Empathy - en to my translation catalogue (785 entries)

en: Chat on Google Talk, Facebook, MSN and many other chat services
my: Google Talk, Facebook, MSN နှင့် အခြား စကားဝိုင်းဆော့ဝဲများ သုံးပါ။

en: Empathy
my: အမ်ပသီ

en: Empathy Internet Messaging
my: အမ်ပသီ အင်တာနက် ဆက်သွယ်ရေး

en: IM Client
my: အိုင်အမ်ဆော့ဝဲ သုံးသူများ

en: Always open a separate chat window for new chats.
my: စကားပြော စတင်တိုင်း ဝင်းဒိုးသစ် ဖွင့်ပါ။

en: Character to add after nickname when using nick completion (tab) in group chat.
my: အဖွဲ့လိုက် စကားပြောရာတွင် သီးသန့်အမည် အပြည့်ခေါ်ရန် ထည့်ရမည့် သင်္ကေတ (တဘ်)

en: Chat window theme
my: စကားပြောဝင်းဒိုး သွင်ပြင်

en: Comma-separated list of spell checker languages to use (e.g. "en, fr, nl").
my: ကော်မာနှင့် ခြားထားသော စာလုံးပေါင်းစစ်မည့် ဘာသာစကားကို သုံးရန် (ဥပမာ - "en, fr, nl").

en: Compact contact list
my: ဆက်သွယ်ရန်စာရင်း အတိုချုံ့

en: Connection managers should be used
my: ဆက်သွယ်မှု မန်နေဂျာ ခေါ်ပါ။

en: Contact list sort criterion
my: အမည်စာရင်း စီစဉ်ရန် အခရာ အချက်

en: Default directory to select an avatar image from
my: မျက်နှာစာပုံ ရွေးရန် ပုံမှန်သတ်မှတ်ထားသော တည်နေရာလမ်းကြောင်း

en: Disable popup notifications when away
my: အဝေးရောက်ချိန်တွင် ပွင့်ထွက် အသိပေးချက်များ ခွင့်မပြု

en: Disable sounds when away
my: အဝေးရောက်ချိန်တွင် အသံများ ခွင့်မပြု

en: Display incoming events in the status area
my: ဝင်ရောက်လာသော အဖြစ်အပျက်များကို အခြေအနေပြရာတွင် ဖော်ပြပါ

en: Display incoming events in the status area. If false, present them to the user immediately.
my: ဝင်ရောက်လာသော အဖြစ်အပျက်များကို အခြေအနေပြရာတွင် ဖော်ပြပါ။အမှားအယွင်း ရှိပါက သုံးစွဲသူကို ချက်ချင်းပြပါ။

en: Empathy can publish the user's location
my: သုံးစွဲသူ၏ တည်နေရာကို အမ်ပသီမှ ကြေညာနိုင်သည်

en: Empathy can use the GPS to guess the location
my: အမ်ပသီက GPS သုံးပြီး တည်နေရာကို ခန့်မှန်းနိုင်သည်

en: Empathy can use the cellular network to guess the location
my: အမ်ပသီက ဆယ်လူလာကွန်ယက် သုံးပြီး တည်နေရာကို ခန့်မှန်းနိုင်သည်

en: Empathy can use the network to guess the location
my: အမ်ပသီက ကွန်ယက် သုံးပြီး တည်နေရာကို ခန့်မှန်းနိုင်သည်

en: Empathy default download folder
my: အမ်ပသီ ပုံမှန် ဆွဲကူးဖိုင်တွဲ

en: Empathy has asked about importing accounts
my: အကောင့်များ ထည့်သွင်းရန် အမ်ပသီက မေးသည်

en: Empathy has migrated butterfly logs
my: လိပ်ပြာမှတ်တမ်းများကို အမ်ပသီက ဝင်ရောက်ခွင့် ပြုလိုက်သည်

en: Empathy should auto-away when idle
my: အမ်ပသီ ငြိမ်နေချိန်တွင် အလိုအလျောက်-အဝေး ပြောင်းပါ

en: Empathy should auto-connect on startup
my: စက် စစချင်း အမ်ပသီ အလိုအလျောက် ဆက်သွယ်ပါ

en: Empathy should reduce the location's accuracy
my: တည်နေရာတိကျမှု ကို အမ်ပသီ လျှော့ချသင့်သည်

en: Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon
my: ဆက်သွယ်သူ၏ မျက်နှာစာပုံကို အမ်ပသီက စကားပြောဝင်းဒိုး အိုင်ကွန်အဖြစ် သုံးပါ

en: Enable WebKit Developer Tools
my: ဝဘ် လက်သမား ကိရိယာများကို ခွင့်ပြုပါ

en: Enable popup notifications for new messages
my: စကားအသစ် ကို သတိပေးဖို့ ပွင့်ထွက်ဝင်းဒိုး ခွင့်ပြုပါ

en: Enable spell checker
my: စာလုံးပေါင်းစစ်ခွင့်ပြုပါ

en: Hide main window
my: ပင်မဝင်းဒိုး ဖွက်ထားပါ

en: Hide the main window.
my: ပင်မဝင်းဒိုး ဖွက်ထားပါ

en: Nick completed character
my: သီးသန့်အမည် စာလုံးများ ပြည့်စုံပြီ

en: Open new chats in separate windows
my: စကားဆိုမှု အသစ်များကို သီးခြားဝင်းဒိုးမှာ ဖွင့်ပါ

en: Path of the Adium theme to use
my: Adium သွင်ပြင်သုံးရန် လမ်းကြောင်း

en: Path of the Adium theme to use if the theme used for chat is Adium.
my: အကယ်၍ သုံးထားသော သွင်ပြင်သည် Adium ဖြစ်လျှင် Adium သွင်ပြင်သုံးရန် လမ်းကြောင်း

en: Play a sound for incoming messages
my: ဝင်လာသော စကားအတွက် အသံဖွင့်ပါ

en: Play a sound for new conversations
my: စကားပြောအသစ်အတွက် အသံဖွင့်ပါ

en: Play a sound for outgoing messages
my: ပေးပို့မယ့် စကားအတွက် အသံဖွင့်ပါ

en: Play a sound when a contact logs in
my: ဆက်သွယ်သူ ဝင်လာလျှင် အသံဖွင့်ပါ

en: Play a sound when a contact logs out
my: ဆက်သွယ်သူ ထွက်သွားလျှင် အသံဖွင့်ပါ

en: Play a sound when we log in
my: ဝင်လာလျှင် အသံဖွင့်ပါ

en: Play a sound when we log out
my: ထွက်သွားလျှင် အသံဖွင့်ပါ

en: Pop up notifications if the chat isn't focused
my: စကားပြောရာ တစ်ခုတည်း မဟုတ်လျှင် အသိပေးချက်များ ပွင့်ထွက်ပါ

en: Pop up notifications when a contact logs in
my: ဆက်သွယ်သူ ဝင်လာလျှင် အသိပေးချက် ပွင့်ထွက်ပါ

en: Pop up notifications when a contact logs out
my: ဆက်သွယ်သူ ထွက်သွားလျှင် အသိပေးချက် ပွင့်ထွက်ပါ

en: Show avatars
my: မျက်နှာစာပုံများ ပြပါ

en: Show contact list in rooms
my: အခန်းများတွင် ဆက်သွယ်သူစာရင်း ပြပါ

en: Show hint about closing the main window
my: ပင်မဝင်းဒိုး ပိတ်ရာတွင် အချက်ပြပါ

en: Show offline contacts
my: လိုင်းပြင် ဆက်သွယ်သူများ ပြပါ

en: Show protocols
my: ပရိုတိုကောများ ပြပါ

en: Spell checking languages
my: စာလုံးပေါင်းစစ် ဘာသာစကားများ

en: The default folder to save file transfers in.
my: ပြောင်းရွှေ့ဖိုင်များ သိမ်းဆည်းရန် ပုံမှန်ဖိုင်တွဲ

en: The last directory that an avatar image was chosen from.
my: နောက်ဆုံးမျက်နှာစာပုံ ရွေးယူခဲ့သော နေရာ

en: The position for the chat window side pane
my: စကားပြောဝင်းဒိုး ဘေးတန်းအတွက် နေရာ

en: The stored position (in pixels) of the chat window side pane.
my: စကားပြောဝင်းဒိး ဘေးတန်း၏ သတ်မှတ်ထားသော နေရာ (ပစ်ဇယ်ဖြင့်)

en: The theme that is used to display the conversation in chat windows.
my: စကားပြောဝင်းဒိုးတွင် ပြန်လှန်ပြောစကားများ ဖော်ပြရန် သွင်ပြင်

en: Use graphical smileys
my: ပုံရိပ်ရုပ်ပြောင်များ သုံးပါ

en: Use notification sounds
my: အသံ အသိပေးချက်များ သုံးပါ

en: Use theme for chat rooms
my: စကားပြောခန်းများအတွက် ဤသွင်ပြင်ကို သုံးပါ

en: Whether Empathy can publish the user's location to their contacts.
my: သုံးစွဲသူ၏ တည်နေရာကို ဆက်သွယ်သူများထံ သတင်း

en: Whether Empathy can use the GPS to guess the location.
my: အမ်ပသီ တည်နေရာခန့်မှန်းဖို့ GPS သုံးလို့ ရမရ

en: Whether Empathy can use the cellular network to guess the location.
my: အမ်ပသီ တည်နေရာခန့်မှန်းဖို့ ဆယ်လူလာကွန်ယက် သုံးလို့ ရမရ

en: Whether Empathy can use the network to guess the location.
my: အမ်ပသီ တည်နေရာခန့်မှန်းဖို့ ကွန်ယက်ကို သုံးလို့ ရမရ

en: Whether Empathy has asked about importing accounts from other programs.
my: အခြားပရိုဂရမ်များမှ အကောင့်များ တင်သွင်းရန် အမ်ပသီကို ခိုင်းမခိုင်း

en: Whether Empathy has migrated butterfly logs.
my: လိပ်ပြာမှတ်တမ်းများကို အမ်ပသီမှ နေရာချပေးမပေး

en: Whether Empathy should automatically log into your accounts on startup.
my: စက်စစချင်း သင့်အကောင့်များကို အမ်ပသီမှ အလိုအလျောက် ဝင်ရောက်သင့်မသင့်

en: Whether Empathy should go into away mode automatically if the user is idle.
my: အသုံးပြုခြင်း မရှိတော့လျှင် အဝေးရောက် အခြေအနေသို့ အမ်ပသီမှ အလိုအလျောက် ပြောင်းပေးသင့်မသင့်

en: Whether Empathy should reduce the location's accuracy for privacy reasons.
my: လုံခြုံရေးအရ တည်နေရာ တိကျမှုကို အမ်ပသီက လျှော့ချဖို့သင့်မသင့်

en: Whether Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon.
my: ဆက်သွယ်သူ၏ ကိုယ်စားရုပ်ပုံကို အမ်ပသီက စကားပြောဝင်းဒိုး၏ အိုင်ကွန်အဖြစ် သုံးသင့်မသင့်

en: Whether WebKit developer tools, such as the Web Inspector, should be enabled.
my: Web Inspector ကဲ့သို့သော ကွန်ယက်ဖွဲ့တည်ဆောက်မှု တန်ဆာပလာများ သုံးခွင့် ပေးမပေး

en: Whether connectivity managers should be used to automatically disconnect/reconnect.
my: ဆက်သွယ်မှုဆိုင်ရာ မန်နေဂျာမှ အလိုအလျောက် အဆက်ဖြတ်/ ပြန်ဆက် ရန် လိုမလို

en: Whether to check words typed against the languages you want to check with.
my: ရိုက်လိုက်သော စာသားများကို သင်စစ်ဆေးစေလိုသော ဘာသာစကားအတိုင်း စစ်ဆေးပေးရန် လိုမလို

en: Whether to convert smileys into graphical images in conversations.
my: စကားပြောရာတွင် ရုပ်ပြောင်များကို ပုံရိပ်များအဖြစ် ပြောင်းလဲပေးရန် လိုမလို

