empathy - en to ug translation catalogue (923 entries)

en: IM Client
ug: ئالاقە كېلىشىمى

en: Empathy Internet Messaging
ug: Empathy ئىنتېرنېت مۇڭداشقۇسى

en: Chat on Google Talk, Facebook, MSN and many other chat services
ug: Google Talk، Facebook، MSN ۋە باشقا سۆھبەت مۇلازىمەتلىرىنى ئىشلىتىپ پاراڭلىشىش

en: chat;talk;im;message;irc;voip;gtalk;facebook;jabber;
ug: chat;talk;im;message;irc;voip;gtalk;facebook;jabber;سۆھبەت;پاراڭ;مۇڭداشقۇ;ئۇچۇر;

en: Connection managers should be used
ug: باغلىنىش باشقۇرغۇچىسى ئىشلىتىلىشى كېرەك

en: Whether connectivity managers should be used to automatically disconnect/reconnect.
ug: باغلىنىش باشقۇرغۇچىسى ئاپتوماتىك ئۈزۈلۈش/قايتا باغلىنىشنى باشقۇرامدۇ يوق

en: Empathy should auto-connect on startup
ug: قوزغالغان ھامان Empathy ئاپتوماتىك باغلانسۇن

en: Whether Empathy should automatically log into your accounts on startup.
ug: قوزغالغاندا ھېساباتقا ئاپتوماتىك كىرەمدۇ يوق.

en: Empathy should auto-away when idle
ug: بىكار ۋاقتىدا Empathy نىڭ ھالىتى ئاپتوماتىك ھالدا يوققا ئۆزگەرسۇن

en: Whether Empathy should go into away mode automatically if the user is idle.
ug: ئىشلەتكۈچى جىم تۇرسا، ئاپتوماتىك ھالدا ئورنىدا يوق ھالىتىگە كىرەمدۇ يوق.

en: Empathy default download folder
ug: تۇتاش كۆڭۈللەرنىڭ ئەسلىدىكى چۈشۈرۈش مۇندەرىجىسى

en: The default folder to save file transfers in.
ug: قوبۇل قىلغان ھۆججەتلەرنى ساقلايدىغان كۆڭۈلدىكى قىسقۇچ.

note: translators: Automatic tasks which are run once to port/update account settings. Ideally, this shouldn't be exposed to users at all, we just use a gsettings key here as an optimization to only run it only once.
en: Magic number used to check if sanity cleaning tasks should be run
ug: ساقلىق ساقلاش (ياكى بېجىرىملىك) ئېھتىياجىنى تەكشۈرگۈچى خىسلەتلىك سان

en: empathy-sanity-cleaning.c uses this number to check if the cleaning tasks should be executed or not. Users should not change this key manually.
ug: empathy-sanity-cleaning.c  مۇشۇ سانغا ئاساسەن تازىلاش تازىلىماسلىقنى بەلگىلەيدۇ. ئىشلەتكۈچى بۇ ئاچقۇچنى (تۈرنى ياكى خاسلىقنى) قولدا ئۆزگەرتمەسلىكى كېرەك

en: Show offline contacts
ug: توردا يوق ئالاقەداشلارنىمۇ كۆرسەت

en: Whether to show contacts that are offline in the contact list.
ug: ئالاقەداشلار تىزىمىدا  توردا يوق ئالاقەداشلارنى كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: Show Balance in contact list
ug: ئالاقەداش تىزىمىدا ھېساباتتىكى پۇلنى كۆرسەت

en: Whether to show account balances in the contact list.
ug: ئالاقەداشلار تىزىمىدا ھېساباتتىكى پۇللارنى كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: Hide main window
ug: ئاساسى كۆزنەكنى يوشۇر

en: Hide the main window.
ug: بۇ ئاساسى كۆزنەكنى يوشۇر

en: Default directory to select an avatar image from
ug: باش سۈرەتنى تاللايدىغان كۆڭۈلدىكى مۇندەرىجە

en: The last directory that an avatar image was chosen from.
ug: باش سۈرەت تاللانغان ئەڭ ئاخىرقى قىسقۇچ.

en: Open new chats in separate windows
ug: ئايرىم كۆزنەكتە يېڭى سۆھبەت باشلايدۇ

en: Always open a separate chat window for new chats.
ug: يېڭى سۆھبەت ئۈچۈن داۋاملىق يېڭى كۆزنەك ئىچىش

en: Display incoming events in the status area
ug: كەلگەن ھادىسىلەرنى ھالەت رايونىدا كۆرسەت

en: Display incoming events in the status area. If false, present them to the user immediately.
ug: كەلگەن ھادىسىلەرنى ھالەت رايونىدا كۆرسەت. ئەگەر تاللانمىسا(false بولسا)، ئىشلەتكۈچىگە شۇ ھامان كۆرسىتىدۇ.

en: The position for the chat window side pane
ug: سۆھبەت كۆزنىكىنىڭ يان كۆزنەكچىسىنىڭ ئورنى

en: The stored position (in pixels) of the chat window side pane.
ug: سۆھبەت كۆزنىكىنىڭ يان كۆزنىكىنىڭ ساقلاپ قويۇلغان ئورنى(پىكسېل)

en: Show contact groups
ug: ئالاقەداش گۇرۇپپىسى كۆرسەتسۇن

en: Whether to show groups in the contact list.
ug: ئالاقەداش تىزىمىدا گۇرۇپپىلارنى كۆرسىتەمدۇ.

en: Use notification sounds
ug: ئۇقتۇرۇش ئاۋازلىرىنى ئىشلەت

en: Whether to play a sound to notify of events.
ug: ھادىسىلەرنى ئاۋازلىق ئۇقتۇرۇش قىلامدۇ يوق.

en: Disable sounds when away
ug: ئايرىلغاندىكى ئاۋازنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Whether to play sound notifications when away or busy.
ug: ئالدىراش ياكى ئايرىلغان ھالەتكە ئۆتكەندە ئاۋازلىق ئۇقتۇرۇش قىلامدۇ يوق.

en: Play a sound for incoming messages
ug: ئۇچۇر كەلگەندە ئاۋاز چىقارسۇن

en: Whether to play a sound to notify of incoming messages.
ug: ئۇچۇر كەلگەندە ئاۋازلىق ئۇقتۇرۇش قىلامدۇ يوق.

en: Play a sound for outgoing messages
ug: ئۇچۇر ئەۋەتىلگەندە ئاۋاز چىقارسۇن

en: Whether to play a sound to notify of outgoing messages.
ug: ئۇچۇر ئەۋەتىلگەندە ئاۋازلىق ئۇقتۇرۇش قىلامدۇ يوق.

en: Play a sound for new conversations
ug: يېڭى سۆھبەت ئۈچۈن ئاۋاز قوي

en: Whether to play a sound to notify of new conversations.
ug: يېڭى سۆھبەتنىڭ باشلانغانلىقىنى ئاۋازلىق ئۇقتۇرۇش قىلامدۇ يوق.

en: Play a sound when a contact logs in
ug: ئالاقەداش كىرگەندە ئاۋاز چىقارسۇن

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging into the network.
ug: ئالاقەداشنىڭ تورغا كىرگىنى ئاۋازلىق ئۇقتۇرۇش قىلامدۇ يوق.

en: Play a sound when a contact logs out
ug: ئالاقەداش چىقىپ كەتكەندە ئاۋاز چىقارسۇن

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging out of the network.
ug: ئالاقەداشنىڭ توردىن چىقىپ كەتكىنىنى ئاۋازلىق ئۇقتۇرۇش قىلامدۇ يوق.

en: Play a sound when we log in
ug: كىرگەندە ئاۋاز چىقارسۇن

en: Whether to play a sound when logging into a network.
ug: تورغا كىرگەندە ئاۋازلىق ئۇقتۇرۇش قىلامدۇ يوق.

en: Play a sound when we log out
ug: چىقىپ كەتكەندە ئاۋاز چىقارسۇن

en: Whether to play a sound when logging out of a network.
ug: تور چىققاندا ئاۋازلىق ئۇقتۇرۇش قىلامدۇ يوق.

en: Enable popup notifications for new messages
ug: يېڭى خەت كەلگەندە سەكرىمە ئۇقتۇرۇش چىقارسۇن

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message.
ug: يېڭى ئۇچۇر تاپشۇرۇۋالغاندا سەكرىمە ئۇقتۇرۇش چىقىرامدۇ يوق.

en: Disable popup notifications when away
ug: يوق چاغدا سەكرىمە ئۇقتۇرۇشىنى چىقارمىسۇن

en: Whether to show popup notifications when away or busy.
ug: ئالدىراش ياكى ئايرىلغان ھالەتكە ئۆتكەندە سەكرىمە ئۇقتۇرۇش چىقىرامدۇ يوق.

en: Pop up notifications if the chat isn't focused
ug: سۆھبەت فوكۇسلانمىغاندا سەكرىمە ئۇقتۇرۇش چىقارسۇن

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message even if the chat is already opened, but not focused.
ug: سۆھبەت باشلانغان بىراق فوكۇسلانمىغاندا، ئۇچۇر كەلسە سەكرىمە ئۇقتۇرۇش چىقىرامدۇ يوق.

en: Pop up notifications when a contact logs in
ug: ئالاقەداش كىرگەندە سەكرىمە ئۇقتۇرۇش چىقارسۇن

en: Whether to show a popup notification when a contact goes online.
ug: ئالاقەداش تورغا چىققاندا سەكرىمە ئۇقتۇرۇش چىقىرامدۇ يوق.

en: Pop up notifications when a contact logs out
ug: ئالاقەداش چىقىپ كەتكەندە سەكرىمە ئۇقتۇرۇش چىقارسۇن

en: Whether to show a popup notification when a contact goes offline.
ug: ئالاقەداش توردىن يوقالغاندا سەكرىمە ئۇقتۇرۇش چىقىرامدۇ يوق.

en: Use graphical smileys
ug: رەسىملىك چىراي ئىپادىلىرىنى ئىشلەت

en: Whether to convert smileys into graphical images in conversations.
ug: سۆھبەتتە چىراي ئىپادىلىرىنى گرافىكقا ئايلاندۇرامدۇ يوق.

en: Show contact list in rooms
ug: ئۆيلەردىكى ئالاقەداشلار تىزىمىنى كۆرسەت

en: Whether to show the contact list in chat rooms.
ug: سۆھبەتخانىدا ئالاقەداش تىزىمىنى كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: Chat window theme
ug: سۆھبەت كۆزنەك ئۆرنىكى

en: The theme that is used to display the conversation in chat windows.
ug: سۆھبەت كۆزنىكىدە ئىشلىتىلىدىغان پاراڭلارنى كۆرسىتىشتە ئىشلىتىلىدىغان ئۆرنەك.

en: Chat window theme variant
ug: سۆھبەت كۆزنەك ئۆرنىكىنىڭ شالغۇت

en: The theme variant that is used to display the conversation in chat windows.
ug: سۆھبەت كۆزنىكىدىكى پاراڭلارنى كۆرسىتىشتە ئىشلىتىلىدىغان ئۆرنەك شالغۇتى.

en: Path of the Adium theme to use
ug: ئىشلىتىدىغان Adium ئۆرنەك(theme)نىڭ يولى

en: Path of the Adium theme to use if the theme used for chat is Adium. Deprecated.
ug: سۆھبەتنىڭ ئۆرنىكى Adium بولسا، ئىشلىتىدىغان Adium ئۆرنەكنىڭ يولى. تاشلىۋېتىلگەن.

en: Enable WebKit Developer Tools
ug: WebKit ئىجادىيەت قورالىنى قوزغات

en: Whether WebKit developer tools, such as the Web Inspector, should be enabled.
ug: Web Inspector غا ئوخشاش WebKit ئىجادىيەت قوراللىرىنى ئىناۋەتلىك قىلامدۇ يوق.

en: Inform other users when you are typing to them
ug: كىرگۈزۈۋاتقانلىقىمنى باشقىلار بىلسۇن

en: Whether to send the 'composing' or 'paused' chat states. Does not currently affect the 'gone' state.
ug: «ئالدىراش» ياكى «ۋاقىتلىق توختىدى» نى يوللامدۇ يوق. نۆۋەتتىكى «ئايرىلدى» ھالىتىگە تەسىر كۆرسەتمەيدۇ.

en: Use theme for chat rooms
ug: سۆھبەتخانىلارغا ئۆرنەك ئىشلەت

en: Whether to use the theme for chat rooms.
ug: بۇ ئۆرنەكنى سۆھبەتخانا كۆزنىكىگە ئىشلىتەمدۇ يوق.

