empathy master - en to eo translation catalogue (719 entries)

en: Empathy
eo: Empatio

en: IM Client
eo: Tujmesaĝilo

en: Empathy Internet Messaging
eo: Empatio ret-mesaĝado

en: Chat on Google Talk, Facebook, MSN and many other chat services
eo: Retbabilo per Google Talk, Vizaĝlibro, MSN kaj multaj aliaj servoj

en: Connection managers should be used
eo: Konekto-administrilo estu uzata

en: Whether connectivity managers should be used to automatically disconnect/reconnect.
eo: Ĉu uzi konekteco-administoloj por aŭtomate malkonekti/rekonekti.

en: Empathy should auto-connect on startup
eo: Aŭtomata konekto dum la startigo de Empatio

en: Whether Empathy should automatically log into your accounts on startup.
eo: Ĉu Empatio aŭtomate konektiĝu al via kontoj dum startigo.

en: Empathy should auto-away when idle
eo: Kaŝi Empation aŭtomate kiam senokupe

en: Whether Empathy should go into away mode automatically if the user is idle.
eo: Ĉu Empatio aŭtomate ŝanĝo al forestanta reĝimo se la uzanto estas neokupite.

en: Empathy default download folder
eo: Defaŭlta elŝutujo de Empatio

en: The default folder to save file transfers in.
eo: La defaŭlta dosierujo por konservi ricevitajn dosierojn.

en: Show offline contacts
eo: Montri malkonektitulojn

en: Whether to show contacts that are offline in the contact list.
eo: Ĉu montri nekonektatajn kontaktoj en la kontaktaro.

en: Show Balance in contact list
eo: Montri bilancon en la kontaktaro

en: Whether to show account balances in the contact list.
eo: Ĉu montri la konto-bilancon en la kontaktaro.

en: Hide main window
eo: Kaŝi ĉeffenestron

en: Hide the main window.
eo: Kaŝi la ĉefan fenestron.

en: Default directory to select an avatar image from
eo: Defaŭlta dosierujo por elekto de uzantobildo

en: The last directory that an avatar image was chosen from.
eo: La lasta dosierujo el kie estis elektita uzantobildon.

en: Open new chats in separate windows
eo: Malfermi novajn babilejojn en apartaj fenestroj

en: Always open a separate chat window for new chats.
eo: Ĉiam malfermi apartan babil-fenestron por novaj babiladoj.

en: Display incoming events in the status area
eo: Montri envenantajn eventojn en la statusa areo

en: Display incoming events in the status area. If false, present them to the user immediately.
eo: Montri envenantajn eventojn en la statusa areo. Se negativa, prezenti ilin al la uzanto tuj.

en: The position for the chat window side pane
eo: La loko por la flanka babilfenestro

en: The stored position (in pixels) of the chat window side pane.
eo: La memorigita loko (en bilderoj) de la flanka panelo de la babilejo.

en: Show contact groups
eo: Montri kontakt-grupojn

en: Whether to show groups in the contact list.
eo: Ĉu montri grupojn en la kontaktaro.

en: Use notification sounds
eo: Uzi atentig-sonojn

en: Whether to play a sound to notify of events.
eo: Ĉu ludi sonon por sciigi pri eventoj.

en: Disable sounds when away
eo: Malaktivigi sonon kiam fora

en: Whether to play sound notifications when away or busy.
eo: Ĉu ludi sonajn sciigojn kiam oni estas for aŭ okupiĝata.

en: Play a sound for incoming messages
eo: Ludi sonon pro alvenintaj mesaĝoj

en: Whether to play a sound to notify of incoming messages.
eo: Ĉu ludi sonon por averti pro alvenintaj mesaĝoj.

en: Play a sound for outgoing messages
eo: Ludi sonon pro elirantaj mesaĝoj

en: Whether to play a sound to notify of outgoing messages.
eo: Ĉu ludi sonon por averti pro elirantaj mesaĝoj.

en: Play a sound for new conversations
eo: Ludi sonon pro novaj babiloj

en: Whether to play a sound to notify of new conversations.
eo: Ĉu ludi sonon por averti pro novaj konversacioj.

en: Play a sound when a contact logs in
eo: Ludi sonon kiam kontaktulo ensalutas

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging into the network.
eo: Ĉu ludi sonon por sciigi pri kontaktoj kiuj ensalutas en reto.

en: Play a sound when a contact logs out
eo: Ludi sonon kiam kontaktulo elsalutas

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging out of the network.
eo: Ĉu ludi sonon por sciigi pri kontaktoj kiuj elsalutas de reto.

en: Play a sound when we log in
eo: Ludi sonon kiam ni ensalutas

en: Whether to play a sound when logging into a network.
eo: Ĉu ludi sonon dum ensaluto en nova reto.

en: Play a sound when we log out
eo: Ludi sonon kiam ni elsalutas

en: Whether to play a sound when logging out of a network.
eo: Ĉu ludi sonon dum elsaluto de reto.

en: Enable popup notifications for new messages
eo: Enŝalti ŝprucfenestrajn sciigojn pri novaj mesaĝoj

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message.
eo: Ĉu montri ŝprucfenestrajn sciigojn pri ricevo de novaj mesaĝoj.

en: Disable popup notifications when away
eo: Elŝalti ŝprucfenestro-sciigojn dum foresto

en: Whether to show popup notifications when away or busy.
eo: Ĉu montri ŝprucfenestrajn sciigojn kiam oni estas for aŭ okupita.

en: Pop up notifications if the chat isn't focused
eo: Ŝprucfenestri sciigojn se la babilejo ne estas fokusite

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message even if the chat is already opened, but not focused.
eo: Ĉu montri ŝprucfenestrajn sciigojn kiam novaj mesaĝoj alvenas eĉ se la babilejo jam estas malfermita, sed ne havas la fokuson.

en: Pop up notifications when a contact logs in
eo: Ŝprucfenestri sciigojn kiam kontaktulo ensalutas

en: Whether to show a popup notification when a contact goes online.
eo: Ĉu montri ŝprucfenestrajn sciigojn kiam kontakto ekkonektas.

en: Pop up notifications when a contact logs out
eo: Ŝprucfenestri sciigoj kiam kontaktulo elsalutas

en: Whether to show a popup notification when a contact goes offline.
eo: Ĉu montri ŝprucfenestrajn sciigojn kiam kontakto malkonektas.

en: Use graphical smileys
eo: Uzi grafikajn mienetojn

en: Whether to convert smileys into graphical images in conversations.
eo: Ĉu konverti miensimbolojn al grafikaj bildoj en konversacioj.

en: Show contact list in rooms
eo: Montri kontakto-liston per ĉambroj

en: Whether to show the contact list in chat rooms.
eo: Ĉu montri kontaktaron en babilejoj.

en: Chat window theme
eo: Babil-fenestra etoso

en: The theme that is used to display the conversation in chat windows.
eo: La etoso, kiu estas uzata por montri la babilon en la babilejfenestroj.

en: Chat window theme variant
eo: Variaĵo de babil-fenestra etoso

en: The theme variant that is used to display the conversation in chat windows.
eo: La variaĵo de etoso, kiu estas uzata por montri la babilon en la babilejfenestroj.

en: Path of the Adium theme to use
eo: Pado de la uzenda etoso por Adium

en: Path of the Adium theme to use if the theme used for chat is Adium. Deprecated.
eo: Vojo de la uzenda etoso por Adium se la etoso de la babilejo estas Adium. Evitinda.

