empathy - en to br translation catalogue (68 entries)

en: Default directory to select an avatar image from
br: Kavlec'h dre ziouer e-lec'h dibab ur skeudennig

en: The last directory that an avatar image was chosen from.
br: Kavlec'h diwezhañ e-lec'h ez eus bet dibabet ur skeudennig.

en: Current Locale
br: Yezh a-vremañ

en: Arabic
br: Arabeg

en: Armenian
br: Armenianeg

en: Baltic
br: Balteg

en: Celtic
br: Keltiek

en: Central European
br: Kreiz Europa

en: Chinese Simplified
br: Sinaek Aesaet

en: Chinese Traditional
br: Sinaek Hengounel

en: Croatian
br: Kroateg

en: Cyrillic
br: Kirillek

en: Cyrillic/Russian
br: Kirillek/Rusek

en: Cyrillic/Ukrainian
br: Kirillek/UkraÏnek

en: Georgian
br: Jorjianeg

en: Greek
br: Gresianeg

en: Hebrew
br: Hebraeg

en: Hebrew Visual
br: Hebraeg hewel

en: Icelandic
br: Islandeg

en: Japanese
br: Japaneg

en: Korean
br: Koreeg

en: Nordic
br: Norzhek

en: Persian
br: Perseg

en: Romanian
br: Romaneg

en: South European
br: Su Europa

en: Turkish
br: Turkeg

en: Western
br: Kornôg

en: Vietnamese
br: Vietnameg

en: Advanced
br: Araokaet

en: What is your AIM screen name?
br: Petra eo ho anv skramm AIM ?

en: What is your AIM password?
br: Petra eo ho ker-tremen AIM ?

en: What is your GroupWise User ID?
br: Petra eo ho hennader arveriad GroupWise (ID) ?

en: What is your GroupWise password?
br: Petra eo ho ker-tremen GroupWise ?

en: What is your ICQ UIN?
br: Petra eo ho UIN ICQ ?

en: What is your ICQ password?
br: Petra eo ho ker-tremen ICQ ?

en: Network
br: Rouedad

en: Servers
br: Dafariaded

en: What is your Google ID?
br: Petra eo ho hennader Google (ID) ?

en: What is your Google password?
br: Petra eo ho ker-tremen Google ?

en: Override server settings
br: Tremen a ra dreist arventennoù an dafariad

en: Use old SS_L
br: Arverañ ar SS_L kozh

en: What is your Jabber ID?
br: Petra eo ho hennader Jabber (ID) ?

en: What is your desired Jabber ID?
br: Peseurt hennader (ID) Jabber a fell deoc'h ?

en: What is your Jabber password?
br: Petra eo ho ker-tremen Jabber ?

en: What is your desired Jabber password?
br: Peseurt ger-tremen Jabber a fell deoc'h ?

en: What is your Windows Live password?
br: petra eo ho ker-tremen Windows Live ?

en: Options
br: Dibarzhioù

en: Proxy Options
br: Dibarzhioù ar proksi

en: Server
br: Dafariad

en: Port
br: Porzh

en: What is your SIP login ID?
br: Petra eo ho hennader (ID) kennaskañ SIP ?

en: What is your SIP account password?
br: Petra eo ho ker-tremen kont SIP ?

en: Pass_word:
br: _Ger-tremen :

en: _Room List locale:
br: Bonegañ (yezh) roll ar _salioù :

en: _Port:
br: _Porzh :

en: What is your Yahoo! ID?
br: Petra eo ho hennader (ID) Yahoo! ?

en: What is your Yahoo! password?
br: Petra eo ho ker-tremen Yahoo! ?

en: Server:
br: Dafariad :

en: New Network
br: Rouedad nevez

en: new server
br: dafariad nevez

note: Create account To translator: %s is the name of the protocol, such as "Google Talk" or * "Yahoo!"
en: New %s account
br: Kont nevez %s

en: %d second ago | %d seconds ago
br[0]: %d eilenn zo
br[1]: %d eilenn zo

en: %d minute ago | %d minutes ago
br[0]: %d munutenn zo
br[1]: %d munutenn zo

en: %d hour ago | %d hours ago
br[0]: %d eur zo
br[1]: %d eur zo

en: %d day ago | %d days ago
br[0]: %d deiz zo
br[1]: %d deiz zo

en: %d week ago | %d weeks ago
br[0]: %d sizhun zo
br[1]: %d sizhun zo

en: %d month ago | %d months ago
br[0]: %d miz zo
br[1]: %d miz zo

en: in the future
br: en dazont
