empathy master - en to xh translation catalogue (847 entries)

en: Chat on Google Talk, Facebook, MSN and many other chat services
xh: Xa ngo-Google Talk, Facebook, MSN kunye nezinye ezininzi indawo zokuxoxa

en: Empathy
xh: I-Empathy

en: Empathy Internet Messaging
xh: Umyalezo ka-Empathy kwi-inthanethi

en: IM Client
xh: Umxhasi we-IRC

en: Manage Messaging and VoIP accounts
xh: Miyalezo kunye nee-akhawunti za VoIp

note: Tweak the dialog
en: Messaging and VoIP Accounts
xh: Imiyalezo kunye nee-akhawunti za VoIp

en: No reason was specified
xh: Akukho sizathu esichaziwe

en: The change in state was requested
xh: Utshintsho kwingingqi yokuhlala kuceliwe

en: You canceled the file transfer
xh: Ulumisile udluliso lwefayile

en: The other participant canceled the file transfer
xh: Omnye wabathathi nxaxheba uluyekisilo udluliso lwefayile

en: Error while trying to transfer the file
xh: Ingxaku ivelile xa uza ukudlulisa ifayile

en: The other participant is unable to transfer the file
xh: Abanye abathathi nxaxheba abakwazi kudlulisa ifayile

en: Unknown reason
xh: Isizathu esingaziwa

en: File transfer completed, but the file was corrupted
xh: Udluliso lwefayile lugqityiwe, kodwa ifayile ibimoshakele

en: File transfer not supported by remote contact
xh: Udluliso lwefayile aluxhaswa ngumqhakamshelanisi onguwo

en: The selected file is not a regular file
xh: Ifayile ekhethiwe ayofuyile yesiqhelo

en: The selected file is empty
xh: Ifayile ejhethiwe ayinanto

en: Missed call from %s
xh: Uphose umnxeba osuka ku-%s

note: Translators: this is an outgoing call, e.g. 'Called Alice'
en: Called %s
xh: Ufownile u-%s

en: Call from %s
xh: umxeba osuka ku-%s

en: Available
xh: Ndikhona

en: Busy
xh: Uxakekile

en: Away
xh: Kude

en: Invisible
xh: Ayibonakali

en: Offline
xh: Imo engeyo yakusebenza

[ctx: presence]
note: translators: presence type is unknown
en: Unknown
xh: Okungaziwayo

en: No reason specified
xh: Akukho sizathu esichaziwe

en: Status is set to offline
xh: Umgangatho ubonisa ukuba uphumile

en: Network error
xh: Impazamo kuthungelwano

en: Authentication failed
xh: Uqinisekiso aluphumelelanga

en: Encryption error
xh: Ingxaki kuguqulelo 0luntsonkothileyo

en: Name in use
xh: Igama elisetyenzisiwe

en: Certificate not provided
xh: Isetifiketi asinikezwanga

en: Certificate untrusted
xh: Isatifiketi asithembekanga

en: Certificate expired
xh: Esi satifiketi siphelelwe lixesha

en: Certificate not activated
xh: Isetifiketi asivuselelwanga

en: Certificate hostname mismatch
xh: Isatifiketi hostname mismatch

en: Certificate fingerprint mismatch
xh: Isetifiketi sonyathliso minwe aludibani

en: Certificate self-signed
xh: Isetifiketi azi sayineleyo

en: Certificate error
xh: Kukho ingxaki keisatifiketi

en: Encryption is not available
xh: Uguqulelo eluntsokothile alufumaneki

en: Certificate is invalid
xh: Isatifiketi ayisiso

en: Connection has been refused
xh: Udibaniso aluvunywanga

en: Connection can't be established
xh: Udibaniso alunokwenziwa

en: Connection has been lost
xh: Udibaniso lulahlekile

en: This resource is already connected to the server
xh: Lo mnikezi sele eqhakamshelene neseva

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
xh: Unxibelelwano lutshintshwe ngolutsha kusetyenziswa umnikezi omnye

en: The account already exists on the server
xh: Le akhawunti sele ikhona kwiseva

en: Server is currently too busy to handle the connection
xh: Iseva ixakeke kakhulu ukwazi ukudibana

en: Certificate has been revoked
xh: Esi satifiketi asivunywanga

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
xh: Isetifiketi sisbenzisa i-chipher algorith okanye ithambe crypotographically engakhuselekanga

en: Your software is too old
xh: I-software yakho indala

en: People Nearby
xh: Abantu abakufutshane

en: Yahoo! Japan
xh: U-Yahoo! Japan

en: Google Talk
xh: U-Google Talk

en: Facebook Chat
xh: U-Facebook Chat

en: %d second ago | %d seconds ago
xh[0]: kumzuzu oyi-%d odlulileyo
xh[1]: kwimizuzu eyi-%d odlulileyo

en: %d minute ago | %d minutes ago
xh[0]: kumzuzu oyi-%d odlulileyo
xh[1]: kwimizuzu eyi-%d odlulileyo

en: %d hour ago | %d hours ago
xh[0]: kwiyure eyi-%d edlulileyo
xh[1]: kwiiyure eziyi-%d ezadlulayo

en: %d day ago | %d days ago
xh[0]: kusuku oluyi-%d oludlulile
xh[1]: kwiintsuku eziyi-%d ezadlulayo

en: %d week ago | %d weeks ago
xh[0]: kwiveki eyi-%d edlulile
xh[1]: kwiiveki eziyi-%d ezidlulileyo

en: %d month ago | %d months ago
xh[0]: inyanga eyi-%d edlulileyo
xh[1]: kwiinyanga eziyi-%d ezidlulileyo

en: in the future
xh: kwingomso

en: All accounts
xh: Zonke ii-akhawunti

en: Account
xh: I-akhawunti

en: Password
xh: Igama lokuthela

en: Server
xh: Iseva

en: Port
xh: Izibuko

en: Username:
xh: Igama lomsebenzisi:

en: A_pply
xh: _Faka isicelo

en: L_og in
xh: _Loga ngaphakathi

en: This account already exists on the server
xh: Le akhawunti sele ikhona kwiseva

en: Create a new account on the server
xh: Dala i-akhawunti entsha kwiseva

note: To translators: The first parameter is the login id and the * second one is the network. The resulting string will be something * like: "MyUserName on freenode". * You should reverse the order of these arguments if the * server should come before the login id in your locale.
en: %1$s on %2$s
xh: %1$s ku %2$s

note: To translators: The parameter is the protocol name. The resulting * string will be something like: "Jabber Account"
en: %s Account
xh: i-Akhawunti ka-%s

en: New account
xh: Akhawunti entsha

en: <b>Example:</b> MyScreenName
xh: <b>Umzekelo:</b> igamalamlesikrini

en: Advanced
xh: Kwinqanaba eseliphambili

en: Pass_word:
xh: I_gama lokuthela:

en: Remember Password
xh: Khumbula igama lokuthela

note: remember password ticky box
en: Remember password
xh: Khumbula igama lokuthela

en: Screen _Name:
xh: I_gama lesikrini:

en: What is your AIM password?
xh: Lithini agama lokuthela ku-AIM?

en: What is your AIM screen name?
xh: Lithini igama lakho lesikrini sika-AIM?

en: _Port:
xh: _Isiqhagamsheli:

en: _Server:
xh: I_seva:

en: <b>Example:</b> username
xh: <b>Umzekelo:</b> umsebenzisi

en: Login I_D:
xh: Indlela yokungena ye I_D:

en: What is your GroupWise User ID?
xh: Lithini agama lokuthela le-GroupWise?

en: What is your GroupWise password?
xh: Lithini agama lokuthela le-GroupWise?

en: <b>Example:</b> 123456789
xh: <b>Umzekelo:</b> 123456789

en: Ch_aracter set:
xh: Ummiselo wo_mbhalo onjengonobumba:

en: What is your ICQ UIN?
xh: Ithini i-ICQ UIN?

en: What is your ICQ password?
xh: Lithini agama lokuthela ku-ICQ?

en: Auto
xh: Okuzenzekelayo

note: translators: this string is very specific to SIP's internal; maybe * best to keep the English version.
en: Register
xh: Bhalisa

note: translators: this string is very specific to SIP's internal; maybe * best to keep the English version.
en: Options
xh: Okukhethwayo

en: None
xh: Akukho nanye

en: Character set:
xh: Ummiselo wo~mbhalo onjengonobumba:

en: Most IRC servers don't need a password, so if you're not sure, don't enter a password.
xh: I-IRC seva ezininzi azilifuni igama lokuthela, ngoko xa ungaqinisekanga, sukulifaka igama lokuthela.

en: Network
xh: Umsebenzi wothungelwano

en: Network:
xh: Uthungelwano:

en: Nickname:
xh: Igama lesiteketiso:

en: Password:
xh: Igama lokuthelela:

en: Quit message:
xh: Phuma kumyalezo:

en: Real name:
xh: Igama lokwenyani:

en: Servers
xh: Iiseva

en: What is your IRC nickname?
xh: Sithini isiteketiso sakho se-IRC?

en: Which IRC network?
xh: Loluphi uthungelwano lwe-IRC?

