gnome-todo master - en to el translation catalogue (149 entries)

en: To Do
el: Εργασίες

en: Task manager for GNOME
el: Διαχειριστής εργασιών για το GNOME

en: GNOME To Do is a task management application designed to integrate with GNOME. Save and order your todos. Manage multiple todo lists. Keep your todos on your computer or sync them with cloud providers. Customize your experience with plugins.
el: Οι «Εργασίες GNOME» μια απλή εφαρμογή διαχείρισης εργασιών σχεδιασμένη ώστε να ενσωματώνεται στο GNOME. Αποθηκεύστε και τοποθετήστε στη σειρά τις εργασίες σας. Διαχειριστείτε πολλαπλές λίστες εργασιών. Διατηρήστε τις εργασίες σας στον υπολογιστή σας ή συγχρονίστε τις με τους προμηθευτές υπηρεσιών cloud. Προσαρμόστε την εμπειρία σας με τα πρόσθετα.

en: Welcome screen
el: Οθόνη καλωσορίσματος

en: Empty state
el: Κενή κατάσταση

en: Task lists
el: Λίστα εργασιών

en: Manage your personal tasks
el: Διαχειριστείτε τις προσωπικές σας εργασίες

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Task;Productivity;Todo;
el: Εργασία;Παραγωγικότητα;Εργασίες;Task;Productivity;Todo;

en: Window maximized
el: Μεγιστοποιημένο παράθυρο

en: Window maximized state
el: Κατάσταση μεγιστοποιημένου παραθύρου

en: Window size
el: Μέγεθος παραθύρου

en: Window size (width and height).
el: Μέγεθος παραθύρου (πλάτος και ύψος).

en: First run of GNOME To Do
el: Πρώτη εκτέλεση του Εργασίες GNOME

en: Whether it’s the first run of GNOME To Do (to run the initial setup) or not
el: Εάν είναι η πρώτη εκτέλεση του Εργασίες GNOME (να εκτελεστεί η αρχική διαμόρφωση) ή όχι

en: Default provider to add new lists to
el: Προεπιλεγμένος πάροχος για προσθήκη νέων λιστών

en: The identifier of the default provider to add new lists to
el: Το αναγνωριστικό του προεπιλεγμένου παρόχου για προσθήκη νέων λιστών

en: List of active extensions
el: Λίστα ενεργών επεκτάσεων

en: The list of active extensions
el: Η λίστα των ενεργών επεκτάσεων

en: Sidebar revealed
el: Αποκαλύφθηκε η μπάρα εργασίας

en: Whether the sidebar is revealed or not
el: Αν η μπάρα εργασίας θα αποκαλύπτεται ή όχι

en: Style Variant
el: Παραλλαγή στυλ

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
el: Χρησιμοποιήστε την φωτεινή ή σκούρα παραλλαγή του θέματος GTK ή/και του στυλ GtkSourceView.

en: Quit GNOME To Do
el: Έξοδος από το Εργασίες του GNOME

en: Enable debug messages
el: Ενεργοποίηση μηνυμάτων αποσφαλμάτωσης

en: Copyright © 2015–2020 The To Do authors
el: Πνευματικά δικαιώματα © 2015–2020 Οι συγγραφείς του Εργασίες

en: No date set
el: Δεν ορίστηκε ημερομηνία

en: D_ue Date
el: Η_μερομηνία λήξης

en: _Today
el: _Σήμερα

en: To_morrow
el: _Αύριο

en: _Notes
el: _Σημειώσεις

en: _Delete
el: _Διαγραφή

[ctx: taskdate]
en: None
el: Kαμία

en: No more tasks left
el: Δεν βρέθηκαν άλλες εργασίες

en: Nothing else to do here
el: Τίποτα άλλο να κάνετε εδώ

en: You made it!
el: Τα καταφέρατε!

en: Looks like there’s nothing else left here
el: Φαίνεται ότι δεν υπάρχει τίποτα άλλο εδώ

en: Get some rest now
el: Κάντε ένα διάλειμμα

en: Enjoy the rest of your day
el: Απολαύστε το υπόλοιπο της ημέρας σας

en: Good job!
el: Καλή δουλειά!

en: Meanwhile, spread the love
el: Εν τω μεταξύ, διαδώστε την αγάπη

en: Working hard is always rewarded
el: Η σκληρή δουλειά  πάντα ανταμείβεται

en: Tasks Will Appear Here
el: Οι εργασίες θα εμφανιστούν εδώ

en: Add Tasks…
el: Προσθήκη εργασιών…

en: Add More Tasks…
el: Προσθήκη περισσότερων εργασιών…

en: Welcome
el: Καλώς ήλθατε

en: Log in to online accounts to access your tasks
el: Συνδεθείτε με διαδικτυακούς λογαριασμούς για να έχετε πρόσβαση στις εργασίες σας

en: To Do Setup
el: Ρύθμιση εφαρμογής Εργασίες

en: _Cancel
el: _Ακύρωση

en: _Done
el: _Ολοκληρώθηκε

en: An error occurred while creating a task
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία εργασίας

