empathy master - en to sk translation catalogue (749 entries)

en: IM Client
sk: Komunikátor

en: Empathy Internet Messaging
sk: Empathy - internetová komunikácia

en: Chat on Google Talk, Facebook, MSN and many other chat services
sk: Umožňuje komunikovať pomocou služieb Google Talk, Facebook, MSN a mnohých ďalších

en: chat;talk;im;message;irc;voip;gtalk;facebook;jabber;
sk: chat;im;irc;voip;gtalk;facebook;jabber;komunikovať;komunikácia;rozhovor;hovor;videohovor;telefonovanie;

en: Empathy is the official instant messaging application of the GNOME desktop environment.  Empathy can connect to AIM, MSN, Jabber (including Facebook and Google Talk), IRC, and many other messaging networks. You can chat with text, make audio and video calls, or even transfer files, depending on what your contact’s chat application allows.
sk: Empathy je oficiálna aplikácia na rýchlu komunikáciu pre GNOME. Empathy sa dokáže pripojiť k AIM, MSN, Jabber (vrátane sietí Facebook a Google Talk), IRC a veľa ďalších. Pomocou tejto aplikácie môžete posielať správy, telefonovať (aj video) a dokonca posielať súbory závisiac od aplikácie vášho kontaktu s ktorým komunikujete.

en: Empathy provides integrated messaging for the GNOME desktop, so you’ll never miss a message.  You can respond to your contacts without even having to open Empathy!
sk: Empathy poskytuje posielanie správ zabudované priamo v GNOME, takže nezmeškáte žiadnu správu. Na správu môžete odpísať priamo v prostredí bez potreby otvárať aplikáciu Empathy.

en: Connection managers should be used
sk: Mal by byť použitý správca pripojenia

en: Whether connectivity managers should be used to automatically disconnect/reconnect.
sk: Určuje, či sa má použiť správca pripojenia na automatické odpojenie alebo obnovenie spojenia.

en: Empathy should auto-connect on startup
sk: Empathy by sa mal automaticky pripojiť pri štarte

en: Whether Empathy should automatically log into your accounts on startup.
sk: Určuje, či sa má Empathy automaticky prihlasovať k vaším účtom po spustení.

en: Empathy should auto-away when idle
sk: Empathy by mal automaticky zmeniť stav na neprítomný pri nečinnosti

en: Whether Empathy should go into away mode automatically if the user is idle.
sk: Určuje, či má Empathy automaticky zmeniť stav na neprítomný pri nečinnosti používateľa.

en: Empathy default download folder
sk: Predvolený priečinok na preberanie

en: The default folder to save file transfers in.
sk: Predvolený priečinok na uloženie prenesených súborov.

note: translators: Automatic tasks which are run once to port/update account settings. Ideally, this shouldn't be exposed to users at all, we just use a gsettings key here as an optimization to only run it only once.
en: Magic number used to check if sanity cleaning tasks should be run
sk: Magické číslo používané na kontrolu spustenia úloh na čistenie

en: empathy-sanity-cleaning.c uses this number to check if the cleaning tasks should be executed or not. Users should not change this key manually.
sk: Súbor empathy-sanity-cleaning.c používa toto číslo na kontrolu, či sa majú spustiť úlohy na čistenie. Používatelia by nemali meniť tento kľúč ručne.

en: Show offline contacts
sk: Zobraziť odhlásené kontakty

en: Whether to show contacts that are offline in the contact list.
sk: Či sa majú zobrazovať v zozname kontaktov aj odhlásené kontakty.

en: Show Balance in contact list
sk: Zobraziť množstvo kreditu v zozname kontaktov

en: Whether to show account balances in the contact list.
sk: Či sa má v zozname kontaktov zobrazovať množstvo kreditu.

en: Hide main window
sk: Skryť hlavné okno

en: Hide the main window.
sk: Skryje hlavné okno.

en: Default directory to select an avatar image from
sk: Predvolený priečinok pre výber obrázku podobizne

en: The last directory that an avatar image was chosen from.
sk: Posledný priečinok, z ktorého bol vybratý obrázok podobizne.

en: Open new chats in separate windows
sk: Nové rozhovory otvoriť v samostatných oknách

en: Always open a separate chat window for new chats.
sk: Vždy otvoriť samostatné okno pre nové rozhovory.

en: Display incoming events in the status area
sk: Zobraziť prichádzajúce udalosti v stavovej oblasti

en: Display incoming events in the status area. If false, present them to the user immediately.
sk: Zobrazuje prichádzajúce udalosti v stavovej oblasti. Ak má hodnotu false, tak sa udalosti zobrazia okamžite.

en: The position for the chat window side pane
sk: Pozícia bočného panelu okna pre rozhovory

en: The stored position (in pixels) of the chat window side pane.
sk: Uložená pozícia (v pixeloch) bočného panelu okna pre rozhovory.

en: Show contact groups
sk: Zobraziť skupiny

en: Whether to show groups in the contact list.
sk: Či sa majú v zozname kontaktov zobrazovať skupiny.

en: Use notification sounds
sk: Použiť zvukové oznamovanie

en: Whether to play a sound to notify of events.
sk: Či sa má prehrať zvuk oznamujúci udalosti.

en: Disable sounds when away
sk: Zakázať zvuky v stave „preč“

en: Whether to play sound notifications when away or busy.
sk: Či sa majú prehrávať zvukové oznámenia v stave „preč“ alebo „zaneprázdnený“.

en: Play a sound for incoming messages
sk: Prehrať zvuk pri príchode správ

en: Whether to play a sound to notify of incoming messages.
sk: Či sa má prehrať zvuk oznamujúci prichádzajúce správy.

en: Play a sound for outgoing messages
sk: Prehrať zvuk pri odchádzajúcej správe

en: Whether to play a sound to notify of outgoing messages.
sk: Či sa má prehrať zvuk oznamujúci na odchádzajúce správy.

en: Play a sound for new conversations
sk: Prehrať zvuk pri novej konverzácii

en: Whether to play a sound to notify of new conversations.
sk: Či sa má prehrať zvuk oznamujúci nové konverzácie.

en: Play a sound when a contact logs in
sk: Prehrať zvuk pri prihlásení kontaktu

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging into the network.
sk: Či sa má prehrať zvuk oznamujúci prihlásenie kontaktu do siete.

en: Play a sound when a contact logs out
sk: Prehrať zvuk pri odhlásení kontaktu

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging out of the network.
sk: Či sa má prehrať zvuk oznamujúci odhlásenie kontaktu zo siete.

en: Play a sound when we log in
sk: Prehrať zvuk pri prihlásení

en: Whether to play a sound when logging into a network.
sk: Či sa má prehrať zvuk pri prihlasovaní sa do siete.

en: Play a sound when we log out
sk: Prehrať zvuk pri odhlásení

en: Whether to play a sound when logging out of a network.
sk: Či sa má prehrať zvuk pri odhlasovaní sa zo siete.

en: Enable popup notifications for new messages
sk: Povoliť vyskakovacie oznámenia pre nové správy

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message.
sk: Či sa má zobraziť vyskakovacie oznámenie pri prijatí novej správy.

en: Disable popup notifications when away
sk: Zakázať vyskakovacie oznámenia v stave „preč“

en: Whether to show popup notifications when away or busy.
sk: Či sa majú zobrazovať vyskakovacie oznámenia v stave „preč“ alebo „zaneprázdnený“.

en: Pop up notifications if the chat isn't focused
sk: Zobraziť vyskakovacie oznámenia, ak rozhovor nie je aktívny

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message even if the chat is already opened, but not focused.
sk: Či sa má zobraziť vyskakovacie oznámenie pri prijatí novej správy aj vtedy, keď je okno rozhovoru už otvorené, ale nie je aktívne.

en: Pop up notifications when a contact logs in
sk: Zobraziť vyskakovacie oznámenia, keď sa kontakt prihlási

en: Whether to show a popup notification when a contact goes online.
sk: Či sa má zobraziť vyskakovacie oznámenie pri prihlásení kontaktu.

en: Pop up notifications when a contact logs out
sk: Zobraziť vyskakovacie oznámenia, keď sa kontakt odhlási

en: Whether to show a popup notification when a contact goes offline.
sk: Či sa má zobraziť vyskakovacie oznámenie pri odhlásení kontaktu.