en: <b>Example:</b> user@gmail.com
xh: <b>Umzekelo:</b> user@gmail.com

en: <b>Example:</b> user@jabber.org
xh: <b>Umzekelo:</b> user@jabber.org

en: Encr_yption required (TLS/SSL)
xh: I-Encr_yption iyafuneka (TLS/SSL)

en: I_gnore SSL certificate errors
xh: _Zizibe impazamo zesatifiketi se-SSL

en: Override server settings
xh: Zegqume izicwangciso zeseva

en: Priori_ty:
xh: E_zibalulekile:

en: Reso_urce:
xh: U_mnikezi:

en: Use old SS_L
xh: Sebenzisa i-SS_L endala

en: What is your Facebook password?
xh: Lithini agama lokuthela ku-Facebook?

en: What is your Facebook username?
xh: Lithini agama lokuthela ku-Facebook?

en: What is your Google ID?
xh: Ithini i-ID yakho ku-Google?

en: What is your Google password?
xh: Lithini agama lokuthela ku-Google?

en: What is your Jabber ID?
xh: Ithini i-ID yakho kaJabber?

en: What is your Jabber password?
xh: Lithini agama lokuthela ku-Jabber?

en: What is your desired Jabber ID?
xh: Ithini i-ID yakho kaJabber oyinqwnelayo?

en: What is your desired Jabber password?
xh: Lithini igama lokuthela lika-Jabber olinqwnelayo?

en: <b>Example:</b> user@hotmail.com
xh: <b>Umzekelo:</b> user@hotmail.com

en: What is your Windows Live ID?
xh: Ithini iID yakho yeFestile eohikayo?

en: What is your Windows Live password?
xh: Lithini agama lokuthela lika-Windows Live?

en: E-_mail address:
xh: Idilesi ye-i_meyile:

en: Nic_kname:
xh: I_gama lesiteketiso:

en: _First Name:
xh: Igama _Lokuqala:

en: _Jabber ID:
xh: I-_Jabber ID:

en: _Last Name:
xh: Igama _Lokugqibela:

en: _Published Name:
xh: I_gama elipapashiwe:

en: <b>Example:</b> user@my.sip.server
xh: <b>Umzekelo:</b> user@my.sip.server

en: Authentication username:
xh: Ubungqina begama lokusebenzisa:

en: Discover Binding
xh: Fumanisa ngokubopha

en: Discover the STUN server automatically
xh: Fumana iseva ye-STUN ngokwayo

en: Ignore TLS Errors
xh: Suzinaka iimpazamo zeTLS

en: Interval (seconds)
xh: Ikhefu lesandi (imizuzwana)

en: Keep-Alive Options
xh: Gcina ukhetho oluphilayo

en: Loose Routing
xh: Lahla i-routing

en: Mechanism:
xh: I-Mechanism:

en: Miscellaneous Options
xh: Ezinokukhethwa eziziintlobo ngeentlobo

en: NAT Traversal Options
xh: Okukhethwayo kwe-NAT Traversal

en: Port:
xh: Izibuko:

en: Proxy Options
xh: Shicilela okukhethwayo

en: STUN Server:
xh: I-STUN Seva:

en: Server:
xh: Iseva:

en: Transport:
xh: Uthutho:

en: Use this account to call _landlines and mobile phones
xh: Sebenzisa le-akhawunti ukufownela i_mfonomfono zendlu kunye neselula

en: What is your SIP account password?
xh: Lithini agama lokuthela le-akhawunti ye-SIP?

en: What is your SIP login ID?
xh: Ithini i-ID yakho yokungena kuSIP?

en: _Username:
xh: _Igama lomsebenzisi:

en: I_gnore conference and chat room invitations
xh: Su_zinaka ikhonferensi kunye namagumbi okuxoxa

en: What is your Yahoo! ID?
xh: Ithini i-ID ka-Yahoo! Yakho?

en: What is your Yahoo! password?
xh: Lithini agama lokuthela ku-Yahoo?

en: Yahoo! I_D:
xh: I-Yahoo! I_D:

en: _Room List locale:
xh: Uluhlu le_gumbi lendawo:

en: Couldn't convert image
xh: Ayikwazanga ukujika umyalezo

en: None of the accepted image formats are supported on your system
xh: Akukho namnye umfanekiso oxhaswayo yinkqubo oyisebenzisayo

en: Couldn't save picture to file
xh: Ayikwazanga ukugcina umfanekiso kwifayile

en: Select Your Avatar Image
xh: Khetha umyalezo wakho we-Avatar

en: Take a picture...
xh: Thatha umfanekiso...

en: No Image
xh: Akukho mfanekiso

en: Images
xh: Imifanekiso

en: All Files
xh: Zonke iifayili

en: Click to enlarge
xh: Cofa ukwandisa

en: There was an error starting the call
xh: Kubekho impazamo yokuqalisaeni umnxeba wefowni

en: The specified contact doesn't support calls
xh: Umqhakashelani uchaziwe akazixhasi imfonomfono

en: The specified contact is offline
xh: Umqhakashelani ochaziwe uphumile

en: The specified contact is not valid
xh: Umqhakashelani ochaziwe akunguwo

en: Emergency calls are not supported on this protocol
xh: Imfonomfono zexesha lengxaki azixhaswa kule-protocol

en: You don't have enough credit in order to place this call
xh: Awunamali eyanele ukuze utsale umnxeba

en: Failed to open private chat
xh: Ayikwazanga ukuvula ingxoxo yabucala

en: Topic not supported on this conversation
xh: Isihloko asixhaswa kule ngxoxo

en: You are not allowed to change the topic
xh: Awuvumelekanga ukutshintsha isihloko

en: “%s” is not a valid contact ID
xh: u-“%s” akayiyo i-ID yoqhakamshelwano eyiyo

en: /clear: clear all messages from the current conversation
xh: /clear: cima yonke imiyalezo kule ngxoxo yangoku

en: /topic <topic>: set the topic of the current conversation
xh: /topic <isihloko>: beka isihloko sale ngxoxo eqhubekayo

en: /join <chat room ID>: join a new chat room
xh: /join <i-ID yegumbi lokuxoxa>: ngenga kwindlu yokuxoxo

en: /j <chat room ID>: join a new chat room
xh: /j <i-ID yegumbi lokuxoxa>: ngenga kwindlu yokuxoxo

en: /part [<chat room ID>] [<reason>]: leave the chat room, by default the current one
xh: /part [<i-ID yegumbi lokuxoxa>] [<reason>]: shiya igumbi lokuxoxa, ngokwalo lo wangoku

en: /query <contact ID> [<message>]: open a private chat
xh: /query <i-ID yoqhakamshelwano> [<umyalezo>]: vula ingxoxo yabucala

en: /msg <contact ID> <message>: open a private chat
xh: /msg <i-ID yoqhakamshelwano> <message>: vula ingxoxo yabucala

en: /nick <nickname>: change your nickname on the current server
xh: /nick <nickname>: tshintsha igama lakho lesiteketiso kule seva

en: /me <message>: send an ACTION message to the current conversation
xh: /me <umyalezo>: thumela umyalezo oshukumayo kule ngxoxo eqhubekayo

en: /say <message>: send <message> to the current conversation. This is used to send a message starting with a '/'. For example: "/say /join is used to join a new chat room"
xh: /say <umyalezo>: thumela <message> kule ngxoxo yagoku. Le iqhele ukuthumela umyalezo oqala ngo a '/'. Umzekelo: "/yithi /ukungena kusetyenziswa ukungena kwingxoxo entsha"

en: /whois <contact ID>: display information about a contact
xh: /whois <i-ID yoqhakamshelwano>: bonisa iinkcukacha ngomqhakamshelwa

en: /help [<command>]: show all supported commands. If <command> is defined, show its usage.
xh: /help [<umyalelo>]: ibonisa yonke imiyalelo exhaswayo. Ukuba <umyalelo> icacisiwe, ibonisa intebenzo yayo.

en: Usage: %s
xh: Usetyenziso: %s

en: Unknown command
xh: Umyalelo ongaziwa

en: Unknown command; see /help for the available commands
xh: Umyalelo ongaziwa; bona/help kwimiyalelo ekhona

en: insufficient balance to send message
xh: akukho mali yanele ukuthumela umyalezo

en: Error sending message '%s': %s
xh: Kubekho ingxaki ekuthumeleni umyalezo '%s': %s

en: Error sending message: %s
xh: Kubekho ingxaki ekuthumeleni umyalezo: %s

note: translators: error used when user doesn't have enough credit on his * account to send the message.
en: insufficient balance to send message. <a href='%s'>Top up</a>.
xh: akukho mali eyanele ukuthumela umyalezo. <a href='%s'>Gcwalisa</a>.

