empathy - en to sr translation catalogue (757 entries)

en: Empathy
sr: Интернет писмоноша

en: IM Client
sr: Програм за брзе поруке

en: Empathy Internet Messaging
sr: Дописивање преко Интернет писмоноше

en: Chat on Google Talk, Facebook, MSN and many other chat services
sr: Ћаскајте на Гугл разговору, Фејсбуку, МСН-у и на многим другим сервисима за ћаскање

en: chat;talk;im;message;irc;voip;gtalk;facebook;jabber;
sr: ћаскање;разговор;бп;им;порука;ирц;воип;гразговор;фејсбук;џабер;

en: Empathy is the official instant messaging application of the GNOME desktop environment.  Empathy can connect to AIM, MSN, Jabber (including Facebook and Google Talk), IRC, and many other messaging networks. You can chat with text, make audio and video calls, or even transfer files, depending on what your contact’s chat application allows.
sr: Интернет писмоноша је званични програм брзих порука за Гномово радно окружење.  Интернет писмоноша може да се повеже на АИМ, МСН, Џабер (укључујући Фејсбук и Гугл разговор), ИРЦ, и на многе друге мреже за слање порука. Можете да ћаскате помоћу текста, да обављате звучне и видео позиве, или чак да преносите датотеке, у зависности шта омогућава програм за ћаскање вашег контакта.

en: Empathy provides integrated messaging for the GNOME desktop, so you’ll never miss a message.  You can respond to your contacts without even having to open Empathy!
sr: Интернет писмоноша обезбеђује интегрисано слање порука за Гномову радну површ, тако да никада нећете пропустити поруку.  Можете да одговорите вашем контакту а да не морате ни да отворите Интернет писмоношу!

en: Connection managers should be used
sr: Да ли ће бити коришћен управник мрежом

en: Whether connectivity managers should be used to automatically disconnect/reconnect.
sr: Да ли треба користити управника мреже за аутоматско прекидање и поновно успостављање везе.

en: Empathy should auto-connect on startup
sr: Да ли Писмоноша да сам успоставити везу по покретању

en: Whether Empathy should automatically log into your accounts on startup.
sr: Да ли Писмоноша да се сам пријави на постојеће налоге након покретања.

en: Empathy should auto-away when idle
sr: Да ли Писмоноша да пређе у стање аутоматског одсуства у мировању

en: Whether Empathy should go into away mode automatically if the user is idle.
sr: Да ли Писмоноша да аутоматски пређе у стање одсуства приликом мировања.

en: Empathy default download folder
sr: Писмоношина подразумевана фасцикла за преузимања

en: The default folder to save file transfers in.
sr: Подразумевана фасцикла за чување пренесених датотека.

note: translators: Automatic tasks which are run once to port/update account settings. Ideally, this shouldn't be exposed to users at all, we just use a gsettings key here as an optimization to only run it only once.
en: Magic number used to check if sanity cleaning tasks should be run
sr: Магичан број коришћен за проверу ако задаци чишћења исправности треба да буду покренути

en: empathy-sanity-cleaning.c uses this number to check if the cleaning tasks should be executed or not. Users should not change this key manually.
sr: „empathy-sanity-cleaning.c“ (чишћење исправности интернет писмоноше) користи овај број да провери да ли задаци чишћења треба да буду извршени или не. Корисници не треба ручно да мењају овај кључ.

en: Show offline contacts
sr: Приказује пријатеље ван мреже

en: Whether to show contacts that are offline in the contact list.
sr: Да ли да приказује неповезане пријатеље у списку пријатеља.

en: Show Balance in contact list
sr: Приказује готовину на списку пријатеља

en: Whether to show account balances in the contact list.
sr: Да ли да приказује износ готовине налога у списку пријатеља.

en: Hide main window
sr: Сакрива главни прозор

en: Hide the main window.
sr: Сакрива главни прозор програма.

en: Default directory to select an avatar image from
sr: Подразумевана фасцикла за избор слике

en: The last directory that an avatar image was chosen from.
sr: Последња фасцикла из које је изабрана слика.

en: Open new chats in separate windows
sr: Отвара нова ћаскања у различитим прозорима

en: Always open a separate chat window for new chats.
sr: Увек отвара посебан прозор за нова ћаскања.

en: Display incoming events in the status area
sr: Приказује долазне догађаје на траци стања

en: Display incoming events in the status area. If false, present them to the user immediately.
sr: Приказује долазне догађаје на траци стања. Ако није постављено, одмах их приказује кориснику.

en: The position for the chat window side pane
sr: Положај бочне површи прозора за ћаскање

en: The stored position (in pixels) of the chat window side pane.
sr: Сачуван положај (у тачкама) бочне површи прозора за ћаскање.

en: Show contact groups
sr: Приказује групе контакта

en: Whether to show groups in the contact list.
sr: Да ли да приказује групе у списку контакта.

en: Use notification sounds
sr: Користи звукове за обавештења

en: Whether to play a sound to notify of events.
sr: Да ли да пусти обавештајни звук за догађаје.

en: Disable sounds when away
sr: Онемогућава звуке када смо одсутни

en: Whether to play sound notifications when away or busy.
sr: Да ли да пусти обавештајни звук када постанете заузети или одсутни.

en: Play a sound for incoming messages
sr: Пушта звук за долазеће поруке

en: Whether to play a sound to notify of incoming messages.
sr: Да ли да пусти обавештајни звук када вам стигне порука.

en: Play a sound for outgoing messages
sr: Пушта звук за одлазеће поруке

en: Whether to play a sound to notify of outgoing messages.
sr: Да ли да пусти обавештајни звук када пошаљете поруку.

en: Play a sound for new conversations
sr: Пушта звук за нове разговоре

en: Whether to play a sound to notify of new conversations.
sr: Да ли да пусти обавештајни звук на нови разговор.

en: Play a sound when a contact logs in
sr: Пушта звук када се пријатељ пријави

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging into the network.
sr: Да ли да пусти обавештајни звук када се пријатељи пријаве на мрежу.

en: Play a sound when a contact logs out
sr: Пушта звук када се пријатељ одјави

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging out of the network.
sr: Да ли да пусти обавештајни звук када се пријатељи одјаве са мреже.

en: Play a sound when we log in
sr: Пушта звук када се ја пријавим

en: Whether to play a sound when logging into a network.
sr: Да ли да пусти звук када се пријавите на мрежу.

en: Play a sound when we log out
sr: Пушта звук када се ја одјавим

en: Whether to play a sound when logging out of a network.
sr: Да ли да пусти звук када се одјавите са мреже.

en: Enable popup notifications for new messages
sr: Омогућава искачућа обавештења за нове поруке

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message.
sr: Да ли да приказује облачић обавештења када примите нову поруку.

en: Disable popup notifications when away
sr: Искључује искачућа обавештења када смо одсутни

en: Whether to show popup notifications when away or busy.
sr: Да ли да приказује облачић обавештења када сте заузети или одсутни.

en: Pop up notifications if the chat isn't focused
sr: Исписује обавештења ако ћаскање није у фокусу

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message even if the chat is already opened, but not focused.
sr: Да ли да приказује облачић обавештења са пристиглим порукама чак и када је прозор за ћаскање отворен, али није у фокусу.

en: Pop up notifications when a contact logs in
sr: Исписује обавештења када се пријатељ пријави

en: Whether to show a popup notification when a contact goes online.
sr: Да ли да приказује облачић обавештења када се пријатељ пријави на мрежу.

en: Pop up notifications when a contact logs out
sr: Исписује обавештења када се пријатељ одјави

en: Whether to show a popup notification when a contact goes offline.
sr: Да ли да приказује облачић обавештења када се пријатељ одјави са мреже.

en: Use graphical smileys
sr: Приказује сличицу са смешком

en: Whether to convert smileys into graphical images in conversations.
sr: Да ли да приказује смешке као сличице унутар разговора.

