Adium ise qullanılacaq Adium temasınıñ yolağı. Taqbih etilgen.

en: Enable WebKit Developer Tools
tr: WebKit İnkişafçı Aletlerini Qabilleştir

en: Whether WebKit developer tools, such as the Web Inspector, should be enabled.
tr: Ağ Müfettişi (Web Inspector) kibi WebKit inkişafçı aletleri qabilleştirilsinmi.

en: Inform other users when you are typing to them
tr: Başqa qullanıcılarğa tuşlay olğanıñızda olarnı haberdar et

en: Whether to send the 'composing' or 'paused' chat states. Does not currently affect the 'gone' state.
tr: 'Telif ete' yaki 'tınışlanğan' suhbet durumlarınıñ yiberilip yiberilmeycegi. Hal-hazırda 'ketken' durumına tesir etmey.

en: Use theme for chat rooms
tr: Suhbet odaları içün tema qullan

en: Whether to use the theme for chat rooms.
tr: Suhbet odaları içün temanıñ qullanılacağı.

en: Spell checking languages
tr: İmlâ teşkerüv tilleri

en: Comma-separated list of spell checker languages to use (e.g. "en, fr, nl").
tr: Qullanılacaq imlâ teşkericisi tilleriniñ virgülnen ayırılğan listesi (meselâ, "crh, tr, en").

en: Enable spell checker
tr: İmlâ teşkericisini qabilleştir

en: Whether to check words typed against the languages you want to check with.
tr: Tuşlanğan kelimelerniñ istegeniñiz tillerniñ imlâsına köre teşkerilip teşkerilmeycegi.

en: Nick completed character
tr: Lağap tamamlama remzi

en: Character to add after nickname when using nick completion (tab) in group chat.
tr: Zümre suhbetinde lağap tamamlamanı (sekirme (tab)) qullanğanda isimden soñ eklenecek remiz.

en: Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon
tr: Empati suhbet penceresi işaretçigi olaraq temasnıñ avatarını qullansın

en: Whether Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon.
tr: Empati'niñ temasnıñ avatarını suhbet penceresi işaretçigi olaraq qullanıp qullanmaycağı.

en: Last account selected in Join Room dialog
tr: Odağa Qoşul dialoğında saylanğan soñki hesap

en: D-Bus object path of the last account selected to join a room.
tr: Bir odağa qoşulmaq içün saylanğan soñki hesapnıñ D-Bus nesnesi yolağı.

en: Camera device
tr: Kamera cihazı

en: Default camera device to use in video calls, e.g. /dev/video0.
tr: Video çağırışlarda qullanılacaq ögbelgilengen kamera cihazı, meselâ /dev/vide0.

en: Camera position
tr: Kamera mevziyi

en: Position the camera preview should be during a call.
tr: Kamera ögbaqışınıñ çağırış esnasında olacağı mevzi.

en: Echo cancellation support
tr: Akisseda bastırımı destegi

en: Whether to enable Pulseaudio's echo cancellation filter.
tr: Pulseaudio'nıñ akisseda süzgüçiniñ qabil olıp olmağanı.

en: Show hint about closing the main window
tr: Baş pencereni qapatuv haqqında kinaye köster

en: Whether to show the message dialog about closing the main window with the 'x' button in the title bar.
tr: Baş pencereniñ qapatılması haqqındaki mesaj dialogınıñ serlevha çubuğındaki 'x' dögmesi ile kösterilip kösterilmeycegi.

en: Empathy can publish the user's location
tr: Empati qullanıcınıñ qonumını yayınlaybilir

en: Whether Empathy can publish the user's location to their contacts.
tr: Empati'niñ qullanıcınıñ qonumını temaslarına yayınlay bilip bilmegeni.

en: Empathy can use the network to guess the location
tr: Empati qonumnı tahmin etmek içün şebekeni qullanabilir

en: Whether Empathy can use the network to guess the location.
tr: Empati'niñ qonumnı zan etmek içün şebekeni qullana bilip bilmegeni.

en: Empathy can use the cellular network to guess the location
tr: Empati qonumnı tahmin etmek içün hüceyresel şebekeni qullanabilir

en: Whether Empathy can use the cellular network to guess the location.
tr: Empati'niñ qonumnı zan etmek içün hüceyresel şebekeni qullana bilip bilmegeni.

en: Empathy can use the GPS to guess the location
tr: Empati qonumnı tahmin etmek içün GPS qullanabilir

en: Whether Empathy can use the GPS to guess the location.
tr: Empati'niñ qonumnı zan etmek içün GPS qullana bilip bilmegeni.

en: Empathy should reduce the location's accuracy
tr: Empati qonumnıñ tafsilâtını eksiltsin

en: Whether Empathy should reduce the location's accuracy for privacy reasons.
tr: Empati'niñ hususiyat sebeplerinden dolayı qonumnıñ titizligini eksiltip eksiltmeycegi.

en: No reason was specified
tr: Sebep belirtilmegen

en: The change in state was requested
tr: Durumda deñişiklik istengen edi

en: You canceled the file transfer
tr: Dosye aqtarımından vazgeçtiñiz

en: The other participant canceled the file transfer
tr: Diger iştirakçi dosye aqtarımından vazgeçti

en: Error while trying to transfer the file
tr: Dosyeni keçirmege çalışqanda hata

en: The other participant is unable to transfer the file
tr: Diger iştirakçi dosyeni keçiralmay

en: Unknown reason
tr: Namalüm sebep

en: File transfer completed, but the file was corrupted
tr: Dosye aqtarımı tamamlandı, amma dosye ifsat etilgen edi

en: File transfer not supported by remote contact
tr: Uzaqtaki temas dosye aktarımını desteklemey

en: The selected file is not a regular file
tr: Saylanğan dosye muntazam bir dosye degildir

en: The selected file is empty
tr: Saylanğan dosye boştır

en: Password not found
tr: Parol tapılmadı

en: IM account password for %s (%s)
tr: %s (%s) içün Aniy Mesajlaşma hesabı paroli

en: Password for chatroom '%s' on account %s (%s)
tr: %2$s (%3$s) hesabı üzerindeki suhbet odası '%1$s' içün parol

en: Missed call from %s
tr: %s tarafından çağırış qaçırılğan

note: Translators: this is an outgoing call, e.g. 'Called Alice'
en: Called %s
tr: %s çağırıldı

en: Call from %s
tr: %s tarafından çağırış

en: %d second ago | %d seconds ago
tr[0]: %d saniye evel

en: %d minute ago | %d minutes ago
tr[0]: %d daqqa evel

en: %d hour ago | %d hours ago
tr[0]: %d saat evel

en: %d day ago | %d days ago
tr[0]: %d kün evel

en: %d week ago | %d weeks ago
tr[0]: %d hafta evel

en: %d month ago | %d months ago
tr[0]: %d ay evel

en: in the future
tr: kelecekte

en: Available
tr: Musait

en: Busy
tr: Meşğul

en: Away
tr: Ketken

en: Invisible
tr: Körünmez

en: Offline
tr: Devre-tışı

[ctx: presence]
note: translators: presence type is unknown
en: Unknown
tr: Namalüm

en: No reason specified
tr: Sebep belirtilmegen

en: Status is set to offline
tr: "Devre-tışı" durumı tesbit etildi.

en: Network error
tr: Şebeke hatası

en: Authentication failed
tr: Sahihlenim muvafaqiyetsiz

en: Encryption error
tr: Şifreleme hatası

en: Name in use
tr: İsim qullanımda

en: Certificate not provided
tr: Şehadetname temin etilmegen

en: Certificate untrusted
tr: Şehadetname itimatsız

en: Certificate expired
tr: Şehadetname eskirgen

en: Certificate not activated
tr: Şehadetname faalleştirilmegen

en: Certificate hostname mismatch
tr: Şehadetname qonaqbay-adı eşleşmey

en: Certificate fingerprint mismatch
tr: Şehadetname parmaq-izi eşleşmey

en: Certificate self-signed
tr: Şehadetname öz-imzalı

en: Certificate error
tr: Şehadetname hatası

en: Encryption is not available
tr: Şifreleme faydalanışlı degildir

en: Certificate is invalid
tr: Şehadetname keçersizdir

en: Connection has been refused
tr: Bağlantı red etilgendir

en: Connection can't be established
tr: Bağlantı tesis etilalmay

en: Connection has been lost
tr: Bağlantı coyulğandır

en: This account is already connected to the server
tr: Bu hesap sunucığa endi bağlantılıdır