en: not capable
xh: ayikwazi

en: offline
xh: imo engeyo yakusebenza

en: invalid contact
xh: uqhagamshelwano olungavumelekanga

en: permission denied
xh: umvume ayivunywanga

en: too long message
xh: umyalezo mde kakhulu

en: not implemented
xh: ayiphunyezwanga

en: unknown
xh: ayaziwa

en: Topic:
xh: Isihloko:

en: Topic set to: %s
xh: Isihloko silungiselelwe uku: %s

en: No topic defined
xh: Akukho sihloko esicacisiwe

en: (No Suggestions)
xh: (Akukho ngcebiso)

note: translators: %s is the selected word
en: Add '%s' to Dictionary
xh: Faka i-'%s' kwidikshinari

note: translators: first %s is the selected word, * second %s is the language name of the target dictionary
en: Add '%s' to %s Dictionary
xh: Yongeza '%s' kwi %s kwisiChazi magama

en: Insert Smiley
xh: Faka uncumo

note: send button
en: _Send
xh: _Thumela

note: Spelling suggestions
en: _Spelling Suggestions
xh: _Iingcebiso ngopelo magama

en: Failed to retrieve recent logs
xh: Ayiphumelelanga ukufumana ababesanda kungena

en: %s has disconnected
xh: %s iqhawukile

note: translators: reverse the order of these arguments * if the kicked should come before the kicker in your locale.
en: %1$s was kicked by %2$s
xh: %1$s ikhatywe ngu-%2$s

en: %s was kicked
xh: i-%s iye yakhatywa

note: translators: reverse the order of these arguments * if the banned should come before the banner in your locale.
en: %1$s was banned by %2$s
xh: %1$s itshiswe ngu-%2$s

en: %s was banned
xh: i-%s iyeyatshiswa

en: %s has left the room
xh: u-%s umkile egumbini

en: %s has joined the room
xh: u-%s ungenile endlini

en: %s is now known as %s
xh: u-%s ngoku waziwa njengo- %s

note: We don't know if the incoming call has been accepted or not, so we * assume it hasn't and if it has, we'll set the proper status when * we get the new handler.
en: Disconnected
xh: Uqhawukile

note: Add message
en: Would you like to store this password?
xh: Ungathanda ukugcina igama lokuthela?

en: Remember
xh: Khumbula

en: Not now
xh: Hayi ngoku

en: Retry
xh: Zama kwakhona

en: Wrong password; please try again:
xh: Igama lokuthela; nceda uzame kwakhona:

note: Add message
en: This room is protected by a password:
xh: Eli gumbi likhuselwe ngegama lokuthela:

en: Join
xh: Dibanisa

en: Connected
xh: Unxulumene

en: Conversation
xh: Ingxoxo

en: Unknown or invalid identifier
xh: Ayaziwa okanye yimbonisi engekho

en: Contact blocking temporarily unavailable
xh: Isinqandi sabaqhakamshelani asikho okwexeshana

en: Contact blocking unavailable
xh: Isinqandi sabaqhakamshelani asikho

en: Permission Denied
xh: Imvume ayinikelwanga

en: Could not block contact
xh: Ayikwazanga ukunqanda umqhakashelani

en: Edit Blocked Contacts
xh: Lungisa uqhakamshelwano olunqandiwe

note: Account and Identifier
en: Account:
xh: I-akhawunti:

en: Blocked Contacts
xh: Uqhakamshelwano olunqandiwe

en: Remove
xh: Susa

note: Copy Link Address menu item
en: _Copy Link Address
xh: _Kopa idilesi yonxulumaniso

note: Open Link menu item
en: _Open Link
xh: _Vula uNxulumaniso

en: Personal Information
xh: Iinkcukacha ngam

en: New Contact
xh: Abatsha oqhagamshelana nabo

en: Block %s?
xh: Nqanda u-%s?

en: Are you sure you want to block '%s' from contacting you again?
xh: Uqinisekile ufuna ukumnqanda u-'%s' ekuqhakamshelaneni nawe kwakhona?

en: _Block
xh: _Nqanda

en: _Report this contact as abusive | _Report these contacts as abusive
xh[0]: _Xela lo mqhakashelani njengohlukumezayo
xh[1]: _Xela aba baqhakamshelani njengabahlukumezayo

en: Decide _Later
xh: Tha_tha isigqibo nelinye ixesha

en: Subscription Request
xh: Isicelo sokungena

en: _Block User
xh: _Vala umsebenzisi

note: Title
en: Search contacts
xh: Khangela abaqhakamshelani

en: Search:
xh: Khangela:

en: _Add Contact
xh: _Faka unxibelelwano

en: No contacts found
xh: Akukho nxibelelwano olufunyenwe

en: Your message introducing yourself:
xh: Umyalezo owazisa wena:

en: Please let me see when you're online. Thanks!
xh: Ndicela undibonise xa ungenile. Ekosi!

en: Channels:
xh: Imijelo:

en: Country ISO Code:
xh: I-ISO khowudi yelizwe:

en: Country:
xh: Ilizwe:

en: State:
xh: Isigqeba selizwe:

en: City:
xh: Isixeko:

en: Area:
xh: Indawo:

en: Postal Code:
xh: Ikhowudi yokuposa:

en: Street:
xh: Isitalato:

en: Building:
xh: Kuyakhiwa:

en: Floor:
xh: Umgangatho:

en: Room:
xh: Igumbi:

en: Text:
xh: Isiqendu:

en: Description:
xh: Inkcazelo:

en: Accuracy Level:
xh: Umgangatho olungile:

en: Error:
xh: Imposiso:

en: Vertical Error (meters):
xh: Impazamo esuka phezulu (ii-meter):

en: Horizontal Error (meters):
xh: Impazamo ebubanzi (ii-meter):

en: Speed:
xh: Isantya:

en: Bearing:
xh: Unyamezelo:

en: Climb Speed:
xh: Khwela isantya:

en: Last Updated on:
xh: Yagqityelwa ukuvuselelwa ngo:

en: Longitude:
xh: Ubude:

en: Latitude:
xh: Ubukhulu:

en: Altitude:
xh: Umgama phakathi kwezinto ezimbini:

en: Location
xh: Indawo okukuyo okuthile

en: Save Avatar
xh: Gcina u-avatar

en: Unable to save avatar
xh: Ayikwazanga ukugcina i-avatar

en: Full name
xh: Igama elipheleleyo

en: Phone number
xh: Umnxeba weselula

en: E-mail address
xh: Idilesi ye-imeyile

en: Website
xh: I-Website

en: Birthday
xh: Usuku lokuzalwa

note: Note to translators: this is the caption for a string of the form "5 * minutes ago", and refers to the time since the contact last interacted * with their IM client.
en: Last seen:
xh: Yagqityelwa ukubonwa:

en: Connected from:
xh: Uqhakamshele uphi:

note: FIXME: once Idle implements SimplePresence using this information, we can * and should bin this.
en: Away message:
xh: Umyalezo wokubakude:

en: work
xh: umsebenzi

en: home
xh: ekhaya

en: mobile
xh: iselula

en: voice
xh: ilizwi

en: preferred
xh: okukhethwayo

en: postal
xh: malunga nokuposa

en: parcel
xh: ipasile

en: <b>Location</b> at (date)
xh: <b>Indawo</b> e (usuku)

note: Alias
en: Alias:
xh: Igama elisisiqhulo:

en: Client Information
xh: Ulwazi lomxhasi

en: Client:
xh: Umxhasi:

en: Contact Details
xh: Inkcukacha zoqhakamshelwano

note: Identifier to connect to Instant Messaging network Translators: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier:
xh: Umqwalaseli:

en: Information requested…
xh: Iinkcukacha eziceliwe…

en: Version:
xh: Uhlobo:

en: Groups
xh: Amaqela

en: Select the groups you want this contact to appear in.  Note that you can select more than one group or no groups.
xh: Khetha iqela olifunayo  olu qhakamshelwano eliza kuvela khona. Qaphela ungakhetha ngaphezulu kweqembu elinye okanye ungakhethi qela.

en: _Add Group
xh: _Dibanisa Iqela

[ctx: verb in a column header displaying group names]
en: Select
xh: Khetha

en: Group
xh: Yenza iqela

en: The following identity will be blocked: | The following identities will be blocked:
xh[0]: Esi sazisi silandelayo siza kunqandwa:
xh[1]: Ezi zazisi zilandelayo ziza kunqandwa:

en: The following identity can not be blocked: | The following identities can not be blocked:
xh[0]: Esi sazisi silandelayo siza sinqandwa:
xh[1]: Ezi zazisi zilandelayo zinganqandwa:

en: Edit Contact Information
xh: Hlela ulwazi lonxibelelwano

note: Translators: the heading at the top of the Information dialogue
en: Linked Contacts
xh: Uqhakamshelwano oludityanisiwe

en: Select contacts to link
xh: Khetha abaqhakamshelani ozakubadibanisa

en: New contact preview
xh: Abaqhakamshelani abathathi jonga

en: Contacts selected in the list on the left will be linked together.
xh: Uqhakamshelwano olukhethwe kuluhlu enxele luza kudityaniswa kunye.