en: Show contact list in rooms
sr: Приказује списак пријатеља у собама

en: Whether to show the contact list in chat rooms.
sr: Да ли да приказује списак пријатеља у собама за ћаскање.

en: Chat window theme
sr: Тема прозора за ћаскање

en: The theme that is used to display the conversation in chat windows.
sr: Тема за приказ разговора у прозору ћаскања.

en: Chat window theme variant
sr: Варијанта теме прозора за ћаскање

en: The theme variant that is used to display the conversation in chat windows.
sr: Варијанта теме која се користи за приказ разговора у прозору ћаскања.

en: Path of the Adium theme to use
sr: Путања до Адијум теме за коришћење

en: Path of the Adium theme to use if the theme used for chat is Adium. Deprecated.
sr: Путања до Адијум теме за коришћење, ако се користи Адијум тема за ћаскање. Застарело.

en: Enable WebKit Developer Tools
sr: Омогућава Веб кит развојне алате

en: Whether WebKit developer tools, such as the Web Inspector, should be enabled.
sr: Да ли ће бити омогућени Веб кит развојни алати, као што је Веб Инспектор.

en: Inform other users when you are typing to them
sr: Обавештава остале кориснике када им пишете поруку

en: Whether to send the 'composing' or 'paused' chat states. Does not currently affect the 'gone' state.
sr: Да ли ће да пошаље стања ћаскања „саставља“ или „паузиран“. Неће утицати на стање „отишао“.

en: Use theme for chat rooms
sr: Користи теме за собе ћаскања

en: Whether to use the theme for chat rooms.
sr: Да ли да користи тему за собе разговора.

en: Spell checking languages
sr: Језици за проверу писања

en: Comma-separated list of spell checker languages to use (e.g. "en, fr, nl").
sr: Списак језика одвојен зарезима које користи провера правописа (нпр. „sr, en, fr“).

en: Enable spell checker
sr: Омогућава проверу писања

en: Whether to check words typed against the languages you want to check with.
sr: Да ли да проверава писање речи за изабране језике.

en: Nick completed character
sr: Знак за довршавање надимка

en: Character to add after nickname when using nick completion (tab) in group chat.
sr: Знак за додавање после надимка када се користи аутоматско довршавање надимка (таб) у групним ћаскањима.

en: Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon
sr: Да ли Писмоноша да користи слику пријатеља као иконицу прозора за ћаскање

en: Whether Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon.
sr: Да ли Писмоноша да користи слику пријатеља као икону у прозору ћаскања.

en: Last account selected in Join Room dialog
sr: Последњи изабрани налог у прозорчету за придруживање соби

en: D-Bus object path of the last account selected to join a room.
sr: Путања објекта Д-баса последњег налога изабраног за придруживање соби.

en: Camera device
sr: Уређај камерице

en: Default camera device to use in video calls, e.g. /dev/video0.
sr: Основна видео камерица која ће бити коришћена у видео позивима, нпр. „/dev/video0“.

en: Camera position
sr: Положај камерице

en: Position the camera preview should be during a call.
sr: Положај приказа камерице за време позива.

en: Echo cancellation support
sr: Подршка за уклањање одјека

en: Whether to enable Pulseaudio's echo cancellation filter.
sr: Да ли ће бити укључен филтер Пулсе аудиа за уклањање одјека.

en: Show hint about closing the main window
sr: Приказује савет у вези затварања главног прозора

en: Whether to show the message dialog about closing the main window with the 'x' button in the title bar.
sr: Да ли да приказује поруку о затварању главног прозора када га затворите на „x“ дугме.

en: Empathy can publish the user's location
sr: Да ли Писмоноша сме да објављује локацију корисника

en: Whether Empathy can publish the user's location to their contacts.
sr: Да ли Писмоноша да објављује локацију корисника његовим пријатељима.

en: Empathy should reduce the location's accuracy
sr: Да ли Писмоноша да умањи прецизност локације

en: Whether Empathy should reduce the location's accuracy for privacy reasons.
sr: Да ли Писмоноша да умањи прецизност локације због повећане приватности.

en: No reason was specified
sr: Није наведен разлог

en: The change in state was requested
sr: Захтевана је промена стања

en: You canceled the file transfer
sr: Обуставили сте пренос датотеке

en: The other participant canceled the file transfer
sr: Друга страна је прекинула пренос датотеке

en: Error while trying to transfer the file
sr: Грешка приликом преноса датотеке

en: The other participant is unable to transfer the file
sr: Друга страна није у могућности да пренесе датотеку

en: Unknown reason
sr: Непознат разлог

en: File transfer completed, but the file was corrupted
sr: Пренос датотеке је завршен, али је датотека оштећена

en: File transfer not supported by remote contact
sr: Друга страна не подржава пренос датотека

en: The selected file is not a regular file
sr: Изабрана датотека није обична датотека

en: The selected file is empty
sr: Изабрана датотека је празна

en: Missed call from %s
sr: Пропуштен позив од %s

note: Translators: this is an outgoing call, e.g. 'Called Alice'
en: Called %s
sr: Позив корисника %s

en: Call from %s
sr: %s вас зове

en: Available
sr: Доступан

en: Busy
sr: Заузет

en: Away
sr: Одсутан

en: Invisible
sr: Невидљив

en: Offline
sr: Неповезан

[ctx: presence]
note: translators: presence type is unknown
en: Unknown
sr: Непознато

en: No reason specified
sr: Није наведен разлог

en: Status is set to offline
sr: Стање је постављено на „неповезан“

en: Network error
sr: Грешка мреже

en: Authentication failed
sr: Потврђивање идентитета није успело

en: Encryption error
sr: Грешка шифровања

en: Name in use
sr: Име је у употреби

en: Certificate not provided
sr: Уверење није прослеђено

en: Certificate untrusted
sr: Уверење није поверљиво

en: Certificate expired
sr: Уверење је истекло

en: Certificate not activated
sr: Уверење није активирано

en: Certificate hostname mismatch
sr: Назив домаћина уверења се не поклапа

en: Certificate fingerprint mismatch
sr: Отисак уверења се не поклапа

en: Certificate self-signed
sr: Уверење је самопотписано

en: Certificate error
sr: Грешка у уверењеу

en: Encryption is not available
sr: Шифровање није доступно

en: Certificate is invalid
sr: Уверење није исправно

en: Connection has been refused
sr: Веза је одбијена

en: Connection can't be established
sr: Веза не може бити успостављена

en: Connection has been lost
sr: Веза је изгубљена

en: This account is already connected to the server
sr: Овај налог је већ повезан са сервером

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
sr: Веза је замењена новом везом користећи исти ресурс

en: The account already exists on the server
sr: Овај налог већ постоји на серверу

en: Server is currently too busy to handle the connection
sr: Сервер је тренутно превише заузет да би руковао везом

en: Certificate has been revoked
sr: Уверење је опозвано

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
sr: Уверење користи несигуран алгоритам шифровања или је криптографски слабо

en: The length of the server certificate, or the depth of the server certificate chain, exceed the limits imposed by the cryptography library
sr: Дужина уверења сервера, или дубина ланца уверења сервера, премашује границе које је задала библиотека шифровања

en: Your software is too old
sr: Ваш софтвер је превише стар

en: Internal error
sr: Унутрашња грешка

en: All accounts
sr: Сви налози

en: Click to enlarge
sr: Кликните да увећате

en: Authentication failed for account <b>%s</b>
sr: Није успело потврђивање идентитета за налог <b>%s</b>

en: Retry
sr: Покушај поново

en: Enter your password for account
    <b>%s</b>
sr: Унесите нову лозинку за налог
    <b>%s</b>

note: remember password ticky box
en: Remember password
sr: Запамти лозинку

en: There was an error starting the call
sr: Дошло је до грешке приликом позивања