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
tr: Bağlantı aynı qaynaqnı qullanaraq yañı bir bağlantı ile ivaz etilgendir

en: The account already exists on the server
tr: Sunucıda bu hesap endi mevcuttır

en: Server is currently too busy to handle the connection
tr: Sunucı hal-hazırda bağlantını qollamaq içün artqaç meşğuldir

en: Certificate has been revoked
tr: Şehadetname keri çağırılğandır

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
tr: Şehadetname emniyetsiz bir şifreleme algoritmi qullana ya da kriptografik olaraq zayıftır

en: The length of the server certificate, or the depth of the server certificate chain, exceed the limits imposed by the cryptography library
tr: Sunucı şehadetnamesiniñ uzunlığı, yaki sunucı şehadetnamesi zıncırınıñ terenligi, şifreleme kitaphanesi tarafından tarh etilgen hadlerni aşa

en: Your software is too old
tr: Yazılımıñız artqaç eskidir

en: Internal error
tr: Dahiliy hata

en: People Nearby
tr: Yaqındaki Kişiler

en: Yahoo! Japan
tr: Yahoo! Yaponiya

en: Google Talk
tr: Google Qonuşma

en: Facebook Chat
tr: Facebook Suhbeti

en: All accounts
tr: Hepsi hesaplar

en: Pass_word
tr: _Sır-söz

en: Screen _Name
tr: _Ekran İsmi

en: <b>Example:</b> MyScreenName
tr: <b>Misal:</b> Ekranİsmim

note: remember password ticky box
en: Remember password
tr: Parolni hatırla

en: _Port
tr: _Liman

en: _Server
tr: _Sunucı

en: Advanced
tr: İleriletilgen

en: What is your AIM screen name?
tr: AIM ekran ismiñiz nedir?

en: What is your AIM password?
tr: AIM paroliñiz nedir?

en: Remember Password
tr: Parolni Hatırla

en: Account
tr: Hesap

en: Password
tr: Parol:

en: Server
tr: Sunucı

en: Port
tr: Liman

en: Username:
tr: Qullanıcı adı:

en: A_pply
tr: _Uyğula

en: L_og in
tr: İçeri _imzalan

en: This account already exists on the server
tr: Sunucıda bu hesap endi mevcuttır

en: Create a new account on the server
tr: Sunucı üzerinde yañı bir hesap icat et

note: To translators: The first parameter is the login id and the * second one is the network. The resulting string will be something * like: "MyUserName on freenode". * You should reverse the order of these arguments if the * server should come before the login id in your locale.
en: %1$s on %2$s
tr: %2$s üzerinde %1$s

note: To translators: The parameter is the protocol name. The resulting * string will be something like: "Jabber Account"
en: %s Account
tr: %s Hesabı

en: New account
tr: Yañı hesap

en: Login I_D
tr: İçeri İmzalanuv _Kimligi

en: <b>Example:</b> username
tr: <b>Misal:</b> qullanıcı adı

en: What is your GroupWise User ID?
tr: GroupWise Qullanıcı Kimligiñiz nedir?

en: What is your GroupWise password?
tr: GroupWise paroliñiz nedir?

en: ICQ _UIN
tr: ICQ _UIN (Emsalsiz Kimlik Numarası)

en: <b>Example:</b> 123456789
tr: <b>Misal:</b> 123456789

en: Ch_aracter set
tr: _Remiz kümesi

en: What is your ICQ UIN?
tr: ICQ Evrensel İnternet Nomerañız (EİN; UIN) nedir?

en: What is your ICQ password?
tr: ICQ paroliñiz nedir?

en: Network
tr: Şebeke

en: Character set
tr: Remiz kümesi

en: Add…
tr: Ekle…

en: Remove
tr: Çetleştir

note: Translators: tooltip on a 'Go Up' button used to sort IRC servers by priority
en: Up
tr: Yuqarı

note: Translators: tooltip on a 'Go Down' button used to sort IRC servers by priority
en: Down
tr: Aşağı

en: Servers
tr: Sunucılar

en: Most IRC servers don't need a password, so if you're not sure, don't enter a password.
tr: IRC sunucılarınıñ ekseriyeti içün bir parolge ihtiyac yoq, ondan dolayı, emin degil iseñiz, bir parol kirsetmeñiz.

en: Nickname
tr: Lağap

en: Quit message
tr: Terk mesajı

en: Real name
tr: Kerçek isim

en: Username
tr: Qullanıcı adı

en: Which IRC network?
tr: Qaysı IRC şebekesi?

en: What is your IRC nickname?
tr: IRC lağabıñız nedir?

en: What is your Facebook username?
tr: Facebook qullanıcı adıñız nedir?

note: This string is not wrapped in the dialog so you may have to add some '\n' to make it look nice.
en: This is your username, not your normal Facebook login.
    If you are facebook.com/<b>badger</b>, enter <b>badger</b>.
    Use <a href="http://www.facebook.com/username/">this page</a> to choose a Facebook username if you don't have one.
tr: Bu siziñ qullanıcı adıñızdır, normal Facebook içeri-imzalanmañız degil.
    Eger facebook.com/<b>milliyhaq</b> iseñiz, <b>milliyhaq</b> kirsetiñiz.
    Facebook qullanıcı adıñız yoq ise, birini saylamaq içün <a href="http://www.facebook.com/username/">bu sahife</a>ni qullanıñız.

en: What is your Facebook password?
tr: Facebook paroliñiz nedir?

en: What is your Google ID?
tr: Google kimligiñiz nedir?

en: <b>Example:</b> user@gmail.com
tr: <b>Misal:</b> qullanici@gmail.com

en: What is your Google password?
tr: Google paroliñiz nedir?

en: <b>Example:</b> user@jabber.org
tr: <b>Misal:</b> qullanici@jabber.org

en: I_gnore SSL certificate errors
tr: SSL şehadetnamesi hatalarını _ihmal et

en: Priori_ty
tr: _Evveliyet

en: Reso_urce
tr: _Qaynaq

en: Encr_yption required (TLS/SSL)
tr: Şifreleme ş_arttır (TLS/SSL)

en: Override server settings
tr: Sunucı ayarlarınınıñ üstünden ayda

en: Use old SS_L
tr: Eski SSL q_ullan

en: What is your Jabber ID?
tr: Jabber kimligiñiz nedir?

en: What is your desired Jabber ID?
tr: Arzu etkeniñiz Jabber kimligi nedir?

en: What is your Jabber password?
tr: Jabber paroliñiz nedir?

en: What is your desired Jabber password?
tr: Arzu etkeniñiz Jabber paroli nedir?

en: Nic_kname
tr: _Lağap

en: _Last Name
tr: _Soyadı

en: _First Name
tr: _Ad

en: _Published Name
tr: _Münteşir İsim

en: _Jabber ID
tr: _Jabber Kimligi

en: E-_mail address
tr: _E-poçta adresi

en: <b>Example:</b> user@hotmail.com
tr: <b>Misal:</b> qullanici@hotmail.com

en: What is your Windows Live ID?
tr: Windows Live kimligiñiz nedir?

en: What is your Windows Live password?
tr: Windows Live paroliñiz nedir?

en: Auto
tr: Avto

en: None
tr: Yoq

en: _Username
tr: _Qullanıcı adı

en: <b>Example:</b> user@my.sip.server
tr: <b>Misal:</b> qullanici@sip.sunucım

en: Use this account to call _landlines and mobile phones
tr: _Sabit hatlarnı ve cep telefonlarını aramaq içün bu hesapnı qullan

en: NAT Traversal Options
tr: Şebeke Adresi Çevirme (ŞAÇ; NAT) Çaprazlayış İhtiyariyatı

en: Proxy Options
tr: Proksi İhtiyariyatı

en: Miscellaneous Options
tr: Müteferriq İhtiyariyat

en: STUN Server
tr: STUN Sunucısı

en: Discover the STUN server automatically
tr: STUN sunucısını öz-özünden keşfet

en: Discover Binding
tr: Bağlamnı Keşfet

en: Keep-Alive Options
tr: Canlı-Tut İhtiyariyatı

en: Mechanism
tr: Mehanizm

en: Interval (seconds)
tr: Aralıq (saniyeler)

en: Authentication username
tr: Sahihlenim qullanıcı adı

en: Transport
tr: Naqliye

en: Loose Routing
tr: Kevşek Marşrutlama

en: Ignore TLS Errors
tr: TLS Hatalarını İhmal Et

en: Local IP Address
tr: Yerli İP Adresi

en: What is your SIP login ID?
tr: SIP içeri imzalanuv kimligiñiz nedir?

en: What is your SIP account password?
tr: SIP hesabı paroliñiz nedir?

en: Pass_word:
tr: Pa_rol:

en: Yahoo! I_D:
tr: Yahoo! _Kimligi:

en: I_gnore conference and chat room invitations
tr: Toplaşuv ve suhbet odası davetlerini _ihmal et

en: _Room List locale:
tr: _Oda Listesi mahali:

en: Ch_aracter set:
tr: _Remiz kümesi:

en: _Port:
tr: _Liman:

en: What is your Yahoo! ID?
tr: Yahoo! kimligiñiz nedir?

en: What is your Yahoo! password?
tr: Yahoo! paroliñiz nedir?

en: Couldn't convert image
tr: Suret çevirilamadı

en: None of the accepted image formats are supported on your system
tr: Maqbul suret formatlarınıñ hiç biri sistemiñizde desteklenmey

en: Couldn't save picture to file
tr: Suret dosyege saqlanamadı

en: Select Your Avatar Image
tr: Avatar Suretiñizni Saylañız

en: Take a picture...
tr: Bir resim çıqar...