en: Use graphical smileys
sk: Použiť grafických smejkov

en: Whether to convert smileys into graphical images in conversations.
sk: Či sa majú v konverzáciách prevádzať smejkovia na grafické obrázky.

en: Show contact list in rooms
sk: Zobraziť zoznam kontaktov v miestnostiach

en: Whether to show the contact list in chat rooms.
sk: Či sa má zobrazovať zoznam kontaktov v diskusných miestnostiach.

en: Chat window theme
sk: Téma okna rozhovoru

en: The theme that is used to display the conversation in chat windows.
sk: Téma, ktorá je použitá na zobrazenie konverzácie v oknách s rozhovormi.

en: Chat window theme variant
sk: Variant témy okna rozhovoru

en: The theme variant that is used to display the conversation in chat windows.
sk: Variant témy, ktorý je použitý na zobrazenie konverzácie v oknách s rozhovormi.

en: Path of the Adium theme to use
sk: Cesta k téme Adium, ktorá sa má použiť

en: Path of the Adium theme to use if the theme used for chat is Adium. Deprecated.
sk: Cesta k téme Adium, ktorá sa má použiť, ak je Adium použitá ako téma pre rozhovor. Zastaralé.

en: Enable WebKit Developer Tools
sk: Povoliť vývojové nástroje pre WebKit

en: Whether WebKit developer tools, such as the Web Inspector, should be enabled.
sk: Či majú byť povolené vývojové nástroje pre WebKit, ako napr. Web Inspector.

en: Inform other users when you are typing to them
sk: Informovať ostatných používateľov o písaní

en: Whether to send the 'composing' or 'paused' chat states. Does not currently affect the 'gone' state.
sk: Určuje, či sa majú odosielať stavy rozhovoru „composing“ (píšem) alebo „paused“ (nepíšem). Toto neovplyvňuje stav „gone“ (preč).

en: Use theme for chat rooms
sk: Použiť tému pre diskusné miestnosti

en: Whether to use the theme for chat rooms.
sk: Či sa má pre diskusné miestnosti používať téma.

en: Spell checking languages
sk: Jazyky pre kontrolu pravopisu

en: Comma-separated list of spell checker languages to use (e.g. "en, fr, nl").
sk: Čiarkami oddelený zoznam jazykov pre kontrolu pravopisu (napr. „en, fr, nl“).

en: Enable spell checker
sk: Povoliť kontrolu pravopisu

en: Whether to check words typed against the languages you want to check with.
sk: Určuje, či sa má kontrolovať pravopis zadaných slov v daných jazykoch.

en: Nick completed character
sk: Automatické dopĺňanie prezývok

en: Character to add after nickname when using nick completion (tab) in group chat.
sk: Znak, ktorý má byť pridaný za prezývku pri použití automatického dopĺňania prezývok (pomocou tabulátora) v skupinovom rozhovore.

en: Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon
sk: Empathy by mal použiť podobizeň kontaktu ako ikonu okna rozhovoru

en: Whether Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon.
sk: Či má Empathy použiť podobizeň kontaktu ako ikonu okna rozhovoru.

en: Last account selected in Join Room dialog
sk: Naposledy vybratý účet v dialógovom okne pre vstup do miestnosti

en: D-Bus object path of the last account selected to join a room.
sk: Cesta objektu D-Bus naposledy vybratého účtu na vstup do miestnosti.

en: Camera device
sk: Zariadenie kamery

en: Default camera device to use in video calls, e.g. /dev/video0.
sk: Predvolené zariadenie kamery, ktoré sa použije vo videohovoroch, napr. /dev/video0.

en: Camera position
sk: Pozícia kamery

en: Position the camera preview should be during a call.
sk: Pozícia náhľadu kamery počas hovoru.

en: Echo cancellation support
sk: Podpora potlačenia ozveny

en: Whether to enable Pulseaudio's echo cancellation filter.
sk: Či povoliť filter systému Pulseaudio na potlačenie ozveny.

en: Show hint about closing the main window
sk: Zobraziť radu ohľadne zatvárania hlavného okna

en: Whether to show the message dialog about closing the main window with the 'x' button in the title bar.
sk: Či sa má zobraziť dialógové okno o zatvorení hlavného okna tlačidlom 'x' v titulku okna.

en: Empathy can publish the user's location
sk: Empathy môže publikovať používateľovu polohu

en: Whether Empathy can publish the user's location to their contacts.
sk: Či Empathy môže publikovať polohu používateľa jeho kontaktom.

en: Empathy should reduce the location's accuracy
sk: Empathy by mal znížiť presnosť určenia polohy

en: Whether Empathy should reduce the location's accuracy for privacy reasons.
sk: Či má Empathy znížiť presnosť určenia polohy z dôvodu ochrany súkromia.

en: No reason was specified
sk: Nebol špecifikovaný žiaden dôvod

en: The change in state was requested
sk: Bola vyžiadaná zmena stavu

en: You canceled the file transfer
sk: Zrušili ste prenos súboru

en: The other participant canceled the file transfer
sk: Druhý účastník zrušil prenos súboru

en: Error while trying to transfer the file
sk: Chyba počas pokusu o prenos súboru

en: The other participant is unable to transfer the file
sk: Druhý účastník nie je schopný preniesť súbor

en: Unknown reason
sk: Neznámy dôvod

en: File transfer completed, but the file was corrupted
sk: Prenos súboru bol dokončený, ale súbor bol poškodený

en: File transfer not supported by remote contact
sk: Vzdialený kontakt nepodporuje prenos súboru

en: The selected file is not a regular file
sk: Vybraný súbor nie je obyčajný súbor

en: The selected file is empty
sk: Vybraný súbor je prázdny

en: Missed call from %s
sk: Zmeškaný hovor od %s

note: Translators: this is an outgoing call, e.g. 'Called Alice'
en: Called %s
sk: Hovor s kontaktom %s

en: Call from %s
sk: Hovor od %s

en: Available
sk: Prítomný

en: Busy
sk: Zaneprázdnený

en: Away
sk: Preč

en: Invisible
sk: Neviditeľný

en: Offline
sk: Odhlásený

[ctx: presence]
note: translators: presence type is unknown
en: Unknown
sk: Neznámy

en: No reason specified
sk: Nebol uvedený žiadny dôvod

en: Status is set to offline
sk: Stav je nastavený na odhlásený

en: Network error
sk: Chyba siete

en: Authentication failed
sk: Overenie totožnosti zlyhalo

en: Encryption error
sk: Chyba šifrovania

en: Name in use
sk: Meno sa používa

en: Certificate not provided
sk: Certifikát nebol poskytnutý

en: Certificate untrusted
sk: Nedôveryhodný certifikát

en: Certificate expired
sk: Certifikát vypršal

en: Certificate not activated
sk: Certifikát nie je aktivovaný

en: Certificate hostname mismatch
sk: Názov hostiteľa certifikátu nesúhlasí

en: Certificate fingerprint mismatch
sk: Odtlačok certifikátu sa nezhoduje

en: Certificate self-signed
sk: Certifikát podpísaný sám sebou

en: Certificate error
sk: Chyba certifikátu

en: Encryption is not available
sk: Šifrovanie nie je dostupné

en: Certificate is invalid
sk: Certifikát je neplatný

en: Connection has been refused
sk: Spojenie bolo zamietnuté

en: Connection can't be established
sk: Spojenie sa nedá vytvoriť

en: Connection has been lost
sk: Spojenie bolo prerušené

en: This account is already connected to the server
sk: Tento účet už je pripojený k serveru

