encfs - en to el translation catalogue (81 entries)

en:   -- change password for volume
el:   --αλλαγή κωδικού πρόσβασης τόμου

en:   -- change password for volume, taking password from standard input.
    	No prompts are issued.
el:   -- αλλαγή κωδικού για τον τόμο, παίρνοντας τον κωδικό από συνήθη εισαγωγή

en:   -- decodes name and prints plaintext version
el:   αποκωδικοποιεί το όνομα και τυπώνει την έδοση απλύ κειμένου

en:   -- decrypts a volume and writes results to path
el:   -- αποκωδικοποιεί τον τόμο και γράφει το αποτέλεσμα στο μονοπάτι

en:   -- encodes a filename and print result
el:   -- κωδικοποιεί ένα αρχείο και τυπώνει τα αποτελέσματα

en:   -- print version number and exit
el:   -- εκτυπώνει τον αριθμό της έκδοσης και μετά τερματίζει

en:   -- show information (Default command)
el:   --προβολή πληροφοριών (Προεπιλεγμένη εντολή)

en:   -- show undecodable filenames in the volume
el:   -- εμφάνισε μη αποκωδικοποιούμενα ονόματα αρχείων στον τόμο

en:  (NOT supported)
el:  (Δεν υποστηρίζεται)

en:  (using %i:%i:%i)
el:  (χρήση %i:%i:%i)

en:  -- Supports block sizes of %i to %i bytes
el:  --Υποστηρίζει μήκη block των %i ψηφίων ως %i ψηφίων

en:  -- Supports key lengths of %i to %i bits
el:  --Υποστηρίζει μήκη κλειδιού των %i ψηφίων ως %i ψηφίων

en:  -- block size %i bytes
el:  --μήκος block %i bytes

en:  -- key length %i bits
el:  --μήκος κλειδιού %i ψηφία

en: %s (root dir)
      -- displays information about the filesystem, or
el: %s (ριζικός κατάλογος)

en: -------------------------- WARNING --------------------------
el: ------------------------ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ---------------------

en: A really old EncFS filesystem was found. 
    It is not supported in this EncFS build.
el: Ενα πολύ παλιό EncFS σύστημα αρχείων βρέθηκε. 
    Το οποίο δεν υποστηρίζεται σε αυτή την έκδοση του EncFS.

en: Block Size: %i bytes
el: Μέγεθος block: %i bytes

en: Configuration finished.  The filesystem to be created has
    the following properties:
el: Τέλος ρύθμισης. Το σύστημα αρχείων που θα δημιουργηθεί
    θα έχει τις ακόλουθες ιδιότητες:

en: Creating new encrypted volume.
el: Δημιουργία νέου κρυπτογραφημένου τόμου.

en: Directory not created.
el: Ο φάκελος δεν δημιουργήθηκε.

en: EncFS Password:
el: EncFS κωδικός πρόσβασης:

en: Enter current Encfs password
el: Δώστε τον τρέχον EncFS κωδικό πρόσβασης

en: Enter new Encfs password
el: Εισάγετε νέο Encfs κωδικό πρόσβασης

en: Enter the number corresponding to your choice:
el: Εισάγετε τον αριθμό που αντιστοιχεί στην επιλογή σας:

en: Error decoding volume key, password incorrect
el: Λάθος κατά την αποκωδικοποίηση του κλειδιού τόμου, λάθος κωδικός

en: Error saving modified config file.
el: Λάθος κατά την αποθήκευση του τροποποιημένου αρχείου ρυθμίσεων.

en: Example: 
    %s info ~/.crypt
el: Παράδειγμα: 
    %s info ~/.crypt

en: Failure generating new volume key! Please report this error.
el: Λάθος κατά την δημιουργία νέου κλειδιού τόμου! Παρακαλώ αναφέρετε αυτό το λάθος.

