empathy master - en to eo translation catalogue (126 entries)

en: Default directory to select an avatar image from
eo: Defaŭlta dosierujo por elekto de uzantobildo

en: The last directory that an avatar image was chosen from.
eo: La lasta dosierujo el kie estis elektita uzantobildon.

en: Current Locale
eo: Aktuala lokaĵaro

en: Arabic
eo: Araba

en: Armenian
eo: Armena

en: Baltic
eo: Balta

en: Celtic
eo: Kelta

en: Central European
eo: Mezeŭrope

en: Chinese Simplified
eo: Ĉina simpligite

en: Chinese Traditional
eo: Ĉina tradicie

en: Croatian
eo: Kroata

en: Cyrillic
eo: Cirila

en: Cyrillic/Russian
eo: Cirila/Rusa

en: Cyrillic/Ukrainian
eo: Cirila/Ukraina

en: Georgian
eo: Kartvela

en: Greek
eo: Greka

en: Gujarati
eo: Guĝarata

en: Gurmukhi
eo: Gurmukia

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Hebrew Visual
eo: Vidhebrea

en: Hindi
eo: Hindia

en: Icelandic
eo: Islanda

en: Japanese
eo: Japana

en: Korean
eo: Korea

en: Nordic
eo: Norda

en: Persian
eo: Persa

en: Romanian
eo: Rumana

en: South European
eo: Sudeŭropa

en: Thai
eo: Taja

en: Turkish
eo: Turka

en: Unicode
eo: Unikodo

en: Western
eo: Okcidenta

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: <b>Example:</b> MyScreenName
eo: <b>Ekzemplo:</b> MiaNomo

en: Remember password
eo: Memori pasvorton

en: Advanced
eo: Altnivele

en: What is your AIM screen name?
eo: Kio estas via AIM-nomo?

en: What is your AIM password?
eo: Kio estas via AIM-pasvorto?

en: Remember Password
eo: Memori la pasvorton

en: <b>Example:</b> username
eo: <b>Ekzemplo:</b> uzantonomo

en: What is your GroupWise User ID?
eo: Kio estas via uzantidentigilo ĉe GroupWise?

en: What is your GroupWise password?
eo: Kio estas via pasvorto ĉe GroupWise?

en: <b>Example:</b> 123456789
eo: <b>Ekzemplo:</b> 123456789

en: What is your ICQ UIN?
eo: Kio estas via UIN ĉe ICQ?

en: What is your ICQ password?
eo: Kio estas via ICQ-pasvorto?

en: Network
eo: Reto

en: Add…
eo: Aldoni…

en: Remove
eo: Forigi

en: Servers
eo: Serviloj

en: Most IRC servers don't need a password, so if you're not sure, don't enter a password.
eo: Plej multaj el la serviloj de IRC ne bezonas pasvorton, do se vi ne certas, ne enmetu pasvorton.

en: Password
eo: Pasvorto

en: Which IRC network?
eo: Kiu IRC-reto?

en: What is your IRC nickname?
eo: Kio estas via kromnomon ĉe IRC?

en: What is your Facebook username?
eo: Kio estas via uzantonomo ĉe Facebook?

note: This string is not wrapped in the dialog so you may have to add some '\n' to make it look nice.
en: This is your username, not your normal Facebook login.
    If you are facebook.com/<b>badger</b>, enter <b>badger</b>.
    Use <a href="http://www.facebook.com/username/">this page</a> to choose a Facebook username if you don't have one.
eo: Ĉi tio estas via uzantonomo, ne via kutima ensaluto ĉe Facebook.
    Se vi nomiĝas facebook.com/<b>zizelo</b>, enmetu <b>zizelo</b>.
    Uzu <a href=\"http://www.facebook.com/username/\">ĉi tiu paĝo</a> por elekti uzantonomon ĉe Facebook se vi ne jam havas.

en: What is your Facebook password?
eo: Kio estas via pasvorto ĉe Facebook?

en: What is your Google ID?
eo: Kio estas via identigilo ĉe Google?

en: <b>Example:</b> user@gmail.com
eo: <b>Ekzemplo:</b> uzanto@gmail.com

en: What is your Google password?
eo: Kio estas via pasvorto ĉe Google?

en: <b>Example:</b> user@jabber.org
eo: <b>Ekzemplo:</b> uzanto@jabber.org

en: I_gnore SSL certificate errors
eo: I_gnori erarojn de atestiloj de SSL

en: Encr_yption required (TLS/SSL)
eo: Ĉ_ifrado nepras (TLS/SSL)

en: Override server settings
eo: Superskribi agordojn de la servilo

en: Use old SS_L
eo: Uzi malnovan SS_L

en: What is your Jabber ID?
eo: Kio estas via identigilo ĉe Jabber?