en: No Image
tr: Suret Yoq

en: Images
tr: Suretler

en: All Files
tr: Hepsi Dosyeler

en: Click to enlarge
tr: Büyütmek içün çertiñiz

en: Authentication failed for account <b>%s</b>
tr: <b>%s</b> hesabı içün sahihlenim muvaffaqiyetsiz edi

en: Retry
tr: Kene deñe

en: Enter your password for account
    <b>%s</b>
tr: <b>%s</b>
    hesabı içün paroliñizni kirsetiñiz

en: Select...
tr: Sayla...

en: _Select
tr: _Sayla

en: There was an error starting the call
tr: Çağırışnı başlatqanda bir hata bar edi.

en: The specified contact doesn't support calls
tr: Belirtilgen temas çağırışlarnı desteklemey

en: The specified contact is offline
tr: Belirtilgen temas devre-tışıdır

en: The specified contact is not valid
tr: Belirtilgen temas keçersizdir

en: Emergency calls are not supported on this protocol
tr: Bu protokol üzerinde acil yardım aramaları desteklenmey

en: You don't have enough credit in order to place this call
tr: Bu çağırışnı yapmaq içün yeterli kreditiñiz yoq

en: Failed to open private chat
tr: Hususiy suhbet açılamadı

en: Topic not supported on this conversation
tr: Bu qonuşma üzerinde mevzu desteklenmey

en: You are not allowed to change the topic
tr: Mevzunı deñiştirmege izniñiz yoq

en: Invalid contact ID
tr: Keçersiz temas kimligi

en: /clear: clear all messages from the current conversation
tr: /clear: cari qonuşmadan mesajlarnıñ hepsini temizle

en: /topic <topic>: set the topic of the current conversation
tr: /topic <mevzu>: cari qonuşmanıñ mevzusını tesbit et

en: /join <chat room ID>: join a new chat room
tr: /join <suhbet odası kimligi>: yañı bir suhbet odasına qoşul

en: /j <chat room ID>: join a new chat room
tr: /j <suhbet odası kimligi>: yañı bir suhbet odasına qoşul

en: /part [<chat room ID>] [<reason>]: leave the chat room, by default the current one
tr: /part [<suhbet odası kimligi>] [<sebep>]: suhbet odasından ayırıl (ögbelgilengen olaraq, şu anda bulunılğandan)

en: /query <contact ID> [<message>]: open a private chat
tr: /query <temas kimligi> [<mesaj>]: hususiy bir suhbet aç

en: /msg <contact ID> <message>: open a private chat
tr: /msg <temas kimligi> [<risale>]: hususiy bir suhbet aç

en: /nick <nickname>: change your nickname on the current server
tr: /nick <lağap>: cari sunucı üzerindeki lağabıñıznı deñiştiriñiz

en: /me <message>: send an ACTION message to the current conversation
tr: /me <mesaj>: cari qonuşmağa bir AMEL mesajını yiber

en: /say <message>: send <message> to the current conversation. This is used to send a message starting with a '/'. For example: "/say /join is used to join a new chat room"
tr: /say <mesaj>: cari qonuşmağa <mesaj> yiber. Bu, '/' ile başlağan bir mesajnı yibermek içün qullanılır. Meselâ: "/say /join" yañı bir suhbet odasına qoşulmaq içün qullanılır

en: /whois <contact ID>: display information about a contact
tr: /whois <temas kimligi>: bir temas haqqındaki malümatnı köster

en: /help [<command>]: show all supported commands. If <command> is defined, show its usage.
tr: /help [<buyruq>]: hepsi desteklengen buyruqlarnı köster. Eger <buyruq> belgilengen ise, qullanılışını köster.

en: Usage: %s
tr: Qullanılış: %s

en: Unknown command
tr: Namalüm buyruq

en: Unknown command; see /help for the available commands
tr: Namalüm buyruq; faydalanışlı buyruqlar içün /help körüñiz

en: insufficient balance to send message
tr: Mesajnı yibermek içün yetersiz baqiye

en: Error sending message '%s': %s
tr: '%s' mesajı yiberilgende hata : %s

en: Error sending message: %s
tr: Mesaj yiberilgende hata: %s

note: translators: error used when user doesn't have enough credit on his * account to send the message.
en: insufficient balance to send message. <a href='%s'>Top up</a>.
tr: mesaj yibermek içün yetersiz baqiye. <a href='%s'>Kredit ekle</a>.

en: not capable
tr: naqabil

en: offline
tr: devre-tışı

en: invalid contact
tr: keçersiz temas

en: permission denied
tr: ruhset inkâr etildi

en: too long message
tr: fazla uzun mesaj

en: not implemented
tr: eda etilmegen

en: unknown
tr: namalüm

en: Topic:
tr: Mevzu:

en: Topic set to: %s
tr: Mevzu şöyle tesbit etildi: %s

en: Topic set by %s to: %s
tr: Mevzu %s tarafından şöyle tesbit etildi: %s

note: No need to display this 'event' is no topic can be defined anyway
en: No topic defined
tr: Mevzu tarif etilmegen

en: (No Suggestions)
tr: (Telqinler Yoq)

note: translators: %s is the selected word
en: Add '%s' to Dictionary
tr: '%s' Luğatqa Eklensin

note: translators: first %s is the selected word, * second %s is the language name of the target dictionary
en: Add '%s' to %s Dictionary
tr: '%s' %s Luğatqa Eklensin

en: Insert Smiley
tr: Tebessümçik Qıstır

note: send button
en: _Send
tr: _Yiber

note: Spelling suggestions
en: _Spelling Suggestions
tr: _İmlâ Telqinleri

en: Failed to retrieve recent logs
tr: Deminki kütükler tapılıp ketirilamadı

en: %s has disconnected
tr: %s bağlantısını qopardı

note: translators: reverse the order of these arguments * if the kicked should come before the kicker in your locale.
en: %1$s was kicked by %2$s
tr: %1$s, %2$s tarafından def etildi

en: %s was kicked
tr: %s def etildi

note: translators: reverse the order of these arguments * if the banned should come before the banner in your locale.
en: %1$s was banned by %2$s
tr: %1$s, %2$s tarafından man etildi

en: %s was banned
tr: %s man etildi

en: %s has left the room
tr: %s odanı terk etti

en: %s has joined the room
tr: %s odağa qoşuldı

en: %s is now known as %s
tr: %s şimdi %s olaraq biline.

note: We don't know if the incoming call has been accepted or not, so we * assume it hasn't and if it has, we'll set the proper status when * we get the new handler.
en: Disconnected
tr: Bağlanmağan

note: Add message
en: Would you like to store this password?
tr: Bu parolni mağazlamağa ister ediñizmi?

en: Remember
tr: Hatırla

en: Not now
tr: Şimdi degil

en: Wrong password; please try again:
tr: Keçersiz parol; lütfen yañıdan deñeñiz:

note: Add message
en: This room is protected by a password:
tr: Bu oda bir parol tarafından qoruna:

en: Join
tr: Qoşul

en: Connected
tr: Bağlanğan

en: Conversation
tr: Qonuşma

en: Unknown or invalid identifier
tr: Namalüm yaki keçersiz kimlik

en: Contact blocking temporarily unavailable
tr: Temas bloklaması muvaqqat olaraq faydalanışsız

en: Contact blocking unavailable
tr: Temas bloklaması faydalanışsız

en: Permission Denied
tr: Ruhset İnkâr Etildi

en: Could not block contact
tr: Temas bloklanamadı

en: Edit Blocked Contacts
tr: Bloklanğan Temaslarnı Tahrir Et

note: Account and Identifier
en: Account:
tr: Hesap:

en: Blocked Contacts
tr: Bloklanğan Temaslar

en: Full name
tr: Tam isim

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: E-mail address
tr: E-poçta adresi

en: Website
tr: Ağ-saytı

en: Birthday
tr: Doğum künü

note: Note to translators: this is the caption for a string of the form "5 * minutes ago", and refers to the time since the contact last interacted * with their IM client.
en: Last seen:
tr: Soñki körüşme:

en: Server:
tr: Sunucı:

en: Connected from:
tr: Şuradan bağlanğan:

note: FIXME: once Idle implements SimplePresence using this information, we can * and should bin this.
en: Away message:
tr: Ketken mesajı:

en: work
tr: iş

en: home
tr: ev

en: mobile
tr: mobil

en: voice
tr: davuş

en: preferred
tr: tercih etilgen

en: postal
tr: poçta

en: parcel
tr: paket

note: Title
en: Search contacts
tr: Temaslarnı qıdır

en: Search:
tr: Qıdır:

en: _Add Contact
tr: Temas _Ekle

en: No contacts found
tr: Temaslar tapılmadı

en: Your message introducing yourself:
tr: Özüñizni tanıtqan mesajıñız:

en: Please let me see when you're online. Thanks!
tr: Lütfen ne zaman devre-içi olğanıñıznı körmeme izin beriñiz. Teşekkürler!

en: Save Avatar
tr: Avatarnı Saqla

en: Unable to save avatar
tr: Avatar saqlanalmay

note: Identifier to connect to Instant Messaging network Setup id label
en: Identifier
tr: Kimlikleyici

note: Setup nickname entry
en: Alias
tr: Tahallüs

en: Contact Details
tr: Temas Tafsilâtı

en: Information requested…
tr: Malümat rica etildi...