en: Spell checking languages
ug: ئىملا تەكشۈرۈش تىلى

en: Comma-separated list of spell checker languages to use (e.g. "en, fr, nl").
ug: ئىملا تەكشۈرۈشتە ئىشلىتىدىغان تىللارنىڭ تىزىمى(پەس بىلەن ئايرىلغان، "en, fr, nl" دېگەندەك)

en: Enable spell checker
ug: ئىملا تەكشۈرگۈچنى قوزغات

en: Whether to check words typed against the languages you want to check with.
ug: كۆرسىتىلگەن تىلدا كىرگۈزۈلگەن سۆزنى تەكشۈرەمدۇ يوق.

en: Nick completed character
ug: لەقەمنى تاماملاش ھەرپى

en: Character to add after nickname when using nick completion (tab) in group chat.
ug: گۇرۇپپا سۆھبىتىدە لەقىمىنى تاماملاش(tab) تا ئىشلىتىدىغان، لەقەمنىڭ ئاخىرىغا قوشۇلىدىغان ھەرپ.

en: Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon
ug: سۆھبەت كۆزنىكىنىڭ سىنبەلگىسىنىڭ ئورنىغا ئالاقەداشنىڭ باش سۈرىتىنى كۆرسەتسۇن

en: Whether Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon.
ug: Empathy ئالاقەداشنىڭ باش سۈرىتىنى سۆھبەت كۆزنىكىنىڭ سىنبەلگىسى قىلىپ ئىشلىتەمدۇ يوق.

en: Last account selected in Join Room dialog
ug: «ھۇجرىغا كىرىش» سۆزلەشكۈسىدە ئەڭ ئاخىرىدا تاللانغان ھېسابات

en: D-Bus object path of the last account selected to join a room.
ug: ھۇجرىغا كىرىش ئۈچۈن تاللانغان ئەڭ ئاخىرقى ھېساباتنىڭ D-Bus نەڭىنىڭ يولى

en: Camera device
ug: كامېرا ئۈسكۈنىسى

en: Default camera device to use in video calls, e.g. /dev/video0.
ug: سىنلىق سۆزلىشىشتە ئىشلىتىدىغان كامېرا ئۈسكۈنىسى، مەسىلەن /dev/video0. دېگەندەك

en: Camera position
ug: كامېرا ئورنى

en: Position the camera preview should be during a call.
ug: سۆزلىشىۋاتقان چاغدىكى كامېرا ئالدىن كۆزىتىش كۆزنىكىنىڭ ئورنى.

en: Echo cancellation support
ug: ئەكس سادانى ئاجىزلىتىش

en: Whether to enable Pulseaudio's echo cancellation filter.
ug: Pulseaudio نىڭ ئەكس سادانى ئاجىزلىتىش سۈزگۈچىنى ئىناۋەتلىك قىلامدۇ.

en: Show hint about closing the main window
ug: ئاساسىي كۆزنەكنى ياپىدىغان چاغدا كۆرسەتمە كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Whether to show the message dialog about closing the main window with the 'x' button in the title bar.
ug: ماۋزۇ بالدىقىدىكى «x» توپچىسىنى چېكىپ ئاساسىي كۆزنەكنى ياپقاندا ئۇچۇر سۆزلەشكۈسى چىقىرامدۇ يوق.

en: Empathy can publish the user's location
ug: Empathy ئىشلەتكۈچىنىڭ ئورنىنى ئېلان قىلالايدۇ

en: Whether Empathy can publish the user's location to their contacts.
ug: Empathy ئىشلەتكۈچىنىڭ ئورنىنى ئالاقەداشلارغا ئاشكارىلامدۇ يوق.

en: Empathy can use the network to guess the location
ug: ئورۇننى ئېنىقلاش ئۈچۈن Empathy دە تورنى ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: Whether Empathy can use the network to guess the location.
ug: Empathy ئورۇننى بەلگىلەش ئۈچۈن تور ئىشلىتەمدۇ يوق.

en: Empathy can use the cellular network to guess the location
ug: ئورۇننى ئېنىقلاش ئۈچۈن Empathy دە يانفون تورىنى ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: Whether Empathy can use the cellular network to guess the location.
ug: Empathy ئورۇننى بەلگىلەش ئۈچۈن يانفون تورى ئىشلىتەمدۇ يوق.

en: Empathy can use the GPS to guess the location
ug: ئورۇننى ئېنىقلاش ئۈچۈن Empathy دە GPS نى ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: Whether Empathy can use the GPS to guess the location.
ug: Empathy ئورۇننى بەلگىلەش ئۈچۈن GPS ئىشلىتەمدۇ يوق.

en: Empathy should reduce the location's accuracy
ug: Empathy ئورۇننىڭ ئېنىقلىقىغا بەك ئېتىبار بەرمىسىمۇ بولىدۇ

en: Whether Empathy should reduce the location's accuracy for privacy reasons.
ug: شەخسىي سىرنى ئويلىشىپ Empathy ئورۇننىڭ توغرىلىق دەرىجىسىنى تۆۋەنلىتەمدۇ يوق.

en: No reason was specified
ug: سەۋەب كۆرسىتىلمىگەن

en: The change in state was requested
ug: ھالەتنى ئۆزگەرتىش تەلەپ قىلىندى

en: You canceled the file transfer
ug: ھۆججەت ئەۋەتىشنى ئەمەلدىن قالدۇرۇۋەتتىڭىز

en: The other participant canceled the file transfer
ug: قارشى تەرەپ ھۆججەت ئەۋەتىشنى ئەمەلدىن قالدۇرۇۋەتتى

en: Error while trying to transfer the file
ug: ھۆججەت ئەۋەتمەكچى بولغاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: The other participant is unable to transfer the file
ug: قارشى تەرەپ ھۆججەتنى ئەۋەتەلمىدى

en: Unknown reason
ug: نامەلۇم سەۋەب

en: File transfer completed, but the file was corrupted
ug: ھۆججەت يوللاش تاماملاندى

en: File transfer not supported by remote contact
ug: يىراقتىكى ئىشلەتكۈچى ھۆججەت ئەۋەتىشنى ئىشلىتەلمەيدۇ

en: The selected file is not a regular file
ug: تاللانغان ھۆججەت مۇنتىزىم ھۆججەت ئەمەس

en: The selected file is empty
ug: تاللانغان ھۆججەت قۇرۇق

en: Password not found
ug: ئىم تېپىلمىدى

en: IM account password for %s (%s)
ug: ئىشلەتكۈچى %s (%s) نىڭ مۇڭداشقۇ ھېساباتىنىڭ ئىمى

en: Password for chatroom '%s' on account %s (%s)
ug: پاراڭخانا ‹%s› نىڭ ئىمى (ھېسابات %s (%s) )

en: Missed call from %s
ug: %s دىن كەلگەن جاۋابسىز چاقىرىش

note: Translators: this is an outgoing call, e.g. 'Called Alice'
en: Called %s
ug: چاقىردى %s

en: Call from %s
ug: «%s» دىن كەلگەن تېلېفون

en: %d second ago | %d seconds ago
ug[0]: %d سېكۇنت ئىلگىرى

en: %d minute ago | %d minutes ago
ug[0]: %d مىنۇت ئىلگىرى

en: %d hour ago | %d hours ago
ug[0]: %d سائەت ئىلگىرى

en: %d day ago | %d days ago
ug[0]: %d كۈن ئىلگىرى

en: %d week ago | %d weeks ago
ug[0]: %d ھەپتە ئىلگىرى

en: %d month ago | %d months ago
ug[0]: %d ئاي ئىلگىرى

en: in the future
ug: كەلگۈسىدە

en: Available
ug: ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: Busy
ug: ئالدىراش

en: Away
ug: يوق

en: Invisible
ug: يوشۇرۇن

en: Offline
ug: توردا يوق

[ctx: presence]
note: translators: presence type is unknown
en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: No reason specified
ug: سەۋەبى كۆرسىتىلمىدى

en: Status is set to offline
ug: ھالەت توردا يوق قىلىپ بەلگىلەندى

en: Network error
ug: تور خاتالىقى

en: Authentication failed
ug: سالاھىيەت دەلىللەش مەغلۇپ بولدى

en: Encryption error
ug: شىفىرلاش خاتالىقى

en: Name in use
ug: ئات ئىشلىتىلىۋاتىدۇ

en: Certificate not provided
ug: گۇۋاھنامە تەمىنلەنمىگەن

en: Certificate untrusted
ug: گۇۋاھنامە ئىشەنچسىز

en: Certificate expired
ug: گۇۋاھنامىنىڭ ۋاقتى ئوتكەن

en: Certificate not activated
ug: گۇۋاھنامە ئاكتىپ ئەمەس

en: Certificate hostname mismatch
ug: گۇۋاھنامە كومپيۇتېرىنىڭ ئاتى ماسلاشمىدى

en: Certificate fingerprint mismatch
ug: گۇۋاھنامىنىڭ بارماق ئىزى ماسلاشمىدى

en: Certificate self-signed
ug: گۇۋاھنامىنىڭ ئۆزىنىڭ ئىمزاسى

en: Certificate error
ug: گۇۋاھنامە خاتا

en: Encryption is not available
ug: شىفىرلاشنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Certificate is invalid
ug: گۇۋاھنامە ئىناۋەتسىز

en: Connection has been refused
ug: باغلىنىش رەت قىلىندى

en: Connection can't be established
ug: باغلانغىلى بولمىدى

en: Connection has been lost
ug: باغلىنىش ئۈزۈلدى

en: This account is already connected to the server
ug: بۇ ھېسابات ئاللىقاچان مۇلازىمېتىرغا باغلانغان

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
ug: ئوخشاش مەنبە ئىشلەتكەن باغلىنىش ئەسلىدىكىنىڭ ئورنىنى ئىگىلىدى

en: The account already exists on the server
ug: مۇلازىمېتىردا بۇ ھېسابات ئاللىقاچان بار

en: Server is currently too busy to handle the connection
ug: مۇلازىمېتىر بەكلا ئالدىراش بولغاچقا بۇ باغلىنىشنى بىر تەرەپ قىلالمايدۇ

en: Certificate has been revoked
ug: گۇۋاھنامە ئىناۋەتسىز قىلىنغان

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
ug: گۇۋاھنامە خەتەرلىك شىفىرلاش ئالگورىزىمىنى ئىشلەتكەن ياكى شىفىرلىنىشى ئاجىز

en: The length of the server certificate, or the depth of the server certificate chain, exceed the limits imposed by the cryptography library
ug: مۇلازىمېتىر گۇۋاھنامىسىنىڭ ئۇزۇنلۇقى ياكى مۇلازىمېتىر گۇۋاھنامىسىنىڭ زەنجىرىنىڭ چوڭقۇرلۇقى شىفىرلاش فۇنكسىيە ئامبىرىدا بەلگىلەنگەن ئۇزۇنلۇقتىن ئېشىپ كەتتى

en: Your software is too old
ug: يۇمشاق دېتالىڭىز بەك كونا ئىكەن

en: Internal error
ug: ئىچكى خاتالىق

en: People Nearby
ug: قوشنىلار

en: Google Talk
ug: گۇگىل سۆھبەت(Google Talk)

en: Facebook Chat
ug: Facebook سۆھبەت

en: All accounts
ug: بارلىق ھېساباتلار

en: Pass_word
ug: ئىم(_W)

en: Screen _Name
ug: ئېكران ئاتى(_N)

en: <b>Example:</b> MyScreenName
ug: <b>مەسىلەن:</b> مېنىڭ ئاتىم

note: remember password ticky box
en: Remember password
ug: ئىم ئەستە تۇت

en: _Port
ug: ئېغىز(_P)

en: _Server
ug: مۇلازىمېتىر(_S)

en: Advanced
ug: ئالىي

en: What is your AIM screen name?
ug: AIM دىكى ئاتىڭىز؟

en: What is your AIM password?
ug: AIM دىكى ئىمىڭىز؟

en: Remember Password
ug: ئىمنى ئەستە تۇتۇش

en: Account
ug: ھېسابات

en: Password
ug: ئىم

en: Server
ug: مۇلازىمېتىر

en: Port
ug: ئېغىز

en: Username:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى:

en: A_pply
ug: قوللان(_P)

en: L_og in
ug: تىزىمغا كىر(_O)

en: This account already exists on the server
ug: بۇ ھېسابات مۇلازىمېتىردا ئاللىقاچان بار

en: Create a new account on the server
ug: مۇلازىمېتىردا يېڭى ھېسابات قۇرىدۇ

note: To translators: The first parameter is the login id and the * second one is the network. The resulting string will be something * like: "MyUserName on freenode". * You should reverse the order of these arguments if the * server should come before the login id in your locale.
en: %1$s on %2$s
ug: %2$s ئۈستىدىكى %1$s

note: To translators: The parameter is the protocol name. The resulting * string will be something like: "Jabber Account"
en: %s Account
ug: %s ھېسابات

en: New account
ug: يېڭى ھېسابات

en: Login I_D
ug: كىرىش كىملىكى(_D)

en: <b>Example:</b> username
ug: <b>مىسال:</b> username

en: What is your GroupWise User ID?
ug: GroupWise ئىشلەتكۈچى كىملىكىڭىز نېمە؟

en: What is your GroupWise password?
ug: GroupWise دىكى ئىمىڭىز؟

en: <b>Example:</b> 123456789
ug: <b>مىسال:</b> 123456789

en: Ch_aracter set
ug: ھەرپ توپى(_A)

en: What is your ICQ UIN?
ug: ICQ دىكى ئاتىڭىز؟

en: What is your ICQ password?
ug: ICQ دىكى ئىمىڭىز؟

en: Network
ug: تور

en: Character set
ug: ھەرپ توپى

en: Add…
ug: قوشۇش…

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

note: Translators: tooltip on a 'Go Up' button used to sort IRC servers by priority
en: Up
ug: ئۈستى

note: Translators: tooltip on a 'Go Down' button used to sort IRC servers by priority
en: Down
ug: ئاستى

en: Servers
ug: مۇلازىمېتىر

en: Most IRC servers don't need a password, so if you're not sure, don't enter a password.
ug: نۇرغۇن IRC مۇلازىمەتلىرى ئىم تەلەپ قىلمايدۇ، بىلمىسىڭىز ئىمنى كىرگۈزمەڭ.

