gnome-todo master - en to eo translation catalogue (141 entries)

en: To Do
eo: Taskoj

en: Task manager for GNOME
eo: Taskmastrumilo por GNOME

en: GNOME To Do is a task management application designed to integrate with GNOME. Save and order your todos. Manage multiple todo lists. Keep your todos on your computer or sync them with cloud providers. Customize your experience with plugins.
eo: GNOME Taskoj estas taskmastrumilo kiu integras en GNOME. Konservu kaj ordigu viajn taskojn. Tenu plurajn taskolistojn. Tenu viajn taskojn sur via komputilo aŭ sinkronigu ilin per nubaj servoj. Tajloru vian sperton per kromprogramoj.

en: GNOME To Do with the dark theme variant
eo: GNOME Taskoj kun malhela etoso

en: Editing a tasklist with GNOME To Do
eo: Redaktado de taskolisto kun GNOME Taskoj

en: Task lists displayed on grid mode
eo: Taskolistoj montritaj per krada reĝimo

en: Task lists displayed on list mode
eo: Taskolistoj montritaj per lista reĝimo

en: Available plugins for GNOME To Do
eo: Disponeblaj kromprogramoj por GNOME Taskoj

en: Visualizing tasks for today on GNOME To Do’s Today panel
eo: Bildigado de hodiaŭaj taskoj en la Hodiaŭ panelo de GNOME Taskoj

en: Manage your personal tasks
eo: Mastrumi viajn konservitajn serĉojn

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Task;Productivity;Todo;
eo: Tasko;Produktiveco;Endaĵo;

en: Window maximized
eo: Maksimumigita fenestro

en: Window maximized state
eo: Maksimumigita stato de fenestro

en: Window size
eo: Fenestra grando

en: Window size (width and height).
eo: Fenestra grando (larĝo kaj alto).

en: First run of GNOME To Do
eo: Unua starto de GNOME Taskoj

en: Whether it’s the first run of GNOME To Do (to run the initial setup) or not
eo: Ĉu estas la unua lanĉo de GNOME Taskoj (por fari la komencan agordon) aŭ ne

en: Default provider to add new lists to
eo: Implicita provizanto al kiu oni aldonas novajn listojn

en: The identifier of the default provider to add new lists to
eo: La identigilo de la implicita provizanto al kiu oni aldonas novajn listojn

en: List of active extensions
eo: Listo de aktivaj etendaĵoj

en: The list of active extensions
eo: La listo de aktivaj etendaĵoj

en: Quit GNOME To Do
eo: Ĉesigi GNOME Taskojn

en: Enable debug messages
eo: Ŝalti sencimigajn mesaĝojn

en: Copyright © 2015–2018 The To Do authors
eo: Kopirajto © 2015–2018 La aŭtoroj de Taskoj

en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Log in to online accounts to access your tasks
eo: Saluti en retajn kontojn por atingi viajn taskojn

en: To Do Setup
eo: Agordado de Taskoj

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Done
eo: _Farita

en: Error loading extension
eo: Eraro dum ŝargado de etendaĵo

en: Error unloading extension
eo: Eraro dum malŝargado de etendaĵo

en: Extensions
eo: Etendaĵoj

en: No extensions found
eo: Neniu etendaĵo trovita

en: This is a development build of To Do. You may experience errors, wrong behaviors, and data loss.
eo: Ĉi tio estas verka versio de Taskoj. Povas esti, ke vi spertu erarojn, malbonan konduton, kaj datumperdon.

en: Details
eo: Detaloj

en: _About To Do
eo: Pri Taskoj

en: No date set
eo: Neniu dato agordita

note: Translators: This message will never be used with '1 day ago' * but the singular form is required because some languages do not * have plurals, some languages reuse the singular form for numbers * like 21, 31, 41, etc.
en: %d day ago | %d days ago
eo[0]: Antaŭ %d tago
eo[1]: Antaŭ %d tagoj

