gnome-todo master - en to ms translation catalogue (128 entries)

en: Task manager for GNOME
ms: Pengurus tugas untuk GNOME

en: GNOME To Do is a task management application designed to integrate with GNOME. Save and order your todos. Manage multiple todo lists. Keep your todos on your computer or sync them with cloud providers. Customize your experience with plugins.
ms: To Do GNOME ialah sebuah aplikasi pengurusan yang direka untuk disepadukan dengan GNOME. Simpan dan susun todo anda. Urus senarai todo berbilang. Simpan todo anda dalam komputer anda atau segerak ia dengan penyedia awan. Suaikan pengalaman anda dengan pemalam-pemalam yang ada.

en: GNOME To Do with the dark theme variant
ms: To Do GNOME dengan varian tema gelap

en: Editing a tasklist with GNOME To Do
ms: Menyunting satu senarai tugas dengan To Do GNOME

en: Task lists displayed on grid mode
ms: Senarai tugas dipaparkan dalam mod grid

en: Task lists displayed on list mode
ms: Senarai tugas dipaparkan dalam mod senarai

en: Available plugins for GNOME To Do
ms: Pemalam tersedia untuk To Do GNOME

en: Visualizing tasks for today on GNOME To Do’s Today panel
ms: Mengvisualkan tugas-tugas hari ini dalam panel Hari Ini To Do GNOME

en: Manage your personal tasks
ms: Urus tugas-tugas peribadi anda

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Task;Productivity;Todo;
ms: Tugas;Produktiviti;Todo;

en: Window maximized
ms: Tetingkap dimaksimumkan

en: Window maximized state
ms: Keadaan tetingkap yang dimaksimumkan

en: Window size
ms: Saiz tetingkap

en: Window size (width and height).
ms: Saiz tetingkap (lebar dan tinggi).

en: First run of GNOME To Do
ms: Pertama kali menjalankan To Do GNOME

en: Whether it’s the first run of GNOME To Do (to run the initial setup) or not
ms: Sama ada To Do GNOME dijalankan buat kali pertama (untuk jalankan persediaan awal) atau tidak

en: Default provider to add new lists to
ms: Penyedia lalai untuk menambah senarai baharu

en: The identifier of the default provider to add new lists to
ms: Pengecam bagi penyedia lalai untuk menambah senarai baharu

en: List of active extensions
ms: Senarai sambungan aktif

en: The list of active extensions
ms: Senarai bagi sambungan aktif

en: The current list selector
ms: Pemilih senarai semasa

en: The current list selector. Can be “grid” or “list”.
ms: Pemilih senarai semasa. Boleh jadi "grid" atau "list".

en: No date set
ms: Tiada tarikh ditetapkan

note: Translators: This message will never be used with '1 day ago' * but the singular form is required because some languages do not * have plurals, some languages reuse the singular form for numbers * like 21, 31, 41, etc.
en: %d day ago | %d days ago
ms[0]: %d hari yang lalu
ms[1]: %d hari yang lalu

en: Yesterday
ms: Semalam

en: Today
ms: Hari ini

en: Tomorrow
ms: Esok

en: All
ms: Semua

en: %1$s and one more task | %1$s and %2$d other tasks
ms[0]: %1$s dan satu lagi tugas
ms[1]: %1$s dan %2$d lagi tugas

en: You have %d task for today | You have %d tasks for today
ms[0]: Anda ada %d tugas hari ini
ms[1]: Anda ada %d tugas hari ini

en: Run To Do on startup
ms: Jalankan To Do semasa permulaan

en: Whether GNOME To Do should run on startup
ms: Sama ada To Do GNOME patut dijalankan ketika permulaan

en: Show notifications on startup
ms: Tunjuk pemberitahuan semasa permulaan

en: Whether GNOME To Do should show notifications or not
ms: Sama ada To Do GNOME patut menunjukkan pemberitahuan atau tidak

en: Run on Startup
ms: Jalankan semasa Permulaan

en: Run To Do automatically when you log in
ms: Jalankan To Do secara automatik ketika mendaftar masuk

