MATE Desktop Environment - en to crh translation catalogue (6 entries)

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command line
crh: Komut satırı

note: (itstool) path: entry/para
en: Action
crh: Eylem

note: (itstool) path: entry/para
en: Pattern
crh: Desen

note: (itstool) path: entry/para
en: All files
crh: Tüm dosyalar

note: (itstool) path: entry/para
en: Description
crh: Betimleme

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
crh: ilişim