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging into the network.
my: ဆက်သွယ်သူများ လိုင်းပေါ်ရောက်လာလျှင် အချက်ပေးသံ ဖွင့်ပေးရန် လိုမလို

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging out of the network.
my: ဆက်သွယ်သူများ လိုင်းပြင်ပရောက်သွားလျှင် အချက်ပေးသံ ဖွင့်ပေးရန် လိုမလို

en: Whether to play a sound to notify of events.
my: အဖြစ်အပျက်များကို အချက်ပေးဖို့ အသံဖွင့်ရန် လိုမလို

en: Whether to play a sound to notify of incoming messages.
my: မက်ဆေ့အဝင် အချက်ပေးဖို့ အသံဖွင့်ရန် လိုမလို

en: Whether to play a sound to notify of new conversations.
my: စကားပြောအသစ် အချက်ပေးဖို့ အသံဖွင့်ရန် လိုမလို

en: Whether to play a sound to notify of outgoing messages.
my: အထွက်စကားအတွက် အသိပေးဖို့ အသံဖွင့်မဖွင့်။

en: Whether to play a sound when logging into a network.
my: ကွန်ယက်လိုင်းအတွင်း ဝင်ရောက်သွားလျှင် အသံဖွင့်ရန် လိုမလို

en: Whether to play a sound when logging out of a network.
my: ကွန်ယက်လိုင်းပြင် ပြန်ထွက်သွားလျှင် အသံဖွင့်ရန် လိုမလို

en: Whether to play sound notifications when away or busy.
my: အဝေးရောက်၊ အလုပ်များ ချိန်များတွင် အသံပြု အသိပေးချက်များ ဖွင့်ရန် လိုမလို

en: Whether to show a popup notification when a contact goes offline.
my: ဆက်သွယ်သူ လိုင်းပြင်ပ ရောက်သွားလျှင် ပွင့်ထွက်အသိပေးချက်များ ပြရန် လိုမလို

en: Whether to show a popup notification when a contact goes online.
my: ဆက်သွယ်သူ လိုင်းပေါ် ရောက်လာလျှင် ပွင့်ထွက်အသိပေးချက်များ ပြရန် လိုမလို

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message even if the chat is already opened, but not focused.
my: စကားပြောဝင်းဒိုး ဖွင့်ထားသော်လည်း အာရုံမစိုက်ထားလျှင် မက်ဆေ့အသစ် လက်ခံရသည့်အခါ ပွင့်ထွက်အသိပေးချက်ပြရန် လိုမလို

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message.
my: မက်ဆေ့အသစ်များ လက်ခံရသည့်အခါ ပွင့်ထွက် အသိပေးချက် ပြရန် လိုမလို

en: Whether to show avatars for contacts in the contact list and chat windows.
my: ဆက်သွယ်သူစာရင်း နှင့် စကားပြောဝင်းဒိုးများတွင် ဆက်သွယ်သူ၏ ကိုယ်စားရုပ်ပုံများ ပြရန် လိုမလို

en: Whether to show contacts that are offline in the contact list.
my: ဆက်သွယ်သူစာရင်းထဲတွင် လိုင်းပြင်ပရောက် ဆက်သွယ်သူများကို ပြရန် လိုမလို

en: Whether to show popup notifications when away or busy.
my: အဝေးရောက်၊ အလုပ်များ ချိန်များတွင် ပွင့်ထွက်အသိပေးချက်များ ပြရန် လိုမလို

en: Whether to show protocols for contacts in the contact list.
my: ဆက်သွယ်သူစာရင်းထဲတွင် ဆက်သွယ်သူများ၏ ပရိုတိုကောများကို ပြရန် လိုမလို

en: Whether to show the contact list in chat rooms.
my: စကားပြောခန်းများတွင် ဆက်သွယ်သူစာရင်းကို ပြရန် လိုမလို

en: Whether to show the contact list in compact mode.
my: ဆက်သွယ်သူစာရင်းကို အတိုချုံ့ပြသင့် မသင့်

en: Whether to show the message dialog about closing the main window with the 'x' button in the title bar.
my: တန်ဆာပလာဘားတန်းတွင် 'x'ခလုတ်ဖြင့် ပင်မဝင်းဒိုးပိတ်သိမ်းသွားခြင်းကို စာသားဖြင့်ပြရန် လိုမလို

en: Whether to use the theme for chat rooms.
my: စကားပြောခန်းများအတွက် သွင်ပြင်များကို သုံး/ မသုံး

en: Which criterion to use when sorting the contact list. Default is to sort by the contact's name with the value "name". A value of "state" will sort the contact list by state.
my: ဆက်သွယ်သူစာရင်းကို စီစဉ်ရာတွင် သုံးဖို့အချက်အလက် ရွေးရန်။ပုံသေအားဖြင့် ဆက်သွယ်သူ၏ အမည် အတိုင်း စီစဉ်သည်။ဆက်သွယ်သူစာရင်းကို အခြေအနေ အတိုင်း စီစဉ်မည်။

en: Manage Messaging and VoIP accounts
my: စာပို့ခြင်းနှင့် VoIP အကောင့်များ စီမံပါ

note: Tweak the dialog
en: Messaging and VoIP Accounts
my: စာပို့ခြင်းနှင့် VoIP အကောင့်များ

en: The hash of the received file and the sent one do not match
my: လက်ခံရသောဖိုင်နှင့် ပေးပို့သောဖိုင်တို့၏ အစိတ်အပိုင်းများ မတူညီပါ။

en: File transfer not supported by remote contact
my: အဝေးရောက်ဆက်သွယ်သူမှ ဖိုင်ဝေမျှခြင်း လက်မခံပါ။

en: The selected file is not a regular file
my: ရွေးထားသောဖိုင်မှာ ပုံမှန်ဖိုင် မဟုတ်ပါ။

en: The selected file is empty
my: ရွေးထားသောဖိုင်မှာ ဘာမှမရှိပါ။

en: Socket type not supported
my: ဆော့ကတ်အမျိုးအစားကို လက်မခံပါ။

en: No reason was specified
my: အကြောင်းရင် သေချာ မဖော်ပြထား

en: The change in state was requested
my: အခြေအနေပြောင်းပြရန် တောင်းဆိုသည်

en: You canceled the file transfer
my: ဖိုင်ဝေမျှခြင်းကို သင်ရပ်ဆိုင်းလိုက်သည်

en: The other participant canceled the file transfer
my: ဖိုင်ဝေမျှခြင်းကို အခြားတစ်ဘက်မှ ရပ်ဆိုင်းလိုက်သည်

en: Error while trying to transfer the file
my: ဖိုင်ဝေမျှခြင်းပြုစဉ် ချို့ယွင်းမှုဖြစ်သည်

en: The other participant is unable to transfer the file
my: ဖိုင်ဝေမျှခြင်းကို အခြားတစ်ဘက်မှ မပြုလုပ်နိုင်

en: Unknown reason
my: အကြောင်းရင်း မသိရ

en: Available
my: အဆင်ပြေ

en: Busy
my: အလုပ်ရှုပ်

en: Away
my: အဝေး

en: Invisible
my: ကိုယ်ပျောက်

en: Offline
my: လိုင်းပြင်ပ

en: Unknown
my: အမျိုးအမည်မသိ

en: No reason specified
my: အကြောင်းရင်း ဖော်ပြမထား

en: Status is set to offline
my: အခြေအနေကို လိုင်းပြင်ပ ဟု ပြထားသည်

en: Network error
my: ကွန်ယက်ချို့ယွင်းမှု

en: Authentication failed
my: စစ်ဆေးခြင်း မအောင်မြင်ပါ

en: Encryption error
my: သိမ်းဆည်းမှု ချို့ယွင်း

en: Name in use
my: အမည်တူရှိသည်

en: Certificate not provided
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ

en: Certificate untrusted
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ

en: Certificate expired
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ

en: Certificate not activated
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ

en: Certificate hostname mismatch
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ

en: Certificate fingerprint mismatch
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ

en: Certificate self-signed
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ

en: Certificate error
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ

en: Encryption is not available
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ

en: Certificate is invalid
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ

en: Connection has been refused
my: ဆက်သွယ်မှုကို ငြင်းပယ်ခံရသည်

en: Connection can't be established
my: ဆက်သွယ်မှုကို လမ်းခင်းမရပါ

en: Connection has been lost
my: ဆက်သွယ်မှုပျောက်ဆုံး

en: This resource is already connected to the server
my: ပင်ရင်းမှ ဆာဗာကို ချိတ်ဆက်ပြီး

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
my: လက်ရှိပင်ရင်းမှ  ဆက်သွယ်မှုအသစ် အစားထိုးလိုက်သည်

en: The account already exists on the server
my: ဆာဗာပေါ်တွင် အကောင့်ရှိပြီးသား ဖြစ်သည်

en: Server is currently too busy to handle the connection
my: ဆာဗာသည် ဆက်သွယ်မှုကို မဆောင်ရွက်နိုင်အောင် အလုပ်များနေသည်

en: Certificate has been revoked
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာကို ရုတ်သိမ်းခံရသည်