en: The specified contact doesn't support calls
sr: Наведени контакт не подржава позиве

en: The specified contact is offline
sr: Наведени контакт није на вези

en: The specified contact is not valid
sr: Наведени контакт није исправан

en: Emergency calls are not supported on this protocol
sr: Овај протокол не подржава хитне позиве

en: You don't have enough credit in order to place this call
sr: Немате довољно кредита да бисте могли да обавите овај позив

en: Failed to open private chat
sr: Нисам успео да отворим приватно ћаскање

en: Topic not supported on this conversation
sr: Теме нису подржане у овом разговору

en: You are not allowed to change the topic
sr: Није вам дозвољено да промените тему

en: Invalid contact ID
sr: Неисправан ИБ контакта

en: /clear: clear all messages from the current conversation
sr: /clear: чисти све поруке из овог разговора

en: /topic <topic>: set the topic of the current conversation
sr: /topic <тема>: поставља тему тренутног разговора

en: /join <chat room ID>: join a new chat room
sr: /join <ИБ собе>: прикључује се новој соби за ћаскање

en: /j <chat room ID>: join a new chat room
sr: /j <ИБ собе>: прикључује се новој соби за ћаскање

en: /part [<chat room ID>] [<reason>]: leave the chat room, by default the current one
sr: /part [<ИБ собе>] [<разлог>]: напушта собу за ћаскање, подразумевано тренутну

en: /query <contact ID> [<message>]: open a private chat
sr: /query <ИБ пријатеља> [<порука>]: отвара приватно ћаскање

en: /msg <contact ID> <message>: open a private chat
sr: /msg <ИБ пријатеља> <порука>: отвара приватно ћаскање

en: /nick <nickname>: change your nickname on the current server
sr: /nick <надимак>: мења ваш надимак на тренутном серверу

en: /me <message>: send an ACTION message to the current conversation
sr: /me <порука>: шаље поруку РАДЊА на тренутни разговор

en: /say <message>: send <message> to the current conversation. This is used to send a message starting with a '/'. For example: "/say /join is used to join a new chat room"
sr: /say <порука>: шаље <порука> на тренутни разговор. Ово се користи за слање порука које почињу са „/“. На пример: „/say /join се користи за прикључивање у нову собу за ћаскање“

en: /whois <contact ID>: display information about a contact
sr: /whois <ИБ контакта>: приказује податке о контакту

en: /help [<command>]: show all supported commands. If <command> is defined, show its usage.
sr: /help [<наредбa>]: приказује све подржане наредбе. Ако се да и конкретна <наредба>, приказује њено упутство за употребу.

en: Usage: %s
sr: Коришћење: %s

en: Unknown command
sr: Непозната наредба

en: Unknown command; see /help for the available commands
sr: Непозната наредба; погледајте /help за доступне наредбе

en: insufficient balance to send message
sr: нема довољно готовине за слање поруке

en: Error sending message '%s': %s
sr: Грешка при слању поруке „%s“: %s

en: Error sending message: %s
sr: Грешка при слању поруке: %s

note: translators: error used when user doesn't have enough credit on his * account to send the message.
en: insufficient balance to send message. <a href='%s'>Top up</a>.
sr: нема довољно готовине за слање поруке. <a href='%s'>Допуните</a>.

en: not capable
sr: неспособан

en: offline
sr: неповезан

en: invalid contact
sr: неисправан пријатељ

en: permission denied
sr: приступ је забрањен

en: too long message
sr: порука је предуга

en: not implemented
sr: није подржано

en: unknown
sr: непознато

en: Topic:
sr: Тема:

en: Topic set to: %s
sr: Тема је постављена на: %s

en: Topic set by %s to: %s
sr: Тему је поставио %s на: %s

note: No need to display this 'event' is no topic can be defined anyway
en: No topic defined
sr: Тема није постављена

en: (No Suggestions)
sr: (нема предлога)

note: translators: %s is the selected word
en: Add '%s' to Dictionary
sr: Додај „%s“ у речник

note: translators: first %s is the selected word, * second %s is the language name of the target dictionary
en: Add '%s' to %s Dictionary
sr: Додај „%s“ у речник за %s језик

en: Insert Smiley
sr: Убаци смешак

note: send button
en: _Send
sr: _Пошаљи

note: Spelling suggestions
en: _Spelling Suggestions
sr: Предлози правопи_са

en: Failed to retrieve recent logs
sr: Нисам успео да преузмем скорашње дневнике

en: %s has disconnected
sr: %s је отишао са везе

note: translators: reverse the order of these arguments * if the kicked should come before the kicker in your locale.
en: %1$s was kicked by %2$s
sr: %2$s је избацио корисника %1$s

en: %s was kicked
sr: %s је избачен

note: translators: reverse the order of these arguments * if the banned should come before the banner in your locale.
en: %1$s was banned by %2$s
sr: %2$s је забранио приступ кориснику %1$s

en: %s was banned
sr: Кориснику %s је забрањен приступ

en: %s has left the room
sr: %s је напустио(ла) причаоницу

en: %s has joined the room
sr: %s је приступио(ла) причаоници

en: %s is now known as %s
sr: %s је сада познат као %s

note: We don't know if the incoming call has been accepted or not, so we * assume it hasn't and if it has, we'll set the proper status when * we get the new handler.
en: Disconnected
sr: Веза је прекинута

note: Add message
en: Would you like to store this password?
sr: Да ли желите да запамтите ову лозинку?

en: Remember
sr: Запамти

en: Not now
sr: Не сада

en: Wrong password; please try again:
sr: Погрешна лозинка, покушајте поново:

note: Add message
en: This room is protected by a password:
sr: Ова соба је заштићена лозинком:

en: Join
sr: Прикључи се

en: Connected
sr: Повезан

en: Conversation
sr: Разговор

note: Translators: this string is a something like * "Escher Cat (SMS)"
en: %s (SMS)
sr: %s (СМС)

en: Unknown or invalid identifier
sr: Непознати или неисправан идентификатор

en: Contact blocking temporarily unavailable
sr: Блокирање пријатеља је тренутно недоступно

en: Contact blocking unavailable
sr: Блокирање пријатеља није доступно

en: Permission Denied
sr: Приступ је забрањен

en: Could not block contact
sr: Не могу да блокирам пријатеља

en: Edit Blocked Contacts
sr: Измени блокиране пријатеље

note: Account and Identifier
en: Account:
sr: Налог:

en: Blocked Contacts
sr: Блокирани пријатељи

en: Remove
sr: Уклони

note: Title
en: Search contacts
sr: Претражи контакте

en: Search:
sr: Претрага:

en: _Add Contact
sr: Дод_ај пријатеља

en: No contacts found
sr: Није пронађен ниједан пријатељ

en: Contact search is not supported on this account
sr: Претрага контакта није подржана у овом налогу

en: Your message introducing yourself:
sr: Порука која вас представља:

en: Please let me see when you're online. Thanks!
sr: Молим вас обавестите ме када сте на мрежи. Хвала!

en: Save Avatar
sr: Сачувај слику

en: Unable to save avatar
sr: Не могу да сачувам слику

en: Account
sr: Налог

note: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier
sr: Идентификатор

en: Alias
sr: Псеудоним

en: Contact Details
sr: Детаљи о пријатељу

en: Information requested…
sr: Захтевани су подаци…

en: <b>Location</b> at (date)
sr: <b>Локација</b> у (датум)

en: Client Information
sr: Подаци о клијенту

en: OS
sr: ОС

en: Version
sr: Издање

en: Client
sr: Програм

en: Groups
sr: Групе

en: Select the groups you want this contact to appear in.  Note that you can select more than one group or no groups.
sr: Изаберите групе у којима желите да се пријатељ налази.  Приметите да можете да одаберете и више група као и ниједну.