en: Enable WebKit Developer Tools
eo: Enŝalti evoluigantilojn de WebKit

en: Inform other users when you are typing to them
eo: Informi aliajn uzantojn kiam vi skribas al ili

en: Use theme for chat rooms
eo: Uzi etoson por la babilo-ĉambroj

en: Whether to use the theme for chat rooms.
eo: Ĉu uzi la etoson por babilejoj.

en: Spell checking languages
eo: Literum-kontrolataj lingvoj

en: Comma-separated list of spell checker languages to use (e.g. "en, fr, nl").
eo: Listo disigita per komoj, kun uzendaj lingvoj por la kontrolilo (ekz. "eo, fr, nl").

en: Enable spell checker
eo: Enŝalti literumadan kontrolilon

en: Character to add after nickname when using nick completion (tab) in group chat.
eo: Signo uzenda post kromnomo dum uzado de plenumig-klavo (Tab) en grupbabilejo.

en: Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon
eo: Empatio devas uzi la uzantobildon de la kontaktulo kiel piktogramo de la babilo-fenestro

en: Whether Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon.
eo: Ĉu Empatio uzu la uzantobildon de la kontaktulo kiel piktogramo de la babilo-fenestro.

en: Camera device
eo: Filmila aparato

en: Default camera device to use in video calls, e.g. /dev/video0.
eo: Defaŭlta kamera-aparato por uzi dum video-vokoj, ekz. /dev/video0.

en: Camera position
eo: Filmila pazicio

en: Position the camera preview should be during a call.
eo: Posicio de la kameraa antaŭrigardo dum voko.

en: Echo cancellation support
eo: Eĥo-nuligada supteno

en: Whether to enable Pulseaudio's echo cancellation filter.
eo: Ĉu enŝalti la eĥo-nuligadan filtrilon de Pulseaudio.

en: Show hint about closing the main window
eo: Montri konsileton pri fermado de la ĉefa fenestro

en: Empathy can publish the user's location
eo: Empatio povas publikigi la lokon de la uzanto

en: Whether Empathy can publish the user's location to their contacts.
eo: Ĉu Empatio rajtas publikigi la pozicion de la uzanto al ties kontaktuloj.

en: Empathy should reduce the location's accuracy
eo: Empatio devas redukti la precizon pri la loko

en: Whether Empathy should reduce the location's accuracy for privacy reasons.
eo: Ĉu Empatio reduktu la precizecon de la loko pro privatec-kialoj.

en: No reason was specified
eo: Neniu kialo estis indikita

en: The change in state was requested
eo: La ŝanĝo de la stato estis petite

en: You canceled the file transfer
eo: Vi ĉesis la dosiertransigon

en: The other participant canceled the file transfer
eo: La alia partoprenanto ĉesis la dosiertransigon

en: Error while trying to transfer the file
eo: Eraro dum provi transigi la dosieron

en: The other participant is unable to transfer the file
eo: La alia partoprenanto ne povas transigi la dosieron

en: Unknown reason
eo: Nekonata kialo

en: File transfer completed, but the file was corrupted
eo: La ŝutado de la dosiero finiĝis, sed la dosiero estis difektita

en: File transfer not supported by remote contact
eo: Ŝutado de dosieroj ne estas subtenata de la fora kontakto

en: The selected file is not a regular file
eo: La elektita dosiero ne estas regula

en: The selected file is empty
eo: La elektita dosiero estas malplena

en: Missed call from %s
eo: Maltrafita voko de %s

note: Translators: this is an outgoing call, e.g. 'Called Alice'
en: Called %s
eo: Vokis %s

en: Call from %s
eo: Voko de %s

en: Available
eo: Disponeble

en: Busy
eo: Okupite

en: Away
eo: For

en: Invisible
eo: Nevideble

en: Offline
eo: Nekonektite

[ctx: presence]
note: translators: presence type is unknown
en: Unknown
eo: Nekonate

en: No reason specified
eo: Neniu kialo indikita

en: Status is set to offline
eo: Stato estas agortite al nekonektite

en: Network error
eo: Reta eraro

en: Authentication failed
eo: Aŭtentokontrolo Malsukcesis

en: Encryption error
eo: Ĉifrad-eraro

en: Name in use
eo: Jam uzata nomo

en: Certificate not provided
eo: Neniu prezentigita atestilo

en: Certificate untrusted
eo: Atestilo nekonfida

en: Certificate expired
eo: Atestilo eksvalidiĝis

en: Certificate not activated
eo: Ne aktivigita atestilo

en: Certificate hostname mismatch
eo: Atestogastnomo malkongruas

en: Certificate fingerprint mismatch
eo: Atestilo-fingrospuro malkongruas

en: Certificate self-signed
eo: Memkreita atestilo

en: Certificate error
eo: Atestil-eraro

en: Encryption is not available
eo: Ĉifrado ne estas diponebla

en: Certificate is invalid
eo: Atestilo estas nevalide

en: Connection has been refused
eo: Konekto estas rifuzite

en: Connection can't be established
eo: Ne eblas starigi la konekton

en: Connection has been lost
eo: Perdis konekton

en: This account is already connected to the server
eo: Tiu konto jam estas konektite al la servilo

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
eo: La konekto anstataŭiĝis per nova konekto uzanta la saman rimedon

en: The account already exists on the server
eo: La konto jam ekzistas sur la servilo

en: Server is currently too busy to handle the connection
eo: La servilo tro okupiĝas por trakti la konekton

en: Certificate has been revoked
eo: La atestilo senvalidiĝis

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
eo: La atestilo uzas nesekuran ĉifralgoritmon aŭ estas kriptografie malforta

en: The length of the server certificate, or the depth of the server certificate chain, exceed the limits imposed by the cryptography library
eo: La longeco de la atestilo de la servilo, aŭ la profundeco de la ĉeno de la atestilo, superas la limojn faratajn de la kriptografia biblioteko

en: Your software is too old
eo: Via programaro estas tro maljuna

en: Internal error
eo: Interna eraro

en: All accounts
eo: Ĉiuj kontoj

en: Click to enlarge
eo: Klaku por pligrandigi

en: Authentication failed for account <b>%s</b>
eo: Aŭtentokontrolo malsukcesis je la konto <b>%s</b>

en: Retry
eo: Reprovi

en: Enter your password for account
    <b>%s</b>
eo: Enmetu vian pasvorton por la konto
    <b>%s</b>

note: remember password ticky box
en: Remember password
eo: Memori pasvorton

en: There was an error starting the call
eo: Okazis eraro dum komenci la vokon

en: The specified contact doesn't support calls
eo: La indikita kontakto ne subtenas vokojn

en: The specified contact is offline
eo: La indikita kontakto estas malkonektita

en: The specified contact is not valid
eo: La indikita atestilo nevalidas

en: Emergency calls are not supported on this protocol
eo: Krizajn vokojn ne subtenas ĉi tiu protokolo

en: You don't have enough credit in order to place this call
eo: Via kredito ne sufiĉas por fari tiun vokon

en: Failed to open private chat
eo: Malsukcesis malfermi privatan babilejon

en: Topic not supported on this conversation
eo: Ĉi tiu konversacio ne subtenas temojn

en: You are not allowed to change the topic
eo: Vi ne rajtas ŝanĝi la temon

en: Invalid contact ID
eo: Nevalida kontakto-ID

en: /clear: clear all messages from the current conversation
eo: /clear: Vakigi ĉiujn mesaĝojn el la aktuala konversacio