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ

en: The length of the server certificate, or the depth of the server certificate chain, exceed the limits imposed by the cryptography library
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ

en: People Nearby
my: အနီးအနားရှိသူများ

en: Yahoo! Japan
my: Yahoo! ဂျပန်

en: Facebook Chat
my: Facebook စကားပြောခန်း

en: %d second ago | %d seconds ago
my[0]: ပြီးခဲ့တဲ့ %Id စက္ကန့်

en: %d minute ago | %d minutes ago
my[0]: ပြီးခဲ့တဲ့ %Id မိနစ်

en: %d hour ago | %d hours ago
my[0]: ပြီးခဲ့တဲ့ %Id နာရီ

en: %d day ago | %d days ago
my[0]: ပြီးခဲ့တဲ့ %Id ရက်

en: %d week ago | %d weeks ago
my[0]: ပြီးခဲ့တဲ့ %Id သီတင်းပါတ်

en: %d month ago | %d months ago
my[0]: ပြီးခဲ့တဲ့ %Id လ

en: in the future
my: အနာဂါတ်မှာ

en: All
my: အားလုံး

en: Account
my: အကောင့်

en: Password
my: စကားဝှက်

en: Server
my: ဆာဗာ

en: Port
my: ဆုံမှတ် (ဆက်သွယ်ပေါက်)

en: %s:
my: %s -

en: Username:
my: သုံးစွဲသူအမည် -

en: A_pply
my: _P အတည်ပြု

en: L_og in
my: _O ဝင်

note: Account and Identifier
en: Account:
my: အကောင့် -

en: _Enabled
my: _E ခွင့်ပြု

en: This account already exists on the server
my: ဤအကောင့်သည် ဆာဗာပေါ်တွင် ရှိပြီးဖြစ်သည်

en: Create a new account on the server
my: ဆာဗာပေါ်တွင် အကောင့်အသစ် ဖွင့်ပါ

en: Ca_ncel
my: _N  နေတော့

note: To translators: The first parameter is the login id and the * second one is the network. The resulting string will be something * like: "MyUserName on freenode". * You should reverse the order of these arguments if the * server should come before the login id in your locale.
en: %1$s on %2$s
my: %2$s ပေါ်တွင် %1$s

note: To translators: The parameter is the protocol name. The resulting * string will be something like: "Jabber Account"
en: %s Account
my: %s အကောင့်

en: New account
my: အကောင့်အသစ်

en: <b>Example:</b> MyScreenName
my: <b>ဥပမာ:</b> စခရင်အမည်

en: Advanced
my: အဆင့်မြင့်

en: Pass_word:
my: _W  စကားဝှက်

en: Screen _Name:
my: _N ရုပ်ပြအမည် -

en: What is your AIM password?
my: AIM စကားဝှက် သွင်းပါ

en: What is your AIM screen name?
my: AIM ရုပ်ပြအမည် သွင်းပါ

en: _Port:
my: _P ဆက်သွယ်ပေါက် -

en: _Server:
my: _S ဆာဗာ -

en: <b>Example:</b> username
my: <b>ဥပမာ:</b> သုံးစွဲသူအမည်

en: Login I_D:
my: _D ဝင်ရောက်ရန် အမည် -

en: What is your GroupWise User ID?
my: GroupWise အမည် သွင်းပါ

en: What is your GroupWise password?
my: GroupWise စကားဝှက် သွင်းပါ

en: <b>Example:</b> 123456789
my: <b>ဥပမာ:</b> ၁၂၃၄၅၆၇၈၉

en: Ch_aracter set:
my: _A  သင်္ကေတ သတ်မှတ်ချက် -

en: ICQ _UIN:
my: _U ICQ အမည်

en: What is your ICQ UIN?
my: ICQ အမည် သွင်းပါ

en: What is your ICQ password?
my: ICQ စကားဝှက် သွင်းပါ

en: Auto
my: အလိုအလျောက်

note: translators: this string is very specific to SIP's internal; maybe * best to keep the English version.
en: Register
my: မှတ်ပုံတင်

note: translators: this string is very specific to SIP's internal; maybe * best to keep the English version.
en: Options
my: ရွေးစရာများ

en: None
my: ဘာမှမရွေး

en: Character set:
my: သင်္ကေတ အတွဲ -

en: Network
my: ကွန်ယက်

en: Network:
my: ကွန်ယက် -

en: Nickname:
my: သီးသန့်အမည် -

en: Password:
my: စကားဝှက် -

en: Quit message:
my: နှုတ်ဆက် စကား -

en: Real name:
my: အမည်ရင်း -

en: Servers
my: ဆာဗာ

en: What is your IRC nickname?
my: သင်၏ IRC သီးသန့်အမည် ကို ဖော်ပြပါ?

en: Which IRC network?
my: သင်၏ IRC ကွန်ယက် ကို ဖော်ပြပါ?

en: <b>Example:</b> user@gmail.com
my: <b>ဥပမာ:</b> user@gmail.com

en: <b>Example:</b> user@jabber.org
my: <b>ဥပမာ:</b> user@gmail.com

en: Encr_yption required (TLS/SSL)
my: _Y သိမ်းထုတ်ခြင်းစနစ် လိုအပ်သော(TLS/SSL)

en: I_gnore SSL certificate errors
my: _G  SSL အသိအမှတ်ပြုလွှာ ချို့ယွင်းချက်များ မသိချင်ပါ

en: Override server settings
my: ဆာဗာ ဆက်တင်ပေါ်ကို ထပ်သွားပြင်ပါ

en: Priori_ty:
my: _T  ဦးစားပေး

en: Reso_urce:
my: _U  သယံဇာတ

en: Use old SS_L
my: _L SSL အဟောင်းကို သုံးပါ

en: What is your Facebook password?
my: Facebook စကားဝှက် သွင်းပါ

en: What is your Facebook username?
my: Facebook အသုံးပြအမည် သွင်းပါ

en: What is your Google ID?
my: Google အမည် သွင်းပါ

en: What is your Google password?
my: Google စကားဝှက် သွင်းပါ

en: What is your Jabber ID?
my: Jabber အမည် သွင်းပါ

en: What is your Jabber password?
my: Jabber စကားဝှက် သွင်းပါ

en: What is your desired Jabber ID?
my: သုံးလိုသည့် Jabber အမည် သွင်းပါ

en: What is your desired Jabber password?
my: သုံးလိုသည့် Jabber စကားဝှက် သွင်းပါ

en: <b>Example:</b> user@hotmail.com
my: <b>ဥပမာ:</b> user@hotmail.com

en: What is your Windows Live ID?
my: Windows Live အမည် သွင်းပါ

en: What is your Windows Live password?
my: Windows Live စကားဝှက် သွင်းပါ

en: E-_mail address:
my: _M  လျှပ်လိပ်စာ -

en: Nic_kname:
my: _K  သီးသန့်အမည်

en: _First Name:
my: _F အမည် အစစာလုံး

en: _Jabber ID:
my: _J abber အမည် -

en: _Last Name:
my: _L အမည် နောက်ဆုံးစာလုံး

en: _Published Name:
my: _P အများမြင်ရသည့် အမည်

en: <b>Example:</b> user@my.sip.server
my: <b>ဥပမာ:</b> user@my.sip.server

en: Authentication username:
my: ခွင့်ပြုထားသော သုံးစွဲသူအမည်

en: Discover Binding
my: တွဲချည်ထားသည်များ လိုက်ရှာပါ

en: Discover the STUN server automatically
my: STUN ဆာဗာကို အလိုအလျောက် လိုက်ရှာပါ

en: Interval (seconds)
my: အချိန်ပိုင်း (စက္ကန့်)

en: Keep-Alive Options
my: အမြဲတမ်း ရွေးစရာများ

en: Loose Routing
my: အတည်မရှိလမ်းကြောင်း

en: Mechanism:
my: မက္ကင်းနစ် -

en: Miscellaneous Options
my: ထွေလီကာလီ ရွေးစရာများ

en: NAT Traversal Options
my: NAT Traversal ရွေးစရာများ

en: Port:
my: ဆက်သွယ်ပေါက်

en: Proxy Options
my: ပရောက်ဆီ ရွေးစရာများ

en: STUN Server:
my: STUN ဆာဗာ -

en: Server:
my: ဆာဗာ -

en: Transport:
my: ပို့ဆောင်ရေး -

en: What is your SIP account password?
my: SIP အကောင့် စကားဝှက် သွင်းပါ

en: What is your SIP login ID?
my: SIP အကောင့် အမည် သွင်းပါ

en: _Username:
my: _U သုံးစွဲသူအမည် -

en: I_gnore conference and chat room invitations
my: _G  ဆွေးနွေးပွဲ၊ စကားပြောခန်း ဖိတ်ကြားချက်များကို မသိချင်ပါ

en: What is your Yahoo! ID?
my: Yahoo! အမည် သွင်းပါ

en: What is your Yahoo! password?
my: Yahoo! စကားဝှက် သွင်းပါ

en: Yahoo! I_D:
my: _D Yahoo! အမည်

en: _Room List locale:
my: _R အခန်းစာရင်း နေရာ-

en: Couldn't convert image
my: ပုံကို ပြောင်းလို့မရပါ

en: None of the accepted image formats are supported on your system
my: မည်သည့် ပုံအမျိုးအစားကိုမှ သင်၏စနစ်က လက်မခံပါ

en: Select Your Avatar Image
my: မျက်နှာစာပုံ ရွေးချယ်ပါ

en: No Image
my: ပုံ မရှိ

en: Images
my: ပုံများ

en: All Files
my: ဖိုင်များအားလုံး

en: Click to enlarge
my: အကျယ်ချဲ့ဖို့ ကလစ်ပါ

en: Failed to open private chat
my: သီးခြားစကားပြောကွက် ဖွင့်လို့မရပါ

en: Topic not supported on this conversation
my: စကားပြောရာတွင် ဤခေါင်းစဉ်ကို လက်မခံပါ

en: You are not allowed to change the topic
my: ဤခေါင်းစဉ်ကို သင် မပြောင်းလဲနိုင်ပါ

en: /clear: clear all messages from the current conversation
my: /clear - အခုစကားပြောရာမှ စာကြောင်းများအားလုံး ရှင်းလင်းပါ

en: /topic <topic>: set the topic of the current conversation
my: /topic <topic> - အခုစကားပြောရာမှာ ခေါင်းစဉ်တင်ပါ

en: /join <chat room ID>: join a new chat room
my: /join <chat room ID> - စကားပြောခန်းအသစ်မှာ ပါဝင်

en: /j <chat room ID>: join a new chat room
my: /j <chat room ID> - စကားပြောခန်းအသစ်မှာ ပါဝင်

en: /query <contact ID> [<message>]: open a private chat
my: /query <contact ID> [<message>]: သီးခြား စကားပြောခန်း ဖွင့်ပါ

en: /msg <contact ID> <message>: open a private chat
my: /msg <contact ID> <message>: သီးခြား စကားပြောခန်း ဖွင့်ပါ

en: /nick <nickname>: change your nickname on the current server
my: /nick <nickname>: လက်ရှိဆာဗာပေါ်မှ သီးသန့်အမည်ကို ပြောင်းပါ

en: /me <message>: send an ACTION message to the current conversation
my: /me <message>: လက်ရှိ စကားပြောရာကို အဖြစ်အပျက်အကြောင်းစာပို့

en: /say <message>: send <message> to the current conversation. This is used to send a message starting with a '/'. For example: "/say /join is used to join a new chat room"
my: /say <message>: လက်ရှိ စကားပြောရာကို <message> ပေးပို့သည်။  ' /' နှင့် အစပြုသော စာသားများကို ပေးပို့ရာတွင် ဤအမိန့်ပေးချက်ကို သုံးသည်။ဥပမာ -  "/say /join ကိုသုံးပြီး စကားပြောခန်းအသစ်မှာ ပါဝင်နိုင်တယ်။"

en: /help [<command>]: show all supported commands. If <command> is defined, show its usage.
my: /help [<command>]: လက်ခံနိုင်သည့် အမိန့်ပေးချက်များ အားလုံးပြသည်။ အကယ်၍ <command> အတိအကျရှိလျှင် အသုံးပြုနည်း ပြသည်။

