Encrypted Filesystem for Linux - en to pl translation catalogue (102 entries)

en:   -- change password for volume
pl:   -- zmień hasło dla woluminu

en:   -- change password for volume, taking password from standard input.
    	No prompts are issued.
pl:   -- zmień hasło dla woluminu, podając je ze standardowego wejścia.
    	Nie ma wydawanych komend.

en:   -- decodes name and prints plaintext version
pl:   -- dekoduje nazwę i wyświetla jako czysty tekst

en:   -- decodes the file and cats it to standard out
pl:   -- odszyfrowuje zawartość pliku i wypisuje ją na standardowe wyjście

en:   -- decrypts a volume and writes results to path
pl:   -- deszyfruje wolumin i zapisuje wynik do ścieżki

en:   -- encodes a filename and print result
pl:   -- zaszyfrowuje nazwę pliku i wypisuje ją

en:   -- print version number and exit
pl:   -- wyświetl numer wersji i wyjdź

en:   -- show information (Default command)
pl:   -- pokaż informacje (domyślnie)

en:   -- show undecodable filenames in the volume
pl:   -- pokaż niedekodowalne nazwy plików dla woluminu

en:  (NOT supported)
pl:  (NIE obsługiwane)

en:  (using %i:%i:%i)
pl:  (używam %i%i%i)

en:  -- Supports block sizes of %i to %i bytes
pl:  -- Obsługuje bloki o długości od %i do %i bajtów

en:  -- Supports key lengths of %i to %i bits
pl:  -- Obsługuje klucze o długości od %i do %i bitów

en:  -- block size %i bytes
pl:  -- wielkość bloku %i bajtów

en:  -- key length %i bits
pl:  -- długość klucza %i bitów

en: %s (root dir)
      -- displays information about the filesystem, or
pl: %s (katalog główny)
      -- wyświetl informacje o systemie plików, lub

en: -------------------------- WARNING --------------------------
pl: -------------------------- UWAGA --------------------------

en: A really old EncFS filesystem was found. 
    It is not supported in this EncFS build.
pl: Znaleziono bardzo stary system plików EncFS. 
    Nie jest on obsługiwany w tej wersji.

en: Block Size: %i bytes
pl: Wielkość bloku: %i bajtów

en: Block Size: %i bytes + %i byte MAC header
pl: Rozmiar Bloku: %i bajtów + %i bajtów nagłówka MAC

en: Block Size: %i bytes, including %i byte MAC header
pl: Rozmiar bloku: %i bajtów, włącznie z %i bajtami nagłówka MAC

en: Build: encfs version %s
pl: Zbudowany: encfs wersja %s

en: Common Options:
      -H			show optional FUSE Mount Options
      -s			disable multithreaded operation
      -f			run in foreground (don't spawn daemon).
    			Error messages will be sent to stderr
    			instead of syslog.
pl: Zwykłe opcje:
      -H			pokaż opcjonalne opcje montowania FUSE
      -s			wyłącz wielowątkowe operacje
      -f			uruchom jako główny proces (nie uruchamiaj daemona).
    			Komunikaty błądu zostaną przesłane na stder
    			zamiast do syslog-u.

en: Config subversion %i found, but this version of encfs only supports up to version %i.
pl: Znaleziono konfigurację poprzedniej wersji %i, lecz ta wersja "encfs" obsługuje tylko wersje do %i.

en: Configuration finished.  The filesystem to be created has
    the following properties:
pl: Konfiguracja zakończona. Tworzony system plików
    będzie miał następujące własności:

en: Creating new encrypted volume.
pl: Tworzenie nowego zaszyfrowanego wolumenu.

en: Directory not created.
pl: Katalog nie został stworzony.

en: Each file contains 8 byte header with unique IV data.
pl: Każdy plik zawiera 8-bajtowy nagłówek z unikatowymi danymi IV.

en: EncFS Password:
pl: Hasło EncFS:

en: Enter current Encfs password
pl: Wprowadź aktualne hasło Encfs

en: Enter new Encfs password
pl: Wpisz nowe hasło dla Encfs

en: Enter the number corresponding to your choice:
pl: Wpisz liczbę odpowiadającą Twojemu wyborowi:

en: Error decoding volume key, password incorrect
pl: Błąd podczas dekodowania klucza woluminu, hasło jest nieprawidłowe

en: Error saving modified config file.
pl: Wystąpił błąd przy zapisywaniu zmodyfikowanego pliku konfiguracyjnego.

