empathy - en to ca translation catalogue (173 entries)

en: Default directory to select an avatar image from
ca: El directori predeterminat des d'on seleccionar una imatge d'avatar

en: The last directory that an avatar image was chosen from.
ca: L'últim directori des d'on es va seleccionar una imatge d'avatar.

en: Current Locale
ca: Localització actual

en: Arabic
ca: Àrab

en: Armenian
ca: Armeni

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Celtic
ca: Cèltic

en: Central European
ca: Europeu central

en: Chinese Simplified
ca: Xinès simplificat

en: Chinese Traditional
ca: Xinès tradicional

en: Croatian
ca: Croat

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Cyrillic/Russian
ca: Ciríl·lic/Rus

en: Cyrillic/Ukrainian
ca: Ciríl·lic/Ucraïnès

en: Georgian
ca: Georgià

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hebrew Visual
ca: Hebreu visual

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Nordic
ca: Nòrdic

en: Persian
ca: Persa

en: Romanian
ca: Romanès

en: South European
ca: Sud europeu

en: Thai
ca: Tailandès

en: Turkish
ca: Turc

en: Western
ca: Occidental

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Pass_word
ca: Con_trasenya

en: Screen _Name
ca: _Nom públic

en: <b>Example:</b> MyScreenName
ca: <b>Exemple:</b> ElMeuNomPúblic

en: Remember password
ca: Recorda la contrasenya

en: _Server
ca: _Servidor

en: Advanced
ca: Avançat

en: What is your AIM screen name?
ca: Quin és el vostre nom públic de l'AIM?

en: What is your AIM password?
ca: Quina és la vostra contrasenya de l'AIM?

en: Remember Password
ca: Recorda la contrasenya?

en: Account
ca: Compte

en: Password
ca: Contrasenya

en: Server
ca: Servidor

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: A_dd
ca: A_fegeix

en: A_pply
ca: A_plica

note: To translators: The first parameter is the login id and the * second one is the network. The resulting string will be something * like: "MyUserName on freenode". * You should reverse the order of these arguments if the * server should come before the login id in your locale.
en: %1$s on %2$s
ca: %1$s a %2$s

note: To translators: The parameter is the protocol name. The resulting * string will be something like: "Jabber Account"
en: %s Account
ca: Compte de %s

en: New account
ca: Compte nou

en: Login I_D
ca: I_D d'entrada

en: <b>Example:</b> username
ca: <b>Exemple:</b> nomusuari

en: What is your GroupWise User ID?
ca: Quin és el vostre identificador d'usuari del GroupWise?

en: What is your GroupWise password?
ca: Quina és la vostra contrasenya del GroupWise?

en: ICQ _UIN
ca: _UIN de l'ICQ

en: <b>Example:</b> 123456789
ca: <b>Exemple:</b> 123456789

en: Ch_aracter set
ca: _Joc de caràcters

en: What is your ICQ UIN?
ca: Quin és el vostre UIN de l'ICQ?

en: What is your ICQ password?
ca: Quina és la vostra contrasenya de l'ICQ?

en: Network
ca: Xarxa

en: Character set
ca: Joc de caràcters

en: Add…
ca: Afegeix…

en: Remove
ca: Suprimeix

note: Translators: tooltip on a 'Go Up' button used to sort IRC servers by priority
en: Up
ca: Amunt

note: Translators: tooltip on a 'Go Down' button used to sort IRC servers by priority
en: Down
ca: Avall

en: Servers
ca: Servidors

en: Most IRC servers don't need a password, so if you're not sure, don't enter a password.
ca: La majoria de servidors d'IRC no necessiten contrasenya, si no n'esteu segur no introduïu cap contrasenya.

en: Nickname
ca: Sobrenom

en: Quit message
ca: Missatge de desconnexió

en: Real name
ca: Nom real

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Which IRC network?
ca: Quina xarxa d'IRC?

en: What is your IRC nickname?
ca: Quin és el vostre sobrenom a l'IRC?