en: /topic <topic>: set the topic of the current conversation
eo: /topic <temo>: Ŝangi la temon de la aktuala konversacio

en: /join <chat room ID>: join a new chat room
eo: /join <ID de babilo-ĉambro>: eniri novan babilo-ĉambron

en: /j <chat room ID>: join a new chat room
eo: /j <ID de babilo-ĉambro>: eniri novan babilo-ĉambron

en: /part [<chat room ID>] [<reason>]: leave the chat room, by default the current one
eo: /part [<ID de babil-ĉambro>] [<kialo>]: forlasi la babil-ĉambron, defaŭlte la aktualan

en: /query <contact ID> [<message>]: open a private chat
eo: /query <ID de kontakto> [<mesaĝo>]: malfermi privatan babilon

en: /msg <contact ID> <message>: open a private chat
eo: /msg <ID de kontakto> <mesaĝo>: malfermi privatan babilon

en: /nick <nickname>: change your nickname on the current server
eo: /nick <kromnomo>: Ŝanĝi vian kromnomon ĉe la aktuala servilo

en: /me <message>: send an ACTION message to the current conversation
eo: /me <mesaĝo>: sendi mesaĝon de “ACTION” (ago) al la aktuala konversacio

en: /say <message>: send <message> to the current conversation. This is used to send a message starting with a '/'. For example: "/say /join is used to join a new chat room"
eo: /say <mesaĝo>: sendi <mesaĝo>n al la aktuala konversacio. Oni povas uzi ĉi tion por sendi mesaĝon kiu komencas per '/'. Ekzemple: "/say /join uziĝas por eniri ĉambrojn"

en: /whois <contact ID>: display information about a contact
eo: /whois <ID de kontakto>: montri informon pri kontakto

en: /help [<command>]: show all supported commands. If <command> is defined, show its usage.
eo: /help [<komando>]: montri ĉiujn subtenatajn komandojn. Se <komando> estas difinita, montri ĝian uzon.

en: Usage: %s
eo: Uzo: %s

en: Unknown command
eo: Nekonata komando

en: Unknown command; see /help for the available commands
eo: Nekonata komando; vidu /help por la uzeblaj komandoj

en: insufficient balance to send message
eo: kredito ne sufiĉas por sendi la mesaĝon

en: Error sending message '%s': %s
eo: Eraris sendi mesaĝon '%s': %s

en: Error sending message: %s
eo: Eraro dum sendo de mesaĝo: %s

note: translators: error used when user doesn't have enough credit on his * account to send the message.
en: insufficient balance to send message. <a href='%s'>Top up</a>.
eo: bilanco ne sufiĉas por sendi la mesaĝon. <a href='%s'>Plenumi konton</a>.

en: not capable
eo: ne kapablas

en: offline
eo: nekonektite

en: invalid contact
eo: nevalida kontakto

en: permission denied
eo: aliro malpermesita

en: too long message
eo: tro longa mesaĝo

en: not implemented
eo: ne realigite

en: unknown
eo: nekonate

en: Topic:
eo: Temo:

en: Topic set to: %s
eo: La temo ŝanĝiĝis al: %s

en: Topic set by %s to: %s
eo: La temo ŝanĝiĝis de %s al: %s

note: No need to display this 'event' is no topic can be defined anyway
en: No topic defined
eo: Neniu temo estas definita

en: (No Suggestions)
eo: (Neniuj proponoj)

note: translators: %s is the selected word
en: Add '%s' to Dictionary
eo: Aldoni '%s' al vortaro

note: translators: first %s is the selected word, * second %s is the language name of the target dictionary
en: Add '%s' to %s Dictionary
eo: Aldoni '%s' al %s vortaro

en: Insert Smiley
eo: Enmeti miensimbolon

note: send button
en: _Send
eo: _Sendi

note: Spelling suggestions
en: _Spelling Suggestions
eo: _Literumadaj proponoj

en: Failed to retrieve recent logs
eo: Malsukcesis akiri la ĵusajn protokolojn

en: %s has disconnected
eo: %s malkonektiĝis

note: translators: reverse the order of these arguments * if the kicked should come before the kicker in your locale.
en: %1$s was kicked by %2$s
eo: %1$s estas forpelita de %2$s

en: %s was kicked
eo: %s estas forpelita

note: translators: reverse the order of these arguments * if the banned should come before the banner in your locale.
en: %1$s was banned by %2$s
eo: %1$s estas ekzilita de %2$s

en: %s was banned
eo: %s estas ekzilita

en: %s has left the room
eo: %s forlasis la ĉambron

en: %s has joined the room
eo: %s aliĝis la ĉambron

en: %s is now known as %s
eo: %s nun estas konata kiel %s

note: We don't know if the incoming call has been accepted or not, so we * assume it hasn't and if it has, we'll set the proper status when * we get the new handler.
en: Disconnected
eo: Malkonektite

note: Add message
en: Would you like to store this password?
eo: Ĉu vi volas konservi ĉi tiun pasvorton?

en: Remember
eo: Memorigi

en: Not now
eo: Ne nun

en: Wrong password; please try again:
eo: Malĝusta pasvorto; bonvolu reprovi:

note: Add message
en: This room is protected by a password:
eo: Pasvorto gardas ĉi tiun ĉambron:

en: Join
eo: Aliĝi

en: Connected
eo: Konektite

en: Conversation
eo: Konversacio

en: Unknown or invalid identifier
eo: Nekonata aŭ nevalida identigilo

en: Contact blocking temporarily unavailable
eo: Kontaktblokado portempe ne eblas

en: Contact blocking unavailable
eo: Kontaktblokado ne eblas

en: Permission Denied
eo: Aliro malpermesita

en: Could not block contact
eo: Malsukcesis bloki kontakton

en: Edit Blocked Contacts
eo: Redakti blokitajn kontaktojn

note: Account and Identifier
en: Account:
eo: Konto:

en: Blocked Contacts
eo: Blokitaj kontaktoj

en: Remove
eo: Forigi

note: Title
en: Search contacts
eo: Serĉi kontaktojn

en: Search:
eo: Serĉi:

en: _Add Contact
eo: _Aldoni kontakton

en: No contacts found
eo: Ne trovis kontaktojn

en: Contact search is not supported on this account
eo: Kontakt-serĉo ne estas subtenata ĉe ĉi tiu konto

en: Your message introducing yourself:
eo: Via mesaĝo por enkonduki vin:

en: Please let me see when you're online. Thanks!
eo: Bonvolu permesi min vidi kiam vi konektas. Dankon!

en: Save Avatar
eo: Konservi la uzantobildon

en: Unable to save avatar
eo: Malsukcesis konservi la uzantobildon

en: Account
eo: Konto

note: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier
eo: Identigilo

en: Alias
eo: Kromnomo

en: Contact Details
eo: Kontaktdetaloj

en: Information requested…
eo: Informoj petitaj…

en: <b>Location</b> at (date)
eo: <b>Pozicio</b> je (dato)

en: Client Information
eo: Klientaj informoj

en: OS
eo: Mastruma sistemo

en: Version
eo: Versio

en: Client
eo: Kliento

en: Groups
eo: Grupoj

en: Select the groups you want this contact to appear in.  Note that you can select more than one group or no groups.
eo: Elektu la grupojn en kiuj vi volas ke ĉi tiu kontakto aperos.  Rimarku ke oni povas elekti pli ol unu grupo aŭ neniom grupoj.

