gnome-todo master - en to mjw translation catalogue (56 entries)

en: To Do
mjw: Klem ji asai

en: Task manager for GNOME
mjw: GNOME phan Task manager

en: Window maximized
mjw: Window pathe-tan

en: Window size
mjw: Window apun

en: Window size (width and height).
mjw: Window apun (arpan pen arjon).

en: First run of GNOME To Do
mjw: GNOME To Do kangpu cheng

en: Whether it’s the first run of GNOME To Do (to run the initial setup) or not
mjw: Nangli GNOME To Do kangpu cheng loma mate kali?

en: No date set
mjw: Arni tok-te

note: Translators: This message will never be used with '1 day ago' * but the singular form is required because some languages do not * have plurals, some languages reuse the singular form for numbers * like 21, 31, 41, etc.
en: %d day ago | %d days ago
mjw[0]: Ni %d aphrang
mjw[1]: Ni %d aphrang

en: Yesterday
mjw: Tumi

en: Today
mjw: Pini

en: Tomorrow
mjw: Pinap

en: All
mjw: Kado-kawe

en: %1$s and one more task | %1$s and %2$d other tasks
mjw[0]: %1$s anke isi kaprek sai dolang
mjw[1]: %1$s anke %2$d kaprek sai dolang

en: You have %d task for today | You have %d tasks for today
mjw[0]: Pini nangli %d sai do
mjw[1]: Pini nangli %d sai do

en: Show Notifications
mjw: Notifications paklang

en: On This Computer
mjw: laso Computer long

en: Next 7 Days
mjw: Ni 7 aphi

en: No task completed today
mjw: Pini isi sai ta tangte

en: Todoist
mjw: Sai-a-list

en: Todoist: %s
mjw: Sai-a-list: %s

note: Filechooser
en: Select a file
mjw: File chongvai

en: Error opening Todo.txt file
mjw: Todo.txt file kangpu chokche dokok

en: On the Todo.txt file
mjw: Todo.txt long

en: Quit GNOME To Do
mjw: GNOME To Do kanghap

en: Welcome
mjw: Kardom

en: _Done
mjw: Tanglo

en: No extensions found
mjw: isi extensions ta longle

en: Rename
mjw: Men-kelar

en: Delete
mjw: Kethan

en: New List
mjw: Kimi List

en: _About To Do
mjw: To Do _Aputhak

en: Create _List
mjw: _List selam

en: List Name
mjw: List Amen

en: Select a storage location
mjw: Storage dim chongvai nangji

en: Click to add a new Google account
mjw: Google account thap dunji phan click ik-noi

en: Click to add a new ownCloud account
mjw: ownCloud account thap dunji phan click ik-noi

en: Click to add a new Microsoft Exchange account
mjw: Microsoft Exchange account thap dunji phan click ik-noi

en: Or you can just store your tasks on this computer
mjw: Mate nangli tasks computer long mat-le thap phit tame

en: Loading…
mjw: Wang bomlo…

en: _Today
mjw: Pini

en: To_morrow
mjw: Pinap

en: _Delete
mjw: Kethan

[ctx: taskdate]
en: None
mjw: Angse

en: New task…
mjw: Kimi task…

en: No more tasks left
mjw: Task awe tang lo

en: Nothing else to do here
mjw: Klem ji ason awe

en: You made it!
mjw: Nangli pale chit lo!

en: Looks like there’s nothing else left here
mjw: Klem ji a sai chun ed-lo, non klem ji awe lo.

en: Get some rest now
mjw: Sai tang lo pot, nangli sang ik melo

en: Enjoy the rest of your day
mjw: Pini nang Rani seng arong noi

en: Good job!
mjw: Klem mesen lo!

en: Meanwhile, spread the love
mjw: Laso angbong, nangli ning dok pu bang pen chethan tame

en: Working hard is always rewarded
mjw: Chori se cholong, menthu alangpong

en: No tasks found
mjw: Tasks longle

en: You can add tasks using the <b>+</b> above
mjw: Nangli tasks thap ji pulote angsong <b>+</b> pen me
