empathy - en to zu translation catalogue (912 entries)

en: Chat on Google Talk, Facebook, MSN and many other chat services
zu: Xoxa ku-Google Talk, Facebook, MSN kanye nezinye izinsiza zokuxoxa

en: Empathy
zu: I-Empathy

en: Empathy Internet Messaging
zu: Ukuthunyelwa komlayezo we-Empathy

en: IM Client
zu: Iklayenti le-IM

en: Always open a separate chat window for new chats.
zu: Uhlale njalo uvula ifasitela elehlukile lokuxoxa uma uxoxa kabusha.

en: Character to add after nickname when using nick completion (tab) in group chat.
zu: Uhlamvusimo ongalungeza emva kwesiteketiso uma usebenzisa isiteketiso esiphelele (tab) kwiqoqo lokuxoxa.

en: Chat window theme
zu: Umfaniso wewindi lokuxoxa

en: Chat window theme variant
zu: Ukuhluka lomfaniso wewindi lokuxoxa

en: Comma-separated list of spell checker languages to use (e.g. "en, fr, nl").
zu: Uhlu lokuhlola isipelingi oluhlukaniswe ukhefana lezilimi olungasetshenziswa(isib. "zu, en, fr").

en: Compact contact list
zu: Uhlu lokuxhumana oluqoqelene ndawonye

en: Connection managers should be used
zu: Amamanenja ezokuxhumana kumele asetshenziswe

en: Contact list sort criterion
zu: Uhlu lokuxhumana luhlungwe ngemibandela

en: Default directory to select an avatar image from
zu: Umkhombandlela wezimiso ongakhetha kuwo isithombe esiyisifaniso muntu

en: Disable popup notifications when away
zu: Yekisa izaziso ezizivelelayo uma ungekho

en: Disable sounds when away
zu: Yekisa imisindo uma ungekho

en: Display incoming events in the status area
zu: Bonisa izehlakalo ezingenayo kwindawo yesimo

en: Display incoming events in the status area. If false, present them to the user immediately.
zu: Bonisa izehlakalo ezingenayo kwindawo yesimo. Uma lokhu kungamanga, bonisa kumsebenzi ngokushesha.

en: Empathy can publish the user's location
zu: I-Empathy ingashicilela indawo yomsebenzisi

en: Empathy can use the GPS to guess the location
zu: I-Empathy ingasebenzisa i-GPS ukuqagela indawo

en: Empathy can use the cellular network to guess the location
zu: I-Empathy ingasebenzisa inethiwekhi yomakhalekhukhwini ukuqagela indawo

en: Empathy can use the network to guess the location
zu: I-Empathy ingasebenzisa inethiwekhi ukuqagela indawo

en: Empathy default download folder
zu: Isikhwama sokulayisha sakhona se-Empathy

en: Empathy has migrated butterfly logs
zu: I-Empathy igudluze amalogi wevevane

en: Empathy should auto-away when idle
zu: I-Empathy kumele ikwenze ungabikho uma ingasebenzi

en: Empathy should auto-connect on startup
zu: I-Empathy kumele ivele izixhume uma iqala

en: Empathy should reduce the location's accuracy
zu: I-Empathy kumele yehlise ukuqondisa ngokwendawo

en: Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon
zu: I-Empathy kumele isebenzise isithombe esingumfaniso muntu wothintwayo njengesithonjana sewindi lokuxoxa

en: Enable WebKit Developer Tools
zu: Vumela amathuluzi wabathuthukisi be-WebKit

en: Enable popup notifications for new messages
zu: Vumela ukuzivelela kwezaziso zemilayezo emisha

en: Enable spell checker
zu: Vumela isihloli sokupeleta

en: Hide main window
zu: Fihla ifasitela elikhulu

en: Hide the main window.
zu: Fihla ifasitela elikhulu.

en: Nick completed character
zu: Uhlamvu olupheleliswe isiteketiso

en: Open new chats in separate windows
zu: Vula izingxoxo ezintsha kumafasitela ahlukile

en: Path of the Adium theme to use
zu: Indlela engasetshenziswa indikimba ye-Adium

en: Path of the Adium theme to use if the theme used for chat is Adium.
zu: Indlela engasetshenziswa indikimba uma ngabe indikimba yengxoxo yi-Adium.

en: Play a sound for incoming messages
zu: Dlalela imilayezo engenayo umsindo

en: Play a sound for new conversations
zu: Dlalela izingxoxo ezintsha umsindo

en: Play a sound for outgoing messages
zu: Dlalela imilayezo ephumayo umsindo

en: Play a sound when a contact logs in
zu: Dlala umsindo uma kungena othintwayo

en: Play a sound when a contact logs out
zu: Dlala umsindo uma kuphuma othintwayo

en: Play a sound when we log in
zu: Dlala umsindo uma singena

en: Play a sound when we log out
zu: Dlala umsindo uma siphuma

en: Pop up notifications if the chat isn't focused
zu: Zivezele izaziso uma ingxoxo ingaqondile

en: Pop up notifications when a contact logs in
zu: Zivezele izaziso uma othintwayo engena

en: Pop up notifications when a contact logs out
zu: Zivezele izaziso uma othintwayo ephuma

en: Show Balance in contact list
zu: Bonisa ukulingana kuhlu longabathinta

en: Show avatars
zu: Bonisa isithombe esiyisifaniso muntu

en: Show contact list in rooms
zu: Bonisa uhlu lwabangathintwa emagunjini

en: Show hint about closing the main window
zu: Bonisa okokuhlawumbisela ngokuvala ifasitela elikhulu

en: Show offline contacts
zu: Bonisa ongabathinta abangaphandle kolayini

en: Show protocols
zu: Bonisa imithetho elandelwayo

en: Spell checking languages
zu: Izilimi zokuhlola ukupeletwa

en: The default folder to save file transfers in.
zu: Isikhwama sakhona sokonga amafayela athunyelwe.

en: The last directory that an avatar image was chosen from.
zu: Umkhombandlela wokugcina lapho kukhethwe khona isithombe isingumfaniso muntu.

en: The position for the chat window side pane
zu: Isimo sehlangothi le-pane lefasitela lengxoxo

en: The stored position (in pixels) of the chat window side pane.
zu: Uhlangothi olugciniwe (kuma phikseli) wohlangothi lwefasitela lengxoxo.

en: The theme that is used to display the conversation in chat windows.
zu: Indikimba esetshenziselwa ukubonisa ingxoxo kumafasitela wengxoxo.

en: The theme variant that is used to display the conversation in chat windows.
zu: Ukuhluka kwendikimba esetshenziselwa ukubonisa ingxoxo kumafasitela wengxoxo.

en: Use graphical smileys
zu: Sebenzisa izimamatheki ezibonisa umqondo

en: Use notification sounds
zu: Sebenzisa imisindo yezimemezelo

en: Use theme for chat rooms
zu: Sebenzisa indikimba kumagumbi okuxoxa

en: Whether Empathy can publish the user's location to their contacts.
zu: Uma ngabe i-Empathy ingashicilela indawo yomsebenzisi kwabathintana naye.

en: Whether Empathy can use the GPS to guess the location.
zu: Uma ngabe i-Emmathy ingasebenzisa iGPS ukuqagela indawo.

en: Whether Empathy can use the cellular network to guess the location.
zu: Uma ngabe i-Empathy ingasebenzisa inethiwekhi kamakhalekhukhwini ukuqagela indawo.

en: Whether Empathy can use the network to guess the location.
zu: Uma ngabe i-Empathy ingasebenzisa inethiwekhi ukuqagela indawo.

en: Whether Empathy has migrated butterfly logs.
zu: Uma ngabe I-Empathy ingagudluza amalogi wevevane.

en: Whether Empathy should automatically log into your accounts on startup.
zu: Uma ngabe i-Empathy ingazingenela kwi akhawunti yakho uma uqala.

en: Whether Empathy should go into away mode automatically if the user is idle.
zu: Uma ngabe i-Empathy kumele iziyele kwindlela yokungabikho uma ngabe umsebenzisi angenzi lutho.

en: Whether Empathy should reduce the location's accuracy for privacy reasons.
zu: Uma ngabe i-Empathy ingehlisa ukuqonda kwendawo ngezizathu eziyimfihlo.

en: Whether Empathy should use the avatar of the contact as the chat window icon.
zu: Uma ngabe i-Empathy kumele isebenzise isithombe esingumfaniso muntu wothintwayo njengesithombe sefasitela lokuxoxa.

en: Whether WebKit developer tools, such as the Web Inspector, should be enabled.
zu: Uma ngabe amathuluzi okuthuthukisa we WebKit, njengenhloli yeWeb kumele ivunyelwe.

en: Whether connectivity managers should be used to automatically disconnect/reconnect.
zu: Uma ngabe amamenenja wezokuxhumana kumele asetshenziselwe ukuziphumela/nokuzingenela.

en: Whether to check words typed against the languages you want to check with.
zu: Uma ngabe kumele uhlole amagama athayiphiwe uwaqhathanisa nezilimi ofuna ukuzihlola.

en: Whether to convert smileys into graphical images in conversations.
zu: Uma ngabe kumele iguqule izimamatheki zibe izithombembono kwizingxoxo.

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging into the network.
zu: Uma ngabe kungadlalwa umsindo wokwazisa abangathintwa uma bangena kwinethiwekhi.

en: Whether to play a sound to notify of contacts logging out of the network.
zu: Uma ngabe kungadlalwa umsindo wokwazisa abangathintwa uma bephuma kwinethiwekhi.

en: Whether to play a sound to notify of events.
zu: Uma ngabe kungadlalwa umsindo wokwazisa ngezehlakalo.

en: Whether to play a sound to notify of incoming messages.
zu: Uma ngabe kungadlalwa umsindo wokwazisa ngemilayezo engenayo.

en: Whether to play a sound to notify of new conversations.
zu: Uma ngabe kungadlalwa umsindo wokwazisa ngezinxoxo ezintsha.

en: Whether to play a sound to notify of outgoing messages.
zu: Uma ngabe kungadlalwa umsindo wokwazisa ngemilayezo ephumayo.

en: Whether to play a sound when logging into a network.
zu: Uma ngabe kungadlalwa umsindo uma kungenwa kwinethiwekhi.

en: Whether to play a sound when logging out of a network.
zu: Uma ngabe kungadlalwa umsindo uma kuphunywa kwinethiwekhi.

en: Whether to play sound notifications when away or busy.
zu: Uma ngabe kungadlalwa umsindo uma kungekho muntu noma kumatataswa.

en: Whether to show a popup notification when a contact goes offline.
zu: Uma ngabe kungaboniswa isaziso esizivelelayo uma ngabe othintwayo eya ngaphandle kolayini.

en: Whether to show a popup notification when a contact goes online.
zu: Uma ngabe kungaboniswa isaziso uma othintwayo eya kulayini.

