Encrypted Filesystem for Linux - en to ca translation catalogue (90 entries)

en:   -- change password for volume
ca:   -- canvia la contrasenya pel volum

en:   -- change password for volume, taking password from standard input.
    	No prompts are issued.
ca:   -- canvia la contrasenya pel volum, agafant la nova contrasenya de l'entrada estàndard.
    	No s'utilitza una nova consola.

en:   -- decodes name and prints plaintext version
ca:   -- decodifica el nom i n'escriu la versió en text pla

en:   -- decodes the file and cats it to standard out
ca:   -- codifica un nom de fitxer i categoritza'l com a sortida estàndard

en:   -- decrypts a volume and writes results to path
ca:   -- descodifica un volum i escriu el resultat a la ruta

en:   -- encodes a filename and print result
ca:   -- codifica un nom de fitxer i n'escriu el resultat

en:   -- print version number and exit
ca:   -- escriu el número de la versió i surt

en:   -- show information (Default command)
ca:   -- mostra la informació (comanda per defecte)

en:   -- show undecodable filenames in the volume
ca:   -- mostra els noms d'arxiu indecodificables al volum

en:  (NOT supported)
ca:  (NO suportat)

en:  (using %i:%i:%i)
ca:  (utlitzant %i:%i:%i)

en:  -- Supports block sizes of %i to %i bytes
ca:  --Suporta mides de block de %i a %i bytes

en:  -- Supports key lengths of %i to %i bits
ca:  --Suporta claus de %i fins a %i bits de longitud

en:  -- block size %i bytes
ca:  --mida de block %i bytes

en:  -- key length %i bits
ca:  --longitud de clau %i bits

en: %s (root dir)
      -- displays information about the filesystem, or
ca: %s (carpeta arrel)
      -- mostra informació sobre el sistema d'arxius, o

en: -------------------------- WARNING --------------------------
ca: -------------------------- ATENCIÓ --------------------------

en: A really old EncFS filesystem was found. 
    It is not supported in this EncFS build.
ca: Un sistema d'arxius EncFS molt antic ha estat trobat. 
    No és suportat per aquesta versió de EncFS.

en: Build: encfs version %s
ca: Construeix: encfs versió %s

en: Config subversion %i found, but this version of encfs only supports up to version %i.
ca: S'ha trobat l'arxiu de configuració de subversion %i, però aquesta versió d'encfs només suporta fins la versió %i

en: Configuration finished.  The filesystem to be created has
    the following properties:
ca: Configuració finalitzada. El sistema d'arxius a crear té les següents propietats:

en: Creating new encrypted volume.
ca: Creant un volum encriptat nou.

en: Directory not created.
ca: Directori no creat.

en: EncFS Password:
ca: Contrassenya d'EncFS:

en: Enter current Encfs password
ca: Introduir l'actual contrasenya Encfs

en: Enter new Encfs password
ca: Introduir la nova contrasenya Encfs

en: Error decoding volume key, password incorrect
ca: Error decodificant la clau del volum, paraula de pas incorrecte

en: Error saving modified config file.
ca: Error al guardar l'arxiu de configuració modificat

en: Example: 
    %s info ~/.crypt
ca: Exemple: 
    %s info ~/.crypt

en: External chained IV disabled, as both 'IV chaining'
    and 'unique IV' features are required for this option.
ca: Encadenació IV externa deshabilitada, ja que tant les
    prestacions 'encadenament IV' com 'IV únic' són 
    necessàries per aquesta opció.

en: Failure generating new volume key! Please report this error.
ca: Error generant nova clau de volum! Per favor, informe d'aquest error.