en: Select account to use to place the call
xh: Khetha i-akhawunti oza kuyisebenzisa ukutsala umnxeba

note: translators: Call is a noun. This string is used in the window * title
en: Call
xh: Biza

en: Mobile
xh: Iselula

en: Work
xh: Umsebenzi

en: HOME
xh: EKHAYA

en: _Block Contact
xh: U_qhakamshelwano olunqandiwe

note: add chat button
en: _Chat
xh: U_thetho

note: add SMS button
en: _SMS
xh: I-_SMS

[ctx: menu item]
en: _Audio Call
xh: Umnxeba weleli_zwi

[ctx: menu item]
en: _Video Call
xh: Incoko ye_vidiyo

en: _Previous Conversations
xh: I_Ngxoxo ephelileyo

en: Send File
xh: Thumela ifayile

en: Share My Desktop
xh: Yabelana nge-desktop

en: Favorite
xh: Okuthandwa kakhulu

en: Infor_mation
xh: Ii_nkcukacha

[ctx: Edit individual (contextual menu)]
en: _Edit
xh: Hl_ela

[ctx: Link individual (contextual menu)]
note: Translators: this is a verb meaning "to connect two contacts together * to form a meta-contact".
en: _Link Contacts…
xh: _Dibanisa uqhakamshelwano…

en: Inviting you to this room
xh: Ndiyakumema kwindlu

en: _Invite to Chat Room
xh: _Memele endlini yokuxoxa

en: _Add Contact…
xh: _Faka unxibelelwano…

en: Delete and _Block
xh: Sasa kwaye u_nqande

en: Do you really want to remove the group '%s'?
xh: Ingaba ufuna nyani ukususa iqela eliyi-'%s'?

en: Removing group
xh: Susa iqela

note: Remove
en: _Remove
xh: _Susa

en: Do you really want to remove the contact '%s'?
xh: Uyafuna ngenene ukususa umbhexeshi uqhakamshelwano '%s'?

en: Do you really want to remove the linked contact '%s'? Note that this will remove all the contacts which make up this linked contact.
xh: Ingaba uyafuna nyhani ukusasa uqhakamshelwano oluqhakamshelwe '%s'? Qaphela ukuba le nto iza kusuza lonke uqhakamshelwano olenza oluqhakamshelwano ludibeneyo.

en: Removing contact
xh: Susa uqhakamshelwano

en: Linked contact containing %u contact | Linked contacts containing %u contacts
xh[0]: Uqhakamshelwano oludityanisiwe lune-%u qhakamshelwano
xh[1]: Uqhakamshelwano oludityanisiwe lune-%u qhakamshelwano

en: <b>Location</b> at (date)
xh: <b>Indawo</b> e (usuku)

en: Online from a phone or mobile device
xh: Ungene ngemfonomfono okanye ngolunye uhlobo lweselula

en: New Network
xh: Uthungelwano olutsha

en: Choose an IRC network
xh: Khatha uthungelwano olutsha lwe-IRC

en: Reset _Networks List
xh: Phinda ulungise uluhlu _lothungelwano olutsha

[ctx: verb displayed on a button to select an IRC network]
en: Select
xh: Khetha

en: new server
xh: iseva entsha

en: SSL
xh: I-SSL

note: Translators: this is the title of the linking dialogue (reached by * right-clicking on a contact and selecting "Link…"). "Link" in this title * is a verb.
en: Link Contacts
xh: Dibanisa abaqhakamshelwano

[ctx: Unlink individual (button)]
en: _Unlink…
xh: _Qhawula unxulumaniso…

en: Completely split the displayed linked contacts into the separate contacts.
xh: Lohlulwe ngokupheleleyo imboniso yoqhakamshelwano oludityanisiwe ukuya kuqhakamshelana olahwluliwe loqhakamshelwano.

note: Add button Translators: this is an action button in the linking dialogue. "Link" is * used here as a verb meaning "to connect two contacts to form a * meta-contact".
en: _Link
xh: _Unxulumaniso

en: Unlink linked contacts '%s'?
xh: Ziluqhawula unxulumaniso lwabaqhakamshelaniswa '%s'?

en: Are you sure you want to unlink these linked contacts? This will completely split the linked contacts into separate contacts.
xh: Uqinisekile ufuna ukulwehlula olu qhakamshelwano ludityanisiwe? Le nto iza kwehlula uqhakamshelwano olwehlulwe tu zibeluqhakamshelwano olwahlukene.

[ctx: Unlink individual (button)]
en: _Unlink
xh: _Qhawula unxulumaniso

en: History
xh: Imbali

en: Show
xh: Bonisa

en: Search
xh: Khangela

en: Chat in %s
xh: Xoxa kwi-%s

en: Chat with %s
xh: Xoxa nge-%s

en: %s second | %s seconds
xh[0]: umzuzwana oyi-%s
xh[1]: imizuzwana eyi-%s

en: %s minute | %s minutes
xh[0]: umzuzu oyi-%s
xh[1]: imizuzu eyi-%s

en: Call took %s, ended at %s
xh: Umnxeba uthathe %s waphela ngo-%s

en: Today
xh: Namhlanje

en: Yesterday
xh: Izolo

note: Translators: A date such as '23 May 2010' (strftime format)
en: %e %B %Y
xh: yi-%e ka-%B ngo-%Y

en: Anytime
xh: Nanini

en: Anyone
xh: Nabani

en: Who
xh: Ubani

en: When
xh: Phi

en: Anything
xh: Nantoni na

en: Text chats
xh: Incoko yombhalo

en: Calls
xh: Amaxa okubiza

en: Incoming calls
xh: Umnxeba ongenayo

en: Outgoing calls
xh: Umnxeba ophumela ngaphandle

en: Missed calls
xh: Unxulumano oluphosiweyo

en: What
xh: Intoni

en: Are you sure you want to delete all logs of previous conversations?
xh: Uqinisekile ufuna ukuzicima zonke ii-logs zeengxoxo ezidlulileyo?

en: Clear All
xh: Cima zonke

en: Delete from:
xh: Cima okusuka:

en: <span size="x-large">Loading...</span>
xh: <span size="x-large">Iyafaka...</span>

en: Chat
xh: Uthetho

en: Delete All History...
xh: Cima yonke imbali...

en: Profile
xh: Inkangeleko

en: Video
xh: Ividiyo

en: _Edit
xh: Hl_ela

en: _File
xh: I_fayile

en: page 2
xh: iphepha lesi-2

en: The contact is offline
xh: Umqhakashelani akafumaneki

en: The specified contact is either invalid or unknown
xh: Olu qhakamshelwano lucahziwe ingaba alikho okanye alaziwa

en: The contact does not support this kind of conversation
xh: Uqhakamshelwano aluluxhasi olu hlobo lwengxoxo

en: The requested functionality is not implemented for this protocol
xh: Intsebenzo eceliwe ayenziwa kule-protocol

en: Could not start a conversation with the given contact
xh: Andikwazanga ukuqala ingxoxo ngoqhakamshelwano endilunikiwe

en: You are banned from this channel
xh: Ukhutshiwe kule nkqubo

en: This channel is full
xh: Le nkqubo igcwele

en: You must be invited to join this channel
xh: Kufuneka umenywe ukungena kule nkqubo

en: Can't proceed while disconnected
xh: Awunawkwazi ukuqhubeka ungadityaniswanga

en: Permission denied
xh: Imvume ikhatyiwe

en: There was an error starting the conversation
xh: Kubekho ingxaki ekuqaleni ingxoxo

en: Enter a contact identifier or phone number:
xh: Faka into eqaphela uqhakamshelwano okanye inombolo yefowni:

note: Tweak the dialog
en: New Conversation
xh: Ingxoxo entsha

note: add video button
en: _Video Call
xh: Umnxeba we_vidiyo

note: add audio button
en: _Audio Call
xh: Umnxeba weleli_zwi

note: Tweak the dialog
en: New Call
xh: Umnxeba omtsha

en: Enter your password for account
    <b>%s</b>
xh: Faka igama lokuthela yakho ye-akhawunti
    <b>%s</b>

note: COL_STATUS_TEXT COL_STATE_ICON_NAME COL_STATE COL_DISPLAY_MARKUP COL_STATUS_CUSTOMISABLE COL_TYPE
en: Custom Message…
xh: Umyalezo omile…

en: Edit Custom Messages…
xh: Lungisa umyalezo omile…

en: Click to remove this status as a favorite
xh: Cofa ukususa esi-status njengosithanda kakhulu

en: Click to make this status a favorite
xh: Cofa ukwenza esi-status njengosithanda kakhulu

en: Set status
xh: Ummiselo wobume

note: Custom messages
en: Custom messages…
xh: Umyalezo omile…

note: Create account To translator: %s is the name of the protocol, such as "Google Talk" or * "Yahoo!"
en: New %s account
xh: Akhawunti entsha ka-%s

en: Find:
xh: Fumanisa:

en: Mat_ch case
xh: Ngqa_manisa unobumba

en: Phrase not found
xh: Ibinzana lamagama alifunyenwanga

en: _Next
xh: _Landelayo

en: _Previous
xh: _Engaphambili

en: Received an instant message
xh: Ufumene umyalezo okhawulezayo

en: Sent an instant message
xh: Thumela umyalezo okhawulezayo

en: Incoming chat request
xh: Kukhona isicelo sengxoxo esigenayo

en: Contact connected
xh: Unxibelelwano alunxulunyaniswanga

en: Contact disconnected
xh: Unxibelelwano alunxulunyaniswanga

en: Connected to server
xh: Qhagamshela kwiseva

en: Disconnected from server
xh: Qhagamshela kwiseva

en: Incoming voice call
xh: Umxeba ongenayo

en: Outgoing voice call
xh: Umxeba ophumayo

en: Voice call ended
xh: Umnxeba welizwi uphelile

en: Edit Custom Messages
xh: Lungisa umyalezo omile

en: Message edited at %s
xh: Umyalezo ulungiswe ngo-%s

en: Normal
xh: Okuqhelekileyo

en: Classic
xh: Udidi

en: Simple
xh: Ngendlela elula

en: Clean
xh: Coca

en: Blue
xh: Luhlaza

en: The identity provided by the chat server cannot be verified.
xh: Isazisi esinikwe yiseva yokuxoxa ayinakunqinwa.

