MATE Desktop Environment - en to as translation catalogue (8 entries)

note: (itstool) path: sect1/title
en: Introduction
as: ভূমিকা

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command line
as: কমান্ড-লাইন

note: (itstool) path: entry/para
en: Action
as: কাম

note: (itstool) path: entry/para
en: Pattern
as: পেটাৰ্ন

note: (itstool) path: entry/para
en: All files
as: সকলো নথিপত্ৰ

note: (itstool) path: tip/title
en: Tip
as: উপদেশ

note: (itstool) path: entry/para
en: Description
as: বিৱৰণ

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
as: লিঙ্ক