en: <b>Location</b> at (date)
tr: <b>Qonum</b> (tarih)

en: Client Information
tr: Müşteri Malümatı

en: OS
tr: İşletim Sistemi

en: Version
tr: Sürüm

en: Client
tr: Müşteri

en: Groups
tr: Zümreler

en: Select the groups you want this contact to appear in.  Note that you can select more than one group or no groups.
tr: Bu temasnıñ içinde körünmesini istegeniñiz zümrelerni saylañız.  Birden fazla zümreni saylay ya da hiç birini saylamay bilirsiñiz.

en: _Add Group
tr: Zümre _Ekle

[ctx: verb in a column header displaying group names]
en: Select
tr: Sayla

en: Group
tr: Zümre

en: New Contact
tr: Yañı Temas

en: Block %s?
tr: %s bloklansınmı?

en: Are you sure you want to block '%s' from contacting you again?
tr: '%s' temasınıñ siziñ ile yañıdan temasqa keçmesini bloklamağa istegeniñizden eminsiñizmi?

en: The following identity will be blocked: | The following identities will be blocked:
tr[0]: Aşağıdaki kimlik(ler) bloklanacaq:

en: The following identity can not be blocked: | The following identities can not be blocked:
tr[0]: Aşağıdaki kimlik(ler) bloklanalmaz:

en: _Block
tr: _Blokla

en: _Report this contact as abusive | _Report these contacts as abusive
tr[0]: Bu temas(lar)nı suiistimalcıl olaraq _maruza et

en: Edit Contact Information
tr: Temas Malümatını Tahrir Et

note: Translators: the heading at the top of the Information dialogue
en: Linked Contacts
tr: Halqalandırılğan Temaslar

en: gnome-contacts not installed
tr: gnome-contacts qurulğan degil

en: Please install gnome-contacts to access contacts details.
tr: Temas tafsilâtına irişim içün lütfen gnome-contacts quruñız.

en: Select account to use to place the call
tr: Arama içün qullanılacaq hesapnı saylañız

en: Call
tr: Çağırış

en: Mobile
tr: Mobil

en: Work
tr: İş

en: HOME
tr: EV

en: _Block Contact
tr: Temasnı _Blokla

en: Delete and _Block
tr: Sil ve _Blokla

en: Do you really want to remove the contact '%s'?
tr: Kerçekten '%s' temasını çetleştirmege isteysiñizmi?

en: Do you really want to remove the linked contact '%s'? Note that this will remove all the contacts which make up this linked contact.
tr: Halqalandırılğan '%s' temasını kerçekten çetleştirmege isteysiñizmi? İhtar: bu, bu halqalandırılğan temasnı teşkil etken bütün temaslarnı silecek.

en: Removing contact
tr: Temas çetleştirile

en: _Remove
tr: Çetleş_tir

note: add chat button
en: _Chat
tr: _Suhbet

[ctx: menu item]
en: _Audio Call
tr: _Davuşlı Çağırış

[ctx: menu item]
en: _Video Call
tr: _Video Çağırış

en: _Previous Conversations
tr: Evelki _Qonuşmalar

en: Send File
tr: Dosye Yiber

en: Share My Desktop
tr: Masaüstümni Paylaş

en: Favorite
tr: Favorit

en: Infor_mation
tr: _Malümat

[ctx: Edit individual (contextual menu)]
en: _Edit
tr: _Tahrir

note: send invitation
en: Inviting you to this room
tr: Bu odağa sizni davet ete

en: _Invite to Chat Room
tr: Suhbet Odasına _Davet Et

en: _Add Contact…
tr: Temas _Ekle…

en: Do you really want to remove the group '%s'?
tr: Kerçekten '%s' zümresini çetleştirmege isteysiñizmi?

en: Removing group
tr: Zümre çetleştirile

en: Re_name
tr: Kene _adlandır

en: Channels:
tr: Kanallar:

en: Country ISO Code:
tr: Ülke İSO Kodu:

en: Country:
tr: Memleket:

en: State:
tr: Vilâyet:

en: City:
tr: Şeher:

en: Area:
tr: Mıntıqa:

en: Postal Code:
tr: Poçta Kodu:

en: Street:
tr: Soqaq:

en: Building:
tr: Bina:

en: Floor:
tr: Qat:

en: Room:
tr: Oda:

en: Text:
tr: Metin:

en: Description:
tr: Tasvir:

en: Accuracy Level:
tr: Titizlik Seviyesi:

en: Error:
tr: Hata:

en: Vertical Error (meters):
tr: Vertikal Hata (metre):

en: Horizontal Error (meters):
tr: Ufqiy Hata (metre):

en: Speed:
tr: Sur'at:

en: Bearing:
tr: Kerteriz:

en: Climb Speed:
tr: Tırmaşma Sur'atı:

en: Last Updated on:
tr: Soñki Yañartma Tarihi:

en: Longitude:
tr: Boyluq:

en: Latitude:
tr: Enlik:

en: Altitude:
tr: Raqım:

en: Location
tr: Qonum

en: %B %e, %Y at %R UTC
tr: %e %B, %Y, saat %R (EEZ; UTC)

note: Alias
en: Alias:
tr: Tahallüs:

note: Translators: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier:
tr: Kimlikleyici:

en: Linked contact containing %u contact | Linked contacts containing %u contacts
tr[0]: %u temasnı ihtiva etken halqalandırılğan temas

en: <b>Location</b> at (date)
tr: <b>Qonum</b> (tarih)

en: Online from a phone or mobile device
tr: Bir telefon ya da mobil cihazdan devre-içi.

en: New Network
tr: Yañı Şebeke

en: Choose an IRC network
tr: Bir IRC şebekesini saylañız

en: Reset _Networks List
tr: Şebeke Listesini _Sıfırla

[ctx: verb displayed on a button to select an IRC network]
en: Select
tr: Sayla

en: new server
tr: yañı sunucı

en: Empathy can automatically discover and chat with the people connected on the same network as you. If you want to use this feature, please check that the details below are correct.
tr: Empati siziñ ile aynı şebekede bağlanğan insanlarnı öz-özünden keşfete ve suhbet ete bilir. Bu hususiyetni qullanmağa isteseñiz, lütfen aşağıdaki tafsilâtnıñ doğrulığını teşkeriñiz.

en: People nearby
tr: Yaqındaki kişiler

en: You can change these details later or disable this feature by choosing <span style="italic">Edit → Accounts</span> in the Contact List.
tr: Temaslar Listesinde <span style="italic">Tahrir → Hesaplar</span> saylayaraq bu tafsilâtnı soñra deñiştire yaki bu hususiyetni ğayrıqabilleştire bilirsiñiz.

en: History
tr: Keçmiş

en: Show
tr: Köster

en: Search
tr: Qıdır

en: Chat in %s
tr: %s içinde Suhbet

en: Chat with %s
tr: %s ile suhbet et

en: %s second | %s seconds
tr[0]: %s saniye

en: %s minute | %s minutes
tr[0]: %s daqqa

en: Call took %s, ended at %s
tr: Çağırış %s aldı, bitiş vaqtı: %s

en: Today
tr: Bugün

en: Yesterday
tr: Tünevin

en: Anytime
tr: Her hangi zaman

en: Anyone
tr: Her hangi biri

en: Who
tr: Kim

en: When
tr: Qaçan

en: Anything
tr: Her hangi bir şey

en: Text chats
tr: Metin suhbetleri

en: Calls
tr: Çağırışlar

en: Incoming calls
tr: Kelici çağırışlar

en: Outgoing calls
tr: Ketici çağırışlar

en: Missed calls
tr: Qaçırılğan çağırışlar

en: What
tr: Ne

en: Are you sure you want to delete all logs of previous conversations?
tr: Evelki qonuşmalarnıñ kütüklerininiñ hepsini silmege istegeniñizden eminsiñizmi?

en: Clear All
tr: Hepsini Temizle

en: Delete from:
tr: Şuradan sil:

en: _File
tr: _Dosye

en: _Edit
tr: _Tahrir

en: Delete All History...
tr: Bütün Keçmişni Sil...

en: Profile
tr: Profil

en: Chat
tr: Suhbet

en: page 2
tr: sahife 2

en: <span size="x-large">Loading...</span>
tr: <span size="x-large">Yüklene...</span>

en: What kind of chat account do you have?
tr: Ne çeşit suhbet hesabıñız bar?