en: Example: 
    %s info ~/.crypt
pl: Przykład: 
    %s info ~/.crypt

en: Failure generating new volume key! Please report this error.
pl: Błąd podczas generowania nowego klucza dla woluminu! Proszę zgłosić ten błąd.

en: Filename encoding: "%s", version %i:%i:%i
pl: Kodowanie nazwy pliku: "%s", wersja %i:%i:%i

en: Filesystem cipher: "%s", version %i:%i:%i
pl: Algorytm szyfrujacy system plików: "%s", wersja %i%i%i

en: For more information, see the man page encfs(1)
pl: By uzyskać więcej informacji, przejrzyj stronę man encfs(1)

en: Found %i invalid file. | Found %i invalid files.
pl[0]: Znaleziono %i błędny plik.
pl[1]: Znaleziono %i błędne pliki.
pl[2]: Znaleziono %i błędnych plików.

en: In directory %s:
pl: W katalogu %s:

en: Incorrect number of arguments for command "%s"
pl: Zła liczba argumentów dla polecenia "%s"

en: Internal error: Caught exception from main loop: %s
pl: Błąd wewnętrzny: Otrzymano wyjątek z pętli głównej: %s

en: Internal error: Caught unexpected exception
pl: Błąd wewnętrzny: Otrzymano niespodziewany wyjątek

en: Internal error: failed to exec program
pl: Błąd wewnętrzny: nieudane uruchomienie programu

en: Internal error: fork() failed
pl: Błąd wewnętrzny: fork() zawiódł

en: Internal error: socketpair() failed
pl: Błąd wewnętrzny: nie powiodło się socketpair()

en: Invalid password
pl: Nieprawidłowe hasło

en: Invalid selection.
pl: Niepoprawna wartość.

en: Key Size: %i bits
pl: Długość klucza: %i bitów

en: MAC comparison failure in block %li
pl: Kompresja MAC nieudana w bloku %li

en: Manual configuration mode selected.
pl: Wybrano Manualny tryb konfiguracji.

en: Missing one or more arguments, aborting.
pl: Brak jednego lub więcej argumentów, przerywam.

en: Name coding interface not supported
pl: Brak wsparcia dla interfejsu szyfującego nazwy

en: New Encfs Password:
pl: Nowe hasło EncFS:

en: Now you will need to enter a password for your filesystem.
    You will need to remember this password, as there is absolutely
    no recovery mechanism.  However, the password can be changed
    later using encfsctl.
pl: Teraz musisz wprowadzić hasło dla swojego sytemu plików.
    Musisz zapamiętać to hasło, ponieważ nie istnieje żaden
    mechanizm odzyskujący. Jednak to hasło może być później zmienione
    poprzez encfsctl.

en: Paranoia configuration selected.
pl: Wybrano konfiguracje paranoiczną.

en: Passwords did not match, please try again
pl: Hasła się nie zgadzają, proszę spróbować jeszcze raz

en: Please choose from one of the following options:
     enter "x" for expert configuration mode,
     enter "p" for pre-configured paranoia mode,
     anything else, or an empty line will select standard mode.
    ?>
pl: Proszę wybrać jedną z pośród niżej podanych opcji:
     wprowadź "x" aby uruchomić tryb konfiguracji eksperta,
     wprowadź "p" aby wybrać preinstalowany tryb paranoiczny,
     jakikolwiek inny znak, lub pusta linia spowoduje wybranie trybu standardowego.
    ?>

en: Please select a key size in bits.  The cipher you have chosen
    supports sizes from %i to %i bits in increments of %i bits.
    For example:
pl: Podaj rozmiar klucza w bitach. Szyfr który wybrałeś
    obsługuje rozmiary od %i  do %i co %i.
    Na przykład:

en: Remount failed
pl: Nie powiodło się powtórne zamontowanie (remount)

en: Selected algorithm "%s"
pl: Wybrany algorytm "%s"

en: Selected key size:
pl: Wybrana długość klucza:

en: Sorry, unable to locate cipher for predefined configuration...
    Falling through to Manual configuration mode.
pl: Przepraszam, ale nie mogę zlokalizować szyfru dla zdefiniowanej konfiguracji...
    Przechodzę do Manualnego trybu konfiguracji.

