encfs - en to nn translation catalogue (50 entries)

en:   -- change password for volume
nn:   -- forandre passordet for volum

en:   -- change password for volume, taking password from standard input.
    	No prompts are issued.
nn:   -- endre passord for volum, tar passord fra standard input.
    	Ingen tilbakemelding blir gitt.

en:   -- decodes name and prints plaintext version
nn:   -- dekoder namnet, og henter fila i rein tekstversjon

en:   -- decodes the file and cats it to standard out
nn:   -- dekoder fila, og sender utdata med cat til standard utdata

en:   -- decrypts a volume and writes results to path
nn:   -- dekrypterer eit volum, og skriv ut resultata til filbanen

en:   -- encodes a filename and print result
nn:   -- enkoder eit filnamn, og skriv ut resultatet

en:   -- print version number and exit
nn:   -- skriv ut versjonsnummeret, og avslutter

en:   -- show information (Default command)
nn:   -- vis informasjon (standard kommando)

en:   -- show undecodable filenames in the volume
nn:   -- vis filnamn som ikkje kan dekodes i dette volumet

en:  -- Supports block sizes of %i to %i bytes
nn:  -- Støtter blokkstørrelser frå %i til %i bytes

en:  -- Supports key lengths of %i to %i bits
nn:  -- Støtter nøkkellengder frå %i til %i bits

en:  -- block size %i bytes
nn:  -- blokkstørrelse %i bytes

en:  -- key length %i bits
nn:  -- nøkkellengde %i bits

en: %s (root dir)
      -- displays information about the filesystem, or
nn: %s (rotkatalog)
      -- viser informasjon om filsystemet, eller

en: A really old EncFS filesystem was found. 
    It is not supported in this EncFS build.
nn: Eit veldig gammalt EncFS-filsystem vart funnen. 
    Det er ikkje støtta av denne versjonen av EncFS.

en: Config subversion %i found, but this version of encfs only supports up to version %i.
nn: Konfigrasjonsversjon %i vart funnen, men denne versjonen av encfs størrer berre versjonar opp til %i.

en: Directory not created.
nn: Katalog vart ikkje oppretta.

en: Enter current Encfs password
nn: Oppgjev eksisterande passord for EncFS

en: Enter new Encfs password
nn: Oppgjev nytt passord for EncFS

en: Enter the number corresponding to your choice:
nn: Skriv inn tallet som står til ditt val:

en: Error saving modified config file.
nn: Kunne ikkje lagre den modifiserte konfigurasjonsfila.

en: Example: 
    %s info ~/.crypt
nn: Eksempel: 
    %s info ~/.crypt

en: Found %i invalid file. | Found %i invalid files.
nn[0]: Fant %i ugyldig fil.
nn[1]: Fant %i ugyldige filer.

en: In directory %s:
nn: I katalogen %s:

en: Incorrect number of arguments for command "%s"
nn: Ugyldig antal argument for kommandoen «%s»

en: Invalid password
nn: Ugyldig passord

en: Invalid selection.
nn: Ugyldig val.

en: Please select a key size in bits.  The cipher you have chosen
    supports sizes from %i to %i bits in increments of %i bits.
    For example:
nn: Velj ein nøkkellengde i bits. Chifferet du har vald
    støtter storleikar frå %i til %i bits i steg på %i bits
    Til dømes:

en: Selected algorithm "%s"
nn: Vald algoritme «%s»

en: Selected key size:
nn: Valgt nøkkellengde

en: The directory "%s" does not exist. Should it be created? (y,N)
nn: Katalogen "%s" eksisterer ikkje. Skal den opprettas? (y,N)

en: The following cipher algorithms are available:
nn: Følgjende cipheralgoritmar er tilgjengelige:

en: This version of EncFS doesn't support filesystems created before 2004-08-13
nn: Denne versjonen av EncFS støttar ikkje filsystem laga før 13/08-2004

en: Unable to create directory:
nn: Kunne ikkje opprette katalog:

en: Unable to find specified cipher "%s"
nn: Klarte ikkje å finne det spesifiserte chifferet «%s»

en: Unable to initialize encrypted filesystem - check path.
nn: Kunne ikkje initialisere kryptert filsystem - sjekk filbanen.

en: Unable to load or parse config file
nn: Kunne ikkje opne eller tolke konfigurasjonsfila

en: Usage:
nn: Bruk:

en: Using filesystem block size of %i bytes
nn: Brukar filsystemblokkstorleik på %i bytes

en: Using key size of %i bits
nn: Bruker nøkkellengde på %i bits

en: Version 3 configuration; created by %s
nn: Versjon 3-konfigurasjon; skrevet av %s

en: Version 4 configuration; created by %s
nn: Versjon 4-konfigurasjon; skrevet av %s

en: Version 5 configuration; created by %s (revision %i)
nn: Versjon 5-konfigurasjon; laga av %s (revisjon %i)

en: Version 6 configuration; created by %s (revision %i)
nn: Versjon 6-konfigurasjon; laga av %s (revisjon %i)

en: Volume Key successfully updated.
nn: Volumnøkkelen var oppdatert.

en: directory %s does not exist.
nn: katalogen %s eksisterer ikkje.

en: encfsctl version %s
nn: encfsctl versjon %s

en: filesystem block size:
nn: filsystemblokkstorleik

en: invalid command: "%s"
nn: ugyldig kommando: "%s"

en: truncate failure: read %i bytes, partial block of %i
nn: avkuttingsfeil: les %i bytes, delvis blokk av %i