en: Usage: %s
my: သုံးစွဲမှု: %s

en: Unknown command
my: အမျိုးအမည်မသိ တောင်းဆိုချက်

en: Unknown command; see /help for the available commands
my: အမျိုးအမည်မသိ တောင်းဆိုချက် - ပေးနိုင်သော တောင်းဆိုချက်များကို /အကူအညီ တွင် ကြည့်ပါ

en: offline
my: လိုင်းပြင်

en: invalid contact
my: စည်းကမ်းနှင့်မညီသော အမည်

en: permission denied
my: ခွင့်ပြုရင် ငြင်းပယ်သည်

en: too long message
my: စကား အလွန်ရှည်သည်

en: not implemented
my: မတည်ဆောက်ခဲ့ပါ

en: unknown
my: အမျိုးအမည်မသိ

en: Error sending message '%s': %s
my: စကား ပို့ရာတွင် ချို့ယွင်းမှု '%s': %s

en: Topic:
my: ခေါင်းစဉ် -

en: Topic set to: %s
my: ပေးထားသော ခေါင်းစဉ် - %s

en: No topic defined
my: ခေါင်းစဉ် မရှိပါ

en: (No Suggestions)
my: (အကြံမပြုထားပါ)

en: Insert Smiley
my: ရုပ်ပြောင်များထည့်ပါ

note: send button
en: _Send
my: _S ပေးပို့

en: _Spelling Suggestions
my: _S စာလုံးပေါင်းအကြံပြု

en: Failed to retrieve recent logs
my: လောလောဆယ် မှတ်တမ်းများကို ပြတ်ထုတ်ယူဖို့ မအောင်မြင်ပါ

en: %s has disconnected
my: %s အဆက်အသွယ် ပြတ်သွားပြီ

note: translators: reverse the order of these arguments * if the kicked should come before the kicker in your locale.
en: %1$s was kicked by %2$s
my: %1$s သည် %2$s ကန်ထုတ်ခံရသည်

en: %s was kicked
my: %s ကန်ထုတ်ခံရသည်

note: translators: reverse the order of these arguments * if the banned should come before the banner in your locale.
en: %1$s was banned by %2$s
my: %1$s သည် %2$s မှ ပိတ်ပင်ခံရသည်

en: %s was banned
my: %s ပိတ်ပင်ခံရသည်

en: %s has left the room
my: %s အခန်းမှ ထွက်သွားသည်

en: %s has joined the room
my: %s အခန်းထဲ ဝင်လာပြီ

en: %s is now known as %s
my: %s သည် %s ဖြစ်သည်

en: Disconnected
my: ချိတ်ဆက် ပြတ်သွားသည်

en: Wrong password; please try again:
my: စာဝှက် မှားသည်။ ထပ်ကြိုးစားကြည့်ပါ။

en: Retry
my: ထပ်ကြိုးစား

en: This room is protected by a password:
my: သည်အခန်းကို စာဝှက်ဖြင့် ကာကွယ်ထားသည်

en: Join
my: ပူးပေါင်း

en: Connected
my: ဆက်သွယ်ထား

en: Conversation
my: စကားပြောဆိုမှု

note: Copy Link Address menu item
en: _Copy Link Address
my: _C လင့်ခ် လိပ်စာ ကူးပါ

note: Open Link menu item
en: _Open Link
my: _O လင့်ခ် ဖွင့်

note: Translators: timestamp displayed between conversations in * chat windows (strftime format string)
en: %A %B %d %Y
my: %A %B %Id %Y

en: Edit Contact Information
my: အဆက်အသွယ်၏ အချက်အလက်များ တည်းဖြတ်ပါ

en: Personal Information
my: ကိုယ်ရေးကိုယ်တာ အချက်များ

en: New Contact
my: အဆက်အသွယ် အသစ်

en: Decide _Later
my: _L နောက်မှ ဆုံးဖြတ်ဖို့

en: Subscription Request
my: စာရင်းဝင်ရန် တောင်းဆို

en: Ungrouped
my: အဖွဲ့မဖွဲ့ထား

en: Favorite People
my: နှစ်သက်ရာ ပုဂ္ဂိုလ်များ

en: Do you really want to remove the group '%s'?
my: အဖွဲ့ '%s'ကို တကယ် ပယ်ဖျက်မှာလား

en: Removing group
my: အဖွဲ့ကို ပယ်ဖျက်နေသည်

note: Remove
en: _Remove
my: _R ဖယ်ပစ်ပါ

en: Do you really want to remove the contact '%s'?
my: သည် '%s'အဆက်အသွယ်ကို တကယ် ပယ်ဖျက်မှာလား

en: Removing contact
my: အဆက်အသွယ် ပြန်ဖျက်

en: _Add Contact…
my: _A အဆက်အသွယ် ထပ်ပေါင်း

en: _Chat
my: _C စကားဆို

[ctx: menu item]
en: _Audio Call
my: _A အသံ စကား

[ctx: menu item]
en: _Video Call
my: _V ရုပ်သံ စကား

en: _Previous Conversations
my: _P ယခင်ပြောစကားများ

en: Favorite
my: နှစ်သက်ရာ

en: Infor_mation
my: _M  အချက်အလက်များ

[ctx: Edit contact (contextual menu)]
en: _Edit
my: _E တည်းဖြတ်

en: Inviting you to this room
my: ဤအခန်းမှ ဖိတ်ခေါ်နေသည်

en: Select a contact
my: အဆက်အသွယ် တစ်ခုရွေးပါ။

en: Full name:
my: အမည်ရင်း -

en: Phone number:
my: ဖုံးနံပါတ် -

en: E-mail address:
my: လျှပ်လိပ်စာ -

en: Website:
my: ဝဘ်ဆိုက် -

en: Birthday:
my: မွေးနေ့ -

en: Country ISO Code:
my: နိုင်ငံ ISO ကုဒ် -

en: Country:
my: နိုင်ငံ -

en: State:
my: တိုင်းဒေသ -

en: City:
my: မြို့ -

en: Area:
my: ဧရိယာ -

en: Postal Code:
my: စာတိုက်အမှတ် -

en: Street:
my: လမ်း -

en: Building:
my: အိမ်အမှတ် -

en: Floor:
my: အထပ် -

en: Room:
my: အခန်း -

en: Text:
my: စာသား -

en: Description:
my: ရှင်းလင်းချက် -

en: URI:
my: URI-

en: Accuracy Level:
my: တိကျမှု အဆင့် -

en: Error:
my: အမှား -

en: Vertical Error (meters):
my: ဒေါင်လိုက် အမှား (မီတာ) -

en: Horizontal Error (meters):
my: ဘေးတိုက် အမှား (မီတာ) -

en: Speed:
my: အလျင် -

en: Bearing:
my: ဝန်ဆောင်ပုံ

en: Climb Speed:
my: တက်နှုန်း အလျင် -

en: Last Updated on:
my: နောက်ဆုံး မွမ်းမံရက် -

en: Longitude:
my: လောင်ဂျီကျု -

en: Latitude:
my: လတ္တီကျု -

en: Altitude:
my: အမြင့် -

en: Location
my: တည်နေရာ -

en: Save Avatar
my: အရုပ်ပုံ သိမ်း

en: Unable to save avatar
my: အရုပ်ပုံ သိမ်းရန် အဆင်မပြေပါ

en: <b>Location</b> at (date)
my: <b>တည်နေရာ</b>  (နေ့ရက်)

note: Alias
en: Alias:
my: ခေါ်လိုသည့် အမည် -

en: Client Information
my: ကလိုင်းယင့် အချက်အလက်များ

en: Client:
my: ကလိုင်းယင့် -

en: Contact Details
my: အဆက်အသွယ် အပြည့်အစုံ

note: Identifier to connect to Instant Messaging network Translators: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier:
my: အမည်၊လိပ်စာ -

en: Information requested…
my: တောင်းထားသော အချက်အလက်များ

en: OS:
my: OS -

en: Version:
my: မူ -

en: Groups
my: အဖွဲ့

en: Select the groups you want this contact to appear in.  Note that you can select more than one group or no groups.
my: အဖွဲ့ တစ်ခုတက်ပိုရွေး၊ သို့မဟုတ် မည်သည့်အဖွဲ့မှ မရွေးဘဲ ထားနိုင်သည်။

en: _Add Group
my: _A အဖွဲ့အမည် ထပ်ထည့်

en: Select
my: ရွေး

en: Group
my: အဖွဲ့

note: Translators: the heading at the top of the Information dialogue
en: Linked Contacts
my: ချိတ်ထားသော အဆက်အသွယ်များ

en: Select contacts to link
my: ချိတ်ဖို့ အဆက်အသွယ်များ ရွေးပါ

en: New contact preview
my: အဆက်အသွယ် လူသစ် ပရီဗျူး

en: Contacts selected in the list on the left will be linked together.
my: လက်ဝဲဘက် စာရင်းမှ ရွေးထားသော အဆက်အသွယ်များကို အချင်းချင်း ချိတ်ဆက်မည်။

[ctx: Edit individual (contextual menu)]
en: _Edit
my: _E တည်းဖြတ်

[ctx: Link individual (contextual menu)]
note: Translators: this is a verb meaning "to connect two contacts together * to form a meta-contact".
en: _Link Contacts…
my: _L အဆက်အသွယ်များကို ချိတ်

en: Meta-contact containing %u contact | Meta-contact containing %u contacts
my[0]: Meta-contact တွင် ဆက်သွယ်သူ %Iu ပါဝင်သည်။

en: <b>Location</b> at (date)
my: <b>တည်နေရာ</b> at (နေ့စွဲ)

en: New Network
my: ကွန်ယက် အသစ်

en: Choose an IRC network
my: IRC ကွန်ယက်တစ်ခု ရွေးပါ

en: new server
my: ဆာဗာ အသစ်

note: Translators: this is the title of the linking dialogue (reached by * right-clicking on a contact and selecting "Link…"). "Link" in this title * is a verb.
en: Link Contacts
my: ဆက်သွယ်သူများ လင့်ချိတ်ပါ

[ctx: Unlink individual (button)]
en: _Unlink…
my: _U လင့်ဖြုတ်

en: Completely split the displayed meta-contact into the contacts it contains.
my: ပြထားသော လုံးဝခွဲထုတ်ပါ။

note: Add button Translators: this is an action button in the linking dialogue. "Link" is * used here as a verb meaning "to connect two contacts to form a * meta-contact".
en: _Link
my: _L လင့်ချိတ်

en: Unlink meta-contact '%s'?
my: မီတာ-အဆက်အသွယ် '%s'ကို လင့်ဖြုတ်ပါ

en: Are you sure you want to unlink this meta-contact? This will completely split the meta-contact into the contacts it contains.
my: မီတာ-အဆက်အသွယ်ကို လင့်ဖြုတ်ဖို့ သေချာပါသလား? မီတာ-အဆက်အသွယ်ကို