en: New task…
el: Νέα εργασία…

en: An error occurred while creating a task list
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία λίστας εργασιών

en: Create _List
el: Δημιουργία _λίστας

en: List Name
el: Όνομα καταλόγου

en: Select a storage location
el: Επιλογή θέσης αποθήκευσης

en: Off
el: Ανενεργό

en: Click to add a new Google account
el: Κάντε κλικ για προσθήκη ενός νέου λογαριασμού Google

en: Click to add a new ownCloud account
el: Κάντε κλικ για προσθήκη ενός νέου λογαριασμού ownCloud

en: Click to add a new Microsoft Exchange account
el: Κάντε κλικ για προσθήκη ενός νέου λογαριασμού Microsoft Exchange

en: Or you can just store your tasks on this computer
el: Ή μπορείτε απλώς να αποθηκεύσετε τις εργασίες σας σε αυτόν τον υπολογιστή

en: Task <b>%s</b> removed
el: Η εργασία <b>%s</b> αφαιρέθηκε

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Today
el: Σήμερα

en: Tomorrow
el: Αύριο

en: Yesterday
el: Χθες

en: Light style
el: Φωτεινό στυλ

en: Dark style
el: Σκούρο στυλ

en: This is a development build of To Do. You may experience errors, wrong behaviors, and data loss.
el: Αυτή είναι μια έκδοση προς ανάπτυξη της εφαρμογής Εργασίες. Μπορεί να αντιμετωπίσετε σφάλματα, εσφαλμένες συμπεριφορές και απώλεια δεδομένων.

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _About To Do
el: Περί του Εργασίες

note: Translators: This message will never be used with '1 day ago' * but the singular form is required because some languages do not * have plurals, some languages reuse the singular form for numbers * like 21, 31, 41, etc.
en: %d day ago | %d days ago
el[0]: %d μέρες πριν
el[1]: %d μέρες πριν

en: All
el: Όλες

en: %1$s and one more task | %1$s and %2$d other tasks
el[0]: %1$s και μια ακόμα εργασία
el[1]: %1$s και %2$d ακόμη εργασίες

en: You have %d task for today | You have %d tasks for today
el[0]: Έχετε %d εργασία για σήμερα
el[1]: Έχετε %d εργασίες για σήμερα

en: Run To Do on startup
el: Να εκτελείται η εφαρμογή Εργασίες κατά την εκκίνηση

en: Whether GNOME To Do should run on startup
el: Εάν η εφαρμογή Εργασίες του GNOME θα εκτελείται κατά την εκκίνηση

en: Show notifications on startup
el: Να εμφανίζονται ειδοποιήσεις κατά την εκκίνηση

en: Whether GNOME To Do should show notifications or not
el: Εάν η εφαρμογή Εργασίες του GNOME θα εμφανίζει ειδοποιήσεις ή όχι

en: Run on Startup
el: Εκτέλεση κατά την εκκίνηση

en: Run To Do automatically when you log in
el: Να εκτελείται η εφαρμογή Εργασίες αυτόματα κατά την είσοδό σας

en: Show Notifications
el: Εμφάνιση ειδοποιήσεων

en: When To Do runs, show a startup notification
el: Όταν η εφαρμογή Εργασίες εκτελείται, να εμφανίζεται ειδοποίηση κατά την εκκίνηση

en: Error loading GNOME Online Accounts
el: Σφάλμα κατά τη φόρτωση των διαδικτυακών λογαριασμών του GNOME

en: Failed to connect to task list
el: Αποτυχία σύνδεσης με την λίστα εργασιών

en: On This Computer
el: Σε αυτό τον υπολογιστή

en: Local
el: Τοπικά

en: Error fetching tasks from list
el: Σφάλμα κατά την προσκόμιση εργασιών από την λίστα

en: Inbox
el: Εισερχόμενα

en: Overdue
el: Καθυστερημένες

en: Next 7 Days
el: Τις επόμενες 7 ημέρες

en: Did you drink some water today?
el: Ήπιατε αρκετό νερό σήμερα;

en: What are your goals for today?
el: Τι στόχους έχετε σήμερα;

en: Can you let your creativity flow?
el: Μπορείτε να αφήσετε τη δημιουργικότητά σας να ρέει;

en: How are you feeling right now?
el: Πώς αισθάνεστε αυτή τη στιγμή;

en: At what point is it good enough?
el: Σε ποιο σημείο είναι αρκετά καλό;

en: Remember to breathe. Good. Don't stop.
el: Να θυμάστε να αναπνέετε. Ωραία. Μην σταματάτε.