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message even if the chat is already opened, but not focused.
zu: Uma ngabe kungaboniswa isaziso esizivelelayo uma ngabe kwamukelwa umlayezo omusha noma ngabe ingxoxo isivuliwe, kepha ingagxilanga.

en: Whether to show a popup notification when receiving a new message.
zu: Uma ngabe kungaboniswa isaziso esizivelelayo uma kwamukelwa umlayezo omusha.

en: Whether to show account balances in the contact list.
zu: Uma ngabe kungaboniswa imali esele kuhlu lwabangathintwa.

en: Whether to show avatars for contacts in the contact list and chat windows.
zu: Uma ngabe kungaboniswa isithombe esingumfanekiso muntu kubantu abangathintwa kuhlu lwabangathintwa nakufasitela lwengxoxo.

en: Whether to show contacts that are offline in the contact list.
zu: Uma ngabe kungaboniswa abangathintwa abangaphandle kolayini kuhlu lokuxhumana.

en: Whether to show popup notifications when away or busy.
zu: Uma ngabe kungaboniswa izaziso uma kungekho muntu noma kumatataswa.

en: Whether to show protocols for contacts in the contact list.
zu: Uma ngabe kungaboniswa imithetho elandelwayo kwabathintwayo kuhlu lokuxhumana.

en: Whether to show the contact list in chat rooms.
zu: Uma ngabe kungaboniswa uhlu lwabangathintwa kumagumbi okuxoxa.

en: Whether to show the contact list in compact mode.
zu: Uma ngabe kungaboniswa uhlu lokuxhumana kwimodi efinqiwe.

en: Whether to show the message dialog about closing the main window with the 'x' button in the title bar.
zu: Uma ngabe kungaboniswa idayalogi yomlayezo mayelana nokuvalwa kwewindi elikhulu ngenkinobho u 'x' kwibha yesihloko.

en: Whether to use the theme for chat rooms.
zu: Uma ngabe kungasetshenziswa indikimba kumagumbi okuxoxa.

en: Which criterion to use when sorting the contact list. Default is to sort by the contact's name with the value "name". A value of "state" will sort the contact list by state.
zu: Iluphi uhlu olungasetshenziswa uma kuhlelwa uhlu lokuxhumana. Okwakhona ukuhlela ngegama longathintwa "ngegama" lenani. Inani "lesimo" lizohlela uhlu lokuxhumana ngesifundazwe.

en: Manage Messaging and VoIP accounts
zu: Manenja ukulayeza nama VoIP akhawunti

note: Tweak the dialog
en: Messaging and VoIP Accounts
zu: Ukulayeza nama VoIP akhawunti

en: File transfer completed, but the file was corrupted
zu: Ukuthunyelwa kwefayela kuqediwe, kepha ifayela limoshekile

en: File transfer not supported by remote contact
zu: Ukudlulisa ifayela akuxhaswa ongathintwa ekude

en: The selected file is not a regular file
zu: Ifayela elikhethiwe akusilo ifayela elivamile

en: The selected file is empty
zu: Ifayela elikhethiwe alinalutho

en: Missed call from %s
zu: Ucingo olungabanjwanga olusuka ku-%s

note: Translators: this is an outgoing call, e.g. 'Called Alice'
en: Called %s
zu: Kuthintwe u-%s

en: Call from %s
zu: Ucingo oluvela ku-%s

en: Socket type not supported
zu: Uhlobo lwe-socket aluxhasiwe

en: No reason was specified
zu: Asikho isizathu esicacisiwe

en: The change in state was requested
zu: Ushintsho kwisimo luceliwe

en: You canceled the file transfer
zu: Usule ukudluliswa kwamafayela

en: The other participant canceled the file transfer
zu: Omunye umbambi qhaza usule ukudluliswa kwefayela

en: Error while trying to transfer the file
zu: Iphutha ngenkathi kuzanywa ukudlulisa ifayela

en: The other participant is unable to transfer the file
zu: Omunye umbambi qhaza akakwazi ukudlulisa ifayela

en: Unknown reason
zu: Isizathu asaziwa

en: Available
zu: Ukhona

en: Busy
zu: Matasatasa

en: Away
zu: Kude

en: Invisible
zu: Ukungabonakali

en: Offline
zu: Ngaphandle kolayini

[ctx: presence]
note: translators: presence type is unknown
en: Unknown
zu: Akwaziwa

en: No reason specified
zu: Asikho isizathu esicacisiwe

en: Status is set to offline
zu: Isimo sibekwe ukuba sibe ngaphandle kolayini

en: Network error
zu: Iphutha lenethiwekhi

en: Authentication failed
zu: Ukuqinisekiswa kuhlulekile

en: Encryption error
zu: Inkinga yokubhala ngamakhowudi

en: Name in use
zu: Igama elisetshenziswayo

en: Certificate not provided
zu: Isitifiketi asinikeziwe

en: Certificate untrusted
zu: Isitifiketi asithenjwa

en: Certificate expired
zu: Isitifiketi siphelelwe isikhathi

en: Certificate not activated
zu: Isitifiketi asisebenzi

en: Certificate hostname mismatch
zu: Isitifiketi segama lomnini asifani

en: Certificate fingerprint mismatch
zu: Isitifiketi somnyatheliso weminwe asifani

en: Certificate self-signed
zu: Isitifiketi esisayinda ngqo

en: Certificate error
zu: Iphutha lesitifiketi

en: Encryption is not available
zu: Ukubhala okuyimfihlo akukho

en: Certificate is invalid
zu: Isitifiketi asilungile

en: Connection has been refused
zu: Ukuxhumeka kwaliwe

en: Connection can't be established
zu: Ukuxhumeka akusunguleki

en: Connection has been lost
zu: Ukuxhumeka kulahlekile

en: This resource is already connected to the server
zu: Le nsizakusebenza isixhunyiwe kwisiphakeli

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
zu: Ukuxhumeka kushintshaniswe nokuxhumana okusha kusetshenziswa insiza efanayo

en: The account already exists on the server
zu: I-akhawunti seyivele ikhona kwisiphakeli

en: Server is currently too busy to handle the connection
zu: Isiphakeli simatasatasa kakhulu ukuphatha ukuxhumeka

en: Certificate has been revoked
zu: Isitifiketi sichithiwe

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
zu: Isitifiketi sisebenzisa indlela yokuloba engaphephile eyimfihlo yokuxazulula noma kucashiswe ngokungenamandla

en: The length of the server certificate, or the depth of the server certificate chain, exceed the limits imposed by the cryptography library
zu: Ubude besitifiketi sesiphakeli, noma ububanzi beketango lwesitikiketi sesiphakeli, budlula umkhawulo obekwe umtapo we-cyptography

en: People Nearby
zu: Abantu abaseduze

en: Yahoo! Japan
zu: I-Yahoo! Japane

en: Google Talk
zu: Inkulumo ye-Google

en: Facebook Chat
zu: Ingxoxo ye-Facebook

en: %d second ago | %d seconds ago
zu[0]: umzuzwana ongu %d odlule
zu[1]: imizuzwana engu %d edlule

en: %d minute ago | %d minutes ago
zu[0]: umzuzu ongu %d odlule
zu[1]: imizuzu engu %d edlule

en: %d hour ago | %d hours ago
zu[0]: ihora elingu %d eledlule
zu[1]: amahora angu %d adlule

en: %d day ago | %d days ago
zu[0]: usuku eli- %d eledlule
zu[1]: izinsuku ezingu %d ezedlule

en: %d week ago | %d weeks ago
zu[0]: evikini elingu- %d eledlule
zu[1]: amaviki angu- %d adlule

en: %d month ago | %d months ago
zu[0]: inyanga engu- %d edlule
zu[1]: izinyanga ezingu- %d ezedlule

en: in the future
zu: ngokuzayo

en: All accounts
zu: Wonke ama-akhawunti

en: Account
zu: I-akhawunti

en: Password
zu: Igama lokungena

en: Server
zu: Isiphakeli

en: Port
zu: Imbobo yokuxhumana

en: The account %s is edited via My Web Accounts.
zu: I-akhawunti %s ihlelwe ngama-akhawunti we My Web.

en: The account %s cannot be edited in Empathy.
zu: I-akhawunti %s ayikwazi ukuhlelwa kwi Empathy.

en: Launch My Web Accounts
zu: Qalisa ama-akhawunti we My Web

en: Username:
zu: Igama lomsebenzisi:

en: A_pply
zu: F_aka

en: L_og in
zu: N_gena

en: This account already exists on the server
zu: I-akhawunti seyivele ikhona kwisiphakeli

en: Create a new account on the server
zu: Dala i-akhawunti entsha kwisiphakeli

en: Ca_ncel
zu: Ch_itha

note: To translators: The first parameter is the login id and the * second one is the network. The resulting string will be something * like: "MyUserName on freenode". * You should reverse the order of these arguments if the * server should come before the login id in your locale.
en: %1$s on %2$s
zu: %1$s ku-%2$s

note: To translators: The parameter is the protocol name. The resulting * string will be something like: "Jabber Account"
en: %s Account
zu: %s Akhawunti

en: New account
zu: I-akhawunti entsha

en: <b>Example:</b> MyScreenName
zu: <b>Isibonelo:</b> MyScreenName

en: Advanced
zu: Okuseqophelweni

en: Pass_word:
zu: Igama_lokungena:

en: Remember Password
zu: Khumbula igama lokungena

note: remember password ticky box
en: Remember password
zu: Khumbula igama lokungena

en: Screen _Name:
zu: Igama _lesihenqo:

en: What is your AIM password?
zu: Yini igama lakho lokungena le-AIM?

en: What is your AIM screen name?
zu: Yini igama lesihenqo sakho se-AIM?

en: _Port:
zu: _Imbobo yokuxhumana:

en: _Server:
zu: _Isiphakeli:

en: <b>Example:</b> username
zu: <b>Isibonelo:</b> igama lomsebenzisi

en: Login I_D:
zu: Ngena I_D:

en: What is your GroupWise User ID?
zu: Yini i-ID yakho yomsebenzisi ye-GroupWise?

en: What is your GroupWise password?
zu: Yini igama lakho lokungena le-GroupWise?

