gnome-todo master - en to eu translation catalogue (152 entries)

en: Task manager for GNOME
eu: GNOMEren egitekoen kudeatzailea

en: Endeavour is a task management application designed to integrate with GNOME. Save and order your todos. Manage multiple todo lists. Keep your todos on your computer or sync them with cloud providers. Customize your experience with plugins.
eu: Endeavour zereginak kudeatzeko aplikazio bat da, GNOMErekin integratuta erabiltzeko diseinatua. Gorde eta ordenatu zure egitekoak. Kudeatu egitekoen zerrenda anitz. Mantendu egitekoak ordenagailuan edo sinkronizatu hodeiko hornitzaileekin. Pertsonalizatu zure esperientzia pluginekin.

en: Welcome screen
eu: Ongi etorriko pantaila

en: Empty state
eu: Egoera hutsa

en: Task lists
eu: Zereginen zerrendak

en: Manage your personal tasks
eu: Kudeatu zure zeregin pertsonalak

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Task;Productivity;Todo;
eu: zeregina;eraginkortasuna;produktibitatea;egitekoak;

en: Window maximized
eu: Leihoa maximizatuta

en: Window maximized state
eu: Leiho maximizatuaren egoera

en: Window size
eu: Leihoaren tamaina

en: Window size (width and height).
eu: Leihoaren tamaina (zabalera eta altuera).

en: First run of Endeavour
eu: Endeavour-en lehen exekuzioa

en: Whether it’s the first run of Endeavour (to run the initial setup) or not
eu: Endeavour aplikazioaren aurreneko exekuzioa den (hasierako konfigurazioa lantzeko) ala ez

en: Default provider to add new lists to
eu: Kokaleku lehenetsia (horra zerrenda berriak gehitzeko)

en: The identifier of the default provider to add new lists to
eu: Kokaleku lehenetsiaren identifikatzailea horri zerrenda berriak gehitzeko

en: List of active extensions
eu: Hedapen aktiboen zerrenda

en: The list of active extensions
eu: Hedapen aktiboen zerrenda

en: Sidebar revealed
eu: Alboko barra agerrarazita

en: Whether the sidebar is revealed or not
eu: Alboko barra agerraraziko den ala ez

en: Style Variant
eu: Estilo-aldaera

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
eu: Erabili GTK gaiaren eta/edo GtkSourceView estilo-eskemaren aldaera argia edo iluna.

en: Quit Endeavour
eu: Irten Endeavour aplikaziotik

en: Enable debug messages
eu: Gaitu mezuak araztea

en: Print version information and exit
eu: Erakutsi bertsioaren informazioa eta irten

en: Copyright © 2015–2022 The Endeavour authors
eu: Copyright © 2015–2022 Endeavour aplikazioaren egileak

en: No date set
eu: Data ezarri gabe

en: D_ue Date
eu: _Mugaeguna

en: _Today
eu: _Gaur

en: To_morrow
eu: _Bihar

en: _Notes
eu: _Oharrak

en: _Delete
eu: Ez_abatu

[ctx: taskdate]
en: None
eu: Bat ere ez

en: No more tasks left
eu: Ez da zeregin gehiagorik falta

en: Nothing else to do here
eu: Ez dago ezer gehiago egiteko

en: You made it!
eu: Egin duzu!

en: Looks like there’s nothing else left here
eu: Badirudi ez dagoela ezer gehiago egiteko hemen

en: Get some rest now
eu: Hartu atseden orain

en: Enjoy the rest of your day
eu: Ondo pasa eguna

en: Good job!
eu: Lan ona!

en: Meanwhile, spread the love
eu: Bitartean, zabaldu maitasuna.

en: Working hard is always rewarded
eu: Lan gogorra beti saritzen da

en: Tasks Will Appear Here
eu: Zereginak hemen agertuko dira

en: Add Tasks…
eu: Gehitu zereginak…

en: Add More Tasks…
eu: Gehitu zeregin gehiago…

en: Welcome
eu: Ongi etorri

en: Log in to online accounts to access your tasks
eu: Hasi saioa lineako kontuetan zure zereginak atzitzeko

en: Endeavour Setup
eu: Endeavour aplikazioaren konfigurazioa

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Done
eu: _Eginda

en: An error occurred while creating a task
eu: Errorea gertatu da zeregin berria sortzean

en: New task…
eu: Zeregin berria…

en: An error occurred while creating a task list
eu: Errorea gertatu da zereginen zerrenda sortzean