en: What is your Facebook username?
ca: Quin és el vostre nom d'usuari del Facebook?

note: This string is not wrapped in the dialog so you may have to add some '\n' to make it look nice.
en: This is your username, not your normal Facebook login.
    If you are facebook.com/<b>badger</b>, enter <b>badger</b>.
    Use <a href="http://www.facebook.com/username/">this page</a> to choose a Facebook username if you don't have one.
ca: És el vostre nom d'usuari i no l'usuari d'entrada normal del Facebook.
    Si teniu l'adreça facebook.com/<b>pep</b>, heu d'utilitzar <b>pep</b>.
    Utilitzeu <a href="http://www.facebook.com/username/">aquesta pàgina</a> per seleccionar un nom d'usuari del Facebook si no en teniu.

en: What is your Facebook password?
ca: Quina és la vostra contrasenya del Facebook?

en: What is your Google ID?
ca: Quin és el vostre identificador del Google?

en: <b>Example:</b> user@gmail.com
ca: <b>Exemple:</b> usuari@gmail.com

en: What is your Google password?
ca: Quina és la vostra contrasenya del Google?

en: <b>Example:</b> user@jabber.org
ca: <b>Exemple:</b> usuari@jabber.org

en: I_gnore SSL certificate errors
ca: _Ignora els errors del certificat SSL

en: Priori_ty
ca: Pri_oritat

en: Reso_urce
ca: Rec_urs

en: Encr_yption required (TLS/SSL)
ca: _Es requereix encriptació (TLS/SSL)

en: Override server settings
ca: Sobreescriu els paràmetres del servidor

en: Use old SS_L
ca: Utilitza l'SS_L antic

en: What is your Jabber ID?
ca: Quin és el vostre identificador del Jabber?

en: What is your Jabber password?
ca: Quina és la vostra contrasenya del Jabber?

en: Nic_kname
ca: _Sobrenom

en: _Last Name
ca: Co_gnoms

en: _First Name
ca: _Nom

en: _Published Name
ca: Nom _públic

en: _Jabber ID
ca: ID de _Jabber

en: E-_mail address
ca: _Adreça electrònica

en: <b>Example:</b> user@hotmail.com
ca: <b>Exemple:</b> usuari@hotmail.com

en: What is your Windows Live ID?
ca: Quin és el vostre identificador del Windows Live?

en: What is your Windows Live password?
ca: Quina és la vostra contrasenya del Windows Live?

en: Auto
ca: Automàtic

en: Register
ca: Registre

en: Options
ca: Opcions

en: None
ca: Cap

en: _Username
ca: N_om d'usuari

en: <b>Example:</b> user@my.sip.server
ca: <b>Exemple:</b> usuari@el.meu.servidor.sip

en: Use this account to call _landlines and mobile phones
ca: Utilitza aquest compte per fer trucades a _fixes i a mòbils

en: NAT Traversal Options
ca: Opcions de creuament de NAT

en: Proxy Options
ca: Opcions del servidor intermediari

en: Miscellaneous Options
ca: Opcions diverses

en: STUN Server
ca: Servidor STUN

en: Discover the STUN server automatically
ca: Descobreix automàticament el servidor STUN

en: Discover Binding
ca: Descobreix la vinculació

en: Keep-Alive Options
ca: Opcions del manteniment de la connexió oberta

en: Mechanism
ca: Mecanisme

en: Interval (seconds)
ca: Interval (segons)

en: Authentication username
ca: Nom d'usuari per l'autenticació

en: Loose Routing
ca: Encaminament flexible

en: Ignore TLS Errors
ca: Ignora els errors de la TLS

en: Local IP Address
ca: Adreça IP local

en: What is your SIP login ID?
ca: Quin és el vostre identificador d'entrada de SIP?

en: What is your SIP account password?
ca: Quina és la vostra contrasenya del compte de SIP?

