Encrypted Filesystem for Linux - en to nb translation catalogue (98 entries)

en:   -- change password for volume
nb:   -- bytt passord for volum

en:   -- change password for volume, taking password from standard input.
    	No prompts are issued.
nb:   -- endre passord for volum, tar passord fra standard input.
    	Ingen tilbakemelding blir gitt.

en:   -- decodes name and prints plaintext version
nb:   -- dekoder navn og skriver ut versjon i vanlig tekst

en:   -- decodes the file and cats it to standard out
nb:   -- dekoder filen og sender utdata med cat til standard utdata

en:   -- decrypts a volume and writes results to path
nb:   -- dekrypterer et volum og skriver resultatet til filstien

en:   -- encodes a filename and print result
nb:   -- enkoder et filnavn og printer resultatet

en:   -- print version number and exit
nb:   -- skriv ut versjonsnummer og avslutt

en:   -- show information (Default command)
nb:   -- vis informasjon (standard kommando)

en:   -- show undecodable filenames in the volume
nb:   -- vis filnavn som ikke kan dekodes i dette volumet

en:  (NOT supported)
nb:  (IKKE støttet)

en:  (using %i:%i:%i)
nb:  (bruker %i:%i:%i)

en:  -- Supports block sizes of %i to %i bytes
nb:  -- Støtter blokkstørrelser fra %i til %i bytes

en:  -- Supports key lengths of %i to %i bits
nb:  -- Støtter nøkkellengder fra %i til %i bits

en:  -- block size %i bytes
nb:  -- blokkstørrelse %i bytes

en:  -- key length %i bits
nb:  -- nøkkellengde %i bits

en: %s (root dir)
      -- displays information about the filesystem, or
nb: %s (rotkatalog)
      -- viser informasjon om filsystemet, eller

en: -------------------------- WARNING --------------------------
nb: ------------------------- ADVVARSEL -------------------------

en: A really old EncFS filesystem was found. 
    It is not supported in this EncFS build.
nb: Et veldig gammelt EncFS-filsystem ble funnet. 
    Det er ikke støttet av denne versjonen av EncFS.

en: Block Size: %i bytes
nb: Blokkstørrelse: %i bytes

en: Block Size: %i bytes, including %i byte MAC header
nb: Blokkstørrelse: %i bytes, inkludert %i bytes MAC-hode

en: Build: encfs version %s
nb: Build: encfs versjon %s

en: Config subversion %i found, but this version of encfs only supports up to version %i.
nb: Konfigurasjosversion %i funnet, men denne versjonen av encfs støtter bare versjoner opp til %i.

en: Configuration finished.  The filesystem to be created has
    the following properties:
nb: Konfigurasjonen er fullført. Filsystemet som opprettes vil ha
    følgende egenskaper:

en: Creating new encrypted volume.
nb: Oppretter nytt kryptert volum.

en: Directory not created.
nb: Katalog ble ikke opprettet.

en: Each file contains 8 byte header with unique IV data.
nb: Hver fil inneholder 8-bytes hode med unik IV-data

en: Enter current Encfs password
nb: Oppgi eksisterende passord for EncFS

en: Enter new Encfs password
nb: Oppgi nytt passord for EncFS

en: Enter the number corresponding to your choice:
nb: Skriv inn tallet som står til ditt valg:

en: Error saving modified config file.
nb: Feil under lagring av modifisert konfigurasjonsfil.

en: Example: 
    %s info ~/.crypt
nb: Eksempel: 
    %s info ~/.crypt

en: External chained IV disabled, as both 'IV chaining'
    and 'unique IV' features are required for this option.
nb: Ekstern lenket IV slått av ettersom både 'IV lenking'
    og 'Unik IV' funksjonene trengs for denne operasjonen.

en: Failure generating new volume key! Please report this error.
nb: Feil ved generering av ny volum nøkkel! venligst rapporter denne feilen.