en: Filename encoding: "%s", version %i:%i:%i
ca: Codificació del nom del fitxer: "%s", versió %i:%i:%i

en: Filesystem cipher: "%s", version %i:%i:%i
ca: Xifrat del sistema d'arxius: "%s", versió %i:%i:%i

en: For more information, see the man page encfs(1)
ca: Si voleu més informació, consulteu la pàgina man encfs(1)

en: Found %i invalid file. | Found %i invalid files.
ca[0]: Trobat %i arxiu invàlid.
ca[1]: Trobats %i arxius invàlids.

en: In directory %s:
ca: Al directori %s:

en: Incorrect number of arguments for command "%s"
ca: Nombre incorrecte d'arguments per a la comanda "%s"

en: Internal error: Caught exception from main loop: %s
ca: Error intern: excepció agafada de bucle principal: %s

en: Internal error: failed to exec program
ca: Error Intern: execució del programa fallada

en: Internal error: fork() failed
ca: Error intern: fork() ha fallat

en: Internal error: socketpair() failed
ca: Error intern: socketpair() ha fallat

en: Invalid password
ca: Contrasenya incorrecta

en: Invalid selection.
ca: Selecció invàlida.

en: Key Size: %i bits
ca: Tamany de la clau: %i bits

en: MAC comparison failure in block %li
ca: Error en la comparació de MAC en el bloc %li

en: MAC comparison failure, refusing to read
ca: Error en la comparació de MAC, es refusa la lectura

en: Manual configuration mode selected.
ca: Mode de configuració manual seleccionat.

en: Missing one or more arguments, aborting.
ca: Manquen un o més arguments, abortant.

en: New Encfs Password:
ca: Nova contrassenya d'Encfs:

en: Now you will need to enter a password for your filesystem.
    You will need to remember this password, as there is absolutely
    no recovery mechanism.  However, the password can be changed
    later using encfsctl.
ca: Ara necessitareu introduïr una paraula de pas per el vostre sistema
    de fitxers. Haureu de recordar aquesta paraula de pas, ja que és
    absolutament impossible recuperar-lo. De totes formes, és possible 
    canviar el mot de pas més tard fent servir encfsctl.

en: Paranoia configuration selected.
ca: Configuració paranoica seleccionada

en: Passwords did not match, please try again
ca: Les contrassenyes no es corresponen, si us plau torna-ho a provar

en: Please choose from one of the following options:
     enter "x" for expert configuration mode,
     enter "p" for pre-configured paranoia mode,
     anything else, or an empty line will select standard mode.
    ?>
ca: Si us plau, escull una de les següents opcions:
    Insereix "x" per a una configuració en mode expert,
    Insereix "p" per al mode paranoia pre-configurat ,
    per a qualsevol altre, o camp buit triarem mode estàndard.
    ?>

en: Please select a key size in bits.  The cipher you have chosen
    supports sizes from %i to %i bits in increments of %i bits.
    For example:
ca: Per favor, trie un tamany de clau en bits. El xifrat que ha triat 
    suporta tamanys des de %i fins a %i bits, en increments de %i bits.

en: Select a block size in bytes.  The cipher you have chosen
    supports sizes from %i to %i bytes in increments of %i.
    Or just hit enter for the default (%i bytes)
ca: Trie un tamany de bloc en bytes. El xifrat que ha triat
    suporta tamanys des de %i fins a %i bytes en increments de %i
    O tan sols pulse entrar per a triar la selecció per defecte (%i bytes)

en: Selected algorithm "%s"
ca: Algorisme "%s" seleccionat.

en: Selected key size:
ca: Tamany de clau triat:

en: Sorry, unable to locate cipher for predefined configuration...
    Falling through to Manual configuration mode.
ca: Ho sentim, impossible trobar el xifrador per la configuració predefinida...
    Canviant al mode de configuració Manual

en: Standard configuration selected.
ca: Configuració estàndard seleccionada

en: The directory "%s" does not exist. Should it be created? (y,N)
ca: El directori "%s" no existeix. Desitges crear el nou directori? (y,N)