en: The certificate is not signed by a Certification Authority.
xh: Isetifiketi asisayinwanga nguMphathi ovumela izatifiketi.

en: The certificate has expired.
xh: Esi satifiketi sele siphelelwe lixesha.

en: The certificate hasn't yet been activated.
xh: Esi satifiketi asikavuselelwa.

en: The certificate does not have the expected fingerprint.
xh: Isatifiketi asinawo umnwe ogximfisiwe olindelwa.

en: The hostname verified by the certificate doesn't match the server name.
xh: I-hostname ephindiweyo sisatifiketi ayidibani negama leseva.

en: The certificate is self-signed.
xh: Isetifiketi usisayine ngokwakhe.

en: The certificate has been revoked by the issuing Certification Authority.
xh: Isatifiketi saliwe ngabaNegunya lokukhupha izatifiketi.

en: The certificate is cryptographically weak.
xh: Isatifiketi sithambe crypotographically.

en: The certificate length exceeds verifiable limits.
xh: Ubude besatifiketi buyedlula kumda ongaphinde ujongeke.

en: The certificate is malformed.
xh: Isiqinisekiso siyasebenza.

en: Expected hostname: %s
xh: I-hostname elindelekileyo: %s

en: Certificate hostname: %s
xh: Isatifiketi se-hostname: %s

en: Continue
xh: Qhubekeka

en: This connection is untrusted. Would you like to continue anyway?
xh: Uqhakamshelwano aluthenjwa. Ungathanda ukuqhubeka kunjalo?

en: Remember this choice for future connections
xh: Khumbula olu khetho ukwenzela unxibelelwano oluzayo

en: Certificate Details
xh: Iinkcukacha zesatifiketi

en: Unable to open URI
xh: Ayikwazi ukuvula URI

en: Select a file
xh: Khetha ifayile

en: Insufficient free space to save file
xh: Akukho ndawo yokugcina ifayile

en: %s of free space are required to save this file, but only %s is available. Please choose another location.
xh: %s zesithuba esingasebezanga siyafuneka ukugcina lefayile, kodwa kuphela %s iyafumaneka. Nceda ukhethe enye indawo.

en: Incoming file from %s
xh: Ifayile engenayo osuka ku-%s

en: Current Locale
xh: I-Locale yaNgoku

en: Arabic
xh: isiArab

en: Armenian
xh: isiArmenian

en: Baltic
xh: isiBaltic

en: Celtic
xh: isiCeltic

en: Central European
xh: iYurophu eseMbindini

en: Chinese Simplified
xh: Ummi waseChina wokwenene

en: Chinese Traditional
xh: Isiko lwamaChina

en: Croatian
xh: isiCroatian

en: Cyrillic
xh: isiCyrillic

en: Cyrillic/Russian
xh: isiCyria/isiRussia

en: Cyrillic/Ukrainian
xh: isiCyria isi-Ukraine

en: Georgian
xh: isiGeorgia

en: Greek
xh: isiGrike

en: Gujarati
xh: isiGujarati

en: Gurmukhi
xh: isiGurmukhi

en: Hebrew
xh: isiHebheru

en: Hebrew Visual
xh: Umfanekiso wesiHebhere

en: Hindi
xh: isiHindi

en: Icelandic
xh: isiIcelandic

en: Japanese
xh: isiJapanese

en: Korean
xh: isiKorea

en: Nordic
xh: isiNordic

en: Persian
xh: umPersia

en: Romanian
xh: isiRomanian

en: South European
xh: Ummi wakuMzantsi Yurophu

en: Thai
xh: isiThai

en: Turkish
xh: isiTurkish

en: Unicode
xh: I-Unicode

en: Western
xh: isiNtshona

en: Vietnamese
xh: isiVietnamese

en: No error message
xh: Ukukho myalezo wempazamo

en: Instant Message (Empathy)
xh: Umyalezo wangoku (u-Empathy)

en: Don't connect on startup
xh: Sudibanisa ekuqaleni

en: Don't display the contact list or any other dialogs on startup
xh: Sulibonisa uluhlu labaqhakamshelwayo okanye naziphi iingxoxo ekuqaleni

en: - Empathy IM Client
xh: - U-Empathy u-IM Mxhasi

en: Error contacting the Account Manager
xh: Impazamo ekuqhakamshelaneninompathi we-akhawunti

en: There was an error while trying to connect to the Telepathy Account Manager. The error was:
    
    %s
xh: Kubekhona ingxaki xa ubuzama ukuqhakamshelana noMphathi we-akhawunti yeTelepathy. Ingaki ibe yi:
    
    %s

en: Empathy is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
xh: U-Empathy yi-software yamahala; ungayisasaza kunye /okanye wenze utshintsho ngaphantsi kwemmibandela ka-GNU General Public License ngokupapashiwe yi-Free Software Foundation; okanye uhlobo lwesi-2 lelayisensi (kukukhetha kwakho) naluphi uhlobo lamva.

en: Empathy is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
xh: U-Empathy sisasazwa ngenjongo zokuba iza kubaluncedo, ngodwa ngaphandle kwesiqinisekiso; ngaphandle kwesiqinisekiso esizanywayo sothengiso okanye ukulungela iinjogo ezithile.  Ukuze ufumane iinkcukacha ezithe xaxe bona ilayisensi ka-GNU yasekuhlaleni nje.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Empathy; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-130159 USA
xh: Kufuneka ukuba uyifumene ikopi ka-GNU General Public License kunye no-Empathy; ukuba akukho njalo, bhalela kwi-Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-130159 USA

en: An Instant Messaging client for GNOME
xh: Umxhasi womyalezo wangoku ka-GNOME

en: There was an error while importing the accounts.
xh: Kubekhona ingxaki xa ubudlulisela ezi-akhawunti.

en: There was an error while parsing the account details.
xh: Kubekhona ingxaki xa ubuhela le-akhawunti.

en: There was an error while creating the account.
xh: Kubekhona ingxaki xa ubudala le-akhawunti.

en: There was an error.
xh: Bekungekho mpazamo.

en: The error message was: %s
xh: Umyalezo oyingxaki ngu: %s

en: You can either go back and try to enter your accounts' details again or quit this assistant and add accounts later from the Edit menu.
xh: Kungaba uphinda umvu ufake iinkcukacha zee-akhawunti' yakho kwakhona okanye uphume kulo mncedi uphinde ufake ii-akhawunti ngamva kwimenyu yokuhlela.

en: An error occurred
xh: Kwenzeke imposiso

en: What kind of chat account do you have?
xh: Loluphi uhlobo lwe-akhawunti yengxoxo onayo?

en: Do you have any other chat accounts you want to set up?
xh: Unazo ezinye ii-khawunti zengxoxo ofuna ukuyidala?

en: Enter your account details
xh: Faka iinkcukacha ze-akhawunti

en: What kind of chat account do you want to create?
xh: Luhlobo luni lwengxelo ye-akhawunti ofuna ukuludala?

en: Do you want to create other chat accounts?
xh: Uyafuna ukudala ezinye ii-akhawunti zengxoxo?

en: Enter the details for the new account
xh: Faka iinkcukacha ze-akhawunti entsha

en: With Empathy you can chat with people online nearby and with friends and colleagues who use Google Talk, AIM, Windows Live and many other chat programs. With a microphone or a webcam you can also have audio or video calls.
xh: U-Empathy ungaxoxa nabantu abafumanekayo kufutshane kunye nabahlobo kunye nabantu osebenza nabo abasebenzisa u-Google Talk, AIM, Windows Live kunye namanye amagumbi okuxoxa. Ngomboko okanye nge-webcam ungava ilizwi okanye unxibelelwano lwevidiyo.

en: Do you have an account you've been using with another chat program?
xh: Unayo ikhawunti ubuyisebenzisa kwenye iinkqubo yokuxoxa?