en: Nickname
ug: تەخەللۇس

en: Quit message
ug: ئۇچۇرنى ئاخىرلاشتۇر

en: Real name
ug: ھەقىقىي ئاتى:

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى

en: Which IRC network?
ug: قايسى IRC تورى؟

en: What is your IRC nickname?
ug: IRC دىكى لەقىمىڭىز؟

en: What is your Facebook username?
ug: Facebook دىكى ئاتىڭىز؟

note: This string is not wrapped in the dialog so you may have to add some '\n' to make it look nice.
en: This is your username, not your normal Facebook login.
    If you are facebook.com/<b>badger</b>, enter <b>badger</b>.
    Use <a href="http://www.facebook.com/username/">this page</a> to choose a Facebook username if you don't have one.
ug: بۇ سىزنىڭ ئىشلەتكۈچى ئاتىڭىزدۇر. Facebook قا كىرىشتە ئىشلىتىدىغىنى ئەمەس.
     ئەگەر سىز Facebook دا facebook.com/<b>badger</b> بولسىڭىز، <b>badger</b> دەپ كىرگۈزۈڭ.
    ئەگەر بۇنداق ئاتىڭىز بولمىسا <a href="http://www.facebook.com/username/">بۇ يەرگە</a> بېرىپ، Facebook دىكى ئىشلەتكۈچى ئاتىڭىزنى تاللاڭ.

en: What is your Facebook password?
ug: Facebook دىكى ئىمىڭىز؟

en: What is your Google ID?
ug: Google دىكى كىملىكىڭىز؟

en: <b>Example:</b> user@gmail.com
ug: <b>مىسال:</b> user@gmail.com

en: What is your Google password?
ug: Google دىكى ئىمىڭىز؟

en: <b>Example:</b> user@jabber.org
ug: <b>مىسال:</b> user@jabber.org

en: I_gnore SSL certificate errors
ug: SSL گۇۋاھنامىسىدىكى خاتالىققا پەرۋا قىلما(_G)

en: Priori_ty
ug: مەرتىۋىسى(_T)

en: Reso_urce
ug: مەنبە(_U)

en: Encr_yption required (TLS/SSL)
ug: شىفىرلاش زۆرۈر(TLS/SSL)(_Y)

en: Override server settings
ug: مۇلازىمېتىر تەڭشىكىنى قاپلاش

en: Use old SS_L
ug: كونا SS_L نى ئىشلەت

en: What is your Jabber ID?
ug: Jabber دىكى كىملىكىڭىز؟

en: What is your desired Jabber ID?
ug: Jabber دىكى ئارزۇ قىلغان كىملىكىڭىز نېمە؟

en: What is your Jabber password?
ug: Jabber دىكى ئىمىڭىز؟

en: What is your desired Jabber password?
ug: Jabber دىكى ئارزۇ قىلغان ئىمىڭىز نېمە؟

en: Nic_kname
ug: لەقەم(_K)

en: _Last Name
ug: تەگ ئاتى(_L)

en: _First Name
ug: ئاتى(_L)

en: _Published Name
ug: ئېلان قىلغان ئاتى(_P):

en: _Jabber ID
ug: جاببېر كىملىكى(_J)

en: E-_mail address
ug: ئېلخەت ئادرېسى(_M)

en: <b>Example:</b> user@hotmail.com
ug: <b>مىسال:</b> user@hotmail.com

en: What is your Windows Live ID?
ug: Windows Live دىكى كىملىكىڭىز؟

en: What is your Windows Live password?
ug: Windows Live دىكى ئىمىڭىز؟

en: Auto
ug: ئاپتوماتىك

en: Register
ug: خەتلەت

en: Options
ug: تاللانما

en: None
ug: يوق

en: _Username
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى(_U)

en: <b>Example:</b> user@my.sip.server
ug: <b>مىسال:</b> user@my.sip.server

en: Use this account to call _landlines and mobile phones
ug: بۇ ھېساباتنى ئۆي تېلېفونلىرى ۋە يانفونلارغا تېلېفون قىلىش ئۈچۈن ئىشلەت(_L)

en: NAT Traversal Options
ug: NAT Traversal تاللانمىلىرى

en: Proxy Options
ug: ۋاكالەتچى تاللانمىلىرى

en: Miscellaneous Options
ug: باشقا تاللانمىلار

en: STUN Server
ug: STUN مۇلازىمېتىرى

en: Discover the STUN server automatically
ug: STUN مۇلازىمېتىرىنى ئاپتوماتىك تاپىدۇ

en: Discover Binding
ug: Binding نى بايقاش

en: Keep-Alive Options
ug: Keep-Alive تاللانمىسى

en: Mechanism
ug: مېخانىزمى:

en: Interval (seconds)
ug: ئىنتېرۋال(سېكۇنت)

en: Authentication username
ug: كىملىك دەلىللىگۈچى ئاتى

en: Transport
ug: يوللاش

en: Loose Routing
ug: ئازادە يول باشلاش

en: Ignore TLS Errors
ug: TLS خاتالىقلىرىغا پەرۋا قىلما

en: Local IP Address
ug: يەرلىك IP ئادرېسى

en: What is your SIP login ID?
ug: SIP ھېساباتىڭىزنىڭ كىملىكى نېمە؟

en: What is your SIP account password?
ug: SIP ھېساباتىڭىزنىڭ ئىمى نېمە؟

en: Pass_word:
ug: ئىم(_W):

en: Yahoo! I_D:
ug: ياخۇ (Yahoo! ID) كىملىكى:

en: I_gnore conference and chat room invitations
ug: يىغىن ۋە سۆھبەتخانا تەكلىپىگە پەرۋا قىلما

en: _Room List locale:
ug: ئۆيلەر تىزىمىنىڭ ئورنى:

en: Ch_aracter set:
ug: ھەرپ توپلىمى(_A):

en: _Port:
ug: ئېغىز(_P):

en: What is your Yahoo! ID?
ug: ياخۇ (Yahoo! ID) كىملىكىڭىز نېمە؟

en: What is your Yahoo! password?
ug: ياخۇ (Yahoo! ID) ئىمىڭىز نېمە؟

en: Couldn't convert image
ug: رەسىمنى ئايلاندۇرالمىدى

en: None of the accepted image formats are supported on your system
ug: قوبۇل قىلغان رەسىملەرنىڭ فورماتىنى سىستېمىڭىز قوللىمايدىكەن

en: Couldn't save picture to file
ug: سۈرەتنى ھۆججەتكە ساقلىغىلى بولمىدى

en: Select Your Avatar Image
ug: باش سۈرىتىڭىزنى تاللاڭ

en: Take a picture...
ug: سۈرەتكە تارت…

en: No Image
ug: سۈرەت يوق

en: Images
ug: سۈرەتلەر

en: All Files
ug: بارلىق ھۆججەتلەر

en: Click to enlarge
ug: چېكىپ چوڭايتىڭ

en: Authentication failed for account <b>%s</b>
ug: ھېسابات <b>%s</b> نىڭ كىملىكىنى دەلىللەش مەغلۇپ بولدى

en: Retry
ug: قايتا سىنا

en: Enter your password for account
    <b>%s</b>
ug: تۆۋەندىكى ھېساباتىڭىزنىڭ ئىمىنى كىرگۈزۈڭ
    <b>%s</b>

en: Select...
ug: تاللا…

en: _Select
ug: تاللا(_S)

en: There was an error starting the call
ug: چاقىرىشنى باشلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: The specified contact doesn't support calls
ug: تاللانغان ئالاقەداش بىلەن سۆزلەشكىلى بولمايدۇ.

en: The specified contact is offline
ug: كۆرسىتىلگەن ئالاقەداش توردا يوق

en: The specified contact is not valid
ug: كۆرسىتىلگەن ئالاقەداش ئىناۋەتسىز

en: Emergency calls are not supported on this protocol
ug: بۇ كېلىشىمدە جىددىي چاقىرىش قىلغىلى بولمايدۇ

en: You don't have enough credit in order to place this call
ug: تېلېفون قىلىش ئۈچۈن يېتەرلىك پۇلىڭىز يوق

en: Failed to open private chat
ug: خۇسۇسىي سۆھبەت باشلاش مەغلۇپ بولدى

en: Topic not supported on this conversation
ug: بۇ سۆھبەت تېمىسىنى قوللىمايدۇ

en: You are not allowed to change the topic
ug: سۆھبەت تېمىسىنى ئۆزگەرتەلمەيسىز

en: Invalid contact ID
ug: ئالاقەداشنىڭ كىملىكى(ID) ئىناۋەتسىز

en: /clear: clear all messages from the current conversation
ug: /clear: ھازىرقى سۆھبەتتىكى بارلىق ئۇچۇرلارنى تازىلىۋېتىدۇ

en: /topic <topic>: set the topic of the current conversation
ug: /topic <topic>: سۆھبەت تېمىسىنى بەلگىلەيدۇ

en: /join <chat room ID>: join a new chat room
ug: /join <chat room ID>:  يېڭى سۆھبەتخانىغا قوشۇلىدۇ

en: /j <chat room ID>: join a new chat room
ug: /j <chat room ID>:  يېڭى سۆھبەتخانىغا قوشۇلىدۇ

en: /part [<chat room ID>] [<reason>]: leave the chat room, by default the current one
ug: /part [<chat room ID>] [<reason>]: سۆھبەتخانىدىن ئايرىلىدۇ. ھازىرقى سۆھبەتخانىدىن

en: /query <contact ID> [<message>]: open a private chat
ug: /query <contact ID> [<message>]: خۇسۇسىي سۆھبەت باشلايدۇ

en: /msg <contact ID> <message>: open a private chat
ug: /msg <contact ID> <message>:خۇسۇسىي سۆھبەت باشلايدۇ

en: /nick <nickname>: change your nickname on the current server
ug: /nick <nickname>: ھازىرقى مۇلازىمېتىردىكى لەقىمىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: /me <message>: send an ACTION message to the current conversation
ug: /me <message>: ھازىرقى سۆھبەتكە ACTION ئۇچۇرى ئەۋەتىدۇ

en: /say <message>: send <message> to the current conversation. This is used to send a message starting with a '/'. For example: "/say /join is used to join a new chat room"
ug: /say <message>: ھازىرقى سۆھبەتكە <ئۇچۇر> ئەۋەتىدۇ. بۇ «/» بىلەن باشلانغان ئۇچۇرنى ئەۋەتىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ. مەسىلەن: "/say /join يېڭى سۆھبەتخانىغا قوشۇلۇش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ.

