empathy master - en to si translation catalogue (674 entries)

en: Empathy IM Client
si: Empathy IM සේවාලාභියා

en: IM Client
si: IM සේවාලාභියා

en: Send and receive messages
si: පණිවිඩ යවන්න සහ ලබා ගන්න

en: Always open a separate chat window for new chats.
si: හැමවිටම නව සල්පාල සඳහා වෙනම කවුළුවක් අරඔන්න.

en: Character to add after nickname when using nick completion (tab) in group chat.
si: සමූහ සල්ලාපයේදී අන්වර්ථනාම සම්පූර්ණ කිරීම (පටිත්ත) භාවිතා කිරීමේදී අන්වර්ථ නාමයට පසුව එක් කිරීමට අනුලකුණ.

en: Chat window theme
si: සල්ලාප කවුළු තේමාව

en: Comma separated list of spell checker languages to use (e.g. en, fr, nl).
si: භාවිතා කළ යුතු අක්ෂර වින්‍යාස පරීක්ෂා භාෂාවල කොමා වලින් වෙන් කළ ලැයිස්තුවක් (උදා en, fr, nl).

en: Compact contact list
si: සංයුක්ත සබඳතා ලැයිස්තුව

en: Connection managers should be used
si: සම්බන්ධතා කළමනාකරුවන් භාවිතා කල යුතුයි

en: Contact list sort criterion
si: සබඳතා ලැයිස්තු සුබෙදුම් උපමානය

en: Default directory to select an avatar image from
si: මූර්ති පින්තූරයක් තේරීමට පෙරනිමි නාමාවලිය

en: Disable popup notifications when away
si: බැහැරව සිටින විට උත්පතන දැනුම්දීම් අක්‍රිය කරන්න

en: Disable sounds when away
si: බැහැරව සිටිනවිට ශබ්ද අක්‍රිය කරන්න

en: Empathy can publish the user's location
si: Empathyට පරිශීලකගේ පිහිටීම ප්‍රකාශයට පත් කල හැක

en: Empathy can use the GPS to guess the location
si: පිහිටීම අනුමාන කිරීමට Empathyට GPS භාවිතා කල හැක

en: Empathy can use the cellular network to guess the location
si: පිහිටීම අනුමාන කිරීමට Empathyට ජංගම දුරකථන ජාලය භාවිතා කල හැක

en: Empathy can use the network to guess the location
si: පිහිටීම අනුමාන කිරීමට Empathyට ජාලය භාවිතා කල හැක

en: Empathy default download folder
si: Empathyහි පෙරනිමි බාගත කිරීමේ බහලුම

en: Empathy has asked about importing accounts
si: Empathy, ගිණුම් ආයාත කිරීම ගැන විමසා ඇත

en: Empathy should auto-connect on startup
si: ආරම්භයේදී Empathy ස්වයංව සම්බන්ධ විය යුතුයි

en: Empathy should reduce the location's accuracy
si: Empathy පිහිටීමේ නිරවද්‍යතාව අඩු කල යුතුයි

en: Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon
si: Empathy, සල්ලාප කවුළු අයිකනය ලෙස සබඳතාවේ මූර්තිය භාවිතා කල යුතුය

en: Enable WebKit Developer Tools
si: WebKit සංවර්ධක මෙවලම් සක්‍රිය කරන්න

en: Enable popup notifications for new messages
si: නව පණිවිඩ සඳහා උත්පතන දැන්වීම් සක්‍රිය කරන්න

en: Enable spell checker
si: අක්ෂර වින්‍යාස පරීක්ෂකය සක්‍රීය කරන්න

en: Hide main window
si: ප්‍රධාන කවුළු ස‍ඟවන්න

en: Hide the main window.
si: ප්‍රධාන කවුළුව සඟවන්න.

en: MC 4 accounts have been imported
si: MC 4 ගිණුම් ආයාත කර ඇත

en: MC 4 accounts have been imported.
si: MC 4 ගිණුම් ආයාත කර ඇත.

en: Nick completed character
si: අන්වර්ථ නාම සම්පූර්ණ කල අනුලකුණ

en: Open new chats in separate windows
si: නව සල්ලාප නව කවුළුවල විවෘත කරන්න

en: Path of the adium theme to use
si: භාවිතා කිරීමට adium තේමාවේ පෙත

en: Path of the adium theme to use if the theme used for chat is adium.
si: සල්ලාපයේ භාවිතා කර ඇති තේමාව adium නම් භාවිතා කිරීමට adium තේමාවේ පෙත.

en: Play a sound for incoming messages
si: එන පණිවිඩ සඳහා ශබ්දයක් වාදනය කරන්න

en: Play a sound for new conversations
si: නව සංවාද සඳහා ශබ්දයක් වාදනය කරන්න

en: Play a sound for outgoing messages
si: යැවෙන පණිවිඩ සඳහා ශබ්දයක් වාදනය කරන්න

en: Play a sound when a contact logs in
si: සබඳතාවක් පැමිණීමේදී ශබ්දයක් වාදනය කරන්න

en: Play a sound when a contact logs out
si: සබඳතාවක් පිටවීමේදී ශබ්දයක් වාදනය කරන්න

en: Play a sound when we log in
si: අපි පිවිසෙන විට ශබ්දයක් වාදනය කරන්න

en: Play a sound when we log out
si: අපි පිටවන විට ශබ්දයක් වාදනය කරන්න

en: Popup notifications if the chat isn't focused
si: සල්ලාපය එල්ල වී නැත්නම් උත්පතන දැනුම්දීම්

en: Popup notifications when a contact sign in
si: සබඳතාවක් පිවිසි විට උත්පතන දැනුම්දීම්

en: Popup notifications when a contact sign out
si: සබඳතාවක් ඉවත් වූ විට උත්පතන දැනුම්දීම්

en: Salut account is created
si: Salut ගිණුම තනා ඇත

en: Show avatars
si: මූර්ති පෙන්වන්න

en: Show contact list in rooms
si: කාමරවලදී සබඳතා ලැයිස්තුව පෙන්වන්න

en: Show hint about closing the main window
si: ප්‍රධාන කවුළුව වැසීම පිළිබඳව ඉඟියක් පෙන්වන්න

en: Show offline contacts
si: නොබැඳි පරිශීලකයින් පෙන්වන්න

en: Show protocols
si: නියමාවලි පෙන්වන්න

en: Spell checking languages
si: අක්ෂර වින්‍යාසය පරීක්ෂා කිරීමේ භාෂාව

en: The default folder to save file transfers in.
si: ගොනු හුවමාරු සුරැකීමට පෙරනිමි බහලුම.

en: The last directory that an avatar image was chosen from.
si: මූර්ති පින්තූරයක් තෝරාගනු ලැබූ අවසන් නාමාවලිය.

en: The theme that is used to display the conversation in chat windows.
si: සල්ලාප කවුළු වල සංවාද පෙන්වීම සඳහා භාවිතා කල තේමාව.

en: Use notification sounds
si: දැන්වීමේ ශබ්ද හාව්තා කරන්න

en: Use theme for chat rooms
si: සල්ලාප මණ්ඩප සඳහා තේමාව භාවිතා කරන්න

en: Whether WebKit developer tools, such as the Web Inspector, should be enabled.
si: Web Inspector වැනි WebKit සංවර්ධක මෙවලම් සක්‍රිය කල යුතුද යන්න.

en: Whether or not Empathy can publish the user's location to his contacts.
si: Empathyට පරිශීලකගේ පිහිටීම ඔහුගේ සබඳතාවලට ප්‍රකාශ කල හැකිද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not Empathy can use the GPS to guess the location.
si: Empathyට පිහිටීම අනුමාන කල හැකිද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not Empathy can use the cellular network to guess the location.
si: Empathyට පිහිටීම අනුමාන කිරීමට මෙම ජංගම ජාලය භාවිතා කල හැකිද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not Empathy can use the network to guess the location.
si: Empathyට පිහිටීම අනුමාන කිරීමට ජාලය භාවිතා කල හැකිද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not Empathy has asked about importing accounts from other programs.
si: Empathy වෙනත් වැඩසටහන් වලින් ගිණුම් ආයාත කිරීම සම්බන්ධව විමසා ඇත්ද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not Empathy should automatically log in to your accounts on startup.
si: ආරම්භයේදී Empathy ඔබගේ ගිණුම් වලට ස්වයංව පිවිසිය යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not Empathy should reduce the location's accuracy for privacy reasons.
si: පෞද්ගලිකත්ව හේතු නිසා Empathy පිහිටීමේ නිරවද්‍යතාව අඩු කල යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon.
si: සල්ලාප කවුළු අයිකනය ලෙස Empathy සබඳතාවේ මූර්තිය භාවිතා කල යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not connectivity managers should be used to automatically disconnect/reconnect.
si: ස්වයංව විසන්ධි කිරීමට/සම්බන්ධ කිරීමට සම්බන්ධතා කළමනාකරුවන් භාවිතා කල යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not the Salut account has been created on the first Empathy run.
si: පළමු Empathy ධාවනයේදී Salut ගිණුම තනා ඇත්ද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to check words typed against the languages you want to check with.
si: ඔබට පරීක්ෂා කිරීමට අවශ්‍ය භාෂා වලට එදිරිව ටයිප් කල වචන පරීක්ෂා කරන්නද එපාද යන්න.