en: Don't forget to drink some water
el: Να μην ξεχνάτε να πίνετε νερό

en: Remember to take some time off
el: Να θυμάστε να κάνετε διαλείμματα

en: Eat fruits if you can 🍐️
el: Τρώτε φρούτα εάν μπορείτε 🍐️

en: Take care of yourself
el: Να προσέχεις τον εαυτό σου

en: Remember to have some fun
el: Να θυμάστε να το διασκεδάζετε

en: You're doing great
el: Τα πάτε περίφημα

en: Smile, breathe and go slowly
el: Χαμογελάστε, πάρτε μια ανάσα και ξεκινήστε σιγά σιγά

en: Wherever you go, there you are
el: Όπου κι αν πάτε, είστε εκεί

en: Keep calm
el: Χαλαρά

en: You can do it
el: Μπορείτε να τα καταφέρετε

en: Meanwhile, spread the love ♥️
el: Εν τω μεταξύ, διαδώστε την αγάπη ♥️

en: Scheduled
el: Προγραμματισμένο

en: Task list <b>%s</b> removed
el: Η λίστα εργασιών <b>%s</b> αφαιρέθηκε

en: Loading…
el: Γίνεται φόρτωση…

note: Translators: 'archived' as in 'archived task lists'
en: Archived
el: Αρχειοθετήθηκε

en: No archived lists
el: Μη αρχειοθετημένες λίστες

en: Unarchive
el: Αναίρεση μεταφοράς στην αρχειοθήκη

en: Archive
el: Μεταφορά στην αρχειοθήκη

en: An error occurred while updating a task
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ενημέρωση της εργασίας

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Clear completed tasks…
el: Εκκαθάριση ολοκληρωμένων εργασιών…

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Task Lists
el: Λίστα εργασιών

en: New List
el: Νέα λίστα

en: %d task for today | %d tasks for today
el[0]: Έχετε %d εργασία για σήμερα
el[1]: Έχετε %d εργασίες για σήμερα

en: No tasks scheduled for today
el: Δεν υπάρχει καμία εργασία σήμερα

en: GNOME To Do cannot connect to Todoist due to network issue
el: Η εφαρμογή Εργασίες του GNOME δεν μπορεί να συνδεθεί με το Todoist λόγω προβλήματος δικτύου

en: Not able to communicate with Todoist. Please check your internet connectivity.
el: Αδυναμία επικοινωνίας με το Todoist. Ελέγξτε τη σύνδεση στο διαδίκτυο.

en: Error fetching Todoist account key
el: Σφάλμα ανάκτησης του κλειδιού του λογαριασμού Todoist

en: Please ensure that Todoist account is correctly configured.
el: Βεβαιωθείτε ότι ο λογαριασμός Todoist έχει ρυθμιστεί σωστά.

en: GNOME To Do doesn’t have the necessary permissions to perform this action: %s
el: Η εφαρμογή Εργασίες του GNOME δεν διαθέτει τα απαραίτητα δικαιώματα για την εκτέλεση αυτής της ενέργειας: %s

en: Invalid response received from Todoist servers. Please reload GNOME To Do.
el: Λήφθηκε μη έγκυρη απόκριση από τους διακομιστές Todoist. Παρακαλούμε επαναφορτώστε τις Εργασίες του GNOME.

en: An error occurred while updating a Todoist task
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ενημέρωση μιας εργασίας του Todoist

en: An error occurred while retrieving Todoist data
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ανάκτηση δεδομένων του Todoist

en: An error occurred while updating Todoist
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την ενημέρωση του Todoist

en: No Todoist accounts found
el: Δεν βρέθηκαν λογαριασμοί Todoist

en: Add a Todoist account
el: Προσθήκη λογαριασμού Todoist

en: Cannot create Todo.txt file
el: Αδυναμία δημιουργίας αρχείου Todo.txt

en: Select a Todo.txt-formatted file:
el: Επιλογή διαμορφωμένου αρχείου Todo.txt:

note: Filechooser
en: Select a file
el: Επιλογή αρχείου

en: Error opening Todo.txt file
el: Σφάλμα ανοίγματος αρχείου Todo.txt

en: <b>Warning!</b> Todo.txt support is experimental and unstable. You may experience instability, errors and eventually data loss. It is not recommended to use Todo.txt integration on production systems.
el: <b>Προειδοποίηση!</b> Η υποστήριξη Todo.txt είναι πειραματική και ασταθής. Μπορεί να αντιμετωπίσετε αστάθεια, σφάλματα και ενδεχομένως απώλεια δεδομένων. Δεν συνιστάται η ενσωμάτωση του Todo.txt στα παραγωγικά συστήματα.

en: Error while opening the file monitor. Todo.txt will not be monitored
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα της παρακολούθησης αρχείων. Το αρχείο Todo.txt δεν θα παρακολουθείται

en: On the Todo.txt file
el: Στο αρχείο Todo.txt

en: Todo.txt File
el: Αρχείο Todo.txt

en: Source of the Todo.txt file
el: Η προέλευση του αρχείου Todo.txt

note: Translators: 'Unscheduled' as in 'Unscheduled tasks'
en: Unscheduled
el: Μη προγραμματισμένο

note: Translators: 'Unscheduled' as in 'Unscheduled tasks'
en: Unscheduled (%d)
el: Μη προγραμματισμένο (%d)

en: Good Morning, %s
el: Καλημέρα, %s

en: Good Afternoon, %s
el: Καλό μεσημέρι, %s

en: Good Evening, %s
el: Καλό απόγευμα, %s

en: Home
el: Αρχή