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
sk: Pôvodné spojenie bolo nahradené novým použitím rovnakého zdroja

en: The account already exists on the server
sk: Účet už na serveri existuje

en: Server is currently too busy to handle the connection
sk: Server je teraz príliš zaneprázdnený, a preto nemôže obslúžiť pripojenie

en: Certificate has been revoked
sk: Certifikát mal zrušenú platnosť

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
sk: Certifikát používa nedostatočne bezpečný šifrovací algoritmus alebo je slabý

en: The length of the server certificate, or the depth of the server certificate chain, exceed the limits imposed by the cryptography library
sk: Dĺžka certifikátu servera alebo hĺbka zreťazenia certifikátu prekračujú hranice vynútené kryptografickou knižnicou

en: Your software is too old
sk: Váš softvér je príliš zastaralý

en: Internal error
sk: Vnútorná chyba

en: All accounts
sk: Všetky účty

en: Click to enlarge
sk: Kliknutím zväčšíte

en: Authentication failed for account <b>%s</b>
sk: Overenie totožnosti zlyhalo pre účet <b>%s</b>

en: Retry
sk: Opakovať

en: Enter your password for account
    <b>%s</b>
sk: Zadajte vaše heslo pre účet
    <b>%s</b>

note: remember password ticky box
en: Remember password
sk: Zapamätať heslo

en: There was an error starting the call
sk: Počas vytvárania hovoru nastala chyba

en: The specified contact doesn't support calls
sk: Zvolený kontakt nepodporuje hovory

en: The specified contact is offline
sk: Zvolený kontakt je odhlásený

en: The specified contact is not valid
sk: Zvolený kontakt nie je platný

en: Emergency calls are not supported on this protocol
sk: Tiesňové volania nie sú podporované týmto protokolom

en: You don't have enough credit in order to place this call
sk: Nemáte dostatok kreditu na uskutočnenie tohto hovoru

en: Failed to open private chat
sk: Zlyhalo otvorenie súkromného rozhovoru

en: Topic not supported on this conversation
sk: Téma nie je pri tejto konverzácii podporovaná

en: You are not allowed to change the topic
sk: Nie je vám dovolené meniť tému

en: Invalid contact ID
sk: Neplatný identifikátor kontaktu

en: /clear: clear all messages from the current conversation
sk: /clear: vymaže všetky správy z aktuálnej konverzácie

en: /topic <topic>: set the topic of the current conversation
sk: /topic <téma>: nastaví tému aktuálnej konverzácie

en: /join <chat room ID>: join a new chat room
sk: /join <ID diskusnej miestnosti>: vstúpi do novej diskusnej miestnosti

en: /j <chat room ID>: join a new chat room
sk: /j <identifikátor diskusnej miestnosti>: vstúpi do novej diskusnej miestnosti

en: /part [<chat room ID>] [<reason>]: leave the chat room, by default the current one
sk: /part [<identifikátor diskusnej miestnosti>] [<dôvod>]: opustí diskusnú miestnosť, predvolene aktuálnu

en: /query <contact ID> [<message>]: open a private chat
sk: /query <identifikátor kontaktu> [<správa>]: otvorí súkromný rozhovor

en: /msg <contact ID> <message>: open a private chat
sk: /msg <identifikátor kontaktu> <správa>: otvorí súkromný rozhovor

en: /nick <nickname>: change your nickname on the current server
sk: /nick <prezývka>: zmení vašu prezývku na aktuálnom serveri

en: /me <message>: send an ACTION message to the current conversation
sk: /me <správa>: pošle ACTION správu do aktuálnej konverzácie

en: /say <message>: send <message> to the current conversation. This is used to send a message starting with a '/'. For example: "/say /join is used to join a new chat room"
sk: /say <správa>: pošle <správu> do aktuálnej konverzácie. Používa sa na odoslanie správy začínajúcej na „/“. Napríklad: „/say /join sa používa na vstúpenie do novej diskusnej miestnosti“

en: /whois <contact ID>: display information about a contact
sk: /whois <identifikátor kontaktu>: zobrazí informácie o kontakte

en: /help [<command>]: show all supported commands. If <command> is defined, show its usage.
sk: /help [<príkaz>]: zobrazí zoznam všetkých podporovaných príkazov. Ak je zadaný aj <príkaz>, zobrazí sa jeho použitie.

en: Usage: %s
sk: Použitie: %s

en: Unknown command
sk: Neznámy príkaz

en: Unknown command; see /help for the available commands
sk: Neznámy príkaz; použite /help na zobrazenie dostupných príkazov

en: insufficient balance to send message
sk: nedostatočný kredit na poslanie správy

en: Error sending message '%s': %s
sk: Chyba pri posielaní správy „%s“: %s

en: Error sending message: %s
sk: Chyba pri posielaní správy: %s

note: translators: error used when user doesn't have enough credit on his * account to send the message.
en: insufficient balance to send message. <a href='%s'>Top up</a>.
sk: nedostatočný kredit na poslanie správy. <a href='%s'>Dobiť</a>.

en: not capable
sk: neschopný

en: offline
sk: odpojený

en: invalid contact
sk: neplatný kontakt

en: permission denied
sk: prístup zamietnutý

en: too long message
sk: príliš dlhá správa

en: not implemented
sk: nie je implementované

en: unknown
sk: neznáma

en: Topic:
sk: Téma:

en: Topic set to: %s
sk: Téma nastavená na: %s

en: Topic set by %s to: %s
sk: Téma nastavená používateľom %s na: %s

note: No need to display this 'event' is no topic can be defined anyway
en: No topic defined
sk: Nebola nastavená žiadna téma

en: (No Suggestions)
sk: (Žiadne návrhy)

note: translators: %s is the selected word
en: Add '%s' to Dictionary
sk: Pridať „%s“ do slovníka

note: translators: first %s is the selected word, * second %s is the language name of the target dictionary
en: Add '%s' to %s Dictionary
sk: Pridať „%s“ do slovníka pre jazyk %s

en: Insert Smiley
sk: Vložiť smejka

note: send button
en: _Send
sk: _Poslať

note: Spelling suggestions
en: _Spelling Suggestions
sk: _Návrhy kontroly pravopisu

en: Failed to retrieve recent logs
sk: Zlyhalo získavanie nedávnych záznamov

en: %s has disconnected
sk: Účastník %s sa odpojil

note: translators: reverse the order of these arguments * if the kicked should come before the kicker in your locale.
en: %1$s was kicked by %2$s
sk: Účastník %1$s bol vykopnutý účastníkom %2$s

en: %s was kicked
sk: Účastník %s bol vykopnutý

note: translators: reverse the order of these arguments * if the banned should come before the banner in your locale.
en: %1$s was banned by %2$s
sk: Účastník %1$s dostal zákaz od účastníka %2$s

en: %s was banned
sk: Účastník %s dostal zákaz

en: %s has left the room
sk: Účastník %s opustil miestnosť

en: %s has joined the room
sk: Účastník %s vstúpil do miestnosti

en: %s is now known as %s
sk: Účastník %s je teraz známy ako %s

note: We don't know if the incoming call has been accepted or not, so we * assume it hasn't and if it has, we'll set the proper status when * we get the new handler.
en: Disconnected
sk: Odpojený

note: Add message
en: Would you like to store this password?
sk: Želáte si uložiť toto heslo?

en: Remember
sk: Zapamätať

en: Not now
sk: Teraz nie

en: Wrong password; please try again:
sk: Nesprávne heslo; prosím, skúste to znova:

note: Add message
en: This room is protected by a password:
sk: Miestnosť je chránená heslom:

en: Join
sk: Vstúpiť

en: Connected
sk: Pripojený

en: Conversation
sk: Konverzácia

en: Unknown or invalid identifier
sk: Neznámy alebo neplatný identifikátor

en: Contact blocking temporarily unavailable
sk: Blokovanie kontaktu je dočasne nedostupné

en: Contact blocking unavailable
sk: Blokovanie kontaktu je nedostupné

en: Permission Denied
sk: Prístup zamietnutý

en: Could not block contact
sk: Nepodarilo sa zablokovať kontakt

en: Edit Blocked Contacts
sk: Úprava blokovaných kontaktov

note: Account and Identifier
en: Account:
sk: Účet:

en: Blocked Contacts
sk: Zablokované kontakty

en: Remove
sk: Odstrániť

note: Title
en: Search contacts
sk: Hľadanie kontaktov

en: Search:
sk: Hľadať:

en: _Add Contact
sk: _Pridať kontakt

en: No contacts found
sk: Nenašiel sa žiadny kontakt

en: Contact search is not supported on this account
sk: Hľadanie kontaktov nie je na tomto účte podporované

en: Your message introducing yourself:
sk: Správa, ktorá vás predstaví:

en: Please let me see when you're online. Thanks!
sk: Prosím, dovoľte mi vidieť, že ste prihlásený. Ďakujem!

en: Save Avatar
sk: Uloženie podobizne

en: Unable to save avatar
sk: Podobizeň sa nedá uložiť

en: Account
sk: Účet

note: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier
sk: Identifikátor

en: Alias
sk: Prezývka

en: Contact Details
sk: Podrobnosti o kontakte

en: Information requested…
sk: Získavajú sa informácie…

en: <b>Location</b> at (date)
sk: <b>Poloha</b> dňa (dátum)

en: Client Information
sk: Informácie o klientovi

en: OS
sk: Operačný systém

en: Version
sk: Verzia

en: Client
sk: Klient

en: Groups
sk: Skupiny

en: Select the groups you want this contact to appear in.  Note that you can select more than one group or no groups.
sk: Vyberte skupiny, do ktorých chcete kontakt zaradiť. Môžete vybrať viac ako jednu skupinu alebo nevybrať žiadnu skupinu.