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Tomorrow
eo: Morgaŭ

en: All
eo: Ĉiuj

en: %1$s and one more task | %1$s and %2$d other tasks
eo[0]: %1$s kaj unu cetera tasko
eo[1]: %1$s kaj %2$d ceteraj taskoj

en: You have %d task for today | You have %d tasks for today
eo[0]: Vi havas %d taskon por hodiaŭ
eo[1]: Vi havas %d taskojn por hodiaŭ

en: Run To Do on startup
eo: Lanĉi Taskojn dum startigo

en: Whether GNOME To Do should run on startup
eo: Ĉu GNOME Taskoj devus lanĉi dum startigo

en: Show notifications on startup
eo: Montri sciigojn dum startigo

en: Whether GNOME To Do should show notifications or not
eo: Ĉu GNOME Taskoj devus montri sciigojn dum startigo

en: Run on Startup
eo: Lanĉi dum startigo

en: Run To Do automatically when you log in
eo: Lanĉi Taskojn aŭtomate kiam vi salutas

en: Show Notifications
eo: Montri sciigojn

en: When To Do runs, show a startup notification
eo: Kiam Taskoj rulas, montri startigan sciigon

en: Error loading GNOME Online Accounts
eo: Eraro dum ŝargante GNOME Retajn Kontojn

en: Failed to connect to task list
eo: Malsukcesis konekti al taskolisto

en: On This Computer
eo: En ĉi tiu komputilo

en: Local
eo: Loka

en: Error fetching tasks from list
eo: Eraro dum prenado de taskoj el listo

en: Inbox
eo: Enirkesto

en: Overdue
eo: Posttempa

en: Next 7 Days
eo: Sekvaj 7 tagoj

en: Did you drink some water today?
eo: Ĉu vi trinkis akvon hodiaŭ?

en: What are your goals for today?
eo: Kiuj celoj vi havas por hodiaŭ?

en: How are you feeling right now?
eo: Kiel vi fartas nun?

en: At what point is it good enough?
eo: Je kiu punkto ĝi estas sufiĉe bone?

en: Remember to breath. Good. Don't stop.
eo: Memoru spriri. Bone. Ne ĉesu.

en: Don't forget to drink some water
eo: N forgesu trinki akvon

en: Remember to take some time off
eo: Memoru fari paŭzan tempon

en: Eat fruits if you can 🍐️
eo: Manĝu fruktojn se vi povas 🍐️

en: Take care of yourself
eo: Zorgu pri vi mem

en: Remember to have some fun
eo: Memoru amuziĝi

en: Smile, breathe and go slowly
eo: Redetu, spiru kaj iru malrapide

en: Wherever you go, there you are
eo: Kien ajn vi iras, tie vi estas

en: Working hard is always rewarded
eo: Labori diligente ĉiam rekompenciĝas

en: Keep calm
eo: Restu trankvila

en: Meanwhile, spread the love ♥️
eo: Dumtempe, kunhavigu la amon ♥️

en: Scheduled
eo: Planitaj

en: Task list <b>%s</b> removed
eo: Taskolisto <b>%s</b> forigita

en: Undo
eo: Malfari

en: Loading…
eo: Ŝargante…

note: Translators: 'archived' as in 'archived task lists'
en: Archived
eo: Arĥivigita

en: No archived lists
eo: Neniu arĥivigita listo

en: Unarchive
eo: Malarĥivigi

en: Archive
eo: Arĥivigi

en: An error occurred while updating a task
eo: Eraro aperis dum ĝidatigo de tasko

en: Rename
eo: Alinomi

en: Clear completed tasks…
eo: Vakigi plenumitajn taskojn…

en: Delete
eo: Forigi

en: Task Lists
eo: Tasklistoj

en: New List
eo: Nova listo

en: No more tasks left
eo: Neniu cetera tasko

en: Nothing else to do here
eo: Neniu farenda ĉi tie

en: You made it!
eo: Vi faris ĝin!

en: Looks like there’s nothing else left here
eo: Ŝajnas, ke jam neniu farendas ĉi tie

en: %d task for today | %d tasks for today
eo[0]: %d tasko por hodiaŭ
eo[1]: %d taskoj por hodiaŭ

en: No tasks scheduled for today
eo: Neniu tasko por hodiaŭ

en: GNOME To Do cannot connect to Todoist due to network issue
eo: GNOME Taskoj ne povas konekti al Todoist pro retproblemo

en: Not able to communicate with Todoist. Please check your internet connectivity.
eo: Ne eblas komuniki kun Todoist. Bonvolu kontrili vian retkonekton.

