gnome-todo master - en to fi translation catalogue (108 entries)

en: Manage your tasks
fi: Hallitse tehtäviäsi

en: Endeavour is a task management application designed for simplicity. Save and order your todos. Manage multiple todo lists. And more
fi: Endeavour on helppokäyttöinen työkalu tehtävien hallintaan. Tallenna ja järjestä tehtäviä. Hallitse useita tehtävälistoja. Ja paljon muuta

en: Empty state
fi: Tyhjä tila

en: Task lists
fi: Tehtävälistat

en: Manage your personal tasks
fi: Hallitse omia tehtäviäsi

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Task;Productivity;Todo;
fi: Task;Productivity;Todo;tehtävä;tuottavuus;

en: Window maximized
fi: Ikkuna suurennettu

en: Window maximized state
fi: Ikkunan suurennettu tila

en: Window size
fi: Ikkunan koko

en: Window size (width and height).
fi: Ikkunan koko (leveys ja korkeus).

en: First run of Endeavour
fi: Endeavourin ensimmäinen käynnistyskerta

en: Whether it’s the first run of Endeavour (to run the initial setup) or not
fi: Käynnistetäänkö Endeavour ensimmäistä kertaa vai ei (eli käynnistetäänkö ensikerran toimenpiteet)

en: Default provider to add new lists to
fi: Oletuspalvelu, johon uudet listat lisätään

en: The identifier of the default provider to add new lists to
fi: Tunniste oletuspalvelulle, johon uudet listat lisätään

en: List of active extensions
fi: Luettelo aktiivisista laajennuksista

en: The list of active extensions
fi: Luettelo aktiivisista laajennuksista

en: Sidebar revealed
fi: Sivupalkki tuotu esiin

en: Whether the sidebar is revealed or not
fi: Näytetäänkö sivupalkki vai ei

en: Quit Endeavour
fi: Lopeta Endeavour

en: Enable debug messages
fi: Ota käyttöön vianjäljitysviestit

en: Print version information and exit
fi: Tulosta versiotiedot ja lopeta

en: Copyright © 2015–2022 The Endeavour authors
fi: Tekijänoikeus © 2015–2022 Endeavourin kehittäjät

en: No date set
fi: Päivää ei ole asetettu

en: D_ue Date
fi: _Eräpäivä

en: _Today
fi: _Tänään

en: To_morrow
fi: H_uomenna

en: _Notes
fi: _Huomautukset

en: _Delete
fi: P_oista

[ctx: taskdate]
en: None
fi: Ei päiväystä

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Log in to online accounts to access your tasks
fi: Kirjaudu verkkotileihisi käyttääksesi tehtävälistoja

en: Endeavour Setup
fi: Endeavourin määritys

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Done
fi: _Valmis

en: An error occurred while creating a task
fi: Tehtävää luotaessa tapahtui virhe

en: New task…
fi: Uusi tehtävä…

en: An error occurred while creating a task list
fi: Tehtävälistaa luotaessa tapahtui virhe

en: Create _List
fi: Luo l_ista

en: List Name
fi: Listan nimi

en: Select a storage location
fi: Valitse tallennustilan sijainti

en: Off
fi: Pois

en: Click to add a new Google account
fi: Napsauta lisätäksesi Google-tilin

en: Click to add a new ownCloud account
fi: Napsauta lisätäksesi ownCloud-tilin

en: Click to add a new Microsoft Exchange account
fi: Napsauta lisätäksesi Microsoft Exchange -tilin

en: Or you can just store your tasks on this computer
fi: Tai halutessasi voit tallettaa tehtäväsi tälle tietokoneelle

en: Task <b>%s</b> removed
fi: Tehtävä <b>%s</b> poistettu

en: Undo
fi: Kumoa

en: Today
fi: Tänään

en: Tomorrow
fi: Huomenna

en: Yesterday
fi: Eilen

en: This is a development build of Endeavour. You may experience errors, wrong behaviors, and data loss.
fi: Tämä on kehitysversio Endeavourista. Saatat kohdata virheitä, vääränlaista toimintaa ja tietojen menetystä.