en: Standard configuration selected.
pl: Wybrano konfigurację standardową

en: The configuration loaded is not compatible with --reverse
pl: Załadowana konfiguracja jest niekompatybilna z --reverse

en: The directory "%s" does not exist. Should it be created? (y,N)
pl: Katalog "%s" nie istnieje. Utworzyć? (y,N)

en: The filename encoding interface requested is not available
pl: Żądany interfejs kodujący nie jest dostępny

en: The following cipher algorithms are available:
pl: Dostępne są następujące algorytmy szyfrowania:

en: The following filename encoding algorithms are available:
pl: Dostępne są następujące algorytmy kodowania nazwy pliku:

en: The requested cipher interface is not available
pl: Wybrany interfejs szyfru jest niedostępny

en: This version of EncFS doesn't support filesystems created before 2004-08-13
pl: Ta wersja EncFS nie obsługuje systemów plików utworzonych przed 2004-08-13

en: Unable to create directory:
pl: Nie można stworzyć katalogu:

en: Unable to find cipher %s, version %i:%i:%i
pl: Nie można znaleźć modułu szyfrowania %s, wersja %i:%i:%i

en: Unable to find nameio interface %s, version %i:%i:%i
pl: Nie można odnaleźć interfejsu nameio %s, wersja %i:%i:%i

en: Unable to find specified cipher "%s"
pl: Nie znaleziono określonego szyfru "%s"

en: Unable to initialize encrypted filesystem - check path.
pl: Nie można zainicjalizować zaszyfrowanego systemu plików - proszę sprawdzić ścieżkę dostępu.

en: Unable to instanciate cipher %s, key size %i, block size %i
pl: Nie można zainicjować szyfru %s, rozmiar klucza: %i, rozmiar bloku: %i

en: Unable to load or parse config file
pl: Nie udało się załadować lub przeanalizować pliku konfiguracyjnego

en: Unable to locate mount point, aborting.
pl: Nie można zlokalizwać punktu montowania, przerywam.

en: Unable to locate root directory, aborting.
pl: Nie można zlokalizować głównego katalogu, przerywam.

en: Unmounting filesystem %s due to inactivity
pl: Odmontowuję system plików %s z powodu braku aktywności

en: Usage:
pl: Składnia:

en: Usage: %s [options] rootDir mountPoint [-- [FUSE Mount Options]]
pl: Składnia: %s [opcje] rootDir mountPoint [-- [opcje montowania FUSE]]

en: Using filesystem block size of %i bytes
pl: Używanie bloku plików systemowych o rozmiarze %i bajtów

en: Using key size of %i bits
pl: Używając klucza długości %i bitów.

en: Verify Encfs Password:
pl: Potwierdź hasło EncFS:

en: Version 3 configuration; created by %s
pl: Konfiguracja wersji 3; utworzona przez: %s

en: Version 4 configuration; created by %s
pl: Konfiguracja wersji 4; utworzona przez: %s

en: Version 5 configuration; created by %s (revision %i)
pl: Konfiguracja wersji 5; utworzona przez: %s (poprawka %i)

en: Version 6 configuration; created by %s (revision %i)
pl: Konfiguracja wersji 6: utworzona przez %s (poprawka %i)

en: Volume Key successfully updated.
pl: Klucz woluminu został pomyślnie uaktualniony.

en: When specifying daemon mode, you must use absolute paths (beginning with '/')
pl: Podczas specyfikacji trybu deamon należy używać ścieżek absolutnych (zaczynających się od '/')

en: Zero length password not allowed
pl: Puste hasła są zabronione

en: directory %s does not exist.
pl: katalog %s nie istnieje.

en: encfs version %s
pl: encfs wersja %s

en: encfsctl version %s
pl: encfsctl wersja %s

en: filesystem block size:
pl: wielkość bloku systemu plików:

en: getopt error: %i
pl: błąd getopt: %i

en: invalid command: "%s"
pl: Niepoprawne polecenie: "%s"

en: option '--public' ignored for non-root user
pl: opcja '--public' jest ignorowana w przypadku uzytkowników innych niż root

en: truncate failure: read %i bytes, partial block of %i
pl: błąd skrócenia: przeczytano %i bajtów, częściowy blok %i