en: <b>Example:</b> 123456789
zu: <b>Isibonelo:</b> 123456789

en: Ch_aracter set:
zu: Uh_lamvusimo lumisime:

en: What is your ICQ UIN?
zu: Yini i-ICQ UIN yakho?

en: What is your ICQ password?
zu: Yini igama lakho lokungena le ICQ?

en: Auto
zu: Ukuzenzakalela

note: translators: this string is very specific to SIP's internal; maybe * best to keep the English version.
en: Register
zu: Bhalisa

note: translators: this string is very specific to SIP's internal; maybe * best to keep the English version.
en: Options
zu: Izinketho

en: None
zu: Lutho

en: Character set:
zu: Uhlamvusimo lumisiwe:

en: Network
zu: Inethiwekhi

en: Network:
zu: Inethiwekhi:

en: Nickname:
zu: Isiteketiso:

en: Password:
zu: Igama lokungena:

en: Quit message:
zu: Umlayezo wokuphuma:

en: Real name:
zu: Igama langempela:

en: Servers
zu: Iziphakeli

en: What is your IRC nickname?
zu: Yini isiteketiso sakho seIRC?

en: Which IRC network?
zu: Iyiphi inethiwekhi ye-IRC?

en: <b>Example:</b> user@gmail.com
zu: <b>Isibonelo:</b> user@gmail.com

en: <b>Example:</b> user@jabber.org
zu: <b>Isibonelo:</b> user@jabber.org

en: Encr_yption required (TLS/SSL)
zu: Ukub_hala okuyimfihlo kuyadingeka (TLS/SSL)

en: I_gnore SSL certificate errors
zu: Shaya i_ndiva amaphutha wesitifiketi se SSL

en: Override server settings
zu: Dlova izimiso zesiphakeli

en: Priori_ty:
zu: Okusem_qoka:

en: Reso_urce:
zu: Insi_za:

note: This string is not wrapped in the dialog so you may have to add some '\n' to make it look nice.
en: This is your username, not your normal Facebook login.
    If you are facebook.com/<b>badger</b>, enter <b>badger</b>.
    Use <a href="http://www.facebook.com/username/">this page</a> to choose a Facebook username if you don't have one.
zu: Leli igama lakho lomsebenzisi, hhayi igama lokungena elijwayelekile lakho le-Facebook.
    Uma ngabe ungu-facebook.com/<b>i-badger</b>, faka <b>i-badger</b>.
    Sebenzisa <a href="http://www.facebook.com/username/">leli khasi</a> ukukhetha igama lomsebenzisi le Facebook uma ngabe ungenalo.

en: Use old SS_L
zu: Sebenzisa endala i-SS_L

en: What is your Facebook password?
zu: Yini igama lakho lokungena le Facebook?

en: What is your Facebook username?
zu: Yini igama lakho lomsebenzisi le Facebook?

en: What is your Google ID?
zu: Yini i-ID yakho ye-Google?

en: What is your Google password?
zu: Yini igama lakho lokungena le-Google?

en: What is your Jabber ID?
zu: Yini i-ID yakho ye-Jabber?

en: What is your Jabber password?
zu: Yini igama lakho lokungena le-Jabber?

en: What is your desired Jabber ID?
zu: Yini i-ID yakho ye-Jabber oyifisayo?

en: What is your desired Jabber password?
zu: Yini igama lokungena le-Jabber olifisayo?

en: <b>Example:</b> user@hotmail.com
zu: <b>Isibonelo</b> user@hotmail.com

en: What is your Windows Live ID?
zu: Yini i-ID yakho ye-Windows Live?

en: What is your Windows Live password?
zu: Yini igama lokungena lakho le-Windows Live?

en: E-_mail address:
zu: I_kheli le-imeyli:

en: Nic_kname:
zu: Isi_teketiso:

en: _First Name:
zu: _Igama lokuqala:

en: _Jabber ID:
zu: I-ID ye-_Jabber:

en: _Last Name:
zu: _Isibongo:

en: _Published Name:
zu: Igama _elishicilelwe:

en: <b>Example:</b> user@my.sip.server
zu: <b>Isibonelo:</b> user@my.sip.server

en: Authentication username:
zu: Kuqinisekiswa igama lomsebenzisi:

en: Discover Binding
zu: Thola ukubophezela

en: Discover the STUN server automatically
zu: Thola isiphakeli se-STUN ngokuzenzakalela

en: Ignore TLS Errors
zu: Unganaki amaphutha we-TLS

en: Interval (seconds)
zu: Isikhawu (imizuzwana)

en: Keep-Alive Options
zu: Gcina izinkethi ziphila

en: Loose Routing
zu: Ukuthutha okuxegayo

en: Mechanism:
zu: Umshini:

en: Miscellaneous Options
zu: Izinketho eziyingxubevange

en: NAT Traversal Options
zu: Izinkethi ze-NAT Traversal

en: Port:
zu: Imbobo yokuxhumana:

en: Proxy Options
zu: Izinkethi zomnikezeli

en: STUN Server:
zu: Isiphakeli ye-STUN:

en: Server:
zu: Isiphakeli:

en: Transport:
zu: Thutha:

en: What is your SIP account password?
zu: Yini igama lakho lokungena kwi-akhawunti ye-SIP?

en: What is your SIP login ID?
zu: Yini i-ID ykho yokungena ye-SIP?

en: _Username:
zu: _Igama lomsebenzisi:

en: I_gnore conference and chat room invitations
zu: Shaya i_ndiva izimemo zenkomfa kanye nezegumbi lokuxoxa

en: What is your Yahoo! ID?
zu: Yini i-Yahoo! ID yakho?

en: What is your Yahoo! password?
zu: Yini igama lokungena lakho le Yahoo?

en: Yahoo! I_D:
zu: I-Yahoo! I_D:

en: _Room List locale:
zu: _Uhlu lwegumbi lendawo:

en: Couldn't convert image
zu: Akuphumelelanga ukuguqula isithombe

en: None of the accepted image formats are supported on your system
zu: Ayikho ifomethi kwizithombe ezamukelwe esekelwe kwizimiso zakho

en: Couldn't save pixbuf to png
zu: Ayikwazi ukugcina i-pixbuf ku-png

en: Select Your Avatar Image
zu: Khetha isithombe esingumboniso muntu

en: Take a picture...
zu: Thatha isithombe...

en: No Image
zu: Asikho isithombe

en: Images
zu: Izithombe

en: All Files
zu: Wonke amafayela

en: Click to enlarge
zu: Qhofoza ukuze ukhulise

en: There was an error starting the call
zu: Kube nephutha ngenkathi kuqalwa ucingo

en: The specified contact doesn't support calls
zu: Lo ongathintwa ocacisiwe akasekeli izingcingo

en: The specified contact is offline
zu: Ongathintwa okhethiwe ungaphandle kolayini

en: The specified contact is not valid
zu: Ongathintwa okhethiwe akavumelekile

en: Emergency calls are not supported on this protocol
zu: Izingcingo eziphuthumayo azisekelwe kulo mthetho olandelwayo

en: Failed to open private chat
zu: Ihlulekile ukuvula ingxoxo yangasese

en: Topic not supported on this conversation
zu: Isihloko asisekelwa kule ngxoxo

en: You are not allowed to change the topic
zu: Awuvunyelwe ukuguqula isihloko

en: “%s” is not a valid contact ID
zu: u-“%s” akusibo ubunikazi bongathintwa obuvumelekile

en: /clear: clear all messages from the current conversation
zu: /clear: susa yonke imilayezo kwingxoxo yamanje

en: /topic <topic>: set the topic of the current conversation
zu: /topic <topic>: misa isihloko sengxoxo yamanje

en: /join <chat room ID>: join a new chat room
zu: /join <chat room ID>: xhumanisa igumbi lokuxoxa elisha

en: /j <chat room ID>: join a new chat room
zu: /j <chat room ID>: xhumanisa igumbi lokuxoxa elisha

en: /part [<chat room ID>] [<reason>]: leave the chat room, by default the current one
zu: /part [<chat room ID>] [<reason>]: phuma kugumbi lokuxoxa, ngokwakhona ngokwamanje

en: /query <contact ID> [<message>]: open a private chat
zu: /query <contact ID> [<message>]: vula ingxoxo engasese

en: /msg <contact ID> <message>: open a private chat
zu: /msg <contact ID> <message>: vula ingxoxo engasese

en: /nick <nickname>: change your nickname on the current server
zu: /nick <nickname>: guqula isiteketiso sakho kwisiphakeli samanje

en: /me <message>: send an ACTION message to the current conversation
zu: /me <message>: thumela umlayezo we- ACTION kwingxoxo yamanje

en: /say <message>: send <message> to the current conversation. This is used to send a message starting with a '/'. For example: "/say /join is used to join a new chat room"
zu: /say <message>: thumela <message> kwingxoxo yamanje. Lokhu kusetshenziselwa ukuthumela umlayezo kuqalwe nge '/'. Isibonelo: "/say /join usetshenziselwa ukuxhuma kwigumbi lokuxoxa elisha"

en: /whois <contact ID>: display information about a contact
zu: /whois <contact ID>: bonisa imininigwane mayelana nongathintwa

en: /help [<command>]: show all supported commands. If <command> is defined, show its usage.
zu: /help [<command>]: bonisa konke ukuphoqa okuxhaswiwe. Uma ngabe i-<command> ichaziwe, bonisa ukusetshenziswa kwayo.