en: Whether or not to play a sound to notify for contacts logging in the network.
si: සබඳතා ජාලයට පිවිසීම දැනුම්දීමට ශබ්දයක් වාදනය කල යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to play a sound to notify for contacts logging off the network.
si: සබඳතා ජාලයෙන් ඉවත්වීම දැනුම්දීමට ශබ්දයක් වාදනය කල යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to play a sound to notify for events.
si: සිද්ධි සඳහා දැනුම්දීමට ශබ්දයක් වාදනය කල යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to play a sound to notify for incoming messages.
si: ලැබෙන පණිවිඩ සඳහා දැනුම්දීමට ශබ්දයක් වාදනය කල යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to play a sound to notify for new conversations.
si: නව පණිවිඩ සඳහා දැනුම්දීමට ශබ්දයක් වාදනය කල යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to play a sound to notify for outgoing messages.
si: යැවෙන පණිවිඩ සඳහා දැනුම්දීමට ශබ්දයක් වාදනය කල යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to play a sound when logging in a network.
si: ජාලයක පිවිසීමේදී ශබ්දයක් වාදනය කල යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to play a sound when logging off a network.
si: ජාලයක ඉවත්වීමේදී ශබ්දයක් වාදනය කල යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to play sound notifications when away or busy.
si: බැහැරව හෝ කාර්යබහුල විට ශබ්ද දැනුම්දීම් වාදනය කල යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to show a popup notification when a contact goes offline.
si: සබඳතාවක් නොබැඳි වන විට උත්පතන දැනුම් දීමක් පෙන්විය යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to show a popup notification when a contact goes online.
si: සබඳතාවක් සබැඳි වන විට උත්පතන දැනුම් දීමක් පෙන්විය යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to show a popup notification when receiving a new message even if the chat is already opened, but not focused.
si: සල්ලාපය දැනටමත් විවෘතව නමුත් එල්ල වී නොමැති විට පවා නව පණිවිඩයක් ලැබීමේදී උත්පතන දැනුම්දීමක් පෙන්විය යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to show a popup notification when receiving a new message.
si: නව පණිවිඩයක් ලැබීමේදී උත්පතන දැනුම් දීමක් පෙන්විය යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to show avatars for contacts in the contact list and chat windows.
si: සබඳතා ලැයිස්තුවේ සහ සල්ලාප කවුළුවේ සබඳතා සඳහා මූර්ති පෙන්විය යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to show contacts that are offline in the contact list.
si: සබඳතා ලැයිස්තුවේ නොබැඳි සබඳතා පෙන්විය යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to show popup notifications when away or busy.
si: බැහැරව හෝ කාර්යබහුල විට උත්පතන දැනුම්දීම් පෙන්විය යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to show protocols for contacts in the contact list.
si: සබඳතා ලැයිස්තුවේ සබඳතා සඳහා නියමාවලි පෙන්විය යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to show the contact list in chat rooms.
si: සල්ලාප මණ්ඩප වල සල්ලාප කවුළුව පෙන්විය යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether or not to show the message dialog about closing the main window with the 'x' button in the title bar.
si: තේමා තීරුවේ 'x' බොත්තම සමඟ ප්‍රධාන කවුළුව වැසීම පිළිබඳ පණිවිඩ සංවාදය පෙන්විය යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether to show the contact list in compact mode or not.
si: සංක්ෂිප්ත ආකාරයේදී සබඳතා ලැයිස්තුව පෙන්විය යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Whether to use the theme for chat rooms or not.
si: සල්ලාප මණ්ඩප සඳහා තේමා භාවිතා කල යුතුද නැද්ද යන්න.

en: Which criterion to use when sorting the contact list. Default is to use sort by the contact's name with the value "name". A value of "state" will sort the contact list by state.
si: සබඳතා ලැයිස්තුව සුබෙදීමේදී කුමන උපමානය භාවිතා කරන්නද. පෙරනිමිය නම් "නම" අගය සමඟ සබඳතාවේ නමින් සුබෙදීමයි. "තත්වය"යේ අගයක් සබඳතා ලැයිස්තුව තත්වයෙන් සුබෙදනු ඇත.

en: The hash of the received file and the sent one do not match
si: ලැබූ ගොනුවේ hash සහ යැවූ ගොනුවේ hash ගැළපෙන්නේ නැත

en: File transfer not supported by remote contact
si: ගොනු හුවමාරුව සඳහා දුරස්ථ සබඳතාවය සහය නොදක්වයි

en: The selected file is not a regular file
si: තෝරාගත් ගොනුව සාමාන්‍ය ගොනුවක් නො‍වේ

en: The selected file is empty
si: තෝරාගත් ගොනුව හිස්ය:

en: People nearby
si: ආසන්නයේ පුද්ගලයින්

en: Socket type not supported
si: කෙවෙනි වර්ගය සහය නොදක්වයි

en: No reason was specified
si: හේතුවක් විශේෂණය කර නොතිබුණි

en: The change in state was requested
si: තත්වයේ වෙනස්වීම ඉල්ලන ලදි

en: You canceled the file transfer
si: ඔබ ගොනු හුවමාරුව අවලංගු කරන ලදි

en: The other participant canceled the file transfer
si: අනිත් සහභාගිකයින් ගොනු හුවමාරුව අවලංගු කරන ලදි

en: Error while trying to transfer the file
si: ගොනුව හුචමාරු කිරීමට උත්සහ කිරීමේදී දෝෂය

en: The other participant is unable to transfer the file
si: අනෙක් සහභාගිකයාට ගොනුව හුවමාරු කිරීමට නොහැක

en: Unknown reason
si: නොදන්නා කාරණය

en: Available
si: භාවිතයට ඇති

en: Busy
si: කාර්යබහුලයි

en: Away
si: බැහැර

en: Hidden
si: සැඟවී

en: Offline
si: නොබැඳි

en: No reason specified
si: හේතුවක් විශේෂණය කර නැත

en: User requested disconnect
si: පරිශීලක ඉල්ලූ විසන්ධි වීම

en: Network error
si: ජාල දෝෂය

en: Authentication failed
si: සහතික කිරීම අසමත්විය

en: Encryption error
si: සංකේතාංකන දෝෂය

en: Name in use
si: නම භාවිතයේ ඇත

en: Certificate not provided
si: සහතිකය සපයා නැත

en: Certificate untrusted
si: සහතිකය විශ්වාස නැත

en: Certificate expired
si: සහතිකය කල් ඉකුත් වී ඇත

en: Certificate not activated
si: සහතිකය සක්‍රීයකර නැත

en: Certificate hostname mismatch
si: සංග්‍රහක නාම සහතිකය නොගැළපේ

en: Certificate fingerprint mismatch
si: සහතිකයේ ඇගිලි සළකුණ නොගැළපේ

en: Certificate self-signed
si: තමන්ම අත්සන්කල සහතිකය

en: Certificate error
si: සහතික දෝෂය

en: People Nearby
si: ආසන්නයේ පුද්ගලයින්

en: Facebook Chat
si: ෆේස්බුක් සල්ලාපය

en: %d second ago | %d seconds ago
si[0]: තත්පර %dකට පෙර
si[1]: තත්පර %dකට පෙර

en: %d minute ago | %d minutes ago
si[0]: මිනිත්තු %dකට පෙර
si[1]: මිනිත්තු %dකට පෙර

en: %d hour ago | %d hours ago
si[0]: %d පැයකට පෙර
si[1]: %d පැය කිහිපයකට පෙර

en: %d day ago | %d days ago
si[0]: දින %dකට පෙර
si[1]: දින %dකට පෙර

en: %d week ago | %d weeks ago
si[0]: සති %dකට පෙර
si[1]: සති %dකට පෙර

en: %d month ago | %d months ago
si[0]: මාස %dකට පෙර
si[1]: මාස %dකට පෙර

en: in the future
si: අනාගතයේදී

en: All
si: සියල්ල

en: L_og in
si: පිවිසෙන්න (_o)

en: Enabled
si: සක්‍රීය කල

note: Translators: this is used only when built on a moblin platform
en: Account:
si: ගිණුම:

note: To translators: The first parameter is the login id and the * second one is the server. The resulting string will be something * like: "MyUserName on chat.freenode.net". * You should reverse the order of these arguments if the * server should come before the login id in your locale.
en: %1$s on %2$s
si: %2$s හි %1$s

note: To translators: The parameter is the protocol name. The resulting * string will be something like: "Jabber Account"
en: %s Account
si: %s ගිණුම

en: New account
si: නව ගිණුම

en: <span size="small"><b>Example:</b> MyScreenName</span>
si: <span size="small"><b>උදාහරණය:</b> මගේ තිර නාමය</span>

en: Advanced
si: උසස්

en: Pass_word:
si: මුරපදය: (_w)

en: Screen _Name:
si: තිර නාමය: (_N)

en: What is your AIM password?
si: ඔබගේ AIM මුරපදය කුමක්ද?