en: Yes, import my account details from
xh: Ewe, dluliselani iinkcukacha ze-akhawunti yam ezisuka

en: Yes, I'll enter my account details now
xh: Ewe, ndiza kuzifaka iinkcukacha zam ngoku

en: No, I want a new account
xh: Hayi, ndifuna i-akhawunti entsha

en: No, I just want to see people online nearby for now
xh: Hayi, ndifuna ukubona abantu abangenile abakufutshane okwangoku

en: Select the accounts you want to import:
xh: Khetha ii-akhawunti ofuna ukuyikhuphela:

en: Yes
xh: Ewe

en: No, that's all for now
xh: Hayi, kuko konke okwangoku

en: Empathy can automatically discover and chat with the people connected on the same network as you. If you want to use this feature, please check that the details below are correct. You can easily change these details later or disable this feature by using the 'Accounts' dialog
xh: U-Empathy siyakwazi ukuzibuyisela kwaye uxoxe nabantu abaqhakamshelane nawe kuqhakamshelwano olunye. Ukuba ufuna ukusebenzisa ii-feature, nceda ujonge iinkcukacha apha ezantsi ukuba zilungile na. Unako ukuzitshintsha ezi nkcukacha ngamva okanye uzimise ezi-feature ngokusebenzisa 'ii-Akhawunti' yengxoxo

en: Edit->Accounts
xh: Hlela->ii-akhawunti

en: I do _not want to enable this feature for now
xh: A_ndifuni kuyimisa le nkqubo okwangoku

en: You won't be able to chat with people connected to your local network, as telepathy-salut is not installed. If you want to enable this feature, please install the telepathy-salut package and create a People Nearby account from the Accounts dialog
xh: Awuzukwazi ukuxoxa nabantu abaqhakamshelana nawe kuqhakamshelwano lasekuhlaleni, njengokuba i-telepathy-salut ingafakwanga. Ukuba ufuna ukumisa ezi-feature, nceda ufake ipakethi ye-telepathy-salut kwaye dala ii-akhawunti Yabantu abakufutshane kwingxoxo ye-akhawunti

en: telepathy-salut not installed
xh: i-telepathy-salut ayifakwanga

en: Messaging and VoIP Accounts Assistant
xh: Imiyalezo kunye nee-akhawunti zoncedo

en: Welcome to Empathy
xh: Wamkelekile ku-Empathy

en: Import your existing accounts
xh: Dlulisela ii-akhawunti zakho esele zikho

en: Please enter personal details
xh: Ndiyacela ufake iinkcukacha ngawe

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * unsaved changes
en: There are unsaved modifications to your %s account.
xh: Kubekhona utshintsho olungagcinwanga kwi-akhawunti yakho %s.

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * an unsaved new account
en: Your new account has not been saved yet.
xh: I-akhawunti yakho entsha eyikagcineki okwa ngoku.

en: Connecting…
xh: Uyadibana…

en: Offline — %s
xh: Uphumile — u-%s

en: Disconnected — %s
xh: Uqhawukile — u- %s

en: Offline — No Network Connection
xh: Uphumile — akukho ndibana nothungelwano

en: Unknown Status
xh: Imeko engaziwayo

en: Offline — Account Disabled
xh: Uphumile — i-akhawunti ivaliwe

en: Do you want to remove %s from your computer?
xh: Uyafuna ukususa u-%s kwikhompuyitha yakho?

en: This will not remove your account on the server.
xh: Le ayizususa i-akhawunti yakho kwi-seva.

en: You are about to select another account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
xh: Uza kukhetha i-akhawunti entsha, leyo eza kucima
    itshintsho lwakho. Uqinisekile ufuna ukuqhubeka?

note: Menu items: to enabled/disable the account
en: _Enable
xh: _Ukwenza isebenze

en: _Disable
xh: _Yenza ukuba ingasebenzi

en: You are about to close the window, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
xh: Uza kuvula ifestile entsha, leyo eza kucima 
    itshintsho lwakho. Uqinisekile ufuna ukuqhubeka?

en: Add…
xh: Fakela…

en: Loading account information
xh: Ugcwalisa iinkcukacha ze-akhawunti

en: No protocol installed
xh: Ayikho i-protocla efakiwe

en: Protocol:
xh: Imithetho yokusebenza:

en: To add a new account, you first have to install a backend for each protocol you want to use.
xh: Ukufaka ikhawunti entsha, kufuneka kuqala ufake i-backend ngeprotocol nganye ofuna ukuyisebenzisa.

en: _Import…
xh: _Thatha ngaphandle…

en:  - Empathy authentication client
xh:  - u-Empathy esigunyazisa umxhasi

en: Empathy authentication client
xh: U-Empathy esigunyazisa umxhasi

en: People nearby
xh: Abantu abakufutshane

en: - Empathy Audio/Video Client
xh: - Ilizwi leka-Empathy okanye eloMxhasi vidiyo

en: Empathy Audio/Video Client
xh: Ilizwi lika-Empathy okanye eloMxhasi vidiyo

en: Contrast
xh: Umahluko phakathi kwezinto

en: Brightness
xh: Ukukhanya

en: Gamma
xh: Iinkqubo zaxeshanye

en: Volume
xh: Isixa

en: _Sidebar
xh: _Isixwexwe somgca osecaleni

en: Audio input
xh: Ungeniso lelizwi

en: Video input
xh: Ungeniso lwevidiyo

en: Dialpad
xh: I-dialpad

en: Details
xh: Iinkcukacha

note: translators: Call is a noun and %s is the contact name. This string * is used in the window title
en: Call with %s
xh: Biza ngo-%s

en: The IP address as seen by the machine
xh: Idilesi ye-IP njengokuba ubonile kumeshini

en: The IP address as seen by a server on the Internet
xh: Idilesi ye-IP njengokuba iboniwe yiseva kwi-intanethi

en: The IP address of the peer as seen by the other side
xh: Idilesi ye-IP yomata wakho njengokuba iboniwe kwelinye icala

en: The IP address of a relay server
xh: Idilesi ye-relay yeseva

en: The IP address of the multicast group
xh: Idilesi ye-IP yeqela le-multicast

[ctx: codec]
en: Unknown
xh: Okungaziwayo

note: Translators: number of minutes:seconds the caller has been connected
en: Connected — %d:%02dm
xh: Idibene — ngo-%d:%02dm

en: Technical Details
xh: Iinkcukacha zobuxhakaxhaka

en: %s's software does not understand any of the audio formats supported by your computer
xh: Inkqubo ka-%s ayiqondi nanye yeentlobo zamazwi ezixhaswa yikhompuyutha yakho

en: %s's software does not understand any of the video formats supported by your computer
xh: Inkqubo ka-%s ayiqondi nanye yeentlobo zevidiyo ezixhaswa yikhompuyutha yakho

en: Can't establish a connection to %s. One of you might be on a network that does not allow direct connections.
xh: Andikwazi kwenza uqhakamshelwano ku-%s. Omnye wenu angabakuqhakamshelwano olungavumeli uqhakamshelwano oluthe ngqo.

en: There was a failure on the network
xh: Bekukhona umpazamiseko kuthungelwano

en: The audio formats necessary for this call are not installed on your computer
xh: Iintlobo zamazwi ezifunekayo kulo mnxeba azifakwanga kwikhompuyitha yakho

en: The video formats necessary for this call are not installed on your computer
xh: Iintlobo zevidiyo ezifunekayo kulo mnxeba azifakwanga kwikhompuyitha yakho

en: Something unexpected happened in a Telepathy component. Please <a href="%s">report this bug</a> and attach logs gathered from the 'Debug' window in the Help menu.
xh: Into engalindelekanga yenzekile kwindawo ye-Telepathy. Nceda <a href="%s"> chaza le-bug</a>kwaye ufake ii-logs ezidityanisiwe kwifestile 'yeSicoci' kwimenyu yoncedo.

en: There was a failure in the call engine
xh: Bekukhona umpazamiseko kwinjini yokufowna

en: The end of the stream was reached
xh: Isiphelo sokubukela sifikile

en: Can't establish audio stream
xh: Ayikwazi kwenza ikuveza ilizwi

en: Can't establish video stream
xh: Ayikwazi ukwenza ukubukela kwevidiyo

en: Audio
xh: Ilizwi

en: Disable camera
xh: Yenza ikhamera ingabinako

en: Display the dialpad
xh: Bonisa indawo yokucofa

en: Hang up
xh: Beka phantsi

en: Hang up current call
xh: Beka phantsi umnxeba wangoku

en: Local Candidate:
xh: Umthathei nxaxheba wasekuhlaleni:

en: Maximise me
xh: Yandisa mna

en: Minimise me
xh: Nciphisa mna

en: Remote Candidate:
xh: Umthathi-nxaxheba wakufutshane:

en: Send Audio
xh: Thumela ilizwi

en: Send Video
xh: Thumela ividiyo

en: Show dialpad
xh: Bonisa indawo yokucofa

en: Start a video call
xh: Qalisa umnxeba wevidiyo

en: Start an audio call
xh: Qalisa umnxeba welizwi

en: Swap camera
xh: Tshintshanisa iikhamera

en: Toggle audio transmission
xh: Ukwenza ukuba kusebenze ijelo le vidiyo

en: Toggle video transmission
xh: Ukwenza ukuba kusebenze ijelo lwevidiyo

en: Unknown
xh: Okungaziwayo

en: Video call
xh: Umnxeba wevidiyo

en: _Call
xh: _Biza

en: _Camera
xh: I_khamera

en: _Contents
xh: _Okuqulathiweyo

en: _Debug
xh: _Susa iziphene

en: _Help
xh: Un_cedo

en: _Microphone
xh: U_mboko

en: _Settings
xh: _Imimiselo

en: _View
xh: _Bonisa

en: %s (%d unread) | %s (%d unread)
xh[0]: %s (ayifundwanga eyi-%d )
xh[1]: %s (awafundwanga ayi-%d)

en: %s (and %u other) | %s (and %u others)
xh[0]: %s (kunye no-%u nabanye)
xh[1]: %s (kunye no-%u nabanye)

en: %s (%d unread from others) | %s (%d unread from others)
xh[0]: %s (%d akufundwanga kwabanye)
xh[1]: %s (%d akufundwanga kwabanye)

en: %s (%d unread from all) | %s (%d unread from all)
xh[0]: %s (%d akufundwanga kubo bonke)
xh[1]: %s (%d akufundwanga kubo bonke)

en: Sending %d message | Sending %d messages
xh[0]: Thumela umyalezo ku-%d
xh[1]: Thumela imiyalezo ku-%d

en: Typing a message.
xh: Bhala umyalezo.