en: Create _List
eu: _Sortu zerrenda

en: List Name
eu: Zerrenda-izena

en: Select a storage location
eu: Hautatu biltegi baten kokalekua

en: Off
eu: Desaktibatuta

en: Click to add a new Google account
eu: Egin klik Google kontu berri bat gehitzeko

en: Click to add a new ownCloud account
eu: Egin klik ownCloud kontu berri bat gehitzeko

en: Click to add a new Microsoft Exchange account
eu: Egin klik Microsoft Exchange kontu berri bat gehitzeko

en: Or you can just store your tasks on this computer
eu: Edo zure zereginak ordenagailu honetan gorde ditzakezu

en: Task <b>%s</b> removed
eu: <b>%s</b> zeregina kenduta

en: Undo
eu: Desegin

en: Today
eu: Gaur

en: Tomorrow
eu: Bihar

en: Yesterday
eu: Atzo

en: Use system style
eu: Erabili sistemaren estiloa

en: Light style
eu: Estilo argia

en: Dark style
eu: Estilo iluna

en: This is a development build of Endeavour. You may experience errors, wrong behaviors, and data loss.
eu: Hau Endeavour aplikazioaren garapen-bertsio bat da. Erroreak, portaera okerrak eta datuen galerak izan ditzakezu.

en: Close
eu: Itxi

en: Details
eu: Xehetasunak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About Endeavour
eu: Endeavour aplikazioari _buruz

note: Translators: This message will never be used with '1 day ago' * but the singular form is required because some languages do not * have plurals, some languages reuse the singular form for numbers * like 21, 31, 41, etc.
en: %d day ago | %d days ago
eu[0]: duela egun %d
eu[1]: duela %d egun

en: All
eu: Denak

en: %1$s and one more task | %1$s and %2$d other tasks
eu[0]: %1$s eta zeregin bat gehiago
eu[1]: %1$s eta beste %2$d zeregin gehiago

en: You have %d task for today | You have %d tasks for today
eu[0]: Gaurko %d zeregin dituzu
eu[1]: Gaurko zeregin %d duzu

en: Run Endeavour on startup
eu: Exekutatu Endeavour abioan

en: Whether Endeavour should run on startup
eu: Endeavour abioan exekutatuko den edo ez

en: Show notifications on startup
eu: Erakutsi jakinarazpenak abioan

en: Whether Endeavour should show notifications or not
eu: Endeavour aplikazioak jakinarazpenak erakutsiko dituen ala ez

en: Run on Startup
eu: Exekutatu abioan

en: Run Endeavour automatically when you log in
eu: Exekutatu Endeavour automatikoki saioa hasten duzunean

en: Show Notifications
eu: Erakutsi jakinarazpenak

en: When Endeavour runs, show a startup notification
eu: Endeavour exekutatzean, erakutsi abioko jakinarazpena

en: Error loading GNOME Online Accounts
eu: Errorea GNOMEren lineako kontuak kargatzean

en: Failed to connect to task list
eu: Huts egin du zereginen zerrendarekin konektatzean

en: On This Computer
eu: Ordenagailu honetan

en: Local
eu: Lokala

en: Error fetching tasks from list
eu: Errorea zereginak zerrendatik eskuratzean

en: Inbox
eu: Sarrerako ontzia

en: Overdue
eu: Atzeratua

en: Next 7 Days
eu: Hurrengo 7 egunak

en: Did you drink some water today?
eu: Edan al duzu urik gaur?

en: What are your goals for today?
eu: Zein diren zure gaurko xedeak?

en: Can you let your creativity flow?
eu: Utzi al diezaiokezu zure sormenari libre?

en: How are you feeling right now?
eu: Nola sentitzen zara momentu honetan?

en: At what point is it good enough?
eu: Zein puntutan da aski ona?

en: Remember to breathe. Good. Don't stop.
eu: Gogoan izan arnasa hartu behar dela. Ondo. Ez gelditu.

en: Don't forget to drink some water
eu: Ez ahaztu ura edatea.

en: Remember to take some time off
eu: Gogoan izan atsedentxoak ere hartu behar direla.

en: Eat fruits if you can 🍐️
eu: Jan frutak, ahal baduzu.

en: Take care of yourself
eu: Zaindu zeure burua.

en: Remember to have some fun
eu: Gogoan izan ondo pasatzea ona dela.

en: You're doing great
eu: Bikain ari zara.

en: Smile, breathe and go slowly
eu: Egin irribarre, hartu arnasa eta joan astiro.

en: Wherever you go, there you are
eu: Noranahi zoazela, han zaude.

en: Keep calm
eu: Egon lasai.

en: You can do it
eu: Egin dezakezu.