en: File data IV is chained to filename IV.
nb: Fildata-IV er lenket med filnavn-IV.

en: Filenames encoded using IV chaining mode.
nb: Filnavn kodet med IV-kjedemodus.

en: Filesystem cipher: "%s", version %i:%i:%i
nb: Filsystemchiffer: «%s», versjon %i:%i:%i

en: For more information, see the man page encfs(1)
nb: For mer informasjon, se man encfs(1)

en: Found %i invalid file. | Found %i invalid files.
nb[0]: Fant %i ugyldig fil.
nb[1]: Fant %i ugyldige filer.

en: In directory %s:
nb: I katalogen %s:

en: Incorrect number of arguments for command "%s"
nb: Ugyldig antall argumenter for kommandoen «%s»

en: Internal error: Caught exception from main loop: %s
nb: Intern feil: Fanget unntak fra hovedløkke: %s

en: Internal error: Caught unexpected exception
nb: Intern feil: Fanget uventet unntak

en: Internal error: failed to exec program
nb: Intern feil: kunne ikke kjøre program

en: Internal error: fork() failed
nb: Intern feil: fork() feilet

en: Internal error: socketpair() failed
nb: Intern feil: socketpair() feilet

en: Invalid password
nb: Ugyldig passord

en: Invalid selection.
nb: Ugyldig valg.

en: Key Size: %i bits
nb: Nøkkellengde: %i bits

en: MAC comparison failure in block %li
nb: MAC-kompresjonsfeil i blokk %li

en: MAC comparison failure, refusing to read
nb: MAC-kompresjonsfeil, nekter å lese

en: Manual configuration mode selected.
nb: Manuelt konfigurasjonsmodus valgt.

en: Missing one or more arguments, aborting.
nb: Mangler ett eller flere argumenter, avbryter.

en: Name coding interface not supported
nb: Grensesnittet for navnkoding er ikke søttet

en: Now you will need to enter a password for your filesystem.
    You will need to remember this password, as there is absolutely
    no recovery mechanism.  However, the password can be changed
    later using encfsctl.
nb: Nå må du oppgi et passord for filsystemet ditt.
    Det er ingen gjenopprettingsmekanismer, så det er
    viktig at du husker dette. Passordet kan senere 
    endres med encfsctl.

en: Paranoia configuration selected.
nb: Paranoiakonfigurasjon valgt.

en: Please choose from one of the following options:
     enter "x" for expert configuration mode,
     enter "p" for pre-configured paranoia mode,
     anything else, or an empty line will select standard mode.
    ?>
nb: Vennligst velg mellom følgende opsoner:
    Trykk "x" for ekspert konfigurasjonsmodus
    Trykk "p" for forhåndskonfigurert paranoiamodus
    Hva som helst ellers, eller tom linje for standardmodus
    ?>

en: Please select a key size in bits.  The cipher you have chosen
    supports sizes from %i to %i bits in increments of %i bits.
    For example:
nb: Velg en nøkkellengde i bits. Chifferet du har valgt
    støtter størrelser fra %i til %i bits i steg á %i bits.
    For eksempel:

en: Remount failed
nb: Remontering feilet

en: Select a block size in bytes.  The cipher you have chosen
    supports sizes from %i to %i bytes in increments of %i.
    Or just hit enter for the default (%i bytes)
nb: Velg en blokkstørrelse i bytes. Chifferet du har valgt
    støtter størrelser fra %i til %i bytes i steg á %i bytes.
    Eller trykk enter for å bruke standardstørrelsen (%i bytes).

en: Selected algorithm "%s"
nb: Valgt algoritme «%s»

en: Selected key size:
nb: Valgt nøkkellengde:

en: Standard configuration selected.
nb: Standardkonfigurasjon valgt.