en: _Add Group
sk: _Pridať skupinu

[ctx: verb in a column header displaying group names]
en: Select
sk: Vybrať

en: Group
sk: Skupina

en: New Contact
sk: Nový kontakt

en: Block %s?
sk: Zablokovať kontakt %s?

en: Are you sure you want to block '%s' from contacting you again?
sk: Naozaj chcete zablokovať kontakt „%s“, aby vás už nemohol znovu kontaktovať?

en: The following identity will be blocked: | The following identities will be blocked:
sk[0]: Nasledujúce identity budú zablokované:
sk[1]: Nasledujúca identita bude zablokovaná:
sk[2]: Nasledujúce identity budú zablokované:

en: The following identity can not be blocked: | The following identities can not be blocked:
sk[0]: Nasledujúce identity sa nedajú zablokovať:
sk[1]: Nasledujúca identita sa nedá zablokovať:
sk[2]: Nasledujúce identity sa nedajú zablokovať:

en: _Block
sk: Za_blokovať

en: _Report this contact as abusive | _Report these contacts as abusive
sk[0]: _Nahlásiť tieto kontakty ako obťažujúce
sk[1]: _Nahlásiť tento kontakt ako obťažujúci
sk[2]: _Nahlásiť tieto kontakty ako obťažujúce

en: Edit Contact Information
sk: Úprava informácií o kontakte

note: Translators: the heading at the top of the Information dialogue
en: Linked Contacts
sk: Prepojené kontakty

en: gnome-contacts not installed
sk: balík gnome-contacts nie je nainštalovaný

en: Please install gnome-contacts to access contacts details.
sk: Prosím, nainštalujte balík gnome-contacts pre zobrazenie podrobností o kontaktoch.

en: Select account to use to place the call
sk: Výber účtu, s ktorým sa uskutoční hovor

en: Call
sk: Hovor

en: Mobile
sk: Mobil

en: Work
sk: Práca

en: HOME
sk: Domov

note: translators: first argument is a phone number like +32123456 and * the second one is something like 'home' or 'work'.
en: Call %s (%s)
sk: Hovor s %s (%s)

note: translators: argument is a phone number like +32123456
en: Call %s
sk: Hovor s %s

en: _Block Contact
sk: Za_blokovať kontakt

en: Remove from _Group '%s'
sk: Odstrániť zo _skupiny „%s“

en: Delete and _Block
sk: Odstrániť a za_blokovať

en: Do you really want to remove the contact '%s'?
sk: Naozaj chcete odstrániť kontakt „%s“?

en: Do you really want to remove the linked contact '%s'? Note that this will remove all the contacts which make up this linked contact.
sk: Naozaj chcete odstrániť prepojený kontakt „%s“? Majte na pamäti, že toto odstráni všetky kontakty, ktoré tvoria tento prepojený kontakt.

en: Removing contact
sk: odstránenie kontaktu

en: _Remove
sk: O_dstrániť

note: add chat button
en: _Chat
sk: _Rozhovor

[ctx: menu item]
en: _Audio Call
sk: _Zvukový hovor

[ctx: menu item]
en: _Video Call
sk: _Videohovor

en: _Previous Conversations
sk: P_redchádzajúce konverzácie

en: Send File
sk: Poslať súbor

en: Share My Desktop
sk: Sprístupniť moju plochu

en: Favorite
sk: Obľúbený

en: Infor_mation
sk: _Informácie

[ctx: Edit individual (contextual menu)]
en: _Edit
sk: _Upraviť

note: send invitation
en: Inviting you to this room
sk: Vás pozýva do tejto miestnosti

en: _Invite to Chat Room
sk: _Pozvať do diskusnej miestnosti

en: _Add Contact…
sk: _Pridať kontakt…

en: Do you really want to remove the group '%s'?
sk: Naozaj chcete odstrániť skupinu „%s“?

en: Removing group
sk: Odstránenie skupiny

en: Re_name
sk: P_remenovať

en: Channels:
sk: Kanály:

en: Country ISO Code:
sk: ISO kód krajiny:

en: Country:
sk: Krajina:

en: State:
sk: Štát:

en: City:
sk: Mesto:

en: Area:
sk: Oblasť:

en: Postal Code:
sk: PSČ:

en: Street:
sk: Ulica:

en: Building:
sk: Budova:

en: Floor:
sk: Poschodie:

en: Room:
sk: Miestnosť:

en: Description:
sk: Popis:

en: Accuracy Level:
sk: Stupeň presnosti:

en: Error:
sk: Chyba:

en: Vertical Error (meters):
sk: Vertikálna chyba (v metroch):

en: Horizontal Error (meters):
sk: Horizontálna chyba (v metroch):

en: Speed:
sk: Rýchlosť:

en: Bearing:
sk: Azimut:

en: Climb Speed:
sk: Rýchlosť stúpania:

en: Last Updated on:
sk: Posledná aktualizácia:

en: Longitude:
sk: Zemepisná dĺžka:

en: Latitude:
sk: Zemepisná šírka:

en: Altitude:
sk: Nadmorská výška:

en: Location
sk: Poloha

note: translators: format is "Location, $date"
en: %s, %s
sk: %s dňa %s

en: %B %e, %Y at %R UTC
sk: %d. %B %Y, %R UTC

note: Alias
en: Alias:
sk: Prezývka:

note: Translators: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier:
sk: Identifikátor:

en: Linked contact containing %u contact | Linked contacts containing %u contacts
sk[0]: Prepojený kontakt obsahuje %u kontaktov
sk[1]: Prepojený kontakt obsahuje %u kontakt
sk[2]: Prepojený kontakt obsahuje %u kontakty

en: <b>Location</b> at (date)
sk: <b>Poloha</b> dňa (dátum)

en: Online from a phone or mobile device
sk: Prihlásený z telefónu alebo mobilného zariadenia

en: Empathy can automatically discover and chat with the people connected on the same network as you. If you want to use this feature, please check that the details below are correct.
sk: Empathy vám umožňuje automaticky nájsť a rozprávať sa s ľuďmi pripojenými v rovnakej sieti, ako ste vy. Ak chcete túto funkciu používať, skontrolujte, prosím, správnosť údajov uvedených nižšie.

en: People nearby
sk: Ľudia v okolí

en: You can change these details later or disable this feature by choosing <span style="italic">Edit → Accounts</span> in the Contact List.
sk: Neskôr môžete tieto podrobnosti zmeniť alebo zakázať túto funkciu zvolením <span style="italic">Upraviť → Účty</span> v zozname kontaktov.

en: History
sk: História

en: Show
sk: Zobraziť

en: Search
sk: Hľadať

en: Chat in %s
sk: Rozhovor v miestnosti %s

en: Chat with %s
sk: Rozhovor s kontaktom %s

[ctx: A date with the time]
en: %A, %e %B %Y %X
sk: %A, %e. %B %Y

en: %s second | %s seconds
sk[0]: %s sekúnd
sk[1]: %s sekunda
sk[2]: %s sekundy

en: %s minute | %s minutes
sk[0]: %s minút
sk[1]: %s minúta
sk[2]: %s minúty

en: Call took %s, ended at %s
sk: Hovor trval %s, skončil o %s

en: Today
sk: Dnes

en: Yesterday
sk: Včera

note: Translators: A date such as '23 May 2010' (strftime format)
en: %e %B %Y
sk: %e. %B %Y

en: Anytime
sk: Hocikedy

en: Anyone
sk: Všetci

en: Who
sk: Kto

en: When
sk: Kedy

en: Anything
sk: Všetko

en: Text chats
sk: Textové rozhovory

en: Calls
sk: Hovory

en: Incoming calls
sk: Prichádzajúce hovory

en: Outgoing calls
sk: Odchádzajúce hovory

en: Missed calls
sk: Zmeškané hovory

en: What
sk: Čo

en: Are you sure you want to delete all logs of previous conversations?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky záznamy predchádzajúcich konverzácií?