en: _Add Group
sr: Додај _групу

[ctx: verb in a column header displaying group names]
en: Select
sr: Изабери

en: Group
sr: Група

en: New Contact
sr: Нови пријатељ

en: Block %s?
sr: Блокирати %s?

en: Are you sure you want to block '%s' from contacting you again?
sr: Да ли сте сигурни да желите да блокирате да вас „%s“ више не контактира?

en: The following identity will be blocked: | The following identities will be blocked:
sr[0]: Следећи идентитет ће бити блокиран:
sr[1]: Следећи идентитети ће бити блокирани:
sr[2]: Следећи идентитети ће бити блокирани:
sr[3]: Следећи идентитет ће бити блокиран:

en: The following identity can not be blocked: | The following identities can not be blocked:
sr[0]: Следећи идентитет не може бити блокиран:
sr[1]: Следећи идентитети не могу бити блокирани:
sr[2]: Следећи идентитети не могу бити блокирани:
sr[3]: Следећи идентитет не може бити блокиран:

en: _Block
sr: _Блокирај

en: _Report this contact as abusive | _Report these contacts as abusive
sr[0]: П_ријави овај контакт за злоупотребу
sr[1]: П_ријави ове контакте за злоупотребу
sr[2]: П_ријави ове контакте за злоупотребу
sr[3]: П_ријави овај контакт за злоупотребу

en: Edit Contact Information
sr: Измени податке контакта

note: Translators: the heading at the top of the Information dialogue
en: Linked Contacts
sr: Повезани пријатељи

en: gnome-contacts not installed
sr: програм гномови контакти није инсталиран

en: Please install gnome-contacts to access contacts details.
sr: Инсталирајте „gnome-contacts“ да приступите подацима контаката.

en: Select account to use to place the call
sr: Изаберите налог који ће бити коришћен за позив

en: Call
sr: Позив

en: Mobile
sr: Мобилни

en: Work
sr: Посао

en: HOME
sr: КУЋА

note: translators: first argument is a phone number like +32123456 and * the second one is something like 'home' or 'work'.
en: Call %s (%s)
sr: Позови %s (%s)

note: translators: argument is a phone number like +32123456
en: Call %s
sr: Позови %s

en: _Block Contact
sr: _Блокирај контакт

en: Remove from _Group '%s'
sr: Уклони из _групе „%s“

en: Delete and _Block
sr: Избриши и _блокирај

en: Do you really want to remove the contact '%s'?
sr: Да ли сте сигурни да желите да уклоните пријатеља „%s“?

en: Do you really want to remove the linked contact '%s'? Note that this will remove all the contacts which make up this linked contact.
sr: Да ли стварно желите да уклоните увезани контакт „%s“? Ово ће уклонити и све контакте који су везани за овај контакт.

en: Removing contact
sr: Уклањам пријатеља

en: _Remove
sr: _Уклони

note: add chat button
en: _Chat
sr: Ћа_скање

note: add SMS button
en: _SMS
sr: _СМС

[ctx: menu item]
en: _Audio Call
sr: _Аудио позив

[ctx: menu item]
en: _Video Call
sr: _Видео позив

en: _Previous Conversations
sr: _Претходни разговори

en: Send File
sr: Пошаљи датотеку

en: Share My Desktop
sr: Дели моју радну површ

en: Favorite
sr: Омиљени

en: Infor_mation
sr: _Подаци

[ctx: Edit individual (contextual menu)]
en: _Edit
sr: _Уреди

note: send invitation
en: Inviting you to this room
sr: Позивам вас у ову собу

en: _Invite to Chat Room
sr: Позов_и у собу за ћаскање

en: _Add Contact…
sr: Дод_ај пријатеља…

en: Do you really want to remove the group '%s'?
sr: Да ли сте сигурни да желите да уклоните групу „%s“?

en: Removing group
sr: Уклањам групу

en: Re_name
sr: Пре_именуј

en: Channels:
sr: Канали:

en: Country ISO Code:
sr: ИСО код државе:

en: Country:
sr: Држава:

en: State:
sr: Република:

en: City:
sr: Град:

en: Area:
sr: Област:

en: Postal Code:
sr: Поштански код:

en: Street:
sr: Улица:

en: Building:
sr: Зграда:

en: Floor:
sr: Спрат:

en: Room:
sr: Соба:

en: Text:
sr: Текст:

en: Description:
sr: Опис:

en: URI:
sr: Адреса:

en: Accuracy Level:
sr: Ниво тачности:

en: Error:
sr: Грешка:

en: Vertical Error (meters):
sr: Усправна грешка (у метрима):

en: Horizontal Error (meters):
sr: Водоравна грешка (у метрима):

en: Speed:
sr: Брзина:

en: Bearing:
sr: Правац:

en: Climb Speed:
sr: Брзина пењања:

en: Last Updated on:
sr: Последњи пут ажурирано:

en: Longitude:
sr: Географска дужина:

en: Latitude:
sr: Географска ширина:

en: Altitude:
sr: Висина:

en: Location
sr: Место

en: %B %e, %Y at %R UTC
sr: %e.%d.%Y у %R КУВ

note: Alias
en: Alias:
sr: Надимак:

note: Translators: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier:
sr: Идентификатор:

en: Linked contact containing %u contact | Linked contacts containing %u contacts
sr[0]: Увезани пријатељ садржи %u контакт
sr[1]: Увезани пријатељ садржи %u контакта
sr[2]: Увезани пријатељ садржи %u контаката
sr[3]: Увезани пријатељ садржи један контакт

en: <b>Location</b> at (date)
sr: <b>Локација</b> у (датум)

en: Online from a phone or mobile device
sr: На вези преко телефона или мобилног уређаја

en: Empathy can automatically discover and chat with the people connected on the same network as you. If you want to use this feature, please check that the details below are correct.
sr: Писмоноша може аутоматски да открије и ћаска са људима који су повезани на исту мрежу као и ви. Ако желите да користите ову могућност, проверите да ли су детаљи испод тачни.

en: People nearby
sr: Људи у околини

en: You can change these details later or disable this feature by choosing <span style="italic">Edit → Accounts</span> in the Contact List.
sr: Можете касније да измените те детаље или да искључите ову могућност тако што ћете изабрати <span style="italic">Уреди → Налози</span> са списка контаката.

en: History
sr: Историјат

en: Show
sr: Прикажи

en: Search
sr: Потражи

en: Chat in %s
sr: Ћаскање у %s

en: Chat with %s
sr: Ћаскање са %s

en: %s second | %s seconds
sr[0]: %s секунде
sr[1]: %s секунде
sr[2]: %s секунди
sr[3]: једне секунде

en: %s minute | %s minutes
sr[0]: %s минута
sr[1]: %s минута
sr[2]: %s минута
sr[3]: једног минута

en: Call took %s, ended at %s
sr: Позив је започет %s, а завршен је %s

en: Today
sr: Данас

en: Yesterday
sr: Јуче

note: Translators: A date such as '23 May 2010' (strftime format)
en: %e %B %Y
sr: %e. %B %Y.

en: Anytime
sr: Било кад

en: Anyone
sr: Било ко

en: Who
sr: Ко

en: When
sr: Када

en: Anything
sr: Било шта

en: Text chats
sr: Писана ћаскања

en: Calls
sr: Позиви

en: Incoming calls
sr: Долазни позиви

en: Outgoing calls
sr: Одлазећи позиви

en: Missed calls
sr: Пропуштени позиви

en: What
sr: Шта

en: Are you sure you want to delete all logs of previous conversations?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете све дневнике претходних разговора?