en: C_lear
xh: _Cika

en: C_ontact
xh: N_xulumana

en: Insert _Smiley
xh: Faka u_ncumo

en: Invite _Participant…
xh: Mema a_bathathi-nxaxheba…

en: Move Tab _Left
xh: Hambisa i-Tab iye ngase_Khohlo

en: Move Tab _Right
xh: Hambisa i-Tab iye ngase_Kunene

en: Notify for All Messages
xh: Yazisa ngayo yonke imiyalezo

en: _Conversation
xh: I_ngxoxo

en: _Detach Tab
xh: _Susa i-Tab

en: _Favorite Chat Room
xh: Igumbi lokuxoxa oli_thanda kakhulu

en: _Next Tab
xh: I-Tab e_landelayo

en: _Previous Tab
xh: I-Tab e_ngaphambili

en: _Show Contact List
xh: _Bonisa uluhlu lwabaqhagamshelana nabo

en: _Tabs
xh: I_silungelelanisi semigca

en: _Undo Close Tab
xh: _Phinda ungakwenzi ukuvala i-Tab

en: Name
xh: Igama

en: Room
xh: Igumbi

en: Auto-Connect
xh: Uqhakamshelwano oluzenzekalayo

en: Manage Favorite Rooms
xh: Phatha amagumbi owathanda kakhulu

en: Incoming video call
xh: Umnxeba wevidiyo ongenayo

en: Incoming call
xh: Umnxeba ongenayo

en: %s is video calling you. Do you want to answer?
xh: u-%s uyakufownela ngevidiyo. Uyafuna ukumphendula?

en: %s is calling you. Do you want to answer?
xh: u-%s uyakufownela. Uyafuna ukumphendula?

en: Incoming call from %s
xh: Umnxeba ongenayo osuka ku- %s

en: _Reject
xh: _Yala

en: _Answer
xh: _Impendulo

en: _Answer with video
xh: _Phendula ngevidiyo

en: Incoming video call from %s
xh: Umnxeba wevidiyo ongenayo osuka ku-%s

en: Room invitation
xh: Isimemo segubhi

en: Invitation to join %s
xh: Isimemo sokungena ku-%s

en: %s is inviting you to join %s
xh: u-%s uyakumema ukuba ungene ku-%s

en: _Decline
xh: _Landula

en: _Join
xh: _Dibanisa

en: %s invited you to join %s
xh: u-%s uyakumema ukuba ungene ku-%s

en: You have been invited to join %s
xh: Umemewe ukuba ungene ku-%s

en: Incoming file transfer from %s
xh: Kukhona ifayile engenayo esuka ku-%s

en: Password required
xh: Igama lokuthela liyafuneka

en: %s would like permission to see when you are online
xh: u-%s ufuna ilungelo lokukubona xa ungenile

en: 
    Message: %s
xh: 
    Umyalezo: %s

note: Translators: time left, when it is more than one hour
en: %u:%02u.%02u
xh: yi-%u:%02u.%02u

note: Translators: time left, when is is less than one hour
en: %02u.%02u
xh: yi-%02u.%02u

[ctx: file transfer percent]
en: Unknown
xh: Okungaziwayo

en: %s of %s at %s/s
xh: %s ye-%s ngo-%s/s

en: %s of %s
xh: i-%s ka %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Receiving "%s" from %s
xh: Iyafumana ku- "%s" ivela ku- %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Sending "%s" to %s
xh: Ithumela i-"%s" ku- %s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: Error receiving "%s" from %s
xh: Ingxaki uyifumana ku-"%s" esuka ku-%s

en: Error receiving a file
xh: Ingxaki ekufumaneni ifayile

en: Error sending "%s" to %s
xh: Ingxaki ekuthumeleni i-"%s" ku-%s

en: Error sending a file
xh: Ingxaki ekuthumeleni ifayile

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" received from %s
xh: "%s" fumana esuka ku-%s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" sent to %s
xh: u-"%s" ithunyelwe ku-%s

en: File transfer completed
xh: Uthumelo lwefayile lugqitywe

en: Waiting for the other participant's response
xh: Ulinde abanye abathathi-nxaxheba ukuba baphendule

en: Checking integrity of "%s"
xh: Ujonga ukuthembeka kuka-"%s"

en: Hashing "%s"
xh: Ukungxamisa "%s"

en: File
xh: Ifayile

en: Remaining
xh: Eziseleyo

en: File Transfers
xh: Uthutho lweefayili

en: Remove completed, canceled and failed file transfers from the list
xh: Kususa imithwalo edluliswayo egqityiweyo, erhoxisiweyo nengaphumelelanga kuludwe

en: No accounts to import could be found. Empathy currently only supports importing accounts from Pidgin.
xh: Akukho akhawunti ezifuna ukudluliswa ezifumanekile. U-Empathy sixhasa kuphela ukudlilisa ii-akhawunti ezisuka ku-Pidgin.

en: Import Accounts
xh: Ii-akhawunti ezithabathwa ngaphandle

note: Translators: this is the header of a treeview column
en: Import
xh: Thabatha ngaphandle

en: Protocol
xh: Imithetho yokusebenza

en: Source
xh: Imvelaphi

en: Provide Password
xh: Nikeza ngegama lokuthela

en: Disconnect
xh: Nqamla uxhulumaniso

en: No match found
xh: Akukho siganeko zongqinelwano zifunyenweyo

en: Sorry, %s accounts can’t be used until your %s software is updated.
xh: Uxolo, %s ii-akhawunti yakho ayinako ukusetyenziswa kude inkqubo ka-%s ivuselelwe.

en: Update software...
xh: Vuselela inkqubo oyisebenzisayo...

en: Close
xh: Vala

en: Reconnect
xh: Dibanisa kwakhona

en: Edit Account
xh: Hlela i-akhawunti

note: Translators: this string will be something like: *   Top up My Account ($1.23)..."
en: Top up %s (%s)...
xh: Gcwalisa%s (%s)...

en: Top up account credit
xh: Gcwalisa i-akhawunti yakho ngemali

note: top up button
en: Top Up...
xh: Gcwalisa...

en: Contact
xh: Qhagamshelana

en: Contact List
xh: Uluhlu loqhagamshelana nabo

en: Contacts on a _Map
xh: Uqhakamshelwano olukwi_maphu

en: Credit Balance
xh: Okushiyekile etyaleni

en: Find in Contact _List
xh: Fumana ku_luhlu labaqhakamshelwayo

en: Join _Favorites
xh: Ngena _kozithanda kakhulu

en: Manage Favorites
xh: Phatha ozithanda kakhulu

en: N_ormal Size
xh: Ubun_gakanani obuqhelekileyo

en: New _Call…
xh: Umnxeba o_mtsha…

en: Normal Size With _Avatars
xh: Ubungakanani obuqhelekileyo ne-_Avatars

en: P_references
xh: Ezi_khethwayo

en: Show P_rotocols
xh: Bonisa i-P_rotokoli

en: Sort by _Name
xh: Hlela ngokusebenzisa i_gama

en: Sort by _Status
xh: Zimise ngokwe-_Status

en: _Accounts
xh: Ii-a_khawunti

en: _Blocked Contacts
xh: U_qhakamshelwano olunqandiwe

en: _Compact Size
xh: Ubungakanani u_bufanelekileyo

en: _File Transfers
xh: _Uthutho lweefayili

en: _Join…
xh: _Dibanisa…

en: _New Conversation…
xh: I_ngxoxo entsha…

en: _Offline Contacts
xh: _Umqhakamshelanisi uphumile

en: _Personal Information
xh: Ii_nkcukacha ngam

en: _Room
xh: _Igumbi

en: _Search for Contacts…
xh: _Khangela oza kuqhakamshelana nabo…

en: Chat Room
xh: Igumbi lokuxoxa

en: Members
xh: Amalungu

note: Translators: Room/Join's roomlist tooltip. Parameters are a channel name, yes/no, yes/no and a number.
en: %s
    Invite required: %s
    Password required: %s
    Members: %s
xh: %s
    Isimemo siyafuneka: %s
    Igama lokuthela liyafuneka: %s
    Amalungu: %s

en: No
xh: Hayi

en: Could not start room listing
xh: Ayikwazanga ukuqala uluhlu lwegumbi

en: Could not stop room listing
xh: Ayikwazanga ukuyeka uluhlu lwegumbi

en: Couldn't load room list
xh: Ayakwazanga ukugcwalisa kuluhlu lwegumbi

en: Enter the room name to join here or click on one or more rooms in the list.
xh: Faka igama legumbi ukungena apha okanye ucofe enye okanye uninzi lwamagumbi akuluhlu.