en: The configuration loaded is not compatible with --reverse
nb: Innstillingene som er lastet er ikke kompatible med --reverse

en: The directory "%s" does not exist. Should it be created? (y,N)
nb: Katalogen "%s" eksisterer ikke. Skal den opprettes? (y,N)

en: The filename encoding interface requested is not available
nb: Grensesnittet for å kode filnavn er ikke tilgjengelig

en: The following cipher algorithms are available:
nb: Følgende cipheralgoritmer er tilgjengelige:

en: The following filename encoding algorithms are available:
nb: De følgende filnavnkondingsalgoritmene er tilgjengelige:

en: The raw directory may not be a subdirectory of the mount point.
nb: Råmappen er ikke nødvendigvis en undermappe for monteringspunktet.

en: The requested cipher interface is not available
nb: Det ønskede chiffergrensesnittet er ikke tilgjengelig

en: The requested filename coding interface is not available
nb: Det ønskede grensesnittet for filnavnkoding er ikke tilgjengelig

en: This version of EncFS doesn't support filesystems created before 2004-08-13
nb: Denne versjonen av EncFS støtter ikke filsystemer laget før 13/08-2004

en: Unable to create directory:
nb: Kunne ikke opprette katalog:

en: Unable to find cipher %s, version %i:%i:%i
nb: Klarer ikke å finne chifferet %s, versjon %i:%i:%i

en: Unable to find specified cipher "%s"
nb: Klarte ikke å finne det spesifiserte chifferet «%s»

en: Unable to initialize encrypted filesystem - check path.
nb: Kunne ikke initialisere kryptert filsystem - sjekk banen.

en: Unable to load or parse config file
nb: Kunne ikke åpne eller parse konfigurasjonsfilen

en: Unable to locate mount point, aborting.
nb: Kunne ikke finne monteringspunkt, avbryter.

en: Unable to locate root directory, aborting.
nb: Kunne ikke finne rotkatalog, avbryter.

en: Unmounting filesystem %s due to inactivity
nb: Avmonterer filsystemet «%s» siden det ikke er i bruk

en: Usage:
nb: Bruk:

en: Usage: %s [options] rootDir mountPoint [-- [FUSE Mount Options]]
nb: Bruk: %s [alternativer] rotkatalog monteringpunkt[-- [FUSE monteringersalternativer]]

en: Using filesystem block size of %i bytes
nb: Bruker filsystemblokkstørrelse på %i bytes

en: Using key size of %i bits
nb: Bruker nøkkellengde på %i bits

en: Verify Encfs Password:
nb: Bekreft passord for EncFS:

en: Version 3 configuration; created by %s
nb: Versjon 3-konfigurasjon; laget av %s

en: Version 4 configuration; created by %s
nb: Versjon 4-konfigurasjon; laget av %s

en: Version 5 configuration; created by %s (revision %i)
nb: Versjon 5-konfigurasjon; laget av %s (revisjon %i)

en: Version 6 configuration; created by %s (revision %i)
nb: Versjon 6-konfigurasjon. Laget av %s (revisjon %i)

en: Volume Key successfully updated.
nb: Volum Nøkkelen ble oppdatert.

en: When specifying daemon mode, you must use absolute paths (beginning with '/')
nb: Når du spesifiserer tjener modus, så må du bruke absolutte baner (startende med '/')

en: Zero length password not allowed
nb: Blankt passord er ikke tillatt

en: directory %s does not exist.
nb: katalogen %s eksisterer ikke.

en: encfs version %s
nb: encfs versjon %s

en: encfsctl version %s
nb: encfsctl versjon %s

en: filesystem block size:
nb: filsystemblokkstørrelse:

en: fuse failed.  Common problems:
     - fuse kernel module not installed (modprobe fuse)
     - invalid options -- see usage message
nb: FUSE feilet. Vanlige problemer:
     - kjernemodulen er ikke installert (modprobe fuse)
     - ugydlige valg -- se hjelpemelding

en: getopt error: %i
nb: getopt-feil: %i

en: invalid command: "%s"
nb: ugyldig kommando: "%s"