[ctx: Unlink individual (button)]
en: _Unlink
my: _U လင့်ဖြုတ်

en: Date
my: နေ့စွဲ

note: Tab Label
en: Conversations
my: စကားပြောများ

en: Find Next
my: ရှေ့ဆက် ရှာ

en: Find Previous
my: နောက်ပြန် ရှာ

en: Previous Conversations
my: ယခင်ပြောစကားများ

note: Tab Label
en: Search
my: ရှာဖွေ

note: Searching *for* something
en: _For:
my: _F အတွက် -

en: Contact ID:
my: ဆက်သွယ်ရန် အမည် -

note: add chat button
en: C_hat
my: _H  စကားဆို

note: Tweak the dialog
en: New Conversation
my: စကားပြောဆိုမှု အသစ်

note: add video toggle
en: Send _Video
my: _V ရုပ်သံ ပေးပို့

note: add chat button
en: C_all
my: _A  ခေါ်ဆို

note: Tweak the dialog
en: New Call
my: ခေါ်ဆိုမှု အသစ်

note: COL_STATUS_TEXT COL_STATE_ICON_NAME COL_STATE COL_DISPLAY_MARKUP COL_STATUS_CUSTOMISABLE COL_TYPE
en: Custom Message…
my: ကိုယ်ပိုင်စကား...

en: Edit Custom Messages…
my: ကိုယ်ပိုင်စကား တည်းဖြတ်...

en: Click to remove this status as a favorite
my: ဤ ကြော်ငြာချက်ကို နှစ်သက်ရာအဖြစ်မှ ဖယ်ထုတ်ရန် ကလစ်ပါ

en: Click to make this status a favorite
my: ဤ ကြော်ငြာချက်ကို နှစ်သက်ရာ ဖြစ်စေရန် ကလစ်ပါ

en: Set status
my: အခြေအနေ သတ်မှတ်ပြပါ

en: Set your presence and current status
my: သင် ရောက်နေရာ နှင့် လက်ရှိအခြေအနေကို သတ်မှတ်ပြပါ

note: Custom messages
en: Custom messages…
my: ကိုယ်ပိုင်စကားများ...

en: Find:
my: ရှာဖွေ -

en: Match case
my: တူညီသော ကိစ္စ

en: Phrase not found
my: စာဖြတ်စ ရှာမတွေ့ပါ

en: Received an instant message
my: ချက်ချင်းတုံ့ပြန်စကား လက်ခံပြီး

en: Sent an instant message
my: ချက်ချင်းတုံ့ပြန်စကား ပို့ပြီး

en: Incoming chat request
my: စကားပြောရန် ခွင့်တောင်းချက် ဝင်လာသည်

en: Contact connected
my: အဆက်အသွယ် ချိတ်မိပြီ

en: Contact disconnected
my: အဆက်အသွယ် ပြတ်သွားပြီ

en: Connected to server
my: ဆာဗာကို ချိတ်မိပြီ

en: Disconnected from server
my: ဆာဗာမှ ဖြတ်လိုက်သည်

en: Incoming voice call
my: အသံ ခေါ်ဆိုမှု အဝင်

en: Outgoing voice call
my: အသံ ခေါ်ဆိုမှု အထွက်

en: Voice call ended
my: ရုပ်သံ ခေါ်ဆိုမှု အဝင်

en: Enter Custom Message
my: ရုပ်သံ ခေါ်ဆိုမှု အထွက်

en: Edit Custom Messages
my: ကိုယ်ပိုင်စကားများ တည်းဖြတ်

en: Add _New Preset
my: _N ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက် အသစ် ထည့်ပါ

en: Saved Presets
my: ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်များ သိမ်းပါ

en: Classic
my: ဂန္ထဝင်

en: Simple
my: ရိုးရိုး

en: Clean
my: ရှင်းသန့်

en: Blue
my: ကြည်ပြာ

en: The identity provided by the chat server cannot be verified.
my: စကားပြောဆာဗာမှ မှတ်ပုံတင်ကို စိစစ်အတည်ပြုလို့ မရပါ။

en: The certificate is not signed by a Certification Authority
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာကို အသိအမှတ်ပြုပိုင်ခွင့်ရှိသူ လက်မှတ်မနှိပ်ထားပါ။

en: The certificate has expired
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ သက်တမ်းကုန်ပြီ။

en: The certificate hasn't yet been activated
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာကို သုံးခွင့်မပြုရသေးပါ။

en: The certificate does not have the expected fingerprint
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာတွင် ရှိသင့်သည့် လက်ဗွေပုံစံ မပါရှိပါ။

en: The hostname verified by the certificate doesn't match the server name
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာမှ အတည်ပြုထားသော အိမ်ရှင်အမည်နှင့် ဆာဗာအမည် မတူညီပါ။

en: The certificate is self-signed
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာက သူ့ကိုယ်သူသာ အတည်ပြုသည်။

en: The certificate has been revoked by the issuing Certification Authority
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာကို အသိအမှတ်ပြုပိုင်ခွင့်ရှိသူမှ ပြန်ရုတ်သိမ်းထားသည်။

en: The certificate is cryptographically weak
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ တည်ဆောက်ပုံ အားနည်းသည်။

en: The certificate length exceeds verifiable limits
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ ရှည်လားလွန်း၍ စိစစ်နိုင်သော ကန့်သန်ချက် ကျော်လွန်နေသည်

en: The certificate is malformed
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ

en: Expected hostname: %s
my: ရှိသင့်သည့် အိမ်ရှင်အမည် - %s

en: Certificate hostname: %s
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ ပေးသူအမည် - %s

en: Continue
my: ဆက်လုပ်

en: This connection is untrusted. Would you like to continue anyway?
my: ဆက်သွယ်မှုသည် မခိုင်မာပါ။ ဘယ်လိုဖြစ်ဖြစ် ရှေ့ဆက်လိုပါသလား?

en: Remember this choice for future connections
my: နောက်ထပ် ဆက်သွယ်မှုများတွင် ဤရွေးချယ်မှုကို ဆက်သုံးပါ

en: Certificate Details
my: အသိအမှတ်ပြုလွှာ အသေးစိတ်များ

en: Unable to open URI
my: URI ကို ဖွင့်လို့မရပါ

en: Select a file
my: ဖိုင်တစ်ခု ရွေးပါ

en: Incoming file from %s
my: %s ထံမှ ဝင်လာသောဖိုင်

en: Current Locale
my: လက်ရှိ လိုကေး

en: Arabic
my: အာရေဗစ်

en: Armenian
my: အာမေနီယံ

en: Baltic
my: ဘယ်လ်တစ်

en: Celtic
my: ဆယ်လ်တစ်

en: Central European
my: ဥရောပ အလယ်ပိုင်း

en: Chinese Simplified
my: ရိုးရှင်း တရုတ်စာ

en: Chinese Traditional
my: ရိုးရာ တရုတ်စာ

en: Croatian
my: ခရိုအေးရှန်း

en: Cyrillic
my: ခရစ်လစ်

en: Cyrillic/Russian
my: ခရစ်လစ်/ ရုရှား

en: Cyrillic/Ukrainian
my: ခရစ်လစ်/ ယူကရေးနီးယန်း

en: Georgian
my: ဂျော်ဂျီယံ

en: Greek
my: ဂရိ

en: Gujarati
my: ဂူဂျာရတီ

en: Gurmukhi
my: ဂူရ်မူခီ

en: Hebrew
my: ဟီဗရူး

en: Hebrew Visual
my: ဟီဗရူး Visual

en: Hindi
my: ဟိန္ဒီ

en: Icelandic
my: အိုင်လန်းဒစ်

en: Japanese
my: ဂျပန်

en: Korean
my: ကိုရီးယား

en: Nordic
my: နော်ဒစ်

en: Persian
my: ပါရှန်း

en: Romanian
my: ရိုမေနီယံ

en: South European
my: ဥရောပတောင်ပိုင်း

en: Thai
my: ထိုင်း

en: Turkish
my: တူရကီ

en: Unicode
my: ယူနီကုဒ်

en: Western
my: အနောက်တိုင်း

en: Vietnamese
my: ဗီယက်နမ်

en: The selected contact cannot receive files.
my: ရွေးထားသော အဆက်အသွယ်မှာ ဖိုင်များကို လက်မခံနိုင်ပါ။

en: The selected contact is offline.
my: ရွေးထားသော အဆက်အသွယ်မှာ လိုင်းပြင်ပရောက်နေသည်။

en: No error message
my: ချို့ယွင်းမှု အကြောင်းကြားစာ မရှိပါ

en: Instant Message (Empathy)
my: ချက်ချင်းတုံ့ပြန်စကား (အမ်ပသီ)

en: Don't connect on startup
my: စက်စစချင်း ဆက်သွယ်မှု မပြုနဲ့

en: Don't display the contact list or any other dialogs on startup
my: စက်စစချင်းမှာ အဆက်အသွယ်စာရင်း သို့မဟုတ် စကားပြောတွေကို မဖော်ပြပါနှင့်

en: - Empathy IM Client
my: - အမ်ပသီ ဆက်သွယ်မှု ကလိုင်းယင့်

en: Empathy is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
my: အမ်ပသီ မှာ အခမဲ့ဆော့ဝဲ ဖြစ်ပါသည်။ ပြုပြင်၍ ပြန်လည်ဖြန့်ဝေခြင်းကို အခမဲ့ဆော့ဝဲဖောင်ဒေးရှင်းမှ ပြဌာန်းထားသော အများဆိုင်လိုင်စင် (GNU General Public License) မူအရ၊ သို့မဟုတ် မူကွဲ-၂၊ သို့မဟုတ် နောက်ဆုံးပေါ်မူအရ ပြုလုပ်နိုင်ပါသည်။

en: Empathy is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
my: အမ်ပသီကို အသုံးဝင်ဖို့ ရည်ရွယ်၍ ဖြန့်ဝေပါသည်။ သို့သော် မည်သည့်အာမခံချက်မှ ပေးမထားပါ။ ရောင်းဝယ်ရန် သို့မဟုတ် အကြောင်းကိစ္စတစ်ခုအတွက် သင့်လျော်ကြောင်းကိုပင် ဝန်ခံကတိထားခြင်း မရှိပါ။ အသေးစိတ်အချက်များ သိလိုလျှင် အများဆိုင်လိုင်စင် (GNU General Public License) တွင် ကြည့်ပါ။