en: /whois <contact ID>: display information about a contact
ug: /whois <contact ID>: ئالاقەداشقا مۇناسىۋەتلىك ئۇچۇرلارنى كۆرسىتىدۇ

en: /help [<command>]: show all supported commands. If <command> is defined, show its usage.
ug: /help [<command>]: بارلىق ئىشلەتكىلى بولىدىغان پروگراممىلارنى كۆرسىتىدۇ. ئەگەر <command> بېرىلسە، ئۇنىڭ ئىشلىتىش ئۇسۇلىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Usage: %s
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى: %s

en: Unknown command
ug: نامەلۇم بۇيرۇق

en: Unknown command; see /help for the available commands
ug: نامەلۇم بۇيرۇق؛ /help نى ئىشلىتىپ ئىشلەتكىلى بولىدىغان بۇيرۇقلارنى كۆرۈپ بېقىڭ

en: insufficient balance to send message
ug: ئۇچۇرنى ئەۋەتىشكە يېتەرلىك قالدۇق پۇل يوق

en: Error sending message '%s': %s
ug: ئۇچۇر %s' نى يوللاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error sending message: %s
ug: ئۇچۇر يوللاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

note: translators: error used when user doesn't have enough credit on his * account to send the message.
en: insufficient balance to send message. <a href='%s'>Top up</a>.
ug: قالدۇق يەتمىگەچكە ئۇچۇر يوللىيالمايدۇ. <a href='%s'>قىممەت تولۇقلاڭ</a>.

en: not capable
ug: قىلالمايدۇ

en: offline
ug: توردا يوق

en: invalid contact
ug: ئىناۋەتسىز ئالاقەداش

en: permission denied
ug: ھوقۇقىڭىز يەتمىدى

en: too long message
ug: ئۇچۇر بەك ئۇزۇن

en: not implemented
ug: تېخى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: unknown
ug: نامەلۇم

en: Topic:
ug: سۆھبەت تېمىسى:

en: Topic set to: %s
ug: سۆھبەت تېمىسىنى بەلگىلەش: %s

en: Topic set by %s to: %s
ug: پاراڭ تېمىسى  %s تەرىپىدىن %s غا بەلگىلەندى

note: No need to display this 'event' is no topic can be defined anyway
en: No topic defined
ug: سۆھبەت تېمىسى بەلگىلەنمىگەن

en: (No Suggestions)
ug: (تەۋسىيىلەر يوق)

note: translators: %s is the selected word
en: Add '%s' to Dictionary
ug: '‹%s› نى لۇغەتكە قوشۇش

note: translators: first %s is the selected word, * second %s is the language name of the target dictionary
en: Add '%s' to %s Dictionary
ug: ‹%s› نى لۇغەت %s غا قوشۇش

en: Insert Smiley
ug: چىراي ئىپادىسى قىستۇرۇش

note: send button
en: _Send
ug: يوللا(_S)

note: Spelling suggestions
en: _Spelling Suggestions
ug: نامزات سۆزلەر(_S)

en: Failed to retrieve recent logs
ug: يېقىنقى خاتىرىلەرنى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى

en: %s has disconnected
ug: %s ئۈزۈلدى

note: translators: reverse the order of these arguments * if the kicked should come before the kicker in your locale.
en: %1$s was kicked by %2$s
ug: %1$s نى %2$s چىقىرىۋەتتى

en: %s was kicked
ug: %s چىقىرىۋېتىلدى

note: translators: reverse the order of these arguments * if the banned should come before the banner in your locale.
en: %1$s was banned by %2$s
ug: %1$s نى %2$s چەكلىگەن

en: %s was banned
ug: %s چەكلەنگەن

en: %s has left the room
ug: %s ئۆيدىن چىقىپ كەتتى

en: %s has joined the room
ug: %s ئۆيگە كىردى

en: %s is now known as %s
ug: %s نى ھازىر %s دەپ قارايدۇ

note: We don't know if the incoming call has been accepted or not, so we * assume it hasn't and if it has, we'll set the proper status when * we get the new handler.
en: Disconnected
ug: ئۈزۈلدى

note: Add message
en: Would you like to store this password?
ug: بۇ ئىمنى ساقلاپ قويسۇنمۇ؟

en: Remember
ug: ئەستە ساقلا

en: Not now
ug: ھازىرچە ياق

en: Wrong password; please try again:
ug: ئىم خاتا: قايتا سىناڭ:

note: Add message
en: This room is protected by a password:
ug: بۇ ئۆي ئىم ئارقىلىق قوغدالغان:

en: Join
ug: كىرىش

en: Connected
ug: باغلاندى

en: Conversation
ug: سۆھبەت

en: Unknown or invalid identifier
ug: نامەلۇم ياكى ئىناۋەتسىز كىملىك

en: Contact blocking temporarily unavailable
ug: ئالاقەداشنى چەكلەشنى ھازىرچە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Contact blocking unavailable
ug: ئالاقەداشنى چەكلەشنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Permission Denied
ug: ھوقۇق يەتمىدى

en: Could not block contact
ug: ئالاقەداشنى چەكلىگىلى بولمىدى

en: Edit Blocked Contacts
ug: چەكلەنگەن ئالاقەداشنى تەھرىرلەش

note: Account and Identifier
en: Account:
ug: ھېسابات:

en: Blocked Contacts
ug: چەكلەنگەن ئالاقەداشلار

en: Full name
ug: تولۇق ئاتى

en: Phone number
ug: تېلېفون نومۇرى

en: E-mail address
ug: ئېلخەت ئادرېسى

en: Website
ug: تورتۇرا

en: Birthday
ug: تۇغۇلغان كۈن

note: Note to translators: this is the caption for a string of the form "5 * minutes ago", and refers to the time since the contact last interacted * with their IM client.
en: Last seen:
ug: ئەڭ ئاخىرقى كۆرۈنگەن ۋاقتى:

en: Server:
ug: مۇلازىمېتىر:

en: Connected from:
ug: باغلانغان يەر:

note: FIXME: once Idle implements SimplePresence using this information, we can * and should bin this.
en: Away message:
ug: جايىدا يوق ئۇچۇرى:

en: work
ug: خىزمەت

en: home
ug: باش بەت

en: mobile
ug: يان تېلېفون

en: voice
ug: ئۈن

en: preferred
ug: مايىللىق

en: postal
ug: پوچتا

en: parcel
ug: بوغچا

note: Title
en: Search contacts
ug: ئالاقەداشلارنى ئىزدەش

en: Search:
ug: ئىزدە:

en: _Add Contact
ug: ئالاقەداش قوش(_A)

en: No contacts found
ug: ئالاقەداش تېپىلمىدى

en: Your message introducing yourself:
ug: ئۆزىڭىزنى تونۇشتۇرىدىغان ئۇچۇر:

en: Please let me see when you're online. Thanks!
ug: توردا بار ۋاقتىڭىزدا مەن سىزنى كۆرەلەيدىغان بولاي. تەشەككۈرلەر!

en: Save Avatar
ug: باش سۈرىتىنى ساقلاش

en: Unable to save avatar
ug: باش سۈرىتىنى ساقلىغىلى بولمىدى

note: Identifier to connect to Instant Messaging network Setup id label
en: Identifier
ug: بەلگە

note: Setup nickname entry
en: Alias
ug: تەخەللۇس

en: Contact Details
ug: خېرىدار تەپسىلاتلىرى

en: Information requested…
ug: ئۇچۇر تەلەپ قىلىندى…

en: <b>Location</b> at (date)
ug: <b>ئورۇن</b> ۋاقتى (چېسلا)

en: Client Information
ug: خېرىدار ئۇچۇرى

en: Version
ug: نەشرى

en: Client
ug: خېرىدار

en: Groups
ug: گۇرۇپپىلار

en: Select the groups you want this contact to appear in.  Note that you can select more than one group or no groups.
ug: بۇ ئالاقەداشنى قوشىدىغان گۇرۇپپىنى تاللاڭ. دىققەت: بىر ياكى بىر نەچچىنى تاللىيالايسىز، ھەتتا تاللىمىسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: _Add Group
ug: گۇرۇپپا قوش(_A)

[ctx: verb in a column header displaying group names]
en: Select
ug: تاللا

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: New Contact
ug: يېڭى ئالاقەداش

en: Block %s?
ug: %s نى چەكلىسۇنمۇ؟

en: Are you sure you want to block '%s' from contacting you again?
ug: «%s» نىڭ سىز بىلەن ئالاقە قىلىشىنى راستلا چەكلىسۇنمۇ؟

en: The following identity will be blocked: | The following identities will be blocked:
ug[0]: تۆۋەندىكى كىملىكلەر چەكلىنىدۇ:

en: The following identity can not be blocked: | The following identities can not be blocked:
ug[0]: تۆۋەندىكى كىملىكلەرنى چەكلىگىلى بولمىدى:

en: _Block
ug: چەكلە(_B)

en: _Report this contact as abusive | _Report these contacts as abusive
ug[0]: ئالاقەداشنى نىيىتى توغرا ئەمەس دەپ مەلۇم قىل(_R)

en: Edit Contact Information
ug: ئالاقەداش ئۇچۇرىنى تەھرىرلەش

note: Translators: the heading at the top of the Information dialogue
en: Linked Contacts
ug: ئۇلانغان ئالاقەداشلار

en: gnome-contacts not installed
ug: gnome-contacts ئورنىتىلمىغان

en: Please install gnome-contacts to access contacts details.
ug: ئالاقەداشلارنىڭ تەپسىلاتىنى زىيارەت قىلىش ئۈچۈن gnome-contacts نى ئورنىتىڭ.

en: Select account to use to place the call
ug: تېلېفون قىلىشتا ئىشلىتىدىغان ھېساباتنى تاللاش

en: Call
ug: چاقىر

en: Mobile
ug: يانفون

en: Work
ug: ئىش

en: HOME
ug: ئۆي

en: _Block Contact
ug: ئالاقەداش چەكلە(_B)

en: Delete and _Block
ug: ئۆچۈرۈش ۋە چەكلەش(_B)

en: Do you really want to remove the contact '%s'?
ug: «%s» دېگەن ئالاقەداشنى راستلا چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: Do you really want to remove the linked contact '%s'? Note that this will remove all the contacts which make up this linked contact.
ug: ئۇلانغان ئالاقەداش «%s» نى راستلا چىقىرىۋېتەمسىز؟ بۇنداقتا بۇنىڭغا ئۇلانغان باشقا بارلىق ئالاقەداشلارمۇ چىقىرىۋېتىلىدۇ.

en: Removing contact
ug: ئالاقەداشلارنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: _Remove
ug: چىقىرىۋەت(_R)

note: add chat button
en: _Chat
ug: سۆھبەت(_C)

[ctx: menu item]
en: _Audio Call
ug: ئاۋازلىق سۆزلەش(_A)

[ctx: menu item]
en: _Video Call
ug: سىنلىق سۆزلەش(_V)

en: _Previous Conversations
ug: ئالدىنقى سۆھبەتلەر(_P)

en: Send File
ug: ھۆججەت يوللاش

en: Share My Desktop
ug: ئۈستەلئۈستىنى ھەمبەھىر قىلىش

en: Favorite
ug: يىغقۇچ

en: Infor_mation
ug: ئۇچۇر(_M)

[ctx: Edit individual (contextual menu)]
en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

note: send invitation
en: Inviting you to this room
ug: سىزنى بۇ ئۆيگە تەكلىپ قىلىۋاتىدۇ

en: _Invite to Chat Room
ug: سۆھبەتخانىغا تەكلىپ قىل(_I)

en: _Add Contact…
ug: ئالاقەداش قوش(_A)…

en: Do you really want to remove the group '%s'?
ug: «%s» دېگەن گۇرۇپپىنى راستلا چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: Removing group
ug: گۇرۇپپا ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Re_name
ug: ئاتىنى ئۆزگەرت(_N)

en: Channels:
ug: قانال:

en: Country ISO Code:
ug: دۆلەتنىڭ ISO كودى:

en: Country:
ug: دۆلەت:

en: State:
ug: ھالەت:

en: City:
ug: شەھەر :

en: Area:
ug: رايون:

en: Postal Code:
ug: پوچتا نومۇرى:

en: Street:
ug: كوچا:

en: Building:
ug: بىنا:

en: Floor:
ug: قەۋەت:

en: Room:
ug: ئۆي:

en: Text:
ug: تېكىست:

en: Description:
ug: چۈشەندۈرۈش:

en: Accuracy Level:
ug: توغرىلىق دەرىجىسى

en: Error:
ug: خاتالىق:

en: Vertical Error (meters):
ug: تىك يۆنىلىشتىكى خاتالىقى(مېتىر):

en: Horizontal Error (meters):
ug: توغرا يۆنىلىشتىكى خاتالىقى(مېتىر):

en: Speed:
ug: سۈرئەت:

en: Bearing:
ug: يۆنىلىش:

en: Climb Speed:
ug: يامىشىش تېزلىكى:

en: Last Updated on:
ug: ئاخىرقى يېڭىلانغان:

en: Longitude:
ug: مېرىدىئان(ئۇزۇنلۇق):

en: Latitude:
ug: كەڭلىك:

en: Altitude:
ug: ئېگىزلىك(دېڭىز يۈزىدىن):

en: Location
ug: ئورنى

note: translators: format is "Location, $date"
en: %s, %s
ug: %s، %s

en: %B %e, %Y at %R UTC
ug: %B %e، %Y at %R UTC

note: Alias
en: Alias:
ug: تەخەللۇس:

note: Translators: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier:
ug: بەلگە:

en: Linked contact containing %u contact | Linked contacts containing %u contacts
ug[0]: ئۇلانغان ئالاقەداشنىڭ %u ئالاقەداشى بار

en: <b>Location</b> at (date)
ug: <b>ئورۇن</b> ۋاقتى (چېسلا)

en: Online from a phone or mobile device
ug: يانفون ياكى يۆتكەلمە ئۈسكۈنىدىن تورغا باغلىنىش

en: New Network
ug: يەڭ تور

en: Choose an IRC network
ug: IRC تورىنى تاللاش

en: Reset _Networks List
ug: تور تىزىمىنى ئەسلىگە قايتۇرۇش(_N)

