Encrypted Filesystem for Linux - en to bg translation catalogue (53 entries)

en:   -- change password for volume
bg:   -- смени паролата за дял

en:   -- decodes name and prints plaintext version
bg:   --декодира име и показва оригинала

en:   -- encodes a filename and print result
bg:   -- кодира име и показва резултата

en:   -- print version number and exit
bg:   -- изписва версията и излиза

en:   -- show information (Default command)
bg:   -- покажи информация (команда по подразбиране)

en:   -- show undecodable filenames in the volume
bg:   --покажи нечетимите имена в дяла

en:   --extpass=program	Use external program for password prompt
    
    Example, to mount at ~/crypt with raw storage in ~/.crypt :
        encfs ~/.crypt ~/crypt
bg:   --extpass=program	Използвай външна програма за запитването за парола
    
    Пример, за да монтирате в ~/crypt без никакви данни в ~/.crypt
        encfs ~/.crypt ~/crypt

en:   -v, --verbose		verbose: output encfs debug messages
      -i, --idle=MINUTES	Auto unmount after period of inactivity
      --anykey		Do not verify correct key is being used
      --forcedecode		decode data even if an error is detected
    			(for filesystems using MAC block headers)
bg:   -v, --verbose		подробен: покажи подробни съобщения от encfs
      -i, --idle=МИНУТИ	Отмонтирай след период на неактивност
      --anykey		Не проверявай дали се използва правилен ключ
      --forcedecode		разкодирай дори и при открита грешка
    			(За системи използващи блокови начала тип MAC)

en:  -- Supports block sizes of %i to %i bytes
bg:  -- Поддържа размери от %i до %i байта

en:  -- block size %i bytes
bg:  -- размер на блока %i байта

en:  -- key length %i bits
bg:  -- дължина на ключа %i бита

en: %s (root dir)
      -- displays information about the filesystem, or
bg: %s (основна директория)
    -- показва информация за файловата система или

en: Add random bytes to each block header?
    This adds a performance penalty, but ensures that blocks
    have different authentication codes.  Note that you can
    have the same benefits by enabling per-file initialization
    vectors, which does not come with as great of performance
    penalty. 
    Select a number of bytes, from 0 (no random bytes) to 8:
bg: Да добавя случаен брой байтове към всяко начало на блок?
    Това намаля производителността, но осигурява блоковете
    да имат различни кодове за автентикация. Забележете, че вие можете
    да получите същите предимства чрез разрешаване инициализирането
    на векторите за всеки файл, което не е съпътствано с толкова голям удар
    върху производителността. 
    Изберете брой байтове, от 0 (без случайни байтове) до 8:

en: Common Options:
      -H			show optional FUSE Mount Options
      -s			disable multithreaded operation
      -f			run in foreground (don't spawn daemon).
    			Error messages will be sent to stderr
    			instead of syslog.
bg: Чести опции:
      -H			покажи допълнителните FUSE опции
      -s			забрани многонишковото изпълнение
      -f			изпълнявай на преден фон (не ставай демон)
    			Грешките ще се изписват на стандартния изход
    			вместо в Syslog.

en: Configuration finished.  The filesystem to be created has
    the following properties:
bg: Конфигурацията е завършена. Файловата система която ще бъде създадена е
    със следните параметри:

en: Directory not created.
bg: Директорията не е създадена.

en: EncFS Password:
bg: EncFS Парола

en: Enter current Encfs password
bg: Въведете текущата парола за Encfs

en: Enter new Encfs password
bg: Въведете нова Еncfs парола

en: Enter the number corresponding to your choice:
bg: Въведете номерът на вашият избор:

en: Error saving modified config file.
bg: Грешка при записване на модифицирания конфигурационен файл.

en: For more information, see the man page encfs(1)
bg: За повече информация вижте помощната страница encfs(1)

en: Found %i invalid file. | Found %i invalid files.
bg[0]: Намерен %i невалиден файл.
bg[1]: Намерени %i невалидни файлове.

en: In directory %s:
bg: В директория %s:

en: Incorrect number of arguments for command "%s"
bg: Неправилен брой аргументи за команда "%s"

en: Invalid password
bg: Невалидна парола

en: Manual configuration mode selected.
bg: Избрано е ръчно конфигуриране.

en: New Encfs Password:
bg: Нова EncFS Парола

en: Passwords did not match, please try again
bg: Паролите не съвпадат, Моля опитайте отново.

en: Please select a key size in bits.  The cipher you have chosen
    supports sizes from %i to %i bits in increments of %i bits.
    For example:
bg: Моля изберете размер на ключа в битове. Избраният шифър
    Поддържа размери от %i до %i бита със стъпка от %i  бита.
    Например:

en: Selected algorithm "%s"
bg: Избран алгоритъм "%s"

en: Selected key size:
bg: Избран размер на ключа:

en: Sorry, unable to locate cipher for predefined configuration...
    Falling through to Manual configuration mode.
bg: Не може да бъде открит шифърът за избраната конфигурация...
    Моля конфигурирайте ръчно.

en: Standard configuration selected.
bg: Избрана е стандартна конфигурация

en: The directory "%s" does not exist. Should it be created? (y,N)
bg: Директорията "%s" не съществува. Да бъде ли създадена? (y,N)

en: The following cipher algorithms are available:
bg: Следните шифри са налични:

en: The following filename encoding algorithms are available:
bg: Налични са следните алгоритми за кодиране на имената:

en: Unable to create directory:
bg: Не може да се създаде директория:

en: Unable to initialize encrypted filesystem - check path.
bg: Невъзможна инициализация на кодираната файлова система - проверете пътя.

en: Unable to load or parse config file
bg: Не може да се зареди или обработи конфигурационният файл

en: Usage:
bg: Употреба

en: Usage: %s [options] rootDir mountPoint [-- [FUSE Mount Options]]
bg: Използване: %s [опции] основна директория точка за монтиране [-- [Опции на FUSE]]

en: Using filesystem block size of %i bytes
bg: Използваме блок с размери %i байта

en: Using key size of %i bits
bg: Използва се ключ с размер %i бита

en: Verify Encfs Password:
bg: Потвърди EncFS Паролата

en: Version 4 configuration; created by %s
bg: Четвърта версия на конфигурацията; направена от %s

en: Version 5 configuration; created by %s (revision %i)
bg: Пета версия на конфигурацията; направена от %s (ревизия %i)

en: When specifying daemon mode, you must use absolute paths (beginning with '/')
bg: Когато използвате режим на демон, трябва да използвате абсолютни пътища (започващи с '/')

en: directory %s does not exist.
bg: директория %s не съществува

en: encfs [options] rootDir mountPoint -- [FUSE Mount Options]
    valid FUSE Mount Options follow:
bg: encfs [опции] главна директория точка на монтиране -- [Опции за монтиране на FUSE]
    Следват валидните опции на FUSE:

en: encfs version %s
bg: версия на encfs %s

en: encfsctl version %s
bg: версия на encfsctl %s

en: invalid command: "%s"
bg: Невалидна команда: "%s'