en: Show Notifications
ms: Tunjuk Pemberitahuan

en: When To Do runs, show a startup notification
ms: Bila To Do dijalankan, tunjuk satu pemberitahuan permulaan

en: Error loading GNOME Online Accounts
ms: Ralat memuatkan Akaun Dalam Talian GNOME

en: Failed to connect to task list
ms: Gagal bersambung dengan senarai tugas

en: An error occurred while creating a task
ms: Satu ralat berlaku ketika mencipta satu tugas

en: An error occurred while modifying a task
ms: Satu ralat berlaku ketika mengubah suai satu tugas

en: An error occurred while removing a task
ms: Satu ralat berlaku ketika membuang satu tugas

en: An error occurred while creating a task list
ms: Satu ralat berlaku ketika mencipta satu senarai tugas

en: An error occurred while modifying a task list
ms: Satu ralat berlaku ketika mengubah suai satu senarai tugas

en: On This Computer
ms: Pada Komputer Ini

en: Local
ms: Setempat

en: Error fetching tasks from list
ms: Ralat mendapatkan tugas-tugas daripada senarai

en: Overdue
ms: Lampau Tempoh

en: Next 7 Days
ms: 7 Hari Berikutnya

en: Scheduled
ms: Berjadual

en: No task completed today
ms: Tiada tugas selesai hari ini

en: GNOME To Do cannot connect to Todoist due to network issue
ms: To Do GNOME tidak dapat bersambung dengan Todoist kerana ada masalah rangkaian

en: Not able to communicate with Todoist. Please check your internet connectivity.
ms: Tidak boleh berkomunikasi dengan Todoist. Sila periksa sambungan internet anda.

en: Error fetching Todoist account key
ms: Ralat mendapatkan kunci akaun Todoist

en: Please ensure that Todoist account is correctly configured.
ms: Sila pastian akaun Todoist dikonfigur dengan betul.

en: GNOME To Do doesn’t have the necessary permissions to perform this action: %s
ms: To Do GNOME tidak mempunyai keizinan yang diperlukan untuk membuat tindakan ini: %s

en: Invalid response received from Todoist servers. Please reload GNOME To Do.
ms: Respons tidak sah diterima melalui pelayan Todo. Sila muat semula To Do GNOME.

en: An error occurred while updating a Todoist task
ms: Satu ralat berlaku ketika mengemas kini tugas Todoist

en: An error occurred while retrieving Todoist data
ms: Satu ralat berlaku ketika menerima data Todoist

en: An error occurred while updating Todoist
ms: Satu ralat berlaku ketika mengemas kini Todoist

en: No Todoist accounts found
ms: Tidak akaun Todoist ditemui

en: Add a Todoist account
ms: Tambah satu akaun Todoist

en: Cannot create Todo.txt file
ms: Tidak dapat cipta fail Todo.txt

en: Select a Todo.txt-formatted file:
ms: Pilih satu fail berformat Todo.txt:

note: Filechooser
en: Select a file
ms: Pilih satu fail

en: Error opening Todo.txt file
ms: Ralat membuka fail Todo.txt

en: <b>Warning!</b> Todo.txt support is experimental and unstable. You may experience instability, errors and eventually data loss. It is not recommended to use Todo.txt integration on production systems.
ms: <b>Amaran!</b> Sokongan Todo.txt adalah masih eksperimental dan tidak stabil. Anda mungkin mengalam ketidakstabilan, ralat dan juga kehilangan data. Oleh itu, tidak disarankan menyepadukan Todo.txt dalam sistem kerja anda.