en: Pass_word:
ca: Con_trasenya:

en: Yahoo! I_D:
ca: I_D del Yahoo!:

en: I_gnore conference and chat room invitations
ca: _Ignora les invitacions de conferència i de sala de xat

en: _Room List locale:
ca: _Localització de la llista de la sala:

en: Ch_aracter set:
ca: _Joc de caràcters:

en: What is your Yahoo! ID?
ca: Quin és el vostre identificador del Yahoo!?

en: What is your Yahoo! password?
ca: Quina és la vostra contrasenya del Yahoo!?

en: Couldn't convert image
ca: No s'ha pogut convertir la imatge

en: None of the accepted image formats are supported on your system
ca: El vostre sistema no sap gestionar cap dels formats d'imatge acceptats

en: Couldn't save picture to file
ca: No s'ha pogut desar la imatge en un fitxer

en: Select Your Avatar Image
ca: Seleccioneu la vostra imatge d'avatar

en: Take a picture...
ca: Fes una foto...

en: No Image
ca: Cap imatge

en: Images
ca: Imatges

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Select...
ca: Seleccioneu...

en: _Select
ca: _Selecciona

en: Full Name
ca: Nom complet

en: Phone Number
ca: Número de telèfon

en: E-mail Address
ca: Adreça electrònica

en: Website
ca: Lloc web

en: Birthday
ca: Aniversari

note: Note to translators: this is the caption for a string of the form "5 * minutes ago", and refers to the time since the contact last interacted * with their IM client.
en: Last Seen:
ca: Vist per últim cop:

en: Server:
ca: Servidor:

en: Connected From:
ca: Connectat des de:

note: FIXME: once Idle implements SimplePresence using this information, we can * and should bin this.
en: Away Message:
ca: Missatge d'absència:

en: work
ca: feina

en: home
ca: casa

en: mobile
ca: mòbil

en: voice
ca: veu

en: preferred
ca: preferit

en: postal
ca: codi postal

en: parcel
ca: parcel·la

en: New Network
ca: Xarxa nova

en: Choose an IRC network
ca: Seleccioneu una xarxa d'IRC

en: Reset _Networks List
ca: Reinicia la llista de _xarxes

[ctx: verb displayed on a button to select an IRC network]
en: Select
ca: Selecciona

en: new server
ca: servidor nou

en: Password not found
ca: No s'ha trobat la contrasenya

en: IM account password for %s (%s)
ca: Contrasenya pel compte de missatgeria instantània %s (%s)

en: Password for chatroom '%s' on account %s (%s)
ca: Contrasenya per la sala de xat «%s» del compte %s (%s)

note: Create account To translator: %s is the name of the protocol, such as "Google Talk" or * "Yahoo!"
en: New %s account
ca: Compte de %s nou

en: %d second ago | %d seconds ago
ca[0]: fa %d segon
ca[1]: fa %d segons

en: %d minute ago | %d minutes ago
ca[0]: fa %d minut
ca[1]: fa %d minuts

en: %d hour ago | %d hours ago
ca[0]: fa %d hora
ca[1]: fa %d hores

en: %d day ago | %d days ago
ca[0]: fa %d dia
ca[1]: fa %d dies

en: %d week ago | %d weeks ago
ca[0]: fa %d setmana
ca[1]: fa %d setmanes

en: %d month ago | %d months ago
ca[0]: fa %d mes
ca[1]: fa %d mesos

en: in the future
ca: en el futur

en: Go online to edit your personal information.
ca: Us heu de connectar per editar la informació personal.

en: These details will be shared with other users on this chat network.
ca: Aquestes dades es compartiran amb altres usuaris d'aquesta xarxa de xats.

note: Setup id label
en: Identifier
ca: Identificador

note: Setup nickname entry
en: Alias
ca: Àlies

en: <b>Personal Details</b>
ca: <b>Dades personals</b>

en: People Nearby
ca: Gent propera

en: Yahoo! Japan
ca: Yahoo! del Japó

en: Facebook Chat
ca: Xat del Facebook