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Empathy; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-130159 USA
my: အမ်ပသီ ဆော့ဝဲနှင့်အတူ အများဆိုင်လိုင်စင် (GNU General Public License) ကို တစ်ပါတည်း ပေးထားပါသည်။မရရှိပါက Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-130159 USA သို့ စာရေးပါ။

en: An Instant Messaging client for GNOME
my: ဂနုမ်းအတွက် စကားပြောဆိုမှု ကလိုင်းယင့်

en: There was an error while importing the accounts.
my: အကောင့်များကို တင်သွင်းစဉ်တွင် ချို့ယွင်းမှု ဖြစ်ခဲ့သည်။

en: There was an error while parsing the account details.
my: အကောင့်အသေးစိတ်များကို စိစစ်ရာတွင် ချို့ယွင်းမှု ဖြစ်ခဲ့သည်။

en: There was an error while creating the account.
my: အကောင့်ကို ဖန်တီးရာတွင် ချို့ယွင်းမှု ဖြစ်ခဲ့သည်။

en: There was an error.
my: ချို့ယွင်းမှု ဖြစ်ခဲ့သည်။

en: The error message was: %s
my: ချို့ယွင်းမှု အကြောင်းကြားစာမှာ - %s

en: You can either go back and try to enter your accounts' details again or quit this assistant and add accounts later from the Edit menu.
my: အကောင့် အသေးစိတ်များကို  ပြန်ကြိုးစား ထည့်သွင်း / သို့ ထွက်သွား နိုင်သည်

en: An error occurred
my: ချို့ယွင်းချက်တစ်ခု ဖြစ်သွားသည်

note: To translator: %s is the protocol name Create account To translator: %s is the name of the protocol, such as "Google Talk" or * "Yahoo!"
en: New %s account
my: %s အကောင့်အသစ်

en: What kind of chat account do you have?
my: ဘယ်လို စကားပြောအကောင့် အမျိုးအစားများ ရှိပါသလဲ?

en: Do you have any other chat accounts you want to set up?
my: နောက်ထပ် ပြင်ဆင်လိုသော အခြား စကားပြောအကောင့် ရှိပါသလား

en: Enter your account details
my: အကောင့် အသေးစိတ်အချက်များ ထည့်သွင်းပါ

en: What kind of chat account do you want to create?
my: ဘယ်လို စကားပြောအကောင့် အမျိုးအစားများ ဖန်တီးချင်ပါသလဲ?

en: Do you want to create other chat accounts?
my: အခြား စကားပြောအကောင့်  ထပ်ဖန်တီးချင်ပါသလား?

en: Enter the details for the new account
my: အကောင့် အသစ်အတွက် အသေးစိတ်အချက်များ ထည့်သွင်းပါ

en: With Empathy you can chat with people online nearby and with friends and colleagues who use Google Talk, AIM, Windows Live and many other chat programs. With a microphone or a webcam you can also have audio or video calls.
my: အမ်ပသီဖြင့် Google Talk, AIM, Windows Live နှင့် အခြားစကားပြော ဆော့ဝဲများကို အသုံးပြုသော အသိမိတ်ဆွေများနှင့် စာရိုက်စကားဆိုနိုင်သည်။ မိုက်၊ ကင်မရာများ အသုံးပြုပြီး အသံခေါ်ဆိုမှု၊ ရုပ်သံခေါ်ဆိုမှုများကိုလည်း ပြုလုပ်နိုင်သည်။

en: Do you have an account you've been using with another chat program?
my: အခြား စကားပြောပရိုဂရမ်နှင့် အသုံးပြုနေသော အခြားအကောင့် ရှိပါသလား?

en: Yes, import my account details from
my: ဟုတ်၊ အကောင့် အသေးစိတ်အချက်အလက်များကို ယူသွင်းပါ

en: Yes, I'll enter my account details now
my: ဟုတ်၊ အကောင့် အသေးစိတ်အချက်အလက်များကို အခုရိုက်သွင်းပါမယ်။=

en: No, I want a new account
my: ဟင့်အင်း၊ အကောင့်အသစ် လိုချင်ပါတယ်

en: No, I just want to see people online nearby for now
my: ဟင့်အင်း၊ အနီးအနားရှိ အခု လိုင်းပေါ်ရောက်နေသူများကိုသာ မြင်ချင်တယ်။

en: Select the accounts you want to import:
my: ယူသွင်းစေလိုသည့် အကောင့်များကို ရွေးချယ်ပါ

en: Yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: No, that's all for now
my: ဟင့်အင်း

en: Empathy can automatically discover and chat with the people connected on the same network as you. If you want to use this feature, please check that the details below are correct. You can easily change these details later or disable this feature by using the 'Accounts' dialog
my: တူညီကွန်ယက်တွင်းမှ ချိတ်ထားသူများနှင့် စကားပြောဆိုနိုင်ရန် အမ်ပသီက အလိုအလျောက် ဖော်ထုတ်နိုင်သည်။ဤအပိုင်းကို ခွင့်ပြုစေလိုလျှင် အောက်ပါအချက်များ မှန်မမှန် စစ်ဆေးပါ။ သို့မဟုတ် ပိတ်စေလိုလျှင် အကောင့်ဒိုင်ယာလော့မှ သွားပိတ်ပါ။

en: Edit->Accounts
my: တည်းဖြတ် -> အကောင့်များ

en: I don't want to enable this feature for now
my: ဤအပိုင်းကို လောလောဆယ် ခွင့်မပြု

en: You won't be able to chat with people connected to your local network, as telepathy-salut is not installed. If you want to enable this feature, please install the telepathy-salut package and create a People Nearby account from the Accounts dialog
my: telepathy-salut ကို ထည့်သွင်းမထားသည့်တွက် ဒေသတွင်းကွန်ယက်ထဲမှ ချိတ်ထားသူများနှင့် စကားပြောနိုင်မည် မဟုတ်ပါ။ဤအပိုင်းကို ခွင့်ပြုစေလိုလျှင် telepathy-salut ကို ထည့်သွင်းပြီး အနီးအနားရှိသူများ အကောင့်ကို အကောင့်ဒိုင်ယာလော့မှ ပြုလုပ်ဖန်တီးပါ။

en: telepathy-salut not installed
my: telepathy-salut ကို ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ထားခြင်း မရှိပါ

en: Messaging and VoIP Accounts Assistant
my: စာပို့ခြင်းနှင့် VoIP အကောင့်များ အကူအညီ

en: Welcome to Empathy
my: အမ်ပသီမှ ကြိုဆိုပါ၏

en: Import your existing accounts
my: ရှိထားသော အကောင့်များကို ထည့်သွင်းပါ

en: Please enter personal details
my: ကိုယ်ရေးအချက်အလက်များကို သွင်းပါ

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * unsaved changes
en: There are unsaved modifications to your %s account.
my: သင်၏  %s အကောင့်ပေါ်တွင် မသိမ်းဆည်းရသေးသော ပြုပြင်ပြောင်းလဲမှုများ ရှိသည်။

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * an unsaved new account
en: Your new account has not been saved yet.
my: သင့်အကောင့်အသစ်ကို မသိမ်းဆည်းရသေးပါ။

en: Connecting…
my: ဆက်သွယ်နေသည်…

en: Offline — %s
my: လိုင်းပြင်ရောက် — %s

en: Disconnected — %s
my: လိုင်းပြတ်သွား — %s

en: Offline — No Network Connection
my: လိုင်းပြင်ရောက် — ကွန်ယက်ဆက်သွယ်မှု မရှိ

en: Unknown Status
my: အခြေအနေ မသိရ

en: Offline — Account Disabled
my: လိုင်းပြင်ရောက် — အကောင့် ဝင်ခွင့်မရှိ

en: You are about to create a new account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
my: သင်ပြောင်းလဲထားသည်များကို ဆက်မသုံးမည့် အကောင့်အသစ်ကို သင်ဖန်တီးတော့မည်။သည်တိုင်းဆက်သွားဖို့ သေချာပါသလား?

en: Do you want to remove %s from your computer?
my: %s ကို ကွန်ပြူတာမှ ဖျက်ပစ်ချင်ပါသလား

en: This will not remove your account on the server.
my: ဤတွင် သင့်အကောင့်ကို ဆာဗာမှ ပယ်ဖျက်မည်မဟုတ်ပါ။

en: You are about to select another account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
my: အခြားအကောင့်ကို ရွေးခြင်းဖြင့် သင်ပြောင်းလဲထားသည်များကို အသုံးမပြုတော့ပါ။ရှေ့ဆက်သွားဖို့ သေချာပါသလား?

en: You are about to close the window, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
my: ဝင်းဒိုးကို ပိတ်ခြင်းဖြင့် သင်ပြောင်းလဲထားသည်များကို အသုံးမပြုတော့ပါ။ရှေ့ဆက်သွားဖို့ သေချာပါသလား?

en: Loading account information
my: အကောင့်အချက်အလက်များ

en: No protocol installed
my: ပရိုတိုကော ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ခြင်း မရှိ

en: Protocol:
my: ပရိုတိုကော -

en: To add a new account, you first have to install a backend for each protocol you want to use.
my: အကောင့်သစ် ပေါင်းထည့်ရန် ပရိုတိုကောတစ်ခုစီအတွက် backend များ ထည့်သွင်းပေးပါ

en: _Add…
my: _A ပေါင်းထည့်...

en: _Import…
my: _I သွင်းယူ...

en:  - Empathy authentication client
my:  - အမ်ပသီ စစ်ဆေးခြင်း ကလိုင်းယင့်

en: Empathy authentication client
my: အမ်ပသီ စစ်ဆေးခြင်း ကလိုင်းယင့်

en: People nearby
my: အနီးအနားရှိသူများ

en: - Empathy Audio/Video Client
my: - အမ်ပသီ အသံ/ရုပ်သံ ကလိုင်းယင့်

en: Empathy Audio/Video Client
my: အမ်ပသီ အသံ/ရုပ်သံ ကလိုင်းယင့်

en: Contrast
my: အရောင်ပြင်းအား

en: Brightness
my: အလင်းအမှောင်

en: Gamma
my: အလင်းပိတ်နှုန်း

en: Volume
my: အသံအတိုးအကျယ်

en: _Sidebar
my: _S ဘေးတန်း

en: Audio input
my: အသံ အဝင်

en: Video input
my: ရုပ်သံ အဝင်

en: Dialpad
my: ခလုတ်ကွက်

en: Details
my: အသေးစိတ်များ

note: translators: Call is a noun and %s is the contact name. This string * is used in the window title
en: Call with %s
my: %s နှင့် ခေါ်ဆိုမှု

note: translators: Call is a noun. This string is used in the window * title
en: Call
my: ခေါ်ဆိုမှု

en: The IP address as seen by the machine
my: စက်မှ မြင်ရသည့် အိုင်ပီလိပ်စာ

en: The IP address as seen by a server on the Internet
my: အင်တာနက်ပေါ်က ဆာဗာမှ မြင်ရသည့် အိုင်ပီလိပ်စာ

en: The IP address of the peer as seen by the other side
my: အနီးနားချင်းများဘက်မှ မြင်ရသည့် အိုင်ပီလိပ်စာ

en: The IP address of a relay server
my: ရီလေးဆာဗာ၏ အိုင်ပီလိပ်စာ

en: The IP address of the multicast group
my: အစုအဖွဲ့၏ အိုင်ပီလိပ်စာ

note: Translators: number of minutes:seconds the caller has been connected
en: Connected — %d:%02dm
my: ဆက်သွယ်ချိန် —%d:%02dm

en: Technical Details
my: နည်းပညာဆိုင်ရာ အသေးစိတ်များ

en: %s's software does not understand any of the audio formats supported by your computer
my: %s ၏ ဆော့ဝဲသည် သင့်ကွန်ပြူတာဘက်မှ အသံဖော်မက်များကို နားမလည်နိုင်ပါ