en: Adding new account
tr: Yañı hesap eklene

en: Enter a contact identifier or phone number:
tr: Bir temas kimligi yaki telefon numarası kirsetiñiz:

note: add video button
en: _Video Call
tr: _Video Çağırış

note: add audio button
en: _Audio Call
tr: _Davuşlı Çağırış

note: Tweak the dialog
en: New Call
tr: Yañı Çağırış

en: The contact is offline
tr: Temas devre-tışıdır

en: The specified contact is either invalid or unknown
tr: Belirtilgen temas keçersizdir yaki namalümdir

en: The contact does not support this kind of conversation
tr: Temas bu tür qonuşmanı desteklemey

en: The requested functionality is not implemented for this protocol
tr: İstengen işleyiş bu protokol içün eda etilgen degil

en: Could not start a conversation with the given contact
tr: Berilgen temas ile bir qonuşma başlatılamadı

en: You are banned from this channel
tr: Bu kanaldan men etilgensiñiz

en: This channel is full
tr: Bu kanal toludır

en: You must be invited to join this channel
tr: Bu kanalğa qoşulmaq içün davet etilmelisiñiz

en: Can't proceed while disconnected
tr: Bağlanğance devam etilalmay

en: Permission denied
tr: Ruhset inkâr etildi

en: There was an error starting the conversation
tr: Qonuşmanı başlatqanda bir hata bar edi

note: Tweak the dialog
en: New Conversation
tr: Yañı Qonuşma

note: COL_STATUS_TEXT COL_STATE_ICON_NAME COL_STATE COL_DISPLAY_MARKUP COL_STATUS_CUSTOMISABLE COL_TYPE
en: Custom Message…
tr: Şahsiyleştirilgen Mesaj…

en: Edit Custom Messages…
tr: Şahsiyleştirilgen Mesajlarnı Tahrir Et…

en: Click to remove this status as a favorite
tr: Bu durumnı favoritlerden çetleştirmek içün çertiñiz

en: Click to make this status a favorite
tr: Bu durumnı favorit biri yapmaq içün çertiñiz

note: Translators: %s is a status message like 'At the pub' for example
en: <b>Current message: %s</b>
    <small><i>Press Enter to set the new message or Esc to cancel.</i></small>
tr: <b>Cari mesaj: %s</b>
    <small><i>Yañı mesajnı tesbit etmek içün Enter yaki vazgeçmek içün Esc basıñız.</i></small>

en: Set status
tr: Durumnı tesbit et

note: Custom messages
en: Custom messages…
tr: Şahsiyleştirilgen mesajlar…

note: Create account To translator: %s is the name of the protocol, such as "Google Talk" or * "Yahoo!"
en: New %s account
tr: Yañı %s hesabı

en: _Match case
tr: Büyük-ufaq _hassasiyeti

en: Find:
tr: Tap:

en: _Previous
tr: _Evvelki

en: _Next
tr: _Soñraki

en: Mat_ch case
tr: Büyük-ufaq _hassasiyeti

en: Phrase not found
tr: İbare tapılmadı

en: Received an instant message
tr: Bir aniy mesaj alındı

en: Sent an instant message
tr: Bir aniy mesaj yiberildi

en: Incoming chat request
tr: Kelici suhbet istemi

en: Contact connected
tr: Temas bağlanğan

en: Contact disconnected
tr: Temas bağlanğan degil

en: Connected to server
tr: Sunucığa bağlanılğan

en: Disconnected from server
tr: Sunucığa bağlanılğan degil

en: Incoming voice call
tr: Kelici sesli çağırtma

en: Outgoing voice call
tr: Ketici sesli çağırtma

en: Voice call ended
tr: Sesli çağırtma soñlandı

en: Edit Custom Messages
tr: Şahsiyleştirilgen Mesajlarnı Tahrir Et

en: Subscription Request
tr: Abunelik İstemi

en: %s would like permission to see when you are online
tr: %s ne zaman devre-içi olğanıñıznı körmek içün izin ister edi

en: _Decline
tr: _Red Et

en: _Accept
tr: _Qabul Et

en: Message edited at %s
tr: Mesaj şu tarihte tahrir etildi: %s

en: The identity provided by the chat server cannot be verified.
tr: Suhbet sunucısı tarafından temin etilgen kimlik doğrulanalmay.

en: The certificate is not signed by a Certification Authority.
tr: Şehadetname bir Şehadetnameleme Salâhiyeti tarafından imzalanğan degildir.

en: The certificate has expired.
tr: Şehadetname eskirgendir.

en: The certificate hasn't yet been activated.
tr: Şehadetname şimdilik faalleştirilmegendir.

en: The certificate does not have the expected fingerprint.
tr: Şehadetname beklengen parmaqizine sahip degildir.

en: The hostname verified by the certificate doesn't match the server name.
tr: Şehadetname tarafından doğrulanğan qonaqbay adı sunucı adı ile eşleşmey.

en: The certificate is self-signed.
tr: Şehadetname öz-imzalıdır.

en: The certificate has been revoked by the issuing Certification Authority.
tr: Şehadetname ihrac etici Şehadetnameleme Salâhiyeti tarafından keri çağırılğandır.

en: The certificate is cryptographically weak.
tr: Şehadetname kriptografik olaraq zayıftır.

en: The certificate length exceeds verifiable limits.
tr: Şehadetname uzunlığı doğrulanabilir hadlerni aşa.

en: The certificate is malformed.
tr: Şehadetname fena-şekillidir.

en: Expected hostname: %s
tr: Beklengen qonaqbay-adı: %s

en: Certificate hostname: %s
tr: Şehadetname qonaqbay-adı: %s

en: C_ontinue
tr: _Devam Et

en: Untrusted connection
tr: İtimatsız bağlantı

en: This connection is untrusted. Would you like to continue anyway?
tr: Bu bağlantı itimatsızdır. Kene de devam etmege ister ediñizmi?

en: Remember this choice for future connections
tr: Bu saylavnı kelecek bağlantılar içün hatırla

en: Certificate Details
tr: Şehadetname Tafsilâtı

en: Unable to open URI
tr: URİ açılalmay

en: Select a file
tr: Bir dosye sayla

en: Insufficient free space to save file
tr: Dosyeni saqlamaq içün yetersiz boş feza

en: %s of free space are required to save this file, but only %s is available. Please choose another location.
tr: Bu dosyeni saqlamaq içün %s qadar boş feza zarurdır, amma ancaq %s faydalanışlıdır. Lütfen başqa bir qonumnı saylañız.

en: Incoming file from %s
tr: %s tarafından kelici dosye

en: Go online to edit your personal information.
tr: Şahsiy malümatıñıznı tahrir etmek içün devre-içi barıñız.

en: <b>Personal Details</b>
tr: <b>Şahsiy Tafsilât</b>

note: Copy Link Address menu item
en: _Copy Link Address
tr: İlişim Adresini _Kopiyala

note: Open Link menu item
en: _Open Link
tr: İlişimni _Aç

note: Inspector
en: Inspect HTML
tr: HTML Teftiş Et

en: Current Locale
tr: Ağımdaki Mahal

en: Arabic
tr: Arapça

en: Armenian
tr: Ermenice

en: Baltic
tr: Baltıq

en: Celtic
tr: Keltik

en: Central European
tr: Orta Avropa

en: Chinese Simplified
tr: Çince, Basitleştirilgen

en: Chinese Traditional
tr: Çince, Ananeviy

en: Croatian
tr: Hırvatça

en: Cyrillic
tr: Kiril

en: Cyrillic/Russian
tr: Kiril/Rusça

en: Cyrillic/Ukrainian
tr: Kiril/Ukraince

en: Georgian
tr: Gürcice

en: Greek
tr: Yunanca

en: Gujarati
tr: Güceratice

en: Gurmukhi
tr: Gurmuki

en: Hebrew
tr: İbraniyce

en: Hebrew Visual
tr: İbraniyce, Körsel

en: Hindi
tr: Hindce

en: Icelandic
tr: İslandiyaca

en: Japanese
tr: Yaponca

en: Korean
tr: Korece

en: Nordic
tr: Skandinav

en: Persian
tr: Farsça

en: Romanian
tr: Rumınca

en: South European
tr: Cenübiy Avropa

en: Thai
tr: Tayca

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Unicode
tr: Unikod

en: Western
tr: Ğarbiy

en: Vietnamese
tr: Vietnamca

en: Top Contacts
tr: Eñ Sıq Temaslar

en: Ungrouped
tr: Zümrelenmegen

note: Add a prefix explaining that something goes wrong when trying to * fetch contact's presence.
en: Server cannot find contact: %s
tr: Sunucı temasnı tapalmay: %s

en: No error message
tr: Hata mesajı yoq

en: Instant Message (Empathy)
tr: Aniy Mesaj (Empati)

en: Empathy is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
tr: Empati, serbest yazılımdır; onı Serbest Yazılım Vaqfı (FSF) tarafından neşir etilgeni kibi GNU Umumiy Aleniy Litsenziyası şartları altında kene dağıtabilir ve/yaki deñiştirebilirsiñiz; ya Litsenziyanıñ 2-nci sürümi, ya da (ihtiyarıñızğa köre) her hangi soñraki sürümi.

en: Empathy is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
tr: Empati faydalı olacağı ümüti ile, lâkin HER HANGİ KEFALET OLMADAN dağıtıla; hatta zımniy ALIP-BERİLEBİLİRLİK yaki BELLİ MURATQA LİYAQAT kefaleti olmadan.  Daha çoq tafsilât içün GNU Umumiy Aleniy Litsenziyasını körüñiz.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Empathy; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-130159 USA
tr: Empati ile beraber bir GNU Umumiy Aleniy Litsenziyası kopiyasını berilgen olmañız lâzim; aksi taqdirde, Serbest Yazılım Vaqfı'na yazıñız: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-130159 USA

en: An Instant Messaging client for GNOME
tr: GNOME içün Aniy Mesajlaşma müşterisi

en: Don't display any dialogs; do any work (eg, importing) and exit
tr: Hiç bir dialog kösterme; her hangi işni (meselâ, ithal etüv) yap ve çıq

en: Don't display any dialogs unless there are only "People Nearby" accounts
tr: Faqat "Yaqındaki Kişiler" hesapları olmağance her hangi dialoglar kösterme

en: Initially select given account (eg, gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)
tr: Başlanğıç olaraq berilgen hesapnı sayla (meselâ, gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)

en: <account-id>
tr: <hesap-kimligi>

en: - Empathy Accounts
tr: - Empati Hesapları

en: Empathy Accounts
tr: Empati Hesapları

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * unsaved changes
en: There are unsaved modifications to your %s account.
tr: %s hesabıñızğa saqlanmağan deñişiklikler bar.