en: Clear All
sr: Очисти све

en: Delete from:
sr: Обриши од:

en: _File
sr: _Датотека

en: _Edit
sr: Изм_ени

en: Delete All History…
sr: Обриши сав историјат…

en: Profile
sr: Профил

en: Chat
sr: Ћаскање

en: Video
sr: Видео

en: page 2
sr: страна 2

en: <span size="x-large">Loading…</span>
sr: <span size="x-large">Учитавам…</span>

en: What kind of chat account do you have?
sr: Који тип налога за ћаскање имате?

en: Add new account
sr: Додајте нови налог

en: Enter a contact identifier or phone number:
sr: Унесите одредник контакта или телефонски број:

note: add video button
en: _Video Call
sr: _Видео позив

note: add audio button
en: _Audio Call
sr: _Аудио позив

note: Tweak the dialog
en: New Call
sr: Нови позив

en: The contact is offline
sr: Контакт није на вези

en: The specified contact is either invalid or unknown
sr: Наведени контакт или је неисправан или непознат

en: The contact does not support this kind of conversation
sr: Контакт не подржава ову врсту разговора

en: The requested functionality is not implemented for this protocol
sr: Захтевана функционалност није примењена за овај протокол

en: Could not start a conversation with the given contact
sr: Не могу да започнем разговор са датим контактом

en: You are banned from this channel
sr: Избачени сте са овог канала

en: This channel is full
sr: Овај канал је пун

en: You must be invited to join this channel
sr: Морате бити позвани да се придружите овом каналу

en: Can't proceed while disconnected
sr: Не могу да наставим док је веза прекинута

en: Permission denied
sr: Приступ је одбијен

en: There was an error starting the conversation
sr: Дошло је до грешке приликом започињања разговора

note: Tweak the dialog
en: New Conversation
sr: Нови разговор

en: Password Required
sr: Потребна је лозинка

note: COL_STATUS_TEXT COL_STATE_ICON_NAME COL_STATE COL_DISPLAY_MARKUP COL_STATUS_CUSTOMISABLE COL_TYPE
en: Custom Message…
sr: Произвољна порука…

en: Edit Custom Messages…
sr: Уреди произвољне поруке…

en: Click to remove this status as a favorite
sr: Кликните да уклоните ову поруку стања из омиљених

en: Click to make this status a favorite
sr: Кликните да поставите ову поруку стања као омиљену

note: Translators: %s is a status message like 'At the pub' for example
en: <b>Current message: %s</b>
    <small><i>Press Enter to set the new message or Esc to cancel.</i></small>
sr: <b>Тренутна порука: %s</b>
    <small><i>Притисните „Унеси“ да подесите нову поруку или „Изађи“ да откажете.</i></small>

en: Set status
sr: Постави стање

note: Custom messages
en: Custom messages…
sr: Произвољне поруке…

en: _Match case
sr: _Упореди величину слова

en: Find:
sr: Тражи:

en: _Previous
sr: _Претходно

en: _Next
sr: _Следеће

en: Mat_ch case
sr: _Упореди величину слова

en: Phrase not found
sr: Израз није пронађен

en: Received an instant message
sr: Примљена је брза порука

en: Sent an instant message
sr: Послата је брза порука

en: Incoming chat request
sr: Долазни захтев за ћаскање

en: Contact connected
sr: Пријатељ је на вези

en: Contact disconnected
sr: Пријатељ је отишао са везе

en: Connected to server
sr: Повезан са сервером

en: Disconnected from server
sr: Откачени сте са сервера

en: Incoming voice call
sr: Долазни позив за разговор

en: Outgoing voice call
sr: Одлазни позив за разговор

en: Voice call ended
sr: Позив за разговор је завршен

en: Edit Custom Messages
sr: Уреди произвољне поруке

en: Subscription Request
sr: Захтев за претплату

en: %s would like permission to see when you are online
sr: %s тражи одобрење да види када сте на вези

en: _Decline
sr: _Одбиј

en: _Accept
sr: _Прихвати

en: Message edited at %s
sr: Порука је уређена %s

en: Normal
sr: Нормално

en: The identity provided by the chat server cannot be verified.
sr: Идентитет сервера за ћаскање не може бити проверен.

en: The certificate is not signed by a Certification Authority.
sr: Уверење није потписао Издавач уверења.

en: The certificate has expired.
sr: Уверење је истекло.

en: The certificate hasn't yet been activated.
sr: Уверење још увек није активирано.

en: The certificate does not have the expected fingerprint.
sr: Уверење нема очекивани отисак.

en: The hostname verified by the certificate doesn't match the server name.
sr: Име домаћина које је проверено у уверењеу се не слаже са именом сервера.

en: The certificate is self-signed.
sr: Уверење је самопотписано.

en: The certificate has been revoked by the issuing Certification Authority.
sr: Уверење је повукао Издавач уверења који га је и издао.

en: The certificate is cryptographically weak.
sr: Уверење је криптографски слабо.

en: The certificate length exceeds verifiable limits.
sr: Дужина уверења премашује границе које се могу проверити.

en: The certificate is malformed.
sr: Уверење није исправано.

en: Expected hostname: %s
sr: Очекивано име домаћина: %s

en: Certificate hostname: %s
sr: Име домаћина уверења: %s

en: C_ontinue
sr: _Настави

en: Untrusted connection
sr: Неповерљива веза

en: This connection is untrusted. Would you like to continue anyway?
sr: Ова веза није од поверења. Желите ли ипак да наставите?

en: Remember this choice for future connections
sr: Запамти овај избор за наредне везе

en: Certificate Details
sr: Детаљи уверења

en: Unable to open URI
sr: Не могу да отворим адресу

en: Select a file
sr: Изаберите датотеку

en: Insufficient free space to save file
sr: Нема довољно слободног места за чување датотеке

en: %s of free space are required to save this file, but only %s is available. Please choose another location.
sr: Потребно је %s за снимање ове датотеке, али је доступно само %s. Одаберите друго место за снимање.

en: Incoming file from %s
sr: Долазећа датотека од %s

note: Copy Link Address menu item
en: _Copy Link Address
sr: Умножи _адресу везе

note: Open Link menu item
en: _Open Link
sr: Отвори _везу

note: Inspector
en: Inspect HTML
sr: Испитај ХТМЛ

en: Top Contacts
sr: Најбољи пријатељи

en: People Nearby
sr: Људи у околини

en: Ungrouped
sr: Негруписано

note: Add a prefix explaining that something goes wrong when trying to * fetch contact's presence.
en: Server cannot find contact: %s
sr: Сервер не може да нађе контакт: %s

en: An Instant Messaging client for GNOME
sr: Гномов програм за брзе поруке

en: Don't display any dialogs; do any work (eg, importing) and exit
sr: Не приказуј ниједно прозорче; уради посао који имаш (нпр. увожење) и изађи

en: Don't display any dialogs unless there are only "People Nearby" accounts
sr: Не приказуј ниједно прозорче осим ако не постоје само налози „Људи у близини“

en: Initially select given account (eg, gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)
sr: Почетно изабирање датог налога (нпр. gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)

en: <account-id>
sr: <идентификација налога>

en: - Empathy Accounts
sr: — Налози Писмоноше

en: Empathy Accounts
sr: Налози Писмоноше

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * unsaved changes
en: There are unsaved modifications to your %.50s account.
sr: Постоје несачуване измене на вашем налогу %.50s.