en: Error while opening the file monitor. Todo.txt will not be monitored
ms: Ralat ketika membuka pemantau fail. Todo.txt tidak akan dipantau

en: On the Todo.txt file
ms: Dalam fail Todo.txt

en: Todo.txt File
ms: Fail Todo.txt

en: Source of the Todo.txt file
ms: Sumber fail Todo.txt

note: Translators: 'Unscheduled' as in 'Unscheduled tasks'
en: Unscheduled
ms: Tidak berjadual

en: Clear completed tasks…
ms: Kosongkan tugas-tugas yang selesai…

note: Translators: 'Unscheduled' as in 'Unscheduled tasks'
en: Unscheduled (%d)
ms: Tidak berjadual (%d)

en: Quit GNOME To Do
ms: Keluar dari To Do GNOME

en: Enable debug messages
ms: Benarkan mesej nyahpepijat

en: Copyright © 2015–2018 The To Do authors
ms: Hak Cipta © 2015–2018 Para pengaran To Do

en: Welcome
ms: Selamat Datang

en: Log in to online accounts to access your tasks
ms: Daftar masuk ke akaun dalam talian untuk mencapai tugas-tugas anda

en: To Do Setup
ms: Persediaan To Do

en: _Cancel
ms: Bata_l

en: _Done
ms: Se_lesai

en: Error loading extension
ms: Ralat memuatkan sambungan

en: Error unloading extension
ms: Ralat menyahmuatkan sambungan

en: Extensions
ms: Sambungan

en: No extensions found
ms: Tiada sambungan ditemui

en: Unarchive
ms: Nyaharkib

en: Archive
ms: Arkib

en: Rename
ms: Nama Semula

en: Delete
ms: Padam

en: This is a development build of To Do. You may experience errors, wrong behaviors, and data loss.
ms: Aplikasi ini adalah binaan pembangunan To Do. Anda mungkin menghadapi ralat, kelakuan pelik, dan kehilangan data.

en: Details
ms: Perincian

en: Click a task list to select
ms: Klik satu senarai tugas untuk dipilih

en: New List
ms: Senarai Baharu

en: _About To Do
ms: Perih_al To Do

en: Create _List
ms: _Cipta Senarai

en: List Name
ms: Nama Senarai

en: Select a storage location
ms: Pilih satu lokasi storan

en: Off
ms: Mati

en: Click to add a new Google account
ms: Klik untuk menambah satu akaun Google baharu

en: Click to add a new ownCloud account
ms: Klik untuk menambah satu akaun ownCloud baharu

en: Click to add a new Microsoft Exchange account
ms: Klik untuk menambah satu akaun Microsoft Exchange baharu

en: Or you can just store your tasks on this computer
ms: Atau anda hanya simpan tugas anda di dalam komputer ini

en: Task list <b>%s</b> removed
ms: Senarai tugas <b>%s</b> telah dibuang

en: Undo
ms: Buat asal

en: Loading…
ms: Memuatkan…

note: Translators: 'archived' as in 'archived task lists'
en: Archived
ms: Diarkib

en: No archived lists
ms: Tiada senarai arkib

en: D_ue Date
ms: Tarikh _Luput

en: _Today
ms: Ha_ri Ini

en: To_morrow
ms: _Esok

en: _Notes
ms: _Nota

en: _Delete
ms: Pa_dam

[ctx: taskdate]
en: None
ms: Tiada

en: New task…
ms: Tugas baharu…

en: Task <b>%s</b> removed
ms: Tugas <b>%s</b> telah dibuang

en: No more tasks left
ms: Tiada lagi tugas-tugas berbaki

en: Nothing else to do here
ms: Tiada apa-apa perkara yang perlu dibuat

en: You made it!
ms: Anda telah berjaya membuatnya!

en: Looks like there’s nothing else left here
ms: Nampaknya tiada apa-apa lagi di sini

en: Get some rest now
ms: Pergilah rehat

en: Enjoy the rest of your day
ms: Nikmati sisa hari anda yang masih ada

en: Good job!
ms: Bagus!

en: Meanwhile, spread the love
ms: Atau pun, buatlah ibadat atau perkara-perkara yang baik

en: Working hard is always rewarded
ms: Kerja yang bagus akan mendapat pulangan yang baik

en: No tasks found
ms: Tiada tugas ditemui

en: You can add tasks using the <b>+</b> above
ms: Anda boleh tambah tugas-tugas menggunakan tanda <b>+</b> di atas