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * an unsaved new account
en: Your new account has not been saved yet.
tr: Yañı hesabıñız şimdilik saqlanmağandır.

en: Connecting…
tr: Bağlanıla…

en: Offline — %s
tr: Devre-tışı — %s

en: Disconnected — %s
tr: Bağlantı qoparılğan — %s

en: Offline — No Network Connection
tr: Devre-tışı — Şebeke Bağlantısı Yoq

en: Unknown Status
tr: Namalüm Status

en: This account has been disabled because it relies on an old, unsupported backend. Please install telepathy-haze and restart your session to migrate the account.
tr: Bu hesap ğayrıqabilleştirildi çünki eski, desteklenmegen arqa-ucğa bağlıdır. Lütfen telepathy-haze quruñız ve hesapnı köçürmek içün oturımıñıznı kene başlatıñız.

en: Offline — Account Disabled
tr: Devre-tışı — Hesap Ğayrı Qabilleştirilgen

en: Edit Connection Parameters
tr: Bağlantı Parametrelerini Tahrir Et

en: _Edit Connection Parameters...
tr: Bağlantı Parametrelerini _Tahrir Et...

en: Do you want to remove %s from your computer?
tr: %s bilgisayarıñızdan kerçekten çetleştirilsinmi?

en: This will not remove your account on the server.
tr: Bu, sunucıdaki hesabıñıznı çetleştirmez.

en: You are about to select another account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
tr: Başqa bir hesap saylamaq üzresiñiz ki, neticede deñişiklikleriñiz 
    taşlanacaq. Devam etmege istegeniñizden eminsiñizmi?

note: Menu item: to enabled/disable the account
en: _Enabled
tr: _Qabil

note: Menu item: Rename
en: Rename
tr: Kene adlandır

en: _Skip
tr: _Atla

en: _Connect
tr: _Bağlan

en: You are about to close the window, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
tr: Pencereni qapatmaq üzresiñiz ki, neticede deñişiklikleriñiz 
    taşlanacaq. Devam etmege istegeniñizden eminsiñizmi?

note: Tweak the dialog
en: Messaging and VoIP Accounts
tr: Mesajlaşma ve İPüS (İP üzeri Ses) Hesapları

en: _Import…
tr: _İthal Et…

en: Loading account information
tr: Hesap malümatı yüklene

en: To add a new account, you first have to install a backend for each protocol you want to use.
tr: Yañı bir hesap eklemek içün, evelâ qullanmağa istegeniñiz protokollarnıñ her biri içün bir arqa-uç qurmalısıñız.

en: No protocol backends installed
tr: Hiç bir protokol arqa-ucu qurulmağan

en:  - Empathy authentication client
tr:  - Empati sahihlenim müşterisi

en: Empathy authentication client
tr: Empati sahihlenim müşterisi

en: Don't connect on startup
tr: Başlanğıçta bağlanma

en: Don't display the contact list or any other dialogs on startup
tr: Başlanğıçta temas listesini yaki her hangi başqa dialognı kösterme

en: - Empathy IM Client
tr: - Empati Aniy Mesajlaşma Müşterisi

en: Error contacting the Account Manager
tr: Hesap İdarecisi ile temasqa keçkende hata

en: There was an error while trying to connect to the Telepathy Account Manager. The error was:
    
    %s
tr: Telepati Hesap İdarecisine bağlanmağa talpınğanda bir hata bar edi. Hata şu edi:
    
    %s

en: In a call
tr: Bir çağırtmada

en: - Empathy Audio/Video Client
tr: - Empati Davuş/Video Müşterisi

en: Empathy Audio/Video Client
tr: Empati Davuş/Video Müşterisi

en: %s just tried to call you, but you were in another call.
tr: %s şimdiçik sizni çağırttı, amma siz başqa bir çağırtmada ediñiz.

en: Incoming call
tr: Kelici çağırtma

en: Incoming video call from %s
tr: %s tarafından kelici video-çağırtma

en: Incoming call from %s
tr: %s tarafından kelici çağırtma

en: Reject
tr: Red Et

en: Answer
tr: Cevapla

note: translators: Call is a noun and %s is the contact name. This string * is used in the window title
en: Call with %s
tr: %s ile çağırış

en: The IP address as seen by the machine
tr: Maşna tarafından körülgeni kibi İP adresi

en: The IP address as seen by a server on the Internet
tr: İnternet üzerindeki bir sunucı tarafından körülgeni kibi İP adresi

en: The IP address of the peer as seen by the other side
tr: Diger taraf tarafından körülgeni kibi aqrannıñ İP adresi

en: The IP address of a relay server
tr: Bir röle sunucısınıñ İP adresi

en: The IP address of the multicast group
tr: Çoqlu-yayın zümresiniñ İP adresi

en: Unknown
tr: Namalüm

en: On hold
tr: Beklemede

en: Mute
tr: Susqunlaştır

en: Duration
tr: Devamlılıq

note: Translators: 'status - minutes:seconds' the caller has been connected
en: %s — %d:%02dm
tr: %s — %d:%02ds

en: Technical Details
tr: Tehnik Tafsilât

en: %s's software does not understand any of the audio formats supported by your computer
tr: %s yazılımı bilgisayarıñız tarafından desteklengen davuş formatlarınıñ hiç birini añlamay

en: %s's software does not understand any of the video formats supported by your computer
tr: %s yazılımı bilgisayarıñız tarafından desteklengen video formatlarınıñ hiç birini añlamay

en: Can't establish a connection to %s. One of you might be on a network that does not allow direct connections.
tr: %s ile bir bağlantı tesis etilalmay. Belki biriñiz doğrudan bağlantılarğa izin bermegen bir şebeke üzerindedir.

en: There was a failure on the network
tr: Şebeke üzerinde bir oñmazlıq bar edi

en: The audio formats necessary for this call are not installed on your computer
tr: Bu çağırış içün kerekli davuş formatları bilgisayarıñız üzerinde qurulmağandır

en: The video formats necessary for this call are not installed on your computer
tr: Bu çağırış içün kerekli video formatları bilgisayarıñız üzerinde qurulmağandır

en: Something unexpected happened in a Telepathy component. Please <a href="%s">report this bug</a> and attach logs gathered from the 'Debug' window in the Help menu.
tr: Bir Telepati bileşeninde beklenmegen bir şey sudur etken. Lütfen <a href="%s">bu illetni maruza etiñiz</a> ve  Yardım menüsindeki 'İlletsizlendir' penceresinden cıyılğan kütüklerni iliştiriñiz.

en: There was a failure in the call engine
tr: Çağırış motorında bir muvafaqiyetsizlik bar edi

en: The end of the stream was reached
tr: Aqıntınıñ soñu irişildi

en: Can't establish audio stream
tr: Davuş aqıntısı tesis etilalmay

en: Can't establish video stream
tr: Video aqıntı tesis etilalmay

en: Your current balance is %s.
tr: Cari baqiyeñiz: %s.

en: Sorry, you don’t have enough credit for that call.
tr: Üzgünüm, o çağırış içün yeterli kreditiñiz yoq.

en: Top Up
tr: Toldur

en: _Call
tr: _Çağırt

en: _Microphone
tr: _Mikrofon

en: _Camera
tr: _Kamera

en: _Settings
tr: _Ayarlar

en: _View
tr: _Körünim

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Contents
tr: _İçindekiler

en: _Debug
tr: _İlletsizlendir

en: Swap camera
tr: Kameranı deñiştir

en: Minimise me
tr: Meni asğariyleştir

en: Maximise me
tr: Meni azamiyleştir

en: Disable camera
tr: Kameranı ğayrıfaalleştir

en: Hang up
tr: Qapa

en: Hang up current call
tr: Cari çağırışnı qapa

en: Video call
tr: Video çağırış

en: Start a video call
tr: Bir video çağırışnı başlat

en: Start an audio call
tr: Bir davuşlı çağırışnı başlat

en: Show dialpad
tr: Qadrannı köster

en: Display the dialpad
tr: Qadrannı köster

en: Toggle video transmission
tr: Video naqlini tönter

en: Toggle audio transmission
tr: Davuş naqlini döndür

en: Encoding Codec:
tr: Kodlandırıcı Kodek:

en: Decoding Codec:
tr: Kodçezici Kodek:

en: Remote Candidate:
tr: Uzaqtaki Namzet:

en: Local Candidate:
tr: Yerli Namzet:

en: Audio
tr: Davuş

en: - Empathy Chat Client
tr: - Empati Suhbet Müşterisi

en: Name
tr: İsim

en: Room
tr: Oda

en: Auto-Connect
tr: Avto-Bağlan

en: Manage Favorite Rooms
tr: Közde Odalarnı İdare Et

en: Close this window?
tr: Bu pencereni qapat?