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * an unsaved new account
en: Your new account has not been saved yet.
sr: Ваш нови налог још није сачуван.

en: Connecting…
sr: Повезујем се…

en: Offline — %s
sr: Неповезан — %s

en: Disconnected — %s
sr: Веза је прекинута — %s

en: Offline — No Network Connection
sr: Неповезан — Нема мрежне везе

en: Unknown Status
sr: Непознато стање

en: This account has been disabled because it relies on an old, unsupported backend. Please install telepathy-haze and restart your session to migrate the account.
sr: Овај налог је искључен зато што се заснива на старом, неподржаном позадинцу. Инсталирајте „telepathy-haze“ и поново покрените вашу сесију да преместите налог.

en: Offline — Account Disabled
sr: Неповезан — Налог је онемогућен

en: Edit Connection Parameters
sr: Уредите параметре повезивања

en: _Edit Connection Parameters…
sr: _Уреди параметре повезивања…

en: Do you want to remove %.50s from your computer?
sr: Да ли желите да уклоните „%.50s“ са вашег рачунара?

en: This will not remove your account on the server.
sr: Ово неће уклонити ваш налог на серверу.

en: You are about to select another account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
sr: Овим ћете изабрати други налог, занемаривши унете измене.
    Да ли сигурно желите да наставите?

note: Menu item: to enabled/disable the account
en: _Enabled
sr: _Укључен

note: Menu item: Rename
en: Rename
sr: Преименуј

en: _Skip
sr: _Прескочи

en: _Connect
sr: _Повежи се

en: You are about to close the window, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
sr: Овим ћете затворити прозор, занемаривши унете измене.
    Да ли сигурно желите да наставите?

note: Tweak the dialog
en: Messaging and VoIP Accounts
sr: Налози за дописивање и VoIP

en: Add…
sr: Додај…

en: _Import…
sr: _Увези…

en: Loading account information
sr: Учитавам податке о налогу

en: To add a new account, you first have to install a backend for each protocol you want to use.
sr: Да додате нови налог, прво морате да инсталирате прикључке за све протоколе које желите да користите.

en: No protocol backends installed
sr: Нису инсталирани позадинци протокола

en:  - Empathy authentication client
sr:  — Интернет писмоноша клијент пријаве

en: Empathy authentication client
sr: Интернет писмоноша клијент пријаве

en: Don't connect on startup
sr: Не повезуј се по покретању

en: Don't display the contact list or any other dialogs on startup
sr: Не приказуј списак пријатеља нити било које друго прозорче по покретању

en: - Empathy IM Client
sr: — Интернет писмоноша за брзе поруке

en: Error contacting the Account Manager
sr: Грешка при комуникацији са Управником налога

en: There was an error while trying to connect to the Telepathy Account Manager. The error was:
    
    %s
sr: Дошло је до грешке при повезивању са Управником налога Телепатије. Грешка је била:
    
    %s

en: In a call
sr: Долазни позив

en: - Empathy Audio/Video Client
sr: — Интернет писмоноша Аудио/Видео клијент

en: Empathy Audio/Video Client
sr: Интернет писмоноша Аудио/Видео клијент

en: %s just tried to call you, but you were in another call.
sr: %s је покушао да вас зове, али сте ви били на другој вези.

en: Incoming call
sr: Долазни позив

en: Incoming video call from %s
sr: Долазни видео позив од %s

en: Incoming call from %s
sr: Позива вас „%s“

en: Reject
sr: Одбаци

en: Answer
sr: Јави се

note: translators: Call is a noun and %s is the contact name. This string * is used in the window title
en: Call with %s
sr: Позив са корисником %s

en: The IP address as seen by the machine
sr: ИП адреса како је види овај рачунар

en: The IP address as seen by a server on the Internet
sr: ИП адреса како је види сервер на интернету

en: The IP address of the peer as seen by the other side
sr: ИП адреса вршњака како је види друга страна

en: The IP address of a relay server
sr: ИП адреса релејног сервера

en: The IP address of the multicast group
sr: ИП адреса групе за вишеструко емитовање

en: Unknown
sr: Непознато

en: On hold
sr: На чекању

en: Mute
sr: Утишај

en: Duration
sr: Трајање

en: Technical Details
sr: Технички детаљи

en: %s's software does not understand any of the audio formats supported by your computer
sr: Програм %s не разуме ниједан звучни формат који подржава ваш рачунар

en: %s's software does not understand any of the video formats supported by your computer
sr: Програм %s не разуме ниједан видео формат који подржава ваш рачунар

en: Can't establish a connection to %s. One of you might be on a network that does not allow direct connections.
sr: Не могу да успоставим везу са %s. Можда је неко од вас двоје на мрежи која не дозвољава директне везе.

en: There was a failure on the network
sr: Дошло је до грешке у мрежи

en: The audio formats necessary for this call are not installed on your computer
sr: Звучни формати потребни за овај позив нису инсталирани на вашем рачунару

en: The video formats necessary for this call are not installed on your computer
sr: Видео формати потребни за овај позив нису инсталирани на вашем рачунару

en: Something unexpected happened in a Telepathy component. Please <a href="%s">report this bug</a> and attach logs gathered from the 'Debug' window in the Help menu.
sr: Нешто неочекивано се десило у компоненти Телепатије. Пријавите <a href=„%s“>ову грешку</a> и прикачите дневнике покупљене из прозора „Отклањање грешака“ у изборнику „Помоћ“.

en: There was a failure in the call engine
sr: Дошло је до грешке у мотору за позиве

en: The end of the stream was reached
sr: Достигнут је крај тока

en: Can't establish audio stream
sr: Не могу да успоставим звучни ток

en: Can't establish video stream
sr: Не могу да успоставим видео ток

en: Your current balance is %s.
sr: Ваше тренутно стање је %s.

en: Sorry, you don’t have enough credit for that call.
sr: Извините, али немате довољно кредита за овај позив.

en: Top Up
sr: Допуни

en: _Call
sr: _Позови

en: _Microphone
sr: Ми_крофон

en: _Camera
sr: _Камерица

en: _Settings
sr: _Подешавања

en: _View
sr: Пре_глед

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _Debug
sr: _Уклањање грешака

en: _GStreamer
sr: _Гстример

en: _Telepathy
sr: _Телепатија

en: Swap camera
sr: Размени камеру

en: Minimise me
sr: Умањи ме

en: Maximise me
sr: Увећај ме

en: Disable camera
sr: Искључите камерицу

en: Hang up
sr: Прекини

en: Hang up current call
sr: Прекините тренутни позив

en: Video call
sr: Видео позив

en: Start a video call
sr: Започните видео позив

en: Start an audio call
sr: Започните аудио позив

en: Show dialpad
sr: Прикажи бројчаник

en: Display the dialpad
sr: Прикажите бројчаник

en: Toggle video transmission
sr: Укључи/искључи пренос видеа

en: Toggle audio transmission
sr: Укључи/искључи пренос звука

en: Encoding Codec:
sr: Кодек за кодирање:

en: Decoding Codec:
sr: Кодек за декодирање:

en: Remote Candidate:
sr: Удаљени кандидат:

en: Local Candidate:
sr: Локални кандидат:

en: Audio
sr: Звук

en: - Empathy Chat Client
sr: — Писмоноша програм за ћаскање

en: Name
sr: Име

en: Room
sr: Соба

en: Auto-Connect
sr: Аутоматско повезивање

en: Manage Favorite Rooms
sr: Уреди омиљене собе

en: Close this window?
sr: Да затворим овај прозор?

en: Closing this window will leave %s. You will not receive any further messages until you rejoin it.
sr: Затварањем овог прозора биће напуштено %s. Нећете примати никакве будуће поруке све док се поново не придружите.

en: Closing this window will leave a chat room. You will not receive any further messages until you rejoin it. | Closing this window will leave %u chat rooms. You will not receive any further messages until you rejoin them.
sr[0]: Затварањем овог прозора биће напуштена %u соба за ћаскање. Нећете примати никакве будуће поруке све док се поново не придружите.
sr[1]: Затварањем овог прозора биће напуштене %u собе за ћаскање. Нећете примати никакве будуће поруке све док се поново не придружите.
sr[2]: Затварањем овог прозора биће напуштено %u соба за ћаскање. Нећете примати никакве будуће поруке све док се поново не придружите.
sr[3]: Затварањем овог прозора биће напуштена једна соба за ћаскање. Нећете примати никакве будуће поруке све док се поново не придружите.