en: For more information, see the man page encfs(1)
el: Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε στην κεντρική σελίδα του encfs(1)

en: Found %i invalid file. | Found %i invalid files.
el[0]: Βρέθηκε %i χαλασμένο αρχείο
el[1]: Βρέθηκαν %i χαλασμένα αρχεία

en: In directory %s:
el: Στο φάκελο %s:

en: Incorrect number of arguments for command "%s"
el: Λάθος πλήθος παραμέτρων γι αυτή την εντολή "%s"

en: Internal error: Caught exception from main loop: %s
el: Εσωτερικό σφάλμα: Βρέθηκε εξαίρεση στην κεντρική επανάληψη: %s

en: Internal error: Caught unexpected exception
el: Εσωτερικό σφάλμα: Βρέθηκε μη αναμενόμενη εξαίρεση

en: Internal error: failed to exec program
el: Εσωτερικό σφάλμα: Αποτυχία εκτέλεσης προγράμματος

en: Internal error: fork() failed
el: Εσωτερικό σφάλμα: το fork() απέτυχε

en: Internal error: socketpair() failed
el: Εσωτερικό σφάλμα: το socketpair() απέτυχε

en: Invalid password
el: Λανθασμένος κωδικός πρόσβασης

en: Invalid selection.
el: Λάθος επιλογή

en: Key Size: %i bits
el: Μέγεθος κλειδιού: %i ψηφία

en: Manual configuration mode selected.
el: Επιλογή χειροκίνητης κατάσταση ρύθμισης.

en: Missing one or more arguments, aborting.
el: Λείπουν μία ή περισσότερες παραμέτροι, ματαίωση.

en: New Encfs Password:
el: Καινούργιος Encfs κωδικός πρόσβασης:

en: Now you will need to enter a password for your filesystem.
    You will need to remember this password, as there is absolutely
    no recovery mechanism.  However, the password can be changed
    later using encfsctl.
el: Τώρα θα χρειαστεί να εισάγετε εναν κωδικό για το σύστημα αρχείων σας.
    Θα πρέπει να θυμόσαστε αυτόν τον κωδικό, εφόσον δεν υπάρχει απολύτως
    κανένας μηχανισμός επαναφοράς. Πάντως, ο κωδικός μπορεί να αλλάξει
    μετά χρησιμοποιώντας το encfsctl.

en: Paranoia configuration selected.
el: Επιλογή κατάστασης " paranoia"

en: Passwords did not match, please try again
el: Οι κωδικοί πρόσβασης δεν συμπίπτουν, παρακαλώ προσπαθήστε ξανά

en: Please choose from one of the following options:
     enter "x" for expert configuration mode,
     enter "p" for pre-configured paranoia mode,
     anything else, or an empty line will select standard mode.
    ?>
el: Παρακαλώ χρησιμοποιήστε μια απο τις ακόλουθες επιλογές:
     εισάγετε "x" για ρύθμιση κατάστασης απο έμπειρους χρήστες,
     εισάγετε "p" για προρυθμισμένη κατάσταση " paranoia",
     εισαγωγή άλλου συμβόλου ή αν επιλογή παραμείνει κενή θα εισέλθει αυτόματα σε εργαστηριακή κατάσταση.
    ?>

en: Please select a key size in bits.  The cipher you have chosen
    supports sizes from %i to %i bits in increments of %i bits.
    For example:
el: Παρακαλώ επιλέξτε μέγεθος κλειδιού σε bits. Η κωδικοποίηση που επιλέξατε
    υποστηρίζει μεγέθη απο %i μέχρι %i bits σε διαστήματα των %i bits.
    Για παράδειγμα:

en: Select a block size in bytes.  The cipher you have chosen
    supports sizes from %i to %i bytes in increments of %i.
    Or just hit enter for the default (%i bytes)
el: Επιλέξτε ένα μέγεθος block σε bytes. Το cipher που επιλέξατε
    υποστηρίζει μεγέθη από %i σε %i bytes σε βήματα των %i.
    Ή απλώς πατήστε Enter για το προεπιλεγμένο (%i bytes)