en: _Help
fi: _Ohje

en: Keyboard Shortcuts
fi: Pikanäppäimet

en: _About Endeavour
fi: _Tietoja - Endeavour

[ctx: shortcut window]
en: General
fi: Yleiset

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fi: Lopeta

[ctx: shortcut window]
en: Help
fi: Ohje

[ctx: shortcut window]
en: Move to the panel/view up
fi: Vieritä paneelia/näkymää ylös

[ctx: shortcut window]
en: Move to the panel/view below
fi: Vieritä paneelia/näkymää alas

note: Translators: This message will never be used with '1 day ago' * but the singular form is required because some languages do not * have plurals, some languages reuse the singular form for numbers * like 21, 31, 41, etc.
en: %d day ago | %d days ago
fi[0]: %d päivä sitten
fi[1]: %d päivää sitten

en: All
fi: Kaikki

en: Error loading GNOME Online Accounts
fi: Virhe ladatessa Gnomen verkkotilejä

en: Failed to connect to task list
fi: Yhteys tehtävälistaan epäonnistui

en: On This Computer
fi: Tällä tietokoneella

en: Local
fi: Paikallinen

en: Error fetching tasks from list
fi: Virhe hakiessa tehtäviä listalta

en: Inbox
fi: Saapuneet

en: Overdue
fi: Myöhässä

en: Next 7 Days
fi: Seuraavat 7 päivää

en: Did you drink some water today?
fi: Joitko vettä tänään?

en: What are your goals for today?
fi: Mitkä ovat tavoitteesi tänään?

en: Can you let your creativity flow?
fi: Voitko antaa luovuutesi kukkia?

en: How are you feeling right now?
fi: Kuinka voi juuri nyt?

en: At what point is it good enough?
fi: Mikä on tarpeeksi hyvä?

en: Remember to breathe. Good. Don't stop.
fi: Muista hengittää. Hyvä. Älä lopeta.

en: Don't forget to drink some water
fi: Muistathan juoda hieman vettä

en: Remember to take some time off
fi: Muistathan levätä välillä

en: Eat fruits if you can 🍐️
fi: Syö hedelmiä jos voit 🍐️

en: Take care of yourself
fi: Pidä huoli itsestäsi

en: Remember to have some fun
fi: Muista pitää hauskaa välillä

en: You're doing great
fi: Pärjäät mainiosti

en: Smile, breathe and go slowly
fi: Hymyile, hengitä ja ota rauhallisesti

en: Wherever you go, there you are
fi: Minne ikinä menet, siellä olet

en: Working hard is always rewarded
fi: Hyvin tehty työ palkitaan

en: Keep calm
fi: Pysy rauhallisena

en: You can do it
fi: Pystyt siihen

en: Meanwhile, spread the love ♥️
fi: Anna rakkauden näkyä ♥️

en: Scheduled
fi: Ajastetut

en: Task list <b>%s</b> removed
fi: Tehtävälista <b>%s</b> poistettu

en: Loading…
fi: Ladataan…

note: Translators: 'archived' as in 'archived task lists'
en: Archived
fi: Arkistoitu

en: No Archived Lists
fi: Ei arkistoituja listoja

en: Unarchive
fi: Poista arkistosta

en: Archive
fi: Arkistoi

en: An error occurred while updating a task
fi: Tehtävää päivittäessä tapahtui virhe

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Clear completed tasks…
fi: Tyhjennä valmistuneet tehtävät…

en: Delete
fi: Poista

en: Close
fi: Sulje

en: Details
fi: Tiedot

en: Task Lists
fi: Tehtävälistat

en: New List
fi: Uusi lista

en: No more tasks left
fi: Ei tehtäviä jäljellä

en: Nothing else to do here
fi: Ei enää mitään tehtävää täällä

en: You made it!
fi: Teit sen!

en: Looks like there’s nothing else left here
fi: Vaikuttaa siltä, ettei täällä ole mitään jäljellä

en: %d task for today | %d tasks for today
fi[0]: %d tehtävä tälle päivälle
fi[1]: %d tehtävää tälle päivälle

en: No tasks scheduled for today
fi: Tälle päivälle ei ole tehtäviä
