MATE Desktop Environment - en to bn_IN translation catalogue (8 entries)

note: (itstool) path: sect1/title
en: Introduction
bn_IN: ভূমিকা

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command line
bn_IN: কমান্ড-লাইন

note: (itstool) path: entry/para
en: Action
bn_IN: কাজ

note: (itstool) path: entry/para
en: Pattern
bn_IN: প্যাটার্ন

note: (itstool) path: entry/para
en: All files
bn_IN: সব ফাইল

note: (itstool) path: tip/title
en: Tip
bn_IN: উপদেশ

note: (itstool) path: entry/para
en: Description
bn_IN: বিবরণ

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
bn_IN: লিংক