en: Clear All
sk: Vymazať všetko

en: Delete from:
sk: Odstrániť z:

en: _File
sk: _Súbor

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: Delete All History…
sk: Odstrániť celú históriu…

en: Profile
sk: Profil

en: Chat
sk: Rozhovor

en: Video
sk: Videohovor

en: page 2
sk: strana 2

en: <span size="x-large">Loading…</span>
sk: <span size="x-large">Načítava sa…</span>

en: What kind of chat account do you have?
sk: Aký typ účtu máte?

en: Add new account
sk: Pridanie nového účtu

en: Enter a contact identifier or phone number:
sk: Zadajte identifikátor kontaktu alebo telefónne číslo:

note: add video button
en: _Video Call
sk: _Videohovor

note: add audio button
en: _Audio Call
sk: _Hlasový hovor

note: Tweak the dialog
en: New Call
sk: Nový hovor

en: The contact is offline
sk: Kontakt je odhlásený

en: The specified contact is either invalid or unknown
sk: Zvolený kontakt je buď neplatný alebo neznámy

en: The contact does not support this kind of conversation
sk: Kontakt nie je podporovaný pri tomto type konverzácie

en: The requested functionality is not implemented for this protocol
sk: Požadovaná funkcia nie je zahrnutá v tomto protokole

en: Could not start a conversation with the given contact
sk: Nepodarilo sa začať konverzáciu s daným kontaktom

en: You are banned from this channel
sk: Ste zablokovaný v tomto kanáli

en: This channel is full
sk: Tento kanál je plný

en: You must be invited to join this channel
sk: Boli ste pozvaný na vstup do tohto kanálu

en: Can't proceed while disconnected
sk: Pre pokračovanie sa musíte pripojiť

en: Permission denied
sk: Prístup zamietnutý

en: There was an error starting the conversation
sk: Počas vytvárania konverzácie nastala chyba.

note: Tweak the dialog
en: New Conversation
sk: Nová konverzácia

en: Password Required
sk: Vyžaduje sa heslo

note: COL_STATUS_TEXT COL_STATE_ICON_NAME COL_STATE COL_DISPLAY_MARKUP COL_STATUS_CUSTOMISABLE COL_TYPE
en: Custom Message…
sk: Vlastná správa…

en: Edit Custom Messages…
sk: Upraviť vlastné správy…

en: Click to remove this status as a favorite
sk: Kliknutím odstránite tento stav z obľúbených

en: Click to make this status a favorite
sk: Kliknutím nastavíte tento stav ako obľúbený

note: Translators: %s is a status message like 'At the pub' for example
en: <b>Current message: %s</b>
    <small><i>Press Enter to set the new message or Esc to cancel.</i></small>
sk: <b>Aktuálna správa: %s</b>
    <small><i>Ak chcete nastaviť novú správu stlačte Enter, pre zrušenie stlačte Esc.</i></small>

en: Set status
sk: Nastavte stav

note: Custom messages
en: Custom messages…
sk: Vlastné správy…

en: _Match case
sk: _Rozlišovať veľkosť

en: Find:
sk: Nájsť:

en: _Previous
sk: _Predchádzajúca

en: _Next
sk: Ďa_lšia

en: Mat_ch case
sk: _Rozlišovať veľkosť

en: Phrase not found
sk: Fráza sa nenašla

en: Received an instant message
sk: Prijatá okamžitá správa

en: Sent an instant message
sk: Odoslaná okamžitá správa

en: Incoming chat request
sk: Prichádzajúca žiadosť o rozhovor

en: Contact connected
sk: Kontakt sa pripojil

en: Contact disconnected
sk: Kontakt sa odpojil

en: Connected to server
sk: Pripojenie k serveru

en: Disconnected from server
sk: Odpojenie od servera

en: Incoming voice call
sk: Prichádzajúci hovor

en: Outgoing voice call
sk: Odchádzajúci hovor

en: Voice call ended
sk: Hlasový hovor bol ukončený

en: Edit Custom Messages
sk: Úprava vlastných správ

en: Subscription Request
sk: Žiadosť o zapísanie

en: %s would like permission to see when you are online
sk: Kontakt %s by rád videl, kedy ste prihlásený

en: _Decline
sk: _Odmietnuť

en: _Accept
sk: _Prijať

en: Message edited at %s
sk: Správa upravená o %s

en: Normal
sk: Normálny

en: The identity provided by the chat server cannot be verified.
sk: Identita poskytnutá serverom pre rozhovory sa nedá overiť.

en: The certificate is not signed by a Certification Authority.
sk: Certifikát nie je podpísaný certifikačnou autoritou.

en: The certificate has expired.
sk: Certifikátu vypršala platnosť.

en: The certificate hasn't yet been activated.
sk: Certifikát nie je aktivovaný.

en: The certificate does not have the expected fingerprint.
sk: Certifikát nemá očakávaný odtlačok.

en: The hostname verified by the certificate doesn't match the server name.
sk: Názov hostiteľa overený certifikátom sa nezhoduje s názvom servera.

en: The certificate is self-signed.
sk: Certifikát je podpísaný sám sebou.

en: The certificate has been revoked by the issuing Certification Authority.
sk: Certifikát bol odvolaný certifikačnou autoritou.

en: The certificate is cryptographically weak.
sk: Certifikát je kryptograficky slabý.

en: The certificate length exceeds verifiable limits.
sk: Dĺžka certifikátu presahuje hranicu overiteľnosti.

en: The certificate is malformed.
sk: Certifikát je poškodený.

en: Expected hostname: %s
sk: Očakávaný názov hostiteľa: %s

en: Certificate hostname: %s
sk: Názov hostiteľa certifikátu: %s

en: C_ontinue
sk: P_okračovať

en: Untrusted connection
sk: Nedôveryhodné spojenie

en: This connection is untrusted. Would you like to continue anyway?
sk: Toto spojenie je nedôveryhodné. Želáte si napriek tomu pokračovať?

en: Remember this choice for future connections
sk: Zapamätať si túto voľbu pre budúce spojenia

en: Certificate Details
sk: Podrobnosti certifikátu

en: Unable to open URI
sk: Nie je možné otvoriť URI

en: Select a file
sk: Výber súboru

en: Insufficient free space to save file
sk: Nedostatok voľného miesta na uloženie súboru

en: %s of free space are required to save this file, but only %s is available. Please choose another location.
sk: Na uloženie tohto súboru je vyžadované %s voľného miesta, ale dostupných je len %s. Prosím, zvoľte iné umiestnenie.

en: Incoming file from %s
sk: Prichádzajúci súbor od kontaktu %s

note: Copy Link Address menu item
en: _Copy Link Address
sk: _Kopírovať adresu odkazu

note: Open Link menu item
en: _Open Link
sk: _Otvoriť odkaz

note: Inspector
en: Inspect HTML
sk: Preskúmať HTML

en: Top Contacts
sk: Obľúbené kontakty

en: People Nearby
sk: Ľudia v okolí

en: Ungrouped
sk: Bez skupiny

note: Add a prefix explaining that something goes wrong when trying to * fetch contact's presence.
en: Server cannot find contact: %s
sk: Server nemôže nájsť kontakt: %s

en: An Instant Messaging client for GNOME
sk: Klient na odosielanie okamžitých správ pre GNOME

en: Don't display any dialogs; do any work (eg, importing) and exit
sk: Nezobrazí žiadne dialógové okná; urobí nejakú činnosť (napr. importovanie) a skončí

en: Don't display any dialogs unless there are only "People Nearby" accounts
sk: Zobrazí dialógové okná v prípade ak sú dostupné iba účty typu „Ľudia v okolí“

en: Initially select given account (eg, gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)
sk: Počiatočne vyberie zadaný účet (napr. gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)

en: <account-id>
sk: <identifikátor-účtu>

en: - Empathy Accounts
sk: - účty pre Empathy

en: Empathy Accounts
sk: Účty pre Empathy

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * unsaved changes
en: There are unsaved modifications to your %.50s account.
sk: Vo vašom účte %.50s máte neuložené zmeny.