en: Closing this window will leave %s. You will not receive any further messages until you rejoin it.
tr: Bu pencereni qapatsañız %s odasından çıqarsıñız. Oña keri qoşulğance müteaqip mesajlarnı almaycaqsıñız.

en: Closing this window will leave a chat room. You will not receive any further messages until you rejoin it. | Closing this window will leave %u chat rooms. You will not receive any further messages until you rejoin them.
tr[0]: Bu pencereni qapatsañız %u suhbet odasından çıqarsıñız. Oña (Olarğa) keri qoşulğance müteaqip mesajlarnı almaycaqsıñız.

en: Leave %s?
tr: %s odasından çıqılsınmı?

en: You will not receive any further messages from this chat room until you rejoin it.
tr: Bu suhbet odasına keri qoşulğance ondan her hangi müteaqip mesajlarnı almaycaqsıñız.

en: Close window
tr: Pencereni qapat

en: Leave room
tr: Odadan çıq

en: %s (%d unread) | %s (%d unread)
tr[0]: %s (%d oqulmağan)

en: %s (and %u other) | %s (and %u others)
tr[0]: %s (ve %u diger)

en: %s (%d unread from others) | %s (%d unread from others)
tr[0]: %s (digerlerden %d oqulmağan)

en: %s (%d unread from all) | %s (%d unread from all)
tr[0]: %s (hepsinden %d oqulmağan)

en: Sending %d message | Sending %d messages
tr[0]: %d mesaj yiberile

en: Typing a message.
tr: Bir mesajnı tuşlay.

en: _Conversation
tr: _Qonuşma

en: C_lear
tr: Temiz_le

en: Insert _Smiley
tr: _Tebessümçik Ekle

en: _Favorite Chat Room
tr: _Közde Suhbet Odası

en: Notify for All Messages
tr: Bütün Mesajlar içün Tebliğ Et

en: _Show Contact List
tr: Temas Listesini _Köster

en: Invite _Participant…
tr: İştirakçini _Davet Et…

en: C_ontact
tr: _Temas

en: _Tabs
tr: İlmek_ler

en: _Previous Tab
tr: _Evelki İlmek

en: _Next Tab
tr: _Soñraki İlmek

en: _Undo Close Tab
tr: Qapatılğan İlmekni _Keri Aç

en: Move Tab _Left
tr: İlmekni _Solğa Taşı

en: Move Tab _Right
tr: İlmekni _Oñğa Taşı

en: _Detach Tab
tr: _İlmekni Qopuştır

en: Show a particular service
tr: Belli bir hızmetni köster

en: - Empathy Debugger
tr: - Empati İlletsizlendiricisi

en: Empathy Debugger
tr: Empati İlletsizlendiricisi

en: Save
tr: Saqla

en: Pastebin link
tr: Pastebin ilişimi

en: Pastebin response
tr: Pastebin cevabı

en: Data too large for a single paste. Please save logs to file.
tr: Tek bir yapıştırma içün artqaç çoq veriler. Lütfen kütüklerni dosyege saqlañız.

en: Debug Window
tr: İlletsizlendirim Penceresi

en: Send to pastebin
tr: Pastebin'ge yiber

en: Pause
tr: Tınışla

en: Level
tr: Seviye

en: Debug
tr: İlletsizlendir

en: Info
tr: Malümat

en: Message
tr: Mesaj

en: Warning
tr: Tenbi

en: Critical
tr: Kritik

en: Error
tr: Hata

en: Even if they don't display passwords, logs can contain sensitive information such as your list of contacts or the messages you recently sent or received.
    If you don't want to see such information available in a public bug report, you can choose to limit the visibility of your bug to Empathy developers when reporting it by displaying the advanced fields in the <a href="https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=empathy">bug report</a>.
tr: Sır-sözlerni köstermeseler de, kütükler temaslarıñıznıñ listesi yaki demin yibergeniñiz yaki alğanıñız mesajlar kibi hassas malümatnı ihtiva etebilir.
    Bu tür malümatnı aleniy bir illet maruzasında müsait köresiñiz kelmese, illetiñizni maruza etkende onıñ Empati inkişafçılarına körünirligini <a href="https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=empathy">illet maruzasında</a> ileriletilgen alanlarnı köstererek sıñırlamağa saylaybilirsiñiz.

en: Time
tr: Vaqıt

en: Domain
tr: Saha

en: Category
tr: Ulam

en: Level
tr: Seviye

en: The selected connection manager does not support the remote debugging extension.
tr: Saylanğan bağlantı idarecisi uzaqtan illetsizlendirüv uzantısını desteklemey.

en: Incoming video call
tr: Kelici video çağırtma

en: %s is video calling you. Do you want to answer?
tr: %s sizni video-çağırta. Cevap bermege isteysiñizmi?

en: %s is calling you. Do you want to answer?
tr: %s sizni çağırta. Cevap bermege isteysiñizmi?

en: _Reject
tr: _Red Et

en: _Answer
tr: _Cevapla

en: _Answer with video
tr: Video ile _cevapla

en: Room invitation
tr: Oda daveti

en: Invitation to join %s
tr: %s suhbetine qoşulmağa davet

en: %s is inviting you to join %s
tr: %s sizni %s suhbetine qoşulmağa davet ete

en: _Join
tr: _Qoşul

en: %s invited you to join %s
tr: %s sizni %s suhbetine qoşulmağa davet etti

en: You have been invited to join %s
tr: %s suhbetine qoşulmağa davet etilgen olasız

en: Incoming file transfer from %s
tr: %s tarafından kelici dosye aqtarımı

en: Password required
tr: Parol zarur

en: 
    Message: %s
tr: 
    Mesaj: %s

[ctx: file transfer percent]
en: Unknown
tr: Namalüm

en: %s of %s at %s/s
tr: %s / %s, %s/s nisbetinde

en: %s of %s
tr: %s / %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Receiving "%s" from %s
tr: %2$s temasından "%1$s" alına

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Sending "%s" to %s
tr: "%s" %s temasına yiberile

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: Error receiving "%s" from %s
tr: "%s" %s temasından alınğanda hata

en: Error receiving a file
tr: Bir dosye alğanda hata

en: Error sending "%s" to %s
tr: "%s" %s temasına yiberilgende hata

en: Error sending a file
tr: Bir dosye yiberilgende hata

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" received from %s
tr: %2$s temasından "%1$s" alındı

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" sent to %s
tr: "%s" %s temasına yiberildi

en: File transfer completed
tr: Dosye aqtarımı tamamlandı

en: Waiting for the other participant's response
tr: Diger iştirakçiniñ cevabı beklene

en: Checking integrity of "%s"
tr: "%s" bütünligi teşkerile

en: Hashing "%s"
tr: Qıyımlana (heşlene) "%s"

en: File
tr: Dosye

en: Remaining
tr: Qalğan

en: File Transfers
tr: Dosye Aqtarımları

en: Remove completed, canceled and failed file transfers from the list
tr: Tamamlanğan, vazgeçilgen ve muvafaqiyetsiz dosye aqtarımlarını listeden çetleştir

en: _Import
tr: _İthal Et

en: No accounts to import could be found. Empathy currently only supports importing accounts from Pidgin.
tr: İthal etmek içün hiç bir hesap tapılamadı. Empati hal-hazırda faqat Pidgin'den hesaplarnı ithal etüvni destekley.

en: Import Accounts
tr: Hesaplarnı İthal Et

note: Translators: this is the header of a treeview column
en: Import
tr: İthalât

en: Protocol
tr: Protokol

en: Source
tr: Menba

en: Invite Participant
tr: İştirakçini Davet Et

en: Choose a contact to invite into the conversation:
tr: Qonuşmağa davet etilecek bir temas sayla:

en: Invite
tr: Davet Et

en: Chat Room
tr: Suhbet Odası

en: Members
tr: Azalar

en: Failed to list rooms
tr: Odalar listelenamadı

en: %s
    Invite required: %s
    Password required: %s
    Members: %s
tr: %s
    Davet şarttır: %s
    Parol şarttır: %s
    Azalar: %s

en: Yes
tr: Ebet

en: No
tr: Hayır

en: Join Room
tr: Odağa Qoşul

en: Enter the room name to join here or click on one or more rooms in the list.
tr: Qatılmaq üzre mında odanıñ adını kirsetiñiz ya da listedeki bir yaki bir qaç odağa çertiñiz.

en: _Room:
tr: _Oda:

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account&apos;s server
tr: Odanı qonaqbaylağan sunucını kirsetiñiz ya da oda cari hesapnıñ sunucısında ise onı boş qaldırıñız

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account's server
tr: Odanı qonaqbaylağan sunucını kirsetiñiz ya da oda cari hesapnıñ sunucısında ise onı boş qaldırıñız

en: _Server:
tr: _Sunucı:

en: Couldn't load room list
tr: Oda listesi yüklenamadı

en: Room List
tr: Oda Listesi

en: Respond
tr: Cevapla

en: Answer with video
tr: Video ile cevapla

en: Decline
tr: Keri Çevir

en: Accept
tr: Qabul Et

note: translators: the 'Provide' button is displayed in a notification * bubble when Empathy is asking for an account password; clicking on it * brings the password popup.
en: Provide
tr: Temin Et

en: Message received
tr: Mesaj alındı

en: Message sent
tr: Mesaj yiberildi

en: New conversation
tr: Yañı qonuşma

en: Contact comes online
tr: Temas devre-içi kele

en: Contact goes offline
tr: Temas devre-tışı bara

en: Account connected
tr: Hesap bağlanğan

en: Account disconnected
tr: Hesap bağlanmağan

en: Language
tr: Til

note: translators: Contact name for the chat theme preview
en: Juliet
tr: Julyet

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: O Romeo, Romeo, wherefore art thou Romeo?
tr: Ah Romeo, Romeo, nege Romeo'sıñ sen?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Deny thy father and refuse thy name;
tr: İnkar et babañnı ve adıñnı red et;

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Or if thou wilt not, be but sworn my love
tr: Yapalmazsañ, yemin et süygeniñe

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: And I'll no longer be a Capulet.
tr: Ve artıq Capulet olmaycağım.

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Shall I hear more, or shall I speak at this?
tr: Daha diñleyimmi, yoqsa açılayımmı oña?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Juliet has disconnected
tr: Julyet bağlantısını qoparğandır

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Show groups
tr: Zümrelerni köster

en: Show account balances
tr: Hesap baqiyelerini köster

en: Contact List
tr: Temas Listesi

en: Start chats in:
tr: Suhbetlerni aşağıdakilerde başlat:

en: new ta_bs
tr: yañı _ilmekler

en: new _windows
tr: yañı _pencereler

en: Show _smileys as images
tr: _Tebessümçikler suretler olaraq kösterilsin

en: Show contact _list in rooms
tr: Odalarda temas _listesini köster

en: Log conversations
tr: Qonuşmalarnı kütükle

en: Display incoming events in the notification area
tr: Kelici vaqialarnı bildirim mıntıqasında köster

en: _Automatically connect on startup
tr: Başlanğıçta _avtomatik olaraq bağlan

en: Behavior
tr: Davranış

en: General
tr: Umumiy

en: _Enable bubble notifications
tr: _Puska bildirimlerini qabilleştir

en: Disable notifications when _away or busy
tr: _Ketken yaki meşğul olğanda bildirimlerni ğayrı qabilleştir

en: Enable notifications when the _chat is not focused
tr: _Suhbet fokuslı olmağanında bildirimlerni qabilleştir

en: Enable notifications when a contact comes online
tr: Bir temas devre-içi kelgeninde bildirimlerni qabilleştir

en: Enable notifications when a contact goes offline
tr: Bir temas devre-tışı barğanında bildirimlerni qabilleştir

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: _Enable sound notifications
tr: _Davuş bildirimlerini qabilleştir

en: Disable sounds when _away or busy
tr: _Ketken yaki meşğul olğanda davuşlarnı ğayrı qabilleştir

en: Play sound for events
tr: Vaqialar içün davuşlar çal

en: Sounds
tr: Davuşlar

en: Use _echo cancellation to improve call quality
tr: Arama keyfiyetini eyileştirmek içün _akisseda bastırımını qullan

en: Echo cancellation helps to make your voice sound clearer to the other person, but may cause problems on some computers. If you or the other person hear strange noises or glitches during calls, try turning echo cancellation off and restarting the call.
tr: Akisseda bastırımı, qarşıdaki kişige sesiñiz davuşını daha ayan yapmağa yardım eter, faqat bazı bilgisayarlarda meselelerge yol açabilir. Siz ya da qarşıdaki şahıs, aramalar esnasında ğarip davuşlar ya da qusurlar eşitseñiz, akisseda bastırımını devre tışı qaldırıp aramanı kene başlatmağa deñeñiz.

en: _Publish location to my contacts
tr: Qonumımnı temaslarıma _neşir et

en: Reduced location accuracy means that nothing more precise than your city, state and country will be published.  GPS coordinates will be accurate to 1 decimal place.
tr: Eksiltilgen mekân (mevqı) tamlığı, şeheriñiz, vilâyetiñiz ve memleketiñizden başqa daha daqıq hiç bir şey neşr etilmeycek demektir.  GPS koordinatları 1 onarlama basamaqqa qadar daqıq olacaqtır.

note: To translators: The longitude and latitude are rounded to closest 0,1 degrees, so for example 146,2345° is rounded to round(146,2345*10)/10 = 146,2 degrees.
en: _Reduce location accuracy
tr: _Qonum tamlığını eksilt

en: Privacy
tr: Hususiyat

en: _GPS
tr: _GPS (KMS)

en: _Cellphone
tr: _Cep Telefonı

en: _Network (IP, Wi-Fi)
tr: _Şebeke (İP, Wi-Fi (Telsiz Vefa))

en: Location sources:
tr: Qonum menbaları:

en: The list of languages reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
tr: Tiller listesi faqat bir luğatnı qurğan olğanıñız tillerni akis ete.

en: Enable spell checking for languages:
tr: Tiller içün imlâ teşkerüvini qabilleştir:

en: Spell Checking
tr: İmlâ Teşkerüv

en: Chat Th_eme:
tr: Suhbet _Teması:

en: Themes
tr: Temalar

en: Provide Password
tr: Parolni Temin Et

en: Disconnect
tr: Bağlantını qopar

en: You need to setup an account to see contacts here.
tr: Mında temaslarnı körmek içün bir hesapnı tesbit etmek kereksiñiz.

en: Sorry, %s accounts can’t be used until your %s software is updated.
tr: Afu etiñiz, %s hesapları %s yazılımıñız yañartılğance qullanılalmaz.

note: translators: %s is an account name like 'Facebook' or 'Google Talk'
en: %s account requires authorisation
tr: %s hesabı içün sahihlenim şarttır

en: Online Accounts
tr: Devre-içi Hesaplar

en: Update software...
tr: Yazılımnı yañart...

en: Reconnect
tr: Kene Bağlan

en: Edit Account
tr: Hesapnı Tahrir Et

en: Close
tr: Qapat

en: Top up account
tr: Hesap kreditini toldur

en: You need to enable one of your accounts to see contacts here.
tr: Mında temaslarnı körmek içün hesaplarıñıznıñ birini qabilleştirmek kereksiñiz.

note: translators: argument is an account name
en: You need to enable %s to see contacts here.
tr: Mında temaslarnı körmek içün %s hesabını qabilleştirmek kereksiñiz.

en: Change your presence to see contacts here
tr: Mında temaslarnı körmek içün müsaitligiñizni deñiştiriñiz

en: No match found
tr: Hiç bir eşleşme tapılmadı

en: You haven't added any contact yet
tr: Şimdilik hiç bir temas eklegen degilsiñiz

en: No online contacts
tr: Devre-içi temaslar yoq

en: _New Conversation...
tr: _Yañı Qonuşma...

en: New _Call...
tr: Yañı _Çağırtma...

en: Contacts
tr: Temaslar

en: _Add Contacts...
tr: Temaslar _Ekle...

en: _Search for Contacts...
tr: Temaslar içün Qıdı_r...

en: _Blocked Contacts
tr: _Bloklanğan Temaslar

en: _Rooms
tr: _Odalar

en: _Join...
tr: _Qoşul...

en: Join _Favorites
tr: _Favoritlerge Qoşul

en: _Manage Favorites
tr: Favoritlerni _İdare Et

en: _File Transfers
tr: _Dosye Aqtarımları

en: _Accounts
tr: _Hesaplar

en: P_references
tr: _Tercihler

en: Help
tr: Yardım

en: About Empathy
tr: Empati Haqqında

en: _Quit
tr: _Terk et

en: Account settings
tr: Hesap ayarları

en: Go _Online
tr: Devre-_içi Bar

en: Show _Offline Contacts
tr: Devre-_tışı Temaslarnı Köster

en: _Add Contact...
tr: Temas _Ekle...

en: _New Conversation…
tr: Yañı _Qonuşma…

en: New _Call…
tr: _Yañı Çağırtma…

en: Status
tr: Durum

en: Done
tr: Tamam

en: Please enter your account details
tr: Lütfen hesap tafsilâtıñıznı kirsetiñiz

en: Edit %s account options
tr: %s hesabı seçeneklerini tahrir et

en: Integrate your IM accounts
tr: Aniy Mesajlaşma hesaplarıñıznı bütünleştiriñiz