en: The external initialization-vector chaining option has been
    enabled.  This option disables the use of hard links on the
    filesystem. Without hard links, some programs may not work.
    The programs 'mutt' and 'procmail' are known to fail.  For
    more information, please see the encfs mailing list.
    If you would like to choose another configuration setting,
    please press CTRL-C now to abort and start over.
ca: La opció de l'encadenament del vector d'inicialització extern
    s'ha habilitat. Aquesta opció deshabilita l'us d'enllaços durs
    en el sistema de fitxers. Sense enllaços durs, alguns programes
    podrien no funcionar. Se sap que els programes 'mutt' i 'procmail'
    fallen. Per més informació, si us plau mireu la llista de correu
    de encfs. Si voleu escollir alguna altra opció de configuració,
    premeu CTRL-C ara per abortar, i torneu a començar.

en: The requested cipher interface is not available
ca: La interfície el xifrador sol·licitat no està disponible.

en: The requested filename coding interface is not available
ca: La interfície de codificació de nom de fitxer sol·licitada no està disponible

en: This version of EncFS doesn't support filesystems created before 2004-08-13
ca: Aquesta versió de EncFS no accepta arxius creats abans de 2004-08-13

en: Unable to create directory:
ca: No s'ha pogut crear la carpeta:

en: Unable to find cipher %s, version %i:%i:%i
ca: Impossible trobar el xifrador %s, versió %i:%i:%i

en: Unable to find nameio interface %s, version %i:%i:%i
ca: No s'ha pogut trobar la interfície nameio %s, versió %i:%i:%i

en: Unable to find specified cipher "%s"
ca: Incapaç de trobar la xifra especificada "%s"

en: Unable to initialize encrypted filesystem - check path.
ca: No es pot inicialitzar un sistema d'arxius xifrat - comprova la ruta.

en: Unable to instanciate cipher %s, key size %i, block size %i
ca: Impossible instanciar el xifrador %s, tamany de clau %i, tamany de bloc %i

en: Unable to load or parse config file
ca: No es pot carregar o revisar l'arxiu de configuració

en: Unable to locate mount point, aborting.
ca: No s'ha pogut trobar el punt de muntatge, s'aborta.

en: Unable to locate root directory, aborting.
ca: No s'ha pogut trobar la carpeta arrel, s'aborta.

en: Unmounting filesystem %s due to inactivity
ca: Inmuntant el sitema de fitxers %s a causa d'inactivitat

en: Usage:
ca: Ús:

en: Usage: %s [options] rootDir mountPoint [-- [FUSE Mount Options]]
ca: Forma d'ús: %s [opcions] directoriArrel puntDeMuntatge [-- [Opcions De Muntatge FUSE]]

en: Using filesystem block size of %i bytes
ca: Utilitzant tamany de block de sistema d'arxius de %i bytes

en: Using key size of %i bits
ca: Utilitzant com a mida de clau %i bits

en: Verify Encfs Password:
ca: Comprova la contrassenya d'EncFS:

en: Version 3 configuration; created by %s
ca: Configuració Versió 3; creada per %s

en: Version 4 configuration; created by %s
ca: Configuració Versió 4; creada per %s

en: Version 5 configuration; created by %s (revision %i)
ca: Configuració Versió 5; creada per %s(Revisió%i)

en: When specifying daemon mode, you must use absolute paths (beginning with '/')
ca: Quan especifiquis el mode daemon, has d'utilitzar rutes absolutes (començant per '/')

en: directory %s does not exist.
ca: el directori %s no existeix.

en: encfs version %s
ca: versió encfs %s

en: encfsctl version %s
ca: encfsctl versió %s

en: filesystem block size:
ca: Tamany de bloc del sistema de fitxers:

en: getopt error: %i
ca: error getopt: %i

en: invalid command: "%s"
ca: Comanda invàlida: "%s"

en: truncate failure: read %i bytes, partial block of %i
ca: trencar error: llegint  %i octets, bloc parcial de %i