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * an unsaved new account
en: Your new account has not been saved yet.
sk: Váš nový účet ešte nebol uložený.

en: Connecting…
sk: Pripája sa…

en: Offline — %s
sk: Odhlásený — %s

en: Disconnected — %s
sk: Odpojený — %s

en: Offline — No Network Connection
sk: Odhlásený — Bez sieťového pripojenia

en: Unknown Status
sk: Neznámy stav

en: This account has been disabled because it relies on an old, unsupported backend. Please install telepathy-haze and restart your session to migrate the account.
sk: Tento účet bol zakázaný, pretože využíva starý a nepodporovaný obslužný program. Prosím, nainštalujte balík telepathy-haze a reštartujte vašu reláciu aby sa účet premigroval.

en: Offline — Account Disabled
sk: Odhlásený — Zablokovaný účet

en: Edit Connection Parameters
sk: Úprava parametrov pripojenia

en: _Edit Connection Parameters…
sk: _Upraviť parametre pripojenia…

en: Do you want to remove %.50s from your computer?
sk: Naozaj chcete odstrániť účet %.50s z vášho počítača?

en: This will not remove your account on the server.
sk: Toto neodstráni váš účet na serveri.

en: You are about to select another account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
sk: Chystáte sa zvoliť iný účet, čím zrušíte vaše zmeny.
    Naozaj chcete pokračovať?

note: Menu item: to enabled/disable the account
en: _Enabled
sk: _Povolený

note: Menu item: Rename
en: Rename
sk: Premenovať

en: _Skip
sk: _Preskočiť

en: _Connect
sk: P_ripojiť

en: You are about to close the window, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
sk: Chystáte sa zatvoriť okno, čím zrušíte vaše zmeny.
    Naozaj chcete pokračovať?

note: Tweak the dialog
en: Messaging and VoIP Accounts
sk: Rozhovory a účty VoIP

en: Add…
sk: Pridať…

en: _Import…
sk: _Importovať…

en: Loading account information
sk: Načítavajú sa informácie o účte

en: To add a new account, you first have to install a backend for each protocol you want to use.
sk: Aby ste mohli pridať nový účet, musíte najprv nainštalovať obslužný program pre každý protokol, ktorý chcete použiť.

en: No protocol backends installed
sk: Žiadny obslužný program protokolu nie je nainštalovaný

en:  - Empathy authentication client
sk:  - Klient Empathy pre overenie totožnosti

en: Empathy authentication client
sk: Empathy - klient overenia totožnosti

en: Don't connect on startup
sk: Nepripojí sa po spustení

en: Don't display the contact list or any other dialogs on startup
sk: Nezobrazí zoznam kontaktov alebo akékoľvek iné dialógové okno pri spustení

en: - Empathy IM Client
sk: - Klient Empathy pre rýchle správy

en: Error contacting the Account Manager
sk: Chyba pri spájaní sa so Správcom účtov

en: There was an error while trying to connect to the Telepathy Account Manager. The error was:
    
    %s
sk: Počas pokusu o spojenie so Správcom účtov Telepathy nastala chyba. Chyba bola:
    
    %s

en: In a call
sk: Prebieha hovor

en: - Empathy Audio/Video Client
sk: - Klient Empathy pre zvukový hovor a videohovor

en: Empathy Audio/Video Client
sk: Empathy - klient pre zvukový hovor a videohovor

en: %s just tried to call you, but you were in another call.
sk: Kontakt %s sa vám pokúšal dovolať, ale mali ste iný hovor.

en: Incoming call
sk: Prichádzajúci hovor

en: Incoming video call from %s
sk: Prichádzajúci videohovor od kontaktu %s

en: Incoming call from %s
sk: Prichádzajúci hovor od kontaktu %s

en: Reject
sk: Odmietnuť

en: Answer
sk: Prijať

note: translators: Call is a noun and %s is the contact name. This string * is used in the window title
en: Call with %s
sk: Hovor s kontaktom %s

en: The IP address as seen by the machine
sk: Adresa IP v tvare v akom ju vidí stroj

en: The IP address as seen by a server on the Internet
sk: Adresa IP v tvare v akom ju vidí server na internete

en: The IP address of the peer as seen by the other side
sk: Adresa IP v tvare v akom ju vidí partner na druhej strane

en: The IP address of a relay server
sk: Adresa IP prenosového serveru

en: The IP address of the multicast group
sk: Adresa IP skupiny multicast

en: Unknown
sk: Neznámy

en: On hold
sk: Podržaný

en: Mute
sk: Stlmený

en: Duration
sk: Trvanie

note: Translators: 'status - minutes:seconds' the caller has been connected
en: %s — %d:%02dm
sk: %s — %d min %02d s

en: Technical Details
sk: Technické podrobnosti

en: %s's software does not understand any of the audio formats supported by your computer
sk: Softvér kontaktu %s nepodporuje žiaden z audio formátov podporovaných vo vašom počítači

en: %s's software does not understand any of the video formats supported by your computer
sk: Softvér kontaktu %s nepodporuje žiaden z video formátov podporovaných vo vašom počítači

en: Can't establish a connection to %s. One of you might be on a network that does not allow direct connections.
sk: Spojenie s kontaktom %s sa nedá nadviazať. Jeden z vás môže byť v sieti, ktorá neumožňuje priame pripojenie.

en: There was a failure on the network
sk: Došlo k výpadku v sieti

en: The audio formats necessary for this call are not installed on your computer
sk: Audio formáty potrebné pre tento hovor nie sú nainštalované vo vašom počítači

en: The video formats necessary for this call are not installed on your computer
sk: Video formáty potrebné pre tento hovor nie sú nainštalované vo vašom počítači

en: Something unexpected happened in a Telepathy component. Please <a href="%s">report this bug</a> and attach logs gathered from the 'Debug' window in the Help menu.
sk: V komponente Telepathy sa stalo niečo neočakávané. <a href="%s">Nahláste, prosím, túto chybu</a> a pripojte k nej záznamy získané z okna 'Ladenie' z ponuky Pomocník.

en: There was a failure in the call engine
sk: Došlo k výpadku súčasti pre volanie

en: The end of the stream was reached
sk: Bol dosiahnutý koniec streamu

en: Can't establish audio stream
sk: Audio spojenie sa nedá nadviazať

en: Can't establish video stream
sk: Video spojenie sa nedá nadviazať

en: Your current balance is %s.
sk: Váš aktuálny kredit je %s.

en: Sorry, you don’t have enough credit for that call.
sk: Prepáčte, nemáte dostatok kreditu na tento hovor.

en: Top Up
sk: Dobiť

en: _Call
sk: Za_volať

en: _Microphone
sk: _Mikrofón

en: _Camera
sk: _Kamera

en: _Settings
sk: Nas_tavenia

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Contents
sk: Ob_sah

en: _Debug
sk: _Ladiť

en: Swap camera
sk: Vymeniť kameru

en: Minimise me
sk: Minimalizovať

en: Maximise me
sk: Maximalizovať

en: Disable camera
sk: Zakázať kameru

en: Hang up
sk: Položiť

en: Hang up current call
sk: Položí aktuálny hovor

en: Video call
sk: Videohovor

en: Start a video call
sk: Začne videohovor

en: Start an audio call
sk: Začne hlasový hovor

en: Show dialpad
sk: Zobraziť číselník

en: Display the dialpad
sk: Zobrazí číselník

en: Toggle video transmission
sk: Prepne prenos videa

en: Toggle audio transmission
sk: Prepne prenos zvuku

en: Encoding Codec:
sk: Kodek na kódovanie:

en: Decoding Codec:
sk: Kodek na dekódovanie:

en: Remote Candidate:
sk: Vzdialený kandidát:

en: Local Candidate:
sk: Lokálny kandidát:

en: Audio
sk: Zvuk

en: - Empathy Chat Client
sk: - Klient Empathy pre rozhovor

en: Name
sk: Názov

en: Room
sk: Miestnosť

en: Auto-Connect
sk: Pripojiť sa automaticky

en: Manage Favorite Rooms
sk: Správa obľúbených miestností

en: Close this window?
sk: Zavrieť toto okno?

en: Closing this window will leave %s. You will not receive any further messages until you rejoin it.
sk: Zatvorením tohto okna opustíte diskusnú miestnosť %s. Nebudete dostávať žiadne ďalšie správy pokým do nej znovu nevstúpite.

en: Closing this window will leave a chat room. You will not receive any further messages until you rejoin it. | Closing this window will leave %u chat rooms. You will not receive any further messages until you rejoin them.
sk[0]: Zatvorením tohto okna opustíte %u diskusných miestností. Nebudete dostávať žiadne ďalšie správy pokým do nich znovu nevstúpite.
sk[1]: Zatvorením tohto okna opustíte diskusnú miestnosť. Nebudete dostávať žiadne ďalšie správy pokým do nej znovu nevstúpite.
sk[2]: Zatvorením tohto okna opustíte %u diskusné miestnosti. Nebudete dostávať žiadne ďalšie správy pokým do nich znovu nevstúpite.