[ctx: verb displayed on a button to select an IRC network]
en: Select
ug: تاللا

en: new server
ug: يېڭى مۇلازىمېتىر

en: Empathy can automatically discover and chat with the people connected on the same network as you. If you want to use this feature, please check that the details below are correct.
ug: بۇ Empathy  ئۆزلۈكىدىن سىز باغلانغان توردىكى كىشىلەرنى بايقاپ پاراڭلىشالايدۇ. ئەگەر بۇ ئىقتىدارنى ئىشلەتسىڭىز، تۆۋەندىكى تەپسىلاتنى چەككىنىڭىز توغرا.

en: People nearby
ug: قوشنا

en: You can change these details later or disable this feature by choosing <span style="italic">Edit → Accounts</span> in the Contact List.
ug: بۇ تەپسىلاتلارنى كېيىن ئۆزگەرتەلەيسىز ياكى بۇ ئىقتىدارنى ئالاقەداش تىزىمىدىكى <span style="italic">تەھرىر ← ھېسابات</span> تىن تاللاپ چەكلىيەلەيسىز.

en: History
ug: ئىز

en: Show
ug: كۆرسەت

en: Search
ug: ئىزدە

en: Chat in %s
ug: %s نىڭدا سۆزلىشىۋاتىدۇ

en: Chat with %s
ug: %s بىلەن سۆزلىشىش

[ctx: A date with the time]
en: %A, %e %B %Y %X
ug: %A، %e %B %Y %X

en: %s second | %s seconds
ug[0]: %s سېكۇنت

en: %s minute | %s minutes
ug[0]: %s مىنۇت

en: Call took %s, ended at %s
ug: سۆزلەشكەن ۋاقىت %s، ئاخىرلاشقان ۋاقىت %s

en: Today
ug: بۈگۈن

en: Yesterday
ug: تۈنۈگۈن

en: Anytime
ug: ھەر ۋاقىت

en: Anyone
ug: ھەركىم

en: Who
ug: كىم

en: When
ug: قاچان

en: Anything
ug: ھېچنېمە

en: Text chats
ug: تېكىستلىك سۆزلىشىش

en: Calls
ug: چاقىرىشلار

en: Incoming calls
ug: كىرگەن چاقىرىشلار

en: Outgoing calls
ug: چىققان چاقىرىشلار

en: Missed calls
ug: سۆزلەشمىگەن چاقىرىشلار

en: What
ug: مەزمۇن

en: Are you sure you want to delete all logs of previous conversations?
ug: راستلا بۇرۇنقى سۆھبەت خاتىرىلىرىنى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Clear All
ug: ھەممىنى تازىلا

en: Delete from:
ug: تۆۋەندىكىدىن ئۆچۈرۈش:

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: Delete All History...
ug: بارلىق ئىزلارنى ئۆچۈرۈش…

en: Profile
ug: سەپلىمە ھۆججەت

en: Chat
ug: سۆھبەت

en: Video
ug: سىن

en: page 2
ug: 2-بەت

en: <span size="x-large">Loading...</span>
ug: <span size="x-large">ئوقۇۋاتىدۇ...</span>

en: What kind of chat account do you have?
ug: قانداق تىپتىكى ھېساباتىڭىز بار؟

en: Adding new account
ug: يېڭى ھېسابات قوشۇش

en: Enter a contact identifier or phone number:
ug: ئالاقەداش كىملىكى ياكى تېلېفون نومۇرىنى كىرگۈزۈڭ

note: add video button
en: _Video Call
ug: سىنلىق سۆزلەش(_V)

note: add audio button
en: _Audio Call
ug: ئاۋازلىق سۆزلەش(_A)

note: Tweak the dialog
en: New Call
ug: يېڭى چاقىرىش

en: The contact is offline
ug: ئالاقەداش توردا يوق

en: The specified contact is either invalid or unknown
ug: كۆرسىتىلگەن ئالاقەداش ئىناۋەتسىز ياكى ناتونۇش

en: The contact does not support this kind of conversation
ug: ئالاقەداش بۇ خىل سۆزلىشىشنى قوللىمايدۇ

en: The requested functionality is not implemented for this protocol
ug: بۇ كېلىشىمدە تەلەپ قىلىنغان ئىقتىدار ئەمەلىيلەشتۈرۈلمىگەن

en: Could not start a conversation with the given contact
ug: كۆرسىتىلگەن ئالاقەداش بىلەن سۆزلەشكىلى بولمىدى

en: You are banned from this channel
ug: بۇ قانال سىزنى چەكلەپتۇ

en: This channel is full
ug: بۇ قانال توشۇپ كەتتى

en: You must be invited to join this channel
ug: بۇ قانالغا كىرىش ئۈچۈن سىز تەكلىپ قىلىنىشىڭىز كېرەك

en: Can't proceed while disconnected
ug: ئۇلانمىغاندا داۋاملاشتۇرغىلى بولمايدۇ

en: Permission denied
ug: ھوقۇقىڭىز يەتمىدى

en: There was an error starting the conversation
ug: سۆزلىشىشنى باشلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

note: Tweak the dialog
en: New Conversation
ug: يېڭى سۆھبەت

note: COL_STATUS_TEXT COL_STATE_ICON_NAME COL_STATE COL_DISPLAY_MARKUP COL_STATUS_CUSTOMISABLE COL_TYPE
en: Custom Message…
ug: ئىختىيارىي ئۇچۇر...

en: Edit Custom Messages…
ug: ئىختىيارىي ئۇچۇرنى تەھرىرلەش...

en: Click to remove this status as a favorite
ug: چەكسىڭىز بۇ ھالەتنى ئامراق ھالەتتىن چىقىرىۋېتىدۇ

en: Click to make this status a favorite
ug: چەكسىڭىز بۇ ھالەتنى ئامراق ھالەت قىلىدۇ

note: Translators: %s is a status message like 'At the pub' for example
en: <b>Current message: %s</b>
    <small><i>Press Enter to set the new message or Esc to cancel.</i></small>
ug: <b>نۆۋەتتىكى ئۇچۇر: %s</b>
    <small><i>يېڭى ئۇچۇرنى كىرگۈزۈپ Enter بېسىڭ، ياكى Esc نى بېسىپ ئەمەلدىن قالدۇرۇڭ.</i></small>

en: Set status
ug: ھالەتنى تەڭشەش

note: Custom messages
en: Custom messages…
ug: ئىختىيارىي ئۇچۇر...

note: Create account To translator: %s is the name of the protocol, such as "Google Talk" or * "Yahoo!"
en: New %s account
ug: يېڭى %s ھېساباتى

en: _Match case
ug: چوڭ كىچىك ھەرپنى پەرقلەندۈر(_M)

en: Find:
ug: ئىزدە:

en: _Previous
ug: ئالدىنقى(_P)

en: _Next
ug: كېيىنكى(_N)

en: Mat_ch case
ug: چوڭ كىچىكلىكىگە ماسلاش(_C)

en: Phrase not found
ug: ئىبارە تېپىلمىدى

en: Received an instant message
ug: ئۇچۇر قوبۇل قىلىش

en: Sent an instant message
ug: ئۇچۇر ئەۋەتىش

en: Incoming chat request
ug: سۆھبەت ئىلتىماسى كەلدى

en: Contact connected
ug: ئالاقەداش باغلاندى

en: Contact disconnected
ug: ئالاقەداش ئۈزۈلدى

en: Connected to server
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلاندى

en: Disconnected from server
ug: مۇلازىمېتىر بىلەن بولغان باغلىنىش ئۈزۈلدى

en: Incoming voice call
ug: كەلگەن ئاۋازلىق چاقىرىش

en: Outgoing voice call
ug: چىققان ئاۋازلىق چاقىرىش

en: Voice call ended
ug: ئاۋازلىق چاقىرىش ئاخىرلاشتى

en: Edit Custom Messages
ug: ئىختىيارىي ئۇچۇرنى تەھرىرلەش

en: Subscription Request
ug: مۇشتەرى ئىلتىماسى

en: %s would like permission to see when you are online
ug: %s سىزنى توردا بار چېغىڭىزدا كۆرۈشكە ئىجازەت سوراۋاتىدۇ

en: _Decline
ug: رەت قىل(_D)

en: _Accept
ug: قوشۇل(_A)

en: Message edited at %s
ug: ئۇچۇر %s دە تەھرىرلەندى

en: Normal
ug: نورمال

en: The identity provided by the chat server cannot be verified.
ug: سۆھبەت مۇلازىمېتىرى تەمىنلىگەن سالاھىيەتنى تەكشۈرگىلى بولمىدى.

en: The certificate is not signed by a Certification Authority.
ug: گۇۋاھنامىگە ئىسپاتلاش ئىدارىسى ئىمزا قويمىغان.

en: The certificate has expired.
ug: گۇۋاھنامىنىڭ ۋاقتى ئوتكەن.

en: The certificate hasn't yet been activated.
ug: گۇۋاھنامە تېخى ئاكتىپلاشتۇرۇلمىغان.

en: The certificate does not have the expected fingerprint.
ug: گۇۋاھنامىدە ئارزۇ قىلغان بارماق ئىزى يوق.

en: The hostname verified by the certificate doesn't match the server name.
ug: گۇۋاھنامە ئارقىلىق تەكشۈرگەن كومپيۇتېر ئاتى مۇلازىمېتىر ئاتى بىلەن ماسلاشمىدى.

en: The certificate is self-signed.
ug: بۇ گۇۋاھنامە ئۆزىگە ئىمزا قويغان.

en: The certificate has been revoked by the issuing Certification Authority.
ug: گۇۋاھنامە ئىدارىسى گۇۋاھنامىنى ئىناۋەتسىز قىلغان.

en: The certificate is cryptographically weak.
ug: گۇۋاھنامىنىڭ شىفىرلىنىشى بەك ئاجىز.

en: The certificate length exceeds verifiable limits.
ug: گۇۋاھنامە ئۇزۇنلۇقى تەكشۈرۈشكە بولىدىغان چەكتىن ئېشىپ كەتتى.

en: The certificate is malformed.
ug: گۇۋاھنامە نورمال ئەمەس.

en: Expected hostname: %s
ug: ئارزۇ قىلغان كومپيۇتېر ئاتى: %s

en: Certificate hostname: %s
ug: گۇۋاھنامە كومپيۇتېرىنىڭ ئاتى: %s

en: C_ontinue
ug: داۋاملاشتۇر(_O)

en: Untrusted connection
ug: ئىشەنچسىز باغلىنىش

en: This connection is untrusted. Would you like to continue anyway?
ug: بۇ باغلىنىش ئىشەنچسىز. داۋاملاشتۇرۇۋېرەمسىز؟

en: Remember this choice for future connections
ug: بۇنى ئەستە ساقلاپ بۇنىڭدىن كېيىنكى باغلىنىشتا ئىشلەت

en: Certificate Details
ug: گۇۋاھنامە تەپسىلاتلىرى

en: Unable to open URI
ug: URI نى ئاچقىلى بولمىدى

en: Select a file
ug: بىر ھۆججەت تاللاڭ

en: Insufficient free space to save file
ug: ھۆججەتنى ساقلايدىغانغا يېتەرلىك بوشلۇق يوق

en: %s of free space are required to save this file, but only %s is available. Please choose another location.
ug: بۇ ھۆججەتنى ساقلاش ئۈچۈن %s بوشلۇق كېرەك، بىراق %s بوشلۇق بار ئىكەن. باشقا يەرگە ساقلاڭ.