en: %s's software does not understand any of the video formats supported by your computer
my: %s ၏ ဆော့ဝဲသည် သင့်ကွန်ပြူတာဘက်မှ ရုပ်သံဖော်မက်များကို နားမလည်နိုင်ပါ

en: Can't establish a connection to %s. One of you might be on a network that does not allow direct connections.
my: %s သို့ ဆက်သွယ်မှုကို မဆောင်ရွက်နိုင်ပါ။ တစ်ယောက်ယောက်မှာ တိုက်ရိုက်ဆက်သွယ်ခွင့် မရှိသော ကွန်ယက်ပေါ်ရောက်နေခြင်း ဖြစ်နိုင်သည်။

en: There was a failure on the network
my: ကွန်ယက်ချိတ်ဆက်မှု ပြတ်တောက်ခဲ့သည်

en: The audio formats necessary for this call are not installed on your computer
my: ခေါ်ဆိုမှုအတွက် လိုအပ်သော အသံဖော်မက်များ ဤစက်မှာ ထည့်သွင်းမထားပါ

en: The video formats necessary for this call are not installed on your computer
my: ခေါ်ဆိုမှုအတွက် လိုအပ်သော ရုပ်သံဖော်မက်များ ဤစက်မှာ ထည့်သွင်းမထားပါ

en: Something unexpected happened in a Telepathy component. Please <a href="%s">report this bug</a> and attach logs gathered from the 'Debug' window in the Help menu.
my: မမျှော်လင့်သောအရာများ တယ်လီပသီ အစိတ်အပိုင်းထဲတွင် ဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်။ ကျေးဇူးပြု၍ <a href="%s">အစီရင်ခံစာပို့</a> ပြီးလျှင် ကူညီ မီနူး အမှားပြင် ဝင်းဒိုးမှ မှတ်တမ်းများကို စုဆောင်းတွဲချိတ်ပေးပါ။

en: There was a failure in the call engine
my: ခေါ်ဆိုမှုအင်ဂျင် ချို့ယွင်းမှု ဖြစ်ခဲ့သည်

en: The end of the stream was reached
my: သွယ်ယူမှု အဆုံးထိ ရောက်ရှိပြီ

en: Can't establish audio stream
my: အသံသွယ်ယူမှု မဆောင်ရွက်နိုင်ပါ

en: Can't establish video stream
my: ရုပ်သံ(ဗီဒီယို) သွယ်ယူမှု မဆောင်ရွက်နိုင်ပါ

en: Audio
my: အသံပိုင်း

en: Call the contact again
my: ပြန်လည်ခေါ်ဆိုပါ

en: Camera Off
my: ကင်မရာ ပိတ်

en: Camera On
my: ကင်မရာ ဖွင့်

en: Decoding Codec:
my: ကိုဒက် ကုဒ်ဖြေ -

en: Disable camera and stop sending video
my: ကင်မရာကို ခွင့်ပိတ်ပြီး ရုပ်သံ ပေးပို့မှု ရပ်ဆိုင်းပါ

en: Enable camera and send video
my: ကင်မရာကို ခွင့်ပြုပြီး ရုပ်သံ ပေးပို့ပါ

en: Enable camera but don't send video
my: ကင်မရာကို ခွင့်ပြုပေမဲ့ ရုပ်သံ မပေးပို့စေနဲ့

en: Encoding Codec:
my: ကိုဒက် ကုဒ်ပြောင်း -

en: Hang up
my: ရပ်နား

en: Hang up current call
my: လက်ရှိ ခေါ်ဆိုမှုကို ရပ်နားပါ

en: Local Candidate:
my: ဒေသတွင်းရှိပါဝင်သူ -

en: Preview
my: နမူနာ

en: Redial
my: ပြန်ခေါ်ဆို

en: Remote Candidate:
my: အဝေးရောက် ပါဝင်သူ -

en: Send Audio
my: အသံ ပေးပို့

en: Toggle audio transmission
my: အသံပေးပို့မှု စတင်/ ရပ်နား ရန်

en: V_ideo
my: _I  ရုပ်သံ

en: Video
my: ဗီဒီယို

en: Video Off
my: ရုပ်သံပိတ်

en: Video On
my: ရုပ်သံဖွင့်

en: Video Preview
my: ရုပ်သံ နမူနာ

en: _Call
my: _C ခေါ်ဆို

en: _View
my: _V မြင်ကွင်း

en: %s (%d unread) | %s (%d unread)
my[0]: %s (မဖတ်ရသေးသော %Id ခု)

en: %s (and %u other) | %s (and %u others)
my[0]: %s (နှင့် %u အခြား)

en: %s (%d unread from others) | %s (%d unread from others)
my[0]: %s (အခြားမှ %Id မဖွင့်ရသေး)

en: %s (%d unread from all) | %s (%d unread from all)
my[0]: %s (အားလုံးမှ %Id မဖွင့်ရသေး)

en: Typing a message.
my: စကား ရေးနေသည်

en: C_lear
my: _L  ရှင်းလင်း

en: C_ontact
my: _O အဆက်အသွယ်

en: Chat
my: စကားဆို

en: Insert _Smiley
my: _S ရုပ်ပြောင်လေး ထည့်

en: Invite _Participant…
my: _P ပါဝင်မည့်သူ ဖိတ်ခေါ်

en: Move Tab _Left
my: _L စာမျက်နှာခွဲ ဘယ်ရွှေ့

en: Move Tab _Right
my: _R စာမျက်နှာခွဲ ညာရွှေ့

en: Notify for All Messages
my: အကြောင်းကြားစာ အားလုံးအတွက် အသိပေးပါ

en: _Contents
my: _C မာတိကာ

en: _Conversation
my: _C စကားပြောဆိုမှု

en: _Detach Tab
my: _D စာမျက်နှာခွဲ ဖြုတ်

en: _Edit
my: _E တည်းဖြတ်

en: _Favorite Chat Room
my: _F နှစ်သက်သော စကားဆိုခန်း

en: _Help
my: _H အကူအညီ

en: _Next Tab
my: _N နောက် စာမျက်နှာခွဲ

en: _Previous Tab
my: _P ယခင် စာမျက်နှာခွဲ

en: _Show Contact List
my: _S အမည်စာရင်း ပြပါ

en: _Tabs
my: _T စာမျက်နှာခွဲများ

en: _Undo Close Tab
my: _U စာမျက်နှာခွဲ ပိတ်ခြင်း မလုပ်တော့

en: Name
my: အမည်

en: Room
my: အခန်း

en: Auto-Connect
my: အလိုအလျောက် ဆက်သွယ်

en: Manage Favorite Rooms
my: နှစ်သက်ရာ အခန်းများ စီမံမှု

en: Incoming video call
my: ဝင်လာသော ရုပ်သံ ခေါ်ဆိုမှု

en: Incoming call
my: ဝင်လာသော ခေါ်ဆိုမှု

en: %s is video calling you. Do you want to answer?
my: %s မှ ရုပ်သံဖြင့် ခေါ်ဆိုနေသည်။ ဖြေကြားလိုပါသလား

en: %s is calling you. Do you want to answer?
my: %s မှ ခေါ်ဆိုနေသည်။ ဖြေကြားလိုပါသလား?

en: Incoming call from %s
my: %s မှ ခေါ်ဆိုမှု

en: _Reject
my: _R ငြင်းပယ်

en: _Answer
my: _A ဖြေဆို

en: Incoming video call from %s
my: %s မှ ရုပ်သံခေါ်ဆိုမှု

en: Room invitation
my: အခန်း ဖိတ်စာ

en: Invitation to join %s
my: %s သို့ ပါဝင်ရန် ဖိတ်စာ

en: %s is inviting you to join %s
my: %s မှ %s တွင် ပါဝင်ရန် ဖိတ်ကြားခြင်း

en: _Decline
my: _D ငြင်းပယ်

en: _Join
my: _J ပါဝင်

en: %s invited you to join %s
my: %s မှ %s တွင် ပါဝင်ရန် ဖိတ်ကြားသည်

en: You have been invited to join %s
my: %s တွင် ပါဝင်ရန် သင်ဖိတ်ကြားခံရသည်

en: Incoming file transfer from %s
my: %s မှ ဖိုင်ဝေမျှမှု ဝင်လာသည်

en: Subscription requested by %s
my: %s မှ စာရင်းဝင်ထားရန် တောင်းဆိုသည်

en: 
    Message: %s
my: 
    အကြောင်းကြားစာ - %s

en: %s is now offline.
my: %s လိုင်းပြင်ရောက်နေသည်

en: %s is now online.
my: %s လိုင်းပေါ်ရောက်နေသည်

[ctx: file transfer percent]
en: Unknown
my: မသိရ

en: %s of %s
my: %s သည် %s မှ

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Receiving "%s" from %s
my: "%s" ကို %s ဆီမှ လက်ခံနေသည်

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Sending "%s" to %s
my:  "%s" ကို %s ဆီသို့ ပေးပို့နေသည်

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: Error receiving "%s" from %s
my:  "%s" ကို %s ဆီမှ လက်ခံရာ အမှားတွေ့သည်

en: Error receiving a file
my: ဖိုက်လက်ခံရာ အမှားတွေ့သည်

en: Error sending "%s" to %s
my:  "%s" ကို %s ဆီသို့ ပေးပို့ရာ အမှားတွေ့သည်

en: Error sending a file
my: ဖိုင်ပေးပို့ရာ အမှားတွေ့သည်

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" received from %s
my:  "%s" ကို %s ဆီမှ လက်ခံ