en: What is your AIM screen name?
si: ඔබගේ AIM තිර නාමය කුමක්ද?

en: _Port:
si: පේනුව: (_P)

en: _Server:
si: සේවාදායකය: (_S)

en: <span size="small"><b>Example:</b> username</span>
si: <span size="small"><b>උදාහරණය:</b> පරිශීලක නාමය</span>

en: Login I_D:
si: Login ID: (_D)

en: What is your GroupWise User ID?
si:  ඔබගේ Groupwise පරිශීලක ID එක කුමක්ද?

en: What is your GroupWise password?
si: ඔබගේ Groupwise මුරපදය කුමක්ද?

en: <span size="small"><b>Example:</b> 123456789</span>
si: <span size="small"><b>උදාහරණය:</b> 123456789</span>

en: ICQ _UIN:
si: ICQ UIN: (_U)

en: What is your ICQ UIN?
si: ඔබගේ ICQ UIN එක කුමක්ද?

en: What is your ICQ password?
si: ඔබගේ  ICQ මුරපදය කුමක්ද?

en: _Charset:
si: අනුලකුණු කුලකය: (_C)

en: New Network
si: නව ජාලය

en: Auto
si: ස්වයං

note: translators: this string is very specific to SIP's internal; maybe * best to keep the English version.
en: Register
si: ලියාපදිංවි කරන්න

note: translators: this string is very specific to SIP's internal; maybe * best to keep the English version.
en: Options
si: අභිරුචි

en: None
si: කිසිවක් නැත

en: Charset:
si: අනුලකුණු කුලකය:

en: Network
si: ජාලය

en: Network:
si: ජාලය:

en: Nickname:
si: අන්වර්ත නාමය:

en: Password:
si: මුරපදය:

en: Quit message:
si: පණිවිඩයෙන් ඉවත්වන්න:

en: Real name:
si: සැබෑ නම:

en: Servers
si: සේවාදායක

en: <span size="small"><b>Example:</b> user@gmail.com</span>
si: <span size="small"><b>උදාහරණය:</b> user@gmail.com</span>

en: <span size="small"><b>Example:</b> user@jabber.org</span>
si: <span size="small"><b>උදාහරණය:</b> user@jabber.org</span>

en: Override server settings
si: සේවාදායක සිටුවම් අභිබවා යයි

en: Pri_ority:
si: ප්‍රමුඛතාව: (_o)

en: Reso_urce:
si: සම්පත්: (_u)

en: Use old SS_L
si: පැරණි SSL භාවිතාකරන්න (_L)

en: What is your Google ID?
si: ඔබගේ Google ID එක කුමක්ද?

en: What is your Google password?
si: ඔබගේ Google මුරපදය කුමක්ද?

en: What is your Jabber ID?
si: ඔබගේ Jabber ID එක කුමක්ද?

en: What is your Jabber password?
si: ඔබගේ Jabber මුරපදය කුමක්ද?

en: What is your desired Jabber ID?
si: ඔබගේ අපේක්ෂිත Jabber ID එක කුමක්ද?

en: What is your desired Jabber password?
si: ඔබගේ අපේක්ෂිත Jabber මුරපදය කුමක්ද?

en: _Encryption required (TLS/SSL)
si: සංකේතාංකනය අවශ්‍යයි (TLS/SSL) (_E)

en: _Ignore SSL certificate errors
si: SSL සහතික දෝෂ නොතකන්න (_I)

en: <span size="small"><b>Example:</b> user@hotmail.com</span>
si: <span size="small"><b>උදාහරණය:</b> user@hotmail.com</span>

en: What is your Windows Live password?
si: ඔබගේ Windows Live මුරපදය කුමක්ද?

en: What is your Windows Live user name?
si: ඔබගේ Windows Live පරිශීලක නාමය කුමක්ද?

en: _Email:
si: ඉ-තැපැල් ලිපිනය (_E)

en: _First Name:
si: මුල් නම: (_F)

en: _Jabber ID:
si: Jabber ID: (_J)

en: _Last Name:
si: අවසන් නම: (_L)

en: _Nickname:
si: අන්වර්ත නාමය: (_N)

en: _Published Name:
si: ප්‍රකාශයට පත් කල නාමය: (_P)

en: <b>Keep-Alive Options</b>
si: <b>සජීවීව තබන්න අභිරුචි</b>

en: <b>Miscellaneous Options</b>
si: <b>විවිධ අභිරුචි</b>

en: <b>NAT Traversal Options</b>
si: <b>NAT දෘෂ්‍යපථ අභිරුචි</b>

en: <b>Proxy Options</b>
si: <b>ප්‍රොක්සි අභිරුචි</b>

en: <span size="small"><b>Example:</b> user@my.sip.server</span>
si: <span size="small"><b>උදාහරණය:</b> user@my.sip.server</span>

en: Authentication username:
si: සහතිකකල පරිශීලක නාමය:

en: Discover Binding
si: බන්ධනය අනාවරණය කරන්න

note: look up the DNS SRV record at the service's domain for the host name of a STUN server.
en: Discover the STUN server automatically
si: STUN සේවාදායකය ස්වයංව අනාවරණය කරන්න

en: Hostname of the proxy for outbound requests.
si: පිටත බැඳි ඉල්ලීම් සඳහා ප්‍රොක්සියේ සංග්‍රහක නාමය.

en: Interval (seconds)
si: අන්තරය (තත්පර)

en: Loose Routing
si: නිදහස් මාර්ගගත කිරීම

en: Mechanism:
si: යාන්ත්‍රණය:

en: Port:
si: පේනුව:

en: STUN Server:
si: STUN සේවාදායකය:

en: Server:
si: සේවාදායකය:

en: The username for SIP authentication, if different from the SIP URI
    username.
si: SIP සහතික කිරීම සඳහා පරිශීලක නාමය, SIP URI පරිශීලක නාමයෙන් වෙනස් නම්.

en: Transport:
si: ප්‍රවාහනය:

en: What is your SIP account password?
si: ඔබගේ SIP ගිණුම් මුරපදය කුමක්ද?

en: What is your SIP login ID?
si: ඔබගේ SIP පිවිසීමේ ID එක කුමක්ද?

en: _Username:
si: පරිශීලක නාමය: (_U)

en: Use _Yahoo Japan
si: Yahoo Japan භාවිතා කරන්න (_Y)

en: What is your Yahoo! ID?
si: ඔබගේ Yahoo! ID එක කුමක්ද?

en: What is your Yahoo! password?
si: ඔබගේ Yahoo! මුරපදය කුමක්ද?