en: Meanwhile, spread the love ♥️
eu: Bitartean, hedatu maitasuna ♥️.

en: Scheduled
eu: Planifikatua

en: Task list <b>%s</b> removed
eu: <b>%s</b> zereginen zerrenda kendu da

en: Loading…
eu: Kargatzen...

note: Translators: 'archived' as in 'archived task lists'
en: Archived
eu: Artxibatua

en: No Archived Lists
eu: Ez dago artxibatutako zerrendarik

en: Unarchive
eu: Atera artxibotik

en: Archive
eu: Artxibatu

en: An error occurred while updating a task
eu: Errorea gertatu da zeregin bat eguneratzean

en: Rename
eu: Aldatu izena

en: Clear completed tasks…
eu: Garbitu burututako zereginak…

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Task Lists
eu: Zereginen zerrendak

en: New List
eu: Zerrenda berria

en: %d task for today | %d tasks for today
eu[0]: Gaurko zeregin %d duzu
eu[1]: Gaurko %d zeregin dituzu

en: No tasks scheduled for today
eu: Ez duzu zereginik gaurko

en: Endeavour cannot connect to Todoist due to network issue
eu: Endeavour aplikazioak ezin du konektatu Todoist zerbitzuarekin sareko arazo bategatik

en: Not able to communicate with Todoist. Please check your internet connectivity.
eu: Ezin izan da komunikatu Todoist zerbitzuarekin. Egiaztatu zure interneteko konexioa.

en: Error fetching Todoist account key
eu: Errorea Todoist zerbitzuko kontuaren gakoa eskuratzean

en: Please ensure that Todoist account is correctly configured.
eu: Ziurtatu Todoist zerbitzuko kontua ongi konfiguratuta dagoela.

en: Endeavour doesn’t have the necessary permissions to perform this action: %s
eu: Endeavour aplikazioak ez dauka nahikoa baimen honako ekintza gauzatzeko: %s

en: Invalid response received from Todoist servers. Please reload Endeavour.
eu: Baliogabeko erantzuna jaso da Todoist zerbitzarietatik. Kargatu berriro Endeavour.

en: An error occurred while updating a Todoist task
eu: Errorea gertatu da Todoist zerbitzuko zeregin bat eguneratzean

en: An error occurred while retrieving Todoist data
eu: Errorea gertatu da Todoist zerbitzuko datuak eskuratzean

en: An error occurred while updating Todoist
eu: Errorea gertatu da Todoist eguneratzean

en: No Todoist accounts found
eu: Ez da Todoist zerbitzuko konturik aurkitu

en: Add a Todoist account
eu: Gehitu Todoist-eko kontua

en: Cannot create Todo.txt file
eu: Ezin da “Egitekoak.txt“ fitxategia sortu

en: Select a Todo.txt-formatted file:
eu: Hautatu “Egiteakoak.txt“ formateatutako fitxategia:

note: Filechooser
en: Select a file
eu: Hautatu fitxategia

en: Error opening Todo.txt file
eu: Errorea “Egitekoak.txt“ fitxategia irekitzean

en: <b>Warning!</b> Todo.txt support is experimental and unstable. You may experience instability, errors and eventually data loss. It is not recommended to use Todo.txt integration on production systems.
eu: <b>Abisua!</b> “Egitekoak.txt“ euskarria esperimentala eta desegonkorra da. Erroreak, desegonkortasun batzuk eta noiz behinka datuen galerak jasan ditzakezu. Ez da gomendatzen “Egitekoak.txt“ laneko sistemetan erabiltzea.

en: Error while opening the file monitor. Todo.txt will not be monitored
eu: Errorea fitxategi-monitorea irekitzean. “Egitekoak.txt“ fitxategia ez da monitorizatuko

en: Todo.txt
eu: Egitekoak.txt

en: On the Todo.txt file
eu: “Egitekoak.txt“ fitxategian

en: Todo.txt File
eu: “Egitekoak.txt“ fitxategia

en: Source of the Todo.txt file
eu: “Egitekoak.txt“ fitxategiaren iturburua

note: Translators: 'Unscheduled' as in 'Unscheduled tasks'
en: Unscheduled
eu: Planifikatu gabekoak

note: Translators: 'Unscheduled' as in 'Unscheduled tasks'
en: Unscheduled (%d)
eu: Planifikatu gabekoak (%d)

en: Good Morning, %s
eu: Egun on, %s

en: Good Afternoon, %s
eu: Arratsalde on, %s

en: Good Evening, %s
eu: Gabon, %s

en: Home
eu: Etxea