en: Selected algorithm "%s"
el: Επιλεγμένος αλγόριθμος "%s"

en: Selected key size:
el: Επιλεγμένο μέγεθος κλειδιού:

en: Sorry, unable to locate cipher for predefined configuration...
    Falling through to Manual configuration mode.
el: Δυστυχώς δεν είναι δυνατός ο εντοπισμός του κρυπτογραφήματος για την προκαθορισμένη κατάσταση...
    Επιστροφή σε χειροκίνητη κατάσταση ρύθμισης.

en: Standard configuration selected.
el: Επιλογή εργαστηριακής κατάστασης.

en: The directory "%s" does not exist. Should it be created? (y,N)
el: Ο φάκελος "%s" δεν υπάρχει. Να τον δημιουργήσω? (y,N)

en: The following cipher algorithms are available:
el: Οι παρακάτω αλγόριθμοι κρυπτογράφησης υποστηρίζονται:

en: The following filename encoding algorithms are available:
el: Οι ακόλουθοι αλγόριθμοι κωδικοποίησης αρχείων είναι διαθέσιμοι:

en: Unable to create directory:
el: Αδυναμία δημιουργίας φακέλου:

en: Unable to find specified cipher "%s"
el: Αδυναμία εύρεσης διευκρινισμένου cipher "%s"

en: Unable to initialize encrypted filesystem - check path.
el: Αδυναμία αρχικοποίησης του κωδικοποιημένου συστήματος αρχείων - ελέγξτε το μονοπάτι.

en: Unable to load or parse config file
el: Αδυναμία φόρτωσης του αρχείου ρυθμίσεων.

en: Unable to locate mount point, aborting.
el: Αδύνατος ο εντοπισμός σημείου προσάρτησης, ματαίωση.

en: Unable to locate root directory, aborting.
el: Αδύνατος ο εντοπισμός κατάλογου root, ματαίωση.

en: Unmounting filesystem %s due to inactivity
el: Αποπροσάρτηση συστήματος αρχείων %s λόγω αδράνειας

en: Usage:
el: Xρήση:

en: Using filesystem block size of %i bytes
el: Χρήση block συστήματος αρχείων των %i ψηφίων

en: Using key size of %i bits
el: Χρήση μήκους κλειδιού των %i ψηφίων

en: Verify Encfs Password:
el: Επιβεβαιώστε Encfs κωδικό πρόσβασης:

en: Version 3 configuration; created by %s
el: Έκδοση 3 παραμετροποίησης; δημιουργήθηκε απο %s

en: Version 4 configuration; created by %s
el: Έκδοση 4 παραμετροποίησης; δημιουργήθηκε απο %s

en: Version 5 configuration; created by %s (revision %i)
el: Έκδοση 5 παραμετροποίησης; δημιουργήθηκε απο %s (revision %i)

en: Volume Key successfully updated.
el: Το κλειδί τόμου ενημερώθηκε επιτυχώς.

en: When specifying daemon mode, you must use absolute paths (beginning with '/')
el: Όταν ορίζετε περιβάλλον daemon, πρέπει να χρησιμοποείτε απόλυτες διαδρομές (ξεκινόντας με '/')

en: Zero length password not allowed
el: Δεν επιτρέπεται η μη εισαγωγή κωδικού πρόσβασης

en: directory %s does not exist.
el: ο φάκελος %s δεν υπάρχει.

en: encfs version %s
el: encfs έκδοση %s

en: encfsctl version %s
el: encfsctl εκδοχή %s

en: filesystem block size:
el: Μέγεθος block συστήματος αρχείων:

en: getopt error: %i
el: σφάλμα getopt: %i

en: invalid command: "%s"
el: λάθος εντολή: "%s"

en: option '--public' ignored for non-root user
el: αγνόηση παραμέτρου '--public' για μη-root χρήστη