en: Yahoo I_D:
si: Yahoo ID: (_D)

en: _Ignore conference and chatroom invitations
si: සම්මන්ත්‍රණ සහ සල්ලාප මණ්ඩප ආරාධනා නොතකන්න (_I)

en: _Room List locale:
si: කාමර ලැයිස්තු පෙදෙසිය: (_R)

en: Couldn't convert image
si: පින්තූරය පරිවර්තනය කල නොහැක

en: None of the accepted image formats is supported on your system
si: පිළිගත් එක් පින්තූර හැඩතලයකටවත් මෙම පද්ධතිය සහය දක්වන්නේ නැත

en: Select Your Avatar Image
si: ඔබගේ මූර්ති පින්තූරය තෝරන්න

en: No Image
si: පින්තූරයක් නැත

en: Images
si: පින්තූරය

en: All Files
si: සියළු ගොනු

en: Click to enlarge
si: විශාලනය කිරීමට ක්ලික් කරන්න

en: Failed to reconnect this chat
si: මෙ‍ම සල්ලාපය නැවත සම්බන්ධ කිරීම අසාර්ථකවිය

en: Failed to join chatroom
si: සල්ලාප මණ්ඩපයට එක්වීම අසාර්ථකවිය

en: Failed to open private chat
si: පුද්ගලික සල්ලාපය විවෘත කිරීම‍ට අසමත් විය

en: Topic not supported on this conversation
si: මෙම සංවාදයේ මාතෘකාව සහය නොදක්වයි

en: You are not allowed to change the topic
si: ඔබට මාතෘකාව වෙනස් කිරීමට අවසර නැත

en: /clear, clear all messages from the current conversation
si: /clear, වත්මන් සංවාදයෙන් සියළු පණිවිඩ පැහැදිලි කරයි

en: /topic <topic>, set the topic of the current conversation
si: /topic <තේමාව>, වත්මන් සංවාදයේ තේමාව පිහිටුවයි

en: /join <chatroom id>, join a new chatroom
si: /join <සල්ලාප පණ්ඩප id>, නව සල්ලාප මණ්ඩපයකට එක් වෙන්න

en: /j <chatroom id>, join a new chatroom
si: /j <සල්ලාප පණ්ඩප id>, නව සල්ලාප මණ්ඩපයකට එක් වෙන්න

en: /query <contact id> [<message>], open a private chat
si: /query <සබඳතා id> [<message>], පුද්ගලික සල්ලාපයක් විවෘත කරයි

en: /msg <contact id> <message>, open a private chat
si: /msg <සබඳතා id> <පණිවිඩය>, පුද්ගලික සල්ලාපයක් විවෘත කරයි

en: /nick <nickname>, change your nickname on current server
si: /nick <අන්වර්ථ නාමය>, වත්මන් සේවාදායකයේ ඔබගේ අන්වර්ථ නාමය වෙනස් කරයි

en: /me <message>, send an ACTION message to the current conversation
si: /me <පණිවිඩය>, වත්මන් සංවාදයට ACTION පණිවිඩයක් යවයි

en: /say <message>, send <message> to the current conversation. This is used to send a message starting with a '/'. For example: "/say /join is used to join a new chatroom"
si: /say <පණිවිඩය>, වත්මන් සංවාදයට <පණිවිඩය> යවයි. මෙය '/' සමඟ ආරම්භවෙන පණිවිඩයක් යැවීමට භාවිතා කරයි. උදාහරණයක් ලෙස: "/say /join නව සල්ලාප මණ්ඩපයකට එක් වීමට භාවිතා කරයි"

en: /help [<command>], show all supported commands. If <command> is defined, show its usage.
si: /help [<පණිවිඩය>], සියළු සහය දක්වන විධාන පෙන්වන්න. <පණිවිඩය> අර්ථදක්වා ඇත්නම්, එහි භාවිතය පෙන්වන්න.

en: Usage: %s
si: භාවිතය: %s

en: Unknown command
si: නොදන්නා විධාන

en: Unknown command, see /help for the available commands
si: නොදන්නා විධානයකි, භාවිතාකලහැකි විධාන සඳහා /help බලන්න

en: offline
si: නොබැඳි

en: invalid contact
si: අවලංගු සබඳතාවකි

en: permission denied
si: අවසරය ප්‍රතික්ෂේප කරන ලදි

en: too long message
si: ඉතා දිග පණිවිඩය

en: not implemented
si: ක්‍රියාවට නංවා නැත

en: unknown
si: නොදන්නා

en: Error sending message '%s': %s
si: '%s' පණිවිඩය යැවීමේ දෝෂයකි: %s

en: Topic set to: %s
si: තේමාව මෙයට පිහිටුවා ඇත: %s

en: No topic defined
si: මාතෘකාවක් අර්ථ දක්වා නැත

en: (No Suggestions)
si: (යෝජනා නැත)

note: send button
en: _Send
si: යවන්න (_S)

en: _Spelling Suggestions
si: අක්ෂර වින්‍යාස යෝජනා (_S)

en: %s has disconnected
si: %s විසන්ධිවිය

note: translators: reverse the order of these arguments * if the kicked should come before the kicker in your locale.
en: %1$s was kicked by %2$s
si: %1$s, %2$s විසින් එළවන ලදි

en: %s was kicked
si: %s ව එලවන ලදී

note: translators: reverse the order of these arguments * if the banned should come before the banner in your locale.
en: %1$s was banned by %2$s
si: %1$s, %2$s විසින් තහනම් කරන ලදි

en: %s was banned
si: %s තහනමට ලක්විය

en: %s has left the room
si: %s කාමරයෙන් ඉවත්විය

en: %s has joined the room
si: %s කාමරයට එක් විය

en: %s is now known as %s
si: %s දැන් %s ලෙස හදුන්වයි

en: Disconnected
si: විසන්ධිවිය

en: Wrong password; please try again:
si: වැරදි මුරපදයකි; කරුණාකර නැවත උත්සහ කරන්න:

en: Retry
si: නැවත උත්සහ කරන්න

en: This room is protected by a password:
si: මෙම කාමරය මුරපදයකින් ආරක්ෂා කර ඇත:

en: Join
si: එක් වෙන්න

en: Connected
si: සම්බන්ධවිය

en: Conversation
si: සංවාදය

en: Topic:
si: මාතෘකාව:

note: Copy Link Address menu item
en: _Copy Link Address
si: සබැඳි ලිපිනය පිටපත් කරන්න (_C)

note: Open Link menu item
en: _Open Link
si: සබැඳිය විවෘත කරන්න (_P)

en: Edit Contact Information
si: සබඳතා තොරතුරු සංස්කරණය කරන්න

en: Personal Information
si: පුද්ගලික තොරතුරු

en: New Contact
si: නව සම්බන්ධය

en: Decide _Later
si: පසුව තීරණය කරන්න (_L)

en: Subscription Request
si: දායකත්වය ඉල්ලීම

en: Do you really want to remove the group '%s'?
si: ඔබට ඇත්තටම '%s' කණ්ඩායම ඉවත්කිරීමට අවශ්‍යද?

en: Removing group
si: සමූහය ඉවත් කරමින්

note: Remove
en: _Remove
si: ඉවත් කරන්න (_R)

en: Do you really want to remove the contact '%s'?
si: ඔබට ඇත්තටම '%s' සබඳතාව ඉවත්කිරීමට අවශ්‍යද?

en: Removing contact
si: සබඳතාව ඉවත්කරමින්

en: _Add Contact...
si: සබඳතාවක් එක් කරන්න... (_A)

en: _Chat
si: සල්ලාප (_C)

[ctx: menu item]
en: _Audio Call
si: ශ්‍රව්‍ය ඇමතුම (_A)

[ctx: menu item]
en: _Video Call
si: වීඩියෝ ඇමතුම (_V)

en: _Previous Conversations
si: පෙර සංවාද (_P)

en: Send file
si: ගොනුව යවන්න

en: Share my desktop
si: මගේ වැඩතලය හවුල් කරන්න

en: Infor_mation
si: තොරතුරු (_m)

en: _Edit
si: සංස්කරණය කරන්න (_E)

en: Inviting to this room
si: මෙ‍ම කාමරයට කැඳවමින්

en: _Invite to chatroom
si: සල්ලාප මණ්ඩපයට ආරාධනා කරන්න (_I)

en: Select a contact
si: සබඳතාවක් ‍තෝරාගන්න

en: Save Avatar
si: මූර්තිය සුරකින්න

en: Unable to save avatar
si: මූර්තිය සුරැකීමට නොහැක

en: Select
si: තෝරන්න

en: Group
si: කණ්ඩායම

en: Country ISO Code:
si: රටේ ISO කේතය:

en: Country:
si: රට:

en: State:
si: පළාත:

en: City:
si: නගරය:

en: Area:
si: ප්‍රදේශය:

en: Postal Code:
si: තැපැල් කේතය:

en: Street:
si: මාවත:

en: Building:
si: ගොඩනැගිල්ල:

en: Floor:
si: මහල:

en: Room:
si: කාමරය:

en: Text:
si: පෙළ:

en: Description:
si: විස්තරය:

en: Accuracy Level:
si: නිවැරදිතා මට්ටම:

en: Error:
si: දෝෂය:

en: Vertical Error (meters):
si: සිරස් දෝෂය (මීටර):