en: _Add Group
eo: _Aldoni grupon

[ctx: verb in a column header displaying group names]
en: Select
eo: Elekti

en: Group
eo: Grupo

en: New Contact
eo: Nova kontakto

en: Block %s?
eo: Ĉu bloki na %s?

en: Are you sure you want to block '%s' from contacting you again?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas bloki na '%s' de kontakti vin denove?

en: The following identity will be blocked: | The following identities will be blocked:
eo[0]: La jena idento blokiĝos:
eo[1]: La jenaj identoj blokiĝos:

en: The following identity can not be blocked: | The following identities can not be blocked:
eo[0]: Ne eblas bloki la jena idento:
eo[1]: Ne eblas bloki la jenaj identoj:

en: _Block
eo: _Bloki

en: _Report this contact as abusive | _Report these contacts as abusive
eo[0]: _Raporti ĉi tiun kontakton kiel mistraktema
eo[1]: _Raporti ĉi tiujn kontaktojn kiel mistraktemaj

en: Edit Contact Information
eo: Redakti kontakto-informojn

note: Translators: the heading at the top of the Information dialogue
en: Linked Contacts
eo: Ligitaj kontaktoj

en: gnome-contacts not installed
eo: gnome-contacts ne estas instalite

en: Please install gnome-contacts to access contacts details.
eo: Bonvole instalu la pakaĵon "gnome-contacts" por aliri kontakt-detalojn.

en: Select account to use to place the call
eo: Elekti konton kiun uziĝos por voki

en: Call
eo: Voko

en: Mobile
eo: Poŝtelefono

en: Work
eo: Laboro

en: HOME
eo: HEJMO

note: translators: first argument is a phone number like +32123456 and * the second one is something like 'home' or 'work'.
en: Call %s (%s)
eo: Voko %s (%s)

note: translators: argument is a phone number like +32123456
en: Call %s
eo: Voki %s

en: _Block Contact
eo: _Bloki kontakton

en: Remove from _Group '%s'
eo: Forigi de _grupo '%s'

en: Delete and _Block
eo: Forviŝi kaj _bloki

en: Do you really want to remove the contact '%s'?
eo: Ĉu vi vere volas forigi la kontakton '%s'?

en: Do you really want to remove the linked contact '%s'? Note that this will remove all the contacts which make up this linked contact.
eo: Ĉu vere vi volas forigi la ligitan kontakton '%s'? Rimarku ke tio forigos ĉiujn kontaktojn kiuj ligiĝas al ĉi tiu kontakto.

en: Removing contact
eo: Forigi kontakton

en: _Remove
eo: Fo_rigi

note: add chat button
en: _Chat
eo: _Babilejo

[ctx: menu item]
en: _Audio Call
eo: _Sonalvoko

[ctx: menu item]
en: _Video Call
eo: _Videoalvoko

en: _Previous Conversations
eo: _Antaŭaj konversacioj

en: Send File
eo: Sendi dosieron

en: Share My Desktop
eo: Komunigi mian labortabelon

en: Favorite
eo: Librosigno

en: Infor_mation
eo: Infor_mo

[ctx: Edit individual (contextual menu)]
en: _Edit
eo: R_edakti

note: send invitation
en: Inviting you to this room
eo: Invitas vin al tiu ĉi ĉambro

en: _Invite to Chat Room
eo: _Inviti al babil-ĉambro

en: _Add Contact…
eo: _Aldoni kontakton…

en: Do you really want to remove the group '%s'?
eo: Ĉu vi vere volas forigi la grupon '%s'?

en: Removing group
eo: Forigi grupon

en: Re_name
eo: Ali_nomi

en: Channels:
eo: Kanaloj:

en: Country ISO Code:
eo: Landkodo de ISO:

en: Country:
eo: Lando:

en: State:
eo: Ŝtato:

en: City:
eo: Urbo:

en: Area:
eo: Areo:

en: Postal Code:
eo: Poŝtkodo:

en: Street:
eo: Strato:

en: Building:
eo: Konstruaĵo:

en: Floor:
eo: Etaĝo:

en: Room:
eo: Ĉambro:

en: Text:
eo: Teksto:

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Accuracy Level:
eo: Nivelo de precizo:

en: Error:
eo: Eraro:

en: Vertical Error (meters):
eo: Vertikala eraro (metroj):

en: Horizontal Error (meters):
eo: Horizontala eraro (metroj):

en: Speed:
eo: Rapido:

en: Bearing:
eo: Direkto:

en: Climb Speed:
eo: Rapideco de altiĝo:

en: Last Updated on:
eo: Laste aktualigita je:

en: Longitude:
eo: Longitudo:

en: Latitude:
eo: Latitudo:

en: Altitude:
eo: Altitudo:

en: Location
eo: Loko

en: %B %e, %Y at %R UTC
eo: %ea de %B, %Y je %R UTC

note: Alias
en: Alias:
eo: Kromnomo:

note: Translators: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier:
eo: Identigilo:

en: Linked contact containing %u contact | Linked contacts containing %u contacts
eo[0]: Ligita kontakto enhavanta %u kontakto
eo[1]: Ligitaj kontaktoj enhavantaj %u kontaktoj

en: <b>Location</b> at (date)
eo: <b>Pozicio</b> je (dato)

en: Online from a phone or mobile device
eo: Konektita per telefono aŭ portebla aparato

en: Empathy can automatically discover and chat with the people connected on the same network as you. If you want to use this feature, please check that the details below are correct.
eo: Empatio povas aŭtomate eltrovi la homojn kiu konektis al la sama reto kiel vi kaj babili kun ili. Se vi volas uzi ĉi tiun trajton, bonvolu kontroli ĉu la jenaj detaloj ĝustas.

en: People nearby
eo: Proksimaj homoj

en: You can change these details later or disable this feature by choosing <span style="italic">Edit → Accounts</span> in the Contact List.
eo: Vi povas facile ŝanĝi tiujn detalojn poste aŭ elŝalti tiun trajton per elekti <span style="italic">Redakti → Kontoj</span> en la kontaktaro.

en: History
eo: Historio

en: Show
eo: Montri

en: Search
eo: Serĉi

en: Chat in %s
eo: Babili en %s

en: Chat with %s
eo: Babili kun %s

en: %s second | %s seconds
eo[0]: %s sekundo
eo[1]: %s sekundoj

en: %s minute | %s minutes
eo[0]: %s minuto
eo[1]: %s minutoj

en: Call took %s, ended at %s
eo: Voko daŭris %s, finiĝis je %s

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: Anytime
eo: Iam ajn

en: Anyone
eo: Iu ajn

en: Who
eo: Kiu

en: When
eo: Kiam

en: Anything
eo: Io ajn

en: Text chats
eo: Tekstaj babiloj

en: Calls
eo: Vokoj

en: Incoming calls
eo: Venantaj vokoj

en: Outgoing calls
eo: Elirantaj vokoj

en: Missed calls
eo: Maltrafitaj vokoj

en: What
eo: Kio

en: Are you sure you want to delete all logs of previous conversations?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forviŝi ĉiujn protokolojn de antaŭaj konversacioj?

en: Clear All
eo: Vakigi ĉion

en: Delete from:
eo: Forigi de:

en: _File
eo: _Dosiero

en: _Edit
eo: R_edakti

en: Delete All History…
eo: Forigi la tutan historion…

en: Profile
eo: Profilo

en: Chat
eo: Babilejo

en: page 2
eo: paĝo 2

en: <span size="x-large">Loading…</span>
eo: <span size="x-large">Ŝargante…</span>

en: What kind of chat account do you have?
eo: Kian babilkonton vi havas?