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" sent to %s
my: "%s" ကို %s ဆီသို့ ပေးပို့

en: File transfer completed
my: ဖိုင် လှမ်းပို့ခြင်း ပြီးဆုံး

en: Waiting for the other participant's response
my: ဟိုဘက်က တုံ့ပြန်မှုကို စောင့်ဆိုင်းနေသည်

en: Checking integrity of "%s"
my: "%s" ၏ ဖိုင်မဏ္ဏိုင်စနစ် ကို စစ်ဆေးနေသည်

en: Hashing "%s"
my: "%s" ကို တစ်စစီခွဲသည်

en: File
my: ဖိုင်

en: Remaining
my: ကျန်ရှိသည်များ

en: File Transfers
my: ဖိုင် ဝေမျှ

en: Remove completed, canceled and failed file transfers from the list
my: ပြီးဆုံးသော၊ ပြန်ရုတ်သိမ်းလိုက်သော၊  မအောင်မြင်သော ဖိုင်ဝေမျှမှုများကို စာရင်းမှ ဖယ်ပစ်ပါ

en: No accounts to import could be found. Empathy currently only supports importing accounts from Pidgin.
my: ထည့်သွင်းရမည် အကောင့်များ ရှာဖွေမတွေ့ပါ။ Pidgin မှ ထည့်သွင်းသည့် အကောင့်များကိုသာ အမ်ပသီက လက်ခံထောက်ပံ့နိုင်ပါသည်

en: Import Accounts
my: အကောင့်များ ထည့်သွင်း

note: Translators: this is the header of a treeview column
en: Import
my: ထည့်သွင်း

en: Protocol
my: ပရိုတိုကော

en: Source
my: ပင်ရင်း

en: No match found
my: ဆင်တူ ရှာမတွေ့ပါ

en: Reconnect
my: ပြန်ဆက်သွယ်

en: Edit Account
my: အကောင့် တည်းဖြတ်

en: Close
my: ပိတ်သိမ်း

en: Contact
my: အဆက်အသွယ်

en: Contact List
my: အဆက်အသွယ်စာရင်း

en: Show and edit accounts
my: အကောင့်များကို ဖော်ပြပြီး တည်းဖြတ်ပါ

en: Contacts on a _Map
my: _M မြေပုံကပြသော အဆက်အသွယ်များ

en: Context
my: ပါဝင်သည်များ

en: Join _Favorites
my: _F နှစ်သက်ရာများ တွင် ပါဝင်

en: Manage Favorites
my: နှစ်သက်ရာများ စီမံခန့်ခွဲ

en: N_ormal Size
my: _O  ပုံမှန်အရွယ်

en: New _Call…
my: _C အသစ် ခေါ်

en: Normal Size With _Avatars
my: _A ရုပ်ပုံပါ ပုံမှန်အရွယ်

en: P_references
my: _R  နှစ်သက်ရာများ

en: Show P_rotocols
my: _R  ပရိုတိုကောများ ပြပါ

en: Sort by _Name
my: _N အမည်အရ စီစဉ်ပါ

en: Sort by _Status
my: _S အခြေအနေအရ စီစဉ်ပါ

en: _Accounts
my: _A အကောင့်များ

en: _Compact Size
my: _C ကျစ်လစ် အရွယ်အစား

en: _Debug
my: _D အမှားစစ်

en: _File Transfers
my: _F ဖိုင်လှမ်းပို့

en: _Join…
my: _J ပါဝင်

en: _New Conversation…
my: _N စကားပွဲအသစ်

en: _Offline Contacts
my: _O လိုင်းပြင်ရောက် ဆက်သွယ်သူများ

en: _Personal Information
my: _P ကိုယ်ရေးကိုယ်တာ အချက်အလက်များ

en: _Room
my: _R အခန်း

en: Chat Room
my: စကားပြောဆိုခန်း

en: Members
my: ပါဝင်သူများ

note: Translators: Room/Join's roomlist tooltip. Parameters are a channel name, yes/no, yes/no and a number.
en: %s
    Invite required: %s
    Password required: %s
    Members: %s
my: %s
    ဖိတ်စာ လိုအပ်သော: %s
    စကားဝှက် လိုအပ်သော: %s
    အဖွဲ့ဝင်များ: %s

en: No
my: ဟင့်အင်း

en: Could not start room listing
my: အခန်း အကဲခတ်မှု မစနိုင်ပါ

en: Could not stop room listing
my: အခန်း အကဲခတ်မှု မရပ်ဆိုင်းနိုင်ပါ

en: Couldn't load room list
my: အခန်းစာရင်း မတင်ပြနိုင်ပါ

en: Enter the room name to join here or click on one or more rooms in the list.
my: အခန်းထဲဝင်ရန် အခန်းအမည် ရိုက်သွင်းပါ။ သို့မဟုတ် စာရင်းပေါ်မှ အခန်း(များ)ကို ကလစ်ပါ

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account's server
my: စကားပြောခန်းကို လက်ခံသည့် ဆာဗာအမည် သွင်းပါ၊ (သို့) စကားပြောခန်းသည် လက်ရှိအကောင့်၏ ဆာဗာမှာရှိလျှင် ကွက်လပ်ထားပါ

en: Join Room
my: အခန်းထဲ ပါဝင်

en: Room List
my: အခန်းစာရင်း

en: _Room:
my: _R အခန်း

en: Message received
my: စကား လက်ခံရ

en: Message sent
my: စကား ပေးပို့

en: New conversation
my: စကားပွဲ အသစ်

en: Contact goes online
my: ဆက်သွယ်သူ လိုင်းပေါ် ရောက်လာသည်

en: Contact goes offline
my: ဆက်သွယ်သူ လိုင်းပြင် ထွက်သွားသည်

en: Account connected
my: အကောင့် ဆက်သွယ်ထားပြီ

en: Account disconnected
my: အကောင့် မဆက်သွယ်တော့

en: Language
my: ဘာသာစကား

en: Preferences
my: နှစ်သက်ရာများ

en: Appearance
my: အမြင်

en: Behavior
my: အမူအကျင့်

en: Chat Th_eme:
my: _E  စကားပြောခန်း အသွင်အပြင်

en: Disable notifications when _away or busy
my: _A အဝေးရောက် သို့ အလုပ်များချိန်တွင် အသိပေးချက်များ ခွင့်မပြု

en: Disable sounds when _away or busy
my: _A အဝေးရောက် သို့ အလုပ်များချိန်တွင် အသံများ ခွင့်မပြု

en: Display incoming events in the notification area
my: အသိပေးချက်များ ဝင်လာသောနေရာတွင် ဖော်ပြပါ

en: Enable notifications when a contact comes online
my: ဆက်သွယ်သူ လိုင်းထဲဝင်လာလျှင် အသိပေးချက်များ ခွင့်ပြု

en: Enable notifications when a contact goes offline
my: ဆက်သွယ်သူ လိုင်းပြင်ထွက်သွားလျှင် အသိပေးချက်များ ခွင့်ပြု

en: Enable notifications when the _chat is not focused
my: _C အတည်တကျ စကားဆိုမနေချိန်တွင် အသိပေးချက်များ ခွင့်ပြု

en: Enable spell checking for languages:
my: ဘာသာစကားများအတွက် စာလုံးပေါင်းစစ်ဆေးခြင်း ခွင့်ပြု -

en: General
my: ယေဘုယျ

en: Location sources:
my: တည်နေရာ ပင်ရင်း -

en: Log conversations
my: စကားပြောဆိုမှု မှတ်တမ်း

en: Notifications
my: အသိပေးချက်

en: Play sound for events
my: ဖြစ်စဉ်များအတွက် အသံဖွင့်ပါ

en: Privacy
my: ပရိုင်ဗေစီ

en: Reduced location accuracy means that nothing more precise than your city, state and country will be published.  GPS coordinates will be accurate to 1 decimal place.
my: လျှော့ချထားသော နေရာတိကျမှု ဆိုသည်မှာ သင်၏ နိုင်ငံ၊ ပြည်နယ်၊ မြို့ရွာ များထက် ပိုပြီး လိပ်စာအတိအကျ မထုတ်ပြန်ပါ။" " GPS တည်နေရာသည် ဒဿမနေရာ တစ်ခု တိကျပါသည်။

en: Show _smileys as images
my: _S  ရုပ်ပြောင်များကို ပုံအဖြစ် ပြပါ

en: Show contact _list in rooms
my: _L  ဆက်သွယ်သူစာရင်းကို အခန်းတွင် ပြပါ

en: Sounds
my: အသံများ

en: Spell Checking
my: စာလုံးပေါင်းစစ်ဆေး

en: The list of languages reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
my: အဘိဓာန် ထည့်သွင်းထားသော ဘာသာစကားများကိုသာ ဘာသာစကားစာရင်းက ပြန်ဖော်ပြပါသည်

en: Themes
my: သွင်ပြင်များ

en: _Automatically connect on startup
my: _A ဖွင့်လိုက်သည်နှင့် အလိုအလျောက် ချိတ်ဆက်ပါ

en: _Cellphone
my: _C ပါလေရာဖုန်း

en: _Enable bubble notifications
my: _E တိုးတိုး အချက်ပြရန် ခွင့်ပြုသည်

en: _Enable sound notifications
my: _E အသံ အချက်ပြရန် ခွင့်ပြုသည်

en: _Network (IP, Wi-Fi)
my: _N ကွန်ယက် (IP, Wi-Fi)

en: _Open new chats in separate windows
my: _O စကားပြောဝင်းဒိုးများ ခွဲဖွင့်ပါ

en: _Publish location to my contacts
my: _P တည်နေရာသတင်း ထုတ်ပြန်ပါ

note: To translators: The longitude and latitude are rounded to closest 0,1 degrees, so for example 146,2345° is rounded to round(146,2345*10)/10 = 146,2 degrees.
en: _Reduce location accuracy
my: _R တည်နေရာ တိကျမှု လျှော့ချ

en: Respond
my: တုံ့ပြန်

en: Reject
my: ငြင်းထုတ်

en: Answer
my: ဖြေဆို

en: Decline
my: ငြင်းပယ်

en: Accept
my: လက်ခံ

en: Status
my: အခြေအနေ

en: _Quit
my: _Q ထွက်ပါ

en: Contact Map View
my: အမည် လိပ်စာများ ဆက်စပ်ပုံ

en: Save
my: သိမ်းထား

en: Debug Window
my: အမှားစစ် ဝင်းဒိုး

en: Pause
my: ခဏနား

en: Level
my: အဆင့်

en: Debug
my: အမှားစစ်

en: Info
my: သတင်း

en: Message
my: ပြောစကား

en: Warning
my: သတိပြုရန်

en: Critical
my: ထင်သာမြင်သာ

en: Error
my: ချို့ယွင်းချက်

en: Time
my: အချိန်

en: Domain
my: ဒိုမိန်း

en: Category
my: မျိုးတူရာ

en: Level
my: အဆင့်

en: The selected connection manager does not support the remote debugging extension.
my: ရွေးထားသော ဆက်သွယ်မှု မန်နေဂျာသည် အဝေးမှတစ်ဆင့် အမှားစစ်ခြင်းကို လက်မခံနိုင်ပါ

en: Invite Participant
my: ပါဝင်သူ ဖိတ်ခေါ်

en: Choose a contact to invite into the conversation:
my: စကားပြောရာသို့ ဖိတ်ခေါ်ရန် လိပ်စာတစ်ခုကို ရွေးပါ

en: Invite
my: ဖိတ်ခေါ်

en: Don't display any dialogs; do any work (eg, importing) and exit
my: မည်သည့် စကားပြောကိုမှ မဖော်ပြပါနှင့်၊၊ အလုပ် (ဥပမာ- ခေါ်သွင်းခြင်း) မလုပ်ပါနှင့်၊ ထွက်ပါ

en: Don't display any dialogs if there are any non-Salut accounts
my: အရေးမကြီးသော အကောင့်များထံမှ ဆိုလျှင် စကားပြောများကို မဖော်ပြပါနှင့်

en: Initially select given account (eg, gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)
my: စစချင်းမှာ ရွေးဖို့ အကောင့် (ဥပမာ, gabble/jabber/foo_40example_2eorg0 )

en: <account-id>
my: မှတ်ပုံတင် အကောင့်

en: - Empathy Accounts
my: - အမ်ပသီ အကောင့်များ

en: Empathy Accounts
my: အမ်ပသီ အကောင့်များ

en: Empathy Debugger
my: အမ်ပသီ အမှားစစ်စနစ်