en: Horizontal Error (meters):
si: තිරස් දෝෂය (මීටර):

en: Speed:
si: වේගය:

en: Bearing:
si: බෙයාරිම:

en: Climb Speed:
si: නැඟීමේ වේගය:

en: Last Updated on:
si: අවසන්වරට යාවත්කාලීන කලේ:

en: Longitude:
si: දේශාංශය:

en: Latitude:
si: අක්ෂාංශය:

en: Altitude:
si: උන්නතාංශය:

en: <b>Location</b>
si: <b>පිහිටුම</b>

en: <b>Location</b>,
si: <b>පිහිටුම</b>,

en: <b>Location</b> at (date)
si: <b>පිහිටීම</b> (දින)හි

en: Alias:
si: අපරනාම:

en: Birthday:
si: උපන්දිනය:

en: Client Information
si: සේවාලාභියාගේ තොරතුරු

en: Client:
si: සේවාලාභියා:

en: Contact
si: සබඳතාව

en: Contact Details
si: සබඳතා විස්තර

en: Email:
si: ඉ-තැපෑල:

en: Fullname:
si: සම්පූර්ණ නම:

en: Groups
si: සමූහ

note: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier:
si: හදුන්වනය:

en: Information requested...
si: ඉල්ලූ තොරතුරු...

en: OS:
si: මෙහෙයුම් පද්ධතිය:

en: Select the groups you want this contact to appear in.  Note that you can select more than one group or no groups.
si: ඔබට මෙම සබඳතාවය පෙනීමට අවශ්‍ය සමූහ තෝරන්න. ඔබට සමූහ එකකට වඩා හෝ කිසිම සමූහයක් නොතේරීමට හැකි බව සටහන් කර ගන්න.

en: Version:
si: අනුවාදය:

en: Web site:
si: වෙබ් අඩව්ය:

en: _Add Group
si: කණ්ඩායම එක් කරන්න (_A)

en: new server
si: නව සේවාදායකය

en: Server
si: සේවාදායකය

en: Port
si: පේනුව

en: Account
si: ගිණුම

en: Date
si: දිනය

en: Conversations
si: සංවාද

en: Previous Conversations
si: පෙර සංවාද

en: Search
si: සොයන්න

en: _For:
si: සඳහා: (_F)

en: Contact ID:
si: සබඳතා ID:

note: add chat button
en: C_hat
si: සල්ලාපය (_h)

note: Tweak the dialog
en: New Conversation
si: නව සංවාදය

note: add video toggle
en: Send _Video
si: වීඩියෝව යවන්න (_V)

note: add chat button
en: _Call
si: අමතන්න(_C)

note: Tweak the dialog
en: New Call
si: නව ඇමතුම

note: COL_STATUS_TEXT COL_STATE_ICON_NAME COL_STATE COL_DISPLAY_MARKUP COL_STATUS_CUSTOMISABLE COL_TYPE
en: Custom Message...
si: රිසි පණිවිඩය...

en: Edit Custom Messages...
si: රිසි පණිවිඩය සංස්කරණය කරන්න...

en: Click to remove this status as a favorite
si: මෙම තත්වය ප්‍රියතමයක් ලෙස ඉවත් කිරීමට ක්ලික් කරන්න

en: Click to make this status a favorite
si: මෙම තත්වය ප්‍රියතමයක් ලෙස හැදීමට ක්ලික් කරන්න

en: Set status
si: තත්වය සිටුවන්න

en: Set your presence and current status
si: ඔබගේ පෙනී සිටීම සහ වත්මන් තත්වය පිහිටුවන්න

note: Custom messages
en: Custom messages...
si: රිසි පණිවිඩ...

en: Received an instant message
si: ක්ෂණික පණිවිඩයක් ලැබුණි

en: Sent an instant message
si: ක්ෂණික පණිවිඩයක් යවන්න

en: Incoming chat request
si: ලැබෙන සල්ලාප ඉල්ලුම

en: Contact connected
si: සබඳතාව සම්බන්ධවිය

en: Contact disconnected
si: සබඳතාව විසන්ධිවිය

en: Connected to server
si: සේවාදායකයට සම්බන්ධ විය

en: Disconnected from server
si: සේවාදායකයෙන් විසන්ධි විය

en: Incoming voice call
si: ලැබෙන ශ්‍රව්‍ය ඇමතුම

en: Outgoing voice call
si: යැවෙන ශ්‍රව්‍ය ඇමතුම

en: Voice call ended
si: ශ්‍රව්‍ය ඇමතුම අවසන් විය

en: Enter Custom Message
si: රිසි පණිවිඩය ඇතුල් කරන්න

en: Edit Custom Messages
si: රිසි පණිවිඩය සංස්කරණය කරන්න

en: Add _New Preset
si: නව තෑග්ගක් එක් කරන්න (_N)

en: Saved Presets
si: සුරැකි තෑගි

en: Classic
si: පැරණි

en: Simple
si: සරල

en: Clean
si: පිරිසිදු

en: Blue
si: නිල්

en: Unable to open URI
si: URI විවෘත කිරීමට නොහැක

en: Select a file
si: ගොනුවක් තෝරන්න

en: Select a destination
si: ගමනාන්තයක් තෝරන්න

en: Current Locale
si: වත්මන් පිහිටුම

en: Arabic
si: අරාබි

en: Armenian
si: ආර්මේනියන්

en: Baltic
si: බැල්ටික්

en: Celtic
si: කෙල්ටික

en: Central European
si: මධ්‍යම යු‍රෝපානු

en: Chinese Simplified
si: සරල චීන

en: Chinese Traditional
si: සාම්ප්‍රදායික චීන

en: Croatian
si: ක්‍රොඒෂියානු

en: Cyrillic
si: සිරිලික්

en: Cyrillic/Russian
si: සිරිලික්/රුසියානු

en: Cyrillic/Ukrainian
si: සිරිලික්/යුක්රේනියානු

en: Georgian
si: ජෝර්ජියානු

en: Greek
si: ග්‍රීක්

en: Gujarati
si: ගුජරාටි

en: Gurmukhi
si: ගර්මුකි

en: Hebrew
si: යුදෙව්

en: Hebrew Visual
si: දෘශ්‍ය යුදෙව්

en: Hindi
si: හින්දි

en: Icelandic
si: අයිස්ලන්ත

en: Japanese
si: ජපන්

en: Korean
si: කොරියන්

en: Nordic
si: නෝඩික

en: Persian
si: පර්සියන්

en: Romanian
si: රුෙම්නියානු

en: South European
si: දකුණු යුරෝපීය

en: Thai
si: තායි

en: Turkish
si: තුර්කි

en: Unicode
si: යුනිකේත

en: Western
si: බටහිර

en: Vietnamese
si: වියට්නාම

en: The contact selected cannot receive files.
si: තේරූ සබඳතාවයට ගොනු ලබාගත නොහැක.

en: The contact selected is offline.
si: තේරූ සබඳතාව නොබැඳියි.

en: No error message
si: දෝෂ පණිවිඩයක් නොමැත

en: Instant Message (Empathy)
si: ක්ෂණික පණිවිඩය (Empathy)

en: Don't connect on startup
si: ආරම්භයේදී සම්බන්ධ කරන්න එපා

en: Don't display the contact list or any other dialogs on startup
si: ආරම්භයේදී සබඳතා ලැයිස්තුව හෝ වෙනත් කිසිම සංවාදයක් ප්‍රදර්ශනය කරන්න එපා

en: Show the accounts dialog
si: ගිණුම් සංවාදය පෙන්වන්න

en: - Empathy IM Client
si: - Empathy IM සේවාලාභියා

en: An Instant Messaging client for GNOME
si: GNOME සඳහා ක්ෂණික පණිවිඩ සේවාලාභියෙක්

en: There has been an error while importing the accounts.
si: ගිණුම් ආයාත කිරීමේදී දෝෂයක් තිබී ඇත.

en: There has been an error while parsing the account details.
si: ගිණුම් තොරතුරු විග්‍රහ කිරීමේදී දෝෂයක් විය.

en: There has been an error while creating the account.
si: ගිණුම තැනීමේදී දෝෂයක් තිබී ඇත.

en: There has been an error.
si: දෝෂයක් තිබී ඇත.