en: Incoming file from %s
ug: %s دىن كەلگەن ھۆججەت

en: Go online to edit your personal information.
ug: شەخسىي ئۇچۇرلارنى تەھرىرلەش ئۈچۈن تورغا باغلىنىڭ.

en: <b>Personal Details</b>
ug: <b>شەخسىي ئۇچۇرلار</b>

note: Copy Link Address menu item
en: _Copy Link Address
ug: ئۇلانما ئاتىنى كۆچۈر(_C)

note: Open Link menu item
en: _Open Link
ug: ئۇلانما ئاچ(_O)

note: Inspector
en: Inspect HTML
ug: HTML نى تەكشۈر

en: Current Locale
ug: نۆۋەتتىكى يەرلىك تىل

en: Arabic
ug: ئەرەبچە

en: Armenian
ug: ئەرمەنچە

en: Baltic
ug: بالتىق

en: Celtic
ug: كېلتىك

en: Central European
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا

en: Chinese Simplified
ug: ئاددىي خەنزۇچە

en: Chinese Traditional
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە

en: Croatian
ug: خورۋاتچە

en: Cyrillic
ug: سلاۋيانچە

en: Cyrillic/Russian
ug: رۇسچە/سلاۋيان

en: Cyrillic/Ukrainian
ug: سلاۋيانچە/ئۇكرائىنچە

en: Georgian
ug: گىرۇزىنچە

en: Greek
ug: گىرېكچە

en: Gujarati
ug: گۇجاراتچە

en: Gurmukhi
ug: گۇرمۇكىچە

en: Hebrew
ug: ئىبرانىچە

en: Hebrew Visual
ug: ئىبرانىچە كۆرۈنۈشچان

en: Hindi
ug: ھىندىچە

en: Icelandic
ug: ئىسلاندچە

en: Japanese
ug: ياپونچە

en: Korean
ug: كورېيەچە

en: Nordic
ug: شىمالىي ياۋروپا

en: Persian
ug: پارىسچە

en: Romanian
ug: رۇمىنىيەچە

en: South European
ug: جەنۇبى ياۋروپا

en: Thai
ug: تايلاندچە

en: Turkish
ug: تۈركچە

en: Unicode
ug: يۇنىكود

en: Western
ug: غەربچە

en: Vietnamese
ug: ۋىيېتنامچە

en: Top Contacts
ug: ھەمىشە ئالاقە قىلىدىغانلار

en: Ungrouped
ug: گۇرۇپپىلانمىغان

note: Add a prefix explaining that something goes wrong when trying to * fetch contact's presence.
en: Server cannot find contact: %s
ug: مۇلازىمېتىر ئالاقەداشنى تاپالمىدى: %s

en: No error message
ug: خاتالىق ئۇچۇرى يوق

en: Instant Message (Empathy)
ug: مۇڭداشقۇ ئۇچۇرى(Empathy)

en: Empathy is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ug: Empathy ئەركىن يۇمشاق دېتال؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامىسىنىڭ ماددىلىرىغا ئاساسەن ئۇنى ئەركىن تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتسىڭىز بولىدۇ؛  ئىجازەتنامىنىڭ ئىككىنچى نەشرى ياكى ئۇنىڭدىن كېيىنكى نەشرىنى ئىشلىتىڭ.

en: Empathy is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ug: Empathy نى تارقىتىشنىڭ مەقسىتى ئۇنىڭ سىزگە كېرەكلىك بولۇشى ئۈچۈن، ئەمما ئۇنىڭ ھېچقانداق كاپالىتى يوق؛ ئۇنى ئىشلىتىپ كېلىپ چىققان ھەر قانداق بىۋاسىتە ياكى ۋاسىتىلىك ئاقىۋەتكە ھېچقانداق مەسئۇلىيەتنى ئۈستىگە ئالمايمىز. GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىكى تەپسىلاتنى كۆرۈڭ.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Empathy; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-130159 USA
ug: سىز Empathy بىلەن بىللە GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ كۆچۈرۈلمىسىدىن بىر نۇسخا تاپشۇرۇۋالىسىز؛ ئەگەر تاپشۇرۇۋالمىغان بولسىڭىز ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسىگە خەت يېزىڭ. ئادرېس:  Free Software Foundation,Inc., 51 Franklin  Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-130159 USA

en: An Instant Messaging client for GNOME
ug: گىنوم دىكى مۇڭداشقۇ خېرىدارى

en: Don't display any dialogs; do any work (eg, importing) and exit
ug: ھېچقانداق سۆزلەشكۈ كۆرسەتمەي، مەشغۇلات(ئىمپورت قىلىش ...قاتارلىق)لارنى داۋاملاشتۇرۇپ ئاخىرلاشتۇرسۇن

en: Don't display any dialogs unless there are only "People Nearby" accounts
ug: «قوشنىلار» ھېساباتى بولمىغاندىلا ھېچقانداق سۆزلەشكۈ كۆرسەتمىسۇن

en: Initially select given account (eg, gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)
ug: ئەڭ دەسلەپتە بېرىلگەن ھېساباتنى تاللاڭ(مەسىلەن، gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)

en: <account-id>
ug: <ھېسابات كىملىكى>

en: - Empathy Accounts
ug: - Empathy ھېساباتلىرى

en: Empathy Accounts
ug: Empathy ھېساباتلىرى

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * unsaved changes
en: There are unsaved modifications to your %s account.
ug: سىزنىڭ %s ھېساباتىڭىزدا تېخى ساقلانمىغان ئۆزگىرىشلەر بار.

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * an unsaved new account
en: Your new account has not been saved yet.
ug: يېڭى ھېساباتىڭىز تېخى ساقلانمىدى.

en: Connecting…
ug: باغلىنىۋاتىدۇ…

en: Offline — %s
ug: توردا يوق — %s

en: Disconnected — %s
ug: ئۈزۈلدى — %s

en: Offline — No Network Connection
ug: توردا يوق — تور باغلىنىشى يوق

en: Unknown Status
ug: نامەلۇم ھالەت

en: This account has been disabled because it relies on an old, unsupported backend. Please install telepathy-haze and restart your session to migrate the account.
ug: بۇ ھېسابات چەكلەندى چۈنكى ئۇ كونا، قوللىمايدىغان ئارقا ئۇچقا تايىنىدۇ. telepathy-haze نى ئورنىتىڭ، ئەڭگىمەرىڭىز ھېساباتىڭىزنى بىرلەشتۈرىدۇ.

en: Offline — Account Disabled
ug: توردا يوق — ھېسابات چەكلەنگەن

en: Edit Connection Parameters
ug: باغلىنىش پارامېتىرلىرىنى تەھرىرلەش

en: _Edit Connection Parameters...
ug: باغلىنىش پارامېتىرلىرىنى تەھرىرلەش(_E)…

en: Do you want to remove %s from your computer?
ug: كومپيۇتېرىڭىزدىن %s نى چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: This will not remove your account on the server.
ug: بۇ مۇلازىمېتىردىكى ھېساباتىڭىزنى چىقىرىۋەتمەيدۇ.

en: You are about to select another account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
ug: باشقا ھېساباتنى تاللىماقچى بولۇۋاتىسىز، بۇنىڭدا 
    ئۆزگىرىشلەر يوق بولۇپ كېتىدۇ. داۋاملاشتۇرۇۋەرسۇنمۇ؟

note: Menu item: to enabled/disable the account
en: _Enabled
ug: قوزغىتىلغان(_E)

note: Menu item: Rename
en: Rename
ug: ئات ئۆزگەرت

en: _Skip
ug: ئۆتكۈزۈۋەت(_S)

en: _Connect
ug: باغلا(_C)

en: You are about to close the window, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
ug: كۆزنەكنى ياپماقچى بولۇۋاتىسىز، بۇنىڭدا 
    ئۆزگىرىشلەر يوق بولۇپ كېتىدۇ. داۋاملاشتۇرۇۋەرسۇنمۇ؟

note: Tweak the dialog
en: Messaging and VoIP Accounts
ug: مۇڭداشقۇ ۋە VoIP ھېساباتلىرى

en: _Import…
ug: ئىمپورت قىلىش(_I)…

en: Loading account information
ug: ھېسابات ئۇچۇرىنى ئوقۇۋاتىدۇ

en: To add a new account, you first have to install a backend for each protocol you want to use.
ug: يېڭى ھېسابات قوشۇش ئۈچۈن، ئالدى بىلەن ئىشلەتمەكچى بولغان كېلىشىمنىڭ ئارقا ئۇچ پروگراممىسىنى ئورنىتىشىڭىز كېرەك.

en: No protocol backends installed
ug: كېلىشىمنىڭ ئارقا ئۇچى ئورنىتىلمىغان

en:  - Empathy authentication client
ug:  - Empathy سالاھىيەت دەلىللەش خېرىدارى

en: Empathy authentication client
ug: Empathy سالاھىيەت دەلىللەش خېرىدارى

en: Don't connect on startup
ug: قوزغالغاندا باغلانما

en: Don't display the contact list or any other dialogs on startup
ug: قوزغالغاندا ئالاقەداشلار تىزىمى ياكى باشقا ھېچقانداق سۆزلەشكۈنى كۆرسەتمىسۇن

en: - Empathy IM Client
ug: - Empathy مۇڭداشقۇ خېرىدارى

en: Error contacting the Account Manager
ug: Account Manager(ھېسابات باشقۇرغۇ) غا باغلىنىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: There was an error while trying to connect to the Telepathy Account Manager. The error was:
    
    %s
ug: Telepathy ھېسابات باشقۇرغۇ بىلەن باغلىنىشتا خاتالىق كۆرۈلدى. خاتالىق تۆۋەندىكىچە:
    
    %s

en: In a call
ug: سۆزلىشىۋاتىدۇ

en: - Empathy Audio/Video Client
ug: - Empathy ئۈن/سىن خېرىدار پروگراممىسى

en: Empathy Audio/Video Client
ug: Empathy ئۈن/سىن خېرىدار پروگراممىسى

en: %s just tried to call you, but you were in another call.
ug: %s سىزنى چاقىرغان ئىدى، بىراق سىز باشقىلار بىلەن سۆزلىشىۋاتقان.

en: Incoming call
ug: بىرى چاقىرىۋاتىدۇ

en: Incoming video call from %s
ug: %s دىن كەلگەن سىنلىق چاقىرىش

en: Incoming call from %s
ug: %s دىن كەلگەن تېلېفون

en: Reject
ug: رەت قىل

en: Answer
ug: جاۋاب

note: translators: Call is a noun and %s is the contact name. This string * is used in the window title
en: Call with %s
ug: %s بىلەن سۆزلىشىش

en: The IP address as seen by the machine
ug: كومپيۇتېردا ئۇچرىغان IP ئادرېسى

en: The IP address as seen by a server on the Internet
ug: ئىنتېرنېتتىكى مۇلازىمېتىردا ئۇچرىغان IP ئادرېسى

en: The IP address of the peer as seen by the other side
ug: قارشى تەرەپتە ئۇچرىغان تەڭتۇش(peer)  IP ئادرېسى

en: The IP address of a relay server
ug: ئۇلاپ تارقىتىش مۇلازىمېتىرىنىڭ IP ئادرېسى

en: The IP address of the multicast group
ug: كۆپ ئادرېسلىق خەۋەرلىشىش گۇرۇپپىسىنىڭ IP ئادرېسى

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: On hold
ug: كۈتۈپ تۇر

en: Mute
ug: ئۈنسىز

en: Duration
ug: ۋاقتى

en: Technical Details
ug: تېخنىكىلىق تەپسىلات

en: %s's software does not understand any of the audio formats supported by your computer
ug: %s's يۇمشاق دېتالى كومپيۇتېرىڭىزدا بار بولغان ھېچقانداق ئۈن فورماتىنى تونۇمىدى.

en: %s's software does not understand any of the video formats supported by your computer
ug: %s's يۇمشاق دېتالى كومپيۇتېرىڭىزدا بار بولغان ھېچقانداق سىن فورماتىنى تونۇمىدى.

en: Can't establish a connection to %s. One of you might be on a network that does not allow direct connections.
ug: %s نىڭ بىلەن باغلىنىش قۇرالمىدى. سىزنىڭ ياكى قارىشى تەرەپنىڭ بىۋاسىتە باغلىنىشقا رۇخسەت قىلىنمىغان بولۇشى مۇمكىن.