en: Leave %s?
sr: Да напустим %s?

en: You will not receive any further messages from this chat room until you rejoin it.
sr: Нећете примати никакве будуће поруке из ове собе за ћаскање све док јој се поново не придружите.

en: Close window
sr: Затвори прозор

en: Leave room
sr: Напусти собу

en: %s (%d unread) | %s (%d unread)
sr[0]: %s (%d непрочитана)
sr[1]: %s (%d непрочитане)
sr[2]: %s (%d непрочитаних)
sr[3]: %s (једна непрочитана)

en: %s (and %u other) | %s (and %u others)
sr[0]: %s (и %u друга)
sr[1]: %s (и %u друге)
sr[2]: %s (и %u других)
sr[3]: %s (и једна друга)

en: %s (%d unread from others) | %s (%d unread from others)
sr[0]: %s (%d непрочитана од осталих)
sr[1]: %s (%d непрочитане од осталих)
sr[2]: %s (%d непрочитаних од осталих)
sr[3]: %s (једна непрочитана од осталих)

en: %s (%d unread from all) | %s (%d unread from all)
sr[0]: %s (%d непрочитана од свих)
sr[1]: %s (%d непрочитане од свих)
sr[2]: %s (%d непрочитаних од свих)
sr[3]: %s (једна непрочитана од свих)

en: SMS:
sr: СМС:

en: Sending %d message | Sending %d messages
sr[0]: Шаљем %d поруку
sr[1]: Шаљем %d поруке
sr[2]: Шаљем %d порука
sr[3]: Шаљем једну поруку

en: Typing a message.
sr: Пише поруку.

en: _Conversation
sr: _Разговор

en: C_lear
sr: _Очисти

en: Insert _Smiley
sr: Убаци _смешак

en: _Favorite Chat Room
sr: Омиљена соба за _ћаскање

en: Notify for All Messages
sr: Обавести за све поруке

en: _Show Contact List
sr: Прикажи _списак пријатеља

en: Invite _Participant…
sr: Позови _учеснике…

en: _Join Chat
sr: _Приступи ћаскању

en: Le_ave Chat
sr: _Напусти ћаскање

en: C_ontact
sr: _Пријатељ

en: _Tabs
sr: _Језичци

en: _Previous Tab
sr: Пре_тходни језичак

en: _Next Tab
sr: Сле_дећи језичак

en: _Undo Close Tab
sr: _Опозови затварање језичка

en: Move Tab _Left
sr: Премести језичак _лево

en: Move Tab _Right
sr: Премести језичак _десно

en: _Detach Tab
sr: _Откачи језичак

en: Show a particular service
sr: Прикажи посебну услугу

en: - Empathy Debugger
sr: — Отклањање грешака Писмоноше

en: Empathy Debugger
sr: Отклањање грешака Писмоноше

en: Save
sr: Сачувај

en: Pastebin link
sr: Веза канте одлагања

en: Pastebin response
sr: Одговор канте одлагања

en: Data too large for a single paste. Please save logs to file.
sr: Подаци су превелики за једно одлагање. Сачувајте записнике у датотеку.

en: Debug Window
sr: Прозор за отклањање грешака

en: Send to pastebin
sr: Пошаљи у канту одлагања

en: Pause
sr: Пауза

en: Level
sr: Ниво

en: Debug
sr: Уклањање грешака

en: Info
sr: Подаци

en: Message
sr: Порука

en: Warning
sr: Упозорење

en: Critical
sr: Критичан

en: Error
sr: Грешка

en: Even if they don't display passwords, logs can contain sensitive information such as your list of contacts or the messages you recently sent or received.
    If you don't want to see such information available in a public bug report, you can choose to limit the visibility of your bug to Empathy developers when reporting it by displaying the advanced fields in the <a href="https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=empathy">bug report</a>.
sr: Чак и ако они не прикажу лозинке, дневници могу да садрже осетљиве податке као што је ваш списак контаката или поруке које сте недавно послали или примили.
    Ако не желите да видите такве податке доступне у јавном извештају о грешкама, можете да изаберете да ограничите видљивост ваших грешака програмерима Интернет писмоноше када извештавате о њима приказујући напредна поља у <a href="https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=empathy">извештају о грешци</a>.

en: Time
sr: Време

en: Domain
sr: Домен

en: Category
sr: Категорија

en: Level
sr: Ниво

en: The selected connection manager does not support the remote debugging extension.
sr: Изабрани управник везе не подржава проширење за удаљено отклањање грешака.

en: Incoming video call
sr: Долазни видео позив

en: %s is video calling you. Do you want to answer?
sr: %s вас зове видео позивом. Желите ли да се јавите?

en: %s is calling you. Do you want to answer?
sr: %s вас зове. Желите ли да се јавите?

en: _Reject
sr: _Одбаци

en: _Answer
sr: _Јави се

en: _Answer with video
sr: Одговори са _видеом

en: Room invitation
sr: Позивнице за собу

en: Invitation to join %s
sr: Позивница да се придружите у %s

en: %s is inviting you to join %s
sr: %s вас позива да се придружите %s

en: _Join
sr: _Прикључи се

en: %s invited you to join %s
sr: %s вас позива да се придружите %s

en: You have been invited to join %s
sr: Позвани сте да се придружите у %s

en: Incoming file transfer from %s
sr: Долазни пренос датотеке од %s

en: Password required
sr: Потребна је лозинка

en: 
    Message: %s
sr: 
    Порука: %s

[ctx: file transfer percent]
en: Unknown
sr: Непознато

en: %s of %s at %s/s
sr: %s од %s при %s/s

en: %s of %s
sr: %s од %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Receiving "%s" from %s
sr: Примам „%s“ од %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Sending "%s" to %s
sr: Шаљем „%s“ за %s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: Error receiving "%s" from %s
sr: Грешка при примању „%s“ од %s

en: Error receiving a file
sr: Грешка при примању датотеке

en: Error sending "%s" to %s
sr: Грешка при слању „%s“ за %s

en: Error sending a file
sr: Грешка при слању датотеке

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" received from %s
sr: „%s“ је примљен од %s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" sent to %s
sr:  „%s“ је послат за %s

en: File transfer completed
sr: Пренос датотеке је завршен

en: Waiting for the other participant's response
sr: Чекам на одговор друге стране

en: Checking integrity of "%s"
sr: Проверавам интегритет датотеке „%s“

en: Hashing "%s"
sr: Тражим хеш датотеке „%s“

en: File
sr: Датотека

en: Remaining
sr: Преостало

en: File Transfers
sr: Преноси датотека

en: Remove completed, canceled and failed file transfers from the list
sr: Уклони завршене, отказане и неуспешне преносе датотека са списка

en: _Import
sr: _Увези

en: No accounts to import could be found. Empathy currently only supports importing accounts from Pidgin.
sr: Нисам пронашао ниједан налог за увоз. Интернет писмоноша тренутно подржава само увожење налога из Пиџина.

en: Import Accounts
sr: Увезите налоге

note: Translators: this is the header of a treeview column
en: Import
sr: Увези

en: Protocol
sr: Протокол

en: Source
sr: Извор

en: Invite Participant
sr: Позови учеснике

en: Choose a contact to invite into the conversation:
sr: Изаберите пријатеља за позивање у овај разговор:

en: Invite
sr: Позови

en: Chat Room
sr: Соба за ћаскање

en: Members
sr: Чланови

en: Failed to list rooms
sr: Нисам успео да испишем собе

en: %s
    Invite required: %s
    Password required: %s
    Members: %s
sr: %s
    Потребна позивница: %s
    Потребна лозинка: %s
    Чланови: %s

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Join Room
sr: Придружи се соби

en: Enter the room name to join here or click on one or more rooms in the list.
sr: Овде унесите име собе за придруживање или кликните на неку од соба на списку.