en: The error message was: <span style="italic">%s</span>
si: දෝෂ පණිවිඩය: <span style="italic">%s</span> විය

en: You can either go back and try to enter your accounts' details again or quit this assistant and add accounts later from the Edit menu.
si: ඔබට නැවත ආපස්සට ගොස් ඔබගේ ගිණුම් විස්තර ඇතුල් කිරීමට උත්සහ කිරීමට හෝ මෙම සහායකයෙන් ඉවත් වී සංස්කරණය කරන්න මෙනුවෙන් පසුව ගිණුම් එක් කල හැක.

en: An error occurred
si: දෝෂයක් මතු විය

note: Create account To translator: %s is the protocol name To translator: %s is the name of the protocol, such as "Google Talk" or * "Yahoo!"
en: New %s account
si: නව %s ගිණුම

en: What kind of chat account do you have?
si: ඔබට අවශ්‍ය කුමන ආකාරයේ සල්ලාප ගිණුමක්ද?

en: Do you have any other chat accounts you want to set up?
si: ඔබට පිහිටුවීමට අවශ්‍ය වෙනත් සල්ලාප ගිණුම් ඔබට තිබේද?

en: Enter your account details
si: ඔබගේ ගිණුම් විස්තර ඇතුල් කරන්න

en: What kind of chat account do you want to create?
si: ඔබට තැනීමට අවශය කුමන ආකාරයේ සල්ලාප ගිණුමක්ද?

en: Do you want to create other chat accounts?
si: ඔබට වෙනත් සල්ලාප ගිණුම් තැනීමට අවශ්‍යද?

en: Enter the details for the new account
si: නව ගිණුම සඳහා විස්තර ඇතුල් කරන්න

en: With Empathy you can chat with people online nearby and with friends and colleagues who use Google Talk, AIM, Windows Live and many other chat programs. With a microphone or a webcam you can also have audio or video calls.
si: Empathy සමඟ Google Talk, AIM, Windows Live සහ තවත් බොහෝ සල්ලාප වැඩසටහන් භාවිතා කරන ආසන්නයේ පුද්ගලයින් සහ මිතුරන් සමඟ සබැඳිව සල්ලාපයේ යෙදීමට ඔබට හැක. මයික්‍රොෆෝනයක් සහ වෙබ් කැමරාවක් සමඟ ඔබට ශ්‍රව්‍ය සහ දෘෂ්‍ය ඇමතුම් ලබාගැනීමටද හැක.

en: Do you have an account you've been using with another chat program?
si: ඔබ වෙනත් සල්ලාප වැඩසටහනක් සමඟ භාවිතා කරමින් සිටි ගිණුමක් ඔබට තිබේද?

en: Yes, import my account details from
si: ඔව්, මෙමඟින් මගේ ගිණුම් තොරතුරු ආයාත කරන්න

en: Yes, I'll enter my account details now
si: ඔවු, මම මගේ ගිණුම් විස්තර දැන් ඇතුල් කරන්නම්

en: No, I want a new account
si: නැත, මට නව ගිණුමක් අවශ්‍යයි

en: No, I just want to see people online nearby for now
si: නැත, මට අවශ්‍ය දැන් ආසන්නයේ සබැඳි පුද්ගලයින් බලා ගැනීමට පමණි

en: Select the accounts you want to import:
si: ඔබට ආයාත කිරීමට අවශ්‍ය ගිණුම් තෝරන්න:

en: Yes
si: ඔවු

en: No, that's all for now
si: නැහැ, දැනට එපමණයි

en: Welcome to Empathy
si: Empathy සඳහා සාදරයෙන් පිළිගනිමු

en: Import your existing accounts
si: ඔබගේ දැනට පවතින ගිණුම් ආයාත කරන්න

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * unsaved changes
en: There are unsaved modification regarding your %s account.
si: ඔබගේ %s ගිණුම සම්බන්ධව සුරැකී නැති විකරණ ඇත.

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * an unsaved new account
en: Your new account has not been saved yet.
si: ඔබගේ නව ගිණුම තවමත් සුරැකා නැත.

en: Connecting...
si: සම්බන්ධවෙමින්...

en: Disconnected - %s
si: %s විසන්ධිවිය

en: Offline - %s
si: නොබැඳි - %s

en: Offline - No Network Connection
si: නොබැඳි - ජාල සම්බන්ධතාවක් නැත

en: Unknown Status
si: නොදන්නා තත්වය

en: Offline - Account disabled
si: නොබැඳි - ගිණුම සක්‍රිය කර ඇත

en: You are about to create a new account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
si: ඔබ ඔබගේ වෙනස්කම් ඉවත ලද නව ගිණුමක් තැනීමට සූදානමින් සිටී. ඔබට දිගටම කරගෙන යාමට අවශ්‍ය බව සහතිකද?

en: Do you want to remove %s from your computer?
si: ඔබට ඔබගේ පරිගණකයෙන් %s ඉවත් කිරීමට අවශ්‍යද?

en: This will not remove your account on the server.
si: මෙය ඔබගේ ගිණුම සේවාදායකයෙන් ඉවත් නොකරනු ඇත.

en: You are about to select another account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
si: ඔබ ඔබගේ වෙනස්කම ඉවත ලන වෙනත් ගිණුමක් තේරීමට සූදානමින් සිටී. ඔබට දිගටම කරගෙන යාමට අවශ්‍ය බව සහතිකද?

en: You are about to close the window, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
si: ඔබ ඔබගේ වෙනස්කම ඉවත ලන කවුළුව වැසීමට සූදානමින් සිටී. ඔබට දිගටම කරගෙන යාමට අවශ්‍ය බව සහතිකද?

note: Translators: this is used only when built on a moblin platform
en: _Next
si: ඊළඟ (_N)

en: Accounts
si: ගිණුම්

en: Add new
si: නව එක් කරන්න

en: Cr_eate
si: තනන්න (_e)

en: No protocol installed
si: නියමාවලියක් ස්ථාපනය කර නැත

en: _Add...
si: එක්කරන්න...(_A)

en: _Create a new account
si: නව ගිණුමක් තනන්න (_C)

en: _Import...
si: ආයාත කරන්න... (_I)

en: _Reuse an existing account
si: දැනට පවතින ගිණුමක් නැවත භාවිතා කරන්න (_R)

en: account
si: ගිණුම

en: Contrast
si: ප්‍රභේදනය:

en: Brightness
si: දීප්තිය

en: Gamma
si: ගැමා

en: Volume
si: ශබ්ද ප්‍රමාණය

en: _Sidebar
si: පැති තීරුව (_S)

en: Dialpad
si: අංක මුහුණත

en: Audio input
si: ශ්‍රව්‍ය ආදානය

en: Video input
si: දෘෂ්‍ය ආදානය

note: translators: Call is a noun and %s is the contact name. This string * is used in the window title
en: Call with %s
si: %s සමඟ ඇමතුමක

note: translators: Call is a noun. This string is used in the window * title
en: Call
si: ඇමතුම

note: Translators: number of minutes:seconds the caller has been connected
en: Connected — %d:%02dm
si: සම්බන්ධවිය — %d:%02dm

en: Technical Details
si: කාක්‍ෂණීක විස්තර

en: %s's software does not understand any of the audio formats supported by your computer
si: %sගේ මෘදුකාංගය ඔබගේ පරිගණකය සහය දක්වන කිසිම ශ්‍රව්‍ය හැඩතලයක් අවබෝධකර ගන්නේ නැත

en: %s's software does not understand any of the video formats supported by your computer
si: %sගේ මෘදුකාංගය ඔබගේ පරිගණකය සහය දක්වන කිසිම දෘෂ්‍ය හැඩතලයක් අවබෝධකර ගන්නේ නැත

en: Can't establish a connection to %s. One of you might be on a network that does not allow direct connections.
si: %sට සම්බන්ධතාවයක් ගොඩනැගීමට නොහැක. ඔබගෙන් කෙනෙක් සෘජු සම්බන්ධතා අවසර නොදෙන ජාලයක සිටිය හැක.

en: There was a failure on the network
si: ජාලයේ අසමර්ථයක් විය

en: The audio formats necessary for this call are not installed on your computer
si: මෙම ඇමතුමට අවශ්‍ය ශ්‍රව්‍ය හැඩතල ඔබගේ පරිගණකයේ ස්ථාපනය කර නැත

en: The video formats necessary for this call are not installed on your computer
si: මෙම ඇමතුමට අවශ්‍ය දෘෂ්‍ය හැඩතල ඔබගේ පරිගණකයේ ස්ථාපනය කර නැත

en: Something not expected happened in a Telepathy component. Please <a href="%s">report this bug</a> and attach logs gathered from the 'Debug' window in the Help menu.
si: Telepathy අංගයක බලාපොරොත්තු නොවූ යමක් සිදු විය. කරුණාකර <a href="%s">මෙම දෝෂය වාර්තා කරන්න</a> සහ උදව් මෙනුවේ 'දෝෂ නිරාකරණය කරන්න' කවුළුවෙන් ලබාගත් ලොග් ඈදන්න.