en: There was a failure on the network
ug: توردا خاتالىق يۈز بەردى

en: The audio formats necessary for this call are not installed on your computer
ug: بۇ سۆزلىشىشكە زۆرۈر بولغان ئۈن فورماتلىرى كومپيۇتېرغا ئورنىتىلماپتۇ

en: The video formats necessary for this call are not installed on your computer
ug: بۇ سۆزلىشىشكە زۆرۈر بولغان سىن فورماتلىرى كومپيۇتېرغا ئورنىتىلماپتۇ

en: Something unexpected happened in a Telepathy component. Please <a href="%s">report this bug</a> and attach logs gathered from the 'Debug' window in the Help menu.
ug: Telepathy بۆلىكىدە غەلىتىلىك يۈز بەردى. «ياردەم» تىزىملىكىدىكى «سازلاش» كۆزنىكىدە خاتىرىلىگەن ئۇچۇرلار بىلەن قوشۇپ <a href="%s">بۇ كەمتۈكنى مەلۇم قىلىڭ</a>.

en: There was a failure in the call engine
ug: چاقىرىش ماتورىدا خاتالىق يۈز بەردى

en: The end of the stream was reached
ug: ئېقىم ئاخىرلاشتى

en: Can't establish audio stream
ug: ئۈن ئېقىمىنى قۇرغىلى بولمىدى

en: Can't establish video stream
ug: سىن ئېقىمىنى قۇرغىلى بولمىدى

en: Your current balance is %s.
ug: ھازىر بار پۇل %s.

en: Sorry, you don’t have enough credit for that call.
ug: كەچۈرۈڭ، تېلېفون قىلىش ئۈچۈن يېتەرلىك پۇلىڭىز يوق.

en: Top Up
ug: قىممەت تولۇقلاڭ

en: _Call
ug: چاقىر(_C)

en: _Microphone
ug: مىكروفون(_C)

en: _Camera
ug: كامېرا(_C)

en: _Settings
ug: تەڭشەك(_S)

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Contents
ug: مەزمۇنلار(_C)

en: _Debug
ug: سازلا(_D)

en: Swap camera
ug: كامېرا ئالماشتۇر

en: Minimise me
ug: مېنى ئەڭ كىچىك قىل

en: Maximise me
ug: مېنى ئەڭ چوڭ قىل

en: Disable camera
ug: كامېرانى ئىناۋەتسىز قىل

en: Hang up
ug: توختىتىپ قويۇش

en: Hang up current call
ug: ھازىرقى سۆزلىشىشنى توختىتىپ قويۇش

en: Video call
ug: سىنلىق سۆزلىشىش

en: Start a video call
ug: سىنلىق سۆزلىشىشنى باشلايدۇ

en: Start an audio call
ug: ئاۋازلىق سۆزلىشىشنى باشلايدۇ

en: Show dialpad
ug: نومۇر تاختا كۆرسەت

en: Display the dialpad
ug: نومۇر تاختىسىنى كۆرسىتىش

en: Toggle video transmission
ug: سىن تارقىتىشىنى ئالماشتۇرۇش(ئېچىش ياكى ئېتىش)

en: Toggle audio transmission
ug: ئۈن تارقىتىشىنى ئالماشتۇرۇش(ئېچىش ياكى ئېتىش)

en: Encoding Codec:
ug: كودلىغۇچلار:

en: Decoding Codec:
ug: كودسىزلىغۇچ:

en: Remote Candidate:
ug: يىراقتىكى كاندىدات:

en: Local Candidate:
ug: يەرلىك نامزات:

en: Audio
ug: ئۈن

en: - Empathy Chat Client
ug: - Empathy سۆھبەت خېرىدارى

en: Name
ug: ئاتى

en: Room
ug: ئۆي

en: Auto-Connect
ug: ئاپتوماتىك باغلىنىش

en: Manage Favorite Rooms
ug: ئامراق ئۆيلەرنى باشقۇرۇش

en: Close this window?
ug: بۇ كۆزنەكنى ياپ؟

en: Closing this window will leave %s. You will not receive any further messages until you rejoin it.
ug: كۆزنەك يېپىلسا %s دىن ئايرىلىسىز. قايتا قوشۇلمىغۇچە ھېچقانداق ئۇچۇر تاپشۇرۇپ ئالالمايسىز.

en: Closing this window will leave a chat room. You will not receive any further messages until you rejoin it. | Closing this window will leave %u chat rooms. You will not receive any further messages until you rejoin them.
ug[0]: كۆزنەك يېپىلسا %u پاراڭخانىدىن ئايرىلىسىز. قايتا قوشۇلمىغۇچە، ھېچقانداق ئۇچۇر تاپشۇرۇپ ئالالمايسىز.

en: Leave %s?
ug: %s دىن ئايرىلامسىز؟

en: You will not receive any further messages from this chat room until you rejoin it.
ug: قايتا قوشۇلمىغۇچە، ھېچقانداق ئۇچۇر تاپشۇرۇپ ئالالمايسىز.

en: Close window
ug: كۆزنەك ياپ

en: Leave room
ug: ھۇجرىدىن ئايرىلىش

en: %s (%d unread) | %s (%d unread)
ug[0]: %s (%d  ئوقۇلمىدى)

en: %s (and %u other) | %s (and %u others)
ug[0]: %s (ۋە %u باشقىلار)

en: %s (%d unread from others) | %s (%d unread from others)
ug[0]: %s (باشقىلاردىن %d  ئوقۇلمىدى)

en: %s (%d unread from all) | %s (%d unread from all)
ug[0]: %s (ھەممىسىدىن %d  ئوقۇلمىدى)

en: Sending %d message | Sending %d messages
ug[0]: %d ئۇچۇرنى ئەۋەتىۋاتىدۇ

en: Typing a message.
ug: ئۇچۇر كىرگۈزۈۋاتىدۇ.

en: _Conversation
ug: سۆھبەت(_C)

en: C_lear
ug: تازىلا(_L)

en: Insert _Smiley
ug: چىراي ئىپادىسى قىستۇر(_S)

en: _Favorite Chat Room
ug: ئامراق سۆھبەتخانا(_F)

en: Notify for All Messages
ug: ھەممە ئۇچۇرلارنى ئۇقتۇرۇش قىلىش

en: _Show Contact List
ug: ئالاقەداش تىزىمىنى كۆرسەت(_S)

en: Invite _Participant…
ug: سۆھبەتداش تەكلىپ قىلىش(_P)…

en: C_ontact
ug: ئالاقەداش(_O)

en: _Tabs
ug: بەتكۈچلەر(_T)

en: _Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچ(_P)

en: _Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچ(_N)

en: _Undo Close Tab
ug: يېپىلغان بەتكۈچنى ئەسلىگە كەلتۈر(_U)

en: Move Tab _Left
ug: بەتكۈچنى سولغا يۆتكە(_L)

en: Move Tab _Right
ug: بەتكۈچنى ئوڭغا يۆتكە(_R)

en: _Detach Tab
ug: بەتكۈچنى ئايرىۋەت(_D)

en: Show a particular service
ug: بىرەر مۇلازىمەتنى كۆرسىتىدۇ

en: - Empathy Debugger
ug: - Empathy سازلىغۇچى

en: Empathy Debugger
ug: Empathy سازلىغۇچ

en: Save
ug: ساقلا

en: Pastebin link
ug: Pastebin ئۇلانمىسى

en: Pastebin response
ug: Pastebin ئىنكاسى

en: Data too large for a single paste. Please save logs to file.
ug: چاپلاشقا بۇ سانلىق-مەلۇمات بەك چوڭ كېلىدۇ. خاتىرىنى ھۆججەتكە ساقلاڭ.

en: Debug Window
ug: سازلاش كۆزنىكى

en: Send to pastebin
ug: pastebin غا ئەۋەت

en: Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا

en: Level
ug: دەرىجە

en: Debug
ug: سازلا

en: Info
ug: ئۇچۇر

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: Critical
ug: ئاچقۇچلۇق

en: Error
ug: خاتالىق

en: Even if they don't display passwords, logs can contain sensitive information such as your list of contacts or the messages you recently sent or received.
    If you don't want to see such information available in a public bug report, you can choose to limit the visibility of your bug to Empathy developers when reporting it by displaying the advanced fields in the <a href="https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=empathy">bug report</a>.
ug: گەرچە ئۇلار ئىملارنى كۆرسەتمىسىمۇ، خاتىرىلەرنىڭ ئىچىدە ئالاقەداشلارنىڭ تىزىمى ياكى يېقىندا يېزىشقان خەتلەر دېگەندەك ئىنتايىن مۇھىم ئۇچۇرلار بار.
    ئاممىۋى كەمتۈك مەلۇماتلىرىدىكى بۇنداق ئۇچۇرلارنىڭ كۆرۈنۈپ قېلىشىنى خالىمىسىڭىز، كەمتۈك مەلۇماتىنى Empathy ئىجادىيەتچىلىرىلا كۆرەلەيدىغان قىلسىڭىز بولىدۇ. بۇنى كەمتۈك يوللىغاندا تاللاشقا بولىدۇ. كەمتۈك يوللاش ئادرېسى: <a href=\"https://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=empathy\">كەمتۈك يوللاش</a>.

en: Time
ug: ۋاقىت

en: Domain
ug: دائىرە

en: Category
ug: كاتېگورىيە

en: Level
ug: دەرىجە

en: The selected connection manager does not support the remote debugging extension.
ug: تاللانغان باغلىنىش باشقۇرغۇچى يىراقتىكى سازلاش كېڭەيتىلمىسىنى قوللىمايدۇ

en: Incoming video call
ug: كەلگەن سىنلىق چاقىرىش

en: %s is video calling you. Do you want to answer?
ug: %s سىزنى چاقىرىۋاتىدۇ(سىنغا).  جاۋاب بېرەمسىز؟

en: %s is calling you. Do you want to answer?
ug: %s سىزنى چاقىرىۋاتىدۇ. جاۋاب بېرەمسىز؟

en: _Reject
ug: رەت قىل(_R)

en: _Answer
ug: جاۋاب بەر(_A)

en: _Answer with video
ug: سىنلىق جاۋاب بەر(_A)

en: Room invitation
ug: ئۆيگە تەكلىپ قىلىش

en: Invitation to join %s
ug: %s نىڭغا قاتنىشىشقا تەكلىپ قىلىش

en: %s is inviting you to join %s
ug: %s سىزنى %s غا قاتنىشىشنى تەكلىپ قىلىۋاتىدۇ

en: _Join
ug: قاتناش(_J)

en: %s invited you to join %s
ug: %s سىزنى %s غا تەكلىپ قىلدى

en: You have been invited to join %s
ug: سىز %s نىڭغا تەكلىپ قىلىندىڭىز

en: Incoming file transfer from %s
ug: %s نىڭدىن كەلگەن ھۆججەت

en: Password required
ug: ئىم كىرگۈزۈڭ

en: 
    Message: %s
ug: 
    ئۇچۇر: %s

[ctx: file transfer percent]
en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: %s of %s at %s/s
ug: %s / %s،  %s/s نىڭدا

en: %s of %s
ug: %s / %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Receiving "%s" from %s
ug: «%s» نى %s دىن قوبۇل قىلدى

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Sending "%s" to %s
ug: «%s» نى %s غا ئەۋەتىۋاتىدۇ

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: Error receiving "%s" from %s
ug: «%s» نى %s دىن قوبۇل قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error receiving a file
ug: ھۆججەت قوبۇل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error sending "%s" to %s
ug: «%s» نى %s غا يوللاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error sending a file
ug: ھۆججەت يوللاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" received from %s
ug: «%s» نى %s دىن تاپشۇرۇۋالغان

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" sent to %s
ug: «%s» نى %s غا يوللايدۇ

en: File transfer completed
ug: ھۆججەت يوللاش تاماملاندى

en: Waiting for the other participant's response
ug: باشقا قاتناشقۇچىلارنىڭ جاۋابىنى ساقلاۋاتىدۇ

en: Checking integrity of "%s"
ug: «%s» نىڭ تولۇقلۇقىنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: Hashing "%s"
ug: Hash قىممىتىنى ھېسابلاۋاتىدۇ «%s»

en: File
ug: ھۆججەت

en: Remaining
ug: قالدى

en: File Transfers
ug: ھۆججەت يوللاش

en: Remove completed, canceled and failed file transfers from the list
ug: تىزىمدىن تاماملانغان، ئەمەلدىن قالدۇرۇلغان ۋە مەغلۇپ بولغان ھۆججەت يوللاشلارنى چىقىرىۋېتىش

en: _Import
ug: ئىمپورت قىل(_I)

en: No accounts to import could be found. Empathy currently only supports importing accounts from Pidgin.
ug: ئىمپورت قىلىدىغان ھېسابات تېپىلمىدى. Empathy دە ھازىر پەقەتلا Pidgin دىن ھېسابات ئىمپورت قىلغىلى بولىدۇ.

en: Import Accounts
ug: ھېساباتلارنى ئىمپورت قىلىش

note: Translators: this is the header of a treeview column
en: Import
ug: ئىمپورت قىل

en: Protocol
ug: كېلىشىم

en: Source
ug: مەنبە

en: Invite Participant
ug: قاتناشقۇچىلارنى تەكلىپ قىلىش

en: Choose a contact to invite into the conversation:
ug: سۆھبەتكە تەكلىپ قىلىدىغان ئالاقەداشنى تاللاڭ:

en: Invite
ug: تەكلىپ

en: Chat Room
ug: سۆھبەتخانا

en: Members
ug: ئەزالار

en: Failed to list rooms
ug: ھۇجرىلارنى تىزىپ كۆرسىتىش مەغلۇپ بولدى

en: %s
    Invite required: %s
    Password required: %s
    Members: %s
ug: %s
    تەكلىپ قىلىش زۆرۈر: %s
    ئىم زۆرۈر: %s
    ئەزالار: %s

en: Yes
ug: ھەئە

en: No
ug: ياق

en: Join Room
ug: ئۆيگە كىرىش

en: Enter the room name to join here or click on one or more rooms in the list.
ug: كىرمەكچى بولغان ئۆينىڭ ئاتىنى بۇ يەرگە كىرگۈزۈڭ ياكى تىزىمدىكى بىر ياكى بىرنەچچە ئۆينى چېكىڭ.

en: _Room:
ug: ئۆي(_R):

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account&apos;s server
ug: سۆھبەتخانىنى تەمىنلىگەن مۇلازىمېتىرنى كىرگۈزۈڭ، ئەگەر سۆھبەتخانا نۆۋەتتىكى مۇلازىمېتىردا بولسا قۇرۇق قويۇپ قويۇڭ.