en: Leave %s?
sk: Opustiť diskusnú miestnosť %s?

en: You will not receive any further messages from this chat room until you rejoin it.
sk: Nebudete dostávať žiadne ďalšie správy z tejto diskusnej miestnosti pokým do nej znovu nevstúpite.

en: Close window
sk: Zavrieť okno

en: Leave room
sk: Opustiť miestnosť

en: %s (%d unread) | %s (%d unread)
sk[0]: %s (%d neprečítaných)
sk[1]: %s (%d neprečítaná)
sk[2]: %s (%d neprečítané)

en: %s (and %u other) | %s (and %u others)
sk[0]: %s (a %u ďalších)
sk[1]: %s (a %u ďalšia)
sk[2]: %s (a %u ďalšie)

en: %s (%d unread from others) | %s (%d unread from others)
sk[0]: %s (%d neprečítaných na ďalších)
sk[1]: %s (%d neprečítaná na ďalších)
sk[2]: %s (%d neprečítané na ďalších)

en: %s (%d unread from all) | %s (%d unread from all)
sk[0]: %s (%d neprečítaných na všetkých)
sk[1]: %s (%d neprečítaná na všetkých)
sk[2]: %s (%d neprečítané na všetkých)

en: Sending %d message | Sending %d messages
sk[0]: Posiela sa %d správ
sk[1]: Posiela sa %d správa
sk[2]: Posielajú sa %d správy

en: Typing a message.
sk: Píše správu.

en: _Conversation
sk: _Konverzácia

en: C_lear
sk: Vy_mazať

en: Insert _Smiley
sk: Vložiť _smejka

en: _Favorite Chat Room
sk: _Obľúbené diskusné miestnosti

en: Notify for All Messages
sk: Upozorniť na všetky správy

en: _Show Contact List
sk: _Zobraziť zoznam kontaktov

en: Invite _Participant…
sk: _Pozvať účastníka…

en: _Join Chat
sk: _Vstúpiť do rozhovoru

en: Le_ave Chat
sk: Opustiť _rozhovor

en: C_ontact
sk: _Kontakt

en: _Tabs
sk: _Karty

en: _Previous Tab
sk: _Predchádzajúca karta

en: _Next Tab
sk: Ďalšia _karta

en: _Undo Close Tab
sk: _Vrátiť spať zatvorenú kartu

en: Move Tab _Left
sk: Presunúť kartu _vľavo

en: Move Tab _Right
sk: Presunúť kartu vp_ravo

en: _Detach Tab
sk: _Oddeliť kartu

en: Show a particular service
sk: Zobrazí určitú službu

en: - Empathy Debugger
sk: - Odlaďovač Empathy

en: Empathy Debugger
sk: Odlaďovač Empathy

en: Save
sk: Uložiť

en: Pastebin link
sk: Odkaz na pastebin

en: Pastebin response
sk: Odpoveď z pastebin

en: Data too large for a single paste. Please save logs to file.
sk: Údaje sú príliš veľké, aby boli poslané naraz. Prosím, uložte záznamy do súboru.

en: Debug Window
sk: Okno ladenia

en: Send to pastebin
sk: Poslať na pastebin

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Level
sk: Úroveň

en: Debug
sk: Ladenie

en: Info
sk: Informácie

en: Message
sk: Správa

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Critical
sk: Kritická

en: Error
sk: Chyba

en: Even if they don't display passwords, logs can contain sensitive information such as your list of contacts or the messages you recently sent or received.
    If you don't want to see such information available in a public bug report, you can choose to limit the visibility of your bug to Empathy developers when reporting it by displaying the advanced fields in the <a href="https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=empathy">bug report</a>.
sk: Záznamy môžu obsahovať citlivé informácie, ako napr. zoznam kontaktov alebo nedávno poslané a prijaté správy (neobsahujú heslá).
    Ak nechcete aby boli tieto informácie viditeľné vo verejnom hlásení o chybe, môžete obmedziť viditeľnosť hlásenia len pre vývojárov Empathy použitím pokročilých polí na stránke <a href="https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=empathy">hlásenia o chybe</a>.

en: Time
sk: Čas

en: Domain
sk: Doména

en: Category
sk: Kategória

en: Level
sk: Úroveň

en: The selected connection manager does not support the remote debugging extension.
sk: Zvolený správca pripojenia nepodporuje rozšírenie pre vzdialené ladenie.

en: Incoming video call
sk: Prichádzajúci videohovor

en: %s is video calling you. Do you want to answer?
sk: %s vám volá. Chcete prijať videohovor?

en: %s is calling you. Do you want to answer?
sk: %s vám volá. Chcete prijať hovor?

en: _Reject
sk: _Odmietnuť

en: _Answer
sk: _Prijať

en: _Answer with video
sk: _Prijať a zapnúť video

en: Room invitation
sk: Pozvanie do miestnosti

en: Invitation to join %s
sk: Pozvánka na vstup do miestnosti %s

en: %s is inviting you to join %s
sk: Účastník %s vás pozýva, aby ste vstúpili do miestnosti %s

en: _Join
sk: _Vstúpiť

en: %s invited you to join %s
sk: Účastník %s vás pozval do miestnosti %s

en: You have been invited to join %s
sk: Boli ste pozvaný do miestnosti %s

en: Incoming file transfer from %s
sk: Prichádzajúci prenos súboru od kontaktu %s

en: Password required
sk: Vyžaduje sa heslo

en: 
    Message: %s
sk: 
    Správa: %s

note: Translators: time left, when it is more than one hour
en: %u:%02u.%02u
sk: %u:%02u:%02u

note: Translators: time left, when is is less than one hour
en: %02u.%02u
sk: 0:%02u:%02u

[ctx: file transfer percent]
en: Unknown
sk: Neznámy

en: %s of %s at %s/s
sk: %s z %s pri %s/s

en: %s of %s
sk: %s z %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Receiving "%s" from %s
sk: Prijíma sa súbor „%s“ od kontaktu %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Sending "%s" to %s
sk: Odosiela sa súbor „%s“ pre kontakt %s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: Error receiving "%s" from %s
sk: Chyba pri prijímaní súboru „%s“ od kontaktu %s

en: Error receiving a file
sk: Chyba pri prijímaní súboru

en: Error sending "%s" to %s
sk: Chyba pri odosielaní súboru „%s“ pre kontakt %s

en: Error sending a file
sk: Chyba pri odosielaní súboru

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" received from %s
sk: Súbor „%s“ bol prijatý od kontaktu %s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" sent to %s
sk: Súbor „%s“ bol odoslaný pre kontakt %s

en: File transfer completed
sk: Prenos súboru bol dokončený

en: Waiting for the other participant's response
sk: Čaká sa na odpoveď od druhého účastníka

en: Checking integrity of "%s"
sk: Kontrola integrity súboru „%s“

en: Hashing "%s"
sk: Vytvára sa kontrolný súčet súboru „%s“

en: File
sk: Súbor

en: Remaining
sk: Zostáva

en: File Transfers
sk: Prenosy súborov

en: Remove completed, canceled and failed file transfers from the list
sk: Odstráni dokončené, zrušené a chybné prenosy súborov zo zoznamu

en: _Import
sk: _Importovať

en: No accounts to import could be found. Empathy currently only supports importing accounts from Pidgin.
sk: Žiadne účty na importovanie neboli nájdené. Empathy aktuálne podporuje import účtov iba z programu Pidgin.

en: Import Accounts
sk: Import účtov

note: Translators: this is the header of a treeview column
en: Import
sk: Importovať

en: Protocol
sk: Protokol

en: Source
sk: Zdroj

en: Invite Participant
sk: Pozvanie účastníka

en: Choose a contact to invite into the conversation:
sk: Vyberte kontakt, ktorý chcete pozvať do konverzácie:

en: Invite
sk: Pozvať

en: Chat Room
sk: Diskusná miestnosť

en: Members
sk: Účastníci

en: Failed to list rooms
sk: Zlyhalo vypísanie miestností

en: %s
    Invite required: %s
    Password required: %s
    Members: %s
sk: %s
    Vyžaduje sa pozvanie: %s
    Vyžaduje sa heslo: %s
    Účastníkov: %s