en: There was a failure in the call engine
si: ඇමතුම් එංජිමේ අසමත්වීමක් විය

en: Can't establish audio stream
si: ශ්‍රව්‍ය දහරක් ගොඩනැගීමට නොහැක

en: Can't establish video stream
si: දෘෂ්‍ය දහරක් ගොඩනැගීමට නොහැක

en: Call the contact again
si: සබඳතාවට නැවත අමතන්න

en: Camera Off
si: කැමරාව අක්‍රීය

en: Camera On
si: කැමරාව සක්‍රීය

en: Disable camera and stop sending video
si: කැමරාව අක්‍රිය කර වීඩියෝ යැවීම නවත්වන්න

en: Enable camera and send video
si: කැමරාව සක්‍රිය කර වීඩියෝ යවන්න

en: Enable camera but don't send video
si: කැමරාව සක්‍රිය කරන්න නමුත් වීඩියෝ යවන්න එපා

en: Hang up
si: අවසන් කරන්න

en: Hang up current call
si: වත්මන් ඇමතුම නතර කරන්න

en: Preview
si: පෙර දැක්ම

en: Redial
si: නැවත අමතන්න

en: Send Audio
si: ශ්‍රව්‍ය යවන්න

en: V_ideo
si: වීඩියෝ (_i)

en: Video Off
si: වීඩියෝ අක්‍රීය

en: Video On
si: වීඩියෝ සක්‍රීය

en: Video Preview
si: වීඩියෝ පෙර දැක්ම

en: _View
si: දසුන (_V)

en: %s (%d unread) | %s (%d unread)
si[0]: %s (%d නොකියවූ)
si[1]: %s (%d නොකියවූ)

en: %s (and %u other) | %s (and %u others)
si[0]: %s (සහ %u වෙනත්)
si[1]: %s (සහ %u වෙනත්)

en: %s (%d unread from others) | %s (%d unread from others)
si[0]: %s (%d අන්‍යයන්ගෙන් නොකියවූ)
si[1]: %s (%d අන්‍යයන්ගෙන් නොකියවූ)

en: %s (%d unread from all) | %s (%d unread from all)
si[0]: %s (%d සියල්ලන්ගෙන් නොකියවූ)
si[1]: %s (%d සියල්ලන්ගෙන් නොකියවූ)

en: Typing a message.
si: පණිවිඩය ටයිප් කරමින්.

en: C_lear
si: පැහැදිලි (_l)

en: C_ontact
si: සබඳතාව (_o)

en: Chat
si: සල්ලාපය

en: Move Tab _Left
si: පටිත්ත වමට ගෙනයන්න (_L)

en: Move Tab _Right
si: පටිත්ත දකුණට ගෙනයන්න (_R)

en: _Contents
si: අන්තර්ගතය (_C)

en: _Conversation
si: සංවාදය (_C)

en: _Detach Tab
si: පටිත්ත වියුක්ත කරන්න (_D)

en: _Favorite Chatroom
si: ප්‍රියතම සල්ලාප මණ්ඩපය (_F)

en: _Help
si: උදවු (_H)

en: _Next Tab
si: ඊළඟ පටිත්ත (_N)

en: _Previous Tab
si: පෙර පටිත්ත (_P)

en: _Show Contact List
si: සබඳතා ලැයිස්තුව පෙන්වන්න (_S)

en: _Tabs
si: පටිති (_T)

en: Name
si: නම

en: Room
si: කාමරය

en: Auto-Connect
si: ස්වයං සම්බන්ධවීම

en: Manage Favorite Rooms
si: ප්‍රියතම කාමර කළමනාකරණය කරන්න

en: Incoming video call
si: ලැබෙන වීඩියෝ ඇමතුම

en: Incoming call
si: ලැබෙන ඇමතුම

en: %s is video calling you, do you want to answer?
si: %s ඔබට දෘෂ්‍යව අමතමින් සිටී, ඔබට පිළිතුරු දීමට අවශ්‍යද?

en: %s is calling you, do you want to answer?
si: %s ඔබට අමතමින් සිටී, ඔබට පිළිතුරු දීමට අවශ්‍යද?

en: _Reject
si: ප්‍රතික්ෂේප කරන්න (_R)

en: _Answer
si: පිළිතුරු දෙන්න (_A)

en: Incoming video call from %s
si: %s ගෙන් ලැබෙන වීඩියෝ ඇමතුම

en: Incoming call from %s
si: %s ගෙන් ලැබෙන ඇමතුම

en: %s is offering you an invitation
si: %s ඔබට ආරාධනයක් පිළිගන්වමින්

en: An external application will be started to handle it.
si: එය හසුරුවීමට භාහිර යෙදුමක් ආරම්භවනු ඇත.

en: You don't have the needed external application to handle it.
si: එය හසුරුවීමට අවශ්‍ය භාහිර යෙදුම ඔබට නැත.

en: Room invitation
si: මණ්ඩප ආරාධනා

en: %s is inviting you to join %s
si: %s ඔබට %sට එක් වීමට ආරාධනා කරයි

en: _Decline
si: ප්‍රතික්ෂේප කරන්න (_D)

en: _Join
si: එක් වෙන්න (_J)

en: %s invited you to join %s
si: %s ඔබට %sට සම්බන්ධ වීමට ආරාධනා කරන ලදි

en: Incoming file transfer from %s
si: %sගෙන් ලැබෙන ගොනු හුවමාරුව

en: Subscription requested by %s
si: %sගෙන් දායකත්ව ඉල්ලීම

en: 
    Message: %s
si: 
    පණිවිඩය: %s

note: someone is logging off
en: %s is now offline.
si: %s දැන් නොබැඳියි.

note: someone is logging in
en: %s is now online.
si: %s දැන් සබැඳිය

[ctx: file transfer percent]
en: Unknown
si: නොදන්නා

en: %s of %s at %s/s
si: %s at %s/s හි %s

en: %s of %s
si: %s හි %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Receiving "%s" from %s
si: %s ගෙන් "%s" ලැබෙමින්

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Sending "%s" to %s
si: %sට "%s" යවමින්

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: Error receiving "%s" from %s
si: %s ගෙන් "%s" ලැබීමේ දෝෂයක්

en: Error receiving a file
si: ගොනුවක් ලැබීමේ දෝෂය

en: Error sending "%s" to %s
si: %sට "%s" යැවීමේ දෝෂයක්

en: Error sending a file
si: ගොනුවක්  යැවීම දෝෂය

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" received from %s
si: %s ගෙන් "%s" ලැබෙන ලදි

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" sent to %s
si: %sට "%s" යවන ලදි

en: File transfer completed
si: ගොනු හුවමාරුව සම්පූර්ණයි

en: Waiting for the other participant's response
si: අනෙක් සහභාගිකයාගේ ප්‍රතිචාරය සඳහා රැදී සිටිමින්

en: Checking integrity of "%s"
si: "%s" හි සම්පූර්ණත්වය පරීක්ෂා කරමින්

en: Hashing "%s"
si: "%s" අවුල් කරමින්

en: File
si: ගොනුව

en: Remaining
si: ඉතිරි

en: File Transfers
si: ගොනු හුවමාරු

en: Remove completed, canceled and failed file transfers from the list
si: ඉවත් කිරීම සම්පූර්ණයි, ලැයිස්තුවෙන් අවලංගු කල සහ අසමත් වූ ගොනු හුවමාරු

en: No accounts to import could be found. Empathy currently only supports importing accounts from Pidgin.
si: ආයාත කිරීමට ගිණුමක් හමු නොවුණි. Empathy දැනට සහය දක්වන්නේ Pidginගෙන් ගිණුම් ආයාත කිරීමට පමණි.