en: Add new account
eo: Aldoni novan konton

en: Enter a contact identifier or phone number:
eo: Enigu la identililon aŭ la telefonnumeron de la kontakto:

note: add video button
en: _Video Call
eo: _Videoalvoko

note: add audio button
en: _Audio Call
eo: _Sonalvoko

note: Tweak the dialog
en: New Call
eo: Nova voko

en: The contact is offline
eo: La kontakto estas nekonetite

en: The specified contact is either invalid or unknown
eo: La indikita kontakto estas aŭ nevalida aŭ nekonata

en: The contact does not support this kind of conversation
eo: La kontakto ne subtenas tiun specon de konversacio

en: The requested functionality is not implemented for this protocol
eo: La petita trajto ne estas realigita por tiu protokolo

en: Could not start a conversation with the given contact
eo: Ne eblas komenci konversacion kun la donata kontakto

en: You are banned from this channel
eo: Vi estas ekzilita de tiu kanalo

en: This channel is full
eo: La kanalo estas plena

en: You must be invited to join this channel
eo: Vi estu invitita por aliĝi al tiu kanalo

en: Can't proceed while disconnected
eo: Ne eblas procedi dum nekonekto

en: Permission denied
eo: Permeso rifuzita

en: There was an error starting the conversation
eo: Okazis eraro dum komenco de konversacio

note: Tweak the dialog
en: New Conversation
eo: Nova konversacio

en: Password Required
eo: Pasvorto bezonatas

note: COL_STATUS_TEXT COL_STATE_ICON_NAME COL_STATE COL_DISPLAY_MARKUP COL_STATUS_CUSTOMISABLE COL_TYPE
en: Custom Message…
eo: Kutima mesaĝo…

en: Edit Custom Messages…
eo: Redakti kutimajn mesaĝojn…

en: Click to remove this status as a favorite
eo: Klaku por forigi la librosignon de ĉi tiu stato

en: Click to make this status a favorite
eo: Klaku por librosigni ĉi tiun staton

en: Set status
eo: Agordi staton

note: Custom messages
en: Custom messages…
eo: Kutimaj mesaĝoj…

en: _Match case
eo: _Uskleca kongruo

en: Find:
eo: Serĉi:

en: _Previous
eo: _Antaŭa

en: _Next
eo: _Sekva

en: Mat_ch case
eo: Uskleca _kongruo

en: Phrase not found
eo: Frazo ne trovita

en: Received an instant message
eo: Ricevis tujmesaĝon

en: Sent an instant message
eo: Sendis tujmesaĝon

en: Incoming chat request
eo: Venanta babilpeto

en: Contact connected
eo: Kontakto konektis

en: Contact disconnected
eo: Kontakto malkonektis

en: Connected to server
eo: Konektis al servilo

en: Disconnected from server
eo: Malkonektite de la servilo

en: Incoming voice call
eo: Venanta voĉa voko

en: Outgoing voice call
eo: Eliranta voĉa voko

en: Voice call ended
eo: Voĉa voko finiĝis

en: Edit Custom Messages
eo: Redakti kutimajn mesaĝojn

en: Subscription Request
eo: Abonpeto

en: %s would like permission to see when you are online
eo: %s volus permeson por scii kiam vi konektas

en: _Decline
eo: _Malakcepti

en: _Accept
eo: _Akcepti

en: Message edited at %s
eo: Mesaĝo redaktiĝis je %s

en: Normal
eo: Normale

en: The identity provided by the chat server cannot be verified.
eo: Ne eblis certigi ke la idento provizita de la babilservilo validas.

en: The certificate is not signed by a Certification Authority.
eo: La atestilo ne subskribiĝis per Atestila Instanco.

en: The certificate has expired.
eo: La atestilo eksvalidiĝis.

en: The certificate hasn't yet been activated.
eo: La atestilo nun ne estas aktivigite.

en: The certificate does not have the expected fingerprint.
eo: La atestilo ne havas la atenditan fingrospuron.

en: The hostname verified by the certificate doesn't match the server name.
eo: La nomo validigita per la atestilo ne kongruas kun la nomo de la servilo.

en: The certificate is self-signed.
eo: La atestilo estas memkreite.

en: The certificate has been revoked by the issuing Certification Authority.
eo: La atestilon senvalidigis ĝia kreinta Atestila Instanco.

en: The certificate is cryptographically weak.
eo: La atestilo kriptografie malfortas.

en: The certificate length exceeds verifiable limits.
eo: La longo de la atestilo superas la kontroleblajn limojn.

en: The certificate is malformed.
eo: La atestilo estas misformita.

en: Expected hostname: %s
eo: Atendita nomo: %s

en: Certificate hostname: %s
eo: Nomo en la atestilo: %s

en: C_ontinue
eo: _Daŭrigi

en: Untrusted connection
eo: Nefidanta konekto

en: This connection is untrusted. Would you like to continue anyway?
eo: Ĉi tiu konekto ne konfidas. Ĉu vi volus konekti malgraŭ tio?

en: Remember this choice for future connections
eo: Memori ĉi tiun elekton por estontaj konektoj

en: Certificate Details
eo: Detaloj de la atestilo

en: Unable to open URI
eo: Malsukcesis malfermi la URIon

en: Select a file
eo: Elekti dosieron

en: Insufficient free space to save file
eo: Mankas sufiĉa spaco por konservi la dosieron

en: %s of free space are required to save this file, but only %s is available. Please choose another location.
eo: %s da libera spaco necesas por konservi ĉi tiun dosieron, sed nur %s disponeblas. Bonvolu elekti alian lokon.

en: Incoming file from %s
eo: Venanta dosiero de %s

note: Copy Link Address menu item
en: _Copy Link Address
eo: _Kopii la ligiladreson

note: Open Link menu item
en: _Open Link
eo: Malfermi la ligil_on

en: People Nearby
eo: Proksimaj homoj

en: Ungrouped
eo: Negrupite

note: Add a prefix explaining that something goes wrong when trying to * fetch contact's presence.
en: Server cannot find contact: %s
eo: Servilo ne povas trovi kontakton: %s

en: An Instant Messaging client for GNOME
eo: Tujmesaĝilo por GNOME

en: Don't display any dialogs; do any work (eg, importing) and exit
eo: Montri neniun dialogojn; fari laboron (ekz. importado) kaj eliri

en: Don't display any dialogs unless there are only "People Nearby" accounts
eo: Ne montri iun ajn dialogojn krom se estas nur kontoj de "proksima homoj"

en: Initially select given account (eg, gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)
eo: Unue elekti la indikitan konton (ekz. gabble/jabber/foo_40ekzemplo_2eorg0)

en: <account-id>
eo: <konto-id>

en: - Empathy Accounts
eo: - Empatio-kontoj

en: Empathy Accounts
eo: Empatio-kontoj

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * unsaved changes
en: There are unsaved modifications to your %.50s account.
eo: Estas nekonservitaj ŝanĝoj al via konto %.50s.