en: Usage: %s
zu: Ukusetshenziswa: %s

en: Unknown command
zu: Umyalo awaziwa

en: Unknown command; see /help for the available commands
zu: Umyalo awaziwa; bona /help ngemiyalo ekhona

note: translators: error used when user doesn't have enough credit on his * account to send the message.
en: insufficient balance to send message
zu: imali enganele yokwazi ukuthumela umlayezo

en: not capable
zu: ayikwazi

en: offline
zu: ngaphandle kolayini

en: invalid contact
zu: ongathintwa ongaqondile

en: permission denied
zu: imvume inqatshiwe

en: too long message
zu: umlayezo mude kakhulu

en: not implemented
zu: ayenziwe

en: unknown
zu: ayaziwa

en: Error sending message '%s': %s
zu: Iphutha ekuthumeleni umlayezo '%s': %s

en: Error sending message: %s
zu: Iphutha ekuthumeleni umlayezo: %s

en: Topic:
zu: Isihloko:

en: Topic set to: %s
zu: Isihloko simiselwe ku: %s

en: No topic defined
zu: Asikho isihloko esichaziwe

en: (No Suggestions)
zu: (Azikho iziphakamiso)

note: translators: %s is the selected word
en: Add '%s' to Dictionary
zu: Ngeza '%s' kusichazamazwi

note: translators: first %s is the selected word, * second %s is the language name of the target dictionary
en: Add '%s' to %s Dictionary
zu: Ngeza '%s' ku-%s isichazamazwi

en: Insert Smiley
zu: Faka izimamatheki

note: send button
en: _Send
zu: _Thumela

note: Spelling suggestions
en: _Spelling Suggestions
zu: Iziphakamiso _zokupeletwa

en: Failed to retrieve recent logs
zu: Kuhlulekile ukuthola amalogi wamanje

en: %s has disconnected
zu: %s akaxhunyiwe

note: translators: reverse the order of these arguments * if the kicked should come before the kicker in your locale.
en: %1$s was kicked by %2$s
zu: %1$s ukhahlelwe ngu %2$s

en: %s was kicked
zu: %s ukhahleliwe

note: translators: reverse the order of these arguments * if the banned should come before the banner in your locale.
en: %1$s was banned by %2$s
zu: %1$s unqatshelwe ngu %2$s

en: %s was banned
zu: %s unqatshelwe

en: %s has left the room
zu: %s uphumile egunjini

en: %s has joined the room
zu: %s uxhumeke egunjini

en: %s is now known as %s
zu: %s seyaziwa njenge %s

en: Disconnected
zu: Akuxhunyiwe

note: Add message
en: Would you like to store this password?
zu: Ungathanda ukonga leli gama lokungena?

en: Remember
zu: Khumbula

en: Not now
zu: Hhayi manje

en: Retry
zu: Zama futhi

en: Wrong password; please try again:
zu: Igama lokungena okungesilo; uyacelwa uzame futhi:

note: Add message
en: This room is protected by a password:
zu: Leli gumbi livikelwe igama lokungena:

en: Join
zu: Xhumana

en: Connected
zu: Ixhunyiwe

en: Conversation
zu: Ingxoxo

en: Unknown or invalid identifier
zu: Isikhombi esingaziwa noma esingavumelekile

en: Contact blocking temporarily unavailable
zu: Ukuvimbela ongathintwa kwesikhashana akukho

en: Contact blocking unavailable
zu: Ukuvimbela ongathintwa akukho

en: Permission Denied
zu: Imvume inqatshelwe

en: Could not block contact
zu: Ayikwazanga ukuvimbela ongathintwa

en: Edit Blocked Contacts
zu: Hlela abangathintwa abavinjiwe

note: Account and Identifier
en: Account:
zu: I-akhawunti:

en: Blocked Contacts
zu: Abangathintwa abavinjiwe

note: Copy Link Address menu item
en: _Copy Link Address
zu: _Kopisha ikheli lelinki

note: Open Link menu item
en: _Open Link
zu: _Vula ilinki

note: Translators: timestamp displayed between conversations in * chat windows (strftime format string)
en: %A %B %d %Y
zu: %A %d %B %Y

en: Edit Contact Information
zu: Hlela ulwazi lokuxhumana

en: Personal Information
zu: Ulwazi lomuntu

en: New Contact
zu: Ongathintwa omusha

en: Block %s?
zu: Vimba u-%s?

en: Are you sure you want to block '%s' from contacting you again?
zu: Ingabe uqinisekile ukuthi ufuna ukuvimba u-'%s' ukuba axhumane nawe futhi?

en: _Block
zu: _Vimba

en: _Report this contact as abusive | _Report these contacts as abusive
zu[0]: _Bika lo ongathintwa njengo nokuhlukumeza
zu[1]: _Bika laba abangathintwa njengabanokuhlukumeza

en: Decide _Later
zu: Nquma _ekuhambeni kwesikhathi

en: Subscription Request
zu: Isicelo sokubhalisa

en: _Block User
zu: _Vimba umsebenzisi

en: Ungrouped
zu: Akuqoqiwe

en: Favorite People
zu: Abantu abayizintandokazi

en: Do you really want to remove the group '%s'?
zu: Ufuna ngempela ukususa iqembu '%s'?

en: Removing group
zu: Isusa iqembu

note: Remove
en: _Remove
zu: _Susa

en: Do you really want to remove the contact '%s'?
zu: Ufuna ngempela ukususa ongathintwa u-'%s'?

en: Removing contact
zu: Isusa ongathintwa

en: _Add Contact…
zu: _Ngeza ongathintwa…

en: _Block Contact
zu: _Vimba ongathintwa

en: _Chat
zu: _Xoxa

[ctx: menu item]
en: _Audio Call
zu: _Ucingo lwemisindo

[ctx: menu item]
en: _Video Call
zu: Ucingo lwe_vidiyo

en: _Previous Conversations
zu: Izingxoxo _ezedlule

en: Send File
zu: Thumela ifayela

en: Share My Desktop
zu: Yabelana ngedeskithophu yami

en: Favorite
zu: Intandokazi

en: Infor_mation
zu: Ulw_azi

[ctx: Edit contact (contextual menu)]
en: _Edit
zu: _Hlela

en: Inviting you to this room
zu: Umenyelwa kulegumbi

en: _Invite to Chat Room
zu: _Memela kwigumbi lokuxoxa

note: Title
en: Search contacts
zu: Sesha abangathintwa

en: Search:
zu: Sesha:

en: _Add Contact
zu: _Ngeza ongathintwa

en: No contacts found
zu: Abekho abangathintwa abatholakele

en: Select a contact
zu: Khetha ongathintwa

en: Full name:
zu: Igama eliphelele:

en: Phone number:
zu: Inombolo yocingo:

en: E-mail address:
zu: Ikheli le-imeyli:

en: Website:
zu: I-webhusaythi:

en: Birthday:
zu: Usuku lokuzalwa:

note: Note to translators: this is the caption for a string of the form "5 * minutes ago", and refers to the time since the contact last interacted * with their IM client.
en: Last seen:
zu: Ugcine ukubonwa:

en: Connected from:
zu: Ixhunywe kusuka ku:

note: FIXME: once Idle implements SimplePresence using this information, we can * and should bin this.
en: Away message:
zu: Umlayezo wokuba kude:

en: Channels:
zu: Iziteshi:

en: Country ISO Code:
zu: Ikhodi le-ISO lezwe:

en: Country:
zu: Izwe:

en: State:
zu: Isifunda:

en: City:
zu: Idolobhakazi:

en: Area:
zu: Indawo:

en: Postal Code:
zu: Ikhodi yeposi:

en: Street:
zu: Umgwaqo:

en: Building:
zu: Isakhiwo:

en: Floor:
zu: Isitezi:

en: Room:
zu: Igumbi:

en: Text:
zu: Umbhalo:

en: Description:
zu: Incazelo:

en: Accuracy Level:
zu: Iqophelo lokuqonda:

en: Error:
zu: Iphutha:

en: Vertical Error (meters):
zu: Iphutha elithe thwi (amamitha):

en: Horizontal Error (meters):
zu: Iphutha elivundlile (amamitha):

en: Speed:
zu: Ijubane:

en: Bearing:
zu: Ibombo:

en: Climb Speed:
zu: Ijubane lokukhuphuka:

en: Last Updated on:
zu: Igcine ivuselelwe ku:

en: Longitude:
zu: Ilongithudi:

en: Latitude:
zu: Ilathithudi:

en: Altitude:
zu: Ukuphakama:

en: Location
zu: Indawo

en: %B %e, %Y at %R UTC
zu: %e ku-%B %Y ngo-%R UTC

en: Save Avatar
zu: Yonga umbonisomuntu

en: Unable to save avatar
zu: Akukhonakali ukonga umbonisomuntu

en: <b>Location</b> at (date)
zu: <b>Indawo</b> ngomhlaka

note: Alias
en: Alias:
zu: Isibizo:

en: Client Information
zu: Ulwazi lweklayenti

en: Client:
zu: Iklayenti:

en: Contact Details
zu: Imininingwane yezokuxhumana

note: Identifier to connect to Instant Messaging network Translators: Identifier to connect to Instant Messaging network
en: Identifier:
zu: Isihlonzi:

en: Information requested…
zu: Ulwazi luyacelwa…

en: Version:
zu: Isibuyekezo:

en: Groups
zu: Amaqembu

en: Select the groups you want this contact to appear in.  Note that you can select more than one group or no groups.
zu: Khetha amaqembu ofuna lo ongathintwa ukuba avele kuwo.  Yazi ukuba ungakhetha ngaphezu kweqembu elilodwa noma ungakhethi qembu nhlobo.

en: _Add Group
zu: _Yongeza iqembu

[ctx: verb in a column header displaying group names]
en: Select
zu: Khetha

en: Group
zu: Iqembu

en: The following identity will be blocked: | The following identities will be blocked:
zu[0]: Ubunikazi obulandelayo buzovinjelwa:
zu[1]: Ubunikazi obulandelayo buzovinjelwa:

en: The following identity can not be blocked: | The following identities can not be blocked:
zu[0]: Ubunikazi obulandelayo abukwazi ukuvinjelwa:
zu[1]: Ubunikazi obulandelayo abukwazi ukuvinjelwa:

note: Translators: the heading at the top of the Information dialogue
en: Linked Contacts
zu: Abangathintwa abaxhunyiwe

en: Select contacts to link
zu: Khetha abangathintwa ongabaxhuma

en: New contact preview
zu: Isibonisikuqala songathintwa omusha

en: Contacts selected in the list on the left will be linked together.
zu: Abangathintwa abakhethwe kuhlu olusesandleni sobunxele bazoxhunywa bonke.

note: add an SMS button
en: _SMS
zu: _i-SMS

[ctx: Edit individual (contextual menu)]
en: _Edit
zu: _Hlela

[ctx: Link individual (contextual menu)]
note: Translators: this is a verb meaning "to connect two contacts together * to form a meta-contact".
en: _Link Contacts…
zu: _Xhumanisa abangathintwa…

en: Delete and _Block
zu: Susa futhi _uvimbe

en: Do you really want to remove the linked contact '%s'? Note that this will remove all the contacts which make up this linked contact.
zu: Ingabe ufuna ukususa ngempela ongathintwa oxhunyiwe u-'%s'? Yazi ukuthi lokhu kuzosusa bonke abangathintwa abenza lokhu okungathintwa okuxhunyiwe.