en: Import Accounts
si: ගිණුම් ආයාත කරන්න

note: Translators: this is the header of a treeview column
en: Import
si: ආයාත කරන්න

en: Protocol
si: නියමාවලිය

en: Source
si: මූලය

en: %s account
si: %s ගිණුම

en: Reconnect
si: නැවත සම්බන්ධවෙන්න

en: Edit Account
si: ගිණුම සංස්කරණය කරන්න

en: Close
si: වසන්න

en: Show and edit accounts
si: ගිණුම් පෙන්වා සංස්කරණය කරන්න

en: Contact List
si: සබඳතා ලැයිස්තුව

en: Contacts on a _Map
si: සිතියමක් මත සබඳතා (_M)

en: Context
si: සන්දර්භය

en: Join _Favorites
si: ප්‍රියතමයන්ට එක් වෙන්න (_F)

en: Manage Favorites
si: ප්‍රියතමයන් කළමනාකරණය කරන්න

en: N_ormal Size
si: සාමාන්‍ය ප්‍රමාණය (_o)

en: New _Call...
si: නව ඇමතුම... (_C)

en: Normal Size With _Avatars
si: මූර්ති සමඟ සාමාන්‍යය ප්‍රමාණය (_A)

en: P_references
si: අභිප්‍රේත (_r)

en: Show P_rotocols
si: නියමාවලි පෙන්වන්න (_r)

en: Sort by _Name
si: නම මඟින් සුබෙදන්න (_N)

en: Sort by _Status
si: තත්වය අනුව සුබෙදන්න (_S)

en: _Accounts
si: ගිණුම් (_A):

en: _Compact Size
si: සංක්ෂිප්ත ප්‍රමාණය (_C)

en: _Debug
si: දෝෂ නිරාකරණය කිරීම (_D)

en: _File Transfers
si: ගොනු හුවමාරු (_F)

en: _Join...
si: එක් වෙන්න... (_J)

en: _New Conversation...
si: නව සංවාදය... (_N)

en: _Offline Contacts
si: නොබැඳි සබඳතා (_O)

en: _Personal Information
si: පුද්ගලික තොරතුරු (_P)

en: _Room
si: කාමරය (_R)

en: Chat Room
si: සල්ලාප මණ්ඩපය

en: Members
si: සාමාජිකයන්

[ctx: Room/Join's roomlist tooltip. Parametersare a channel name, yes/no, yes/no and a number.]
en: <b>%s</b>
    Invite required: %s
    Password required: %s
    Members: %s
si: <b>%s</b>
    ආරාධනා කිරීම අවශ්‍යයි: %s
    මුරපදය අවශ්‍යයි: %s
    සාමාජිකයින්: %s

en: No
si: නැත

en: Could not start room listing
si: කාමර ලැයිස්තුගත කිරීම ආරම්භ කිරීමට නොහැකි විය

en: Could not stop room listing
si: කාමර ලැයිස්තුගත කිරීම නැවැත්වීමට නොහැකි විය

en: Couldn't load room list
si: කාමර ලැයිස්තුව ප්‍රවේශනය කල නොහැකි විය

en: Enter the room name to join here or click on one or more rooms in the list.
si: මෙහි එක් වීමට කාමර නාමය ඇතුල් කරන්න හෝ ලැයිස්තුවේ කාමර එකක් හෝ කීපයක් මත ක්ලික් කරන්න.

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account's server
si: කාමරය දරා සිටින සේවයක ඇතුල් කරන්න, හෝ කාමරය වත්මන් සේවාදායකය මත තිබේ නම් එය හිස්ව තබන්න.

en: Join Room
si: කාමරයට එක් වෙන්න

en: Room List
si: කාමර ලැයිස්තුව

en: _Room:
si: කාමරය (_R)

en: Message received
si: පණිවිඩය ලැබී ඇත

en: Message sent
si: යැවූ පණිවිඩය

en: New conversation
si: නව සංවාදය

en: Contact goes online
si: සබඳතාව සබැඳි වෙයි

en: Contact goes offline
si: සබඳතාව නොබැඳි වෙයි

en: Account connected
si: සම්බන්ධිත ගිණුම

en: Account disconnected
si: විසන්ධි කල ගිණුම

en: Language
si: භාෂාව

en: Appearance
si: පෙනුම

en: Automatically _connect on startup
si: පණගැන්වුමේදී ස්වයංව සම්බන්ධ වෙන්න (_c)

en: Behavior
si: හැසිරීම

en: Chat Th_eme:
si: සල්ලාප තේමාව: (_e)

en: Disable notifications when _away or busy
si: බැහැර හෝ කාර්යබහුල විට දැන්වීම් අක්‍රිය කරන්න (_a)

en: Disable sounds when _away or busy
si: බැහැර හෝ කාර්යබහුල විට ශබ්ද අක්‍රිය කරන්න (_a)

en: Enable notifications when a contact comes online
si: සබඳතාවක් සබැඳි වෙන විට දැනුම්දීම් සක්‍රිය කරන්න

en: Enable notifications when a contact goes offline
si: සබඳතාවක් නොබැඳි වෙන විට දැනුම්දීම් සක්‍රිය කරන්න

en: Enable notifications when the _chat is not focused
si: සල්ලාපය එල්ල වී නැති විට දැනුම්දීම් සක්‍රිය කරන්න (_c)

en: Enable spell checking for languages:
si: භාෂා සඳහා අක්ෂර වින්‍යාසය පරීක්ෂා කිරීමේ සක්‍රිය කරන්න:

en: General
si: සාමාන්‍ය

en: Location
si: පිහිටුම

en: Location sources:
si: පිහිටුම් මූලය:

en: Notifications
si: නිෙව්දන

en: Play sound for events
si: සිද්ධි සඳහා ශබ්දය වාදනය කරන්න

en: Preferences
si: අභිප්‍රේත

en: Privacy
si: පෞද්ගලිකත්වය

en: Reduced location accuracy means that nothing more precise than your city, state and country will be published.  GPS coordinates will be accurate to 1 decimal place.
si: අඩු කල පිහිටීම් නිරවද්‍යතාව යනු ඔබගේ නගරය, පළාත සහ රටට වඩා වැඩි නිරවද්‍ය යමක් ප්‍රකාශයටපත් නොකෙරෙනු ඇත. GPS ඛණ්ඩාංගක එක් දශමස්ථානයකට නිවැරදි වනු ඇත.

en: Show contact _list in rooms
si: කාමරවලදී සබඳතා ලැයිස්තුව පෙන්වන්න (_l)

en: Sounds
si: ශබ්ද

en: Spell Checking
si: අක්ෂර වින්‍යාස පිරික්සමින්

en: The list of languages reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
si: භාෂා ලැයිස්තුව ඔබ ශබ්දකෝෂයක් ස්ථාපනය කර ඇති භාෂා පමණක් පරාවර්තනය කරයි.

en: Themes
si: තේමා

en: _Cellphone
si: ජංගම දුරකථනය (_C)

en: _Enable bubble notifications
si: බුබුළු දැනුම්දීම් සක්‍රිය කරන්න (_E)

en: _Enable sound notifications
si: ශබ්ද දැනුම්දීම් සක්‍රිය කරන්න (_E)

en: _GPS
si: GPS (_G)

en: _Network (IP, Wifi)
si: ජාල‍ය (IP, Wifi) (_N)

en: _Open new chats in separate windows
si: නව සල්ලාප වෙමන කවුළුවල විවෘත කරන්න (_O)

en: _Publish location to my contacts
si: මගේ සබඳතාවලට පිහිටුම ප්‍රකාශයට පත් කරන්න (_P)

en: _Reduce location accuracy
si: පිහිටීම් නිරවද්‍යතාව අඩු කරන්න (_R)

en: Respond
si: ප්‍රතිචාර දක්වන්න

en: Status
si: තත්වය

en: _Quit
si: ඉවත්වෙන්න (_Q)

en: Unable to start application for service %s: %s
si: %s සේවය සඳහා යෙදුම ආරම්භ කිරීමට නොහැක: %s

en: An invitation was offered for service %s, but you don't have the needed application to handle it
si: %s සේවය සඳහා ආරාධනයක් කරන ලදි, නමුත් එය හසුරුවීමට අවශ්‍ය යෙදුම් ඔබ ළඟ නැත

en: Contact Map View
si: සබඳතා සිතියම් දැක්ම

en: Save
si: සුරකින්න

en: Debug Window
si: දෝෂහරණ කවුළුව

en: Pause
si: විරාමය

en: Level
si: මට්ටම

en: Debug
si: දෝෂහරණය

en: Info
si: තොරතුරු

en: Message
si: පණිවිඩය

en: Warning
si: අනතුරු හැඟවීම

en: Critical
si: බරපතල

en: Error
si: දෝෂය

en: Time
si: වේලාව

en: Domain
si: වසම

en: Category
si: ප්‍රභේදය

en: Level
si: මට්ටම

en: The selected connection manager does not support the remote debugging extension.
si: තේරූ සම්බන්ධතා කළමනාකරු දුරස්ථ දෝෂ නිරාකරණය කිරීමේ දිගුවට සහය නොදක්වයි.