en: What is your desired Jabber ID?
eo: Kiun identigilon vi deziras ĉe Jabber?

en: What is your Jabber password?
eo: Kio estas via pasvorto ĉe Jabber?

en: What is your desired Jabber password?
eo: Kiun pasvorton vi deziras ĉe Jabber?

en: <b>Example:</b> user@hotmail.com
eo: <b>Ekzemplo:</b> uzanto@hotmail.com

en: What is your Windows Live ID?
eo: Kio estas via identigilo ĉe Windows Live?

en: What is your Windows Live password?
eo: Kio estas via pasvorto ĉe Windows Live?

en: Auto
eo: Aŭtomate

en: Register
eo: Registro

en: Options
eo: Agordoj

en: None
eo: Neniu

en: <b>Example:</b> user@my.sip.server
eo: <b>Ekzemplo:</b> uzanto@my.sip.server

en: Use this account to call _landlines and mobile phones
eo: Uzi ĉi tiun konton por voki _fiskajn kaj poŝajn telefonojn

en: NAT Traversal Options
eo: Agordoj por transiro de NAT

en: Proxy Options
eo: Prokuril-agordoj

en: Miscellaneous Options
eo: Diversaj agordoj

en: Discover the STUN server automatically
eo: Eltrovi la servilon de STUN aŭtomate

en: Discover Binding
eo: Eltrovi bindaĵon

en: Server
eo: Servilo

en: Keep-Alive Options
eo: Agordoj de vivodaŭrigo

en: Interval (seconds)
eo: Intervalo (sekundoj)

en: Loose Routing
eo: Malstrikta enkursigo

en: Ignore TLS Errors
eo: Ignori erarojn de TLS

en: Port
eo: Pordo

en: What is your SIP login ID?
eo: Kio estas via ensalut-identigilo de SIP?

en: What is your SIP account password?
eo: Kio estas via pasvorto por via konto de SIP?

en: Pass_word:
eo: Pas_vorto:

en: Yahoo! I_D:
eo: Yahoo!-I_D:

en: I_gnore conference and chat room invitations
eo: I_gnori konferencajn kaj babilejajn invitojn

en: _Room List locale:
eo: _Lokaĵaro por la ĉambrolisto:

en: Ch_aracter set:
eo: Sign_a agordo:

en: _Port:
eo: _Pordo:

en: What is your Yahoo! ID?
eo: Kio estas via identigilo ĉe Yahoo! ?

en: What is your Yahoo! password?
eo: Kio estas via pasvorto ĉe Yahoo! ?

en: Full name
eo: Tuta nomo

en: Phone number
eo: Telefonnumero

en: E-mail address
eo: Retpoŝtadreso

en: Website
eo: Retejo

en: Birthday
eo: Naskiĝtago

note: Note to translators: this is the caption for a string of the form "5 * minutes ago", and refers to the time since the contact last interacted * with their IM client.
en: Last seen:
eo: Lasta vido:

en: Server:
eo: Servilo:

en: Connected from:
eo: Konektite de:

note: FIXME: once Idle implements SimplePresence using this information, we can * and should bin this.
en: Away message:
eo: Foresto-mesaĝo:

en: work
eo: laboro

en: home
eo: hejmo

en: mobile
eo: poŝtelefono

en: voice
eo: voĉo

en: preferred
eo: preferate

en: parcel
eo: parcelo

en: New Network
eo: Nova reto

en: Choose an IRC network
eo: Elekti IRC-reton

en: Reset _Networks List
eo: Redefaŭltigi la liston

[ctx: verb displayed on a button to select an IRC network]
en: Select
eo: Elekti

en: new server
eo: nova servilo

note: Create account To translator: %s is the name of the protocol, such as "Google Talk" or * "Yahoo!"
en: New %s account
eo: Nova %s konto

en: %d second ago | %d seconds ago
eo[0]: Antaŭ %d sekundo
eo[1]: Antaŭ %d sekundoj

en: %d minute ago | %d minutes ago
eo[0]: Antaŭ %d minuto
eo[1]: Antaŭ %d minutoj

en: %d hour ago | %d hours ago
eo[0]: Antaŭ %d horo
eo[1]: Antaŭ %d horoj

en: %d day ago | %d days ago
eo[0]: Antaŭ %d tago
eo[1]: Antaŭ %d tagoj

en: %d week ago | %d weeks ago
eo[0]: Antaŭ %d semajno
eo[1]: Antaŭ %d semajnoj

en: %d month ago | %d months ago
eo[0]: Antaŭ %d monato
eo[1]: Antaŭ %d monatoj

en: in the future
eo: en la estonteco