en: Linked contact containing %u contact | Linked contacts containing %u contacts
zu[0]: Ongathintwa oxhunyiwe oqukethe u-%u ongathintwa
zu[1]: Abangathintwa abaxhunyiwe abaqukethe u-%u wabangathintwa

en: <b>Location</b> at (date)
zu: <b>Indawo</b> ngezi(usuku)

en: Online from a phone or mobile device
zu: Okungaphakathi kolayini ngocingo noma ngeselula

en: New Network
zu: Inethiwekhi entsha

en: Choose an IRC network
zu: Khetha inethiwekhi ye IRC

en: Reset _Networks List
zu: Setha kabusha uhlu lwama_nethiwekhi

[ctx: verb displayed on a button to select an IRC network]
en: Select
zu: Khetha

en: new server
zu: isiphakeli esisha

en: SSL
zu: I-SSL

note: Translators: this is the title of the linking dialogue (reached by * right-clicking on a contact and selecting "Link…"). "Link" in this title * is a verb.
en: Link Contacts
zu: Xhumanisa abangathintwa

[ctx: Unlink individual (button)]
en: _Unlink…
zu: _Hlukanisa…

en: Completely split the displayed linked contacts into the separate contacts.
zu: Hlukanisa ngokugcwele abangathintwa abaxhunyiwe ubafake kwabangathintwa abahlukanisiwe.

note: Add button Translators: this is an action button in the linking dialogue. "Link" is * used here as a verb meaning "to connect two contacts to form a * meta-contact".
en: _Link
zu: _Xhumanisa

en: Unlink linked contacts '%s'?
zu: Hlukanisa abangathintwa '%s' abaxhunyiwe?

en: Are you sure you want to unlink these linked contacts? This will completely split the linked contacts into separate contacts.
zu: Unesiqiniseko sokuthi ufuna ukuhlukanisa laba abangathintwa abaxhunyiwe? Lokhu kuzohlukanisa ngokuphelele abangathintwa abaxhunyiwe bafakwe kwabangathintwa abahlukanisiwe.

[ctx: Unlink individual (button)]
en: _Unlink
zu: _Hlukanisa

en: History
zu: Umlando

en: Show
zu: Bonisa

en: Search
zu: Cinga

en: Chat in %s
zu: Ingxoxo ku-%s

en: Chat with %s
zu: Ingxoxo no-%s

en: Call took %s, ended at %s
zu: Ucingo luthathe i-%s, luphele ngo-%s

en: Today
zu: Namhlanje

en: Yesterday
zu: Izolo

en: Anytime
zu: Nganoma isiphi isikhathi

en: Anyone
zu: Lutho

en: Who
zu: Ubani

en: When
zu: Nini

en: Anything
zu: Noma yini

en: Text chats
zu: Izinxoxo zombhalo

en: Calls
zu: Izingcingo

en: Incoming calls
zu: Izingcingo ezingenayo

en: Outgoing calls
zu: Izingcingo eziphumayo

en: Missed calls
zu: Izingcingo ezingaphendulwanga

en: What
zu: Ini

en: Are you sure you want to delete all logs of previous conversations?
zu: Ingabe unesiqiniseko sokuthi ufuna ukususa wonke ama-logi wezingxoxo ezedlule?

en: Clear All
zu: Sula konke

en: Delete from:
zu: Susa kusukela:

en: <span size="x-large">Loading...</span>
zu: <span size="x-large">Iyalayisha...</span>

note: translators: Call is a noun. This string is used in the window * title
en: Call
zu: Thinta

en: Chat
zu: Xoxa

en: Delete All History...
zu: Susa wonke umlando...

en: Profile
zu: Iprofayela

en: Video
zu: Ividiyo

en: _Edit
zu: _Hlela

en: _File
zu: _Ifayela

en: page 2
zu: ikhasi 2

en: Contact ID:
zu: I-ID yezokuxhumana:

note: add chat button
en: C_hat
zu: X_oxa

note: Tweak the dialog
en: New Conversation
zu: Ingxoxo entsha

note: add video toggle
en: Send _Video
zu: Thumela _ividiyo

note: add chat button
en: C_all
zu: T_hinta

note: Tweak the dialog
en: New Call
zu: Ucingo olusha

en: Enter your password for account
    <b>%s</b>
zu: Faka igama lokungena le-akhawunti
    <b>%s</b>

note: COL_STATUS_TEXT COL_STATE_ICON_NAME COL_STATE COL_DISPLAY_MARKUP COL_STATUS_CUSTOMISABLE COL_TYPE
en: Custom Message…
zu: Umlayezo wokuzenzela…

en: Edit Custom Messages…
zu: Hlela umlayezo oqokiwe…

en: Click to remove this status as a favorite
zu: Chofoza ukuze ususe lesi simo njengentandokazi

en: Click to make this status a favorite
zu: Chofoza ukuze wenze lesi simo sibe intandokazi

en: Set status
zu: Misa isimo

en: Set your presence and current status
zu: Misa ubukhona bakho nesimo sakho samanje

note: Custom messages
en: Custom messages…
zu: Umlayezo oqokiwe…

note: Create account To translator: %s is the name of the protocol, such as "Google Talk" or * "Yahoo!"
en: New %s account
zu: I-akhawunti %s entsha

en: Find Next
zu: Thola okulandelayo

en: Find Previous
zu: Thola okudlule

en: Find:
zu: Thola:

en: Match case
zu: Qhathanisa osonhlamvu

en: Phrase not found
zu: Ibinzana alitholakali

en: Received an instant message
zu: Utholakele umlayezo osheshayo

en: Sent an instant message
zu: Uthunyelwe umlayezo osheshayo

en: Incoming chat request
zu: Siyangena isicelo sengxoxo

en: Contact connected
zu: Ongathintwa uxhunyiwe

en: Contact disconnected
zu: Ongathintwa akaxhunyiwe

en: Connected to server
zu: Ixhunyiwe kwisiphakeli

en: Disconnected from server
zu: Ayixhunyiwe kwisiphakeli

en: Incoming voice call
zu: Kungena ucingo lwephimbo

en: Outgoing voice call
zu: Kuphuma ucingo lwephimbo

en: Voice call ended
zu: Ucingo lwephimbo lunqanyuliwe

en: Edit Custom Messages
zu: Hlela umlayezo oqokiwe

en: Remove
zu: Khipha

en: Message edited at %s
zu: Umlayezo uhlelwe e-%s

en: Normal
zu: Okujwayelekile

en: Classic
zu: Okungasoze kwabuna

en: Simple
zu: Okulula

en: Clean
zu: Okuhlanzekile

en: Blue
zu: Uluhlaza okwesibhakabhaka

en: The identity provided by the chat server cannot be verified.
zu: Isazisi esinikwe kwisiphakeli sengxoxo asikwazi ukuqinisekiswa.

en: The certificate is not signed by a Certification Authority.
zu: Isitifiketi asisayindiwe ngabanikigunya bezitifiketi.

en: The certificate has expired.
zu: Isitifiketi seqelwe isikhathi.

en: The certificate hasn't yet been activated.
zu: Isitifiketi asikenziwa ukuba sisebenze.

en: The certificate does not have the expected fingerprint.
zu: Isitifiketi asinawo umnyatheliso womunwe olindelwe.

en: The hostname verified by the certificate doesn't match the server name.
zu: Igama lozokwengamela eliqinisekiswe isitifiketi alifani negama lesiphakeli.

en: The certificate is self-signed.
zu: Isitifiketi sisayinda ngqo.

en: The certificate has been revoked by the issuing Certification Authority.
zu: Isitifiketi sichithwe ngumguyazi wokukhishwa kwesitifiketi.

en: The certificate is cryptographically weak.
zu: Isitifiketi sifihlwe ngokuqegayo.

en: The certificate length exceeds verifiable limits.
zu: Ubude besitifiketi budlula imikhawulo yokuqinisekiswa.

en: The certificate is malformed.
zu: Isitifiketi asilungile.

en: Expected hostname: %s
zu: Igama lozokwengamela elilindelwe: %s

en: Certificate hostname: %s
zu: Isitifiketi segama lozokwengamela: %s

en: Continue
zu: Qhubeka

en: This connection is untrusted. Would you like to continue anyway?
zu: Lokuxhumana akuthembekile. Ungathanda ukuqhubeka nakuba kunjalo?

en: Remember this choice for future connections
zu: Khumbula lokukhetha mayelana nokuxhumana okuzayo

en: Certificate Details
zu: Imininingwane yesitifiketi

en: Unable to open URI
zu: Akukhonakali ukuvula i-URI

en: Select a file
zu: Khetha ifayela

en: Insufficient free space to save file
zu: Isikhala esivulekile esinganele sokugcina ifayela

en: %s of free space are required to save this file, but only %s is available. Please choose another location.
zu: u-%s wesikhala esivulekile uyadingeka ukuze kugcinwe leli fayela, kepha kukhona kuphela u-%s. Sicela ukhethe enye indawo.

en: Incoming file from %s
zu: Ifayela elingenayo elisuka ku-%s

en: Current Locale
zu: Indawo yamanje

en: Arabic
zu: isi-Arabhu

en: Armenian
zu: isi-Ameniyani

en: Baltic
zu: isi-Bhalthikhi

en: Celtic
zu: isi-Selthikhi

en: Central European
zu: Maphakathi neYurophu

en: Chinese Simplified
zu: isi-Shayina esenziwe lula

en: Chinese Traditional
zu: isi-Shayina sendabuko

en: Croatian
zu: isi-Khroweshiyeni

en: Cyrillic
zu: isi-Sayrillikhi

en: Cyrillic/Russian
zu: isi-Sayrillikhi/Rashiyeni

en: Cyrillic/Ukrainian
zu: isi-Sayrillikhi/Yukhreniyeni

en: Georgian
zu: isi-Jiyojiyeni

en: Greek
zu: isi-Grigi

en: Gujarati
zu: isi-Gujarati

en: Gurmukhi
zu: isi-Gumukhi

en: Hebrew
zu: isi-Hebheru

en: Hebrew Visual
zu: isi-Hebheru (visual)

en: Hindi
zu: isi-Hindi

en: Icelandic
zu: isi-Icelandic

en: Japanese
zu: isi-Japani

en: Korean
zu: isi-Khoriyeni

en: Nordic
zu: isi-Nodikhi

en: Persian
zu: isi-Pheshiyeni

en: Romanian
zu: isi-Romeni

en: South European
zu: isi-Niningizimu Yurophu

en: Thai
zu: isi-Thayi

en: Turkish
zu: isi-Thekishi

en: Unicode
zu: i-Yunikhodi

en: Western
zu: Intshonalanga

en: Vietnamese
zu: isi-Vietnamese

en: The selected contact cannot receive files.
zu: Ongathintwa okhethiwe akakwazi ukwamukela amafayela.

