empathy - en to be@latin translation catalogue (38 entries)

en: Default directory to select an avatar image from
be@latin: Zmoŭčany kataloh, ź jakoha treba vybirać avatary

en: The last directory that an avatar image was chosen from.
be@latin: Apošni kataloh, ź jakoha minuły raz byŭ vybrany avatar.

en: Current Locale
be@latin: Dziejnaja lakalnaść

en: Arabic
be@latin: Arabskaje

en: Armenian
be@latin: Armianskaje

en: Baltic
be@latin: Bałtyjskaje

en: Celtic
be@latin: Kielckaje

en: Central European
be@latin: Centralna-Eŭrapiejskaje

en: Chinese Simplified
be@latin: Kitajskaje sproščanaje

en: Chinese Traditional
be@latin: Kitajskaje tradycyjnaje

en: Croatian
be@latin: Charvackaje

en: Cyrillic
be@latin: Kirylica

en: Cyrillic/Russian
be@latin: Kirylica (Rasieja)

en: Cyrillic/Ukrainian
be@latin: Kirylica (Ukraina)

en: Georgian
be@latin: Hruzinskaje

en: Greek
be@latin: Hreckaje

en: Hebrew
be@latin: Habrejskaje

en: Hebrew Visual
be@latin: Habrejskaje (vizualnaje)

en: Hindi
be@latin: Hindzi

en: Icelandic
be@latin: Iślandzkaje

en: Japanese
be@latin: Japonskaje

en: Korean
be@latin: Karejskaje

en: Nordic
be@latin: Nardyčnaje

en: Persian
be@latin: Persydzkaje

en: Romanian
be@latin: Rumynskaje

en: South European
be@latin: Paŭdniova-Eŭrapiejskaje

en: Thai
be@latin: Tajskaje

en: Turkish
be@latin: Tureckaje

en: Unicode
be@latin: Unikod

en: Western
be@latin: Zachodniaje

en: Vietnamese
be@latin: Vijetnamskaje

en: Network
be@latin: Sietka

en: Use old SS_L
be@latin: Užyj _stary SSL

en: Pass_word:
be@latin: _Parol:

en: _Room List locale:
be@latin: _Lakalnaść śpisu pakojaŭ:

en: New Network
be@latin: Novaja sietka

en: new server
be@latin: novy server

note: Create account To translator: %s is the name of the protocol, such as "Google Talk" or * "Yahoo!"
en: New %s account
be@latin: Novy kont %s
