MATE Desktop Environment - en to dz translation catalogue (7 entries)

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command line
dz: བཀོད་ལམ།

note: (itstool) path: entry/para
en: Action
dz: བྱ་བ།

note: (itstool) path: entry/para
en: Pattern
dz: དཔེ་གཞི།

note: (itstool) path: entry/para
en: All files
dz: ཡིག་སྣོད་ཆ་མཉམ།

note: (itstool) path: tip/title
en: Tip
dz: ཕན་བསླབ།

note: (itstool) path: entry/para
en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད།

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
dz: འགྲེལ་ལམ།