en: The selected contact is offline.
zu: Ongathintwa okhethiwe ungaphandle kolayini.

en: No error message
zu: Awukho umlayezo wephutha

en: Instant Message (Empathy)
zu: Umlayezo osheshayo (i-Empathy)

en: Don't connect on startup
zu: Ungaxhumi ngenkathi kuqalwa

en: Don't display the contact list or any other dialogs on startup
zu: Ungakhombisi uhlu lwabangathintwa noma iziphi ezinye izingxoxo uma kuqalwa

en: - Empathy IM Client
zu: - i-Empathy IM klayenti

en: Error contacting the Account Manager
zu: Iphutha ekuthinteni imanenja ye-akhawunti

en: There was an error while trying to connect to the Telepathy Account Manager. The error was:
    
    %s
zu: Kube nephutha ngenkathi kuzanywa ukuxhunywa kwi-Telephathi akhawunti menenja. Inkinga bekungu:
    
    %s

en: Empathy is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
zu: I-Empathy i-software ekhululekile; ungabelana ngayo noma futhi uyiguquguqule ngaphansi kwamatemu we-GNU ilayisensi yomphakathi Ejwayelekile eshicilelwe i-Free Software Foundation; kungaba isibuyekezo sesi-2 selayisensi, noma (kuzinketho zakho) ukhethe noma isiphi isibuyekezo.

en: Empathy is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
zu: I-Empathy yabelwa ethembeni lokuthi izoba usizo, kepha ngaphandle kwesiqiniseko; nangaphandle kwesiqiniseko esiqondiwe sokuthengisekayo noma ukulungela injongo ethile.  Bheka i-GNU layisensi yomphakathi ejwayelekile ukuze uthole eminye imininingwane.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Empathy; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-130159 USA
zu: Kumele kube usuyitholile ikophi yelayisensi ejwayelekile yomphakathi ye-GNU ehamba ne-Empathy; uma ungayitholanga, bhalela ku-Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-130159 USA

en: An Instant Messaging client for GNOME
zu: Ikhasimende yomlayezo ophuthumayo ye-GNOME

en: There was an error while importing the accounts.
zu: Kube nephutha ngenkathi kungeniswa ama-akhawunti.

en: There was an error while parsing the account details.
zu: Kube nephutha ngenkathi kudluliswa imininingwane ye-akhawunti.

en: There was an error while creating the account.
zu: Kube nephutha ngenkathi kudalwa i-akhawunti.

en: There was an error.
zu: Kube nephutha.

en: The error message was: %s
zu: Umlayezo wephutha bekungu: %s

en: You can either go back and try to enter your accounts' details again or quit this assistant and add accounts later from the Edit menu.
zu: Ungabuyela emuva bese uzama ukufaka imininingwane yama-akhawunti akho futhi noma uphume kulo msizi bese ungeza ama-akhawunti kamuva kusukela kumenyu yokuhlela.

en: An error occurred
zu: Kwenzeke iphutha

en: What kind of chat account do you have?
zu: Unaluphi uhlobo lwe-akhawunti yokuxoxa?

en: Do you have any other chat accounts you want to set up?
zu: Ingabe unawo amanye ama-akhawunti wokuxoxa ofuna ukuwamisa kahle na?

en: Enter your account details
zu: Faka imininingwane yakho ye-akhawunti

en: What kind of chat account do you want to create?
zu: Ufuna ukudala luphi uhlobo lwe-akhawunti yokuxoxa na?

en: Do you want to create other chat accounts?
zu: Ingabe ufuna ukudala amanye ama-akhawunti wokuxoxa na?

en: Enter the details for the new account
zu: Faka imininingwane ye-akhawunti entsha

en: With Empathy you can chat with people online nearby and with friends and colleagues who use Google Talk, AIM, Windows Live and many other chat programs. With a microphone or a webcam you can also have audio or video calls.
zu: Nge-Empathy ungakwazi ukuxoxa nabantu abakulayini abaseduze futhi nabangani nosebenza nabo abasebenzisa i-Google Talk, i-AIM, i-Windows Live nezinye izinhlelo eziningi zokuxoxa. Ngombhobho noma ngekhamera yewebhu ungaba nezincingo zemisindo nezeviidiyo.

en: Do you have an account you've been using with another chat program?
zu: Ingabe unayo i-akhawunti obuyisebenzisa nolunye uhlelo lokuxoxa?

en: Yes, import my account details from
zu: Yebo, ngenisa imininingwane ye-akhawunti yami isuka ku

en: Yes, I'll enter my account details now
zu: Yebo, ngizofaka imininingwane ye-akhawunti yami manje

en: No, I want a new account
zu: Cha, ngifuna i-akhawunti entsha

en: No, I just want to see people online nearby for now
zu: Cha, ngifuna ukubona abantu abakulayini abaseduze nje manje

en: Select the accounts you want to import:
zu: Khetha i-akhawunti ofuna ukuyingenisa:

en: Yes
zu: Yebo

en: No, that's all for now
zu: Cha, yikho konke lokho okwamanje

en: Empathy can automatically discover and chat with the people connected on the same network as you. If you want to use this feature, please check that the details below are correct. You can easily change these details later or disable this feature by using the 'Accounts' dialog
zu: I-Empathy ingazitholela futhi ixoxe nabantu abaxhunywe kwinethiwekhi efana neyakho. Uma ufuna ukusebenzisa lesici, uyacelwa ukuba uhlole ukuthi imininingwane engenhla ilungile. Ungaguqula kalula lemininingwane kamuva noma unqabele lesici ngokusebenzisa ingxoxo yama-'akhawunti'

en: Edit->Accounts
zu: Hlela->Ama-akhawunti

en: I do _not want to enable this feature for now
zu: Angifuni _ukuvumela lesici manje

en: You won't be able to chat with people connected to your local network, as telepathy-salut is not installed. If you want to enable this feature, please install the telepathy-salut package and create a People Nearby account from the Accounts dialog
zu: Angeke ukwazi ukuxoxa nabantu abaxhunywe kwinethiwekhi yasekhaya, njengoba ithelephathi-salut ingafakwanga. Uma ngabe ufuna ukuvumela lesici, uyacelwa ukuba ufake iphakethe le-thelephathi-salut bese udala i-akhawunti yabantu abaseduze esuka kuma-akhawunti wezingxoxo

en: telepathy-salut not installed
zu: i-thelephathi-salut ayifakwanga

en: Messaging and VoIP Accounts Assistant
zu: Usizo lokulayeza nama VoIP akhawunti

en: Welcome to Empathy
zu: Wamukelekile kwi-Empathy

en: Import your existing accounts
zu: Ngenisa ama-akhawunti wakho akhona

en: Please enter personal details
zu: Uyacelwa ukuba ufake imininingwane yakho

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * unsaved changes
en: There are unsaved modifications to your %s account.
zu: Kukhona izinguquko ezingagciniwe kwi %s akhawunti yakho.

note: The primary text of the dialog shown to the user when he is about to lose * an unsaved new account
en: Your new account has not been saved yet.
zu: I-akhawunti yakho entsha ayikakagcinwa kuze kube manje.

en: Connecting…
zu: Iyaxhuma…

en: Offline — %s
zu: Ngaphandle kolayini — %s

en: Disconnected — %s
zu: Ayixhunyiwe — %s

en: Offline — No Network Connection
zu: Ngaphandle kolayini — Akukho ukuxhumana kwenethiwekhi

en: Unknown Status
zu: Isimo asaziwa

en: Offline — Account Disabled
zu: Ngaphandle kolayini — i-akhawunti inqatshelwe

en: You are about to create a new account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
zu: Usuzodala i-akhawunti entsha, ezolahla
    izinguquko zakho. Uqinisekile ukuba uyafuna ukuqhubeka?

en: Do you want to remove %s from your computer?
zu: Ingabe ufuna ukususa u-%s kwikhompyutha yakho?

en: This will not remove your account on the server.
zu: Lokhu angeke kususe i-akhawunti yakho kwisiphakeli.

en: You are about to select another account, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
zu: Usuzokhetha enye i-akhawunti, ezolahla
    izinguquko zakho. Uqinisekile ukuba uyafuna ukuqhubeka?

note: Menu items: to enabled/disable the account
en: _Enable
zu: _Nikeza amandla

en: _Disable
zu: _Khubaza

en: You are about to close the window, which will discard
    your changes. Are you sure you want to proceed?
zu: Usuzovala ifasitela, elizolahla
    izinguquko zakho. Uqinisekile ukuba uyafuna ukuqhubeka?

en: Add…
zu: Engeza…

en: Loading account information
zu: Ilayisha ulwazi lwe-akhawunti

en: No protocol installed
zu: Awukho umthetho olandelwayo ofakiwe

en: Protocol:
zu: Umthetho olandelwayo:

en: To add a new account, you first have to install a backend for each protocol you want to use.
zu: Ukungeza i-akhawunti entsha, kumele kuqala ufake isibuyelimuva kuyo yonke imithetho elandelwayo ofuna ukuyisebenzisa.

en: _Import…
zu: _Ngenisa…

en:  - Empathy authentication client
zu:  - Ikhasimende le-Empathy eliqinisekisayo

en: Empathy authentication client
zu: Ukuqinisekiswa kwekhasimende le-Empathy

en: People nearby
zu: Abantu abaseduze

en: - Empathy Audio/Video Client
zu: - Ikhasimende lomsindo/ividiyo ye-Empathy

en: Empathy Audio/Video Client
zu: Ikhasimende lomsindo/ividiyo ye-Empathy

en: Contrast
zu: Ugqamu-cishi

en: Brightness
zu: Ukukhanya

en: Gamma
zu: i-Gamma

en: Volume
zu: Ingakomsindo

en: _Sidebar
zu: _Ibha eseceleni

en: Audio input
zu: Okokufakwa okwemisindo

en: Video input
zu: Okokufakwa okwevidiyo

en: Dialpad
zu: Iphedi lokudayela

en: Details
zu: Imininingwane

note: translators: Call is a noun and %s is the contact name. This string * is used in the window title
en: Call with %s
zu: Thinta ngo %s

en: The IP address as seen by the machine
zu: Ikheli le-IP libonwe umshini

en: The IP address as seen by a server on the Internet
zu: Ikheli le-IP njengoba libonwe isiphakeli kwi-inthanethi

en: The IP address of the peer as seen by the other side
zu: Ikheli le-IP kantanga njengoba libonwa ngolunye uhlangothi

en: The IP address of a relay server
zu: Ikheli lesiphakeli se-IP sokudlulisa

en: The IP address of the multicast group
zu: Ikheli le-IP lokulandelelana leqembu