en: Error fetching Todoist account key
eo: Eraro dum prenado de Todoist kontŝlosilo

en: Please ensure that Todoist account is correctly configured.
eo: Bonvolu certigi ke Todoist konto estas ĝuste agordita.

en: GNOME To Do doesn’t have the necessary permissions to perform this action: %s
eo: GNOME Taskoj ne havas la necesajn permesojn por fari ĉi tiun agon: %s

en: Invalid response received from Todoist servers. Please reload GNOME To Do.
eo: Ricevis nevalidan respondon de Todoist serviloj. Bonvolu reŝargi GNOME Taskojn.

en: An error occurred while updating a Todoist task
eo: Eraro aperis dum ĝisdatigo de Todoist tasko

en: An error occurred while retrieving Todoist data
eo: Eraro aperis dum ricevado de Todoist-datumoj

en: An error occurred while updating Todoist
eo: Eraro aperis dum ĝisdatigo de Todoist

en: No Todoist accounts found
eo: Neniu Todoist konto trovita

en: Add a Todoist account
eo: Aldoni Todoist konton

en: Cannot create Todo.txt file
eo: Ne povas krei Todo.txt-dosieron

en: Select a Todo.txt-formatted file:
eo: Elekti Todo.txt-formitan dosieron:

note: Filechooser
en: Select a file
eo: Elekti dosieron

en: Error opening Todo.txt file
eo: Eraro dum malfermado de Todo.txt-dosiero

en: <b>Warning!</b> Todo.txt support is experimental and unstable. You may experience instability, errors and eventually data loss. It is not recommended to use Todo.txt integration on production systems.
eo: <b>Averto!</b> Todo.txt-subteno estas eksperimenta kaj nestabila. Vi povas sperti nestabilecon, erarojn, kaj eble perdon de datumoj. Ni ne rekomendas al vi uzi Todo.txt-integrigon en produkta sistemo.

en: Error while opening the file monitor. Todo.txt will not be monitored
eo: Eraro dum malfermado de dosiermonitoro. Todo.txt ne monitoriĝos

en: On the Todo.txt file
eo: Je la Todo.txt-dosiero

en: Todo.txt File
eo: Todo.txt-dosiero

en: Source of the Todo.txt file
eo: Fonto de la Todo.txt-dosiero

note: Translators: 'Unscheduled' as in 'Unscheduled tasks'
en: Unscheduled
eo: Neplanitaj

note: Translators: 'Unscheduled' as in 'Unscheduled tasks'
en: Unscheduled (%d)
eo: Neplanitaj (%d)

en: An error occurred while creating a task list
eo: Eraro aperis dum kreado de taskolisto

en: Create _List
eo: Krei _liston

en: List Name
eo: Listnomo

en: Select a storage location
eo: Elekti konservan lokon

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Click to add a new Google account
eo: Alklaku por aldoni novan Google-konton

en: Click to add a new ownCloud account
eo: Alklaku por aldoni novan ownCloud-konton

en: Click to add a new Microsoft Exchange account
eo: Klaku por aldoni novan Microsoft-Exchange-konton

en: Or you can just store your tasks on this computer
eo: Aŭ vi povas simple konservi viajn taskojn sur ĉi tiu komputilo

en: D_ue Date
eo: L_imdato

en: _Today
eo: _Hodiaŭ

en: To_morrow
eo: _Morgaŭ

en: _Notes
eo: _Notoj

en: _Delete
eo: _Forigi

[ctx: taskdate]
en: None
eo: Neniu

en: An error occurred while creating a task
eo: Eraro aperis dum kreado de tasko

en: New task…
eo: Nova tasko…

en: Task <b>%s</b> removed
eo: Tasko <b>%s</b> forigita

en: Get some rest now
eo: Prenu reston nun

en: Enjoy the rest of your day
eo: Ĝuu vi la ceteron de via tago

en: Good job!
eo: Bona laboro!

en: Meanwhile, spread the love
eo: Dumtempe, kunhavigu la amon

en: No tasks found
eo: Neniu tasko trovita

en: You can add tasks using the <b>+</b> above
eo: Vi povas aldoni taskojn uzante la supra <b>+</b>