en: _Room:
sr: _Соба:

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account&apos;s server
sr: Унесите сервер који угошћава собе, или оставите празно ако су собе на серверу на којем вам је налог

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account's server
sr: Унесите сервер који угошћава собе, или оставите празно ако су собе на серверу на којем вам је налог

en: _Server:
sr: _Сервер:

en: Couldn't load room list
sr: Не могу да учитам списак соба

en: Room List
sr: Списак соба

en: Respond
sr: Одговори

en: Answer with video
sr: Одговори са видеом

en: Decline
sr: Одбиј

en: Accept
sr: Прихвати

note: translators: the 'Provide' button is displayed in a notification * bubble when Empathy is asking for an account password; clicking on it * brings the password popup.
en: Provide
sr: Обезбеди

en: Message received
sr: Порука је примљена

en: Message sent
sr: Порука је послата

en: New conversation
sr: Нови разговор

en: Contact comes online
sr: Пријатељ се пријавио

en: Contact goes offline
sr: Пријатељ се одјавио

en: Account connected
sr: Налог је на вези

en: Account disconnected
sr: Налог није на вези

en: Language
sr: Језик

note: translators: Contact name for the chat theme preview
en: Juliet
sr: Паја

note: translators: Contact name for the chat theme preview
en: Romeo
sr: Јаре

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: O Romeo, Romeo, wherefore art thou Romeo?
sr: Јао, куме, готов сам!! Ја сам бивши човек!!!

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Deny thy father and refuse thy name;
sr: Пајо, шта је било, Пајооо??

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Or if thou wilt not, be but sworn my love
sr: Како шта је било?? Нема је више, украли су ми је!!

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: And I'll no longer be a Capulet.
sr: Шта су ти украли, Пајо?? Штаааа??

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Shall I hear more, or shall I speak at this?
sr: Како шта?? Ама лађу, украли су ми лађу!! Јао мени!!!

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Juliet has disconnected
sr: Сав очајан, Паја је прекинуо везу.

en: Preferences
sr: Поставке

en: Show groups
sr: Приказује групе

en: Show account balances
sr: Приказује помоћника налога

en: Contact List
sr: Списак пријатеља

en: Start chats in:
sr: Започни ћаскања у:

en: new ta_bs
sr: новим _језичцима

en: new _windows
sr: новим _прозорима

en: Show _smileys as images
sr: Прикажи слике _смешака

en: Show contact _list in rooms
sr: Прикажи списак _пријатеља у собама

en: Log conversations
sr: Забележи разговоре

en: Display incoming events in the notification area
sr: Прикажи долазне догађаје у обавештајној зони

en: _Automatically connect on startup
sr: _Сам се повежи након покретања

en: Behavior
sr: Понашање

en: General
sr: Опште

en: _Enable bubble notifications
sr: _Омогући обавештења у облачићима

en: Disable notifications when _away or busy
sr: Искључи обавештења када сам _одсутан или заузет

en: Enable notifications when the _chat is not focused
sr: Омогући обавештења када _ћаскања нису у фокусу

en: Enable notifications when a contact comes online
sr: Омогући обавештења када пријатељ дође на мрежу

en: Enable notifications when a contact goes offline
sr: Омогући обавештења када пријатељ оде са мреже

en: Notifications
sr: Обавештења

en: _Enable sound notifications
sr: Омогући _звучна обавештења

en: Disable sounds when _away or busy
sr: Искључи звуке када сам _одсутан или заузет

en: Play sound for events
sr: Пусти звук за догађаје

en: Sounds
sr: Звуци

en: Use _echo cancellation to improve call quality
sr: Користи уклањање _одјека да побољшаш квалитет позива

en: Echo cancellation helps to make your voice sound clearer to the other person, but may cause problems on some computers. If you or the other person hear strange noises or glitches during calls, try turning echo cancellation off and restarting the call.
sr: Уклањање одјека чини да ваш глас другој особи звучи јасније, али може да изазове проблеме на неким рачунарима. Ако ви или ваш саговорник чујете чудне шумове или крчање за време позива, покушајте да искључите уклањање одјека и поново покрените позив.

en: _Publish location to my contacts
sr: Објави локацију мојим _пријатељима

en: Reduced location accuracy means that nothing more precise than your city, state and country will be published.  GPS coordinates will be accurate to 1 decimal place.
sr: Умањена тачност локације значи да ће најтачнији објављени подаци о вашој локацији бити град и држава.  ГПС координате ће бити тачне до 1. децимале.

note: To translators: The longitude and latitude are rounded to closest 0,1 degrees, so for example 146,2345° is rounded to round(146,2345*10)/10 = 146,2 degrees.
en: _Reduce location accuracy
sr: Умањи _тачност локације

en: Privacy
sr: Приватност

en: The list of languages reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
sr: Овај списак језика представља само оне језике за које имате инсталиране речнике.

en: Enable spell checking for languages:
sr: Омогући проверу правописа за следеће језике:

en: Spell Checking
sr: Провера писања

en: Chat Th_eme:
sr: _Тема ћаскања:

en: Variant:
sr: Варијанта:

en: Themes
sr: Теме

en: Provide Password
sr: Унесите лозинку

en: Disconnect
sr: Прекини везу

en: You need to set up an account to see contacts here.
sr: Морате да подесите налог да бисте овде видели контакте.

en: Sorry, %s accounts can’t be used until your %s software is updated.
sr: Извините, %s налози не могу бити коришћени све док не ажурирате ваш %s софтвер.

en: Windows Live
sr: Виндоуз уживо

en: Google Talk
sr: Гугл разговор

en: Facebook
sr: Фејсбук

note: translators: %s is an account name like 'Facebook' or 'Google Talk'
en: %s account requires authorisation
sr: %s налог захтева овлашћење

en: Online Accounts
sr: Налози на мрежи

en: Update software…
sr: Ажурирај софтвер…

en: Reconnect
sr: Поново се повежи

en: Edit Account
sr: Измени налог

en: Close
sr: Затвори

en: Top up account
sr: Допуните кредит налога

en: You need to enable one of your accounts to see contacts here.
sr: Морате да укључите један од ваших налога да бисте овде видели контакте.

note: translators: argument is an account name
en: You need to enable %s to see contacts here.
sr: Морате да укључите %s да бисте овде видели контакте.

en: Change your presence to see contacts here
sr: Измените ваше присуство да видите контакте

en: No match found
sr: Нема поклапања

en: You haven't added any contacts yet
sr: Још увек нисте додали ниједан контакт

en: No online contacts
sr: Нема конаката на мрежи

en: _New Conversation…
sr: _Нови разговор…

en: New _Call…
sr: Нови _позив…

en: Contacts
sr: Пријатељи

en: _Add Contacts…
sr: _Додај пријатеља…

en: _Search for Contacts…
sr: _Тражи пријатеље…

en: _Blocked Contacts
sr: _Блокирани пријатељи

en: _Rooms
sr: _Собе

en: _Join…
sr: _Приступи…

en: Join _Favorites
sr: Придружи се _омиљеним

en: _Manage Favorites
sr: _Уреди омиљене

en: _File Transfers
sr: Преноси _датотека

en: _Accounts
sr: _Налози

en: P_references
sr: _Поставке

en: Help
sr: Помоћ

en: About
sr: О програму

en: _Quit
sr: _Изађи

en: Account settings
sr: Подешавања налога

en: Go _Online
sr: Иди _на мрежу

en: Show _Offline Contacts
sr: Прикажи _контакте ван мреже

en: Status
sr: Стање

en: Done
sr: Обављено

en: Please enter your account details
sr: Унесите појединости вашег налога

en: Edit %s account options
sr: Уредите могућности налога %s

en: Integrate your IM accounts
sr: Обједините ваше налоге брзих порука