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account's server
xh: Faka iseva ekhupha igumbi, okanye uyishiye ingenanto ukuba igumbi likule akhawunti yeseva

en: Join Room
xh: Ngena kwigumbi

en: Room List
xh: Uluhlu lwendlu

en: _Room:
xh: _Igumbi:

en: Message received
xh: Umyalezo ofunyenwe

en: Message sent
xh: Umyalezo uthunyelwe

en: New conversation
xh: Ingxoxo entsha

en: Contact goes online
xh: Umqhakashelani uyangena

en: Contact goes offline
xh: Umqhakashelani uyaphuma

en: Account connected
xh: I-akhawunti inxulunyanisiwe

en: Account disconnected
xh: I-akhawunti ayinxulunyaniswanga

en: Language
xh: Ulwimi

note: translators: Contact name for the chat theme preview
en: Juliet
xh: U-Juliet

note: translators: Contact name for the chat theme preview
en: Romeo
xh: U-Romeo

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: O Romeo, Romeo, wherefore art thou Romeo?
xh: Ye-Romeo, ye-Romeo, uphi na Romeo?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Deny thy father and refuse thy name;
xh: Phika utata wakho uze ungalivumi igama lakhe;

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Or if thou wilt not, be but sworn my love
xh: Okanye ukuba awuvumi, uze ufunge sithandwa sam

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: And I'll no longer be a Capulet.
xh: Kwaye andisoze ndiphinde ndibengowakwaCapulet.

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Shall I hear more, or shall I speak at this?
xh: Ndingeva okunye, okanye ndithethe oku?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Juliet has disconnected
xh: U-Juliet waze waqhawuka

en: Preferences
xh: Uluhlu lwezinto ezikhethwayo

en: Appearance
xh: Imbonakalo

en: Behavior
xh: Ukuziphatha

en: Chat Th_eme:
xh: Umxholo wo_kuxoxa:

en: Disable notifications when _away or busy
xh: Simise isazisi xa uha_mbile okanye uxakekile

en: Disable sounds when _away or busy
xh: Simise isandi xa u_hambile okanye uxakekile

en: Display incoming events in the notification area
xh: Bonisa into eiziza kwenzeka kwindawo yesazisi

en: Echo cancellation helps to make your voice sound clearer to the other person, but may cause problems on some computers. If you or the other person hear strange noises or glitches during calls, try turning echo cancellation off and restarting the call.
xh: Ukumisa into elinganisayo yenza ilizwi lakho liakale caileyo kwabanye abantu, kodwa lo nto ingenza iingxaki kwezinye iikhompuyutha. Ukuba wena okanye abantu bangeva amazwi angaqhelekanga okanye urhirhize ngezesha lokufownelwa, zama ukumisa umiso lolinganiso kwaye uqalele ukufowna.

en: Enable notifications when a contact comes online
xh: Simise isazisi xa umqhakashelwa engena elayinini

en: Enable notifications when a contact goes offline
xh: Simise isazisi xa umqhakashelwa ephuma elayinini

en: Enable notifications when the _chat is not focused
xh: Misa isazisi xa i_ngxoxo inganakwanga

en: Enable spell checking for languages:
xh: Misa ukujunga impazamo zolwimi:

en: General
xh: Jikelele

en: Location sources:
xh: Umthombo wendawo:

en: Log conversations
xh: Ingxoxo ye-log

en: Notifications
xh: Izaziso

en: Play sound for events
xh: Dlala izandi kwizehlo

en: Privacy
xh: Okwabucala

en: Reduced location accuracy means that nothing more precise than your city, state and country will be published.  GPS coordinates will be accurate to 1 decimal place.
xh: Yehlisa ukulunga kwendawo kuthetha ukuba akukhonto ethe ngqo njengesixeko sakho, umhlaba kunye nelizwe eliza kupapashwa.  I-GPS yoququzelo iza kulunga kwindawo eyi-1.

en: Show _smileys as images
xh: Bonisa u_ncumo njengomyalezo

en: Show contact _list in rooms
xh: Bonisa u_luhlu labaqhakamshelwa kumagumbi

en: Sounds
xh: Izandi

en: Spell Checking
xh: Ukhangelo upelo

en: The list of languages reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
xh: Uluhlu lweelwimi ezifumaneka apha lubonisa kuphela ezo lwimi zinezichazi magama ozisekileyo.

en: Themes
xh: Imixholo

en: Use _echo cancellation to improve call quality
xh: Sebenzisa u_ummisi wokulunganisa ukwenza ngcono ubunjani

en: Variant:
xh: Isiguquki:

en: _Automatically connect on startup
xh: _Ngokuzenzekela qhakamshelana nesiqalo

en: _Cellphone
xh: I_selula

en: _Enable bubble notifications
xh: _Misa iqamu elazisayo

en: _Enable sound notifications
xh: _Cima isandi esazisayo

en: _Network (IP, Wi-Fi)
xh: U_luhu lothungelwano (IP, Wi-Fi)

en: _Open new chats in separate windows
xh: _Vula ingxoxo entsha kwifestile esecaleni

en: _Publish location to my contacts
xh: _Papasha indawo kubaqhakamshelanisi

note: To translators: The longitude and latitude are rounded to closest 0,1 degrees, so for example 146,2345° is rounded to round(146,2345*10)/10 = 146,2 degrees.
en: _Reduce location accuracy
xh: _Yehlisa ukulunga kwendawo

en: Status
xh: Isimo sokuqhubekayo

en: _Quit
xh: _Phuma

en: Call the contact again
xh: Biza umqhakashelani kwakhona

en: Camera Off
xh: Ikhamera ivaliwe

en: Camera On
xh: Ikhamera ivuliwe

en: Disable camera and stop sending video
xh: Suvumela ikhamera kwaye misa uthumelo lwevidiyo

en: Enable camera and send video
xh: Vumela ikhamera kunye nothumeli lwevidiyo

en: Enable camera but don't send video
xh: Vumela ikhamera kodwa sukuyithumeli ividiyo

en: Preview
xh: Imboniso yangaphambili

en: Redial
xh: Phinda ucofe

en: V_ideo
xh: I_vidiyo

en: Video Off
xh: Ividiyo ivaliwe

en: Video On
xh: Ividiyo ivuliwe

en: Video Preview
xh: Ukujonga ividiyo phambi koshicilelo

en: Contact Map View
xh: Uqhakamshelwano olubonisa imaphu yendawo

en: Save
xh: Gcina

en: Debug Window
xh: Suza iziphene kwifestile

en: Pause
xh: Phumla

en: Level
xh: Inqanaba

en: Debug
xh: Cokisa

en: Info
xh: Ulwazi

en: Message
xh: Umyalezo

en: Warning
xh: Isilumkiso

en: Critical
xh: Okuxhalabisayo

en: Error
xh: Imposiso

en: Time
xh: Ixesha

en: Domain
xh: Ithambeka

en: Category
xh: Uluhlu

en: Level
xh: Inqanaba

en: The selected connection manager does not support the remote debugging extension.
xh: Umphathi woqhakamshelwano okhethiweyo akaluxhasi ococo oluphethe kwi-extension.

en: Invite Participant
xh: Mema abathathi-nxaxheba

en: Choose a contact to invite into the conversation:
xh: Khetha umqhakashelani ukumema kwingxoxo:

en: Invite
xh: Mema

en: Don't display any dialogs; do any work (eg, importing) and exit
xh: Subonisa nanye ingxoxo; wenze nawuphi umsbenzi (i.e ukudlulisela) kunye nokuphuma

en: Don't display any dialogs unless there are only "People Nearby" accounts
xh: Subonisa nanye ingxoxo ngaphandle kokuba kukho "Abantu abakufutshane" bee-akhawunti

en: Initially select given account (eg, gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)
xh: Ngenjongo khetha ikhawunti oyinikiwe (umzekelo, gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)

en: <account-id>
xh: <i-akhawunti-id>

en: Show account assistant
xh: Bonisa uncedo lwe-akhawunti

en: - Empathy Accounts
xh: - Iikhawunti yoVelwano

en: Empathy Accounts
xh: Iikhawunti zika-Empathy

en: Show a particular service
xh: Bonisa intsebenzo ethile

en: - Empathy Debugger
xh: - Isicoci sika-Empathy

en: Empathy Debugger
xh: Isicoci sika-Empathy

en: - Empathy Chat Client
xh: - Ingxogxo yoMxhasi we-Empathy

en: Respond
xh: Phendula

en: Reject
xh: Yala

en: Answer
xh: Impendulo

en: Answer with video
xh: Phendula ngevidiyo

en: Decline
xh: Landula

en: Accept
xh: Yamkela

note: translators: the 'Provide' button is displayed in a notification * bubble when Empathy is asking for an account password; clicking on it * brings the password popup.
en: Provide
xh: Bonelela

en: %s just tried to call you, but you were in another call.
xh: u-%s usanda kuzama ukukufownela kodwa wabe ukomnye umnxeba.

en: On hold
xh: Ekumiso

en: Mute
xh: Ngokungavakaliyo

en: Duration
xh: Ithuba

note: Translators: 'status - minutes:seconds' the caller has been connected
en: %s — %d:%02dm
xh: ngu-%s — %d:%02dm

en: Your current balance is %s.
xh: Imali eshiyekile yi-%s.

en: Sorry, you don’t have enough credit for that call.
xh: Uxolo, awunamali eyoneleyo ukuze utsale umnxeba.

en: Top Up
xh: Gcwalisa

en: _Match case
xh: _Dibanisa ikheyisi