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account's server
ug: سۆھبەتخانىنى تەمىنلىگەن مۇلازىمېتىرنى كىرگۈزۈڭ، ئەگەر سۆھبەتخانا نۆۋەتتىكى مۇلازىمېتىردا بولسا قۇرۇق قويۇپ قويۇڭ.

en: _Server:
ug: مۇلازىمېتىر(_S):

en: Couldn't load room list
ug: ئۆي تىزىمىنى ئوقۇغىلى بولمىدى

en: Room List
ug: ئۆي تىزىمى

en: Respond
ug: ئىنكاس

en: Answer with video
ug: سىنلىق جاۋاب بېرىش

en: Decline
ug: قوشۇلما

en: Accept
ug: قوشۇل

note: translators: the 'Provide' button is displayed in a notification * bubble when Empathy is asking for an account password; clicking on it * brings the password popup.
en: Provide
ug: تەمىنلە

en: Message received
ug: ئۇچۇر كەلدى

en: Message sent
ug: ئۇچۇر يوللاندى

en: New conversation
ug: يېڭى سۆھبەت

en: Contact comes online
ug: ئالاقەداش تورغا چىقتى

en: Contact goes offline
ug: ئالاقەداش توردىن چىقىپ كەتتى

en: Account connected
ug: ھېسابات باغلانغان

en: Account disconnected
ug: ھېسابات ئۈزۈلگەن

en: Language
ug: تىل

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Juliet has disconnected
ug: Juliet ئۈزۈلدى

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Show groups
ug: گۇرۇپپىلارنى كۆرسەت

en: Show account balances
ug: ھېساباتتىكى پۇلنى كۆرسەت

en: Contact List
ug: ئالاقەداش تىزىمى

en: Start chats in:
ug: مۇڭدىشىشنى باشلاش:

en: new ta_bs
ug: يېڭى بەتكۈچلەر(_B)

en: new _windows
ug: يېڭى كۆزنەكلەر(_W)

en: Show _smileys as images
ug: چىراي ئىپادىلىرىنى سۈرەت شەكلىدە كۆرسەت(_S)

en: Show contact _list in rooms
ug: ئۆيدىكى ئالاقەداشلار تىزىمىنى كۆرسەت(_L)

en: Log conversations
ug: سۆھبەتنى خاتىرىلەش

en: Display incoming events in the notification area
ug: كەلگەن ھادىسىلەرنى ئۇقتۇرۇش رايونىدا كۆرسەت

en: _Automatically connect on startup
ug: قوزغالغاندا ئاپتوماتىك باغلان(_A)

en: Behavior
ug: ھەرىكەت

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: _Enable bubble notifications
ug: سەكرىمە ئۇقتۇرۇشنى ئىناۋەتلىك قىل(_E)

en: Disable notifications when _away or busy
ug: ئايرىلغاندا ياكى ئالدىراش ۋاقتىدا ئۇقتۇرۇش قىلمىسۇن

en: Enable notifications when the _chat is not focused
ug: سۆھبەت فوكۇسلانمىغاندىمۇ ئۇقتۇرۇش قىلسۇن(_C)

en: Enable notifications when a contact comes online
ug: ئالاقەداش كىرگەندە ئۇقتۇرۇش قىلسۇن

en: Enable notifications when a contact goes offline
ug: ئالاقەداش ئايرىلغاندا ئۇقتۇرۇش قىلسۇن

en: Notifications
ug: ئۇقتۇرۇشلار

en: _Enable sound notifications
ug: ئاۋازلىق ئۇقتۇرۇشنى ئىناۋەتلىك قىل(_E)

en: Disable sounds when _away or busy
ug: ئايرىلغاندا ياكى ئالدىراش ۋاقتىدا ئاۋاز چىقارمىسۇن(_A)

en: Play sound for events
ug: ھادىسە يۈز بەرگەندە ئاۋاز قوي

en: Sounds
ug: ئۈن

en: Use _echo cancellation to improve call quality
ug: ئەكس سادانى ئاجىزلىتىشنى ئىشلىتىش ئارقىلىق ئۈن سۈپىتىنى يۇقىرىلاتسۇن(_E)

en: Echo cancellation helps to make your voice sound clearer to the other person, but may cause problems on some computers. If you or the other person hear strange noises or glitches during calls, try turning echo cancellation off and restarting the call.
ug: ئەكس سادانى ئاجىزلىتىش ئىقتىدارى ئىشلىتىلسە، ئاۋازىڭىز باشقىلارغا سۈزۈك ئاڭلىنىدۇ. بىراق بىر قىسىم كومپيۇتېرلاردا بەزى مەسىلىلەرمۇ كېلىپ چىقىدۇ. ئەگەر سۆزلىشىش جەريانىدا غەلىتە ئاۋازلارنى ۋە باشقا نورمالسىزلىق بايقالسا، ئەكس سادانى ئاجىزلىتىش ئىقتىدارىنى ئىناۋەتسىز قىلىپ، سۆزلىشىشنى قايتا باشلاپ كۆرسە بولىدۇ.

en: _Publish location to my contacts
ug: ئالاقەداشلىرىمغا ئورۇننى ئېلان ئاشكارا قىل(_P)

en: Reduced location accuracy means that nothing more precise than your city, state and country will be published.  GPS coordinates will be accurate to 1 decimal place.
ug: ئورۇننىڭ توغرىلىقنى تۆۋەنلىتىش دېگەنلىك، شەھەر، ئۆلكە ۋە دۆلەتنىڭ ئورۇن ئۇچۇرلىرىنىڭ توغرىلىقىنى تۆۋەنلىتىش دېگەنلىكتۇر. GPS كوئوردېناتلىرى ئونلۇق كەسىر چېكىتىنىڭ بىرلەر خانىسىگىچە توغرىدۇر.

note: To translators: The longitude and latitude are rounded to closest 0,1 degrees, so for example 146,2345° is rounded to round(146,2345*10)/10 = 146,2 degrees.
en: _Reduce location accuracy
ug: ئورۇننىڭ توغرىلىقىنى تۆۋەنلەت(_R)

en: Privacy
ug: شەخسىيەت

en: _Cellphone
ug: يانفون(_C)

en: _Network (IP, Wi-Fi)
ug: تور(IP، Wi-Fi)(_N)

en: Location sources:
ug: ئورۇن مەنبەلىرى:

en: The list of languages reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
ug: تىل تىزىمى سىز ئورناتقان لۇغەتنىڭ تىزىمىنى ئەكس ئەتتۈرۈپ بېرىدۇ.

en: Enable spell checking for languages:
ug: بۇ تىلغا نىسبەتەن ئىملا تەكشۈرۈشنى قوزغات:

en: Spell Checking
ug: ئىملا تەكشۈرۈش

en: Chat Th_eme:
ug: سۆھبەت ئۇسلۇبى(_E):

en: Variant:
ug: ۋارىيانتى:

en: Themes
ug: ئۆرنەكلەر

en: Provide Password
ug: ئىم تەمىنلەش

en: Disconnect
ug: ئۈز

en: You need to setup an account to see contacts here.
ug: بۇ يەردىكى ئالاقەداشلارنى كۆرۈش ئۈچۈن، بىر ھېسابات قۇرۇشىڭىز كېرەك.

en: Sorry, %s accounts can’t be used until your %s software is updated.
ug: كەچۈرۈڭ، %s ھېساباتلىرىنى %s يۇمشاق دېتالىنى يېڭىلىمىغۇچە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Facebook
ug: فېيىسبۇك(Facebook)

note: translators: %s is an account name like 'Facebook' or 'Google Talk'
en: %s account requires authorisation
ug: ھېسابات %s نىڭ كىملىك دەلىللىشى زۆرۈردۇر

en: Online Accounts
ug: توردىكى ھېساباتلار

en: Update software...
ug: يۇمشاق دېتالنى يېڭىلاش…

en: Reconnect
ug: قايتا باغلىنىش

en: Edit Account
ug: ھېساباتنى تەھرىرلەش

en: Close
ug: ياپ

en: Top up account
ug: ھېساباتنى تولۇقلايمەن

en: You need to enable one of your accounts to see contacts here.
ug: بۇ يەردىكى ئالاقەداشلارنى كۆرۈش ئۈچۈن، بىرەر بىر ھېساباتىڭىزنى ئىناۋەتلىك قىلىشىڭىز كېرەك.

note: translators: argument is an account name
en: You need to enable %s to see contacts here.
ug: بۇ يەردىكى ئالاقەداشلارنى كۆرۈش ئۈچۈن، %s نى ئىناۋەتلىك قىلىشىڭىز كېرەك.

en: Change your presence to see contacts here
ug: قارىشى تەرەپنى كۆرسىتىش ئۈچۈن، ئۆزىڭىزنىڭ ھالىتىنى ئۆزگەرتىڭ.

en: No match found
ug: تېپىلمىدى

en: You haven't added any contact yet
ug: تېخى ھېچقانداق ئالاقەداش قوشمىدىڭىز

en: No online contacts
ug: توردا يوق ئالاقەداشلار

en: _New Conversation...
ug: يېڭى سۆھبەت(_N)…

en: New _Call...
ug: يېڭىدىن چاقىر(_C)…

en: Contacts
ug: ئالاقەداشلار

en: _Add Contacts...
ug: ئالاقەداش قوش(_A)…

en: _Search for Contacts...
ug: ئالاقەداش ئىزدە(_S)…

en: _Blocked Contacts
ug: چەكلەنگەن ئالاقەداشلار(_B)

en: _Rooms
ug: ھۇجرىلار(_R)

en: _Join...
ug: قوشۇل(_J)…

en: Join _Favorites
ug: يىغقۇچقا قوش(_F)

en: _Manage Favorites
ug: يىغقۇچ باشقۇر(_M)

en: _File Transfers
ug: ھۆججەت ئەۋەتىش(_F)

en: _Accounts
ug: ھېساباتلار(_A)

en: P_references
ug: مايىللىق(_R)

en: Help
ug: ياردەم

en: About Empathy
ug: Empathy ھەققىدە

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: Account settings
ug: ھېسابات تەڭشىكى

en: Go _Online
ug: تورغا چىق(_O)

en: Show _Offline Contacts
ug: توردا يوق ئالاقەداشلارنى كۆرسەت(_O)

en: _Add Contact...
ug: ئالاقەداش قوش…(_A)

en: _New Conversation…
ug: يېڭى سۆھبەت(_N)…

en: New _Call…
ug: يېڭى چاقىرىش(_C)...

en: Status
ug: ھالىتى

en: Done
ug: تامام

en: Please enter your account details
ug: ھېساباتىڭىزغا ئائىت تەپسىلاتلارنى كىرگۈزۈڭ

en: Edit %s account options
ug: ھېسابات %s نىڭ تاللانمىلىرىنى تەھرىرلە

en: Integrate your IM accounts
ug: بارلىق مۇڭداشقۇ ھېساباتلىرىڭىزنى بىر يەرگە يىغىڭ