[ctx: encoding video codec]
en: Unknown
zu: Akwaziwa

[ctx: encoding audio codec]
en: Unknown
zu: Akwaziwa

[ctx: decoding video codec]
en: Unknown
zu: Akwaziwa

[ctx: decoding audio codec]
en: Unknown
zu: Akwaziwa

note: Translators: number of minutes:seconds the caller has been connected
en: Connected — %d:%02dm
zu: Ixhunyiwe — %d:%02dm

en: Technical Details
zu: Imininingwane yezobuchwepheshe

en: %s's software does not understand any of the audio formats supported by your computer
zu: I-software ka-%s ayiqondi wonke amafomethi emisindo axhaswe yikhompyutha yakho

en: %s's software does not understand any of the video formats supported by your computer
zu: I-software ka-%s ayiqondi wonke amafomethi wevidiyo axhaswe yikhompyutha yakho

en: Can't establish a connection to %s. One of you might be on a network that does not allow direct connections.
zu: Akukhonakali ukusungula ukuxhumeka ku %s. Njengoba omunye wenu angaba kwinethiwekhi engavumeli ukuxhumeka ngqo.

en: There was a failure on the network
zu: Kube nokuhluleka kwinethiwekhi

en: The audio formats necessary for this call are not installed on your computer
zu: Amafomethi emisindo adingeka kulolu cingo awafakiwe kwi-khompyutha yakho

en: The video formats necessary for this call are not installed on your computer
zu: Amafomethi wevidiyo adingeka kulolu cingo awafakiwe kwi-khompyutha yakho

en: Something unexpected happened in a Telepathy component. Please <a href="%s">report this bug</a> and attach logs gathered from the 'Debug' window in the Help menu.
zu: Kwenzeke obekungalindelwe kwingxenye ye-Telephathi. Uyacelwa <a href="%s"> bika le bhagi</a>bese unamathisela amalogi athathwe kwifasitela le-'Debhagi' kwimenyu yosizo.

en: There was a failure in the call engine
zu: Kube nokuhluleka kwinjini yocingo

en: The end of the stream was reached
zu: Kufinyelelwe ekugcineni komchachazo

en: Can't establish audio stream
zu: Akukhonakali ukusungula umchachazo wemisindo

en: Can't establish video stream
zu: Akukhonakali ukusungula umchachazo wevidiyo

en: Audio
zu: Okwemisindo

en: Call the contact again
zu: Shayela ucingo ongathintwa futhi

en: Decoding Codec:
zu: Kuhunyushwa i-codec:

en: Disable camera
zu: Khubaza ikhamera

en: Display the dialpad
zu: Bonisa okokudayela

en: Encoding Codec:
zu: Ibhala ngokufihla i-codec:

en: Hang up
zu: Lengisa

en: Hang up current call
zu: Beka phansi ucingo lwamanje

en: Local Candidate:
zu: Ikhandidethi lendawo:

en: Maximise me
zu: Ngikhulise

en: Minimise me
zu: Nginciphise

en: Redial
zu: Phinda udayele

en: Remote Candidate:
zu: Ikhandidethi elikude:

en: Send Audio
zu: Thumela okwemisindo

en: Send Video
zu: Thumela ividiyo

en: Show dialpad
zu: Bonisa iphedi lokudayela

en: Toggle audio transmission
zu: Guquguqula ukuthunyelwa kwemisindo

en: Toggle video transmission
zu: Guquguqula ukuthunyelwa kwevidiyo

en: Unknown
zu: Akwaziwa

en: _Call
zu: _Thinta

en: _View
zu: _Buka

en: %s (%d unread) | %s (%d unread)
zu[0]: %s (%d akufundiwe)
zu[1]: %s(%d akufundiwe)

en: %s (and %u other) | %s (and %u others)
zu[0]: %s (no %u omunye)
zu[1]: %s (nabo %u abanye)

en: %s (%d unread from others) | %s (%d unread from others)
zu[0]: %s (%d akufundiwe kuvela kwabanye)
zu[1]: %s (%d akufundiwe kuvela kwabanye)

en: %s (%d unread from all) | %s (%d unread from all)
zu[0]: %s (%d akufundiwe kuvela kubo bonke)
zu[1]: %s (%d akufundiwe kuvela kubo bonke)

en: SMS:
zu: i-SMS:

en: Sending %d message | Sending %d messages
zu[0]: Thumela %d umyalezo
zu[1]: Thumela %d imiyalezo

en: Typing a message.
zu: Kuthayphiwa umlayezo.

en: C_lear
zu: S_usa

en: C_ontact
zu: T_hinta

en: Insert _Smiley
zu: Faka _isimamatheki

en: Invite _Participant…
zu: Mema _umbambiqhaza…

en: Move Tab _Left
zu: Hambisa i-Tab _kwesobunxele

en: Move Tab _Right
zu: Hambisa i-Tab _kwesokudla

en: Notify for All Messages
zu: Yazisa ngayo yonke imilayezo

en: _Contents
zu: _Okuqukethwe

en: _Conversation
zu: _Ingxoxo

en: _Detach Tab
zu: _Susa i-Tab

en: _Favorite Chat Room
zu: _Igumbi lokuxoxa eliyintandokazi

en: _Help
zu: _Usizo

en: _Next Tab
zu: _I-Tab elandelayo

en: _Previous Tab
zu: _I-Tab edlule

en: _Show Contact List
zu: _Bonisa uhlu lwabangathintwa

en: _Tabs
zu: _Amathebhu

en: _Undo Close Tab
zu: _Yekisa ukuvala i-Tab

en: Name
zu: Igama

en: Room
zu: Igumbi

en: Auto-Connect
zu: Zixhumekele

en: Manage Favorite Rooms
zu: Manenja amagumbi ayizintandokazi

en: Incoming video call
zu: Ucingo lwevidiyo olungenayo

en: Incoming call
zu: Ucingo olungenayo

en: %s is video calling you. Do you want to answer?
zu: %s ukuthinta ngocingo lwevidiyo. Ingabe uyafuna ukumphendula?

en: %s is calling you. Do you want to answer?
zu: %s uyakuthinta. Ingabe uyafuna ukumphendula?

en: Incoming call from %s
zu: Ucingo olungenayo lusuka ku %s

en: _Reject
zu: _Yenqabela

en: _Answer
zu: _Phendula

en: _Answer with video
zu: _Phendula ngevidiyo

en: Incoming video call from %s
zu: Ucingo olungenayo lwevidiyo lusuka ku %s

en: Room invitation
zu: Isimemo segumbi

en: Invitation to join %s
zu: Isimemo sokuxhumana no%s

en: %s is inviting you to join %s
zu: %s ukumemela ukuba uxhumane no %s

en: _Decline
zu: _Enqaba

en: _Join
zu: _Xhuma

en: %s invited you to join %s
zu: %s ukumemele ukuba uxhumeke ku-%s

en: You have been invited to join %s
zu: Umenyelwe ukuba uxhumeke ku-%s

en: Incoming file transfer from %s
zu: Ifayela elidluliswayo elingenayo elibuya ku-%s

en: Password required
zu: Kudingeka igama lokungena

en: %s would like permission to see when you are online
zu: u-%s angathanda ukuba nemvume yokukubona uma ungaphakathi kolayini

en: 
    Message: %s
zu: 
    Umlayezo: %s

[ctx: file transfer percent]
en: Unknown
zu: Akwaziwa

en: %s of %s at %s/s
zu: %s ka %s ngo%s/s

en: %s of %s
zu: %s ka %s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Receiving "%s" from %s
zu: Iyamukela "%s" ku-%s

note: translators: first %s is filename, second %s is the contact name
en: Sending "%s" to %s
zu: Ithumela i-"%s" ku %s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: Error receiving "%s" from %s
zu: Iphutha ngenkathi kwamukelwa u-"%s" esuka ku-%s

en: Error receiving a file
zu: Iphutha ngenkathi kwamukelwa ifayela

en: Error sending "%s" to %s
zu: Iphutha ngokuthumela u-"%s" ku-%s

en: Error sending a file
zu: Iphutha ekuthumeleni ifayela

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" received from %s
zu: "%s" yamukelwe ku-%s

note: translators: first %s is filename, second %s * is the contact name
en: "%s" sent to %s
zu: "%s" ithunyelwe ku-%s

en: File transfer completed
zu: Ukudlulisa ifayela kuqediwe

en: Waiting for the other participant's response
zu: Kulindwe impendulo komunye umbambi qhaza

en: Checking integrity of "%s"
zu: Kuhlolwa ubuqotho buka -"%s"

en: Hashing "%s"
zu: Ukusayinwa "%s"

en: File
zu: Ifayela

en: Remaining
zu: Okusele

en: File Transfers
zu: Ukudluliswa kwamafayela

en: Remove completed, canceled and failed file transfers from the list
zu: Ukukhishwa kuqediwe, ukudluliswa kwamafayela okuchithiwe nokuhlulekile okuvela kuhlu

en: No accounts to import could be found. Empathy currently only supports importing accounts from Pidgin.
zu: Awekho ama-akhawunti angangeniswa atholakele. I-Empathy okwamanje ixhasa kuphela ukudlulisa kwama-akhawunti avela ku-Pidgin.

en: Import Accounts
zu: Ngenisa ama-akhawunti

note: Translators: this is the header of a treeview column
en: Import
zu: Ngenisa

en: Protocol
zu: Umthetho olandelwayo

en: Source
zu: Umthombo

en: Provide Password
zu: Nikeza igama lokungena

en: Disconnect
zu: Khipha

en: No match found
zu: Akukho okufanayo okutholakele

en: Reconnect
zu: Xhuma futhi

en: Edit Account
zu: Hlela i-akhawunti

en: Close
zu: Vala

note: Translators: this string will be something like: *   Top up My Account ($1.23)..."
en: Top up %s (%s)...
zu: Gcwalisa %s (%s)...

en: Top up account credit
zu: Gcwalisa isikweletu se-akhawunti

note: top up button
en: Top Up...
zu: Gcwalisa...