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * an unsaved new account
en: Your new account has not been saved yet.
eo: Via nova konto ankoraŭ ne konserviĝis.

en: Connecting…
eo: Konektante…

en: Offline — %s
eo: Nekonektite — %s

en: Disconnected — %s
eo: Nekonektite — %s

en: Offline — No Network Connection
eo: Nekonektite — Neniu retkonekto

en: Unknown Status
eo: Nekonata stato

en: Offline — Account Disabled
eo: Nekonektite — Konto estas elŝaltite

en: Edit Connection Parameters
eo: Redakti konekto-parametrojn

en: _Edit Connection Parameters…
eo: R_edakti konekto-parametrojn…

en: Do you want to remove %.50s from your computer?
eo: Ĉu vi volas forigi %.50s de la komputilo?

en: This will not remove your account on the server.
eo: Ĉi tio ne forigos vian konton ĉe la servilo.

en: You are about to select another account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
eo: Vi estas elektonta alian konton kiu forviŝos
    viajn ŝanĝojn. Ĉu vi certas ke vi volas daŭri?

note: Menu item: to enabled/disable the account
en: _Enabled
eo: E_nŝaltite

note: Menu item: Rename
en: Rename
eo: Alinomi

en: _Skip
eo: Preterpa_si

en: _Connect
eo: _Konekti

en: You are about to close the window, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
eo: Vi estas fermonta la fenestron kiu forviŝos
    viajn ŝanĝojn. Ĉu vi certos ke vi volas daŭri?

note: Tweak the dialog
en: Messaging and VoIP Accounts
eo: Babilaj kaj VoIP-kontoj

en: Add…
eo: Aldoni…

en: _Import…
eo: E_nporti…

en: Loading account information
eo: Ŝargi kontoinformojn

en: To add a new account, you first have to install a backend for each protocol you want to use.
eo: Por aldoni novan konton, oni unue devas instali modulon por ĉiu protokolo kiun oni volas uzi.

en: No protocol backends installed
eo: Neniu protokolo-internaĵo estas instalita

en:  - Empathy authentication client
eo:  - Aŭtentkontrola kliento de Empatio

en: Empathy authentication client
eo: Aŭtentkontrola kliento de Empatio

en: Don't connect on startup
eo: Ne konekti dum lanĉo

en: Don't display the contact list or any other dialogs on startup
eo: Ne montri la kontaktliston aŭ iun alian dialogon dum lanĉo

en: - Empathy IM Client
eo: - Tujmesaĝilo Empatio

en: Error contacting the Account Manager
eo: Eraro dum kontakti la mastrumilon de kontoj

en: There was an error while trying to connect to the Telepathy Account Manager. The error was:
    
    %s
eo: Eraro okazis dum peni konekti al la Telepatian mastrumilon de kontoj. La eraro estis:
    
    %s

en: In a call
eo: Babilante

en: - Empathy Audio/Video Client
eo: - Sona/videa kliento de Empatio

en: Empathy Audio/Video Client
eo: Sona/videa kliento de Empatio

en: %s just tried to call you, but you were in another call.
eo: %s ĵus provis voki vin, sed vi jam estis en alia voko.

en: Incoming call
eo: Venanta telefonvoko

en: Incoming video call from %s
eo: Venenta videvoko de %s

en: Incoming call from %s
eo: Venanta voko de %s

en: Reject
eo: Rifuzi

en: Answer
eo: Respondo

note: translators: Call is a noun and %s is the contact name. This string * is used in the window title
en: Call with %s
eo: Voko kun %s

en: The IP address as seen by the machine
eo: La IP-adreso vidata de la maŝino

en: The IP address as seen by a server on the Internet
eo: La IP-adreso vidata de servilo ĉe la Interreto

en: The IP address of the peer as seen by the other side
eo: La IP-adreso de la kliento vidata de la alia flanko

en: The IP address of a relay server
eo: La IP-adreso de relajsa servilo

en: The IP address of the multicast group
eo: La IP-adreso de la plurelsendgroupo

en: Unknown
eo: Nekonate

en: On hold
eo: Atendanta

en: Mute
eo: Silentigi

en: Duration
eo: Daŭro

en: Technical Details
eo: Teknikaj detaloj

en: %s's software does not understand any of the audio formats supported by your computer
eo: La programaro de %s komprenas neniun sonformon subtenata per via komputilo

en: %s's software does not understand any of the video formats supported by your computer
eo: La programaro de %s komprenas neniun videformon subtenata per via komputilo

en: Can't establish a connection to %s. One of you might be on a network that does not allow direct connections.
eo: Ne eblas sukcese konekti al %s. Eble unu el vi uzas reton kiu ne permesas rektajn konektojn.

en: There was a failure on the network
eo: Okazis paneo je la reto

en: The audio formats necessary for this call are not installed on your computer
eo: La necesasj sonformoj por ĉi tiu voko ne instaliĝis ĉe via komputilo

en: The video formats necessary for this call are not installed on your computer
eo: La necesaj videoformoj por ĉi tiu voko ne instaliĝis ĉe via komputilo

en: Something unexpected happened in a Telepathy component. Please <a href="%s">report this bug</a> and attach logs gathered from the 'Debug' window in the Help menu.
eo: Io neatendita okazis en modulo de Telepatio. Bonvolu <a href="%s">raporti ĉi tiun cimon</a> kaj afiŝi la protokolojn kiujn oni povas kolekti per la sencimig-fenestro en la helpmenuo.

en: There was a failure in the call engine
eo: Eraro okazis en la vokmodulo

en: The end of the stream was reached
eo: La fino de la fluo atingiĝis

en: Can't establish audio stream
eo: Ne eblas starigi la sonfluon

en: Can't establish video stream
eo: Ne eblas starigi la videfluon

en: Your current balance is %s.
eo: Via aktuala bilanco estas %s.

en: Sorry, you don’t have enough credit for that call.
eo: Pardonu, via kredito ne sufiĉas por tiu voko.

en: Top Up
eo: Plenumi konton

en: _Call
eo: _Voko

en: _Microphone
eo: _Mikrofono

en: _Camera
eo: _Filmilo

en: _Settings
eo: _Agordoj

en: _View
eo: _Vido

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Contents
eo: _Enhavoj

en: _Debug
eo: _Sencimigo

en: Swap camera
eo: Interŝanĝi filmilojn

en: Minimise me
eo: Minimumigi min

en: Maximise me
eo: Maksimumigi min

en: Disable camera
eo: Elŝalti la kamaraon

en: Hang up
eo: Fini vokon

en: Hang up current call
eo: Fini la aktualan vokon

en: Video call
eo: Videoalvoko

en: Start a video call
eo: Komenci videvokon

en: Start an audio call
eo: Komenci sonvokon

en: Show dialpad
eo: Montri la ciferplaton

en: Display the dialpad
eo: Montri la ciferplaton

en: Toggle video transmission
eo: Baskuligi la videan transsendon

en: Toggle audio transmission
eo: Baskuligi la sonan transsendon

en: Encoding Codec:
eo: Kodanta kodeko:

en: Decoding Codec:
eo: Malkodanta kodeko:

en: Remote Candidate:
eo: Fora kandidato:

en: Local Candidate:
eo: Loka kandidato:

en: Audio
eo: Sono

en: - Empathy Chat Client
eo: - Babilkliento Empatio

en: Name
eo: Nomo

en: Room
eo: Ĉambro

en: Auto-Connect
eo: Aŭtomata konekto

en: Manage Favorite Rooms
eo: Administri librosignitajn ĉambrojn

en: Close this window?
eo: Ĉu fermi la fenestron?

en: Closing this window will leave %s. You will not receive any further messages until you rejoin it.
eo: Fermante tiun fenstron vi forlasas na %s. Vi ne ricevos iun venontan mesaĝon ĝis vi realiĝis al ĝi.