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Join Room
sk: Vstup do miestnosti

en: Enter the room name to join here or click on one or more rooms in the list.
sk: Zadajte názov miestnosti, do ktorej chcete vstúpiť, alebo kliknite na jednu či viacero miestností v zozname.

en: _Room:
sk: _Miestnosť:

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account&apos;s server
sk: Zadajte server, na ktorom sa miestnosť nachádza, alebo ak je miestnosť na serveri aktuálneho účtu, ponechajte pole prázdne

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account's server
sk: Zadajte server, na ktorom sa miestnosť nachádza, alebo ak je miestnosť na serveri aktuálneho účtu, ponechajte pole prázdne

en: Couldn't load room list
sk: Nepodarilo sa načítať zoznam miestností

en: Room List
sk: Zoznam miestností

en: Respond
sk: Odpovedať

en: Answer with video
sk: Prijať a zapnúť video

en: Decline
sk: Odmietnuť

en: Accept
sk: Prijať

note: translators: the 'Provide' button is displayed in a notification * bubble when Empathy is asking for an account password; clicking on it * brings the password popup.
en: Provide
sk: Poskytnúť

en: Message received
sk: Prijatá správa

en: Message sent
sk: Odoslaná správa

en: New conversation
sk: Nová konverzácia

en: Contact comes online
sk: Kontakt sa prihlásil

en: Contact goes offline
sk: Kontakt sa odpojil

en: Account connected
sk: Účet pripojený

en: Account disconnected
sk: Účet odpojený

en: Language
sk: Jazyk

note: translators: Contact name for the chat theme preview
en: Juliet
sk: Júlia

note: translators: Contact name for the chat theme preview
en: Romeo
sk: Rómeo

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: O Romeo, Romeo, wherefore art thou Romeo?
sk: Rómeo, Rómeo, prečo si ty Rómeo?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Deny thy father and refuse thy name;
sk: Zapri otca, odriekni sa mena;

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Or if thou wilt not, be but sworn my love
sk: A či, ak nechceš, prisahaj mi lásku

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: And I'll no longer be a Capulet.
sk: A ja prestanem byť Capulettová.

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Shall I hear more, or shall I speak at this?
sk: Mám počúvať, a či hneď odvetiť?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Juliet has disconnected
sk: Kontakt Júlia sa odpojil

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Show groups
sk: Zobraziť skupiny

en: Show account balances
sk: Zobraziť množstvo kreditu na účtoch

en: Contact List
sk: Zoznam kontaktov

en: Start chats in:
sk: Rozhovor začať v:

en: new ta_bs
sk: novej _karte

en: new _windows
sk: novom _okne

en: Show _smileys as images
sk: Zobraziť _smejkov ako obrázky

en: Show contact _list in rooms
sk: Zobraziť _zoznam kontaktov v miestnostiach

en: Log conversations
sk: Zaznamenávať konverzácie

en: Display incoming events in the notification area
sk: Zobraziť prichádzajúce udalosti v oblasti upozornení

en: _Automatically connect on startup
sk: _Automaticky pripojiť po spustení

en: Behavior
sk: Správanie

en: General
sk: Hlavné

en: _Enable bubble notifications
sk: _Povoliť bublinové oznámenia

en: Disable notifications when _away or busy
sk: _Zakázať oznámenia v stave preč alebo zaneprázdnený

en: Enable notifications when the _chat is not focused
sk: Povoliť oznámenia, keď _rozhovor nie je aktívny

en: Enable notifications when a contact comes online
sk: Povoliť oznámenia, keď sa kontakt prihlási

en: Enable notifications when a contact goes offline
sk: Povoliť oznámenia, keď sa kontakt odhlási

en: Notifications
sk: Oznámenia

en: _Enable sound notifications
sk: _Povoliť zvukové oznámenia

en: Disable sounds when _away or busy
sk: _Zakázať zvuky v stave preč alebo zaneprázdnený

en: Play sound for events
sk: Prehrať zvuk pre udalosti

en: Sounds
sk: Zvuky

en: Use _echo cancellation to improve call quality
sk: _Použiť potlačenie ozveny pre zlepšenie kvality hovoru

en: Echo cancellation helps to make your voice sound clearer to the other person, but may cause problems on some computers. If you or the other person hear strange noises or glitches during calls, try turning echo cancellation off and restarting the call.
sk: Pri potlačení ozveny vám bude druhá osoba lepšie rozumieť, ale môže to spôsobiť problémy na niektorých počítačoch. Ak druhá osoba počuje podivné zvuky alebo zaznamená výpadky počas hovoru, pokúste sa vypnúť potlačenie ozveny a reštartovať hovor.

en: _Publish location to my contacts
sk: Zv_erejniť umiestnenie v mojom kontakte

en: Reduced location accuracy means that nothing more precise than your city, state and country will be published.  GPS coordinates will be accurate to 1 decimal place.
sk: Znížená presnosť určenia polohy znamená, že bude zverejnené len vaše mesto, štát a krajina. Súradnice GPS budú presné na 1 desatinné miesto.

note: To translators: The longitude and latitude are rounded to closest 0,1 degrees, so for example 146,2345° is rounded to round(146,2345*10)/10 = 146,2 degrees.
en: _Reduce location accuracy
sk: _Znížiť presnosť určenia polohy

en: Privacy
sk: Súkromie

en: The list of languages reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
sk: Zoznam jazykov obsahuje iba tie jazyky, pre ktoré máte nainštalovaný slovník.

en: Enable spell checking for languages:
sk: Povoliť kontrolu pravopisu pre jazyky:

en: Spell Checking
sk: Kontrola pravopisu

en: Chat Th_eme:
sk: _Téma rozhovoru:

en: Themes
sk: Témy

en: Provide Password
sk: Otvorí okno na poskytnutie hesla

en: Disconnect
sk: Odpojí

en: You need to set up an account to see contacts here.
sk: Aby ste tu videli kontakty, musíte nastaviť účet.

en: Sorry, %s accounts can’t be used until your %s software is updated.
sk: Prepáčte, %s účty nemôžu byt používané pokým nebude aktualizovaný softvér %s.

note: translators: %s is an account name like 'Facebook' or 'Google Talk'
en: %s account requires authorisation
sk: Účet %s vyžaduje potvrdenie prístupu

en: Online Accounts
sk: Účty služieb

en: Update software…
sk: Aktualizovať softvér…

en: Reconnect
sk: Obnoví spojenie

en: Edit Account
sk: Otvorí okno na úpravu účtu

en: Close
sk: Zavrie

en: Top up account
sk: Dobije kredit na účte

en: You need to enable one of your accounts to see contacts here.
sk: Aby ste tu videli kontakty musíte povoliť jeden z vašich účtov.

note: translators: argument is an account name
en: You need to enable %s to see contacts here.
sk: Aby ste tu videli kontakty musíte povoliť %s účet.

en: Change your presence to see contacts here
sk: Prihláste sa aby ste tu videli kontakty

en: No match found
sk: Nenájdená žiadna zhoda

en: You haven't added any contacts yet
sk: Zatiaľ ste nepridali žiadne kontakty

en: No online contacts
sk: Žiadne prihlásené kontakty

en: _New Conversation…
sk: _Nová konverzácia…

en: New _Call…
sk: N_ový hovor…

en: Contacts
sk: Kontakty

en: _Add Contacts…
sk: _Pridať kontakty…

en: _Search for Contacts…
sk: _Hľadať kontakty…

en: _Blocked Contacts
sk: Za_blokované kontakty

en: _Rooms
sk: _Miestnosti

en: _Join…
sk: _Vstúpiť…

en: Join _Favorites
sk: Vstúpiť do _obľúbených

en: _Manage Favorites
sk: _Spravovať obľúbené

en: _File Transfers
sk: _Prenosy súborov

en: _Accounts
sk: Účt_y

en: P_references
sk: Nas_tavenia

en: Help
sk: Pomocník

en: About
sk: O programe

en: _Quit
sk: U_končiť

en: Account settings
sk: Nastavenia účtov

en: Go _Online
sk: _Prihlásiť sa

en: Show _Offline Contacts
sk: Zobraziť _odhlásené kontakty

en: Status
sk: Stav

en: Done
sk: Dokončiť

en: Please enter your account details
sk: Zadajte, prosím, podrobnosti o vašom účte

en: Edit %s account options
sk: Upraviť voľby účtu %s

en: Integrate your IM accounts
sk: Integruje vaše účty pre internetovú komunikáciu