en: Contact
zu: Thinta

en: Contact List
zu: Uhlu lwabangathintwa

en: Show and edit accounts
zu: Bona bese uhlela ama-akhawunti

en: Contacts on a _Map
zu: Abangathintwa kwim_ephu

en: Credit Balance
zu: Inani lemali ekhona

en: Find in Contact _List
zu: Thola _kuhlu lwabangathintwa

en: Join _Favorites
zu: Xhumeka _kuzintandokazi

en: Manage Favorites
zu: Manenja izintandokazi

en: N_ormal Size
zu: U_sayizi ojwayelekile

en: New _Call…
zu: _Ucingo olusha…

en: Normal Size With _Avatars
zu: Usayizi ojwayelekile _nemibonisomuntu

en: P_references
zu: O_kuthandwayo

en: Show P_rotocols
zu: Bonisa i_mithetho elandelwayo

en: Sort by _Name
zu: Hlunga _ngokwamagama

en: Sort by _Status
zu: Hlunga _ngokwesimo

en: _Accounts
zu: _Ama-akhawunti

en: _Blocked Contacts
zu: _Abangathintwa abavinjiwe

en: _Compact Size
zu: _Usayizi ocinene

en: _Debug
zu: _Lungisa

en: _File Transfers
zu: _Ukudluliswa kwamafayela

en: _Join…
zu: _Xhumeka…

en: _New Conversation…
zu: _Ingxoxo entsha…

en: _Offline Contacts
zu: _Abangathintwa abangaphandle kolayini

en: _Personal Information
zu: _Ulwazi lomuntu

en: _Room
zu: _Igumbi

en: _Search for Contacts…
zu: _Sesha ongabathinta…

en: Chat Room
zu: Igumbi lokuxoxa

en: Members
zu: Amalunga

note: Translators: Room/Join's roomlist tooltip. Parameters are a channel name, yes/no, yes/no and a number.
en: %s
    Invite required: %s
    Password required: %s
    Members: %s
zu: %s
    Kudingeka ukumenywa:%s
    Kudingeka igama lokungena%s
    Amalunga:%s

en: No
zu: Cha

en: Could not start room listing
zu: Akuphumelelanga ukuqalwa kokuhlelwa kwegumbi

en: Could not stop room listing
zu: Akuphumelelanga ukumiswa kokuhlelwa kwegumbi

en: Couldn't load room list
zu: Akuphumelelanga ukulayishwa kohlu lwegumbi

en: Enter the room name to join here or click on one or more rooms in the list.
zu: Faka igama legumbi ukuze uxhumeke noma qhofoza kwelilodwa noma kwamanengi amagumbi ohlwini.

en: Enter the server which hosts the room, or leave it empty if the room is on the current account's server
zu: Faka isiphakeli esiphethe igumbi, noma siyekele singenalutho uma ngabe leli gumbi likusiphakeli se-akhawunti yamanje

en: Join Room
zu: Xhumeka kwigumbi

en: Room List
zu: Uhlu lwegumbi

en: _Room:
zu: _Igumbi:

en: Message received
zu: Umlayezo wamukeliwe

en: Message sent
zu: Umlayezo uthunyelwe

en: New conversation
zu: Ingxoxo entsha

en: Contact goes online
zu: Ongathintwa uya kulayini

en: Contact goes offline
zu: Ongathintwa uya ngaphandle kolayini

en: Account connected
zu: I-akhawunti ixhunyiwe

en: Account disconnected
zu: I-akhawunti ayixhunyiwe

en: Language
zu: Ulimi

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: O Romeo, Romeo, wherefore art thou Romeo?
zu: We Romeo, Romeo ukuphi?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Deny thy father and refuse thy name;
zu: Phika ubabakho futhi wale igama lakho;

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Or if thou wilt not, be but sworn my love
zu: Noma mhlwawumbe angeke wenze njalo, kepha qinisekisa uthando lwami

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: And I'll no longer be a Capulet.
zu: Futhi angeke ngisaba i-Capulet.

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Shall I hear more, or shall I speak at this?
zu: Ingabe ngizozwa okungaphezulu, noma kumele ngikhulume kulokhu?

note: translators: Quote from Romeo & Julier, for chat theme preview
en: Juliet has disconnected
zu: u-Juliet akaxhunyiwe

en: Preferences
zu: Okuthandwayo

en: Appearance
zu: Ukubonakala

en: Behavior
zu: Ukuziphatha

en: Chat Th_eme:
zu: In_dikimba yengxoxo:

en: Disable notifications when _away or busy
zu: Nqabela izaziso uma _ukude noma umatasatasa

en: Disable sounds when _away or busy
zu: Nqabela imisindo uma _ukude noma umatasatasa

en: Display incoming events in the notification area
zu: Khombisa izehlakalo ezingenayo kwindawo yezaziso

en: Enable notifications when a contact comes online
zu: Vumela izaziso uma ongathintwa engena kulayini

en: Enable notifications when a contact goes offline
zu: Vumela izaziso uma ongathintwa ephuma kulayini

en: Enable notifications when the _chat is not focused
zu: Vumela izaziso uma _ingxoxo ingagxilile

en: Enable spell checking for languages:
zu: Vumela ukuhlolwa kokupeletwa kwezilimi:

en: General
zu: Okuvamile

en: Location sources:
zu: Imithombo yendawo:

en: Log conversations
zu: Ilogi yezingxoxo

en: Notifications
zu: Izaziso

en: Play sound for events
zu: Dlala umsindo uma kunezehlakalo

en: Privacy
zu: Ubumfihlo

en: Reduced location accuracy means that nothing more precise than your city, state and country will be published.  GPS coordinates will be accurate to 1 decimal place.
zu: Ukwehliswa kokuqonda kwendawo kusho ukuthi akukho okunye okuqonde njengedolobhakazi lakho, isifundazwe nezwe okuzoshicilelwa.  Ukuxhumanisa kwe-GPS kuzolunga kufike kwindawo engu-1 desimali.

en: Show _smileys as images
zu: Bonisa _izimamatheki njengezithombe

en: Show contact _list in rooms
zu: Bonisa _uhlu lwabangathintwa emagunjini

en: Sounds
zu: Imisindo

en: Spell Checking
zu: Ukuhlolwa kokupeletwa

en: The list of languages reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
zu: Uhlu lwezilimi lubonisa kuphela izilimi ozifakele isichazamazwi.

en: Themes
zu: Izindikimba

en: Variant:
zu: Ukwahluka:

en: _Automatically connect on startup
zu: _Zixhumekele uma kuqalwa

en: _Cellphone
zu: _Umakhalekhukhwini

en: _Enable bubble notifications
zu: Vum_ela izaziso zamabhamuza

en: _Enable sound notifications
zu: Vum_ela izaziso zomsindo

en: _GPS
zu: i-_GPS

en: _Network (IP, Wi-Fi)
zu: I_nethiwekhi (IP, Wi-Fi)

en: _Open new chats in separate windows
zu: _Vula izingxoxo ezintsha kumafasitela ahlukile

en: _Publish location to my contacts
zu: _Shicilela indawo kwabangathintwa bami

note: To translators: The longitude and latitude are rounded to closest 0,1 degrees, so for example 146,2345° is rounded to round(146,2345*10)/10 = 146,2 degrees.
en: _Reduce location accuracy
zu: _Yehlisa ukuqonda kwendawo

en: Status
zu: Isimo

en: _Quit
zu: _Phuma

en: Camera Off
zu: Ikhamera icinyiwe

en: Camera On
zu: Ikhamera ivuliwe

en: Disable camera and stop sending video
zu: Nqabela ikhamera bese uvimba ukuthunyelwa kwevidiyo

en: Enable camera and send video
zu: Vumela ikhamera bese uthumela ividiyo

en: Enable camera but don't send video
zu: Vumela ikhamera kepha ungathumeli ividiyo

en: Preview
zu: Bonakuqala

en: V_ideo
zu: Iv_idiyo

en: Video Off
zu: Ividiyo icishiwe

en: Video On
zu: Ividiyo ivuliwe

en: Video Preview
zu: Bonakuqala ividiyo

en: Contact Map View
zu: Ukubonakala kwemephu yabangathintwa

en: Save
zu: Yonga

en: Debug Window
zu: Lungisa ifasitela

en: Pause
zu: Phumuza

en: Level
zu: Izinga

en: Debug
zu: Lungisa

en: Info
zu: Ulwazi

en: Message
zu: Umlayezo

en: Warning
zu: Isexwayiso

en: Critical
zu: Okumqoka

en: Error
zu: Iphutha

en: Time
zu: Isikhathi

en: Domain
zu: Umkhakha

en: Category
zu: Isigaba

en: Level
zu: Izinga

en: The selected connection manager does not support the remote debugging extension.
zu: Imenenja yezokuxhumana ekhethiwe ayisekeli iselulo sokulungisa esikude.

en: Invite Participant
zu: Mema umbambi qhaza

en: Choose a contact to invite into the conversation:
zu: Khetha ongathintwa ukuze umumemele kwingxoxo:

en: Invite
zu: Mema

en: Don't display any dialogs; do any work (eg, importing) and exit
zu: Ungakhombisi izingxoxo; yenza noma yimuphi umsebenzi (isib.ukulanda) nokuphuma

en: Don't display any dialogs unless there are only "People Nearby" accounts
zu: Ungakhombisa izingxoxo uma ngabe kukhona ama-akhawunti "wabantu abaseduze"

en: Initially select given account (eg, gabble/jabber/foo_40example_2eorg0)
zu: Khetha kuqala i-akhawunti enikiwe (isib. gabble/jabber/foo_40isibonelo_2eorg0)

en: <account-id>
zu: <i-akhawunti-id>

en: - Empathy Accounts
zu: - Ama-akhawunti we-Empathy

en: Empathy Accounts
zu: Ama-akhawunti we-Empathy

en: Empathy Debugger
zu: Isilungiso se-Empathy

en: - Empathy Chat Client
zu: - Ikhasimende lengxoxo ye-Empathy

en: Respond
zu: Phendula

en: Reject
zu: Yenqabela

en: Answer
zu: Phendula

en: Answer with video
zu: Phendula ngevidiyo

en: Decline
zu: Enqaba

en: Accept
zu: Yamukela

en: Provide
zu: Nikeza

en: %s just tried to call you, but you were in another call.
zu: u-%s uceda ukuzama ukukushayela ucingo, kepha bowukolunye ucingo.

en: Call with %d participants
zu: Thinta ngo %d wababambi qhaza

en: On hold
zu: Kubanjiwe

en: _Match case
zu: _Qhathanisa osonhlamvu