en: Closing this window will leave a chat room. You will not receive any further messages until you rejoin it. | Closing this window will leave %u chat rooms. You will not receive any further messages until you rejoin them.
eo[0]: Fermante tiun fenstron vi forlasas babilejon. Vi ne ricevos iun venontan mesaĝon ĝis vi realiĝis al ĝi.
eo[1]: Fermante tiun fenstron vi forlasas %u babilejojn. Vi ne ricevos iun venontan mesaĝon ĝis vi realiĝis al ĝi.

en: Leave %s?
eo: Ĉu forlasi na %s?

en: You will not receive any further messages from this chat room until you rejoin it.
eo: Vi ne ricevos iun venontan mesaĝon de tiu babilejo ĝis vi realiĝis al ĝi.

en: Close window
eo: Fermi la fenestron

en: Leave room
eo: Forlasi ĉambron

en: %s (%d unread) | %s (%d unread)
eo[0]: %s (%d nelegite)
eo[1]: %s (%d nelegite)

en: %s (and %u other) | %s (and %u others)
eo[0]: %s (kaj %u alia)
eo[1]: %s (kaj %u aliaj)

en: %s (%d unread from others) | %s (%d unread from others)
eo[0]: %s (%d nelegita de aliaj)
eo[1]: %s (%d nelegitaj de aliaj)

en: %s (%d unread from all) | %s (%d unread from all)
eo[0]: %s (%d nelegita de ĉiuj)
eo[1]: %s (%d nelegitaj de ĉiuj)

en: Sending %d message | Sending %d messages
eo[0]: Sendante %d mesaĝon
eo[1]: Sendante %d mesaĝojn

en: Typing a message.
eo: Skribante mesaĝon.

en: _Conversation
eo: _Konversacio

en: C_lear
eo: _Vakigi

en: Insert _Smiley
eo: Aldoni _miensimbolon

en: _Favorite Chat Room
eo: _Librosignita babilĉambro

en: Notify for All Messages
eo: Atentigi pri ciuj mesaĝoj

en: _Show Contact List
eo: _Montri kontaktliston

en: Invite _Participant…
eo: Inviti _partoprenanton…

en: _Join Chat
eo: _Aliĝi babilejon

en: Le_ave Chat
eo: _Forlasi babilejon

en: C_ontact
eo: K_ontakto

en: _Tabs
eo: _Langetoj

en: _Previous Tab
eo: _Antaŭa langeto

en: _Next Tab
eo: Sekva la_ngeto

en: _Undo Close Tab
eo: _Malfari fermon de langeto

en: Move Tab _Left
eo: Movi langeton ma_ldekstren

en: Move Tab _Right
eo: Movi langeton maldekst_ren

en: _Detach Tab
eo: _Malligi langeton

en: Show a particular service
eo: Montri specifan servon

en: - Empathy Debugger
eo: - Empatio-sencimigilo

en: Empathy Debugger
eo: Empatio-sencimigilo

en: Save
eo: Konservi

en: Pastebin link
eo: Ligilo al Pastebin

en: Pastebin response
eo: Repondo de Pastebin

en: Data too large for a single paste. Please save logs to file.
eo: Datumoj estas tro granda por unuopa enmeto. Bonvole konservi protokolon al dosiero.

en: Debug Window
eo: Sencimig-fenestro

en: Send to pastebin
eo: Sendi al Pastebin

en: Pause
eo: Paŭzo

en: Level
eo: Nivelo

en: Debug
eo: Sencimigo

en: Info
eo: Informo

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Warning
eo: Averto

en: Critical
eo: Kritike

en: Error
eo: Eraro

en: Time
eo: Tempo

en: Domain
eo: Retregiono

en: Category
eo: Kategorio

en: Level
eo: Nivelo

en: The selected connection manager does not support the remote debugging extension.
eo: La elektita kontaktadministrilo ne subtenas la kromprogramon de fora sencimigo.

en: Incoming video call
eo: Venanta video-voko

en: %s is video calling you. Do you want to answer?
eo: %s vokas vin videe. Ĉu vi volas respondi?

en: %s is calling you. Do you want to answer?
eo: %s vokas vin. Ĉu vi volas respondi?

en: _Reject
eo: _Rifuzi

en: _Answer
eo: _Respondo

en: _Answer with video
eo: _Respondi per video

en: Room invitation
eo: Ĉambrinviton

en: Invitation to join %s
eo: Inviton por aliĝi al %s

en: %s is inviting you to join %s
eo: %s invitas vin por aliĝi al %s

en: _Join
eo: _Aliĝi

en: %s invited you to join %s
eo: %s invitis vin por aliĝi al %s

en: You have been invited to join %s
eo: Vi invitiĝis por aliĝi al %s

en: Incoming file transfer from %s
eo: Venanta dosiertransigo de %s

en: Password required
eo: Pasvorto bezonatas

en: 
    Message: %s
eo: 
    Mesaĝo: %s

[ctx: file transfer percent]
en: Unknown
eo: Nekonate

en: %s of %s at %s/s
eo: %s de %s ĉe %s/s

en: %s of %s
eo: %s de %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Receiving "%s" from %s
eo: Ricevante "%s" de %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Sending "%s" to %s
eo: Sendante "%s" al %s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: Error receiving "%s" from %s
eo: Eraro okazis dum ricevi "%s" de %s

en: Error receiving a file
eo: Eraro okazis dum ricevi dosieron

en: Error sending "%s" to %s
eo: Eraro okazis dum sendi na "%s" al %s

en: Error sending a file
eo: Eraro okazis dum sendi dosieron

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" received from %s
eo: Ricevis na "%s" de %s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" sent to %s
eo: "%s" sendiĝis al %s

en: File transfer completed
eo: Dosiertransigo finiĝis

en: Waiting for the other participant's response
eo: Atendante respondon de la alia partoprenanto

en: Checking integrity of "%s"
eo: Kontrolante la integrecon de "%s"

en: Hashing "%s"
eo: Haketante "%s"

en: File
eo: Dosiero

en: Remaining
eo: Restante

en: File Transfers
eo: Dosiertransigoj

en: Remove completed, canceled and failed file transfers from the list
eo: Forigi kompletajn, nuligitajn kaj fuŝajn dosiertransigojn el la listo

en: _Import
eo: E_nporti

en: No accounts to import could be found. Empathy currently only supports importing accounts from Pidgin.
eo: Neniuj importeblaj kontoj troviĝis. Empatio aktuale subtenas importi kontojn de nur Pidgin.

en: Import Accounts
eo: Enporti kontojn

note: Translators: this is the header of a treeview column
en: Import
eo: Enporti

en: Protocol
eo: Protokolo

en: Source
eo: Fonto

en: Invite Participant
eo: Inviti partoprenonton

en: Choose a contact to invite into the conversation:
eo: Elektu kontakton por inviti al la konversacio:

en: Invite
eo: Inviti

en: Chat Room
eo: Babilĉambro

en: Members
eo: Membroj

en: Failed to list rooms
eo: Malsukcesis listigi ĉambrojn

en: %s
    Invite required: %s
    Password required: %s
    Members: %s
eo: %s
    Invito bezonata: %s
    Pasvorto bezonata: %s
    Membroj: %s

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Join Room
eo: Aliĝi al ĉambro

en: Enter the room name to join here or click on one or more rooms in the list.
eo: Enmetu la nomon de la ĉambro al kiu aliĝi ĉi tie aŭ klaku al ĉambro aŭ ĉambroj en la liston.

en: _Room:
eo: Ĉamb_ro:

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account&apos;s server
eo: Enmetu la servilon kiu gastigas la ĉambron, aŭ lasu ĝin malplena se la ĉambro estas ĉe la servilo de la aktuala konto

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account's server
eo: Enmetu la servilon kiu gastigas la ĉambron, aŭ lasu ĝin malplena se la ĉambro estas ĉe la servilo de la aktuala konto

en: _Server:
eo: _Servilo:

en: Couldn't load room list
eo: Ne eblis ŝargi ĉambroliston

en: Room List
eo: Ĉambrolisto

en: Respond
eo: Respondo

en: Answer with video
eo: Respondi per video

en: Decline
eo: Malakcepti

en: Accept
eo: Akcepti

note: translators: the 'Provide' button is displayed in a notification * bubble when Empathy is asking for an account password; clicking on it * brings the password popup.
en: Provide
eo: Provizi

en: Message received
eo: Ricevis mesaĝon

en: Message sent
eo: Sendis mesaĝon

en: New conversation
eo: Nova konversacio

en: Contact comes online
eo: Kontakto konektas

en: Contact goes offline
eo: Kontakto konektas

en: Account connected
eo: Konto konektis

en: Account disconnected
eo: Konto malkonektis

en: Language
eo: Lingvo

note: translators: Contact name for the chat theme preview
en: Juliet
eo: Julieta

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: O Romeo, Romeo, wherefore art thou Romeo?
eo: Ho Romeo, Romeo, kial estas vi Romeo?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Deny thy father and refuse thy name;
eo: La patron neu kaj la nomon ĵetu

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Or if thou wilt not, be but sworn my love
eo: Aŭ, se ne tio, ĵuru vin nur mia,

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: And I'll no longer be a Capulet.
eo: Kaj mi ne estos Kapuleto plu.

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Shall I hear more, or shall I speak at this?
eo: Ĉu plu aŭskulti, aŭ jam nun paroli?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Juliet has disconnected
eo: Juliet nekonektiĝis

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Show groups
eo: Montri grupojn

en: Contact List
eo: Kontaktlisto

en: Start chats in:
eo: Komenci babilejojn en:

en: new ta_bs
eo: novaj _langetoj

en: new _windows
eo: novaj _fenestroj

en: Show _smileys as images
eo: Montri _miensimbolojn kiel bildoj

en: Show contact _list in rooms
eo: Montri la kontakt_liston en ĉambroj

en: Log conversations
eo: Protokoli konversaciojn

en: Display incoming events in the notification area
eo: Montri venantajn mesaĝojn en la sciiga areo

en: _Automatically connect on startup
eo: _Aŭtomate konekti je la lanĉo

en: Behavior
eo: Konduto

en: General
eo: Ĝenerale

en: _Enable bubble notifications
eo: E_nŝalti vezikajn atentigojn

en: Disable notifications when _away or busy
eo: Elŝalti sciigojn kiam oni _foras aŭ okupiĝas

en: Enable notifications when the _chat is not focused
eo: Enŝalti sciigojn kiam la _babilo ne estas fokusita

en: Enable notifications when a contact comes online
eo: Enŝalti sciigojn kiam kontakto konektas

en: Enable notifications when a contact goes offline
eo: Enŝalti sciigojn kian kontakto malkonektas

en: Notifications
eo: Atentigoj

en: _Enable sound notifications
eo: Aktivigi sonajn at_entigojn

en: Disable sounds when _away or busy
eo: Elŝalti sonojn kiam oni for_as aŭ okupiĝas

en: Play sound for events
eo: Ludi sonojn por eventoj

en: Sounds
eo: Sonoj

en: Use _echo cancellation to improve call quality
eo: Uzi _eĥo-nuligadon por plibonigi vokkvaliton

en: Echo cancellation helps to make your voice sound clearer to the other person, but may cause problems on some computers. If you or the other person hear strange noises or glitches during calls, try turning echo cancellation off and restarting the call.
eo: Eĥo-nuligado plibonigas la klarecon de via voĉo al la alia babilanto, sed ĝi povas kaŭzi problemojn ĉe kelkaj komputiloj. Se vi aŭ la alia babilanto aŭdas strangajn bruojn aŭ eraretojn dum vokoj, provu elŝalti la eĥo-nuligadon kaj rekomencu la vokon.

en: _Publish location to my contacts
eo: _Publikigi mian lokon al miaj kontaktoj

en: Reduced location accuracy means that nothing more precise than your city, state and country will be published.  GPS coordinates will be accurate to 1 decimal place.
eo: Kiam la precizo de la loko reduktiĝas, nenio pli preciza ol la urbo, ŝtato kaj lando publikiĝos.  Koordinatoj de GPS precizos je nur 1 decimalo.

note: To translators: The longitude and latitude are rounded to closest 0,1 degrees, so for example 146,2345° is rounded to round(146,2345*10)/10 = 146,2 degrees.
en: _Reduce location accuracy
eo: _Redukti la precizon de la loko

en: Privacy
eo: Privateco

en: The list of languages reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
eo: La listo de lingvoj enhavas nur la lingvojn por kiuj vortaro instaliĝis.

en: Enable spell checking for languages:
eo: Enŝalti literumkontrolon por la lingvoj:

en: Spell Checking
eo: Literumkontrolo

en: Chat Th_eme:
eo: Babileja _etoso:

en: Variant:
eo: Variaĵo:

en: Themes
eo: Etosoj

en: Provide Password
eo: Provizi pasvorton

en: Disconnect
eo: Malkonekti

en: You need to set up an account to see contacts here.
eo: Vi agordu konton por vidi kontaktojn ĉi tie.

en: Sorry, %s accounts can’t be used until your %s software is updated.
eo: Pardonu, %s kontoj ne povas uzataj ĝis via programaro %s estas ĝisdatigita.

en: Online Accounts
eo: Interretaj kontoj

en: Update software…
eo: Ĝisdatigi programaron…

en: Reconnect
eo: Rekonekti

en: Edit Account
eo: Redakti konton

en: Close
eo: Fermi

en: You need to enable one of your accounts to see contacts here.
eo: Vi enŝaltu unu de viaj kontoj por vidi kontaktojn ĉi tie.

note: translators: argument is an account name
en: You need to enable %s to see contacts here.
eo: Vi enŝaltu na %s por vidi kontaktojn ĉi tie.

en: Change your presence to see contacts here
eo: Ŝanĝu vian ĉeeston por vidi kontaktojn ĉi tie

en: No match found
eo: Neniu kongruaĵo troviĝis

en: No online contacts
eo: Neniu enreta konektitulo

en: _New Conversation…
eo: _Nova konversacio…

en: New _Call…
eo: Nova _voko…

en: Contacts
eo: Kontaktoj

en: _Add Contacts…
eo: _Aldoni kontaktojn…

en: _Search for Contacts…
eo: _Serĉi kontaktojn…

en: _Blocked Contacts
eo: _Blokitaj kontaktoj

en: _Rooms
eo: Ĉamb_roj

en: _Join…
eo: _Aliĝi…

en: _File Transfers
eo: _Dosiertransigoj

en: _Accounts
eo: _Kontoj

en: P_references
eo: Ago_rdoj

en: Help
eo: Helpo

en: About
eo: Pri

en: _Quit
eo: Ĉ_esi

en: Account settings
eo: Konto-agordoj

en: Show _Offline Contacts
eo: Montri _malkonektitulojn

en: Status
eo: Stato

en: Done
eo: Farite

en: Please enter your account details
eo: Bonvole enigu vian kontakt-detalojn
